آموزش و یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

آموزش و یادگیری زبان انگلیسی با فیلم : راهنمای کامل

اگر از رفتن به کلاس های زبان انگلیسی و خواندن کتاب‌های آموزشی خسته شده‌اید، یکی از بهترین و جالب‌ترین روش‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی، دیدن فیلم‌های زبان انگلیسی است.

در ادامه، اینفوگرافیک جامعی درباره‌ی یادگیری زبان انگلیسی با فیلم، مشاهده می‌نمایید. در این اینفوگرافیک به‌طور خلاصه توضیح داده شده است که چرا فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب است؛ چگونه با فیلم زبان انگلیسی یاد بگیریم؛ و نیز برخی فیلم‌ها و سریال‌های محبوب بین زبان آموزان، به همراه آمار و ارقام آن، به شما نشان داده شده است.

فیلم

اینفوگرافیک آموزش و یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم

در ادامه‌ی این نوشته به‌طور مفصل‌تری به شما میگویم که چرا یادگیری زبان انگلیسی مناسب است. همچنین به تعدادی فیلم که ازنظر بنده برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب هستند نیز اشاره می‌کنم. البته در اینفوگرافیک بالا، تعدادی فیلم و سریال محبوب ازنظر زبان آموزان بیان شده است. اما شاید بد نباشد که فیلم‌هایی که بنده توصیه کرده‌ام را نیز ببینید و امتحان کنید.

================

نکته‌ی مهم:

یک بخش آموزشی رایگان، برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم، به وبسایت زبانشناس اضافه شده است. در این بخش، قطعاتی از فیلم‌های مختلف انتخاب می‌شود؛ و تمامی نکات ریز و درشت آن، توضیح داده می‌شود. برای دریافت مطالب این بخش آموزشی، در فرم زیر ثبت نام نمایید. توجه بفرمایید که مطالب آموزشی این بخش، تنها برای افرادی که در فرم زیر ثبت‌نام کنند، فرستاده می‌شود.

================

آیا یادگیری زبان انگلیسی با فیلم برای من مناسب است؟

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا اصلاً می‌توان زبان انگلیسی را از راه فیلم و سریال انگلیسی یاد گرفت؟

به‌هرحال دیدن فیلم و سریال بسیار شاد و جذاب است. بنابراین چگونه می‌توان در حال لذت بردن از فیلم و سریال، زبان انگلیسی یاد گرفت؟ و از همه مهم‌تر چرا بایستی به‌جای استفاده از کتاب‌های آموزشی از فیلم و سریال زبان انگلیسی استفاده کرد؟ به نظر بنده به سه دلیل یادگیری زبان انگلیسی با فیلم می‌تواند خیلی بهتر از یادگیری زبان انگلیسی با کتاب آموزشی باشد.

یادگیری انگلیسی واقعی به‌جای انگلیسی کتابی

همین اول بگویم که منظور از انگلیسی کتابی، آن چیزی است که در کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی یاد می‌گیرید. وگرنه یادگیری زبان انگلیسی از طریق خواندن داوطلبانه و آزاد کتاب‌های غیر درسی اتفاقاً بسیار خوب است و حتی مهم‌تر و لازم‌تر از یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم است. اما به‌هرحال با توجه به اینکه تغییر شرایط و منابع یادگیری، اثر مثبتی در یادگیری بهتر دارد، دیدن فیلم نیز در کنار سایر منابع توصیه می‌شود.

یک مزیت یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم این است که زبان استفاده‌شده در فیلم به واقعیت بسیار نزدیک است. درحالی‌که زبان استفاده‌شده در کتاب‌های آموزشی آن‌چنان که بایدوشاید به واقعیت نزدیک نیست. بنابراین اگر زیاد فیلم نگاه کرده باشید، وقتی با یک انگلیسی‌زبان صحبت می‌کنید می‌فهمید که صحبتتان شباهت بسیار زیادی با آنچه قبلاً شنیده‌اید و دیده‌اید دارد. بنابراین مهارت‌های ارتباطی‌تان با فیلم نگاه کردن می‌تواند تقویت شود.

یادگیری لغات انگلیسی در قالب و جایگاه خود

این مورد ازجمله جنبه‌هایی است که بنده به آن بسیار علاقه دارم. فرض کنید که می‌خواهید لغت‌های حوزه‌ی پزشکی را بهتر یاد بگیرید. پس از نگاه کردن به تعدادی سریال یا فیلم پزشکی، کم‌کم با این لغات آشنا و آشناتر می‌شوید تا زمانی که آن‌ها را به‌خوبی یاد می‌گیرید.

وقتی‌که ما از طریق روش‌های آموزشی و کتابی مرسوم، زبان انگلیسی را یاد می‌گیریم، معمولاً لغات انگلیسی را در قالب و جایگاه خود یاد نمی‌گیریم. بلکه آن‌ها را فقط حفظ می‌کنیم. مثلاً با استفاده از فلش کارت‌ها یا سیستم‌های دیگر. بنابراین معمولاً به‌خوبی یاد نمی‌گیریم که این لغات چگونه و کجا استفاده می‌شوند.

برای نمونه فرض کنید که شما لغت کارآگاه (detective) را برای اولین بار در کتابی آموزشی می‌بینید. و از روی یک دیکشنری معنی آن را به دست می‌آورید: a person that investigates crimes شخصی که جنایات را بررسی می‌کند. اما تا وقتی‌که از آن استفاده‌ای نکنید، خیلی راحت ممکن است از یادتان برود. همچنین ممکن است هیچ ذهنیتی از محل و نحوه‌ی استفاده‌ی این کلمه نداشته باشید.

از طرف دیگر اگر همین کلمه را در یک فیلم کارآگاهی ببینید، متوجه می‌شوید که کارآگاه می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد و در مکان‌های مختلفی استفاده شود. برای مثال می‌تواند یک لقب در کنار اسم باشد (کارآگاه جیم detective jim)، یا می‌تواند اسم یک کار باشد (او یک کارآگاه است he is a detective) یا شاید شما چیزهایی بشنوید که با آن بتوانید در رابطه با این کلمه اظهارنظر کنید(you lousy detectives شما کارآگاهان کثیف!) .

بنابراین از راه یادگیری لغات زبان انگلیسی با فیلم نه‌تنها یاد می‌گیرید که معنی لغت‌ها چیست، بلکه طرز استفاده از آن‌ها نیز برایتان روشن می‌شود. یعنی با یک تیر دو نشان.

این کار را به‌هیچ‌عنوان نمی‌شود با استفاده از کتاب‌های آموزشی انجام داد.

شنیدن روش‌های مختلف بیان کلمات و عبارات

شاید در فارسی دقت کرده باشید که مثلاً کلمه‌ی “بله” چقدر می‌تواند با تغییر در گفتارش معانی مختلفی بدهد. در زبان انگلیسی نیز همین است. انگلیسی‌زبانان اعتقاد دارند که تنها سی درصد از چیزی که گفته می‌شود قابل‌انتقال از طریق کلمات است.

پس هفتاد درصد دیگر چه؟

هفتاد درصد دیگر بستگی به این دارد که عبارات چگونه بیان شوند. مثلاً حالت بدن (خنده یا اخم) و تن صدا(تن صدای عصبانی یا ناراحت).

بنابراین چگونگی بیان جملات و عبارات در زبان انگلیسی بسیار مهم می‌شود.

بگذارید یک مثال برای شما بزنم.

از اولین عباراتی که ما در زبان انگلیسی یاد گرفتیم عبارت دوستت دارم I love you است. اما آیا می‌دانستید که با توجه به اینکه چگونه این سه کلمه از دهانتان بیرون بیاید، این عبارت می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد؟

I love you: ممکن است این را هنگامی بشنوید که دو نفر عاشق و معشوق در حال دعوا کردن هستند. و یکی می‌خواهد به دیگری بگوید که “من واقعاً عاشق تو هستم چرا باور نمی‌کنی!؟”

I love you: هنگامی‌که یکی واقعاً می‌خواهد به دیگری بگوید که من تو را دوست دارم ( و نه کس دیگری … نگران نباش!).

I…LOVE…YOU: این ممکن است صدای شخصی باشد که با صدای بلند می‌خواهد به عشقش اعتراف کند.

I LOVE YOU: و این نیز ممکن است صدای شخصی باشد که با عصبانیت می‌گوید دوستت دارم.

دوستت دارم

جمله‌ی کوتاه دوستت دارم به انگلیسی می‌تواند به روش‌های مختلفی بیان شود که معنی آن را تا حدودی تغییر دهد. این را نمی‌توان تنها از یک کتاب آموزشی یاد گرفت.

همان‌طور که ملاحظه نمودید، اگر بخواهید که این چیزها را با خواندن کتاب درسی یاد بگیرید کاملاً گیج می‌شوید. زیرا باوجوداینکه هر چهار عبارت فوق به روش مختلفی نوشته‌شده‌اند اما دقیقاً یک‌جور کلمات را بکار برده‌اند.

اما این‌ها را اگر حتی برای یک‌بار هم که شده بشنوید، کاملاً برای شما ملموس است و آن را به‌راحتی درک می‌کنید.

اینکه بدانید دیگران چه میگویند مهم است. اما اینکه بدانید دیگران چگونه چیزی را میگویند حتی می‌تواند بسیار مهم‌تر باشد. با دیدن اتفاقاتی که در فیلم رخ می‌دهد و صحنه‌های آن، نه‌تنها قادر هستید که لغت‌های جدید یاد بگیرید، بلکه نحوه‌ی بیان آن‌ها را نیز به‌خوبی یاد می‌گیرید. زیرا کاراکترهای فیلم می‌توانند نگران، ناراحت، خوشحال، عصبانی، و یا در هر حالت دیگری که فکرش را بکنید باشند. و شما به‌راحتی این چیزها را یاد می‌گیرید.

برای یادگیری زبان انگلیسی چه فیلم‌هایی مناسب هستند؟

۱- فیلم‌هایی که برای شما جذاب باشد

فکر می‌کنم این موضوع خیلی واضح باشد. اگر فیلم کسل‌کننده‌ای انتخاب کنید، درنهایت صبرتان لبریز می‌شود و کسل می‌شوید. وقتی هم احساس کسلی و ناراحتی بکنید، بسیار سخت می‌شود که تمرکز مناسبی روی فیلم داشته باشید و عملکردتان در یادگیری زبان انگلیسی بسیار ضعیف می‌شود.

۲- فیلم‌هایی که در سطح فعلی زبان انگلیسی شما باشد.

این‌یکی شاید آن‌قدرها واضح نباشد. بعضی‌ها فکر می‌کنید که صرفاً با گوش دادن به انگلیسی، حتی به چیزهایی که به‌سختی می‌فهمند، می‌توانند رفته‌رفته انگلیسی یاد بگیرند. اما هم ازلحاظ علمی و هم ازلحاظ تجربی ثابت شده است که برای یادگیری بایستی چیزهایی را انتخاب نمایید که به‌راحتی برای شما قابل فهم باشد. بنابراین مثلاً فیلم‌هایی انتخاب بکنید که زیاد اصطلاحات و عبارات کوچه‌بازاری در آن به کار نرفته باشد. اگر سطحتان پایین است انیمیشن‌ها و کارتون‌های بچه‌گانه بسیار توصیه می‌شود زیرا زبان استفاده‌شده به زبان بچه‌ها نزدیک‌تر است که طبیعتاً ساده‌تر می‌شود.

فیلم‌هایی انتخاب نکنید که برای عهد بوق! باشند. مثلاً اگر بخواهید همان اوایل رومئو و جولیت را ببینید احتمالاً کاملاً گیج شوید. فهم فیلم‌های شکسپیری که برای سالیان بسیار دور هستند حتی برای یک انگلیسی‌زبان نیز بسیار سخت و مشکل است.

۳- فیلم‌هایی که فیلم‌نامه‌اش یک کتاب باشد

توصیه‌ی اکید بنده این است که فیلم‌هایی انتخاب کنید که متن بسیار قشنگی داشته باشند. برخی فیلم‌های هالیوودی الآن، پر هستند از اصطلاحات رکیک و چرت‌وپرت! که احتمالاً چیزی را به سطح زبان انگلیسی شما اضافه نمی‌کند. معمولاً فیلم‌هایی که از روی یک کتاب خاص نوشته شده باشد در این زمینه بسیار عالی هستند. مخصوصاً اگر کتابش را هم داشته باشید و به همراه فیلم یا قبل و یا حتی بعد آن بخوانید که دیگر بسیار فوق‌العاده می‌شود. این فیلم‌ها معمولاً از متن بسیار فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند که سطح زبان شما را بسیار بالا می‌برد.

برای یادگیری زبان انگلیسی چگونه فیلم ببینیم؟

روش دیدن فیلم را قبلاً در پست دیدن فیلم برای آموزش زبان انگلیسی گفته‌ام که بایستی دیدن هر قسمت تقریباً پانزده‌دقیقه‌ای را در شش روز به‌صورت زیر انجام دهید:

روز نخست: دیدن کلی فیلم به زبان انگلیسی
روز دوم: انتخاب بخش نخست فیلم و نگاه کردن آن با زیرنویس انگلیسی
روز سوم: دیدن بخش نخست فیلم بدون زیرنویس زبان انگلیسی
روز چهارم: تمرین تلفظ آنچه می‌شنوید
روز پنجم: شگرد سایه با کمک زیرنویس انگلیسی
روز ششم: شگرد سایه بدون زیرنویس انگلیسی

برای اینکه بیشتر در این رابطه بدانید به همین پست مراجعه بکنید.

نوشته‌ی مرتبط: تقویت مکالمه زبان انگلیسی و listening با تکنیک سایه

فیلم‌های پیشنهادی بنده برای یادگیری زبان انگلیسی

در اینجا باز تکرار می‌کنم که فیلم بایستی مطابق با سلیقه‌ی خودتان باشد. بنابراین اگر این فیلم‌ها را دیدید و خوشتان نیامد از بنده دلگیر نشوید. بنده سلیقه‌ی بسیار خاصی در دیدن فیلم‌ها دارم و خیلی از فیلم‌هایی که بنده دوست دارم خیلی‌ها اصلاً دوست ندارند! اما این فیلم‌ها واقعاً از سطح زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردار هستند که اگر از دیدن فیلم لذت ببرید واقعاً می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

۱- فیلم موزیکال بینوایان سال ۲۰۱۲

اگر به موسیقی علاقه‌ی زیادی دارید، احتمالاً فیلم بینوایان یکی از بهترین پیشنهادها به شما برای یادگیری زبان انگلیسی است. این فیلم بر اساس کتاب بینوایان ویکتور هوگو ساخته‌شده است. خود کتاب بینوایان ویکتور هوگو یکی از مفاخر ادبی اروپا و جهان است و این فیلم هم واقعاً توانسته حق مطلب را ادا کند. یکی از ویژگی‌های بارز این فیلم این است که تقریباً ۹۹ درصد دیالوگ‌ها شعر هستند. بنده بارها و بارها این فیلم را دیده‌ام تا جایی که بیش از ۶۰ درصد شعرهای این فیلم موزیکال ۳ ساعتی را حفظ کردم. اگر شما نیز به شعر علاقه دارید، با اجرای روشی که در بالا گفتم در طول مدت یک یا دو ماه می‌توانید تمام شعرهای این فیلم را از حفظ بگویید.

فیلم موزیکال بینوایان آموزش زبان انگلیسی

بینوایان، فیلمی موزیکال با ترانه‌هایی شگفت‌انگیز است که برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار پیشنهاد می‌شود.

۲- فیلم هوگو ۲۰۱۱

فیلم هوگو یک فیلم ماجراجویی درام بر اساس رمان بریان سلزنیک است که در مورد یک پسربچه‌ی تنها است که در یک ایستگاه راه‌آهن زندگی می‌کند. این فیلم در سال ۲۰۱۱ ۵ جایزه‌ی اسکار برده است که یکی از پرافتخارترین فیلم‌ها در این زمینه محسوب می‌شود. نقطه‌ی قوت این فیلم این است که از متن بسیار فوق‌العاده و جملات ادبی برخوردار است. اگر علاقه‌مندید که کلمات قلمبه‌سلمبه‌ای که معمولاً در آزمون‌هایی مثل تافل و آیلتس به آن احتیاج پیدا می‌کنید را خوب یاد بگیرید پیشنهاد می‌کنم این فیلم را ببینید.

فیلم هوگو

فیلم هوگو دایره‌ی لغات شما را می‌تواند بسیار بالا ببرد.

۳- فیلم ارباب حلقه‌ها

اگر به جادوگری و صحنه‌های جنگ علاقه دارید فیلم ارباب حلقه‌ها را به شما توصیه می‌کنم. این فیلم این‌قدر مشهور هست که فکر کنم لازم نباشد که توضیحات اضافه‌ای در رابطه با آن بنویسم.

ارباب حلقه ها

تقریبا همه با ارباب حلقه‌ها آشنا هستند و این فیلم متناسب با سلیقه‌ی خیلی ها است.

فیلم‌های فهرست شیندلر، پیانیست، ذهن زیبا، پدرخوانده، و رستگاری در شائوشنگ نیز ازجمله‌ی فیلم‌های زیبایی هستند که برای یادگیری زبان انگلیسی نیز مناسب می‌باشند.

شما نیز اگر فیلم خاصی دیده‌اید که تجربه‌ی خوبی با آن در یادگیری زبان انگلیسی داشته‌اید در قسمت دیدگاه‌ها برای دیگران بیان کنید.

نوشته شده در فیلم.

پاسخ دهید

نکات مهم:

1- اگر کامنت گذاشتید و گزینه ی ارسال را زدید، کامنت شما همان لحظه نمایش داده نمیشود بلکه در انتظار تایید ما قرار میگیرد

2- نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای موردنیاز با علامت * علامتگذاری شده اند

71 دیدگاه

 1. سلام و روزتون بخیر
  من قصد دارم سریال فرندز رو شروع کنم.این روشهایی که در بالا گفتین برای سریال هم صدق میکنه؟
  یعنی من قسمت اول رو بدون زیرنویس انگلیسی نگاه کنم و بعد با زیرنویس انگلیسی؟!

 2. با سلام.
  لطفا بفرمایید که درصدهای کنار فیلم و سریال ها به چه معناست.
  و اینکه اگر هر قسمت از فیلم را در دو یا سه روز ببینیم اشکالی دارد؟ یا باید حتما در شش روز باشد؟

  خواهش میکنم راهنمایی کنید.
  سپاسگذارم.

  • سلام
   درصدها، درصد افرادی هستند که گفتن اون فیلم به یادگیری انگلیسیشون کمک کرده.
   نه اشکالی نداره تو سه روز، اگه سطحتون به اندازه کافی بالا است.

 3. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما… قبل از هر چیز میخوام از شما بابت برنامه فوق‌العاده تون تشکر کنم. راستش من داشتم “آموزش زبان از طریق فیلم زبان اصلی ” رو توی گوگل جست و جو میکردم که سایت شما رو دیدم و از این طریق با اپلیکیشن “زبان شناس” آشنا شدم. ببخشید یه سوال داشتم! من در طول شبانه روز حدودا ۲ تا ۳ ساعت موسیقی انگلیسی گوش میدم؛میخواستم بدونم که چجوری و با چه روشی میتونم از این موزیک گوش کردن برای تقویت زبانم کمک بگیرم؟؟؟

  • موسیقی برای یادگیری زبان انگلیسی زیاد جالب نیست. باز فیلم بهتره و ما تا چند روز دیگه یه بخش خیلی خوب برای فیلم به نرم افزار اضافه میکنیم. اما فیلم هم به صورت تفننی توصیه میشه و نباید اصل قرار بگیره. بهتره شما با همون منابع زبانشناس شروع کنین.

 4. سلام با تشکر فراوان از شما
  میشه در مورد یاد گیری گرامر مقاله ای منتشر کنید یا یک روش مناسب__ یا کتاب مناسب__ برای یادگیری گرامر معرفی کنید.
  قربان شما ارادتمند

 5. سلام
  ممنون بابت وقتی که میزارید و انقدر با حوصله مطلب مینویسید. انشالا من میخوام از فردا نرم افزارتون رو استفاده کنم و داستانهای واقعی رو مطالعه کنم.
  یه راهنمایی میخاستم
  من فیلم اکسترا انگلیش رو دانلود کردم چون میخاستم از سطح ساده تر برم بالا. همه ی ده فصل فرندز رو هم دارم اما چندسال قبل تفریحی و با زیرنویس فارسی تماشا کردم. بجز اینها فیلم زبان اصلی اصلا ندارم و ماهواره هم نگاه نمیکنیم.
  ایا این دو تا سریال خوب و کافیه؟
  الان به نظر شما چطور برنامه بریزم برا زبانم؟فیلم و نرم افزار زبانشناس رو با هم پیش ببرم؟ با روزی حدود ۳ ساعت وقت برای زبان مفیدترین برنامه برای من چی میتونه باشه؟
  من هدفم مدرک زبان هست برا دکترا یعنی تافل یا ایلتس و همینطور مکالمه قوی و مسلط.
  راستی من یه پسر ۱۰ ماهه دارم که گاهی باهاش انگلیسی حرف میزنم یا عددها رو میگم براش.
  میخاستم نظر شما رو در مورد اموزش زبان به بچه های خیلی کوچیک هم بدونم.

  • سلام
   در رابطه با سوالی که پرسیدین، توصیه ی بنده به شما اینه که در کل فیلم رو به عنوان منبع اصلی یادگیری زبان قرار ندین. البته extra چون باز جنبه ی آموزشی داره احتمالا برای شما بهتر از friends باشه. بنابراین در کل به نظرم همین دو سریال کافی هستن و زیاد هم هستن و با توجه به وقتی که میخواین بذارین، اگه مطابق برنامه ی هفتگی آموزش از طریق فیلم که تو وبسایت گفتیم پیش برین، هفته ای یک قسمت هم ببینین فک کنم کافیه.
   بیشتر وقتتون رو روی پکیج داستان واقعی و انگلیسی قدرت بذارین که برای یادگیری زبان و تقویت مکالمه، فوق العاده عالی هستن.
   در رابطه با آموزش زبان به فرزندتون، کار بسیار خوبی هست و من اینجا توضیحاتی در این رابطه دادم.
   دو سه تا راه توی نوشته ی مورد نظر پیشنهاد دادم مثلا یکیش اینه که پدر و مادر با فرزندشون فقط انگلیسی صحبت کنن و با خودشون فارسی صحبت کنن.
   نمیدونم همسرتون انگلیسی بلده یا نه، اما اگه این کار رو انجام بدین بچه ی شما هم فارسی رو عالی یاد میگیره و هم زبان انگلیسی.

 6. سلام…من از پنجم تا دوم دبیرستان زبان انگلیسی یاد میگرفتم الانم دارم ادامه میدم وتمام اقوامم بهم میگن چرا نمیتونی به خوبی صحبت کنی منم فکر میکنم ادمیم که ایکیوش پایینه الانم گات ایت بی هستم در حد خیلی ساده انگلیسی بلدم اما تو مدرسه تمام نمره هام بالا بود اگه معلم سر کلاس نبود من درس میدادم…میشه لطف کنید و چندمورد از فیلم هایی که زیر نویس انگلیسی دارن به جیمیلم بفرستید سایت خوبی دارید واقعا ممنون
  درضمن میشه چند تا کتاب خوب هم بهم معرفی کنید

  • سلام
   به نظرم بهترین انتخاب برای شما استفاده از داستان های نرم افزار زبانشناس هست. چون فیلم به درد افراد سطح بالا بیشتر میخوره.

 7. سلام با تشکر از سایت جذاااابتون .
  من سطح زبانم بی یک هست از ترم سه تا آخر ترم هفت جهاددانشگاهی کلاس زبان رفتم و همیشه زبان از دغدغه ها و البته علایقم بوده، تا دو یا سه ماه دیگه عازم لندن هستم برای کار و زندگی، می خوام بدونم از چه طریقی و با چه روشی زبانمو بالا ببرم برسونم به بی دو یا سی یک ؟
  از بس روش و کتاب و پیح هست واقعااااااااااا ادم گیج میشه تا روزی سه ساعتم حرفی ندارم واسه روش تضمینی وقت بذارم ولی از بس روش های مختلف هست نمی دونم چیکار کنم
  البته اینم بگم که بنظر خودم گرامرم در حد بدک نیست و مکالمه هم در سطح معمولی ام و اعتماد به نفسمم در حرف زدن خوبه تقریییبا و تا فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر هم درس خوندم .ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

  • سلام
   شما اپلیکیشن زبانشناس رو تهیه فرمودین؟ اگه روش هایی که ما برای تقویت زبان علی الخصوص تقویت مکالمه در وبسایت گفتیم روی پکیج های زبانشناس اعمال بفرمایین در حد خوبی پیشرفت میکنین.

 8. انیمیشن frozen بسیار انیمیشن زیبا و جذابی است علاوه ب این برای یک زبان آموز بسیار مناسب است