تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان + ۷۵ نمونه سوال

اگر نمی‌دانید آزمون تعیین سطح زبان کودکان چیست و چه مباحثی دارد، این مطلب را از دست ندهید.

20221125_151037.jpg
حمیده کریمی
۱۶ روز پیش منتشر شد 
تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان

تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان یکی از اولین کارهایی است که برای ثبت نام بچه‌ها در آموزشگاه‌های زبان انجام می‌شود. تعیین سطح باعث می‌شود که بچه‌ها در کلاسی مناسب با سطح زبان خودشان شرکت کنند و این کار مزیت‌های متعددی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم. در ادامه در مورد تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان و دلایل اهمیت آن بیشتر بخوانید و با دو نمونه سوال برای تعیین سطح زبان کودکان و نوجوانان آشنا شوید.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان چیست؟

آزمون تعیین سطح زبان برای هر مقطعی که باشد یک آزمون چند بخشی است که برای مشخص کردن میزان تسلط یک فرد به زبان برگزار می‌شود. نتایج این آزمون نشان می‌دهد که شما در چه سطحی از تسلط قرار دارید. با کمک این سطح می‌توانید دوره‌ی آموزشی، کلاس و کتاب‌های آموزشی مناسب خودتان را انتخاب کنید. در واقع انتخاب سطح کلاسی که در آن شرکت می‌کنید باید حتما متناسب با سطح زبان شما باشد.

مزایای شرکت در آزمون تعیین سطح

حالا شاید بپرسید که این آزمون اصلا چه ضرورتی دارد؟

وقتی در کلاسی شرکت می‌کنید که متناسب با سطح زبان شما نیست، یا کتابی می‌خوانید که مناسب با میزان تسلط شما بر زبان نیست، روند آموزشی شما مختل می‌شود.

اگر کتاب و کلاس، بالاتر از سطح شما باشد، نمی‌توانید به‌خوبی تمام مطالب را فرا بگیرید، در یادگیری دچار مشکل می‌شوید و یادگیری برای شما سخت می‌شود. از هم‌کلاسی‌های خود عملکرد بدتری خواهید داشت و همین باعث کاهش اعتمادبه‌نفس می‌شود. این مورد برای بچه‌ها اهمیت بیشتری دارد. وقتی در کلاسی قرار می‌گیرند که توانایی رسیدن به سطح دیگر هم‌کلاسی‌های خود را ندارند، به‌شدت سرخورده می‌شوند و ممکن است تمایل خود را برای ادامه دادن زبان، از دست بدهند.

اگر سطح کلاس یا کتاب، پایین‌تر از سطح زبان شما باشد، مطالبی که یاد می‌گیرید برایتان پیش پا افتاده است. در نتیجه خیلی زود خسته می‌شود و شاید حوصله‌تان در کلاس سر برود. این عامل هم باعث می‌شود که تمایلی برای ادامه دادن نداشته باشید.

به‌خصوص برای بچه‌ها، این عامل اهمیت زیادی دارد. چون بچه‌ها معمولا خیلی زود توجه و علاقه‌ی خود را از دست می‌دهند و باید در کلاس‌های جذاب و متنوع شرکت کنند. اگر مطالب برایشان ساده و تکراری باشد، نمی‌توانند تمرکز کنند و بی‌انگیزه می‌شوند.

اگر دوست دارید بدون آزمون حدس بزنید که سطح زبان شما چیست، حتما مطلب زیر را بخوانید:

تعیین سطح زبان انگلیسی بدون امتحان

بخش‌های مختلف آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان

آزمون‌های تعیین سطح معمولا چند بخش مختلف دارند. البته این در تمام آزمون‌ها یکسان نیست. هر مجموعه یا هر آموزشگاه ممکن است آزمون متفاوتی با توجه به نیازهای خود داشته باشد.

اما در مجموع آزمون‌های تعیین سطح شامل چند بخش اصلی هستند:

درک مطلب

برای موفقیت در این قسمت از آزمون باید بتوانید چیزهایی که می‌خوانید، درک کنید و در جواب، پاسخ‌های درست بنویسید. در نتیجه هر دو مهارت خواندن و نوشتن شما را می‌سنجد. این قسمت معمولا شامل متن‌های کوتاه است که بعد از آن چند سوال درباره‌ی متن از شما پرسیده می‌شود. سوال‌ها ممکن است چهار گزینه‌ای، پر کردن جای خالی یا سوال تشریحی باشند. گاهی اوقات در بعضی آزمون‌ها تمام سوال‌ها چهارگزینه‌ای است.

گرامر

سوال‌های این قسمت مربوط به قواعد گرامر است. برای جواب دادن به این سوال‌ها باید گرامر را تا سطح موردنظرتان به‌خوبی بلد باشید. سوال‌ها تنوع زیادی دارند و می‌توانند چهارگزینه‌ای یا حتی تشریحی باشند. این قسمت معمولا متنی برای درک مطلب ندارد و فقط از قواعد گرامر سوال پرسیده می‌شود.

لیسنینگ

در آزمون‌های مفصل‌تر، بخشی از آزمون به مهارت لیسنینگ اختصاص دارد. در این قسمت معمولا محتوایی صوتی پخش می‌شود و سوال‌هایی مرتبط با آن، مطرح می‌شود. این قسمت تقریبا شبیه بخش درک مطلب است با این تفاوت که متن نوشته‌شده را جلوی چشم نمی‌بینید. باید قبلا آن را گوش کنید و اگر نیاز دارید، یادداشت‌برداری کنید.

اسپیکینگ

در آزمون‌های مفصل‌تر و پیشرفته‌تر، حتما بخشی از تست تعیین سطح به مهارت اسپیکینگ اختصاص دارد. در این بخش معمولا یک ممتحن از شما سوال‌هایی می‌پرسد و میزان مهارت شما در صحبت کردن را می‌سنجد.

چطور آزمون تعیین سطح بدیم؟

برای آزمون تعیین سطح مثل هر آزمون دیگری باید آمادگی کسب کنید اما این آمادگی، در یکی دو روز اتفاق نمی‌افتد. باید مدت‌ها و پیوسته برای خواندن زبان تلاش کرده باشید. برای موفقیت در آزمون‌های تعیین سطح، می‌توانید از منابعی که در مطلب زیر معرفی کردیم استفاده کنید:

برای تعیین سطح زبان چی بخونم؟

برای آزمون تعیین سطح، سه روش مختلف وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

روش اول: آزمون تعیین سطح آموزشگاه‌ها

برای شروع هر دوره از زبان وقتی برای ثبت نام در آموزشگاه اقدام کنید، اگر قبلا زبان خوانده باشید، ابتدا از شما آزمون تعیین سطح گرفته می‌شود. در این آزمون مشخص می‌شود که می‌توانید در کدام دوره و سطح از دوره‌های هر آموزشگاه شرکت کنید. این روش برای کسانی مناسب است که می‌خواهند از سطح زبان خود اطلاع پیدا کنند و آموزش خود را از طریق همان آموزشگاه ادامه دهند.

روش دوم: آزمون تعیین سطح سایت‌های آموزشی

بعضی از سایت‌های آموزشی زبان انگلیسی، آزمون تعیین سطح دارند. البته این آزمون‌ها مفصل نیست. معمولا یک آزمون کوتاه است که با چند سوال چهارگزینه‌ای، حدود سطح تسلط شما به زبان را مشخص می‌کند. بعضی از این سایت‌ها که تعیین سطح دارند عبارت‌اند از:

Test Your English

این سایت انتشارات کمبریج، چند آزمون تعیین سطح دارد. یکی آزمون جنرال یا عمومی، آزمون برای مدارس، آزمون تعیین سطح انگلیسی بیزینسی و یک آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان. سوالات این آزمون‌ها چهارگزینه‌ای است.

test-english

این وبسایت هم آزمون تعیین سطح با سوال‌های چهارگزینه‌ای دارد. البته غیر از آزمون تعیین سطح جامع، در بخش‌های مختلف این سایت می‌توانید مهارت‌های مختلف زبان را برای سطوح مختلف بسنجید و دقیقا متوجه شوید که در چه سطحی قرار دارید و میزان تسلط خود را برای هر کدام از مهارت‌های زبان، جداگانه بسنجید.

روش سوم: استفاده از اپلیکیشن زبانشناس

اگر می‌خواهید بدون دردسر و بدون اینکه دنبال آزمون‌های مختلف بگردید، در یک آزمون جامع شرکت کنید و سطح خودتان را متوجه شوید، اپلیکیشن زبانشناس بهترین انتخاب است. با این اپلیکیشن می‌توانید در چند دقیقه فقط با گوشی خودتان، آزمون بدهید و یک تصویر کلی از سطح خودتان در مهارت‌های مختلف زبان به دست آورید. در ادامه می‌توانید با توجه به سطحی که دارید، از منابع آموزشی زبان هم استفاده کنید و سطح خود را بالا ببرید.

اگر نمی‌دانید که چطور با اپلیکیشن آزمون تعیین سطح بدهید، مطلب زیر را بخوانید. در این مطلب، به طور مفصل در مورد این آزمون و روش شرکت در آن بخوانید:

آموزش تعیین سطح با اپلیکیشن زبانشناس

اگر هم دوست دارید که قبل از شرکت در آزمون با دیدن نمونه سوال، آمادگی کسب کنید حتما به مطلب زیر سر بزنید:

160 نمونه سوالات تعیین سطح زبان + PDF

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر دنبال آزمون مناسب می‌گردید باید دنبال این ویژگی‌ها باشید:

 • اگر آنلاین است، آزمون باید دارای سیستم ثبت نام و شروع مناسب با سن کودکان باشد.
 • سطح‌بندی نهایی این آزمون‌ها معمولا بین Pre-A1 تا B1 است.
 • سوال‌ها دارای طراحی و موضوعات متناسب با کودکان است.
 • اطلاعاتی که در سوالات خواسته می‌شود، متناسب با سطح دانش کلی کودکان است.
 • در طراحی تصاویر آن از رنگ‌های شاد و جذاب استفاده می‌شود تا تست دادن برای کودکان، تجربه‌ای لذت‌بخش باشد.
 • معمولا راهنماهای مختلفی برای ادامه دادن آزمون در سوال‌ها وجود دارد.

سطح بندی زبان انگلیسی کودکان

بعد از اتمام آزمون تعیین سطح، سطح تسلط کودکان و نوجوانان به زبان انگلیسی بر مبنای دسته‌بندی‌های مختلف تعیین می‌شود. رایج‌ترین نوع سطح‌بندی که در بیشتر نقاط دنیا و توسط بیشتر مربیان زبان و آموزشگاه‌ها استفاده می‌شود سیستم The Common European Framework of Reference for Languages یا به اختصار CEFR است. این شیوه‌ی سطح‌بندی دارای شش سطح است: از مبتدی یا A1 تا فوق پیشرفته یا C2.

سطح‌بندی CEFR چگونه استفاده می‌شود؟

این شیوه فقط در اروپا استفاده نمی‌شود. در سراسر جهان از این روش سطح‌بندی استفاده می‌کنند. این روش یک ابزار کاربردی است که می‌تواند برای سازماندهی محتوای مطالعه در کلاس‌ها، برنامه درسی، منابع آموزشی و امتحانات استفاده شود. با استفاده از CEFR، می توانیم مطمئن باشیم که مواد آموزشی، مناسب هستند؛ نه خیلی آسان و نه خیلی سخت.

تمام امتحانات و فعالیت‌های یادگیری در آموزشگاه‌ها و اپلیکیشن‌های آموزشی مختلف در سطوح مختلف CEFR در دسترس است. رویکرد مبتنی بر این شیوه‌ی سطح‌بندی چندین مزیت به همراه دارد:

اهداف واضح برای یادگیری واضح: امتحانات مبتنی بر سطح، به وضوح مهارت‌هایی را که باید هر فرد در هر سطح تسلط داشته باشد نشان می‌دهد.

