بهترین راه تقویت زبان انگلیسی (راهنمای جامع)

می‌دانم که یادگیری زبان انگلیسی اکثر اوقات برایتان خسته کننده می‌شود و مواقع زیادی از آن ناامید می‌شوید. شاید وقت زیادی را برای تقویت زبان انگلیسی خود می‌گذارید و با انگیزه‌ی زیادی به یادگیری آن می‌پردازید. اما بالاخره به نقطه‌ای می‌رسید که از یادگیری زبان انگلیسی خسته می‌شوید.

 این اتفاقی معمول در مسیر یادگیری زبان است اما سوال اصلی اینجاست که آیا شما از یادگیری زبان انگلیسی خسته می‌شوید یا از روشی که برای یادگیری انتخاب کرده‌اید؟

روش‌های زیادی برای تقویت زبان انگلیسی وجود دارد، همانگونه که از تهران تا بندرعباس، مسیرهای زیادی برای رسیدن به بندر عباس موجود هستند. مهم نیست که کدام مسیر را طی می‌کنید، اگر از مسیر خود مطمئن باشید، بالاخره به مقصد خود خواهید رسید. اما مهم این است که چقدر زمان در راهی که انتخاب کرده‌اید صرف می‌کنید.

تقویت زبان انگلیسی نیز همین گونه است. راه های زیادی برای تقویت زبان انگلیسی وجود دارد مانند فیلم، انیمیشن، پادکست، آهنگ، رمان، داستان های کوتاه، مکالمه با افراد بومی زبان و…

هر کدام از این روش‌ها، مسیرهای مختلفی را برای رسیدن به هدفتان برای شما ارائه می‌دهند.

اما شما باید ابتدا مشخص کنید که چرا میخواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید. آیا می‌خواهید به تسلط در مکالمه زبان انگلیسی برسید؟ در این صورت باید راه هایی را انتخاب کنید که مهارت مکالمه شما را تقویت می‌کند. آیا می‌خواهید به راحتی آهنگ انگلیسی مورد علاقه خود را گوش دهید و بدون نیاز به متن آن را کامل متوجه بشوید؟ در این صورت باید مهارت شنیداری خود را تقویت کنید. یا شاید هم می‌خواهید به کشوری انگلیسی زبان سفر کنید. در این صورت باید تمامی مهارت‌های زبان انگلیسی را مانند مهارت‌ شنیداری، مکالمه، نوشتاری و … را مورد هدف قرار دهید.

از طرفی دیگر علاقه داشتن به روشی که انتخاب می‌کنید نیز یکی دیگر از فاکتورهای مهمی است که شما باید در انتخاب راه تقویت زبان انگلیسی خود در نظر بگیرید. ممکن است خواندن کتاب برای شما آزاردهنده باشد اما یادگیری زبان انگلیسی با فیلم روشی باشد که اگر 24 ساعت هم برای آن وقت بگذارید، لحظه‌ای از آن خسته نشوید.

ما در این مقاله به صورت کامل و جامع راه‌های تقویت زبان انگلیسی را برای شما شرح خواهیم داد تا به راحتی بتوانید روشی را که متناسب با نیازها و علاقه‌ی شماست انتخاب نمایید. اما قبل از خواندن ادامه‌ی مقاله در نظر داشته باشید که صرفا انتخاب یک روش، نمی‌تواند شما را در زبان انگلیسی به تسلط برساند. بهترین گزینه ممکن استفاده از روش‌ها و منابع مختلف به صورت مداوم و شناور است.

فیلم انگلیسی برای تقویت زبان

به جای این که یک معلم زبان انگلیسی داشته باشید، در دنیای فیلم‌‌ها، همه می‌توانند معلم زبان انگلیسی شما باشند. در دنیای فیلم‌هایی مثل هر یکشنبه کذایی و یا جری مگوایر، شما می‌توانید زبان انگلیسی را از زبان یک مربی فوتبال، وکیل، پلیس، دزد دریایی، تبهکار و حتی یک قاتل زنجیره‌ای یاد بگیرید.

برخلاف کتاب‌های آموزشی خسته‌کننده، مزیت فیلم‌ها این است که شما زبان انگلیسی را دقیقا به همان گونه که در یک کشور انگلیسی زبان استفاده می‌شود، یاد می‌گیرید، اما در کتاب‌های آموزشی اکثر مکالمات به صورت کتابی هستند و آن ادبیات، در نزد بومی زبانان چندان استفاده نمی‌شود.

