15 فیلم کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان + لینک دانلود

در این بخش از زبانشناس 15 تا از بهترین فیلم های کوتاه برای یادگیری زبان انگلیسی را برای شما زبان آموزان تهیه کردیم. لطفا تا انتها همراه ما باشید.

امین خان زاده
امین خان‌ زاده
۶ ماه پیش آپدیت شد 
1.jpg

شاید برایتان سوال باشد که چگونه مشاهده فیلم کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان، باعث بهبود مکالمات زبان انگلیسی شما می‌شود. یکی از روش‌های جذاب یادگیری قدم به قدم زبان مشاهده فیلم کوتاه انگلیسی است. با مشاهده فیلم‌ها شما به نوعی خود را درون دنیای فیلم تصور می‌کنید. دنیایی که تمام آدم‌ها به زبان انگلیسی حرف می‌زنند. در نتیجه دیدن فیلم و گوش دادن به جملات انگلیسی باعث می‌شود خیلی زود زبان انگلیسی فرا بگیرید. در این بخش از زبانشناس 15 تا از بهترین فیلم های کوتاه برای یادگیری زبان انگلیسی را برای شما زبان آموزان تهیه کردیم. لطفا تا انتها همراه ما باشید.

فیلم کوتاه "به زندگی من خوش آمدی: Welcome to My Life"

بیشتر ما اغلب هیولاها را به عنوان موجوداتی شیطانی می‌شناسیم. به عنوان موجودات عجیبی که اصلا شبیه انسان نیستند. اما فیلم کوتاه انگلیسی "Welcome to My Life" این ایده را به صورت کلی زیر و رو می‌کند.

این داستان در مورد داگلاس، یک هیولای نوجوان در دبیرستان است که سعی می‌کند خود را در دبیرستان جای کند. او شبیه بسیاری از نوجوانان آمریکایی است. پدر و مادری دارد که خیلی به او اهمیت می‌دهند. او فوتبال بازی می‌کند و حتی یک نام رپی (نامی که یک هنرمند رپ استفاده می‌کند و با نام واقعی آن‌ متفاوت است)، "تی کش" دارد. او همچنین مورد آزار و اذیت بقیه قرار می‌گیرد، به خصوص به این دلیل که ظاهرا متفاوت از سایر دانش آموزان مدرسه است.

این فیلم کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان یک راه ساده برای یادگیری واژگان پایه مدرسه است.

صداگذاریِ در این فیلم نیز بسیار طبیعی است و درباره این که مکالمات و مصاحبه‌های غیر رسمی در انگلیسی آمریکایی چگونه به نظر می‌رسد، ایده‌ی خوبی به شما می‌دهد.

سطح: مبتدی تا متوسط ژانر: انیمیشن

لینک پخش یوتیوب welcome to my life

2.jpg

فیلم کوتاه "مرد با کلاس: The Fancy Gentleman"

«با کلاس» کلمه‌ای است که برای توصیف شخصی که به شکل شیک یا پیچیده رفتار و صحبت می‌کند، استفاده می‌شود. فردی مانند این نیز به عنوان "آرام" و "محترم" توصیف می‌شود و تمایل به داشتن جایگاه بالایی در جامعه دارد.

در ایالات متحده آمریکا، لهجه، رفتار و مد اروپایی‌های ثروتمند معمولا با باکلاس بودن مرتبط می‌شود. مخصوصا، فرهنگ پاپ آمریکایی، فرانسوی‌ها و بریتانیایی‌های طبقات بالای جامعه را به عنوان آرام‌ترین افراد می‌بیند. در این فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی، شما زبان آموزان می‌توانید نمایش این موضوع را با شخصیت‌های کارتونی معروف میکی و مینی ماوس ببینند.

در این فیلم، به وضوح می‌توانید مشاهده کنید که چگونه لهجه استاندارد و معمولی آمریکایی دقیقا برخلاف باکلاس بودن دیده می‌شود. همچنین توجه کنید که میکی موس چگونه قبل و بعد از اینکه برای باکلاس بودن آموزش ببیند، رفتار و لباس متفاوتی دارد. میکی پس از پایان آموزش شروع به صحبت با لهجه فرانسوی می‌کند. او همچنین پس از با کلاس شدن، انتظارات خاصی از خدمتکاران و غذاهای بهتر دارد. این فیلم به طرز درخشانی نشان می‌دهد که چگونه زبان و نحوه مکالمه اغلب بین طبقات پایین و بالای یک جامعه متفاوت است.

سطح: متوسط ژانر: انیمیشن

لینک پخش یوتیوب The Fancy Gentleman

فیلم کوتاه "نیمه دیگر: Other Half"

"نیمه دیگر من" اصطلاحی است که می‌توانید در مکالمه با فردی که با شما رابطه عاشقانه دارد استفاده کنید. در این فیلم کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان، می‌توانید ببینید که چگونه داستان با استفاده از این عبارت انگلیسی به معنای واقعی کلمه با آن بازی می‌کند. در فیلم، نیمه پایینی یک فرد از بقیه بدنش جدا شده و از آنجا دور می‌شود. در نهایت، دو نیمه متوجه می‌شوند که برای شاد ماندن به یکدیگر نیاز دارند.

این فیلم بخش‌هایی از گفتگوها را از موقعیت‌های مختلف نشان می‌دهد. در ابتدا هر دو قسمت بدن را در یک جلسه روان درمانی (روانشناسی) می‌بینیم. روانشناس و فرد به گونه‌ای صحبت می‌کنند که انگار جلسه مشاوره یک زوج است. مشاوره به افراد کمک می‌کند تا از طریق صحبت کردن با مشکلات روانی و رابطه‌ای خود کنار بیایند و آن‌ها را حل کنند. این فیلم کوتاه انگلیسی همچنین شامل صحنه‌هایی در بار می‌شود که نیمه پایینی بدن برای یک قرار ملاقات می‌رود. مکالمات انگلیسی این قسمت هم کمک زیادی به تقویت زبان و مکالمات روزمره زبان انگلیسی شما می‌کند.

سطح: متوسط ژانر: کمدی

لینک پخش یوتیوب Other half پخش

3.jpg

فیلم کوتاه "نیش مار Snake Bite"

این فیلم علاوه بر کمک به تقویت زبان انگلیسی شما، به دوستی و اخلاق (این که چه چیزی درست و چه چیزی نادرست است) می‌پردازد اما در قالبی ترسناک‌تر. با این حال، برخلاف اکثر فیلم‌های «ترسناک»، این فیلم شامل ارواح یا افراد شرور نمی‌شود. درباره دوستی و شخصیت چهار پسر در مواجهه با صحنه‌های خطرناک است.

دیلن، تایلر، کول و خاویر به دنبال ماری در جنگل پیاده روی می‌کنند. هنگامی که یک مار بزرگ دیلن را نیش می‌زند و می‌خزد و دور می‌شود، گروه باید در آن شرایط یک تصمیم دشوار بگیرد. اگر مار سمی نباشد، می‌توانند دیلن را به نزد بزرگ‌‌های‌شان برگردانند. اگر سمی باشد، باید پای او را قطع کنند وگرنه در عرض چند دقیقه می‌میرد.

این فیلم نه تنها برای مشاهده مکالمه انگلیسی بین نوجوانان، بلکه برای یادگیری کلمات انگلیسی مرتبط با جنگل نیز عالی است.

شما باید سعی کنید متوجه شوید که چگونه پیچ صدا(بم بودن یا زیر بودن صدای یک نفر)، سرعت و طول جملات، با خطرناک شدن وضعیت در میانه فیلم تغییر می‌کند. مشاهده این مکالمات به شما کمک می‌کند کلمات و جملات را با احساس خاص آن لحظه و با تلفظی صحیح بیان کنید.

سطح: متوسط ژانر: ترسناک

لینک پخش یوتیوب Snake Bite

فیلم کوتاه "همه ما آنجا بوده‌ایم: We’ve All Been There"

ما همه آنجا بوده‌ایم یک فیلم کوتاه تکان دهنده از نیکلاس کلیفورد است. We’ve All been There که از داستان کوتاهی به نام What Goes Around Comes Around اقتباس گرفته است، ارتباط سه نفر با یک لاستیک پنچر شده در حومه استرالیا را دنبال می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه ما اغلب بدون اینکه خبر داشته باشیم، به یکدیگر متصل هستیم. این فیلم همچنین نشان می‌دهد که هیچ کار خیری بدون پاداش نمی‌ماند. همچنین این فیلم در پایانش پیچ و تاب زیبایی دارد که بیننده را مجذوب می‌کند.

سطح: متوسط ژانر: دراماتیک

لینک پخش فیلم We've all been There

لینک پخش یوتیوب We've all been There

فیلم کوتاه انگلیسی "به من پیام بده: Text Me"

این یک فیلم کوتاه شیرین در مورد قرار بین دو نوجوان است. همانطور که از نام آن پیداست، این فیلم شامل مکالمات از طریق متن و گفتار است. تفاوت بین این دو راه ارتباطی، جادوی طرح را آشکار می کند.

در این فیلم کوتاه انگلیسی قرار بین دو نوجوان به شکل نامناسبی شروع می‌شود. به خصوص دختر که در همان وهله‌ی اول از رفتار پسر دلسرد می‌شود. اما سپس، همانطور که گفتگو به جلو می‌رود، متوجه می‌شود که پسر واقعاً دوست داشتنی است.

از آنجایی که فیلم در یک رستوران فیلمبرداری شده است، به خوبی می‌توانید ببینید که شخصیت‌ها برای سفارش غذا در رستوران به انگلیسی، از جملاتی استفاده می‌کنند و چگونه با کارکنان رستوران ارتباط برقرار می‌کنند.

علاوه بر آن، مشاهده خواهید کرد که نحوه مکالمه انگلیسی با یک فرد غریبه به چه شکل است و چگونه افراد غریبه با یکدیگر آشنا می‌شوند. این فیلم به روی آنچه از نظر جامعه آمریکایی بی‌ادبانه و مودب تلقی می‌شود تمرکز زیادی دارد.

سطح: متوسط ژانر: کمدی

لینک پخش یوتیوب Text Me

فیلم کوتاه "نادیا: Nadia"

فیلم کوتاه انگلیسی «نادیا» به موضوع مهم و حساس بی‌خانمانی جوانان می‌پردازد.

این فیلم با یک صحنه در کلاس درس شروع می‌شود که در آن شخصیت اصلی، نادیا، با معلم به شیوه‌ای بسیار بی‌ادبانه صحبت می‌کند. همانطور که داستان پیش می‌رود، متوجه می‌شویم که او مشکلات بزرگی با خانواده‌اش دارد و بعد از یک دعوای بزرگ با مادرش تصمیم می‌گیرد خانه را ترک کند. معلمی که به او توهین شده، همان معلمی است که برای کمک کردن به او اقدام می‌کند.

جدای از مکالمات انگلیسی در کلاس درس و خانواده، این فیلم به طور جدی به موضوع اجتماعی بی خانمانی در دنیای انگلیسی زبان می‌پردازد. بی‌خانمانی یک مشکل عمده در بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان مانند بریتانیا و ایالات متحده است، جایی که جوانانی که کمتر از خانواده خود حمایت می‌شوند، ممکن است شروع به زندگی در خیابان‌ها کنند.

سطح: متوسط ژانر: دراماتیک

لینک پخش یوتیوب Nadia

4.jpg

فیلم کوتاه "دو دوسس: Two Dosas"

پاوان یک شهروند بریتانیایی و از یک خانواده هندی است. فیلم از آنجا شروع می‌شود که او به دو نفر از دوستانش از شب قبل قرار ملاقاتش با کلویی صحبت می‌کند. پاروان امیدوار بود با بردن او به یک رستوران هندی کلویی را تحت تاثیر قرار دهد. اما معلوم شد که کلویی بیشتر از او در مورد فرهنگ هند آگاه است.