پیشرفت بهتر: تحقیقات نشان می‌دهد که امتحانات مبتنی بر سطح، انگیزه‌بخش هستند و کودکان از بالا رفتن پله‌های یادگیری زبان لذت می‌برند. آن‌ها همچنین از آنچه که باید در کنار پیشرفت روی آن کار کنند، آگاهی بیشتری دارند.

بازخورد بیشتر برای والدین: مدارس و آموزشگاه‌ها می‌گویند که مدارک انگلیسی سطح بندی شده به آن‌ها کمک می کند تا ارتباط با والدین را افزایش دهند. آن‌ها می‌گویند که والدین با این روش، بیشتر از نقاط قوت و ضعف فرزند خود آگاه هستند و بیشتر می‌توانند انگیزه فرزند خود را بیشتر و به او کنند.

افزایش اعتماد‌به‌نفس شرکت در آزمون: تحقیقات نشان می‌دهد که زبان‌آموزان در صورت شرکت در امتحان‌های تعیین سطح قبلی، احساس اضطراب کمتری می‌کنند. با امتحانات مبتنی بر سطح، کودکان می‌توانند مهارت‌های خود را گام به گام توسعه دهند، اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهند و برای شرکت در امتحانات دشوارتر در آینده آماده شوند.

در هر یک از سطوح CEFR، کودکان چه مهارت‌هایی دارند؟

روش CEFR یک روش بسیار عملی برای نشان دادن چگونگی پیشرفت زبان‌آموزان در سطوح مختلف است. و کارهایی را که زبان‌آموزان می توانند در هر سطح انجام دهند را توصیف می کند. در جدول زیر می‌توانید توانایی زبان‌آموزان در هر سطح را مشاهده کنید.

مهارت شنیدن (Listening)مهارت حرف زدن (Speaking)مهارت خواندن (Reading)مهارت نوشتن (Writing)
سطح CEFRاین مثال در مورد مهارت در یک گفت‌گوی اجتماعی است.این مثال در مورد خرید یک چیز در فروشگاه است.این مثال در مورد خواندن کارت‌پستال یا نامه است.این مثال در مورد نوشتن نامه یا پیام است.
A1می‌تواند در مکالمات پایه و واقعی شرکت کند. به عنوان مثال، ‘Where does your rabbit live?’ ‘It lives in my garden.’می‌تواند به مغازه‌ای که در آن اجناس در معرض نمایش است برود و آنچه را که می‌خواهد بپرسد. به عنوان مثال، ‘Can I have this drink, please?’می‌تواند اطلاعات ساده در مورد یک دوست مکاتبه‌ای را درک کند. برای مثال، ‘My name is Anita. I’m 16 and I go to school in Brazil.’می‌تواند یک پیام ساده بنویسد و بگوید کجا رفته‌اند و چه ساعتی برمی گردند. به عنوان مثال، ‘Gone to school. Back at 5 p.m.’
A2می‌تواند در «گفت‌وگوهای کوتاه» شرکت کند و نظرات ساده را بیان کند. به عنوان مثال، ‘This looks like a good party.’ ‘Yes, and everyone’s wearing funny clothes.’می‌تواند آنچه را که می خواهد بپرسد و اطلاعات اولیه را با مشتریان دیگر مبادله کند. مثلا چه کسی اول صف بود.می‌تواند نامه‌ها را با توصیف ساده‌ی افراد، رویدادها، ایده‌ها و نظرات درک کند. به عنوان مثال، ‘I am sad because it is raining.’می‌تواند یک نامه کوتاه با اطلاعات واقعی اولیه بنویسد. به عنوان مثال، نام، سن، محل زندگی و...
B1می‌تواند برای مدت معقولی در یک مکالمه معمولی شرکت کند. به‌عنوان مثال، ‘How was your camping holiday this year? Did you get washed away in all that rain?’ ‘When we got there the campsite was closed because of flooding. But we were really lucky – the holiday company offered us a cottage instead for the same price.’می‌تواند به قسمت پیشخان فروشگاه (جایی که کالاها در معرض نمایش نیستند) رفته و بیشتر آنچه را که می‌خواهد درخواست کند.می‌تواند نامه‌ها را با طیف وسیعی از نظرات شخصی درک کند.می‌تواند نامه‌های ساده‌ای بنویسد که حقایق و رویدادها را بیان کند.
B2می‌تواند در گفت‌وگوها در مورد موضوعات مختلف شرکت کند. به‌عنوان مثال، گفت‌وگو در مورد رویدادهایی که در حال حاضر در اخبار هستند.می‌تواند برای آنچه می‌خواهد چانه بزند و به طور موثر درخواست بازپرداخت پول یا تعویض کالا کند.می‌تواند آنچه را که در نامه‌های شخصی گفته می‌شود درک کند؛ حتی در جایی که از زبان محاوره‌ای (غیررسمی) استفاده می‌شود.می‌تواند نامه‌هایی بنویسد که نظرات خود را بیان کند و دلیل بیاورد.
C1می‌تواند در گفت‌وگوها در مورد طیف وسیعی از موضوعات انتزاعی با میزان تسلط خوب و انواع عبارات شرکت کند.می‌تواند معاملات پیچیده و حساس داشته باشد.می‌تواند به اندازه کافی سریع بخواند تا بتواند در یک دوره دانشگاهی هم‌زمان ادامه دهد.می‌تواند در مورد هر موضوعی با بیان خوب و دقت، نامه بنویسد.

سطح زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان معمولا تا B2 است. اما اگر زبان‌آموزی برای مدت طولانی و از سن بسیار کم، زبان را شروع کرده باشد، ممکن است به سطح پیشرفته هم رسیده باشد. ولی سطح پیشرفته معمولا فراتر از توانایی‌های زبانی کودکان کم‌سن است.

سوالات تعیین سطح زبان انگلیسی کودک و نوجوان با جواب

در ادامه می‌توانید چند نمونه سوالات تعیین سطح زبان انگلیسی کودک و نوجوان با جواب را بخوانید تا با ساختار کلی آن آشنا شوید. البته هر مجموعه‌ی آموزشی و هر آموزشگاهی، ساختار خاص خود را برای برگزاری آزمون دارد.

نمونه سوال اول: آزمون تعیین سطح نوجوانان

1 I ______ bus on Mondays.

a.'m going to work with

b.'m going to work by

c.go to work with

d.go to work by

2 Sorry, but this chair is ______.

a.me

b.mine

c.my

d.our

3 A: 'How old ______?' B: 'I ______ .'

a.are you / am 20 years old.

b.have you / have 20 years old

c.are you / am 20 years.

d.do you have / have 20 years.

4 I ______ to the cinema.

a.not usually go

b.don't usually go

c.don't go usually

d.do not go usually

5 Where ___

a.your sister works

b.your sister work

c.does your sister work

d.do your sister work

6 The test is ______ February.

a.in

b.at

c.on

d.over

7 I eat pasta ______ week.

a.twice in a

b.twice a

c.one time a

d.once in a

8 I don't have ______ free time.

a.many

b.any

c.a lot

d.some

9 A: '_____ to the cinema tomorrow?'

a.We will go

b.Do we go

c.We go

d.Shall we go

10 We went to the market ______ some vegetables.

a.to buy

b.for buy

c.for to buy

d.for buying

11 Sorry, but when you called I ______ a shower.

a.had

b.did have

c.was having

d.were having

12 ______ are very friendly and very intelligent.

a.Dolphins

b.The dolphins

c.A dolphin

d.The dolphin

13 Somebody stole ______ yesterday.

a.the car of my mother

b.my car mother

c.my mother's car

d.my mother car

14 ______ with me?

a.Do you like to dance

b.Would you like to dance

c.Do you like dance

d.Would you like dancing

15 She is ______ her sister, I think.

a.more happier than

b.more happy that

c.happier that

d.happier than

16 I couldn't eat ______ before the exam.

a.nothing

b.anything

c.everything

d.something

17 Please, pass me the remote. ______ TV.

a.I'm watching

b.I will watch

c.I'm going to watch

d.I might watch

18 I'll call you when I ______ home.

a.arrive

b.'m going to arrive

c.will arrive

d.arrived

19 ______ Japan?

a.Have you ever gone in

b.Do you have been in

c.Have you ever been to

d.Have you ever been into

20 He drives very ______.

a.slow

b.slower

c.more slowly

d.slowly

21 Can you ______ the lights? I can't see.

a.open

b.turn on

c.start

d.put on

22 We couldn't find a taxi, ______ we walked home.

a.so

b.because

c.but

d.although

23 Tomorrow I ______ get up early; it's my day off.

a.mustn't

b.must

c.haven't to

d.don't have to

24 I ______ this coffee. It tastes horrible.

a.am not like

b.don't like

c.'m not liking

d.not like

25 We ______ yesterday.

a.arrived

b.did arrive

c.have arrive

d.have arrived

26 When I arrive home, I'm going to have a ______ bath.

a.relaxing

b.relaxed

c.relax

d.relaxation

27 A: 'We don't have any milk.' B: 'Really? I ______ more.'

a.'m going to buy

b.'ll buy

c.'m buying

d.buy

28 We ______ to seeing you next Thursday.

a.really want

b.hope

c.are looking forward

d.really wish

29 I'd like to go ______ in the park.

a.to walking

b.for walk

c.for a walk

d.to walk

30 German ______ in Germany, Austria and Switzerland.

a.is spoken

b.spoken

c.speaks

d.is speak

31 I ______ your book. It's fantastic. I'll finish it tonight.

a.'ve been reading

b.read

c.'ve read

d.'m read

32 He went on a business _____ to New York.

a.travel

b.journey

c.commute

d.trip

33 If I tell you a secret, ______ anyone?

a.are you tell

b.do you tell

c.will you tell

d.are you telling

34 My brother and I don't ______ very well.

a.get off

b.get on

c.go on

d.break off

35 I ______ fifty pages, but I have to read fifty more.

a.'ve been reading

b.was reading

c.'ve reading

d.'ve read

36 If I ______ you, I wouldn't do it.

a.was

b.were

c.would be

d.am

37 This painting ______ a fortune.

a.is worth

b.is value

c.values

d.worths

38 She is the same age ______ me.

a.than

b.that

c.what

d.as

39 It's obvious that you...

a.don't drive as faster as me.

b.drive faster than me.

c.drive more fast than I.

d.drive no faster than I.

40 The boat sank, but they ______ swim to the shore.

a.could

b.were able to

c.can

d.abled to

41 If I had known that she was there, I ______ hello.

a.would say

b.said

c.had said

d.would have said

42 I think he ______ in prison for what he did.

a.should put

b.could been put

c.should be put

d.could put

43 He ______ him with his homework.

a.told me to help

b.said me that I help

c.said me I help

d.told me that I help

44 We ______. We hired a very good interior designer.

a.redecorated the kitchen

b.had redecorated the kitchen

c.got redecorated the kitchen

d.had the kitchen redecorated

45 A: 'I had a sauna yesterday' B: '___ ? That's great.'

a.Did you

b.You did

c.Had you

d.Didn't you

46 I wonder ______ at the party.

a.who was she talking

b.who she was talking to

c.who was she talking to

d.who she was talking

47 Which is correct?

a.How older people are, wiser they become

b.If older people are, wiser they become

c.The more old the people, the more wise

d.The older people are, the wiser they become

48 I bought a ______ jacket.

a.nice red leather

b.leather nice red

c.red nice leather

d.red leather nice

49 By 2025 we ______ the cure for type 1 diabetes.

a.will be discovering

b.are discovering

c.are going to be discovering

d.will have discovered

50 The building ______.

a.was damaged badly in the hurricane last year

b.was badly damaged last year in the hurricane

c.was badly damaged in the hurricane last year

d.last year was damaged badly in the hurricane

51 If only he ______ doing that. It's so annoying!

a.had stopped

b.would stop

c.would have stopped

d.stopped

52 If my parents hadn't met, I ______ here now.

a.wouldn't be

b.wouldn't have been

c.hadn't been

d.weren't

53 I like the job, but I think it'll be difficult to ______ nights.

a.be used to working

b.uses to work

c.get used to working

d.get used to work

54 You ______ me immediately. Now it's too late.

a.had told

b.would have told

c.should tell

d.should have told

55 Not only ______ you, but he also lied to you.

a.did he disrespect

b.he disrespected

c.he did disrespect

d.he has disrespected

56 ______ should be angry, not you.

a.It's me who

b.It's I

c.Who

d.There's me who

57 I ______ you, but I forgot.

a.would tell

b.was telling

c.will tell

d.was going to tell

58 It's ______ to Paris.

a.a two hours journey

b.two hours' journey

c.a two hour's journey

d.a two-hours journey

59 They _____ to arrive next Friday.

a.are set

b.are on the verge

c.are due

d.are on the brink

60 I didn't want to do it in the past, but now I ______.

a.would want

b.'m wanting to

c.want

d.want to

پاسخ‌ها

1.d - 2.b - 3.a - 4.b - 5.c - 6.1 - 7.b - 8.b - 9.d - 10.a - 11.c - 12.a - 13.c - 14.b - 15.d - 16.b - 17.c - 18.a - 19.c - 20.d - 21.b - 22.a - 23.d - 24.b - 25.a - 26.a - 27.b - 28.c - 29.c - 30.a - 31.a - 32.d - 33.c - 34.b - 35.d - 36.b - 37.a - 38.d - 39.b - 40.b - 41.d - 42.c - 43.a - 44.d - 45.a - 46.b - 47.d - 48.a - 49.d - 50.c - 51.b - 52.a - 53.c - 54.d - 55.a - 56.a - 57.d - 58.b - 59.c - 60.d

نمونه سوال دوم: آزمون تعیین سطح کودکان

Choose your answer

This is blue.

This is yellow.

This is red.

2 Choose your answer

These are bees.

These are bears.

These are birds.

3 Choose your answer

It's a sunny day.

It's a rainy day.

It's a windy day.

4 Did you enjoy the party, Clare?

Yes, me too.

Yes, you did.

Yes, very much.

5 What's your new teacher like, Carla?

She teaches us English and music.

She likes playing table tennis.

She's very nice and friendly.

6 I love this photo of your family, David!

Yes, please!

If you like!

So do I!

Read the text and choose the best word for each gap.

Look up at the sky when it's dark. If there 7 no clouds, you will see the moon. There is no sound, air, wind or other kinds 8 weather on the moon. Tourists can't visit the moon yet, but rockets have 9 astronauts there. The first person 10 walked on the moon was Neil Armstrong in 1969.

7

Was - be - are

8

of - for - from

9

took - take - taken

10

whose - that - what

11 Where’s Dad now?

12 What will Natalie wear to the party?

13 What’s Ellie doing now?

14 What’s the girl’s favourite birthday present?

15 What time is the football match?

پاسخ‌ها

 1. This is yellow.

 2. These are birds.

 3. It's a rainy day.

 4. Yes, very much.

 5. She's very nice and friendly.

 6. So do I!

7 -10. Look up at the sky when it's dark. If there are no clouds, you will see the moon. There is no sound, air, wind or other kinds of weather on the moon. Tourists can't visit the moon yet, but rockets have taken astronauts there. The first person that walked on the moon was Neil Armstrong in 1969.

 1. Kitchen

 2. Star

 3. Doing Homework

 4. Robot

 5. 3:45

جمع‌بندی

تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان با آزمون تعیین سطح انجام می‌شود. آزمون تعیین سطح در هر مجموعه‌ی آموزشی، آموزشگاه، وبسایت آموزشی، اپلیکیشن و... متفاوت است ولی تمام آزمون‌ها معمولا ساختار مشابهی دارند. سوال‌ها غالبا چهارگزینه‌ای است و تقریبا هر چهار مهارت زبان در آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اگر دوست دارید سطح زبان خود را بسنجید تا محتوای آموزشی متناسب خود را پیدا کنید، زبانشناس کارتان را راحت کرده است. با نصب اپلیکیشن زبانشناس می‌توانید در یک آزمون تعیین سطح شرکت کنید تا متوجه شوید که چه میزان به زبان تسلط دارید. بعد از آزمون، می‌توانید محتوای آموزشی مناسب با سطحتان را در اپلیکیشن پیدا کنید و از آموزش با جدیدترین و بهترین شیوه‌های دنیا لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید