بهترین کارتون‌ ها برای تقویت زبان انگلیسی که باید قبل مرگ دید!

با ده انیمیشنی که در این مقاله برایتان معرفی کرده‌ایم، یادگیری زبان انگلیسی را می‌توانید خیلی خیلی لذت‌بخش‌تر کنید!

52f6ddb76ca7068dcd09f50e68cffe4e.jpeg
رضا زکی زاده
۱۴۰۲ فروردین آپدیت شد 
انیمیشن و کارتون

شما هم عاشق دیدن کارتون‌ها و انیمیشن‌ها هستید اما هربار از بقیه می‌شنوید که کارتون مال بچه‌هاست؟ خب بگذارید همین‌جا تکلیف این قضیه را مشخص کنیم که کارتون و انیمیشن فقط برای بچه‌ها نیست و اصلا اگر از ما می‌پرسید کارتون دیدن سن و سال ندارد، پدر پدر پدربزرگ ما هم عاشق کارتون بود، این که نشد دلیل! اگر حوصله خواندن متن را ندارید، توصیه می‌کنیم ویدئوی زیر را مشاهده کنید:

دوم این‌ که اگر به دنبال بهترین کارتون ها برای تقویت زبان انگلیسی می‌گردید که سر از این صفحه درآورده‌اید، باید بگوییم دمتان گرم که می‌خواهید با یک تیر دو نشان بزنید. یعنی هم از تماشای آن دنیای جذاب فانتزی لذت ببرید هم دایره‌ی واژگانی و قدرت شنیداری‌تان را در زبان انگلیسی تقویت کنید و بتوانید از کلمات، عبارات و اصطلاحات انگلیسی که می‌شنوید، در مکالمه‌ها استفاده کنید.

انیمیشن

خب فکر می‌کنم حالا دیگر دل توی دلتان نیست که لیست معرفی بهترین انیمیشن انگلیسی برای تقویت زبان را با هم ببینیم و مرور کنیم اما شما که تا این جا صبر کردید، چند لحظه‌ی دیگر هم دندان روی جگر بگذارید تا اول برایتان بگوییم که اصلا چرا باید برویم سراغ دیدن کارتون و انیمیشن و بعد این که موقع دیدن کارتون و انیمیشن کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان باید به چه نکاتی توجه کنید! پس عنوان‌های بعدی را با دقت دنبال کنید!

چرا تماشای انیمیشن انگلیسی برای تقویت زبان از خوب هم خوب‌تر است؟

حتما از خودتان می‌پرسید حالا چرا برای تقویت زبان انگلیسی باید بروم سراغ کارتون و انیمیشن؟! خب همان‌طور که اول این مطلب هم برایتان گفتیم:

 • انیمیشن‌ها برای کودکان ساخته می‌شوند پس دانش زبانی بچه‌ها در نظر گرفته می‌شود. همین شما اگر قرار باشد برای یک بچه قصه بگویید از چه لغت‌هایی استفاده می‌کنید؟ خب! دیدید! شما هم می‌روید سراغ ساده‌ترین کلمات و حتی پیچیده‌ترین مفاهیم را هم برای بچه‌ها ساده و قابل فهم می‌کنید.

 • کلمه‌ها و عبارت‌هایی که در انیمیشن‌ها استفاده می‌شوند پیچیدگی ندارند و به ساده‌ترین حالت ممکن به کار رفته‌اند، خبری هم از اصطلاحات عجیب و غریب نیست، پس خیالتان راحت!

 • یک نکته‌ی خیلی خیلی مثبت دیگر هم این است که کلمه‌ها تا دلتان بخواهد در طول انیمیشن تکرار می‌شوند، آن‌قدر که دیگر به شنیدنشان عادت می‌کنید و حسابی برایتان جا می‌افتد. بعد به خودتان می‌آیید و می‌بینید دارید شبیه باب اسفنجی حرف می‌زنید. نه شوخی کردیم اما اگر دیدید حسابی در مکالمه انگلیسی پیشرفت کرده‌اید اصلا تعجب نکنید، طبیعی‌ست!

 • خسته نمی‌شوید! آموزش و یادگیری سختی‌های خاص خودش را دارد اما کی از دیدن کارتون و انیمیشن سیر می‌شود؟ این دنیا انقدر جذاب و سرگرم‌کننده است که محال است بتوانید از دنبال کردنش دست بردارید. مفرح‌ترین راه تقویت زبان انگلیسی دیدن کارتون‌ها و انیمیشن‌های انگلیسی است. می‌گویید نه؟! معطل چی هستید؟ امتحانش کنید!

انیمیشن انگلیسی

به انیمیشن انگلیسی برای تقویت زبان جور دیگری نگاه کنید

 • بهتر است با تماشای کارتون‌ها و انیمیشن‌های ساده شروع کنید. انیمیشن‌هایی که برای بچه‌ها ساخته می‌شود به دلیل این که دایره‌ی واژگانی‌اش مناسب سن کودکان است، ساده‌تر و قابل فهم‌تر است و می‌تواند زبان انگلیسی شما را تقویت کند. در مقابل انیمیشن‌هایی با دایره‌ی واژگانی وسیع‌تر که پر است از اصطلاحات و کنایات، ممکن است شما را ناامید یا دلسرد کند.

 • جمله‌هایی که در انیمیشن‌ها می‌شنوید اغلب بسیار ساده هستند و به‌خوبی کاربرد کلمات را در جمله نشان می‌دهند. سعی کنید خوب بشنوید و بعد یک یا چند بار جمله را تکرار کنید، این جمله‌ها معمولا در گفت‌وگوی روزمره استفاده می‌شوند و بسیار پرکاربردند.

 • خب این را هم یادتان نرود که موقع دیدن بهترین کارتون ها برای تقویت زبان انگلیسی حسابی وقت دارید تا محدودیت‌های دوران کودکی را جبران کنید و هرچه کارتون ندیده دارید بگذارید توی لیست و هرکدام را بدون محدودیت چندین و چندبار ببینید. می‌پرسید چرا چندبار؟ خب جانمان برایتان بگوید که بار اول فقط می‌خواهیم با انیمیشن آشنا شویم و ببینیم ماجرا چیست و شخصیت‌ها دارند چه کار می‌کنند و قصه از چه قرار است؟! توی این مرحله گوشمان به شنیدن عادت می‌کند اما وقتی برای بار دوم انیمیشن را می‌بینیم دیالوگ‌ها را با دقت بیشتری می‌شنویم و می‌توانیم یادداشت یا تکرار کنیم. و بار سوم هم وقت این است که زیرنویس انگلیسی را فعال کنیم تا ببینیم کدام لغت‌ها را درست نشنیده‌ایم و کدام‌ها را درست شنیده‌ایم! از طرفی زیرنویس‌ها کمک می‌کنند با املای کلمات هم آشنا شویم و بتوانیم کلمات را در ساختار جمله ببینیم. پس هرچه بیشتر یک انیمیشن را ببینید، جزییات بیشتری کشف می‌کنید و حسابی یاد می‌گیرید و لذت می‌برید.

 • موقع تماشای لیست بلندبالای بهترین انیمیشن انگلیسی برای تقویت زبان، استفاده از دیکشنری را هم فراموش نکنید. اگر حوصله ندارید از دیکشنری کاغذی یا فیزیکی استفاده کنید خب یک اپلیکیشن دیکشنری روی موبایلتان نصب کنید یا از دیکشنری‌های آنلاین استفاده کنید. لغاتی را که بلد نیستید بنویسید و معنی لغت را در دیکشنری پیدا کنید. در بیشتر مواقع می‌توانید از روی معرفی سایر کلمات، معنی آن کلمه را حدس بزنید و این نکته‌ی بسیار مثبتی در درک مطلب زبان انگلیسی است اما حتی در این مواقع هم دیکشنری می‌تواند کمک‌کننده باشد.

خب حالا که با نکات مهم برای دیدن بهترین کارتون ها برای تقویت زبان انگلیسی آشنا شدید وقتش رسیده برویم سراغ قسمت جذاب ماجرا یعنی معرفی بهترین انیمیشن‌ها برای تقویت زبان انگلیسی! پس در ادامه‌ی این مطلب، همچنان همراه زبان شناس باشید.

در سرزمین قصه‌ها؛ آشنایی با بهترین کارتون ها برای تقویت زبان انگلیسی

شرک Shrek

یکی از بهترین کارتون ها برای تقویت زبان انگلیسی، شرک است. شرک را که می‌شناسید؟ همان غول سبزرنگی که برای نجات پرنسس فیونا زمین و زمان را به هم می‌دوزد و در این مسیر با ماجراهای جالبی روبه‌رو می‌شود. خوب است بدانید با دیدن این انیمیشن تنوع زیادی از لهجه‌ها را می‌شنوید. پس برای تقویت مکالمه حسابی به دیدن انیمیشن جذاب شرک نیاز دارید.

شرک

با این تصویر بانمک از شرک تو فضای مجازی شوخی‌های زیادی شده!

از طرف دیگر شرک همانطور که می‌دانید یک غول از طبقه عوام است، پس تا دلتان بخواهد اصطلاحات روزمره از دهان شرک و رفقایش می‌شنوید.

فروزن Frozen

اگر دلتان یک انیمیشن پر دیالوگ می‌خواهد فروزن انتخاب خوبی‌ست. دیالوگ‌های بین شخصیت‌ها هم زیاد است هم بامزه، پس هم سرگرم می‌شوید هم حسابی موتور حرف‌زدنتان به انگلیسی روشن می‌شود. از طرف دیگر شاید سطح لغات و دیالوگ‌های بیان شده در این انیمیشن ساده باشد، اما کاراکترها خیلی سریع صحبت می‌کنند و در نتیجه مجبور می‌شوید سرعت درک مطلب‌تان را با فیلم هماهنگ کنید.

انیمیشن Frozen

انیمیشن Frozen

داستان اسباب بازی Toy Story

خب اگر می‌خواهید بدانید شخصیت‌های اسباب‌بازی چه‌طور به تقویت زبان انگلیسی‌تان کمک می‌کنند، این انیمیشن پرماجرا را از دست ندهید. آقای سیب‌زمینی، آدم فضایی، گاوچران و… همه و همه برایتان تماشایی و البته پر از یادگیری خواهند بود.

انیمیشن داستان اسباب بازی

انیمیشن داستان اسباب بازی

البته این وسط کلماتی که یک گاوچران بیان می‌کند زمین تا آسمان با دنیای یک آدم فضایی فرق دارد، یا مثلا سخنان گهربار یک سیب زمینی با دست و پای جدا شونده، چه دنیایی از دیالوگ‌های جذاب که در اختیارتان نمی‌گذارد.

به تمام این اوضاع جذاب، ریتم حرف زدن متفاوت کاراکترها را هم اضافه کنید تا ببینید چرا این کارتون در میان لیست بهترین کارتون ها برای تقویت زبان انگلیسی قرار گرفته است.

بیرون و درون Inside Out

معمولا به خاطر سپردن کلمات مربوط به احساسات کمی سخت است. مثلا ممکن است تصور ما از کلمه blue همان آبی باشد. اما کافی است به سراغ انیمیشن بیرون و درون بروید تا کلا تصورتان از این کلمه عوض بشود.

انیمیشن inside out

انیمیشن inside out

توضیحات زیاد راجع به بخش‌های مختلف ذهن و حافظه که بدون دیدن این کارتون عمرا به سراغ یادگیری‌شان می‌رفتید، از محاسن دیگر این کارتون است.

حالا ماجرا چیست؟ داستان درباره‌ی درگیری یک دختربچه با مسائل روزمره است و این که چه‌طور احساساتش فعال می‌شوند. دیالوگ‌ها هم ساده، قابل فهم و بسیار کاربردی‌اند.

انیمیشن شگفت‌انگیزان The Incredibles

در این انیمیشن با یک خانواده‌ی ابرقهرمان طرف هستید که هرکدام یک ویژگی خارق‌العاده دارند. دیالوگ‌های روزمره و گاهی هم عجیب و غریب با چاشنی لهجه‌ی آلمانی و البته کلی اصطلاح کاربردی موجود در این کارتون، حسابی شنیدن دارد. همین حالا می‌توانید انیمیشن شگفت‌انگیزان را بگذارید در لیست بهترین کارتون ها برای تقویت زبان انگلیسی !

کارتون incredibles

کارتون incredibles

انیمیشن هتل ترانسیلوانیا Hotel Transylvania

بازار مکالمه انگلیسی توی این انیمیشن حسابی داغ است. آن هم با حرکت‌های اغراق‌شده و دهان‌هایی که برای تلفظ کلمات تا جای ممکن باز می‌شوند و حسابی بامزه‌اند. پس اگر می‌خواهید زبان انگلیسی را با هیولاها و دراکولاهای بامزه یاد بگیرید، به دیدن انیمیشن هتل ترانسیلوانیا خوش آمدید.

کارتون هتل ترلنسیلوانیا

کارتون هتل ترلنسیلوانیا

البته که با حضور یک پدر و دختر و دو نوجوان شیطان، اصطلاح و اسلنگ و کلمه‌های لطیف و محبت‌آمیز است که از درودیوار فیلم می‌بارد و این مجکوعه انیمیشن را در لیست معرفی بهترین انیمیشن انگلیسی برای تقویت زبان قرار می‌دهد. فقط یادتان باشد بعضی قسمت‌ها لهجه‌ی انگلیسی شخصیت‌ها خیلی غلیظ می‌شود و این می‌تواند برای شما یک چاشنی جذاب باشد. به خصوص وقتی زیرنویس را هم غیرفعال کرده‌اید.

در جست‌وجوی نمو Finding Nemo

بد نیست سری هم بزنیم به دنیای اقیانوس‌ها و ببینیم دلقک‌ماهی‌ها چه طور انگلیسی حرف می‌زنند؟ پدر نمو به کمک یک ماهی فراموشکار به اسم دوری در جست‌وجوی نمو است و دیالوگ‌های بین این دو می‌تواند حسابی برایتان سرگرم‌کننده و آموزنده باشد.

انیمیشن در جستجوی نمو

انیمیشن در جستجوی نمو

می‌دانید یکی از راه‌های یادگیری لغات انگلیسی، تثبیت کلمات از طریق تصاویر در ذهن است؟ خب حالا که امکان سفر به اقیانوس را ندارید می‌توانید با این انیمیشن کلی کلمه مرتبط با زندگی زیر آب را یاد بگیرید. ضمن اینکه با وجود هیجان بالای فیلم اصلا خسته نمی‌شوید. راستی سطح مکالمات و کلمات این فیلم مناسب زبان‌آموزان در دوره‌های متوسط و ابتدایی است و اگر سطح زبان‌ انگلیسی‌تان ان پیشرفته است، چیز دندان‌گیری دستتان را نمی‌گيرد.

انیمیشن آپ Up

این انیمیشن را وقتی ببینید که سطح زبان شما متوسط به بالاست. این طوری دیالوگ‌ها را راحت‌تر درک می‌کنید و تعداد کلماتی که معنی‌اش را نمی‌دانید هم قابل قبول‌تر است. داستان انیمیشن هم مربوط به مردی است که هزاران بادکنک را به خانه‌اش وصل می‌کند تا به «آبشار بهشت» در آمریکای جنوبی برود. و این وسط یک پسربچه تپل بامزه همسفرش می‌شود. دیالوگ‌های فلسفی پدربزرگ راجع به عشق و البته صحبت‌های کودکانه پسرک ماجرا حسابی می‌تواند کیفتان را کوک کند و بعد از کلی یادگیری مجبورتان کند که این انیمیشن را در میان بهترین کارتون ها برای تقویت زبان انگلیسی قرار بدهید.

کارتون up

کارتون up

ماجراهای تن تن The Adventures of Tintin

تن تن با آن داستان‌های ماجراجویانه جان می‌دهد برای چند بار دیدن، برای همین هم بسیاری از افراد ماجراهای تن تن را به عنوان یک انیمیشن کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان تماشا می‌کنند.

اما گذشته از این موضوع، بسیاری ازما با ماجراهای کمیک‌های تن تن بزرگ شده‌ایم. بنابراین احتمالا با بخشی از حوادث و کاراکترها آشناتریم و بهتر می‌توانیم روی یادگیری لغات جدید و نکات مختلف تمرکز کنیم. از طرفی تن تن در طی ماجراجویی‌هایش به هزار و یک‌جای عجیب و غریب مثل اهرام مصر می‌رود. بنابراین می‌توانید کلی کلمه و عبارت مرتبط با دنیاهای کمتر دیده شده را یاد بگیرید.

Tintin-mainCast.png

خب اگر راضی به دیدن تن تن شدید، باید بگوییم که به دیدن انیمیشنی پرماجرا با لهجه‌ی بریتیش خوش آمدید. این انیمیشن با حرکت دهان و صورت شخصیت‌ها، حسابی غافلگیرتان می‌کند و باعث می‌شود تمام حس مکالمه به شما منتقل شود و کلمه‌ها در ذهنتان ماندگار شوند.

غول آهنی The Iron Giant

اگر هنوز در ابتدای راه یادگیری زبان انگلیسی با کارتون و انیمیشن هستید، این انیمیشن انتخاب خوبی برای شماست چون مکالمات یک پسربچه با روبات فضایی‌اش، با ساده‌ترین لغات و عبارت‌ها شکل می‌گیرد و قطعا برای شما فضایی پر از یادگیری خواهد بود و در ابتدای راه، اعتماد به نفستان را برای یادگیری زبان انگلیسی تقویت خواهد کرد.

انیمیشن انگلیسی برای تقویت زبان در زوم زبان‌شناس

حالا که متوجه شدیم انواع انیمیشن انگلیسی برای تقویت زبان چه کارهایی که ازشان برنمی‌آید، وقتش است که به سراغ این راه حل مفرح برای یادگیری زبان انگلیسی برویم.

اما وقتی عبارت بهترین کارتون ها برای تقویت زبان انگلیسی را در گوگل جستجو می‌کنیم با کوهی از انیمیشن‌های روز مواجه می‌شویم که گاهی یا زیرنویس انگلیسی درست‌ودرمانی ندارند یا این‌که متناسب با سطح دانش زبان انگلیسی ما نیستند.

در بخش زوم اپلیکیشن زبان‌شناس اما از این خبرها نیست. ما با توجه به سطح هر زبان‌آموز یک لیست از انواع انیمیشن کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان را همراه با زیرنویس انگلیسی آماده کردیم.

از آن مهمتر اما بخش توضیحات هر انیمیشن است. در این قسمت با توجه به مطالب آموزش داده شده به زبان‌آموز، شما می‌توانید ببینید که هر انیمیشن:

 • تا چه اندازه به گسترش دایره لغات‌تان کمک می‌کند؟
 • کاراکترها با چه لهجه‌ای صحبت می‌کنند؟
 • امتیاز این انیمیشن در imdb چند است؟
 • و سرعت بیان دیالوگ‌ها در چه سطحی است؟

لب کلام؛ بهترین کارتون ها برای تقویت زبان انگلیسی

در این مطلب از زبان‌شناس در رابطه با بهترین راه‌ها برای افزایش تاثیر تماشای انیمیشن انگلیسی برای تقویت زبان گفتیم مثلا:

 • تماشای انیمیشن کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان متناسب با سطح زبان انگلیسی‌مان؛
 • توجه و دقت به ماجرای فیلم و تلاش برای درک مطلب و افزایش توانایی شنیدن؛
 • یادداشت کردن کلمات ناآشنا و پیدا کردن معانی آن‌ها؛
 • دقت به چگونگی استفاده از کلمه‌های جدید در جمله‌ها و نوع بیان و تلفظشان؛

در بخش پایانی هم با معرفی بهترین کارتون ها برای تقویت زبان انگلیسی از اپلیکیشن زبان‌شناس و بخش زوم گفتیم. بخشی که در آن می‌توانید با خیال راحت محتوای ویدیویی متناسب با سطح زبان انگلیسی‌تان پیدا کنید و به یاد ایام کودکی یک دل سیر کارتون ببینید و البته زبان انگلیسی بیاموزید.

بهترین کارتون یا انیمیشنی که تا به حال دیده‌اید چیست؟ در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

مهشید

۲۴ آذر ۱۴۰۰

سلام خواستم ازتون یه تشکر کنم من به پیشنهاد یکی از اساتید زبانم میخواستم شروع به دیدن انیمیشن کنم ولی نمیدونستم چه انیمیشن هایی خوبن بعد این مطلب شمارو داخل گوگل دیدم و با روش سایت لینگویچ شروع کردم به دیدنشون و جملاتشون رو می نویسم راستی شما روش خاصی علاوه بر روش Linguich برای یادگیری زبان با کمک انیمیشن معرفی کردین داخل سایتتون که موثرتر باشه؟