نکته جالب در این فیلم این است که شما می‌توانید با فرهنگ انگلیسی زبانان بومی آشنا می شوید که ممکن است برای برخی از شما زبان آموزان تعجب آور باشد. وقتی کلویی با پیشخدمت شروع به صحبت به زبان هندی می کند، این پاوان است که قادر به درک یک کلمه هم نیست.

این فیلم برای یادگیری انگلیسی بریتانیایی عالی است. همچنین به شما کمک می‌کند تا فرهنگ هند در بریتانیا و همچنین فرهنگ عمومی انگلیسی زبانان بومی را درک کنید. گفتگوها حول اشتراک هویت فرهنگی می چرخد. می توانید از آن‌ها استفاده کنید تا ببینید چگونه می توانید آداب و رسوم و فرهنگ خود را به سایر انگلیسی زبانان معرفی کنید.

سطح: متوسط ژانر: دراماتیک

لینک پخش یوتیوب Two Dosas

فیلم کوتاه The Meltdown

اگر تا به حال برنامه‌های رئالیتی (بر اساس واقعیت) را از تلویزیون تماشا کرده‌اید، می‌دانید که نیمی از برنامه معمولاً با مصاحبه‌هایی درباره چیزهایی که اتفاق افتاده پر می‌شود و نیمی دیگر رویدادهای واقعی را نشان می‌دهد. بنابراین مشاهده این نوع فیلم‌ها برای تمرین مکالمه انگلیسی روزمره بسیار عالی است.

داستان این فیلم کوتاه انگلیسی در مورد یک دانشمند بی‌ادب و بی‌دقت در یک نیروگاه هسته‌ای است. به دلیل اشتباه احمقانه‌ای که او مرتکب می‌شود، کل نیروگاه دچار بحران می‌شود (یک حادثه هسته‌ای). با این حال، در پایان فیلم، او دست به کاری غیرمنتظره می‌زند که مجبور می‌شویم شخصیت او را مثبت‌تر ببینیم.

شخصیت‌ها به زبان انگلیسی معمول آمریکایی صحبت می‌کنند. و از آنجایی که همه آن‌ها دانشمند هستند، این فیلم برای یادگیری جملات و کلمات انگلیسی علمی نیز بسیار خوب است.

سطح: متوسط ژانر: کمدی

لینک پخش یوتیوب The Meltdown

فیلم کوتاه "یک درخواست غیرمنطقی: A Reasonable Request"

این فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی درباره پسری است که پس از مدت‌ها پدرش را ملاقات می‌کند و درخواستی وحشتناک می‌کند. از آنجایی که بیشتر موضوع فیلم در عدم قطعیت است، بهتر است به جای اینکه توضیح خاصی درباره آن به شما بدهیم، فقط این فیلم را تماشا کنید.

برای زبان آموزان انگلیسی، این فیلم ابزاری عالی برای مشاهده مکالمات ناراحت کننده بین اعضای خانواده است.

سطح: متوسط تا پیشرفته ژانر: دراماتیک

لینک پخش یوتیوب A Reasonable Request

15-I-love-you-_purple-1000x1000.jpg

فیلم کوتاه انگلیسی The iMom

وقتی به آینده فکر می‌کنید، چه تصوری از آن دارید؟ بیشتر مردم به این فکر می‌کنند که چگونه ربات‌ها زندگی ما را آسان تر می‌کنند. اما این فیلم دیدگاه دیگری دارد.

فیلم کوتاه "iMom" درباره رباتی است که قرار است جای والدین را بگیرد. این ربات به عنوان یک راه حل جادویی برای جایگزین کردن والدین به پدر و مادران فروخته می‌شود، بنابراین آن‌ها حتی مجبور نیستند بررسی کنند که آیا حال بچه‌هایشان خوب هستند یا خیر. در فیلم کودکی را می‌بینیم که پدر و مادرش از مشکلات او در مدرسه کاملا بی‌اطلاع هستند. او توجه آن‌ها را می خواهد اما والدینش تمام مسئولیت خود را به ربات سپرده‌اند. در نهایت، iMom کاری انجام می‌دهد که لرزه به تن شما می‌اندازد.

این فیلم انواع مختلفی از تعامل بین شخصیت‌ها از جمله مکالمات انگلیسی تلفنی دارد. شما زبان آموزان عزیز باید به گفتگوی بین iMom و پسر تمرکز کنید و تمام ارتباطات انسانی که ربات قادر به درک آن نیست، متوجه شوید.

سطح: متوسط تا پیشرفته ژانر: علمی تخیلی

لینک پخش یوتیوب The iMom

فیلم کوتاه "روز شما چطور بود؟: How Was Your Day"

جنبه تاریکی از والدین وجود دارد که بسیاری از مردم نمی‌خواهند در مورد آن صحبت کنند. پدر و مادر بودن اغلب به عنوان از خودگذشتگی توصیف می‌شود. به شکلی که والدین انسانهای جادویی هستند که همه چیز را فدای فرزندان خود می‌کنند. اما، مانند همه انسان‌ها، والدین هم نقص‌هایی دارند. هدف این فیلم نشان دادن نواقص و اشتباهات والدین است.

این فیلم کوتاه انگلیسی داستان مادری است که از فرزندش راضی نیست. کودک او با مشکلی به دنیا می‌آید و نمی‌تواند مانند بقیه بچه‌ها رفتار کند. در چند دقیقه از این فیلم می‌بینیم که مادر سفری را پشت سر می‌گذارد که کاملا او را در هم می‌شکند. از آنجایی که او نمی‌تواند در این مورد با کسی صحبت کند، تمام نفرت خود را روی فرزندش خالی می‌کند. هیچ بیننده ای نمی‌تواند این فیلم کوتاه را پس از تماشای پایان آن فراموش کند.

این فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی با لهجه ایرلندی بسیار عالی است.

بسیاری از صحنه‌های این فیلم مانند حمام نوزاد، مکالمه بین زوج‌ها و همچنین مکالمات انگلیسی تلفنی با دوستان وجود دارد که نکات آموزنده‌ای برای زبان آموزان در بر دارد.

یک صحنه کوتاه هم هست که دکتر خبر دخترشان را به پدر و مادر می‌دهد. نحوه تعامل آن‌ها در این موقعیت ناخوشایند به شما ایده خوبی در مورد چگونگی انجام چنین مکالماتی در زندگی واقعی می‌دهد.

سطح: متوسط تا پیشرفته ژانر: دراماتیک

لینک پخش یوتیوب How Was Your Day

فیلم کوتاه A Conversation with My Black Son"

امروزه نژادپرستی موضوع اصلی بحث در ایالات متحده آمریکا است. این فیلم کوتاه، دیدگاه‌های قدرتمندی را در مورد این موضوع به نمایش گذاشته است. در این فیلم کوتاه، والدین پسران سیاه پوست توضیح می‌دهند که چگونه فرزندان خود را برای برخورد با پلیس آماده می‌کنند.

سطح: متوسطه تا پیشرفته ژانر: مستند

لینک پخش یوتیوب A Conversation With My Black Son

فیلم کوتاه “How I Faked Being American”

جک بارسکی جاسوس آلمانی برای اتحاد جماهیر شوروی بود. در این مستند کوتاه، او در مورد این صحبت می‌کند که چگونه به خودش آموزش داده که نه تنها مانند یک آمریکایی صحبت کند، بلکه مانند یک آمریکایی لباس بپوشد، رفتار کند و غذا بخورد.

او در این فیلم از تفاوت‌های رفتاری آلمانی و آمریکایی می‌گوید. و همچنین در مورد تفاوت در نوشیدنی‌ها و نحوه باز کردن آن‌ها صحبت می‌کند. رفتارهای روزمره‌ی مختلفی که نشان از تفاوت‌های فرهنگی است.

این فیلم کوتاه انگلیسی نه تنها برای زبان آموزان انگلیسی آموزنده است بلکه الهام بخش نیز می‌باشد. با وجود این که جک جاسوسی بود که از او انتظار می‌رفت باهوش و حیله‌گر باشد، او زمان زیادی را صرف یادگیری اصول اولیه انگلیسی آمریکایی کرد. همانطور که او توضیح می‌دهد، تا زمانی که صورتش آبی شد (blue in the face)، تمرین کرد. این اصطلاحی به این معنی است که شما آنقدر کار کنید تا نفستان بند بیاید. وقتی مردم واقعاً نمی‌توانند نفس بکشند، اغلب به دلیل کمبود اکسیژن صورتشان آبی می‌شود.

سطح: پیشرفته ژانر: مستند

لینک پخش یوتیوب How I Faked Being American

6.jpg

فیلم کوتاه Sally Ride on Dumb Questions

سالی راید اولین زن آمریکایی بود که به فضا رسید. این رویداد تقریباً 20 سال پس از اعزام اولین زن از اتحاد جماهیر شوروی به فضا اتفاق افتاد. او در این مصاحبه به طور کلی از چالش‌های فضانورد بودن صحبت می‌کند. اما از آنجایی که روزنامه نگاران و سایر افراد به خاطر این که او یک زن است اغلب از او سوال می‌پرسند، در مورد چیزهایی احمقانه‌ هم صحبت می‌کند. این مستند کوتاه با استفاده از تکنولوژی ضبط در سال 1983 ساخته شده است.

زبان آموزان می‌توانند از این مصاحبه به تاریخ علم، فرهنگ و جامعه آمریکا پی ببرند. "سالی" در مورد سیستم مدرسه، ناسا (انجمن فضایی آمریکا) و روزنامه نگاری صحبت می‌کند. مکالمه بسیار روان جریان دارد. این انیمیشن همچنین تصاویر خوبی برای تمام موضوعات مطرح شده در مصاحبه ارائه می‌دهد.

سطح: پیشرفته ژانر: مستند

لینک پخش یوتیوب Sally Ride on Dumb Questions

اپلیکیشن زبانشناس

همانطور که اشاره کردیم، یکی از روش‌های جذاب یادگیری زبان انگلیسی در سراسر جهان، مشاهده فیلم‌های کوتاه انگلیسی است. اما اگر شما هم در پیدا کردن فیلم‌های مناسب تقویت زبان مشکل دارید، کافی است خیلی ساده از اپلیکیشن زبانشناس استفاده کنید. اپلیکیشن زبانشناس علاوه بر داشتن دوره‌های مختلف آموزشی، دارای قسمتی برای مشاهده فیلم های مناسب برای تقویت زبان انگلیسی است. در این بخش می‌توانید فیلم‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید، همراه با زیرنویس فارسی و انگلیسی تماشا کنید. همچنین لغات و جملات جدید را به جعبه لایتنر زبانشناس انتقال دهید تا با مرور مجدد خیلی زود آن‌ها را به خاطر بسپارید.

همین حالا اپلیکیشن زبانشناس را نصب کنید تا با قابلیت‌های فوق‌العاده این اپ آشنا شوید.

سخن پایانی

تماشای مکالمه‌های بین بازیگران و نوشتن دیالوگ‌های جدید، نتیجه خوبی در به خاطر سپردن جملات، اصطلاحات و لغات جدید دارد. به مشاهده فیلم انگلیسی برای تقویت زبان ادامه دهید تا خیلی زود روند پیشرفت خود در یادگیری زبان را ملاحظه کنید. راستی اگر فیلم کوتاه انگلیسی آموزنده‌ای را می‌شناسید، حتما در قسمت کامنت‌ها مطرح کنید تا به لیست فیلم‌های کوتاه خود اضافه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید