جزئیات مقاله

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی با فیلم

تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 شهریور 1394

دریافت جدیدترین مطالب سایت

به خبرنامه «زبانشناس» بپیوندید و از آخرین تخفیف ها، مقالات و آموزش های تخصصی با خبر شوید:

دانلود مجموعه Effortless English
چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم
چگونه در مهارت مکالمه انگلیسی پیشرفت کنیم

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی با فیلم

توضیح مختصر:

دیدن فیلم زبان انگلیسی می‌تواند یکی از بهترین روش‌ ها برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. دست‌کم خیلی خیلی بهتر از خواندن کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی است. برای اینکه زبان انگلیسی که در کتاب‌های درسی بکار رفته است، ساختگی و الکی است و روش‌های آموزشی به‌کاررفته کارایی زیادی ندارد (البته در پرانتز بگویم که منظور فقط کتاب های آموزشی مرسوم است وگرنه خواندن کتاب هایی مانند کتاب داستان، برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مناسب است). ولی زبان انگلیسی به‌کاررفته در فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی به زبان انگلیسی‌ای که در واقعیت استفاده می‌شود خیلی نزدیک‌تر است. و از همه مهم‌تر گویش به‌کاررفته نیز به گویش واقعی نزدیک‌تر است. ولی همین فیلم اگر به روش صحیح استفاده نشود کارایی چندانی در بهبود زبان انگلیسی شما ندارد.

بیشتر بخوانید: بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی

اینفوگرافیک جامع آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم

هیچ چیز به اندازه‌ی یک تصویر گویا نمیتواند در ذهن ما باقی بماند. بنابراین در ادامه، اینفوگرافیک جامعی درباره‌ی یادگیری زبان انگلیسی با فیلم، برای شما قرار داده شده است. در این اینفوگرافیک به‌طور خلاصه توضیح داده شده است که چرا فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب است؛ چگونه با فیلم زبان انگلیسی یاد بگیریم؛ و نیز برخی فیلم‌ها و سریال‌های محبوب بین زبان آموزان، به همراه آمار و ارقام آن، به شما نشان داده شده است.

اینفوگرافیک فیلم اینفوگرافیک آموزش و یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم

در ادامه‌ی این نوشته، ابتدا به روش غلط و رایج دیدن فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی پرداخته می‌شود و بعد از آن روش صحیح استفاده از فیلم توضیح داده می‌شود.

اشتراک در بخش فیلم

یک بخش آموزشی رایگان، برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم، به وبسایت زبانشناس اضافه شده است. در این بخش، قطعاتی از فیلم‌های مختلف انتخاب می‌شود؛ و تمامی نکات ریز و درشت آن، توضیح داده می‌شود. برای دریافت مطالب این بخش آموزشی، در فرم زیر ثبت نام نمایید. توجه بفرمایید که مطالب آموزشی این بخش، تنها برای افرادی که در فرم زیر ثبت‌نام کنند، فرستاده می‌شود.

روش رایج (اما غلط) آموزش و یادگیری زبان انگلیسی با دیدن فیلم

سال‌ها پیش در دوران دبیرستان در یک کلاس آموزش زبان انگلیسی نشسته بودم. در هنگامی‌که آموزگار در حال آمدن به کلاس بود، من داشتم با خود درباره‌ی یک روز خسته‌کننده‌ی دیگر فکر می‌کردم. ولی یک‌دفعه همه‌چیز تغییر کرد. آن روز آموزگار با یک سیستم تصویری در حال آمدن به کلاس بود. یک انرژی مثبت دورتادور کلاس را فرا گرفته بود. زیرا همه دریافته بودند که آن روز، روز دیدن فیلم بود. روزهایی که در هر کلاسی به‌ویژه کلاس زبان انگلیسی فیلم می‌دیدیم خیلی روزهای خوبی بودند چون قرار نبود هیچ کار خسته‌کننده‌ی دیگری انجام بدهیم.

در آغاز فیلم، من سعی کردم که تمرکز فراوانی روی فیلم داشته باشم. ولی هیچ‌چیزی نمی‌فهمیدم! برای ده دقیقه سعی کردم که تمرکز خود را حفظ کنم. ولی پس از ده دقیقه احساس می‌کردم که انرژی‌ام دارد کاهش پیدا می‌کند و احساس خستگی می‌کردم. برای همین به‌جای تمرکز، سعی کردم که تنها از صحنه‌های فیلم لذت ببرم و فیلم را با توجه به صحنه‌هایش دنبال کنم. پس از ۱۵ دقیقه ، دیگر چشمانم داشت بخواب می‌رفت. نگاهی به دیگر دانش آموزان کردم و دیدم که بیشتر کلاس کم‌وبیش همان حس بنده را داشتند و همگی خسته شده بودند. خیلی‌ها حتی دیگر به فیلم نگاه نمی‌کردند. چون هیچ‌کس فیلم را متوجه نمی‌شد. و همین‌گونه تا پایان کلاس این موضوع ادامه پیدا کرد و یک ساعت به همین صورت تلف شد.

چرا روش فوق برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم مناسب نیست؟

متأسفانه خیلی‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی، فیلم‌ها و سریال‌های زبان انگلیسی را به همین روش بالا به کار می‌برند. شما نیز احتمالاً به همین روش خیلی تلاش کرده‌اید که زبان انگلیسی را یاد بگیرید. برای نمونه شاید سعی کرده‌اید به اخبار گوش دهید یا یک فیلم زبان انگلیسی را در رایانه‌ی خود تماشا کنید. چه‌بسا همین رخدادی که برای بنده در کلاس زبان انگلیسیم پیش آمده برای شما نیز پیش آمده است. در ابتدا می‌خواهید تمرکز فراوانی داشته باشید ولی شدنی نیست. مشکلاتی در دیدن فیلم‌ها، سریال‌ها، اخبار و دیگر چیزهای این‌چنینی وجود دارد. برای نمونه خیلی سریع صحبت می‌کنند، اصطلاحات فراوانی استفاده می‌کنند، به زبان عامیانه گفتگو می‌کنند، و با گویش متفاوتی صحبت می‌کنند. حقیقت این است که به کار بردن فیلم و سریال بدین صورت بالا هیچ کمکی به بهبود زبان انگلیسی نمی‌کند. مگر اینکه خیلی خیلی سطح زبان انگلیسی‌تان بالا باشد طوری که همه‌چیز را بفهمید.

بیشتر بخوانید: پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

روش صحیح یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم

برای اینکه سریال و فیلم بتواند زبان انگلیسی شما را تقویت کند بایستی نکته‌هایی چند را رعایت نمایید.

انتخاب فیلم مناسب

برای آموزش زبان انگلیسی چه فیلم‌هایی ببینیم؟ انتخاب فیلم و سریال مناسب بیشتر وابسته به سلیقه ی خودتان است. اما سعی بفرمایید به نکاتی که بنده طی سالیان متمادی تجربه نمودم، دقت بفرمایید.

نکته‌ی ۱ - فیلم‌های صحنه‌دار!

از آنجایی که زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید زبان انگلیسی است، طبیعی است که اکثر فیلم‌ها و سریال‌ها هالیوودی باشد. یکی از نکات آزاردهنده درباره‌ی محصولات هالیوود، صحنه‌دار بودن اکثر آنها است که این موضوع با فرهنگ ایرانی تطابق خاصی ندارد. تجربه هم ثابت کرده که فیلم‌ها و سریال‌هایی که بیشتر حول این موضوع می‌چرخد، معمولا به درد یادگیری زبان نمی‌خورد. دلایل زیادی در این رابطه وجود دارد که بیش از این نمی‌خواهم آن را باز نمایم. فقط توصیه میکنم که حتی الامکان، فیلم‌های سالم‌تری برای این کار انتخاب نمایید.

نکته‌ی ۲ - فیلم‌های طنز

فیلم‌ها و سریال‌های طنز از این بابت که کمتر آدم را خسته میکنند،خوب است. اما نکته ای که وجود دارد این است که در این فیلم ها، معمولا اصطلاحات، و شوخی هایی به کار گرفته می شود که در فرهنگ خودشان رایج است. بنابراین اگر فیلم طنزی انتخاب نمایید، ممکن است که بخش قابل توجهی از آن را به راحتی متوجه نشوید.

تجربه به بنده ثابت کرده که معمولا فیلم هایی که کارگردانی قوی پشت آن است، برای یادگیری زبان مناسب تر هستند. برای نمونه بنده فیلم‌های بینوایان، هوگو، ذهن زیبا، و ارباب حلقه‌ها را بارها و بارها دیده‌ام و برای یادگیری زبان توصیه میکنم.

انتخاب فیلم نکات دیگری نیز دارد که با مراجعه به این نوشته می‌توانید آنها را نیز در نظر بگیرید.

برنامه‌ی روز اول

دیدن کلی فیلم به زبان انگلیسی

برای روز نخست فیلم را با خیال آسوده از ابتدا تا انتها نگاه کنید. زیاد توجهی به گرامر و لغت و دیگر مسائل مرتبط با یادگیری زبان نداشته باشید. این کار را یک‌بار انجام دهید تا یک دید فراگیر نسبت به فیلم به دست بیاورید. در این گام حتی برای اینکه دید بهتری به دست بیاورید می‌توانید فیلم را با زیرنویس پارسی ببینید.

برنامه‌ی روز دوم

انتخاب بخش نخست فیلم و نگاه کردن آن با زیرنویس انگلیسی

در این بخش شما می‌خواهید که با رویکرد یادگیری زبان انگلیسی، فیلم را نگاه کنید. بنابراین بخش نخست فیلم ( نزدیک ۱۰ تا بیست دقیقه‌ی نخست) را انتخاب کرده و این بار به‌دقت با زیرنویس زبان انگلیسی آن را نگاه کنید. درحالی‌که همزمان هم به فیلم گوش می‌دهید و هم زیرنویس را می‌خوانید، هر کلمه‌ی تازه‌ای که مشاهده نمودید را یادداشت کنید. پس از پایان این بخش، فیلم را قطع نموده و معنی لغت‌هایی که یادداشت کرده‌اید را به‌وسیلهٔ دیکشنری استخراج نموده و معنی همه‌ی لغت‌های تازه را بازبینی کنید. سپس دوباره فیلم را از ابتدا پخش نمایید و برای باری دیگر به همراه زیرنویس بخش نخست فیلم را تماشا کنید. این کار باعث می‌شود که دوباره لغت‌های تازه را مشاهده کرده و بهتر آن‌ها را بفهمید. هنگامی‌که دوباره این بخش به پایان رسید بار دیگر به سرعت لغت‌ها را بازبینی کنید. توجه کنید که قرار نیست لغت‌ها را از بر کنید. تنها یک بازبینی سریع کافی است. این کار را تا جایی که می‌توانید برای روز نخست تکرار کنید. پس از چند بار احتمالاً بیشتر لغت‌ها را یاد گرفته‌اید.

بیشتر بخوانید: چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم

برنامه‌ی روز سوم

دیدن بخش نخست فیلم بدون زیرنویس زبان انگلیسی

در روز سوم دوباره بخش نخست فیلم، همانی که در روز دوم دیده بودید را انتخاب کرده و این بار بدون زیرنویس انگلیسی آن را تماشا کنید. دوباره لغت‌هایی که نمی‌دانستید را می‌شنوید ولی این بار احتمالاً بیشترشان را میدانید. هنگامی‌که به پایان بخش رسیدید دوباره فیلم را متوقف کرده و لغت‌های تازه را بازبینی کنید. شاید برخی از آن‌ها از یادتان رفته باشد ولی ایرادی ندارد. هنگامی‌که بازبینی می‌کنید دوباره یادتان می‌آید. در روز سوم نیز همین کار را برای چند بار انجام می‌دهید. یعنی دیدن بخش نخست فیلم بدون زیرنویس و بازبینی لغات تازه. احتمالاً پس از چند بار دیگر این بخش برای شما خیلی ساده به نظر برسد و از آن سختی و سرعتی که بار نخست باعث می‌شد کم‌وبیش هیچ‌چیزی از فیلم را نفهمید چیزی نمانده باشد.

برنامه‌ی روز چهارم

تمرین تلفظ آنچه می‌شنوید

در این روز احتمالاً دیگر همه‌چیز بخش نخست فیلم را میدانید. شما چندین بار فیلم را با زیرنویس انگلیسی و چندین بار بدون زیرنویس تماشا کرده‌اید و هر بار نیز لغت‌های تازه زبان انگلیسی بازبینی کرده‌اید. بنابراین نوبت بهبود تلفظ شما به زبان انگلیسی می‌رسد. دوباره بخش نخست فیلم را آغاز می‌کنید. این بار هر جمله که در فیلم پخش شد فیلم را متوقف نموده و آن جمله را به زبان انگلیسی از زبان خودتان تکرار می‌کنید. سعی کنید که تلفظ بازیگر را به‌درستی تکرار کنید. همین‌طور جمله به جمله پیش بروید و همه جملات را همانند آنچه بازیگران می‌گویند تکرار کنید. تنها به تکرار طوطی‌وار جملات اکتفا نکنید بالاتر از آن سعی کنید که همان احساسی که بازیگران منتقل می‌کنند را نیز شما منتقل نمایید. این فرایند را روی بخش نخست فیلم چندین بار تکرار نموده تا کارتان برای روز چهارم نیز پایان یابد.

برنامه‌ی روز پنجم

تکنیک سایه با کمک زیرنویس انگلیسی

کار امروز شما شاید هیجان‌انگیزترین بخشی باشد که تجربه می‌کنید. تکنیک سایه یکی از تازه‌ترین روش‌هایی است که به‌وسیلهٔ پروفسور الکساندر آرگولس برای یادگیری زبان انگلیسی ارائه شده است. در این روز همانند روز قبل قرار است که آنچه را که می‌شنوید را بازگویی کنید ولی تفاوتش این است که دیگر فیلم را متوقف نمی‌کنید. شما بایستی در این بخش همزمان با بازیگران، هرچه آن‌ها میگویند را با آوای بلند تکرار می‌کنید. برای همین است که نام این روش را سایه گذاشته‌اند. بی‌گمان تأخیر خیلی کمی خواهید داشت ولی توقف نداشته باشید. دوباره سفارش می‌کنم که تنها به‌صورت طوطی‌وار تکرار نکنید به‌جای آن سعی کنید که احساسات و حتی حرکاتی که بازیگران انجام می‌دهند را تا آنجایی که می‌توانید منتقل کنید. این کار را نیز برای چند بار در روز پنجم روی بخش نخست انجام دهید. شاید برای دفعات نخست نیاز باشد که زیرنویس انگلیسی را نیز روشن نموده تا عقب نیفتید ولی کم‌کم به این کار عادت می‌کنید و می‌توانید بدون زیرنویس نیز این کار را انجام دهید.

تکنیک سایه در تکنیک سایه شما به طور همزمان هر آنچه را که میشنوید، تکرار می‌کنید.

برنامه‌ی روز ششم

تکنیک سایه بدون زیرنویس انگلیسی

شاید امید داشتید که در روز ششم دیگر کاری با بخش نخست فیلم نداشته باشید ولی این‌گونه نیست. زیرا شما انگلیسی را به روش کسب مهارت می‌خوانید. یعنی با به‌کارگیری فرایند بهبود همیشگی کایزن. امروز نیز همانند دیروز روش سایه را روی بخش نخست فیلم اجرا می‌کنید ولی این بار بدون زیرنویس انگلیسی. چندین بار این کار را به همین صورت تکرار کنید تا همه نکات ریزودرشت بخش نخست فیلم را یاد گرفته باشید. تنها گفتگوها را تکرار نکنید. اگر بازیگران می‌خندند شما نیز بخندید اگر ناراحت هستند شما نیز چهره‌ی ناراحتی به خود بگیرید. حتی حرکات دست‌ها و پاها را نیز تا جایی که می‌توانید تقلید کنید. بدین صورت زبان انگلیسی با شما آمیخته می‌شود.

بیشتر بخوانید: تمرینات مکالمه‌ی سریع

برنامه‌ی روز هفتم

به شما تبریک میگویم شما موفق شدید که بخش نخست فیلم را به‌طور کامل فرا بگیرید. در این روز به خود استراحتی بدهید و از پیشرفتی که در هفته‌ی گذشته داشتید لذت ببرید. اگر دوست داشتید به دامان طبیعت پناه برده و از سکوت آرامش‌بخش آن و پهنه‌های زیبای آن لذت ببرید. این استراحت‌های کوتاه خیلی می‌تواند در بالا نگه‌داشتن انگیزه‌ ی شما کمک کند. برنامه‌ی بعدی شما این است که در روزهای آینده، همین فرایند شش‌روزه را برای بخش‌های دوم سوم و بعدب فیلم نیز اجرا کنید. شاید یک فیلم برای شما یک یا دو ماه طول بکشد ولی این را بدانید که شما تنها برای سرگرمی فیلم را نگاه نمی‌کنید به‌جای آن برای بهبود زبان انگلیسی خود این کار را انجام می‌دهید. بنابراین پس‌ازاین چند ماه شما همه‌چیز آن فیلم را یاد گرفته‌اید و نیز قدرت شنیداری‌تان نیز افزایش چشمگیری پیدا کرده است. مکالمه زبان انگلیسی شما نیز خیلی سریعتر، طبیعی‌تر، روان‌تر،و واضح‌تر شده است. گرامر زبان انگلیسی‌تان نیز به‌طور ناخودآگاه بهبود یافته است. بنابراین فکر می‌کنم که کاملاً ارزشش را داشته باشد.

بیشتر بخوانید: گرامر مهمتر است یا لغت؟

استراحت استراحت در طبیعت بهترین راه برای رسیدن به آرامش و کاهش تنش‌های روزانه است. پس از یک هفته‌ی پرکار در یادگیری زبان انگلیسی پیشنهاد می‌شود که یک روز را در طبیعت سپری کنید.

تغییر روش بالا با توجه به نیاز

روشی که در بالا آمد یک برنامه‌ی فراگیر برای همه‌ی زبان آموزان است. ولی این روش می‌تواند با توجه به نیاز و سطح زبان انگلیسی شما تغییراتی بکند. برای نمونه اگر سطح زبان انگلیسی شما بالا باشد شاید نیازی نباشد که روز دوم بخش نخست فیلم را با استفاده از زیرنویس تماشا نمایید. یا اگر این‌قدر مهارت دارید که می‌توانید بدون استفاده از زیرنویس، شگرد سایه را انجام دهید، می‌توانید روز پنجم و ششم را باهم ترکیب نمایید.

این روشی بود که شما با استفاده از آن می‌توانید از فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی برای بهبود زبان انگلیسی‌تان بهره‌مند شوید. خوشحال می‌شوم که دیدگاهتان را در رابطه با این روش و بهبود آن بدانم.

تگ‌ها: فیلم

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

زبان انگلیسی را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» یاد بگیرید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

دیدگاه(99)

مرضیه

من تازه امروز تصمیم گرفتم از فیلم برای بهبود زبان انگلیسی خودم استفاده کنم. ممنونم از روشی که پیشنهاد دادین. عالیه حتما

پریا

با سلام و تشکر بابت نرم افزار خوبتون.
من دانشجوی دکتری هستم و اتفاقا حدود 10 سال پیش موفق به گرفتم دیپلم زبان از موسسه ملی زبان شدم. ولی این موسسه بیشتر بر روی گرامر تاکید داشت و من علاقه زیادی به یادگیری مکالمه داشتم که بعدها نتونستم ادامه بدم یا جای دیگه ای کلاس برم. شنیداری زبانم هم بسیار ضعیف بود، به صورتی که چندسال پیش یک فیلم به زبان انگلیسی که البته زیرنویس انگلیسی هم داشت و بدون نگاه کردن به زیرنویس تماشا کردم و توی کل فیلم دو کلمه رو بیشتر متوجه نشدم و برای بار دوم با زیرنویس نگاه کردم و متوجه شدم که از کل مکالمات فیلم تنها 2 یا 3 کلمه رو بلد نبودم که واقعا برام تکان دهنده بود. از آن زمان شروع به گوش دادن بی وقفه به موزیک خارجی کردم و می تونم بگم خیلی توی شنیداریم تاثیر داشت و از حالت صفر به 50 درصد رسید. ولی خیلی دلم می خواست که هم شنیداریم به سطح عالی برسه و هم بتونم صحبت کنم.
البته نرم افزار شما بخشی برای تمرین مکالمه نداشت تا جایی که دیدم. چون من کل دوره ها رو خریداری کردم. تمام نرم افزار داستان و فیلم هست که به شنیداری و دامنه لغت کمک می کنند ولی همچنان بحث مکالمه سرجای خودش باقی می مونه.
البته من مدت زمان زیادی است که مترجم متون تخصصی رشته خودم هم هستم. ولی خوب با صحبت کردن خیلی تفاوت داره و البته دامنه لغاتی که بلدم بیشتر مربوط به حوزه رشته خودم میشه و اگر بخوام در مورد مسائل روزمره یا خرید و سفر و غیره صحبت کنم لغات زیادی به ذهنم نمیاد.
در هرصورت امیدوارم با نرم افزار خوبی که طراحی کردید من هم بتونم به سطح قابل قبولی برسم. باز هم ممنون
با آرزوی موفقیت برای شما.

mohammad reza dabirian

سلام من یک کارشناس برق هستم به خاطر شرایط کاریم لازمه که زبان انگلیسی رو بلد باشم چون جای که من کار می کنم شرکتی که مشغول به کارم تحت لیسانسه وبازدید کننده داره به همین دلیل باید زبان بلد باشم

ايرج

با عرض سلام و خسته نباشید ضمن تشکر از سایت خوبتون یه سوال داشتم خدمتتون من دانشجوی ارشد هستم دارام واسه ازمون ایلتس اماده میشم حداکثر تایمی که دارم یک سال هست و حداقل نمره ای که میخوام ۷. خواستم بدونم با دیدن فیلم به این روشی ک فرمودین میشه واسه این ازمون هم اماده شد!؟ و اینکه بهتر است سریال های با لهجه بریتیش رو نگا کنم یا خود امریکن!؟
ممنون میشم اگه پاسختون رو به ایمیلمم بفرسین با تشکر فراوان موفق باشید.

پارسا

سلام
من از اخبار سی ان ان استفاده میکنم ولی یوتیوب آنقدر تبلیغ وسط ویدیو میذاره که دیگه دیدنش ارزش نداره . دنبال یه فیلم انگلیسی با لهجه آمریکایی هستم. از فیلم های علمی تخیلی و پلیسی و انیمیشن زیاد خوشم نمیاد . شما فیلم یا سریالی دارید که به درد من بخوره؟ ممنون

مریم

من سریال فرار از زندان رو دیدم جالبه.

مبین

سلام
من اهل یزد هستم. یادگیری زبان واقعا برام مشکل ساز شده با اینکه خیلی بهش نیاز دارم تا اینکه سایت شما و نرم افزار شما رو دیدم. راستش در کامپیوتر این نرم افزار رو نصب کردم با کمک یه شبیه ساز اندروید و ازش لذت بردم در حدی که میخوام به خاطرش یه گوشی بخرم. چون کلا با این گوشی ها مخالف بودم ، معتقد بودم که وقت آدم رو هدر میدند ، اما با دیدن این نرم افزار تا حدودی نظرم عوض شده. خدا خیرتان بدهد. تمام سعیم رو میکنم که تمرین های شما رو انجام بدهم.
در مورد سریال ها مثلا سریال فرندز ، آیا از نظر فرهنگی به فرهنگ ما میخوره؟ چون خیلی علاقمندم زبانم بهتر بشه اما میترسم ذهنم رو به چیزای دیگه ای مشغول کنه. بسیار ممنونم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. بله طبیعیه که از لحاظ فرهنگی تفاوت قابل توجهی با ارزش های ایرانی-اسلامی داره. ما در حال تهیه ی اپلیکیشنی برای آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم هستیم که بتونیم قسمت های مناسب فیلم ها رو به صورت پالایش شده برای یادگیری زبان بذاریم که این مشکل کمتر پیش بیاد.

بهنام

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما

یه سوالی که برام پیش اومده بود در مورد روشی که توضیح دادید توی سایت در مورد یادگیری زبان از طریق فیلم

من روشی که فرمودید رو در حال انجام دادنش هستم فقط میتونم بگم فوق العادست و تآثیرش رو دارم میبینم با اینکه تازه شروع کردم. من با انیمیشن zootopia شروع کردم و یک بار به طور کامل دیدم با زیرنویس

فارسی بعدش برای روز دوم من 10 دقیقه اول رو انتخاب کردم و شروع کردم به دیدن از طریق زیرنویس انگلیسی و در حین دیدن لغت هایی که نمیدونستم رو مینوشتم برای 10 دقیقه شد 120 تا لغت و 2 ساعت طول کشید

نوشتن این لغت ها ویپدا کردن معنیشون

اما مشکل من :

1-آیا میتونم معنی لغت ها رو از زیر نویس های فارسی بردارم آیا لغت ها رو باید معنی انگلیسی به انگلیسی رو بنویسم یا فارسی کافیه؟

2-متآسفانه بعد از 2 ساعت دیگه هیچ جونی برام نمونده بود که دوباره 10 دقیقه اول رو نگاه کنم و لغات رو بررسی کنم به همین دلیل الان روز دوم من 3 روز طول کشیده یعنی من 3 روز هست که دارم روز دوم رو تکرار میکنم

چون لغت ها رو کامل یاد نگرفته بودم و مینداختم روز بعدش تا کامل یاد بگیرم لغات اون 10 دقیقه رو آیا اشتباه هستش اینکار یا حتمآ باید تو 7 روز جمع بشه؟

با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
روش شما مشکلی نداره. ولی اگه ده دقیقه لغتهاش زیاده تبدیلش کنین به پنج دقیقه.
در ضمن مشکلی در نگاه کردن زیرنویس فارسی و انگلیسی برای دیدن معنی کلمه نیست. اما سعی بفرمایین که یاداوری لغتها رو تا حد ممکن بدون نگاه کردن به معنی فارسی انجام بدین و فقط درصورتی که از یادتون رفته مراجعه بفرمایین.

مریم

سلام اقای ناصری ی سوال داشتم.لطفا جوابموبدید.توی اولین قدم برای یادگیری زبان به روش فیلم دیدن گفته بودید ی فیلمو از ابتدا تا انتها ببینید روز اول.اما سوالم اینجاست که ایا میشه ما همون 20دقیقه اولو که قراره روش یک هفته کار کنیمو اول ببینیم بعدبریم سراغ20دقیقه ی بعدی؟چون متلا ی فیلم 2ساعته رو کامل ببینی هم وقت بیشتری میگیره و هم اون حس کنجکاوی ادم برای ادامه فیلم از دست میره.چون تا اخر تماشاش کردی.بلاخره کنجکاوی برای ادامه فیلم هم خودش یک انگیزس.ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. بله اون مرحله اختیاریه میتونین انجام ندین

خورشید

سلام
واقعا ممنون که این همه زحمت میکشیدیه سوال داشتم شاید جاش اینجا نباشه ولی خواهش میکنم جوابم بدید من دارم سعی میکنم زبان رو با کمک سایت شماو راهنماییهاتون یاد بگیرم یه سوالی که برام پیش اومده اینه که بعد از یاد گیری زبان ایا اموزشگاها مدرک بهم میدن واگر میدن چه مدرکی میدن و اون مدرک به چه کاری میاد…ممنونم

حسین ناصری حسین ناصری

مدرک آموزشگاه زیاد به درد نمیخوره. بایستی مدرک تافل یا آیلتس بگیرین.

خورشید

مدرک ایلتس و تافل به جز برای مهاجرت تو خود ایران به چه دردی میخوره ممنونم که وقت میذارید.

حسین ناصری حسین ناصری

شما مدرک آموزشگاهی رو هرجایی لازم داشته باشید، مدرک تافل هم همونجا میتونه ارائه بشه. مثلا اگه برای تدریس مدرک میخواید مدرک تافل معتبر تر از مدرک آموزشگاهیه.

رکسانا

سلام خسته نباشید.

ممنون ازتوضیحات عالیتون. من زبان انگلیسیم زیاد بد نیست مثلا میتونم بعضی از جاهایی که خواننده ها تو ترانه هاشون و بازیگرا تو فیلما حرف میزنن و میخونن بفهمم ولی تنها مشکلم اینه که چطور بفهم اون کلمه چطور نوشته میشه مثلا اسم یه نفر دییگو هست یا اینکه مثلا اسم یه شهر تو یه کشور واقع شده مثل لاس وگاس میخوام طرز طریقه ی نوشتنش رو بفهمم که چطور نوشته میشه بفهمم چندتا حرف تکرار داره چون تو یادگیری زبان انگلیسی این جور نکات رو توضیح نمیدن ممنون میشم اگه خوب بهم توضیح بدین

حمیدرضا

با عرض سلام خدمت شما و تشکر از سایت خوب شما.
ميخواستم بدونم با دیدن فیلم میتوانم به اندازه مناسب زبان انگلیسی خودم رو تقویت کنم؟؟
هدفم این است که بتوانم مکالمات رو به طور تقریبا روان درک کنم و همچنین زبانم را برای نیاز های دانشگاهی تقویت کنم.البته بگم که به فیلم هم واقعا علاقه دارم و خیلی دلم ميخواد که بتونم فیلم ها رو با زبان اصلی نگاه کنم.و همچنین مثلا در خواندن یک رمان مشکل چندانی نداشته باشم.میدانم که این کار زمان بر است ولی میخواهم بدانم که وقت گذاشتن بر روی روش یادگیری زبان با فیلم با مراحلی که در سایت شما گفته شده است،روش خوبی میباشد؟؟؟؟
سطح زبانم در حد متوسط میباشد.یعنی مثلا در نگاه کردن به یک فیلم نصف کلمات برایم آشنا نیست،و در نصف کلماتی که میدانم بعضی از آنها آشنا است و میفهمم آنها را،و بعضی از آنها هم به گونه ایست که با نگاه کردن به زیر نویس تازه میدانم که چه کلمه ای بوده.یعنی در واقع چون مکالمات یه کم سریع انجام میشود با بعضی مواقع به مشکل بر میخورم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله این روش مناسبه و در بلند مدت خیلی کمکتون میکنه اما توصیه میکنم که برای یادگیری زبان انگلیسی تنها به فیلم اکتفا نکنین و از منابع داخل نرم افزار زبانشناس یا موارد مشابه هم استفاده بفرمایین.

محسن آزاد

سلام . بنده چند ماه قبل اشتراک فیلم را خریدم و کلی هم به زبان انگلیسیم کمک کرد از نظر خودم . خواستم بپرسم نسخه ی دکستاپ این نرم افزار هم وجود داره ؟ یا نرم افزار مشابهی … و اینکه ایا برای کنکور هم این روش ( با توجه به فشرده بودن برنامه من ( امسال امتحان نهایی دارم )) مفید هست یا بیشتر روی گرامر های کتاب درسی کار کنم . یا اصلا روی کتاب درسی تمرکز نکنم …؟
اگه امکانش هست یک توضیح مفسلی در مورد این قضیه بدین

زهرا

سلام آقای ناصری
من مدت زیادی هست که تلاش میکنم زبان رو یاد بگیرم از خوندن کتاب های مختلف تا رفتن به کلاس های آموزشی ی گوناگون اگر چه در تمام این مدت در امر زبان آموزی پیوستگی نداشتم و شاید علت اصلی ی پیشرفت کند من همین باشه به هر حال الان دیگه به بخاطر رشته ی دانشگاهیم (داروسازی )نیاز دارم که به خوبی این زبان رو یاد بگیرم .
من به توصیه ی استاد زبانم تو اینترنت دنبال فیلم های انگلیسی برای تقویت لیسنینگ میگشتم که به طور اتفاقی با سایت شما آشنا شدم و خیلی مطمئن نبودم که آیا یه نرم افزار میتونه کمک کننده باشه یا نه و ارزش داره که واسش وقت بزارم یا نه به هر حال نصب کردم و عضو شدم .من نرم افزار ها و کانال ها و گروه هایی دارم که همه برای تقویت زبان هستن ولی امیدوارم نرم افزار شما انتخاب خوبی باشه و به من در یادگیری زبان کمک کنه .
این که دارید تجربیات خودتون رو رایگان در اختیار زبان آموزان قرار میدید کار بسیار پسندیده ای هست خداوند حافظتون باشه و قدم های شما رو که در راه آموزش این کشور دارید بر میدارید محکم و استوار کنه.
با آرزوی سلامتی برای شما استاد عزیز

آرزو

ممنونم،من واقعاً اصول آموزش زبان با فيلم رو نميدونستم!
اين مطلب خيلي مفيد بود برام.
سپاس

سعيده

با سلام و احترام
بسيار سپاسگزارم از شما بزرگوار
واقعا از خوندن مطالب مفيدي كه در سايت شماست لذت مي برم و تمام تلاش خود را مي كنم كه با استفاده از روش و راهنمايي شما بتونم نهايت استفاده را در پيشرفت زبانم داشته باشم بازم ممنون كه صادقانه تجربيات خود را در اختيار همگان قرار مي دهيد. با ارزوي سلامتي و طلب خير براي شما
پاينده باشيد

مجید

سلام مجیدام دانشجوی نرم افزار به دلایلی یادگیری زبان برام مهمه(یه هدفایی داریم ؛-)
دوستان هر فیلمی که دلتون بخواد تو گوگل یه سرچ ساده بزنین میتونین هم زیرنویس فارسی و هم انگلیسیشو دانلود کنین کلی سایت هم در این باره وجود داره در مورد متن آهنگ ها هم میتونین از نرم افزار musixmatch استفاده کنین که خودکار متن آهنگو وقتی که پلی کنی میاره البته من اندرویدشو استفاده میکنم در مورد ios اطلاعی ندارم اونم نشد سایت lyrics.Com هس.
مرسی

کامبیز

من فیلم فارست گامپو ب شدت دوس دارم
یازده بار فیلمو دیدم
الان دارم ی ربع ی ربع نگاه میکنم به این شکلی ک شما گفتین
فقط بدیه فیلم اینه فارست با لحنه کند ذهن حرف میزنه ک من با لهجه اصلی تمرین میکنم چون نمیخوام لهجم اونجوری شه :))

بهنام

سلام
من زبانم بدک نیست یعنی وقتی فیلم وسریال نگاه میکنم تو بیست تا سی درصد مواقع میتونم منظور طرفو بفهمم ولی بدون زیرنویس نمیتونم فیلم نگاه کنم یکی از دلایلی که نمیتونم اینه که من قوه شنواییم ضعیفه وچون دیالوگا خیلی سریع ردو بدل میشه نمیتونم منظورو بفهمم و همینطور خیلی علاقه به آهنگ خارجی دارم وبه همین دلیلی که گفتم نمیتونم گوش بدم و همچنین از اصطلاحات انگلیسی هم ناآگاهم ممنون میشم کمکم کنید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما بهتره از پکیج داستان واقعی و انگلیسی قدرت نرم افزار زبانشناس استفاده کنین تا این مواردی که گفتین رو پوشش بده.

حمید

با سلام
این روش فیلم دیدنتون و تقویت زبان به نظرتون زمان بر نیست؟
فرض برای20 دقیقه یک هفته زمان زیادیه!حمید

حسین ناصری حسین ناصری

گاهی اوقات تو 20 دقیقه فیلم 100 تا کلمه و اصطلاح جدید هست که کار سخت میشه
در ضمن برای 20 دقیقه فیلم روزی 40 دقیقه وقت بذارین در هر روز میشه در کل 240 دقیقه که یعنی 4 ساعت. یعنی از لحاظ زمانی زیاد نیست.

بهرام

سلام
بهرام هستم. متولد 59 . لیسانس برق و فوق لیسانس صنایع. زبان رو بصورت دست و پا شکسته بلدم. اما دوست دارم مکالممو قوی کنم. فیلم زیاد میبینم ولی با زیرنویس فارسی. دوست دارم فیلم رو بدون زیرنویس ببینم و کاملا متوجه بشم. چندین بار کلاس زبان رفتم حتی خصوصی هم گرفتم ولی تنیجه ای نگرفتم. با نرم افزارهای مختلفی کار کردم حتی سایت های انگلیسی زیادی هم کار کردم. تنیجه همش شد هیچی. بنظرم درجا زدنه. پیشرفتی ندیدم تو خودم. سایتتونو دیدم. یکم گیجم. نمیدونم باید از کجا شروع کنم. ایمیلتونو دیدم. خیلی انرژی مثبتی گرفتم. امیدوارم بتونین راهنماییم کنین که چکار کنم. ممنون میشم و براتون آرزوی سلامتی و موفقیت بیشتر میکنم
راستی اگه امکانش هست نرم افزار برای گوشیهای آیفون هم درست کنید. ممنون

محمد

سلام.من خیلی دوست دارم زبان یاد بگیرم ولی همیشه به مشکل خوردم یه بار لغت حفظ میکنم یه بار داستان و…
ولی الان میخوام با فیلم یاد بگیرم چنتا سوال دارم
1-کلمات رو چه جوری حفظ کنم که انگلیسی بتونم فکر کنم
2-از کجا اصطلاحات فیلمارو در بیارم
3-فیلم از کجا گیر بیارم که خوب باشه
4-من فیلم هری پاتر رو خیلی دوست دارم میشه با اون کار کرد؟
5-چه جوری با دیکشنری انگلیسی به انگلیسی لانگمن کار کنم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
ما داریم یه بخش فیلم به اپلیکیشن زبانشناس اضافه میکنیم که همه ی نیازهاتون رو پاسخ میده.
احتمالا تا دو سه هفته دیگه اضافه بشه
با ما همراه باشین

Ali

یاحضرت عباس سه هفته دیگه؟ من فکر میکردم حداکثر تا هفته بعد این بخش رو اضافه میکنید!!!!!!!!!!!!!

حسین ناصری حسین ناصری

خوب سخت هست :)) فقط 200 گیگ اطلاعات فیلم بایستی آپلود بشه که شما به سرعت اینترنت ایران حساب کنید فکر کنم سر به فلک میزنه!
در ضمن مقدار زیادی از علامت های پرسشی شما که از تعجب فراوان بود حذف شد :)

Ali

بله شاید کمی زیادی علامت سوال گذاشتم.پس یعنی فعلا من باید یادگیری با فیلم رو حداقل یه ماهی فراموش کنم.خوب.خوبه حداقل تکلیف خودمو دونستم.

ملیکا

سلام.خیلی ممنون بابت توضیحاتتون :)
دلیل این ک من وارد سایت شما شدم این بود که میخواستم روش یادگیری زبان با دیدن فیلم رو بدونم که فقط سایت شما جالب توضیح داده بود روشش رو.چون من لیسنینگم خیلی افتضاحه با این که زبانم متوسطه اما لیسنینگ صفرم.کلی هم فیلم آمریکایی دیدم ولی به خاطر زیرنویس فارسی فایده ای نداشته برام.امیدوارم بتونم با نرم افزار شما سطح زبانم رو ببرم بالا و لیسنینگم رو تقویت کنم :)
خیلی هم مشتاقم مدرک زبان تافل بگیرم اما خیلی ضعیفم هنوز. واسه تافل هم اگه آموزش بذارین عالی میشه.
ممنون از توجهتون

phd

سلام جناب ناصری، تشکر بابت پیام ها و راهنمایی
یک سوال داشتم، من شیوه فیلم دیدن رو به روش سایه دارم اجرا میکنم هر روز، به همون روشی که تو سایت گفته بودین،یه جورایی وقت نمیشه واسه نرم افزار،به نظر شما همین فیلم کافیه یا با یه زمانبندی خاصی نرم افزار هم کار کنم
تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. توصیه ما اینه که فیلم به عنوان منبع اصلی یادگیری زبان در نظر گرفته نشه. بلکه به عنوان یه منبع سرگرم کننده باشه.
بهتره که با اپلیکیشن پکیج داستان واقعی رو کار کنین تا با خوندن درسنامه های مکالمه و گرامر، در این موضوعات هم قوی بشین.

محمد رستملو

سلام و خسته نباشيد.
اگه ممكنه بفرماييد فيلمهاي مناسب مثل فرندز رو كه هم زيرنويس فارسي و هم انگليسي داشته باشن از كجا تهيه كنيم؟
با تشكر

فاطمه

واقعا عالی بود و خیلی ازتون سپاسگذارم خیلی دنبال روش استفاده از فیلم و …بودم اینجا جواب سوالم را پیدا کردم باز هم تشکر

آیلا

من خیلی به یادگیری زبان علاقه دارم. و خیلی هم استعداد در یادگیری دارم. اولش با دیدن سریال به شکل تفریحی ولی مداوم لیسنینگم بسیار قوی شد دایره لغاتم هم نسبتا خوب هستش وقت برای یادگیری لغت نگذاشتم همونکه جایی تو متن دیدم یادم مونده. اما جسارت صحبت کردن نداشتم. و کلاس زبان ثبت نام کردم شش ماهه کلاس میرم از همون اول نسبتا خوب حرف میزنم اما به وضوح سطحم چندین مرحله از همکلاسیهام بیشتره. چون من کلی اصطلاح و اسلنگ و لغات از سریالها و کتابها تو ذهنمه اما چون سطح بقیه پایینه من بحای پیشرفت پسرفت کردم متاسفانه…برای همین دنبال منابع کمکی هستم برای تقویت زبانم و کلاس رو که میرم فقط برای مدرکش.
چون هنوز روان نیستم تو صحبت کردن دلم میخاد از منابع جنبی استفاده کنم چون کلاس زبان سطح منو پایین نگه داشته.اما دنبال فیلم اموزشی گرامر بودم.سایت شما رو دیدم.روش فیلم دیدن که معرفی کردین رو خیلی پسندیدم و به شکل نامنظم ترش رو خودم با سریال فرندز شروع کردم…اما خب پیوسته نیستش.نرم افزار رو دانلود کردم.سطح چهارمش رو….. خیلی خوبه تبریک میگم.اما سطحش برای من پایینه و مشکل اصلی من اینه که سطح اسپیکینگم پایینه و اصلا هم سطح با لیسنینگ رایتینگ لغت و گرامر م نیست.و همون روش سریال دیدن رو خیلی پسندیدم.و فکر کنم خیلی کمک کننده باشه.
ممنونم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگر فکر میکنید که کلاس شما رو کند کرده پیشنهاد اکید میکنم بیخیالش بشین. مدرکی که کلاس به شما میده به درد نمیخوره و شما میتونین خودتون مدرک معتبر و بین المللی مثل تافل و آیلتس بگیری و وقتی که احساس میکنین تو کلاس داره به بطالت میگذره رو روی چیزهای درست و حسابی بذارین.
از طرف دیگه نرم افزار ما شاید سطحش برای لیسنینگ شما متوسط باشه، اما از اونجایی که میگین مکالمتون ضعیفه میتونین با نرم افزار ما مکالمتون رو قوی کنین.
یک راهش این هست که استراتژی های تقویت مکالمه، علی الخصوص بازگویی داستان رو روی داستان های پکیج داستان واقعی و مگاداستان پیاده سازی بفرمایین.
راه حل اصلی و دومش اینه که به درسنامه های مکالمه و گرامر همین دو پکیج گوش بدین، یسری سوال از شما میپرسه و شما بایستی فیالبداهه به اون سوال جواب بدین.
پکیج انگلیسی قدرت هم درسنامه ای به نام داستان کوتاه داره که کارکردش همین تقویت مکالمه هست
این کارا به طور تضمینی مکالمه شما رو بهبود میده

آیلا

بسیار سپاسگزار از راهنمایی شما…ممنونم.حقیقتش کلاس واقعن استفاده چندان نداره ولی من از اساتید راهنمایی میگیرم.و سوالات خارج از درس رو ازشون میپرسم.تقریبا به من انگیزه میده که حرکت داشته باشم و در فضای زبان یاد گرفتن باقی بمونم.اما توی فکرش هستم چند ترم دیگه رهاش کنم چون به نسبت زمانی که ازم میگیره بازدهی نداشته و تا الانم هرچی بوده خودم یادکرفتم جز یکی دوتا از معلم ها که واقعا کمک کردن …ولی مشکلم اینه من سطح بقیه رو با مطالبی که مطرح میکنم و روش مطالعه م…. بالا بردم ولی خودم توی همون سطح موندم.الانم واقعا راهنمایی شما چه اینجا از طریق ایمیل در مورد برنامه و چه مطالب سایتتون واقعاااا کمکم کرد.اصلن خیلی امیدوار شدم.به توصیه شما عمل میکنم و ارزوی موفقیت دارم براتون.بازم ممنونم از راهنمایی و اگر کمک لازم داشتم در مورد برنامه مزاحمتون میشم
سپاسگزار

شایان

سلام مدیر جان
من دو تا ایمیل به شما فرستاده بودم البته شاید به دستتون نرسیده بهر حال کپی یکی از اونها رو اینجا می فرستم بلکه تو دیدتون باشه و کمکم کنید
(میخام یه دور زبان برم هند
در واقع یه تیر و چند نشون باشه(یادگیری زبان در
کلاس/بازار/کوچه/خیابان/بیابان و خلاصه محیط های واقعی
و نشونه دوم(دید و بازدید و آشنایی و ارتباط با دنیا و انسانهای مختلف(لذت زندگی)
سوم تجربه خود سفر و آشنایی و آگاهی و شکافتن مفهوم انسانیت و بقول
شریعتی سفر(مهاجرت)باز کننده روح های بسته است.
مرسی ازتون سو ماچج
اگه به ایمیلم بفرستین ممنون میشم

یوکا

سلام و تشکر بابت وقتی که میزارید
من از بچگی علاقه به زبان انگلیسی داشتم و در فراگیری واژه ها هوش خوبی هم داشتم،مشکل اصلی همیشه سر تلفظ هایی بود که در مدرسه به درستی ادا نمیشد، و نکات دستوری که بعد از مدتی به علت فرار بودن فراموش میشد
تصمیم گرفتم فیلمهای زبان اصلی ببینم اما با این که سودمند بودن نتونستم یه روند مداوم رو در آموزش طی کنم ، با این حال اگه نرم افزاری بود که فیلمها رو قطعه قطعه پخش میکرد و نکات رو آموزش میداد ، در کنار جعبه لایتنر خیلی مفید بود

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اتفاقا بخش فیلم نرم افزار ما در آینده نزدیک اضافه میشه که دقیقا همین خواسته ی شما رو براورده میکنه.
پیشنهاد میکنم که تا اون موقع با خوندن داستان ها خودتونو به اندازه ی کافی قوی بفرمایین.

Ali

سلام.به نظرتون دو انیمیشن داستان اسباب بازی1و2(Toy Story 1 & 2)ارزش وقت گذاشتن برای یادگیری انگلیسی رو داره؟

حسین ناصری حسین ناصری

اگه به دنبال یادگیری زبان با فیلم هستین، ما خودمون داریم یه بخش خیلی عالی در این زمینه قرار میدیم تو اپلیکیشن. اینجوری یادگیریتون منسجم تر میشه :)

Ali

واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟چقدر عالی!!!!!!!!امکانش هست بگین دقیقا کی این بخش رو اضافه میکنین؟؟؟؟؟راستی تو بعضی کامنت ها نوشته بودید یه بخش آهنگ هم به نرم افزار اضافه میکنید اونو کی تو نرم افزار میذارید؟؟؟؟؟؟

حسین ناصری حسین ناصری

نه متاسفانه خودمون هم نمیدونیم کی تموم میشه. چون تغییراتی توی ظاهر هم داریم میدیم. سعی میکنیم زیر یک ماه تموم بشه انشالا

Ali

امروز نهم شهریوره ها.آماده نشد؟

حسین ناصری حسین ناصری

متاسفانه کارها خیلی بیشتر از اونی بودن که فکرشو میکردیم. داریم شبانه روز کار میکنیم. ولی هنوز خیر آماده نشده.
آماده بشه به همه ایمیل میدم.

Ali

میشه یه تاریخ تقریبی با توجه به حجمی که باید آپلود بشه و کارهای جانبی از آماده شدن این آپدیت به من بگویید؟ببخشید انقدر سوال میکنم ولی برام مهمه.ممنون

محمد

سلام من وقتي جمله اي مياد سعي ميكنم به فارسي برش گردونم ولي خيلي گيج ميشم چي كنم؟

رضا

سلام
من روش یادگیری زبان با دیدن فیلمتون رو دیدم . به نظرم خیلی روش باحال و کاملی بود خوشم اومد . ولی یه سوال مگر تو هر قسمت از فیل که باید حدود 6 روز براش وقت بزاریم چقدر دامنه لغات و سطح زبانمون بالا میره ؟ یعنی 6 روز وقتی که میزاریم به نظرم لغات زیادی یاد نمیگیریم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اولا یه قسمت پنج شیش دقیقه ای از فیلم، اگه خالص باشه، لغات و اصطلاحات خیلی زیادی داره یعنی ممکنه تو پنج دقیقه، پنجاه تا لغت یا اصطلاح جدید باشه. مثلا به این تیکه از فیلم هر یکشنبه کذایی گوش بدین ببینین چقد نکته داره. بنابراین تعداد لغت کمی نیست.
ثانیا لازم نیست یک روز کامل صرف فیلم بشه. 5 دقیقه رو شما روزی 5 بار هم مرور بفرمایین میشه 25 دقیقه. یعنی با روزی 25 دقیقه توی یک هفته مثلا 50 تا نکته جدید یاد میگیرین. که این خودش در مقابل وقتی که میذارین اصلا چیز کمی نیست.
در کل فیلم به صورت تفننی برای یادگیری زبان استفاده کنین. یعنی مثلا همین روزی 25 دقیقه کافیه. فیلم نباید اصل مطلب قرار بگیره.

امیرحسین

ببخشید این جوری که شما گفتید خیلی سخت میشه که؟!
من حوصله ی این که بشینم این قدر فیلم رو لفت بدم رو ندارم!

حسین ناصری حسین ناصری

اولش سخته. ولی بعد یه مدت که پیشرفتتون رو دیدین هم عادت میکنین و هم از پیشرفتتون لذت میبرین.

tiny

سلام،من یه نوجوونیم یه ساله میرم زبان اما حس میکنم با وجود استاد خوبی که دارم دیگه زیاد پیشرفت نمیکنم…
کلا هم وقتی همه صحبت میکنن نمیتونم توی دیسکاشنا شرکت داشته باشم یه حالتیه حالا شاید چون یه مقدار آروم هستم یا فکر میکنم دیگران حرفامو قبول نمیکنن…
دیوونه انیمیشن هم هست و داستانای رمان (کاغذی نه پی دی اف :D) خوب بنده مشکلی که دارم اینه انیمیشنای قدیمی انگلیسیمو همه دیالوگاشو به فارسی حفظم و کلا فکرنمیکنم این کمکی بکنه :| انیمیشنای جدیدم والا چنگی به دل نمیزنن چیز خاصی ندارم ببینم ، داستانم کاغذی اونایی که دارم ب حدی جذاب نیستن که بکشن منو سمت خودشون…بنده باید چیکار کنم بخوام پیشرفت کنم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما یه سر به قسمت داستان های انگلیسی زبانشناس بزنین ببینین از کدوم بخش بیشتر خوشتون میاد تا راهنماییتون کنم.

امیرعباس

میشه به جای فیلم از کارتون استفاده کرد؟

M.H.N

عالی است
ممنون از این روش آموزشی زیبا

محسن

سلام
بنده محسن هستم
13 سالم هست و به شدت به زبان انگلیسی علاقه مند هستم
بنده یه مدت از زبان انگلیسی بدم میومد اون هم به خاطر یک ترم کلاس زبان که رفته بودم که علاوه بر اینکه تویه یک ترم چیز زیادی یاد نمیدادن بیشتر رو یه تکلیف خاص تمرکز داشتن به خاطر همین بود که من از زبان بدم اومد
چند وقت هست که بعد از دیدن یه سری فیلم ها به زبان اصلی به این فکر رفتم که چرا باید فیلم رو با زیر نویس یا دوبله ببینم و چرا نباید خودم معنی مکالمات رو بفهمم؟
بعد از اون هم چندین فیلم دیدم که به شدت علاقه ام خیلی اضافه کرد جوری که حتی بعضی اوقات از فارسی حرف زدن بدم میاد !
با این حال تحقیقات زیادی انجام دادم و متوجه شدم که اگر دوباره بخوام برم کلاس علاوه بر اینکه به درسم آسیب میرسونه بلکه تا دانشگاه هم کلاس زبان برم تاثیر چندانی نداره (بعضی از دوستام رو دیدم که حدود 30 ترم رفتن ولی نتیجه جالبی نگرفتن)
یه مدت هم تصمیم گرفتم کلاس های فشرده ی زبان مثل سفیر رو انتخاب کنم
ولی متوجه شدم که اون کلاس ها هم نقص هایه زیادی داره !
بعد از اون سعی کردم کلماتی رو که میبینم یادداشت کنم و معنی اون هم جلوش بنویسم
ولی این روش هم زیاد جالب نبود
بعد از اون تویه اینترنت سرچ کردم و سایت شما به نظرم جالب اومد و نرم افزار شما رو نصب کردم
واقعا از محطیش خوشم اومده و احساس میکنم اگر از این نرم افزار استفاده کنم از 60 ترم کلاس زبان هم موثر تره !
ولی متاسفانه روش استفاده رو بلد نیستم و نمیدونم که چجوری باید درست استفاده کنم
اگر میشه واسه ی بنده توضیح بدین
ممنون
یک انتقاد هم از برنامتون دارم
ازتون خواهش میکنم قیمت سرویس هاتون هم پایین بیارید چون کسانی مثل من که هیچ منبع در امدی ندارند 30 تومن یا 7 تومن ماهانه خیلی زیاده !
البته میدونم که پایه این برنامه زحمت زیادی کشیده شده ولی خواهشا قیمت هارو پایین بیارید
خیلی ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام محسن آقا
خیلی خوشحال شدم که به وبسایت بنده سر زدی، و با وجود اینکه 13 سال بیشتر نداری، فرد فرهیخته ای هستی. معدود افرادی هستن که حتی توی سن های بالاتر از شما، قبل از انجام کارها تحقیق میکنن و حداقل یه سرچ توی گوگل میزنن تا روش های درست رو پیدا کنن. این رو گفتم که قدر خودت رو بدونی و به همینصورت از زندگی و وقت گرانبهایی که داری به خوبی و با مشورت با دیگران استفاده کنی.
در رابطه با کلاسهای آموزشی به درک درستی رسیدین که این موضوع خودش توی همچین سنی خیلی جالب توجهه. کلاسهای آموزشی زبان انگلیسی معمولا تاثیر چندانی روی یادگیری زبان ندارن و اگه زبان آموز همت بکنه و به صورت خودخوان کار بکنه، در صورت استفاده از روش های مناسب، نتیجه ی بسیار بهتری رو میگیره.
در رابطه با قیمت نرم افزار من به شما حق میدم. اما به دلیل اینکه هنوز استفاده از نرم افزار ما بین همه ی افراد گسترش پیدا نکرده، بایستی قیمتی بدیم که بتونیم نرم افزار رو روز به روز ارتقا بدیم و از کیفیت کار کم نشه.
در مورد استفاده از اپلیکیشن هم راهنمای کار رو به ایمیلتون ارسال میکنم.

علی

برای انتخاب فیلم به نظرم فیلم های بی نظیر سیاه و سفید خوبی وجود داره مثل کارهایalfred hitchcock و john ford و billy willder
کسالت آور نیستن و جذابن و بهترین های سینما هم حساب میشن

مریم

سلام آقای ناصری. وقتتون به خیر. اول از همه یه تشکر بکنم از اپلیکیشن خوبتون. من با این که فقظ چند روزه دانلودش کردم و مختصر باش کار کردم خیلی بش علاقه مند شدم.
یه سوال ازتون داشتم .ممنون می شم راهنماییم کنین.
من الان یک سالی می شه که به طور جدی شروع کردم به زبان خوندن و دارم خیلی تلاش میکنم. چون عاشق زبان انگلیسی م هر جا کلمه یا ضرب المثل جدیدی میبینم یا می شنوم سریع حفظ می کنم. در حالی که خودم می دونم خیلی هاشون ممکنه کاربردی نباشن. الان listening م نسبتا خوبه و گاهی 80 90% از یه قسمت از یه سریال رو بدون زیرنویس می فهمم. ولی توی speaking و به مقدار کمتر writing کند هستم. یعنی با این که کلمات زیادی بلدم باید اول فکر کنم و بعد حرفمو بزنم. این موضوع برام خسته کننده شده. مرتب هم آهنگ گوش می دم و مصاحبه نگاه می کنم و سعی می کنم ازشون برداشت کنم. ولی تا الان مشکلم برطرف نشده. فکر می کنین باید چه کار کنم که از این حالت خارج بشم؟
با سپاس.

حسین ناصری حسین ناصری

مشکل شما با اعمال استراتژی های نوشته ی 5 استراتژی برای تقویت مکالمه ی زبان انگلیسی حل میشه.

رضا

با سلام و خسته نباشید دو تا سوال داشتم. یکی اینکه آیا باید هر کدوم از مراحل تو یه روز انجام بشه یا اینکه میتونیم مثلا تو یه روز دوو مرحله رو انجام بدیم؟ مثلا من این مراحل رو توی سه روز انجام بدم بهتر نیس؟ اشکالی داره یا نه؟
و دوم اینکه من دارم فیلم اراباب حلقه های 1 رو میبینم ، ده دقیقه دومش رو، و اینکه من تو این بخشش تکنیک سایه بدون زیرنویس انگلیسی رو نمیتونم خوب اجرا کنم یعنی نمیفهمم دقیقا چی میگن. مشکل از منه یا فیلم این تیکش سخته؟ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگه توانایی زیادی داشته باشین، بله میتونین فشرده تر انجام بدین. ولی اینکه میگین تکنیک سایه بدون متن رو نتونستین انجام دبدین، به خاطر اینه که به اندازه ی کافی مراحل قبل رو پیش نرفتین.

سوگند

با سلام ،
شما برای یادگیری زبان،۷ روش رو پیشنهاد کردین مثلا با دیدن فیلم گفتین که روز دوم دقایقی از فیلمو بهمراه زیرنویس نگاه کنیم ، اما مشکل من اینجاست که انگلیسی زبان ها خب اصطلاح زیاد دارن توو مکالمه هاشون و من هرچقدرم لغت بدونم متوجه مطلب نمیشم ، شما برای این مشکل پیشنهادی برای من دارین؟؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگه احساس میکنین که فیلم ها اصطلاحات زیادی دارن که مانع درک مطلب توسط شما میشه، هنوز سطحتون برای دیدن فیلم مناسب نیست و پیشنهاد میکنم که با داستان های انگلیسی شروع بفرمایین.

فاضل

با سلام و سپاس از زحمات شما. با زبانشناس از وقتم استفاده بهتری برای اموزش انگلیسی میکنم.
پیشنهادم این است که دیکشنری افلاین تقویت شود. بازهم ممنونم.

رها

درود بر شما و سایت خوبتون
داستان های سطح بندی شده اپلیکیشن زبانشناس در کدام قسمت قراردارند

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. اپلیکیشن زبانشناس رو دانلود بفرمایید داستان ها رو اونجا میتونید دانلود کنید.

دانلود مستقیم زبانشناس از کافه بازار اندروید:
دانلود اپلیکیشن

مهدی

با سلام و ارزوی قبولی عبادات شما اقا حسین
کمتر از یه هفته میشه که از سایت و نرم افزارتون بهره میبرم و بنظر خودم شروع خوبی هم داشتم
اما متاسفانه با توجه به گستردگی مطالب سایت کمی گیج شدم و سوالاتی برام پیش اومده که ممنون میشم راهنماییم کنین:
۱.نظرتون رو راجع به دوره کردن کلمات با استفاده از داستان های نرم افزار میخواستم بدونم
۲.من سریال فرندز رو به عنوان کمکی برای یادگیری سریعتر زبان انتخاب کردم اما حالا که شروع به دیدن این سریال کردم کلمات زیادی رو در سریال میبینم که برام نا آشناست میخواستم بدونم بنظرتون کار کردن بر روی این سریال را ادامه بدهم یا خیر چون با توجه به مطلبتون در سایت هر پنج خط حداکثر یک کلمه ناآشنا باید پیدا شود تا آن کتاب مناسب باشد.
با تشکر و ارادتمند
مهدی

حسین ناصری حسین ناصری

سلام

1- دوره کردن لغات میتونه با جعبه لایتنر تعاملی صورت بگیره و همچنین وقتی شما یک لغت رو نشانه گذاری میکنین، اون لغت هر جای دیگه باشه براتون هایلایت میشه و وقتی ببینیدش، خود به خود مرور میشه.

2- اگه کلمات زیادی از این سریال رو بلد نیستین، فعلا همین داستان های نرم افزار زبانشناس رو بخونین تا دایره ی لغاتتون بره بالا.

رها

درود بر شما و سايت خوبتون

من ميخوام يادگيرى زبان انگليسى رو شروع كنم اما ميتونم بگم زبانم صفر! و فهم فيلم هايى كه پيشنهاد كردين براى من سخته ، يعنى لغت هاى خيلى زيادى رو در همين ابتدا نميدونم. ميشه براى كسى كه سطح زبانش خيلى پايينه چندتا فيلم پيشنهاد كنيد.
ممنون ميشم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما بهتره از داستان های سطح بندی شده اپلیکیشن زبانشناس استفاده بفرمایین. فیلم برای کسانی خوبه که سطحشون بالای متوسط باشه.

سحر

سلام آقای ناصری، ممنون از مقاله های خوبتون
خب فواید یادگیری زبان که برای هیچکس پوشیده نیست. اما من علی رقم اینکه از درس زبان توی مدرسه تقریبا متنفر بودم، اما همیشه تمایل زیادی به یادگیری زبان انگلیسی به صورت حرفه ای داشتم، اما متاسفانه تا الان موقعیتش پیش نیومده، فقط یکی دو ترم آموزشگاه رفتم تا الان.
تصمیم داشتم از چندی دیگه دوره های زبان برم، چون نمیخواستم از سطح اول برم :-) اونم بیشتر به خاطره مصاحبش تصمیم گرفتم یکم تمرین کنم، که اونم نمیدونستم فایده ای داره یا نه!!!! البته دایره لغتم بد نیست. اما توی گرامر، اینکه بتونم جمله بسازم و…مشکل دارم،
امروز هو دنبال فیلم های انگلیسی زبان،ساده میگشتم به سایت شما رسیدم:-) و افتخار آشنایی با شما نصیبم شد،تا الان که برنامه بنظرم خیلی جالب اومد، امیدوارم بتونم نتیجه بگیرم،
بازم ممنون هم بابت برنامه و هم توضیحات.

یاس دستار

سلام خسته نباشید من واقعا بابت آموزش های دقیق با نکات مهم آموزشی ازشما کمال تشکررادارم واقعا بجا و بمورد است ممنونم ازشما

reyan

سلام و ممنون از سایت خوب و مطالب مفید.سوالم ایمه که اگر از ابتدای شروع فیلم تمام لغات رو بلد نباشم باید همه فیلم رو بنویسم !!یا فقط نوشتن لغت کافی یه!!

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگه لغت های زیادی رو بلد نباشین، اون فیلم مناسب شما نیست.

reyan

ممنون از پاسخ.من سوعدی رو با روشهای شما میخونم.اوایل سردرگم بودم و خدا رو شکر میکنم که پیداتون کردم.
من وسواس زیادی داشتم و باید حتما لغت رو بارها مینوشتم تا یاد بگیرم.بیشتر حفظ میکردم.الان بعد سه سال از صفر با روش های شما شروع میکنم.//داخل پرانتز به دوستانی که میگن باید محیط باشه تا ادم یاد بگیره بگم در محیط زبان بودن فقط مغز رو خیس میکنه اگر شما بلد نباشیم یهویی غرق میشیم//بدون فراهم نبودن محیط هم میشه یاد گرفت.
از نوشتن زیاد و حفظ لغات واقعا خسته شده بودم ..
فیلم برنامه کودک انتخاب کردم بابا لنگ دراز.
فیلم رو میفهمم فقط لغات رو یادداشت نمیکردم تمام متن فیلم رو مینوشتم که فکر میکنم اشتباه باشه.
با اجازه سوالی دیگر بپرسم،،
من ۲۴ ساله و مادر هستم و وقت کمی دارم .یه برنامه لازم دارم برای اینکه بتونم تو مدت هشت ماه زبان سوعدی مو تموم کنم و خوب صحبت کنم.امکانش هست کمکم کنید!!
و سوال بعد میشه دو زبان رو همزمان شروع کرد!!باید مدرک سوعدی و انگلیسی مو اماده کنم ولی من هنوز اندر خم ….اول زبانم.
سپاس

حسین ناصری حسین ناصری

خواهش میکنم
مطالبی که ما اینجا گفتیم برای هر زبانی میتونه کاربرد داشته باشه اما حقیقتا من منابع زبان سوئدی رو نمیدونم. پیشنهادم اینه مثلا با داستان های سوئدی (اگه دسترستون هست) اون هم داستان های صوتی خیلی عالین. تکنیک پنج استراتژی رو روی داستان ها پیاده سازی بفرمایین.
هر دو زبان رو هم میشه با هم شروع کرد. مثلا کار قشنگی که شما میتونین بکنین اینه که استراتژی پنجم نوشته ی پنج استراتژی رو که بازگویی داستان هست، به زبان دوم هم بازگویی کنین. مثلا اگه در حال خوندن یه داستان انگلیسی هستین، بعد از انجام اون پنج استراتژی، یکبار هم داستان رو به سوئدی بازگویی بفرمایین.

reyan

ممنونم…ازینکه پاسخ گو هستید

پوریا

با عرض سلام و خسته نباشید.
می خواستم بدونم آیا می تونیم به جای فیلم از ویدئو موزیک های ساده هم استفاده کنیم؟

رضا

و اینک یک سوال دیگه هم داشتم از خدمتتون اینکه وقتی میگین لغت هایی که یاد گرفتین رو حفظ نکین، منظورتون اینه فقط با بازبینی معنای لغت ها و چندین و چندین بار دیدن مثلا پارت اول ، لغت ها رو یاد میگیرم؟بدون حفظ کردن؟؟

حسین ناصری حسین ناصری

با بازبینی لغات در اینجا و جاهای دیگه. مثلا ما تو اپلیکیشن زبانشناس لغتهایی که بلد نیستین، اگه تو هر درسی قرار گرفته باشه دوباره بتون به صورت هایلایت نشون داده میشه که یاداوری بشه.

رضا

ببخشید اینکه میگید باید در ابتدا فیلم رو ببینیم کامل و بعد بیایم یه پارتش رو انتخاب کنیم، دلیلش چیه؟ یعنی چرا باید فیلم رو قبلا کامل دیده باشیم؟چه فایده ای داره مگه؟نمیشه مثلا فیلمی رو که اصن ندیدی رو بیای یه پارتش رو انتخاب کنی بدون اینکه اونو قبلا کامل دیده باشی؟

حسین ناصری حسین ناصری

جنبه ی آموزشی نداره این موضوع بلکه فقط از جنبه ی تفریحی گفتم که یکبار تا آخر ببینین.

نسیم

سلام من امروز با سایت شما اشنا شدم و نرم افزار رو نصب کردم.
اگه بخام پایه ای شروع کنم حتما باید ابتدا تمام دروس سطح 1 رو تموم کنم بعد برم سطح بعدی؟
راستش دقیق نمیدونم چه روند و برنامه ای رو با این نرم افزار باید پیش بگیرم میشه راهنمایی کنید؟
و اینکه میتونم هم زمان از اپلیکیشن فرانسه هم استفاده کنم؟
الان تیر ماهه من میخام تا اسفند مسلط شم هم مکالمه هم برای تولیمو و ایلتس
منتظرتون هستم.
با تشکر

الهام

ممنونم.بسیار جامع و کاربردی بود

علی

حقيقتش آقای ناصری من هر چه قدر سعی کردم انگلیسی یاد بگیرم نشد که نشد برنامه های آموزشی دانلود کردم مستند های انگلیسی وغیره اما واقعا می دیدم که حتی با این که من زیرنویس انگلیسی هم گاهی مواقع میذاشتم برای فیلم ولی بعدش قادر به فهمیدن بدون زیرنویس فیلم نبودم
البته برنامه آموزشی effortless English آقای هوگ تا حدودی کمکم کرد ولی بازم اونطوری که بخوام نه چون من خیلی از اصطلاحات برام مشکل بود وتاحدود زیادی هنوزم هست در نهایت چون شنیده بودم خیلی ها با دیدن فیلم زبان یاد گرفتن برگشتم سرخونه اول و یک سرچ توی گوگل کردم که روش یادگرفتن زبان با استفاده از فیلم که به سایت شما برخوردم و الان که مدت کوتاه یک ماه دارم از این روش شما استفاده میکنم خیلی بهم کمک کرده وخيلي متشکر وقدردان شما هستم آقای ناصری ممنونم و خدانگهدار

حسین ناصری حسین ناصری

سلام علی جان
خیلی خوشحال شدم از این نظر صمیمانه ی شما
فقط یک نکته بگم که فیلم و سریال انگلیسی رو بایستی به عنوان یک ابزار کمکی بهش نگاه کنین نه ابزار اصلی
اگر اپلیکیشن زبانشناس رو نصب بفرمایین، این اپلیکیشن میتونه یه ابزار اصلی برای شما باشه. پیشنهادم اینه که از پکیج داستان های واقعی شروع بفرمایین حتما خوشتون میاد
ارادتمند شما
حسین

سمیرا

سلام ممنون از سایت خوبتون ، می خواستم ببینم سریال modern family برای یادگیری زبان مناسبه؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
من حقیقتش این سریال رو ندیدم پس نمیتونم نظر دقیق بدم. ولی باز میگم که در کل به فیلم و سریال نبایستی به عنوان روش اصلی یادگیری زبان نگاه بشه. بلکه به عنوان یه روش تفریحی بایستی نگاه بشه.
اگر منبع مناسبی برای یادگیری زبان میخواین که بر پایه ی شنیداری باشه، نرم افزار زبانشناس رو نصب بفرمایین
ممنون

اشرفی

سلام خسته نباشید
لازم میدانم صمیمانه – ترین بهترین – و شایسته ترین تشکرات و سپاس خود را بخاطر زحماتتان بویژه تهیه و ارائه این مطالب بسییار سودمند تقدیم حضور گرامی و شرفتان دارم.
بسیار کار با ارزش و گرانقدری کرده اید . چرا که تشنگان علم بویژه آموزش زبان در آغاز باید روش راه رفتن را بیاموزند بعد بدوند. و شما این اقیانوس آب را در اختیارشان گذاشتید.
لذا سپاس بیکران بنده را پذیرا باشید.
موففففففففففففففففففففففففففففففففففففففق باشید

حیدری

جناب آقای ناصری سلام
من خیلی وقته دنبال یادگیری زبان هستم، کلاس زبان میرم سطح intermediate، به طور روتین کتاب میخونم میرم کلاس نمرات خوب میگیرم اما موقع مکالمه خارج از کلاس نمیتونم سریع از کلمات استفاده کنم باید فکر کنم به کلمات و اینکه لغات فرارن، لغات جدید ترمای قبل تو ذهنم نمیمونه، میگن فیلم زیاد ببین واسه لیسینینگ ولی وقتی نمیفهمم چه باید کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.
‌ با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
مشکل شما رو خیلیا دارن
حتی خودم هم قبلن همین مشکل رو داشتم. یعنی لغت رو حفظ میکردم. اما بعد مدتی از یادم میرفت. و این موضوع به خاطر اینه که ما طوطی وار لغت ها رو حفظ میکنیم. نه در قالب های خودشون.
توی نرم افزار زبانشناس شما لغت رو به طور کارامدی توی قالب خودش و توی قالب داستانی، طوری که یادتون بمونه، یاد میگیرین. برای این کار فقط کافیه که لغت هایی که بلد نیستین رو نشانه گذاری بفرمایین.
فهمیدن فیلم هم راهکار و تکنیک های خاص خودشو داره که توی همین پست اشاره کردم. ولی در کل از فیلم ها فقط بایستی تفریحی استفاده بشه. نه به عنوان منبع اصلی.
در زبانشناس هم شما اگه پکیج داستان های واقعی رو طبق راهکارهایی که در ادامه، براتون ارسال میشه مطالعه بکنین، مشکلات مکالمه ایتون حذف میشه و زبان رو به خوبی یاد میگیرین.
ممنون

fadak

سلام.مرسی از اطلاعاتی ک در اینجا قرار دادید….سایتی میخواستم معرفی کنید ک راحتتر بتونم فیلم دانلود کنم ب زبان اصلی و اینکه امکانش هست این هفت روش یادگیری واسم ایمیل کنید..

hamid

سلام من سطحم متوسطه وبنا به شرایط کاری باید به خارج از کشور برم…و باید هرچه زود تر زبان رو یاد بگیرم(حدودا6 ماه وقت دارم)میتونم روزانه تا6 ساعت وقت برزارم میشه یه راهنمایی جامع بکنبد که از کجا شروع کنم و چه طوری جلو برم؟ ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگه گوشی اندرویدی دارین پیشنهاد میکنم نرم افزار زبانشناس رو نصب بفرمایین و از دروس داستان گویا استفاده بفرمایین.
راهنمایی های لازم برای نحوه ی خوندن دروس، بعد از نصب نرم افزار براتون ارسال میشه.
ممنون

کیافر

سلام.زبان انگلیسی من نزدیک به سطح متوسطه.ولی پیشرفت محسوس نکردم برای مثال فیلمهای زبان اصلی را نمی فهمم.چند بار هم کلاس زبان رفتم و نا امید شدم و ول کردم.روزی یک تا دو ساعت حداکثر و قت میتوانم روی این موضوع بگذارم.از کجا شروع کنم.ایا باید دوباره کلاس زبان برم یا میشه از طریق غیرحضوری آموزش ببینم و کسی هست که منو راهنمایی کنه و ایراداتمو رفع کنه و کلا بهم خط بده ؟ با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما اگه از اپلیکیشن زبانشناس استفاده بفرمایین تا حد خیلی زیادی نیاز به کلاس و رفع اشکال ندارین.
با توجه به سطحی که دارین از پکیج ‘داستان های واقعی’ شروع کنین بنا به دلایل زیر:
1- هر درس این پکیج در سه سرعت آهسته ، نرمال و تند ارائه شده که اول میتونین از سرعت آهسته شروع کنین تا راحت تر و بهتر یاد بگیرین
2- درس های گرامر این مجموعه باعث میشه ناخودآگاه گرامر و مکالمتون قوی بشه
برای یادگیری مکالمه پیشنهاد میکنم تکنیک سایه، و استراتژی تقویت مکالمه رو مطالعه بفرمایین چون استراتژی های مختلفی توضیح دادیم که میتونه برای مکالمتون مناسب باشه.
با این روش ها و این پکیج و استفاده مناسب از امکانات اپلیکیشن حتما زبانتون تقویت میشه.

نیلوفر

با سلام وخسته نباشد یه سوال داشتم مستند سیاره زمین و همچنین خبرهای موضوعی هم می توان با همان سیستم شش روزه ای همانند فیلم مرحله به مرحله انجام داد

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله به طور کلی این روش روی هر فایل تصویری قابل پیاده سازیه. البته اگه فایل مورد نظر ارزش یادگیری داشته باشه

پگاه

درود
من میخوام که درک مطلب و قدرت مکالمه افزایش پیدا کنه و اینگه داستان های مگا و فیلم های اموزشی رو عضو هستم و سطح زبان متوسطه میخواستم راهنمایی کنید از کدومشون شروع کنم بهتره؟ یا هر دو رو در برنامم قرار بدم. باتشکر

حسین ناصری حسین ناصری

درود بر شما
مگا داستانها خیلی خوب هستن و ما تعداد زیادی ازشون رو براتون میفرستیم. اما اگه تو این کار جدی هستین پیشنهاد میکنم از اپلیکیشن زبانشناس استفاده کنین چون امکانات بیشتری به شما میده.

فاطمه

با سلام و سپاس
من زبان در حد مبتدی اشنای دارم و بشدت نیازمند مدرک زبان msrt هستم و میخام در یک برنامه فشرده 2-3 ماه این کار رو انجام بدم در صورت امکان راهنمایی بفرمایید با چه تکنیکهای کمطالعه و چه منابعی میتونم به هدف برسم.در حال حاضر نمره ازمون اولویت فراوانی داره برام.

با تقدیم تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
ببخشید من برنامه ای برای یادگیری زبان در کوتاه مدت ندارم و این کار در کل با کاری که ما اینجا میکنیم فرق داره. ما در زبانشناس یادگیری زبان رو برای استفاده ی واقعی توضیح میدیم ولی شما یادگیری امتحانی مد نظرتونه که از تخصص ما خارج هست.

رضا

سلام و خسته نباشید.
من به دلیل شغلی که دارم ( وارد کردن روغن پالم) از کشورهایی مانند مالزی و ویتنام شدیدا نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارم ولی نهایتا تا آخر سال 95 کلاسهای آموزش زبان هم میرم و دوره مقدماتی رو تموم کردم و سطح متوسط رو آغاز کردم حتی حاضرم کارم رو با توجه به شرایطم تا آخر سال 95 رها کنم و فقط و فقط به یادگیری زبان بپردازم. خواهش مندم که راهنمایی مفصلی رو در مورد روش های تسریع یادگیری اعلام بفرمایید.
مخصوصا تکنیکهای شنیداری و درک مطلب.
چه فیلمهایی رو نگاه کنم و بیشتر به چه مطالبی بپردازم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
نگاه کردن فیلم در کل بایستی به عنوان روشی تفننی برای یادگیری زبان انگلیسی در نظر گرفته بشه و انرژی اصلی روی مطالبی قرار داده بشه که برای یادگیری زبان انگلیسی بهینه سازی شدن. در رابطه با فیلم و سریال به نظرم سریال فرندز که در اینفوگرافیک به اون اشاره کردیم برای شما که تازه به سطح متوسط رسیدین، شروع خوبی باشه. البته طبیعتا از اول مقداری سخت هست اما اگه روش هایی که گفتیم رو پیاده سازی کنین کم کم براتون معمولی میشه.
اما پیشنهاد اصلی من به شما این هست که اپلیکیشن زبانشناس رو دانلود کنین و پکیج ‘داستان های واقعی’ و ‘انگلیسی قدرت’ رو مطالعه بفرمایین. داستان های واقعی احتمالا برای شروع براتون راحت تر باشه ولی بعد خوندن یکی دو تا درس کم کم دروس انگلیسی قدرت رو هم اضافه کنین.
توجه بفرمایین که روش خوندن این درسها برای شما ایمیل میشه که شبیه به مطالبی هست که در نوشته ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه ی زبان انگلیسی گفتیم.
در نهایت وقتی که به مدت پنج شش ماه این بسته ها رو کار کردین، به دلیل اینکه شغل شما بیزنس هست پیشنهاد میکنم که پکیج ‘مکالمات تجاری’ رو هم بخونین که با انگلیسی تجارت بیشتر آشنا بشین.
باز اگه سوالی بود در خدمتیم.

عماد

سلام
با سپاس فراوان از پاسخگویی با صبر و دقیق شما
من تا حدود یک سال پیش دوره های مکالمات زبان انگلیسی پیشرفتم رو تموم کردم ولی الان که نگاه میکنم میبینم سطحم خیلی پايينه و تو این یک سال و خرده ای که کار نکردم خیلی چیزا فراموشم شده
الان دارم حداقل روزی سه چهار ساعت به همین روش همراه با فیلم آشنایی با مادر زبان میخونم

پکیج دوازده داستان واقعی که محبت کردین گذاشتین تو سايتتون هم تهیه کردم ولی نمی دونم کی ازش استفاده کنم؟

برای زبان انگلیسی مجموعه پادکست هم دارم
و کتاب های گرامر

جدای از علاقه ی خودم ؛ به دلیل کارم ( بازرگانی بین الملل) نیاز به استفاده از زبان انگلیسی دارم آن هم در سطح بالا و کاربردی

میشه راهنمایی کنید چه طوری خودم رو به این سطح برسونم؟ و چه قدر زمان میبره؟

سپاس برای حوصله و صبوری تان

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
یادگیری زبان انگلیسی با فیلم مناسب هست اما بایستی به عنوان یه روش ثانویه در نظر گرفته بشه. مخصوصا بنده سریال آشنایی با مادر بخش هاییش رو نگاه کردم اونقدر جالب نبود و صحبت ها طوری نبود که به درد یادگیری زبان بخوره. سریار فرندز در این زمینه خیلی بهتره.
به نظرم پکیج 12 داستان رو از همین امروز شروع کنین و بیشتر تمرکزتون رو رو همین پکیج بذارین. همین پکیج رو اگه تا آخر با توضیحاتی که دادیم بخونین به حدی که میخواین تقریبا میرسین.
در ضمن پیشنهاد میکنم که مشترک مگا داستان های زبانشناس هم بشین هر هفته یه مگا داستان براتون میفرستیم که تا حد زیادی شبیه به همین دروس 12 داستان هست.

عماد

سلام و تشکر از راهنمایی دقیقتون
با این پکیج میتونم توی مدت حدودی شیش ما به حد میخوام برسم؟
برای زبان تخصصی بیزینس خودم یه بسته خریدم و ولی باز نمی دونم چه جوری و کی کار کنم بسته ی سایت شما هم هست اما تهیه ش نکردم
میشه منو توی این دو مورد هم راهنمایی کنید سپاس بی نهایت

حسین ناصری حسین ناصری

جواب دادن به این سوال بسیار سخته چون بستگی به سطح فعلی، میزان زمانی که میخواین بذارین، و سطحی که مد نظرتونه داره که بنده از هیچکدومشون اطلاع ندارم. ولی این رو میتونم بگم که پس از خوندن این بسته، به همون روش هایی که توضیح دادم، مکالمتون روون میشه.
در رابطه با بیزنسی که دارین، به نظرم اول بهتره که به حالت عادی مکالمه مسلط بشین و بعد به بحثای تخصصی بپردازین.
به نظرم فرصت رو از دست نده و از همین امروز کار روی این بسته رو شروع کن. اینطور که از ظاهر قضیه بر میاد شما منابع خیلی زیادی برای خوندن داری ولی تصمیم جدی برای شروع کردن و به پایان رسوندنشون نداری.

emad uro

تشکر از راهنمایی بسیار دقیقتون
بنا به تجربه و حدود این بسته چه قدر زمان میبره خوندنش؟
سپاس

حسین ناصری حسین ناصری

خواهش میکنم. سه الی شیش ماه به طور معمولی زمان میبره.
فشرده حتی سریعتر هم میتونین بخونین.

emad uro

سلام
روز چهارم باید با زیر نویس باشه یا بدون زیر نویس؟
تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بدون زیرنویس باشه بهتره

مهران

سلام خسته نباشيد من فیلم های آموزشی جذاب جهت تقویت زبان می خوام ممنونم

mahdieh

با تشكر از مطالب مفيدتون.
يك سوال داشتم، طبق گفته ها اينكه ديگه كتاب درسي انگليسي خونده نشه و كتابهاي لغتي مثل ٥٠٤ هم خونده نشه رو قبول دارم. ولي قانع نشدم كه چطور فقط با خوندن كتابهاي متفرقه و فيلم، گرامر هم تقويت ميشه.
من تمايل دارم گرامر هم كار كنم و سري كتابهاي grammar in use رو دارم. لطفا در اين زمينه راهنمايي كنين.
و اينكه من ميخوام با معلم خصوصي كار كنم، روش كار چطور باشه؟ چون بدون كلاس، روند خوندنم استمرار نداره و رفتن به كلاس خصوصي يك فضاي اجباري براي من ايجاد ميكنه كه درس بخونم.
ممنون ميشم جواب بدين ?

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
با تشکر از پیغامتون
البته به صورت فینگلیش بود که فارسیش کردیم. سعی کنین که نظراتتونو یا به صورت انگلیسی یا فارسی بنویسین.
در رابطه با سوال اولتون ما با جزئیات خیلی زیادی تو این سایت توضیح دادیم که چطوری گرامر اینطوری یاد گرفته میشه. اما به صورت مختصر و مفید بخوام بگم ، آیا ما خودمون وقتی کوچیک بودیم و زبان مادری رو یاد میگرفتیم، گرامر خوندیم؟ مشخصه که خیر. ما در کوچیکی الگوهای زبانی مختلف رو درک میکردیم و کم کم یاد میگرفتیم. زبان خارجی هم همینطور هست. من خودم بارها کتابهای grammar in use رو سعی کردم که بخونم و متوجه بشم اما هیچ تاثیری روی مکالمه من نداشت. اگر میخواین واقعا روشی روی گرامر مکالمتون تاثیر بذاره، نوشته ی پنج استراتژی رو بخونین.
در رابطه با سوال دوم، ما تا حد زیادی با کلاسهای خصوصی مخالف هستیم و معتقدیم که خود شخص میتونه زبان رو یاد بگیره. برای همینه که نرم افزار اندروید زبانشناس رو طراحی کردیم. تو این نرم افزار به شما تکنیک هایی میگیم که با استفاده از اون میتونین انگیزتونو بالا تنگه دارین و تو خوندنتون استمرار داشته باشین. :)

حامد

با سلام خدمت دوستان عزیز و همچنین عوامل تولیدکننده این نرم افزار .اجرتان با خدا خواستم ببینم چه جوری می تونم این فیلم های که پیشنهاد کردید رو به طور رایگان دانلود کنم بی نهایت ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

به طور رایگان از طریق سایت های تورنت قابل دانلود هست. سایت های ایرانی هم هستن که بعضی هاشون با قیمت ناچیز برای دانلود گذاشتن.

حامد

باسلام
احتراماضمن تقدیر و تشکر فراون بابت تهیه این نرم افزار-از انجای که اینجانب هیچ گونه دسترسی به کلاس ندارم و همچنین علاقه فراوانی به زبان داشتم لذا سردر گم بودم ولی پس از دانلود این نرم افزار و گوش دادن به داستانهای ان در مسیر پیشرفت قرار دارم خ
واستم با ارسال این پیام از زحمات شما تقدیر و تشکر بنمایم وهمچنین پیشنهادی در خصوص اینکه ایا امکان ندارد دربین ایتم ها بخشی در ارتباط دو طرفه درخصوص ارتباط صوتی بابتaudo افزایش تلفظ ها ونیز بالا بردن سطح مکالمه باشد ودر اخر بنده باصرف گوش دادن به این داستان های انگلیسی می توانم انگلیسی را کامل یاد بگیرم لطفا راهنمای کنید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
متوجه پیشنهادتان نشدم اگر ممکنه بیشتر توضیح بدین
اگر درسهای این نرم افزار رو با استراتژی هایی که در نوشته ی پنج استراتژی آمده بخوانید مشکلی در یادگیری زبان نخواهید داشت.

احسان

و اما سوال آخر:
من از فیلم نگاه کردن سه هدف دارم که اولویت اول افزایش دایره لغت برای آزمون GRE هستش. دوم بهبود لیسنینگ (واسه همین در سوال اولم روی لیسنینگ تاکید داشتم) و در آخر هم اسپیکینگ. در این آدرس لینک لیست فیلم هایی که کلمات GRE دارن اومده که Frasier را از نظر تعداد این کلمات در جایگاه اول گذاشته. من نمی دونم که واقعا یه فیلم کمدی می تونه از نظر داشتن کلمات GRE قابل بررسی باشه؟ یا شما فیلم های بهتری سراغ دارید که کلمات بهتری واسه GRE داشته باشه. مرسی

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
من آزمون GRE ندادم و اطلاعات زیادی در این رابطه ندارم.
ولی فیلم های کمدی رو هم توصیه نمیکنم، هرچند لغات GRE توش باشه. چون معمولا برای درک یه فیلم کمدی باید در فرهنگ فیلم مربوطه غوطه ور باشین تا بفهمین چی میگن.
مثلا خیلی از کمدی های ایرانی شاید برای خارجی ها بی معنی باشه. همینطور برای اونطرف صادقه.
وقتی هم شما چیزیو متوجه نشین، یادگیری لغات تو اون قالب سخت میشه
حالا شما میتونین یه قسمتشو نگاه کنین و بازخوردشو ارزیابی کنین و همینجا به بقیه توضیح بدین که آیا احساس میکنین که فایده ای داشته یا نه

احسان

مرسی. هر فیلمی که کلمات خفن تر و بیشتری داره واسه من و GRE خوبه. کلمات عامیانه به درد نمی خوره. کلماتی که توی مجلاتی مثل اکونومیست و … میاد اونها خوبه. حالا اگه فیلمی می شناسید که کلمات سخت و خفن داره معرفی کنید. مرسی

حسین ناصری حسین ناصری

اگه فیلم HUGO رو ندیدین پیشنهاد میکنم ببینین. کلمات خوبی داره.

احسان

مرسی. نیگا می کنم. ممنون.

احسان

سلام. شرمنده من سوالات دیگه ای هم دارم که می پرسم:
1) من ایده ای دارم که ترکیب روش شما و روش قبلی خودمه. من فیلم را با هدف یادگیری کلمه می دیدم و قصدم اینه که دایره لغتم بالا بره. من نرم افزاری دارم که هر کلمه ی جدیدی که در فیلم می بینم را داخلش یادداشت می کنم و وقتی داخل نرم افزار روی کلمه یادداشت می کنم، اون قسمت فیلم را واسم میاره و چند ثانیه از دوروبر اون کلمه را نشون میده. خب اگه در یک فیلم 100 کلمه جدید واسم باشه، به جای این که تمام فیلم را با روش shadowing تکرار کنم، فقط همون 100 جمله را تکرار می کنم. این طوری هم روش shadowing انجام شده و هم سرعت فیلم دیدن و در نتیجه سرعت افزایش دایره لغت خیلی بیشتر میشه. به نظر شما ایده من اشکالی داره؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام مجدد
نخیر اشکالی نداره
اینطوری شما یادگیری رو هدفمند میکنین.
توجه کنین که مهمترین مساله در حفظ لغات اینه که در قالبش یاد بگیرین. بنابراین هرچقدر طول اون قسمت بیشتر باشه بهتره

احسان

سلام. من یه روز کامل روی اطلاعات این سایت تون وقت گذاشتم و خیلی هاش را خوندم. جالبه که من خودم هم روش خواندن با فیلم را کار می کردم و حالا این جا روش شما خیلی بهتر و هدفمندتره. من سطح زبانم خوبه، تافل را 100 شدم و لیسنینگ 24 اما اسپیکینگ 20. حالا این روش خواندن با فیلم و shadowing را می خوام کار کنم اما سوالی دارم: شما در جاهای مختلف گفتین که قسمتی از فیلم را که ما می خواهیم shadow کنیم باید کامل فهمیده باشیم و بدونیم چیه. اما من واسم سخته درک کنم که گوش کردن به متنی که کامل می دونیم چیه باعث بهبود لیسنینگ میشه! من فکر می کنم که مثلا وقتی فیلم را گوش می کنیم، همون یکی دو بار اول که کامل با متن صحبت آشنا نیستیم یه بهبود روی لیسنینگ میزاره و موارد بعد که داریم تکرار می کنیم، روی لیسنینگ تاثیری نخواهد داشت و فقط روی اسپیکینگ موثر خواهد بود. به عبارت دیگه اگه قسمتی از فیلم را ده بار ببینیم، به نظرم دو بارش فقط روی لیسنینگ موثره و نه هر ده بار. شما می تونین دلیلی بیارید که این حرف من (که البته بدون مدرک بیان کردم و حسیه) غلط باشه؟ امیدوارم که دلیلی بیارید چون خودم هم دوست دارم منابع مسخره تافل را بیاندازم کنار و این روش را با خاطر جمع کار کنم. البته اگه قانع بشم عالی میشه. مرسی و شرمنده از بابت سوال طولانی.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
ممنونم از لطفتون و امیدوارم این سایت بتونه به شما کمک زیادی بکنه.
نمیدونم دقیقا کجا این حرف رو زدم ولی قطعا منظور این بوده که مثلا لغت ها و گرامرشو بلد باشین و بتونین به راحتی معنی اون قسمت رو بفهمین. ولی هیچوقت نمیشه گفت که 100 درصد یه چیزی رو فهمیدیم و همیشه جا برای پیشرفت هست. مثلا در shadowing علاوه بر دونستن معنی، تلفظ درست هم مطرح هست. برای درست تلفظ کردن ابتدا باید به خوبی بشنوین تا بعد بتونین درست تلفظ کنین.
باز قضیه فقط به تلفظ ختم نمیشه بلکه در shadowing باید تا جایی پیش برین که بتونین احساسات فرد رو هم منتقل کنین. این موضوع هم بستگی به این داره که خوبه خوب بتونین احساسات رو بشنوین.
پس هر بار که شما این مراحل رو جلو میرین هم یه پله مهارت شنیداریتون بیشتر تقویت میشه و هم مهارت مکالمه.

احسان

خیلی ممنون. تا حدود زیادی قانع شدم. حالا امتحان می کنم روش را تا ببینم چی میشه. مرسی

حسین ناصری حسین ناصری

خواهش میکنم
این روش امتحان شده است و کارسازه.
برای بهتر شدن مکالمتون علاوه بر shadowing پیشنهاد میکنم دیگر استراتژی هایی که تو نوشته ی پنج استراتژی اومده رو هم مطالعه و پیاده سازی کنین.
همچنین اگر به فکر افزایش سریع دایره ی لغاتتون هستین از نرم افزار زبانشناس هم میتونین استفاده کنین :)

گلپا

سلام. ممنون از سایت خوبتون. اگه واسه در اوردن معنی لغت هنگام دیدن فیلم یا خوندن داستان از دیکشنری انگلیسی به فارسی استفاده کنیم ایرادی داره؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
ممنونم از نظر لطفتون.
سعی کنین دیکشنری ترجمه به فارسی آخرین انتخابتون باشه. حتی دیکشنری انگلیسی به انگلیسی خیلی بهتره

reza

ما هم خیلی دوست داشتیم زبان یاد بگیریم ولی واقعا انگیزه میخواد و حوصله ادامه دادن

رومن

با سلام من دارم برای آزمون تافل آماده میشم تقریبا شیش ماه فرصت دارم
فیلم خیلی زیاد میبینم ولی زیاد به تلفظ ها دقت نمیکنم بعضی موقع ها هم که دقت میکنم تقریبا هشتاد درصد جمله هارو میفهمم و موضوع رو تقریبا به طور کامل درک میکنم ولی مشکل اساسی من در صحبت کردن هستش در جمله بندی
به نظر شما بهترین و سریع ترین راه برای تقویت speaking و listening چیه ؟
چون خودم به زودی عازم آمریکا هستم نیاز شدید به تقویت این دو دارم

حسین ناصری حسین ناصری

استراتژی های مختلف رو در این رابطه، در نوشته ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی توضیح دادم. این استراتژی ها رو روی هر مطلب صوتی، یا صوتی تصویری، میتونین پیاده سازی کنین و کاملا در این زمینه شما رو بینیاز میکنه.
اگر دوست داشتین تو اپلیکیشن زبانشناس منایع صوتی فراوانی رو برای این موضوع فراهم کردیم.

علی

من 14 سال بیشتر ندارم اما با این حال -راست مبگم شاید بگی اصلا بدرد سنت نمیخوره- بار ها و بار ها سریال فرندز رو با زیر نویس فارسی دیدم اما بعد مدتی چون زمان بندی زیرنویس ها خراب بود سریال رو بدون زیرنویس نگا کردم و خیی خوب متوجه میشدم و کلی سریال و فیلم دیگه مثل ساینفیلد یا بینگ بنگ و …… دیدم و دایره کلمات و درک و دریافتم خوبه خیلی پیشرفت کرد اما برای نوشتن و ترجمه ی تحط اللفظی مشکل زیادی دارم
میخوام بصورت جدی یاد گیری رو شروع کنم اما به اموزش های کانونهای زبان اعتقادی ندارم . تا به حال به اون طرف ها نرفتم چون کسایی که به کانون میرن رو میبینم و با خودم فکر میکنم با این وقتی که این ها گذاشتن میشد خیلی بهتر وسریع تر یاد گرفت
من تابه حال فقط فیلم هارو میدیدم و کمی داخل کلاس های زبان مدرسه یاد گرفتم و الان هم یه مدت هست که این روش رو شروع کرده ام و میخواهم سرعت یادگیری رو افزایش بدم خودم دست به ابتکار هایی مثل رفتن به ویکی پدیا و خوندن و معنی کردن جمله های ساده ی اون کردم شما دیگه چه روش هایی رو پیش نهاد میدهید

با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام علی جان
راهی که انتخاب کردی خیلی خوبه اما برای اینکه تکمیلش کنی و برای نوشتن هم مشکلی نداشته باشی، بایستی شروع بکنی به خوندن کتاب های داستان و …. اگه یه تعادل بین دیدن فیلم و خوندن اینجور کتابهایی برقرار بکنی سطح انگلیسیت تو همه ی مهارت ها به نحو احسن بالا میره.
در ضمن منظورت از ترجمه تحت اللفظی چیه؟

سجاد قائمی نژاد

سلام.
ممنون که نوشته من در مورد دلیل سخت بودن فیلم های انگلیسی برای زبان آموزها ( http://esliran.ir/?p=3652 ) رو خوندی.
مقاله خوبی نوشتی. البته فکر می کنم انتخاب فیلم مناسب مهمترین قسمت کار هست. چون یه فیلم اشتباه می تونه باعث بشه حتی صبور ترین و با انگیزه ترین دانشجوها هم ادامه ندن.
امیدوارم موفق باشید.

کامران

سلام تشکر میکنم از شما به خاطر مطالب مفید واموزنده تون؛ من میخوام ازمون ایلتس بدم میخواستم بدونم برای استفاده از این روش باید به فیلم هایی با تلفظ بریتیش نگاه کنم.اگه که جواب بله ست از چه طریق میتونم لیستی از این نوع فیلم ها به دست بیارم.ممنون از توجه شما.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
فکر نمیکنم آزمون آیلتس و تافل ربطی به لهجه ی بریتیش یا آمریکن داشته باشه. بیشتر براشون مهمه که مسلط (fluent) باشین. به هر حال فیلم HUGO با لهجه ی بریتیش هست و خیلی هم قشنگه و لغات خوبی داره
پیشنهاد میکنم حتما ببینین

سعدی

سلام من در سطح المنتری هستم وقت زیادی ندارم چه گونه میتوانم نمره بلند تافل به دست بیارم همه گی 8 ماه فرصت دارم از چه راه دقیق و برنامه ریزی شده در 8 ماه میتوانم نمره بلندی در تافل کسب کنم و یک سخن دیگه که من در یک روز زیاده از دو ساعت کلاس میرم درس انگلیسی و باز شش ساعت وقت خالی دارم و به غیر از این دو ساعت وقت دارم ولی در هال رفتنم و فقط و تنها کاری که میتوانم گوش کنم تمام کمکم کنید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
شما میتونین ترکیبی از خوندن کتاب داستان و پیاده سازی تکنیک سایه روی مطالب صوتی رو پیاده سازی کنین.
برای تقویت مکالمه حتما نوشته ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی رو بخونین. پیاده سازی این استراتژی ها هم لیسنینگ و هم مکالمه ی شما رو تقویت میکنه.
درضمن داستان های گویا میتونه خیلی برای شما مفید باشه. مثلا همین داستانهایی که ما تو سایتمون قرار میدیم.
8 ماه فرصت خیلی کمیه. بایستی خودتون رو در این فرصت کم غرق در انگلیسی بکنین.

حسین اسکندری

سلام
مطالب بسیار جالبی بود
من یک مدرس انگلیسی هستم و سعی می کنم برای آموزش از فیلم های انگلیسی استفاده کنم و خیلی خوب هم از این روش جواب گرفتم.
اگر علاقه مند بودید با اجازه استاد گرامی و مدیریت محترم سایت، وب سایت خودم رو معرفی می کنم zabaniran dot com

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
ممنونم که به اینجا سر زدید و متشکر از معرفی سایت خوبتان :)

saman

سلام دوستان
غیر ازفیلمهای آموزشی شما میتوانید با اخبار پادکست داستانهای صوتی سخنرانیها وآهنگهای آموزشی زبان انگلیسی مهارت شنیداری و درک مطلب رو بالا ببرید.من سایت amouzeshzaban dot ir رو به شما معرفی میکنم امتحانش کردم عالی بوده

م.

ببخشید ولی بدون نرم افزارم میشه یاد گرفت درسته؟

حسین ناصری حسین ناصری

بعله. فقط بایستی خودتون حواستون به نکات گفته شده باشه. نرم افزار فقط یه وسیله ی کمکیه.

هومن

با سلام و خسته نباشید.
من میخواهم در آیلتس نمره 7 جنرال را در عرض 3 ماه بگیرم.زمان که میتوانم برای مطالعه بگذارم با توجه به اینکه سرکار میرم در حدود 3 الی 4 ساعت در روز هست. من قبلا امتحان آیلتس دادم و نمره 5.5 (L:5.5, R:5 , w:5 , S:6) گرفته ام.
میخواستم بدونم با چه روشی میتوانم نمره مورد دلخواهم بدست بیاورم؟ و ایا در این زمان شدنی هست؟
من از نرم افزار تون جدیدا استفاده میکنم و نمیدونم در پیشرفتم چقدر تاثیرگذار هست.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
با توجه به نمراتي كه گرفتين و اين زماني كه در اختيار دارين اين كار شدنيه
پيشنهاد ميكنم دروس انگليسي قدرت رو با استفاده از نرم افزار ما گوش بدين
براي اينكه خيلي خوب ياد بگيرين پيشنهاد ميكنم پست هفت استراتژي براي تقويت مكالمه زبان انگليسي رو بخونين و اين استراتژي هارو رو بخش داستان كوتاه دروس انگليسي قدرت پياده سازي كنين

م.

ببخشید اصلا به کل ایمیلو فراموش کرده بودم ببخشید که مزاحم شدم از جوابتون ممنون و موفق باشید

م.

نمیدونم چرا تا پیام نزارم جواب قبلیتونو نشون نمیده از راهنماییتون و سایت خوبتون واقعا ممنونم فکرشم نمیکردم اینقد از انگلیسی خوشم بیاد واقعا حوصله کلاسای خسته کننده رو نداشتم خیلی شانس اوردم باشمااشنا شدم خیلی ممنون

م.

واقعا همینجوری یاد گرفتین چقد جالب میشه بپرسم چقد طول کشید

حسین ناصری حسین ناصری

پیغامام احتمالا تو ایمیلتون میاد. بخاطر مسائل اینترنتی و اینا یخورده دیر و زود پیغاما ظاهر میشه. طول کشیدنش بستگی به خودتون داره و سطح فعلیتون. تو نوشته ی مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی تا حدی توضیح دادم زمانش چقد طول میکشه ولی به خیلی پارامترا بستگی داره. مثلا روزی 10 دوازده ساعت اگه وقت بذارید خوب سه چهار ماهه به سطح خیلی خوبی حتما میرسین ولی اگه روزی یکی دو ساعت وقت بذارین احتمالا دو سه سال طول بکشه. خلاصه به خیلی پارامترا میتونه بستگی داشته باشه. ولی مهم اینه با این روش اگه پیش برین نه خسته میشین نه حوصلتون سر میره رفته رفته هم سطحتون میره بالا.

م.

ممنونم از توضیحاتتون یه سوال دیگه ایا فقط با داستان ها و فیلمها میشه انگلیسی یاد گرفت و نیاز به هیچ چیز دیگه نباشه فقط همین 2تا چون من فقط علاقم همین دوتاس

حسین ناصری حسین ناصری

من خودم تقریبا با همین ها یاد گرفتم. فکر نمیکنم چیز دیگه ای نیاز باشه. پژوهش های علمی هم این موضوع رو تایید میکنن. البته فقط به مطالب صوتی اکتفا نکنین بلکه مثلا بعضی موقع کتاب داستان خالی هم بخونین.

م.

ببخشید جوابتونو نخونده بودم دوباره ی سوال دیگه پرسیدم فهمیدم منظورتونو یعنی من الان مسلما نود درصدی که شما میگین باید یاد داشته باشمو یاد ندارم نشستم فیلم هوگورو خواستم باروش شما یاد بگیرم بیشتر کلماتشو نمیدونستم همشو دیدم معنیاشو الان تیکه اول فیلمو یاددارم که چی میگن پس گرامر خودش میره تو ذهنم .الان من اشتباه کردم که رفتم سراغ این فیلم باید میرفتم سراغ چیزی که نود درصدشو بلد باشم ؟ادامه ندم؟

حسین ناصری حسین ناصری

بله بله بایستی با چیزای ساده تر شروع کنین. فیلم هوگو خیلی سخته. مثلا با همین داستان های کوتاه وبسایت ما شروع کنین. هر کدومشون بایستی با توجه به سطحتون تقریبا یه هفته براتون زمان ببره که بتونین کل بحث مراحل تقویت مکالمه زبان انگلیسی رو روش انجام بدین. اتفاقا چون هم متن فارسی هم متن انگلیسیش هست کارتون خیلی خیلی راحت میشه.

حسین ناصری حسین ناصری

بله بله بایستی با چیزای ساده تر شروع کنین. فیلم هوگو خیلی سخته. مثلا با همین داستان های کوتاه وبسایت ما شروع کنین. هر کدومشون بایستی با توجه به سطحتون تقریبا یه هفته براتون زمان ببره که بتونین کل بحث مراحل تقویت مکالمه زبان انگلیسی رو روش انجام بدین. اتفاقا چون هم متن فارسی هم متن انگلیسیش هست کارتون خیلی خیلی راحت میشه.

م.

اصلا مهم نیس که بفهمیم جمله چجوری ساخته شده فقط بفهمیم طرف داره چی میگه درسته ایا

م.

اصلا احتیاجی نیست به گرامر جملات فیلم توجه کنیم؟فقط به معنی لغات توجه کنیم؟مثلا بخوایم بفهمیم طرف داره چی میگه خوب کلماتی مث toدر جملات هس. به اینجور کلمات بی توجه باشیم ایا

حسین ناصری حسین ناصری

ببینین وقتی میگیم گرامر در اولویت نیست منظورمون این نیست که بهش توجه نشه بلکه منظورمون اینه در قالب معنی خود به خود گرامر در ذهن حکاکی میشه. یعنی شما بایستی مفهوم رو سعی کنین متوجه بشین بعد گرامر خودش رو در قالب مفهوم در ذهن نقش بندی میکنه. البته نباید گرامر حفظ کنین ولی در کل بایستی مفهوم جمله ای که گفته میشه رو بفهمین. دونستن معنی تک تک لغات لزوما کافی نیست.
بایستی به این نکته حتما توجه داشته باشین که مطلبی که در حال دیدن و یا خوندن اون هستین رو نود درصدش رو بفهمین و اون ده درصد میشه همون چیزی که قراره یاد بگیرین. مثلا نود درصد لغاتش رو بدونین. البته حالا شاید دقیق نشه مرزبندی کرد ولی در کل نباید از همون اول مطلبی رو انتخاب کنین که هیچی ازش ندونین بعد توقع داشته باشین که یادش بگیرین. همه چیز بایستی آهسته و پیوسته جلو بره.
ما برای همین تو نرم افزار زبانشناس این قابلیت رو گذاشتیم که از مطالب ساده به مطالب سخت پیش برین. اولا برای تمامی سطوح درس وجود داره که هر کسی میتونه از سطح مناسب خودش شروع کنه. ثانیا بعد از اینکه چند بار درسا رو مطالعه کردین و ما اطلاعاتتون رو جمع کردیم تا حد دقیقی بتون میگیم که هر درسی که میخونین چقدر مطلب جدید داره. بنابراین شما به راحتی میتوونین درسهایی رو انتخاب کنین که اونقدری مطالبش جدید نباشه که هیچیشو نفهمین.

الناز

با عرض سلام و خسته نباشيد
ابتدا عذر خواهي مي كنم كه وقتتون رو با اين پیغام مي گيرم. پيشاپيش سپاسگزارم از تمام مطالب اموزنده اي كه در زمينه يادگيري زبان انگليسي ارايه مي كنيد، مطالب مفيد و اموزنده اي هستند. از شما سپاس گزارم خواهم بود كه در مورد اين سوال بنده را راهنمايي بفرماييد:
من در امتحان تافل اينترنتي علي رغم تلاش فراوان خودم، كلاس و معلم و كتابهاي گوناگون درسي تافل و آيلتس ، نمره ٧٥ را كسب كردم، با توجه به اينكه هدف من اپلاي براي مقطع دكتري است، حداقل به نمره ٩٠ نياز دارم، در حالي كه واقعا ديگه چاره اي به ذهنم نميرسيد تااين نمره را بهبود بدم، ناگهان اينجا با نحوه يادگيري زبان كه شما ارايه ميكنيد ، آشنا شدم، و با توجه به وقتي كه دارم مجبور شدم از كتابهاي درسي زبان كه براي تافل هستند، جدا شوم و به سمت فيلم نگاه كردن با روشي كه اشاره كرده ايد ، بروم، تا بلكه به شنيدن و صحبت كردن را قوت ببخشم تا نمره تافل افزايش يابد. آيا به نظر ِ شما راه درستي را انتخاب كرده ام؟ ممنون مي شوم كه به من اجازه بدهيد تا هر نوع پيشنهادي در جهت تقويت زبان و كسب نمره دلخواه تافل در كمترين زمان ممكن را بدانم، بسيار سپاسگزار خواهم بود.
با احترام الناز

حسین ناصری حسین ناصری

سلام الناز خانم
صد در صد این راهی که انتخاب کردید از راه قبلی بسیار بهتره
فقط لطفا نمرات تافلتونو با وقتی که دارین برای گرفتن نمره ی نود بگین که بهتر راهنمایی کنم

الناز

سلام
ممنون از توجهتون به سوالم و وقتي كه براي پاسخگويي گذاشتيد،
نمراتم در هم مهارت به شرح زير است:
Reading 17
Listening 15
Speaking 22
Writing 21
Total score 75
هم اكنون براي نمره ٩٠، از نظر زمان بايد بگم كه: در هفته حدود ٣الي ٤ روز فرصت مطالعه دارم چون بقيه ي روزها رو سرِ كار هستم و تايم كاري ام بگونه اي است كه امكان مطالعه به من نمي دهد.
پيشاپيش سپاسگزار از راهنمايي هاي مفيد شما
با احترام الناز

حسین ناصری حسین ناصری

ممنون. فقط نگفتین تا کی وقت دارین؟ سه ماه شیش ماه یک سال؟ چون زمان بسیار برای برنامه ریزی مهمه.
با توجه به نمراتی که دادین مشکل اصلی شما درک مطلب هست. این موضوع به خاطر این برای شما اتفاق افتاده که زیاد در برابر مطالب واقعی قرار نگرفتین. چه ریدینگ چه لیسنینگ. که طبیعی هم هست چون بیشتر کتاب های آموزشی خوندین.
ببینید شما باید ترکیبی از خوندن کتاب داستان و دیدن فیلم با توجه به تکنیک سایه ای که نوشتم رو حتما در نظر بگیرین که موفق بشین.
کتاب داستان: داستان
چه کتابی بخوانم: کتاب
شما باید دایره ی لغاتتون رو به نحو مطلوبی بالا ببرین که الان حدس میزنم بسیار پایین باشه یا طرز استفاده از لغات رو به درستی بلد نباشین. بنابراین مطالب مربوط به نحوه ی یادگیری لغت رو هم از تو سایتم بخونین.
در ضمن پیشنهاد میکنم که اگه گوشی اندرویدی دارین حتما نرم افزار زبانشناس ما رو دانلود کنین و پکیج انگلیسی قدرت رو از تو اون بخونین که تقریبا اکثر موارد بالا به طور طبیعی با استفاده از این نرم افزار براتون محقق میشه.
البته این موضوع الزامی نیست ولی اگه زمان محدودی در حد دو سه ماه داشته باشین به نظرم براتون خیلی میتونه خوب باشه

الناز

ممنون از پاسخ از شما،
فراموش شد كه بگم من ٥ ماه فرصت دارم.
پس همين راهي كه در پيش گرفتم رو ادامه بدم؟
بدون اينكه واردِ كتابهاي تافل بشوم؟
نه متاسفانه گوشي اندرويد ندارم ، Ios هست و متاسفانه نميشه از اون نرم افزار استفاده كنم.
ممنون از راهنمايي شما
سپاس الناز

حسین ناصری حسین ناصری

بله فقط حتما کتاب داستان رمان و هر کتاب دیگه عمومی فراموشتون نشه
این درسهایی هم که لینکشو براتون میذارم تا اونجایی که میتونید به روش تکنیک سایه ای که توضیح دادم بخونین.
فقط پونزده روز یه ماه مونده به امتحان هر شروع کنین نصف وقتتون رو به صورت امتحانی بخونین

الناز

دستتون درد نكنه
واقعا؟؟ ١٥ روز مونده به امتحان كافيه؟ ؟؟
همه مي گن بيشتر از همين الان برو براي تست هاي شبيه سازي شده تافل مثل TPO, من به صحبتشون استناد نكردم، و خواستم نظر شما رو هم بدانم،
متاسفانه لينك ها باز نمي شوند ، البته فقط روي گوشي تونستم امتحان كنم. روي كامپيوتر باز خواهند شد؟
ممنونم از راهنمايي هاتون

حسین ناصری حسین ناصری

ببین شما ظاهرا یه بار این کارو کردین ولی 75 شد نمرتون دیگه.
الان یخورده پایه تون قوی نیست باید قویش کنین.
TPO هم پونزده روز یه ماه قبل امتحان هر دو روز یه بار یکیشو حل کنی میشه 10 الی 15 تا کافیه به نظرم.
ببین البته اون چند روزی که گفتین وقت دارین بایستی تقریبا از صبح تا شب وقت بذارین به نظرم تا بتونین برسین.
این لینکایی که دادم درساش خیلی حیاتیه. از روی کامپیوتر که باز میشد اگه از رو کامپیوترم نشد بگین دوباره بفرستم

الناز

بله درست مي فرماييد ،
مطابق انچه شما گفتيد پيش مي روم اين بار،
چشم روي كامپيوتر هم چك مي كنم و به شما خبر مي دهم،
ممنونم
سپاس الناز

الناز

يك مساله ديگه شما در مورد زمان گفتيد كه، اين ٣،٤ روز بايد از صبح باشد تا شب.
سوال من اين اينجاست كه ٣-٤ روز چه مدتي به جاي ٥ ماه لازم دارم تا به صورت معمول بخوانم، نه حتما از صبح تا شب. كمي ارامتر… نمي خوام فشار گذشته رو تحمل كنم كه برام باعث مشكلات عصبي و جسمي زيادي شد.
حقيقت نمي خوام اون تجربه تلخ رو مجدد تجربه كنم.

حسین ناصری حسین ناصری

منظورم همون سه چهار روزی که گفتین در هفته میخواین درس بخونین سعی کنین فول به انگلیسی اختصاص بدین. ببین فشار خاصی نداره. مثلا دارین فیلم یا سریال میبینین. سریال مورد علاقه تون رو ببینین. ایمیل میدین به انگلیسی ایمیل بدین. خلاصه حتی الامکان کارهارو به صورت انگلیسی انجام بدین که مطمعن باشین میرسین.

دانشجوی ارشد

با تشکر از سایت خوبتون.با حرفاتون کاملا موافقم.من روش خودم در فیلم دیدن اینه که کلیپ های چند دقیقه ای و کوتاه رو از فیلم هایی ک دوست دارم دانلود میکنم و متنهاشون رو هم از نت میگیرم .کلمه هایی ک بلد نیستم یاد میگیرم و شنیدنم هم تقویت میشه.مثلا برای فیلم های بتمن این تکنیک رو اجرا کرده ام.صحنه های معروف زیادی داره و متنهای صحبت هاشوت هم در نت هست.و البته چون شخصیت های این فیلم رو دوست دارم.خیلی از صحبت ها و جملاتشون هم تبدیل به جملاتی شدن که در طول روز بارها تکرار میکنم و هیچوقت از یادم نمیره.کلیپهای hishe هم خوبه ولی پیدا کردن متنش کمی سخته.
به نظر من اینکه بشینیم و یک فیلمو فقط یکبار ببینیم.کاری که خیلی ها انجام میدن کاملا بی فایدست.بهترین کلیپ های کوتاه از بهترین صحنه های فیلم هایی که دوست دارید رو دانلود کنید.صحنه هایی که جملات معروف درش هست.بع نظر من حتی تجریه تحلیل کردن تمام فیلم ضروری نیست.چون خیلی جاها شاید جملات و دیالوگ ها کسل کننده بشن.تمام قسمت های یک فیلم که جذاب نیست به هرحال.
نظر من بود از تجربه ام در فیلم دیدن.

حسین ناصری حسین ناصری

احسنت نظر خیلی خوبی دادین.
مثلا میشه یک فیلم رو یک بار دید بعد قسمت های مختلفشو تیکه تیکه کرد (قسمت های قشنگی که دیالوگ های خوبی هم دارن) بعد اونو به طور عمیقی به همین روشی که گفته شده خوند.
ایده ی بسیار جالبیه.

elaheh

با سلام و تشکر .لینک دانلود فیلم بینوایان مشکلی دارد؟؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
بررسی شد. هیچ مشکلی ندارد. به طور مستقیم قابل دانلود هست.

samaneh

خیلی ممنونم دستتون درد نکنه :)
اوه بله چشم حتما! مرسی

samaneh

همین فیلم های بینوایان یا ذهن زیبا..البته اگه هزینه ای هم باید پرداخت شه اگه لطف کنین شماره حساب بدین ممنون میشم..میخوام این فیلم ها رو داشته باشم ولی زمان برای پیدا کردنشون ندارم

حسین ناصری حسین ناصری

فیلم بینوایان رو با کلیک روی این لینک میتونید دانلود کنید. در ضمن به شما توصیه میکنم که تنها به زیرنویس انگلیسی نگاه کنید. زیرنویس فارسی اصلا مناسب نیست.

samaneh

سلام خسته نباشید
ببخشید میشه این فیلما رو خودتون اینجا بذارین یا یه جایی که هم زیر نویس فارسی و هم اینگلش داره رو معرفی کنین؟
من فیلمو دانلود کردم ولی زیرنویس نداره متاسفانه
اگه این کارو انجام بدین خیلی لطف میکنین

حسین ناصری حسین ناصری

سلام متوجه منظورتون نشدم. کدوم فیلم منظورتونه؟

morteza

Filmhaye action,khanvadeghi

morteza

Filmhay khanevadegi va etefi mesle royahaye shirin

حسین ناصری حسین ناصری

فیلم‌های خانوادگی در صورتی که حواشی زیادی نداشته باشند و بیشتر مفاهیم قوی و غنی در اونها بکار رفته باشه، توضیه میشه.

Narges

خودتون چه فیلمی بیشتر توصیه میکنین که ازلحاظ تلفظ وادای کلمات خوب باشه

حسین ناصری حسین ناصری

بنده فیلم‌های بینوایان، هوگو، ذهن زیبا، و ارباب حلقه‌ها رو بارها و بارها دیده‌ام و توصیه میکنم.