مهارت‌های زبان انگلیسی که هنگام مشاهده فیلم تقویت می‌شود:

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می‌کنم مقالات زیر را مطالعه بفرمایید تا به صورت کامل با جزئیات یادگیری زبان انگلیسی با فیلم آشنا شوید.

9 فیلم انگلیسی برای تقویت زبان که باید ببینید!

با بهترین فیلم های انگلیسی برای تقویت زبان آشنا شوید و با استفاده از روش هایی که در این مقاله گفته‌ایم، به کمک آنها زبان انگلیسی یاد بگیرید!

آموزش و یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

آموزش و یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

اگر از رفتن به کلاس های زبان انگلیسی و خواندن کتاب‌های آموزشی خسته شده‌اید، یکی از بهترین و جالب‌ترین روش‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی، دیدن فیلم‌های زبان انگلیسی است…

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی با فیلم

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی با فیلم

همان طور که در مقاله تاثیر زیرنویس بر روی یادگیری زبان انگیسی گفتیم، دیدن فیلم زبان انگلیسی می‌تواند یکی از بهترین روش‌ ها برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. دست‌کم خیلی خیلی بهتر از خواندن کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی است. برای اینکه زبان انگلیسی که در کتاب‌های درسی بکار رفته است، ساختگی و الکی است و روش‌های آموزشی به‌کاررفته کارایی زیادی ندارد (البته در پرانتز بگویم که منظور فقط کتاب های آموزشی مرسوم است وگرنه…

تاثیر زیرنویس بر روی یادگیری زبان انگلیسی

تاثیر زیرنویس بر روی یادگیری زبان انگلیسی

آیا استفاده از زیرنویس به هنگام تماشای یک فیلم به زبان انگلیسی، به شما کمک می‌کند تا به شکل مؤثرتری یاد بگیرید؟ یا نوعی تقلب کردن محسوب می‌شود؟ ما در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که کی باید از زیرنویس برای کمک به فرایند یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید و کی نباید استفاده کنید…

چطور واقعا با فیلم زبان یاد بگیرم؟

چطور واقعا با فیلم زبان یاد بگیرم؟

فیلم ها بهترین منبع یادگیری زبان هستند. (به نظر من البته بعد از کتابها – کتابهای درسی منظورم نیس). اما خیلی ها اشتباه باهاش زبان یاد میگیرن. امروز با هم دیگه درباره یادگیری صحیح زبان با استفاده از فیلم ها صحبت خواهیم کردم…

سریال انگلیسی برای تقویت زبان

فرض کنید که برای درس‌های دانشگاهی‌تان روشی وجود داشت که بتوانید ساعت‌ها، روزها و حتی هفته‌ها برای درسی که در حال یادگیری آن هستید وقت بگذارید و در عین حال که از آن لذت می‌برید، هیچ گونه احساس خستگی نیز نداشته باشید.

متاسفانه چنین روشی برای درس‌های دانشگاهی وجود ندارد. شما هیچ منبعی را نمی‌توانید برای دروس رشته‌هایی مثل عمران، مکانیک، پزشکی و… پیدا کنید. اما خبر خوب این است که برای یادگیری زبان انگلیسی چنین راهی وجود دارد و آن یادگیری زبان انگلیسی به کمک سریال است.

اکثر سریال‌های انگلیسی به شدت اعتیادآور و سرگرم‌کننده هستند که این موضوع باعث می‌شود زمان زیادی خودتان را در معرض زبان انگلیسی قرار دهید که می‌تواند برایتان بسیار مفید باشد. البته به شرطی که از آن استفاده‌ی مفید کنید.

مهارت‌های زبان انگلیسی که هنگام مشاهده سریال فیلم تقویت می‌شود:

14 سریال شاهکار انگلیسی برای تقویت زبان

بهترین سریال انگلیسی برای تقویت زبان چیست؟ چگونه با سریال انگلیسی زبان یاد بگیریم؟ این مقاله را بخوانید تا پاسخ سوالتان را بگیرید.

انیمیشن انگلیسی برای تقویت زبان

مشاهده انیمیشن، یکی دیگر از راه‌های تقویت زبان انگلیسی است. دنیای انیمیشن‌ها هیچ گونه محدودیتی را نمی‌شناسد و بر خلاف باور عموم، انیمشن‌ها صرفا برای سرگرم کردن کودکان ساخته نمی‌شوند و بزرگسالان نیز می‌توانند از مشاهده‌ی آن‌ها لذت ببرند.

شاید با خودتان فکر کنید که یادگیری زبان انگلیسی با فیلم، خیلی راحت‌تر و بهتر از یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن باشد. اما باید بهتان بگویم که سخت در اشتباه هستید. در برخی از موارد انیمیشن‌ها گزینه‌ی بسیار مناسب‌تری نسبت به فیلم‌ها هستند.

از جمله دلایلی که انیمیشن‌ها گزینه مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انیمیشن‌ها طوری ساخته شده‌اند که تمام اعضای خانواده می‌توانند آن را در کنار هم تماشا کنند.
 • از لغات ساده‌ای داخل انیمیشن‌ها استفاده می‌شود که می‌تواند برای افراد سطح مبتدی مناسب باشد اما در کنار آن لغات چالش‌برانگیز نیز به کار برده می‌شود.
 • گویندگان انیمیشن‌ها طوری کلمات را تلفظ می‌کنند که برای همه قابل فهم و واضح باشند.
 • و…

از مهارت‌های زبان انگلیسی که هنگام مشاهده انیمیشن تقویت می‌شود، به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می‌کنم مقاله زیر را مطالعه بفرمایید تا به صورت کامل با جزئیات یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن آشنا شوید.

با انیمیشن انگلیسی یاد بگیر

بهترین کارتون ها برای تقویت زبان انگلیسی

شما هم عاشق دیدن کارتون‌ها و انیمیشن‌ها هستید اما هربار از بقیه می‌شنوید که کارتون مال بچه‌هاست؟ خب بگذارید همین‌جا تکلیف این قضیه را مشخص کنیم که کارتون و انیمیشن فقط برای بچه‌ها نیست و اصلا اگر از ما می‌پرسید کارتون دیدن سن و سال ندارد و…

با انیمیشن انگلیسی یاد بگیر

دوستا سلام، تا الان کلی ویدئوی”انگلیسی با انیمیشن” از لونا دیدین و قطعا در آینده هم خواهید دید! اما میدونید علت تاکید من روی انیمیشن‌ها چیه؟ تو پست امروز بهتون توضیح میدم که چرا من انیمیشن‌ها رو ول نمیکنم و نخواهم کرد! :)) …

آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان

گوش دادن به آهنگ برای یادگیری هر زبانی می‌تواند کمک کند. در دنیای امروزی آهنگ گوش دادن به یکی از فعالیت‌های روزانه‌ی اکثر آدم‌ها تبدیل شده است. بعضی‌ها وقتی حمام میروند آهنگ گوش می‌دهند، بعضی‌ها هنگام رانندگی این کار را انجام میدهند و یا بعضی‌ها در زمان ورزش آهنگ باز میکنند.

تقریبا در کنار هر فعالیت روزانه‌ای می‌شود به آهنگ یا ترانه گوش داد و این یکی از مزیت‌های بزرگ گوش دادن به آهنگ برای تقویت زبان انگلیسی است.

یاد گرفتن زبان انگلیسی همراه با آهنگ می‌تواند روشی جذاب و سرگرم کننده باشد که اگر زمان محدودی برای یادگیری زبان انگلیسی دارید، می‌تواند گزینه مناسبی برایتان باشد. اما باید این موضوع را هم در نظر داشته باشید که صرفا گوش دادن به آهنگ انگلیسی نمی‌تواند شما را به سلاست در زبان انگلیسی برساند.

از مهارت‌های زبان انگلیسی که هنگام گوش دادن به آهنگ تقویت می‌شود، به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می‌کنم مقالات زیر را مطالعه بفرمایید تا به صورت کامل با جزئیات یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ آشنا شوید.

با موزیک انگلیسی یاد بگیر

با موزیک انگلیسی یاد بگیر

خب دوستا، از اونجایی که تصمیم گرفتم سری ویدئوهای “انگلیسی با موزیک” رو به پیج اضافه کنم، فکر کردم که شاید بد نباشه قبلش یه توضیحی راجع به فرایند یادگیری انگلیسی با موزیک بدم! پس همراه من باشید:) …

چطور با موسیقی زبان یاد بگیرم

چطور با موسیقی زبان یاد بگیرم

موسیقی یکی از فاکتورهای جدانشدنی هر انسانه. همین الان که من دارم اینو مینویسم آهنگ مایکل جکسون در حال پخش شدنه. Your butt is mine, gon’ tell you right, Just show your face in broad daylight. پس همه جوره و همه جا میشه موسیقی گوش کرد و لذت برد. قبلا هم گفتم، چیزی که لذت بخش باشه چرا که نه؟ …

آیا موسیقی برای تقویت زبان خوبه؟

آیا موسیقی برای تقویت زبان خوبه؟

خب میدونم خوندن این جمله تو اولین اسلاید حسابی شما رو شوکه خواهد کرد. ولی اگه روزی یک ساعت موسیقی گوش میدی به امید اینکه زبانت قوی شه باید بگم این موضوع امکان پذیر نیست. دلایل زیادی وجود داره که موسیقی رو کاملا از منابع یادگیری زبان خارج میکنه. آره یه سری مزیت ها داره که در ادامه بهش میپردازم ولی باید بدونی چیزی که حال میده دلیل بر خوب بودن نیست…

داستان های کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان

داستان‌های کوتاه انگلیسی مثل تکه طلا و قلم‌موی سحرآمیز یکی از بهترین راه‌های تقویت زبان انگلیسی هستند. همان طور که از اسم این روش نیز مشخص است، داستان‌های کوتاه وقت گیر نیستند و می‌شود روزانه یک یا چند داستان کوتاه انگلیسی را مطالعه نمود. خواندن داستان کوتاه انگلیسی از جمله روش‌هایی است که می‌تواند برای تقویت چهار مهارت اصلی زبان یعنی مهارت خواندن، مهارت مکالمه، مهارت شنیداری و مهارت نوشتاری کمک کند. داستان‌های کوتاه می‌توانند مزایای زیادی داشته باشند که از جمله می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:

 • داستان‌های کوتاه ژانرهای مختلفی مثل طنز، ترسناک، درام و… را در بر می‌گیرند که می‌توانید با توجه به علاقه‌‌ای که دارید، داستان جذابی را برای خودتان انتخاب کنید.
 • اکثر داستان‌های کوتاه دارای تصاویری هستند که به درک موضوع کمک می‌کنند.
 • بیشتر داستان های کوتاه سطح بندی شده هستند که می‌توانید با توجه به سطحتان، داستانی را انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.
 • و…

از مهارت‌های زبان انگلیسی که هنگام خواندن داستان کوتاه انگلیسی تقویت می‌شود، به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می‌کنم مقالات زیر را مطالعه بفرمایید تا به صورت کامل با جزئیات یادگیری زبان انگلیسی با داستان کوتاه آشنا شوید.

داستان‌های کوتاه و واقعی به زبان انگلیسی همراه با ترجمه فارسی

داستان‌های کوتاه و واقعی به زبان انگلیسی همراه با ترجمه فارسی

در این صفحه، برای سطوح مختلف زبان انگلیسی، داستان های متنوعی قرار داده شده است. در ادامه عناوین اصلی داستان های ارائه شده در وبسایت زبانشناس، به همراه توضیحات آن، و لیستی از جدیدترین داستان های انگلیسی را مشاهده می کنید…

کتاب‌های مصور

کتاب‌های مصور

اگه مدتیه که از همراهان من تو این صفحه هستی، حتما حداقل یک بار شنیدی که درباره کامیک‌ها و مانگاها بهت گفته باشم. تو این پست از تجربه‌ام تو مطالعه اینا میگم و بهت چند سایت خوب معرفی میکنم که توام مثل من با انگلیسی خوش بگذرونی لذتشو ببری…

رمان انگلیسی برای تقویت زبان

هیچ معلمی بهتر از یک کتاب خوب وجود ندارد! اگر اهل کتاب و کتاب‌خوانی باشید، خواندن رمان‌های انگلیسی می‌تواند برایتان بسیار سرگرم‌کننده و مفید باشد. خواندن رمان‌های انگلیسی مزیت زیادی دارند که از جمله از آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رمان‌ها ژانرهای مختلفی مثل عاشقانه، جنایی، طنز، علمی-تخیلی، ترسناک و… دارند که می‌توانید با توجه به علاقه‌تان، رمانی را انتخاب کنید که خواندن آن برایتان لذت بخش باشد.
 • از لغات گسترده‌ای داخل رمان‌ها استفاده می‌شود که می‌تواند دایره لغات شما را تقویت کند.
 • نویسندگان رمان‌ها، خدای زبان انگلیسی هستند! شما با خواندن رمان می‌توانید به بی‌نهایت نکته دست پیدا کنید که برای تقویت مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی‌تان کمک کند.
 • و…

از مهارت‌های زبان انگلیسی که هنگام خواندن رمان انگلیسی تقویت می‌شود، به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می‌کنم مقالات زیر را مطالعه بفرمایید تا به صورت کامل با جزئیات یادگیری زبان انگلیسی با رمان آشنا شوید.

گسترده‌خوانی و نقش آن در یادگیری زبان انگلیسی

گسترده‌خوانی و نقش آن در یادگیری زبان انگلیسی

در این مقاله با یکی دیگر از استراتژی‌های یادگیری زبان آشنا می‌شوید که در بلند مدت تسلط شما را به زبان انگلیسی بیشتر می‌کند. همان‌طور که می‌دانید، زندگی کردن در یک کشور انگلیسی‌ زبان، بهترین و سریع‌ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی است. اما شما به همراه خیلی‌های دیگر فرصت و شرایط این را ندارید که برای یادگیری زبان…

تقویت مهارت شنیداری و مکالمه با تکنیک سایه

تقویت مهارت شنیداری و مکالمه با تکنیک سایه

تکنیک سایه (Shadowing) روش فوق‌العاده مهمی است که اگر می‌خواهید در مهارت‌های مکالمه و شنیداری پیشرفت واقعی داشته باشید، بایستی به‌طور مرتب از آن استفاده کنید. امروز می‌خواهم در رابطه با تکنیک سایه و تأثیر آن بر تقویت مهارت‌های مکالمه و شنیداری زبان انگلیسی صحبت کنم…

اینجوری سریع‌تر کتاب بخون

اینجوری سریع‌تر کتاب بخون

بهترین کارآفرینان جهان ماهانه بین پنج تا شش کتاب مطالعه می کنند. ما الان در عصر اطلاعات هستیم و اینترنت فرصت وحشتناکی بهمون داده تا بتونیم مغزمون رو تقویت کنیم و باهوش‌تر بشیم. وقتی یه نفر دهه‌ها تجربشو میاره میذاره تو یه کتاب که میتونی خیلی ساده تو یه ماه کل تجربیاتش رو دو سوته یاد بگیری، پس چرا مطالعه نکنی؟ امروز قراره یاد بگیریم چطور بخونیم…

پادکست انگلیسی برای تقویت زبان

یادگیری زبان انگلیسی با پادکست، یک روشی فوق العاده و سریع است.

پادکست‌های زیادی صرفا برای یادگیری زبان انگلیسی تولید شده‌اند اما شما می‌توانید از هر پادکستی که به زبان انگلیسی باشد، برای یادگیری بهره ببرید.

یکی از مزیت‌های یادگیری زبان انگلیسی با پادکست این است که شما لازم نیست که برای پادکست‌ها وقت زیادی بگدارید. کافیست که آن‌ها را هنگام انجام دادن کارهای دیگر مثل رانندگی، آشپزی و… گوش دهید.

از دیگر مزیت‌های گوش دادن به پادکست، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای گوش دادن به پادکست، فقط نیاز به دو چیز دارید، یک گوشی موبایل و دو گوش شنوا.
 • پادکست‌ها موضوعات مختلفی را در بر می‌گیرند که می‌توانید با گوش دادن به آن‌ها، در کنار یادگیری زبان، اطلاعات خود را نیز بالا ببرید.
 • و…

از مهارت‌های زبان انگلیسی که هنگام گوش دادن به پادکست انگلیسی تقویت می‌شود، به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می‌کنم مقاله زیر را مطالعه بفرمایید تا به صورت کامل با جزئیات یادگیری زبان انگلیسی با پادکست آشنا شوید.

7 پادکست که بهتون یاد میدن چطوری زبان یاد بگیرین

7 پادکست که بهتون یاد میدن چطوری زبان یاد بگیرین

خب سلام، مدتی میشه که من این پیج رو زدم تا ایده‌هامو به اشتراک بذارم. تمامی پستهایی که من برات مینویسم شامل تجربیات شخصی خودم و صد البته چند زبانه‌ها و متخصص‌ها میشه. در واقع دوست ندارم اطلاعات غلط بدم. اما دوست داری خودتم دنبال کنیشون؟ پس ادامه رو بخون…

چت با افراد خارجی برای تقویت زبان

برای این که یک فردی مهارت رانندگی را یاد بگیرد، نیاز به آن دارد که به صورت مداوم تمرین کند. اما آیا بدون راندن ماشین، می‌شود رانندگی را یاد گرفت؟ مسلما نه!

اگر ساعت‌ها در کلاس تئوری رانندگی شرکت داشته باشید و نمره 20 آزمون کتبی را بگیرید، باز هم برای یاد گرفتن رانندگی کافی نیست.

از یک جایی به بعد باید پشت فرمان بنشینید و به دل جاده بزنید.

یادگیری زبان انگلیسی نیز دقیقا همین طور است. ممکن است شما ساعت‌ها در طول روز برای یادگیری زبان انگلیسی وقت بگذارید، اما نتوانید چند کلمه با یک فرد بومی زبان صحبت کنید.

برای این که چَم و خَم کار دستتان بیاید، باید به صورت مداوم خودتان را در شرایط واقعی قرار دهید. بهترین راه این است که به یک کشور انگلیسی زبان سفر و مدتی را در آن جا زندگی کنید. اما می‌دانم که به احتمال زیاد با توجه به شرایط اقتصادی، امکان این موضوع برای همه وجود ندارد.

باز هم جای نگرانی نیست چون روش‌های دیگری هم وجود دارد که بتوانید با افراد خارجی صحبت کنید.

امروزه با گسترده شدن فضای مجازی، سایت‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی ساخته شده‌اند که به کمک آن‌ها می‌توانید با افراد بومی زبان چت و یا مکالمه کنید.

از مهارت‌های زبان انگلیسی که هنگام چت با افراد خارجی تقویت می‌شود، به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

برای این که اسم سایت‌ها را بدانید و اطلاعات بیشتری را در این زمینه پیدا کنید، توصیه می‌کنم مقالات زیر را از دست ندهید.

چگونه برای مکالمه به زبان انگلیسی یک پارتنر پیدا کنیم؟

چگونه برای مکالمه به زبان انگلیسی یک پارتنر پیدا کنیم؟

آیا به دنبال فردی هستید که با آن به تمرین مکالمه‌ی انگلیسی بپردازید؟ در این مقاله برای شما شرح خواهیم داد که کجا و چگونه به دنبال پارتنری برای مکالمه باشید و چطور از تجربه‌ی خود نهایت استفاده را ببرید. احتمالا شما هم به منظور دستیابی به توانایی مکالمه …

چطور با پارتنرم تمرین مکالمه کنم؟

چطور با پارتنرم تمرین مکالمه کنم؟

آخ، چقدر حال میده وقتی انگلیسی صحبت کنی. بهش فکر کردی؟ اینکه به یه زبون دیگه بجز فارسی صحبت کنی یه حس دستاورد و قشنگی داره… اما به هر حال یه سری پیش نیاز داره و اونم تمرین مکالمه‌ست. ما قبلا درباره تقویت مکالمه و روش‌هاش حرف زدیم. اما الان درباره چطوری پیاده‌سازی هر کدوم میگیم…

با یک تیر هشت نشان بزن!

اپلیکیشن زبانشناس (اندروید و آیفون) یکی از جامع‌ترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی است. شما با وجود این اپلیکیشن، دیگر نیاز ندارید که وقت خود را برای پیدا کردن منابعی که در این مقاله گفته شد تلف نمایید. تمامی 8 موردی که داخل این مقاله گفته شد، همه داخل یک اپلیکیشن جمع شده‌اند. البته این موارد تنها ویژگی‌های اپلیکیشن زبانشناس نیستند.

از دیگر ویژگی‌های اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی زبانشناس، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی آسان به دیکشنری‌های معتبر
 • دارای لایتنر تعاملی
 • دوره‌های اساتید برتر دنیا
 • نمایش آمار و نمودار پیشرفت
 • صوت و متن همزمان تمامی کتاب‌ها
 • زیرنویس همزمان انگلیسی و فارسی
 • و…

همین الان اپلیکیشن زبانشناس را از طریق لینک زیر دانلود کنید:

2 دیدگاه دربارهٔ «بهترین راه تقویت زبان انگلیسی (راهنمای جامع)»

 1. خب سلام و صد سلام بر شما خوبان ک خوندن مقاله هاتون منو بوجد میاره و بهم انگیزه برای تلاش بیشتر میده . میدونید در جریان خوندن هر مقاله ، شیمی مغزم واکنش نشون میده و همزمان تصمیمات مهمی برای ادامه مسیر زبان دوم برام میگیره .
  ضمن تشکر از ذهن زیبام 😄 برای شما هم از خدا انرژی مضاعفی خواستارم .
  🌷در کنار هم مسیر سبز موفقیت را می پیماییم🌷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *