معرفی 14 سریال شاهکار انگلیسی برای تقویت زبان (مبتدی، متوسط و پیشرفته)

بهترین سریال انگلیسی برای تقویت زبان چیست؟ چگونه با سریال انگلیسی زبان یاد بگیریم؟ این مقاله را بخوانید تا پاسخ سوالتان را بگیرید.

52f6ddb76ca7068dcd09f50e68cffe4e.jpeg
رضا زکی زاده
۱۴۰۲ فروردین آپدیت شد 
شرلوک هولمز

دنیای سریال‌ها هزار و یک ویژگی جذاب دیگر هم دارد که مثل آهن‌ربا می‌توانند شما را به خودشان جذب کنند و اگر این وسط انتخاب‌های خوبی داشته‌باشید، حسابی به یادگیری زبان انگلیسی‌تان هم کمک می‌کنند.

خب به نظرتان بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی چه ویژگی‌هایی باید داشته‌ باشد؟ اصلا بین این همه سرگرمی و روش مطالعه زبان انگلیسی چرا باید صاف و مستقیم به سراغ لیست بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی برویم؟

برای پیدا کردن جواب و البته پیدا کردن بهترین سریال‌ برای تقویت زبان انگلیسی با توجه به سطح زبان انگلیسی‌تان تا پایان این مطلب زبانشناس همراه ما باشید.

۴ دلیل برای انتخاب بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی

دنبال کردن علاقه‌ها جذاب است: هری پاتر را که یادتان هست، درس محبوبش چه بود؟ بله! دفاع در برابر جادوی سیاه. و آخرش در چه کاری موفق شد؟ بله درسته! همان دفاع در برابر جادوی سیاه. ماجرا این است که همه‌ی ما برای دنبال کردن علاقه‌هایمان، انگیزه‌ی بیشتری داریم. از طرف دیگر دنیای فیلم سریال به خودی خود خیلی جذاب‌تر از ساعت‌ها نشستن در کلاس آموزش زبان انگلیسی است. و البته تا حدودی اعتیادآور است. اعتیاد هرجایی که بد باشد، این یک‌جا خوب است چرا؟ چون شما مصرانه فعالیت‌ها و گفتگوهای کاراکتر موردعلاقه‌تان را دنبال می‌کنید و البته این وسط کمی هم کلمه و جمله‌ی جدید و بی‌نهایت قاعده برای ایجاد یک گفتگوی درست یاد می‌گیرید. تمام این موارد در کنار هم می‌تواند فرآیند یادگیری را ساده‌تر و لذت‌بخش‌تر کند. راستی اگر زمان دیدن سریال را ندارید، می‌توانید از مقاله فیلم انگلیسی برای تقویت زبان یا اگر هم به انیمیشن‌های زبان انگلیسی علاقه دارید می‌توانید از مقاله کارتون انگلیسی برای تقویت زبان فیلم و انیمیشن مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

بیگ بنگ تئوری

آشنایی با لهجه‌های مختلف:

قرار نیست همه‌ی انگلیسی زبان‌های دنیا با یک لهجه صحبت کنند. آمریکن و بریتیش هم لهجه‌های استاندارد انگلیسی هستند؛ اما به نظرتان فقط همین دو لهجه در دنیای انگلیسی‌زبان‌ها وجود دارد؟ معلوم است که نه! حتی برخی از افراد محلی و روستایی انگلیسی با لهجه‌ای خاص‌تر صحبت می‌کنند. یا نوع گویش مردم جنوب آمریکا اصلا با شمالی‌ها قابل مقایسه نیست.

با انتخاب بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی شما عملا می‌توانید با تمام این لهجه‌ها، زیر و بم اصوات و گفتگوها و حتی فرهنگ‌های مختلف هر منطقه آشنا بشوید. در کنار این ماجرا شما می‌توانید تلفظ صحیح‌تر کلمه‌ها را یاد بگیرد و با یک تلفظ اشتباه تمام زحماتتان را به باد ندهید.

توانایی صحبت و گفتگوی صحیح‌تر:

در کلاس‌های آموزش زبان شما قواعد و کلمات کاربردی زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید و مجبور هستید در یک چارچوب صحبت کنید، اما به نظرتان چند نفر در کشورهای انگلیسی‌زبان با همین سیستم قاعده‌مند صحبت می‌کنند؟

بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی به شما یاد می‌دهد که چطور باید آن قواعد خشک و رسمی را بشکنید تا با یک گفتگوی درست بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. حس شوخ طبعی‌تان را تقویت کنید و دیگر مثل ربات‌های فرودآمده از فضا صحبت نکنید!

پیدا کردن انواع اصطلاحات کاربردی، تسلط به ضرب‌المثل‌ها و کشف واژگان جدید هم از دیگر دلایلی است که باعث می‌شود تماشای بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی کار بسیار مفیدی باشد.

پیدا کردن موضوعات جدید:

هر سریال یک دنیای جدید است. با تماشای بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی به راحتی می‌توانید خیلی راحت اطلاعاتتان راجع به موضوعات مختلف را افزایش بدهید. با ساز و کار شرکت‌ها و سیستم‌های اداری سایر کشورها آشنا شوید و از طرف دیگر این امکان را دارید تا با دوستان انگلیسی زبانتان در رابطه با یک موضوع مهیج و جذاب بحث و گفتگو کنید.

گفتگو به زبان انگلیسی هم که می‌دانید؛ می‌تواند خیلی زود دست مهارت‌های تلفظ، شنیدن و البته speaking را بگیرد و مثل سوپرمن آن‌ها را بالا ببرد.

بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی ویژه مبتدی‌ها

How I Met Your Mother

How I Met Your Mother

سریال‌های طنز و انواع سیتکام معمولا بهترین انتخاب برای زبان‌آموزان سطح مبتدی هستند این سریال‌ها دارای چند شخصیت ثابت هستند و در نتیجه لازم نیست زیاد درگیر روابط بین شخصیت‌ها بشوید و خیلی راحت می‌توانید روی دیالوگ‌ها و کلمه‌های جدید تمرکز کنید.

سریال آشنایی با مادر یکی از سریال‌های پرطرفدار و محبوب است و بسیاری از طرفداران، این سریال را نمونه‌ی مدرن‌تر سریال دوستان می‌دانند (که اتفاقا آن هم برای زبان آموزان مبتدی بسیار مناسب است و فقط باید با حجم قدیمی بودن سریال کنار بیایید!)

ماجرا چیست؟ چند دوست که در نیویورک زندگی می‌کنند و قرار است ما را مهمان ماجراهای عجیب دوستانه و خانوادگیشان کنند.

لهجه‌ی سریال امریکن است و مفاهیم ساده‌ای مثل دوستی و خرده فرهنگ‌های جوانانه را نشان می‌دهد. و البته از آن سریال‌ها است که می‌تواند بعد از یک روز سخت حسابی سرحالتان کند.

Rick and Morty

Rick and Morty

سریال-انیمیشن ریک و مورتی می‌تواند فرزند خلف سری سیمپسون‌ها باشد. این سریال راجع به یک دانشمند دیوانه به نام ریک سانچز است. ریک که به تازگی به خانه‌ی دخترش آمده است؛ هوس می‌کند با نوه‌ی نوجوانش مورتی سری به کهکشان‌ها و آینده بزند!

فضای سریال تا حدودی در زیرژانر فانتزی سیاه قرار می‌گیرد. اما باز هم طنز جذاب میان دو کاراکتر باعث می‌شود که با لذت سریال تماشا کنید.

زمان اپیزودها کوتاه است. دیالوگ‌ها نسبتا ساده هستند و البته سریال پر از اصطلاحات ساده‌ای است که ممکن است در گفتگوهای روزمره به کارتان بیاید. البته لازم به ذکر است که این انیمیشن به هیچ عنوان مناسب کودکان نیست.

سریال The Big Bang Theory

The Big Bang Theory

نوبتی هم باشد، نوبت یک سیتکام با حال و هوای علمی است. البته نه از آن برنامه‌های علمی که وسطش خوابتان بگیرد. بیگ بنگ تئوری راجع به تعدادی دوست نابغه است که مثل همه سیتکام‌ها در کنار هم زندگی می‌کنند.

در ضمن از آن سریال‌ها است که تا دلتان بخواهد ارجاع‌های بامزه دارد.

دیالوگ‌های سریال روان است و ممکن است گاهی ریتم تندی بگیرد. اما برای زبان‌آموزانی که در روزهای پایانی سطح مبتدی هستند، همراهی با نابغه‌ای مثل شلدون و البته مزه‌پرانی‌ها و لاقیدی‌های دائمی‌اش همچنان مناسب است. راستی ما اصطلاحات و واژگان این سریال جذاب و کمدی را در یوتیوب زبانشناس قسمت به قسمت آموزش میدهیم که می‌توانید از لینک زیر مشاهده کنید:

آموزش زبان انگلیسی با سریال بیگ بنگ تئوری

سریال Killing eve

Killing eve

اگر اصلا از سیتکام‌ها دل خوشی ندارید و دل‌تان یک سریال پر از تعلیق می‌خواهد، کشتن ایو قطعا می‌تواند برایتان بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی باشد.

این سریال راجع به یک کارآگاه است که خودش دست کمی از یک قاتل حرفه ای ندارد. اما اتفاق جالب وقتی می‌افتد که کارآگاه ما باید واقعا به دنبال یک قاتل و جاسوس حرفه‌ای بگردد. جاسوسی که گاهی هوس می‌کند به یکی دو زبان دیگر هم صحبت کند و این وسط جمله‌های انگلیسی را به آرام‌ترین شکل ممکن بیان کند.

دیالوگ‌های سریال ساده است و سرعت بیان دیالوگ‌ها مناسب است. ضمن اینکه ‌گفتگوها به جز بخش‌هایی که مربوط به قتل است، همان گفتگوهای روزمره ای است که معمولا می‌شنویم.

بنابراین می‌توانیم این سریال را با خیال راحت با عنوان یکی از فیلم‌های لیست بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی ویژه‌ی مبتدی‌ها قرار بدهیم.

بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی ویژه سطح متوسط

سریال Crown

Crown

اگر عاشق سریال‌های تاریخی هستید، اگر دوست دارید بدانید در یک خانواده سلطنتی چه خبر است، احتمالا سریال تاج برای شما جذاب خواهد بود.

این سریال از دوران چرچیل شروع می‌شود و تا به سلطنت رسیدن ملکه الیزابت و ماجراهای بعدی ادامه دارد.

از آنجایی که با یک سریال تاریخی انگلیسی طرفیم، پس طبیعی است که لهجه‌ی بازیگرها هم بریتیش باشد. اما اصلا نگران تند حرف زدنشان نباشید. چون نوع بیان دیالوگ‌ها بسیار شمرده است و البته کلمات و اصطلاحات مناسب و کلاسیکی را در گفتگوها استفاده می‌کنند.

ضمن اینکه اگر قصد مهاجرت داشته باشید آشنایی با تاریخچه‌ی نسبی خاندان سلطنتی هم برایتان جذاب و جالب است.

سریال This Is Us

This Is Us

این ما هستیم سریال محبوبی است که خیلی راحت برش‌هایی از زندگی یک خانواده‌‌ی معمولی آمریکایی را نشانمان می‌دهد. و البته جوایز معتبری هم از جشنواره‌های مختلف گرفته است.

پرداختن به موضوعات و روابط خانوادگی، خرده فرهنگ‌های جامعه آمریکا، تاثیر تربیت در دوران بزرگسالی در کنار درام قوی از دلایل اصلی محبوبیت این مجموعه است.

لهجه‌ی سریال آمریکن است و با وجود کاراکترهای جذاب و داستان پرکششی که دارد به آسانی می‌تواند در صدر لیست بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی ویژه زبان آموزان سطح متوسط قرار بگیرد.

سریال Board Church

Board Church

برادچرچ یکی از تحسین شده‌ترین درام‌های پلیسی است. داستان هم مثل تمام داستان‌های پلیسی راجع به قتل یک پسربچه است. اما داستان وقتی جالبتر می‌شود که بدانیم تمام ماجرا دارد در یک شهر اتفاق می‌افتد که همه یکدیگر را می‌شناسند.

معماهای خانوادگی و رازهای مگو، داستان پردازی و شخصیت پردازی عالی به اضافه‌ی کلی منظره جذاب و نورپردازی خوب از این سریال یک درام عالی ساخته است که از دیدنش سیر نمی‌شوید.

لهجه‌ی این سریال بریتیش است، کلمه‌ها و دیالوگ‌ها بالاتر از سطح مبتدی هستند اما گفت‌وگوها آنقدر دشوار نیست که زبان‌آموزان متوسط نتوانند خوب متوجه ماجرا بشوند.

برای همین هم ما با خوشحالی این سریال را پیشنهاد می‌دهیم تا در لیست بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی قرار بدهید تا بتواند لحظات جذابی از آموزش در کنار سرگرمی را فراهم کنند.

راستی اگر از این سریال خوشتان آمد شاید دوست داشته باشید سری به سریال تازه پخش شده Mare of Easttown هم بزنید.

سریال Fringe

Fringe

اولیویا دانهام، پیتر و والتر بیشاپ و البته استرید کاراکترهای دوست داشت سریال فرینج هستند که در دنیای سریال دوست‌ها جایگاه ویژه ای دارند. چرا؟

فرینج در واقع یک سریال کاراگاهی است. اما کارآگاه های ما به دنبال سرنخ‌های معمولی نمی‌روند. آن‌ها به دنبال ماجراهای پیچیده علمی و ترکیبشان با جنایت می‌گردند و البته وسط کلی درام و داستان یک دنیای موازی دیگر هم کشف می‌کنند و حتی سری به آینده می‌زنند.

فرینج یک سریال پنج فصلی است که پخشش تمام شده است؛ و در همین پنج فصل چنان خوب و عالی فیزیک، بیوشیمی، فیزیولوژی و زیست‌شناسی را با هم ترکیب کرده‌است که هنوز هم هزاران طرفدار دارد. بنابراین می‌توانید روی جذابیتش برای تماشای قسمت‌های مختلف و به دنبال آن یادگیری زبان انگلیسی حساب کنید.

راستی در این سریال می‌توانید انواع لهجه‌های بریتیش و امریکن و حتی استرالیایی را هم بشنوید و خلاصه حسابی مهارت لیسنینگ‌تان را تقویت کنید.

سریال House M.D

House M.D

دکتر هاوس یک دکتر معمولی نیست. او یک کارآگاه در لباس یک پزشک است که به دنبال علت‌های عجیب بیماری‌های مختلف می‌گردد.

دکتر هاوس علاوه بر اینکه کوهی از لغت‌های مرتبط با پزشکی را یادتان می‌دهد، می‌تواند شما را با سیستم پزشکی آمریکا هم آشنا کند. و در رابطه با روند حضور در بیمارستان و مجموعه سوالاتی که ممکن است در اولین برخورد با پزشک با آن‌ها مواجه بشوید؛ اطلاعات خوبی به‌شما می‌دهد.

علاوه بر تمام این‌ها این سریال بسیار جذاب و سرگرم‌کننده است و دل کندن ازش بسیار سخت است. و به شکل تضمینی به عنوان بهترین سریال برای یادگیری زبان انگليسي می‌تواند کمک‌تان کند.

بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی ویژه سطح پیشرفته

سریال Sherlock

Sherlock

شرلوک هلمز یک‌ جورهایی کاراگاهی برای تمام فصول است. تفاوتی ندارد به سراغ کدام نسخه‌اش می‌روید در هر دو حالت باید سطح زبان انگلیسی‌تان بالاتر از سطح متوسط باشد تا بتوانید ریتم تند صحبت‌های بندیکت کامبربچ یا حتی لهجه غلیظ جرمی برت را متوجه بشوید.

اما داستان‌های معمایی که یک سرش به قاتل و مقتول یا ماجراهای خاص دزدی وصل بشود، هیچ وقت تکراری نمی‌شود و می‌توانید با خیال راحت به تماشای یک نمونه عالی به عنوان بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی بنشینید.

راستی می‌توانید هر دو نسخه قدیمی و امروزی سریال را هم با یکدیگر مقایسه کنید تا نگاه سینمایی‌تان هم حسابی پیشرفت کند.

House of Cards سریال

House of Cards

اول از همه بگوییم که اگر از پشت پرده سیاست و داستان‌های عجیبش خوشتان نمی‌آید همین حالا به سراغ پیشنهاد بعدی بروید. اما اگر جوابتان مثبت است با خیال راحت به تماشای بازی خیره کننده کوین اسپیسی در نقش فرانک آندروود بنشینید.

کسی که به راحتی آب خوردن توانست خودش را از سطح یک نماینده مجلس آمریکا به سطح ریاست جمهوری آمریکا برساند و البته این وسط از هیچ دوز و کلکی هم مضایقه نمی‌کند.

سرعت بیان دیالوگ‌ها درست مثل عالم سیاست تند و سریع است. سریال اصطلاحات حقوقی هم دارد چون هرچه نباشد با تعدادی قانونگذار طرفیم.

اما داستان اطلاعات خوبی راجع به سیستم‌های حاکم، نوع برخورد رسانه‌ها و فرهنگ پذیرفته شده آمریکایی می‌دهد که دیدنش خالی از لطف نیست.

Suits سریال

Suits

یادتان هست که گفتیم یکی از دلایل کمک گرفتن از بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی آشنایی با فرهنگ‌ها و سیستم‌های مختلف اداری و کسب و کارهاست؟

کت شلوارپوش‌ها یا همان Suits دقیقا می‌تواند شما را با سیستم قانونی آمریکا آشنا کند.

در دادگاه هر فرد چطور باید ظاهر بشود؟ سیستم وکیل و موکل در آمریکا چطور کار می‌کند؟ یا حتی نظام مالیاتی و بودجه بندی شرکت‌ها و رویه‌ی استخدام در شرکت‌های بزرگ به چه شکل است؟

پاسخ تمام این سوالات را می‌توانید در سریال suits پیدا کنید. اما…

اگر فکر کردید suits یکی از آن سریال‌های حوصله‌سربر و خشک است، باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید.

این سریال یک درام حقوقی قوی است. و ماجرای هاروی اسپکتر که یک وکیل باسابقه است و دستیارش را بیان می‌کند. دستیاری که حافظه قوی ای دارد، اما وکیل نیست!

خلاصه که اگر دلتان یک داستان معمایی حقوقی می‌خواهد و البته هوس دیدن کمی زندگی تجملاتی کردید، پیشنهاد می‌کنیم suits را در لیست بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی قرار بدهید.

سریال Happy Valley

Happy Valley

دره‌ی شاد برخلاف اسمش اصلا سریال شاد و خندانی نیست. بلکه یک درام پلیسی تاریک و پر رمز و راز است که بازیگرانش با بریتیش‌ترین لهجه ممکن در حوالی یورک شایر صحبت می‌کنند.

قصه چیست؟ یک کارآگاه ۴۷ ساله باید با خواهرش که تازه از شر اعتیاد خلاص شده است، نوه‌ی یتیمش و کلی مشکل ریزودرشت دیگر سروکله بزند و این وسط به‌دنبال یک مجرم سابقه‌دار هم باشد.

باز‌‌‌‌‌‌‌‌ی‌های این درام انگلیسی بی‌نظیر است. و حتی اگر به سریال و دیالوگ‌های فوق‌العادش توجه نکنیم و سریال را به عنوان بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی معرفی نکنیم، قطعا نمی توانیم از خیر روایت بی نظیر، سکانس‌های عالی و البته بازی‌های خوبش بگذریم.

سریال Newsroom

Newsroom

اتاق خبر از آن سریال‌هایی است که می‌تواند شما را با سازوکار رسانه آشنا کند. گفتگوهای مفصل در رابطه با مسائل مختلف به سریع‌ترین شکل ممکن، نمایش یک تیم رسانه‌ای قوی و چگونگی مناسبات بین آن‌ها و البته لهجه عالی بریتیش یکی از بازیگران سریال از جمله دلایلی هستند که باعث می شوند این سریال را در میان لیست بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی قرار بدهیم.

زوم زبانشناس بهشت فیلم بازان علاقه‌مند به زبان انگلیسی

حتما شما هم تااینجا وسوسه شدید به سراغ دانلود یکی از این سریال‌ها بروید، مخصوصا که ما تمام تلاشمان را کردیم تا سریال‌های کمتر دیده شده را معرفی کنیم.

اما از کجا می‌شود کیفیت خوب سریال‌ها را پیدا کرد؟ زحمت پیدا کردن زیرنویس هماهنگ هم به اندازه کارگردانی یک سریال سخت است.

از این‌ها گذشته شاید دوست داشته باشید به موارد دیگری مثل نمره imdb سریال هم توجه کنید، یا حتی ممکن است سطح زبان شما متوسط باشد اما به خاطر دامنه لغت‌های زیادتان بتوانید سریال‌های سطح پیشرفته را هم متوجه بشوید.

زوم

اینطور وقت‌ها وجود سیستمی که با توجه به سطح یادگیری قبلی ما برایمان بگوید که هر سریال دقیقا قرار است چطور به بالا رفتن سطح زبان انگلیسی کمک کند و اطلاعات کافی از سریال در اختیارمان بگذارد، می‌تواند واقعا کمک کننده باشد.

زوم زبانشناس دقیقا با شناخت همین نقطه ضعف‌ها برای سریال‌دوست‌ها آستین بالا زده و توانسته در آرشیوش انواع سريال‌ها و فیلم‌های مناسب برای تقویت زبان انگلیسی را با توجه به سطح زبان انگلیسی طبقه بندی کند.

امتیاز سریال‌ها و خلاصه داستانشان هم همان کنار اسم و پوستر سریال نوشته شده است. در ضمن می‌توانید با خیال راحت از زیرنویس انگلیسی سریال برای درک بهتر سریال کمک بگیرید.

خب برای دیدن بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی دیگر چه چیزهایی لازم دارید؟

چند توصیه برای تماشای سریال

  • سریال‌ها را حتما دو تا سه بار تماشا کنید و تلاش کنید تا با زیرنویس انگلیسی منظور بازیگرها و داستان را متوجه بشوید.
  • قبل از مراجعه به معنای فارسی سعی کنید معنای کلمات جدید را حدس بزنید.
  • لغات جدید را با همان دیالوگ فیلم بنویسید تا بتوانید کلمه‌های کاربردی را با یک مثال عینی به‌خاطر بسپارید.
  • با توجه به سطح زبان انگلیسی‌تان و علاقه‌تان سریال را انتخاب کنید.

خلاصه کلام

در این مطلب به سراغ لیست بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی رفتیم. و از فواید تماشای بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی از جمله

  • آشنایی با فرهنگ‌ها و سیستم اداری و دولتی کشورهای دیگر؛
  • مواجه شدن با زبان معمول گفتگو و یادگیری انواع شوخی‌ها و اصطلاح‌ها؛
  • آشنایی با لهجه‌های مختلف و بهبود تلفظ؛

گفتیم.

در نهایت هم به بررسی زوم زبانشناس به عنوان ابزاری کارآمد برای تماشای بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی پرداختیم.

به این ترتیب می‌توانیم درهای سینمای خانگی را باز کنیم و با خیال راحت به تماشای سریال‌های روز بپردازیم و بدون توجه به وقت یک آموزش سرشار از لذت را تجربه کنیم. شما سریال دیگری برای یادگیری زبان انگلیسی می‌شناسید؟ در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید