برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم

از کجا برای خواندن زبان انگلیسی شروع کنیم ؟

اگر با جستجوی سؤال “برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم” یا “چگونه زبان انگلیسی بخوانیم” به این صفحه واردشده‌ای احتمالاً می‌خواهی زبان انگلیسی را یاد بگیری اما هنوز شروع به خواندن آن نکرده‌ای. بگذار ابتدا سؤالی را از شما بپرسم:

اگر واقعاً می‌خواستی که زبان انگلیسی را یاد بگیری، الآن بایستی چه‌کاری انجام بدهی که این اتفاق رخ دهد؟

مشکلی که همه‌ی ما با یادگیری زبان انگلیسی و در کل دیگر اهدافمان در زندگی داریم، این است که زمان بسیار زیادی را صرف فکر کردن و حرف زدن در رابطه با آرزوهایمان می‌کنیم. ولی زمان بسیار کمتری را صرف کارهایی می‌کنیم که می‌تواند در حقیقت ما را به اهدافمان برساند.

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنم؟

این مشکل بسیار رایج است و تقریباً همه‌ی ما چندین بار در زندگی آن را تجربه کرده‌ایم. ما اهداف مهم زیادی را در طول زندگی می‌خواستیم دنبال نماییم اما هیچ کاری، تأکید می‌کنم هیچ کاری، برای رسیدن به آن‌ها نکردیم. می‌خواهیم که تناسب‌اندام بهتری داشته باشیم، یا غذاهای سالم‌تری بخوریم، یا …. اما دریغ از یک‌قدم عمل. برای زبان انگلیسی نیز همین‌طور است. همه‌ی ما دوست داریم که زبان انگلیسی را یاد بگیریم. بنابراین شروع می‌کنیم و کلی برنامه و طرح در ذهن خودمان می‌ریزیم. که مثلاً به‌زودی، فردا، شنبه‌ی هفته‌ی بعد، ماه بعد یا سال بعد این برنامه‌ها را آغاز کنیم و زبان انگلیسی را یاد بگیریم. اتفاقی که رخ می‌دهد این است که این فرایندهای برنامه‌ریزی، به ما این‌طور القا می‌کنند که انگار واقعاً در حال رسیدن به هدفمان هستیم؛ درحالی‌که در واقعیت هیچ قدمی را به سمت هدفمان برنداشته‌ایم.

همین حالا، هیچ‌وقت زمان مناسبی برای قدم برداشتن به سمت هدفمان نیست. به‌جای آن، به‌زودی، ظاهراً جذاب‌ترین گزینه‌ی ما برای شروع رسیدن به اهدافمان است.

ما بسیاری از مشکلاتمان را به کناری می‌گذاریم تا نسخه‌ی آینده‌ی ما آن را حل بکند. زیرا فکر می‌کنیم که “من آینده” انگیزه و انرژی بیشتری برای رسیدن به هدف دارد؛ زمان بیشتری دارد؛ پول بیشتری دارد؛ جذاب‌تر است؛ یاد گرفته است که زود از خواب برخیزد و بیشتر تلاش کند؛ و یاد گرفته است که زندگی را بهتر مدیریت کند.

بنابراین صبر می‌کنیم……..

من این را به‌خوبی میدانم زیرا من نیز در دوران کودکی و نوجوانی بارها اهدافم را به کناری گذاشتم تا “حسین آینده” برایم به آن برسد.

مشکل ما خیلی وقت‌ها این نیست که دقیقاً نمی‌دانیم چه‌کار باید بکنیم. در حقیقت بیشتر وقت‌ها ما دقیقاً میدانیم که چه‌کار باید بکنیم. مثلاً کمتر بخوریم، بیشتر ورزش کنیم، و در مورد زبان انگلیسی: بیشتر بخوانیم و بشنویم.

حسین آینده هیچ‌وقت اطلاعات بیشتری نسبت به الآن، برای قدم برداشتن به سمت اهداف کنونی خود ندارد. اما بیشتر وقت‌ها حسین آینده در ذهن احساس می‌کند که بهتر می‌تواند به سمت اهداف قدم بردارد.

بیشتر اوقات اگر هیچ کاری انجام ندهیم و فقط برنامه‌ریزی کنیم، آینده‌ی بهتری نسبت به حال حاضر نداریم.

اگر میدانی که می‌خواهی چه‌کار بکنی و چه هدفی داری، قدم بعدی عمل است

از فردا نه، بلکه از همین الان شروع کن!

بنابراین سؤال اول این نوشتار، برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، بهتر است که تبدیل شود به: الآن چه‌کار کنم که زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

چند حقیقت بزرگ در رابطه با این سؤال وجود دارد که بهتر است آن‌ها را مشخص کنم:

هیچ کاری نکردن جواب این سؤال نیست

خیلی واضح است نه؟ اما هنوز شما احتمالاً در حال انجام همین کار هستی. زیرا تنها فکر کردن در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی، تقریباً معادل با این است که هیچ کاری نکرده‌اید. فکر کردن در رابطه با اهدافت، شما را به آن‌ها نزدیک‌تر نمی‌کند. تنها عمل کردن این کار را برایت انجام می‌دهد.

این موضوع شاید برای خیلی‌ها قابل‌پذیرش نباشد و مثل یک سیاه‌چاله‌ای است که همه‌ی ما در مقاطعی از زندگی‌مان، در دام آن میفتیم. زیرا فکر کردن در رابطه با آینده‌ی خود و اهدافمان و اینکه چطور به آن‌ها برسیم، خیلی جذاب و خوشحال‌کننده به نظر می‌رسد. وقتی‌که آینده‌ی موفقی برای خود تجسم می‌کنیم، از خودمان خیلی احساس رضایت داریم.

احتمالاً خیلی از شماها تصوری که از آینده‌ی خود دارید این است که زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید و برای ادامه‌ی تحصیل به یک کشور انگلیسی‌زبان می‌روید و آنجا به‌راحتی می‌توانید با افراد ارتباط برقرار کنید. و یا اینکه علاقه‌مند به مسافرت‌های تفریحی هستید و دوست دارید در مسافرت‌هایتان ارتباط خیلی خوبی را با افراد مختلف داشته باشید. و یا دوست دارید که بتوانید به‌راحتی با توریست‌هایی که به ایران می‌آیند به زبان انگلیسی صحبت کنید. همه‌ی این‌ها تصورات هیجان‌انگیزی هستند. این تصورات باعث می‌شود که فکر کنید که انگار به سمت هدفتان قدمی برداشته‌اید. و یا به قول روانشناس‌ها در حال کسب انرژی مثبت هستید. اما درواقع هیچ کاری نکرده‌اید جز اینکه راهی برای فرار از عمل کردن در حال حاضر پیداکرده‌اید.

برنامه‌ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی نیز معادل این است که هیچ کاری نکرده باشید. حتی بهترین برنامه‌ریزی‌ها، عمل کردن نیست. بلکه تنها تفکرات برنامه‌ریزی‌شده است. برنامه‌ریزی در حقیقت فکر کردن درباره‌ی عمل است. تصمیم در رابطه بااینکه چگونه و در چه زمانی، چه‌کاری را انجام دهی. اما این‌ها تنها در ذهن شما رخ می‌دهد و هیچ عملیاتی را در بر نمی گیرد. و قطعاً هیچ زبانی را با این طرح‌ها و نقشه‌ها یاد نمی‌گیری.

تحقیق درباره بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی ، جواب این سؤال نیست

همانند فکر کردن، اختصاص زمان بسیار زیاد در گوگل و جستجو برای بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی نیز جزو عمل کردن محسوب نمی‌شود، درحالی‌که هم‌چین احساسی به آدم دست می‌دهد. زیرا صدها هزار صفحه در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی در اینترنت وجود دارد و هزاران محصول مختلف آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی یافت می‌شود که هیچ‌وقت نمی‌توانی همه‌ی آن‌ها را مطالعه و بازنگری کنی.

مشکل اصلی اینجاست که با توجه به حجم بسیار زیادی از اطلاعات که در اینترنت وجود دارد اتخاذ تصمیمی درست برای انتخاب بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بسیار سخت است. به‌ویژه زمانی که برخی از پیشنهادها بسیار متناقض به نظر می‌رسد. به‌عنوان‌مثال برخی فلش کارت‌ها را روش مناسبی برای حفظ کردن لغات انگلیسی می‌دانند، برخی خیر. گروهی میگویند گرامر مهم‌تر است، گروهی دیگر میگویند لغت مهم‌تر است. گروهی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی را کتاب‌های گرامری و لغت می‌دانند، گروهی دیگر کتاب‌های قصه را قبول دارند. خلاصه‌ی اینکه نظریات در این رابطه بسیار زیاد است و هیچ‌کدام هم به‌طور مطلق غلط یا درست نیستند. بنابراین گیر افتادن در دام یافتن بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی و صرف ده‌ها ساعت وقت برای آن، تنها باعث می‌شود که خسته‌تر شوی و احتمالاً یادگیری خود را متوقف کنی. اگر خیلی دوست داری که روشی معقولانه انتخاب کنی، ما در وب‌سایت زبانشناس دیدگاه خود را در نوشته‌های مختلف بیان کردیم. نگاهی گذرا به آن بینداز ولی زیاد در آن متوقف نشو:

و نوشته‌های مختلف دیگری که در زبانشناس ارائه‌شده است. ما سعی کرده‌ایم که روش‌هایی علمی برای شما ارائه کنیم ولی بازهم تکرار می‌کنم که توقف در این روش‌ها صرفاً برای یافتن بهترین روش آموزشی کاری وقت‌گیر و بیهوده است.

فقط انجامش بده هم جواب این سؤال نیست

نایک شعار بسیار جالبی دارد. فقط انجامش بده یا همان just do it. اما به نظر بنده این شعار زیاد در حوزه‌ی یادگیری زبان کارساز نیست. چون این سؤال پیش می‌آید که چه‌کاری انجام بدم؟! که جواب‌های بسیار زیادی برای این سؤال وجود دارد که همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم هیچ‌کدام به‌طور مطلق غلط یا درست نیستند.

من تنها می‌توانم به شما این را بگویم که اگر بجای جستجوی بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی، کتابی را باز بکنی و بخوانی و یا فیلمی به زبان انگلیسی نگاه بکنی وقتتان را بهتر صرف یادگیری زبان انگلیسی می‌شود.

بنابراین توصیه‌ی بنده به شما این است: شروعش کن

شعار نایک! با کمی تغییر.

شروع کن

اصلاً نگران این نباش که از کجا شروع کنی. اصلاً نگران این نباش که وقتی‌که می‌توانی الآن اختصاص دهی بسیار کم است. اصلاً نگران روش آموزشی نباش. فقط شروع کن. شروع کن به یادگرفتن، خواندن، شنیدن، و برقراری ارتباط با این‌وآن. وقتی اولین قدم را که برداری همه‌چیز رفته‌رفته درست می‌شود. می‌توانی با همین روش‌ها و متدهایی که در بالا عنوان کردم شروع کنی، اگر خوشت آمد ادامه بدی و اگر خوشت نیامد با روش دیگری ادامه بدی. ولی شروع کن. همین حالا!

همین حالا یادگیری زبان انگلیسی را شروع کن!

من خودم به‌شخصه خیلی از کارهای موفقیت‌آمیزی که در زندگی انجام دادم برنامه‌ریزی خاصی پشت سر آن نبوده است. فقط قدم در راه گذاشتم و سعی کردم که با تلاش خود به هدف خودم برسم. همین نرم افزار زبانشناس که در حال حاضر در این وب‌سایت ارائه می‌شود به‌تازگی آغاز شده است. ادعا نمی‌کنیم که الآن بهترین گزینه است ولی تلاش خودمان را در این زمینه انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم که نظرات زبان‌آموزان را جلب کنیم.

آیا آماده‌ی شروع هستی؟

اگر شما را متقاعد کردم که همین الآن شروع به یادگرفتن زبان انگلیسی بکنی چند تا راهکار برای ادامه‌ی این راه طولانی برای شما دارم.

۱- دانلود اپلیکیشن زبانشناس

اپلیکیشن زبانشناس با توجه به منابع فراوان و جذابی که دارد، نقطه‌ی خوبی برای شروع شما است. علاوه بر آن، ما حمایت خیلی زیادی از زبان آموزان می‌کنیم و پس از نصب اپلیکیشن، به سؤالات شما و مشکلاتی که دارید پاسخ می‌دهیم.

برای دانلود اپلیکیشن زبانشناس روی لینک زیر کلیک بفرمایید.

دانلود نرم افزار «زبانشناس»

۲- انتخاب پکیج مناسب

برای شروع کار با این اپلیکیشن، پس از دانلود آن، توصیه می‌کنیم که با پکیج‌های آموزشی زیر شروع کنید:

سطح ابتدایی: داستان‌های کودکانه

سطح متوسط: داستان‌های واقعی، و انگلیسی قدرت

سطح پیشرفته: مگا داستان‌ها، انگلیسی مهارت، و داستان‌های کوتاه

سطح فوق پیشرفته: مکالمات تجاری

۳- اعمال متدهای مناسب روی پکیج‌های فوق

اگر داستان‌های کودکانه را می‌خوانید، این راهنما برای شروع مناسب است. اما اگر از سطوح بالاتر آغاز کرده‌اید پیشنهاد می‌کنم که استراتژی های تقویت مکالمه را بخوانید و آن‌ها را روی درس‌های مختلف پیاده‌سازی نمایید.

پاسخ به چند سؤال مهم

آیا می‌توانیم زبان انگلیسی را بدون کلاس یاد بگیریم و تقویت کنیم؟

بله. اگر به حدی رسیده باشید که بتوانید گلیم خود را از آب در بیاورید، برای یادگیری زبان انگلیسی به کلاس نیازی ندارید. این حد تقریباً همان دانستن زبان انگلیسی در حد دروس دبیرستان است.

چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

اپلیکیشن زبانشناس برای یادگیری لغات از روشی استفاده می‌کند که می‌توان گفت سریع‌ترین حالت یادگیری لغات برای استفاده‌ی بلندمدت است. اما در کل برای اینکه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیرید چاره‌ای نیست جز اینکه خودتان را در زبان انگلیسی غرق نمایید.

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم؟

بنده در دو پست جداگانه، راه‌حل‌های خیلی مناسبی برای بهبود مهارت‌های لیسنینگ و اسپیکینگ شما نوشته‌ام که خواندن و اعمال آن‌ها باعث می‌شود که این دو مهارت به طرز چشمگیری تقویت گردد و زبان انگلیسی را روان صحبت کنید.

نوشته‌ی اول: تکنیک سایه برای تقویت لیسنینگ؛ نوشته‌ی دوم: ۵ استراتژی برای تقویت مکالمه

آیا اپلیکیشن زبانشناس برای آمادگی کنکورهای کارشناسی و ارشد مناسب است؟

هنوز آماری نداریم که نشان دهد آیا اپلیکیشن زبانشناس مناسب افراد کنکوری هست یا خیر. کنکور آزمونی غیراستاندارد است درحالی‌که اپلیکیشن زبانشناس برای شرایط استاندارد مناسب است. در کل با استفاده از اپلیکیشن زبانشناس درک مطلب و دایره‌ی لغات شما تقویت می‌شود که این دو مهارت خیلی برای زدن درصد بالا در کنکور مهم هستند. اما در مقایسه با دیگر روش‌های کنکوری و تستی (که فقط به درد کنکور می‌خورند) نمی‌توان گفت که آیا زبانشناس بهتر است یا خیر.

220 دیدگاه دربارهٔ «برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم»

 1. سلام،
  ممنون از لطف شما، بنده هم تقريبا تجربه هاي شما رو دارم. به علاوه اينكه بنده شاغل هستم و با توجه به موقعيت كاريم بايد زبان رو ياد بگيرم.
  علاوه بر اينكه نمي تونم از كلاس هاي زبان استفاده كنم …. .
  به همين دليل طوطي وار وارد گوگل شدم تا شايد سايتي پيدا كنم كه بتونه به من كمك كنه. كه با سايت شما آشنا شده ديدم تقريبا منطقي به نظر ميرسه و حرفهايي كه زده شده تقريبا خوبه؟
  اما با نرم افزاري كه ذكر شده بود يه ذره … . نمي دونم ميشه نتيجه خوبي گرفت؟!
  اما من مصمم هستم كه زبان رو ياد بگيرم هم مكالمه هم براي امتحان تافل… . آخه خيلي به آيندم مربوط ميشه من سختي هاي زيادي رو تو زندگي كشيدم وبا ياد گرفتن زبان انگليسي خيلي چيزا بدست ميارم.
  اما متاسفانه هميشه به در بسته خوردم.
  دوست دارم يكي همرام باشه و مسير درست رو نشونم بده. و مرحله به مرحله راهنماييم كنه و منم با تمام تلاش ياد بگيرم. اما مثلا براي دانلود كردن داستان هاي سايتتون فقط موفق شدم يكي رو دانلود كنم. بقيه نصف نيمه دانلود شدن ( صدا ها دانلود نشدن )
  شما ميتونيد به من كمك كنيد؟!!!!!

 2. با سلام
  من ١٠ سال در امارات در كشور دبى زندگى ميكنم من شاغل هستم و در بخش املاك يك كمپانى عربى مشغول به كار هستم .تنها كارمند ايرانى اين شركتم و بيشتر با مشتريهاى ايرانى در ارتباط هستم و همينطور كه ميدونيد در اينجا ٧٢ ملت زندگى ميكنن با زبانها ولهجه هاى متفاوت و بدى اينجا اين هست كه شما هر جور صحبت كنيد همه متوجه ميشن حتى اگر كلمات را اشتباه ادا كنى واين خيلى بد ،من در موقع حرف زدن خيلى خجالت ميكشم و خيلى دلهره دارم و براى همين هميشه از بچه هام كه دانشجو هستن كمك ميگيرم
  خدا را شكر در كارم موفق هستم اما مطمىنم اگر بتونم خوب انگليسى صحبت كنم بدون ترس ودلهره موفقتر خواهم بود
  اگر امكان داره لطفاً به من بگويد چكار كنم كه هر چه زودتر بتونم خيلى روان صحبت كنم.
  با تشكر

 3. خیلی دوست دارم زبان رو یاد بگیرم چون بین المللیه و دوم میتونه در اینده بهم کمک زیادی بکنه خیلی وقته ک دارم تلاش میکنم تا یاد بگیرم ولی زیاد مثمرثمر نبوده تصمیم گرفتم بیام سایت شما و ببینم چ نتیجه ای میکنم بنظر خودم مشکل اصلیم تو اموزش زبان اینه که نمیدونم باید ار کجا شروع کنم اگر شروع درست زبان رو بفهمم بنظرم مشکلم کاملا رفع میشه

 4. سلام آقاي ناصري
  راستش من دو سه ماهي هست كه از ايران رفتم و اينجا به دليل اينكه زبانم ضعيف هست خيلي دارم اذيت ميشم اصلا نمي تونم كارهاي روزمره رو انجام بدم كارهايي كه خيلي پيش پا افتاده هستند و يا بدليل ضعيف بودن زبانم نمي تونم برم سركار با اينكه خيلي سعي كردم دبانم رو تقويت كنم قبل از اينكه بيام اينجا ولي اصلا ذرهاي تو اين زمينه موفق نبودم راستش اينجا ميخواستم اسمم رو كالج بنويسم براي زبان ولي شهريه اش خيلي برام سنگينه گفتم حداقل زبانم رو تا يه حدي ببرم بالا كه تعداد ترم كمتري مجبور شم برم كالج تا هزينه كمتري داشته باشه چون من هدفم اينه كه اينجا برم سر كار و ادامه تحصيل بدم پس بايد ريشه اي زبان ياد بگيرم ممنون ميشم اگر بتونيد من رو راهنمايي كنيد .
  با تشكر

 5. سلام
  نیازی نیست کلاس برین. شما ازهمین نرم افزار زبانشناس استفاده بفرمایین کافیه فعلا. با توجه به مشغله کاری و مسوولیتهای خانوادگی، به نظرم بایستی از وقت های مردتون به نحو احسن استفاده بفرمایین. به عنوان مثال وقتی که سر کار یا دانشگاه میرین و تو تاکسی یا مترو هستین، وقتی که در حال انجام کارهای خونه هستین و …. متدهایی که ما در وبسایت گفتیم مثل تکنیک سایه، به راحتی میتونه با نرم افزار روی درسهایی که قرار داده شده اعمال بشه.

 6. با سلام و خسته نباشید
  من تقریبا از دوازده سیزده سالگی علاقه زیادی به یادگیری زبان داشتم ولی فرصتی برای اینکار پیدا نمیکردم و مشکلم اینه که هر روشی رو که شروع میکنم تا یک جایی پیش میرم وبعد ول میکنم حتی اموزشگاهم رفتم الان فوق لیسانس هستم و سه تا بچه دارم ومیخام برادکتری مدرک تافل داشته باشم واقعا مستاصل هستم حجم کاریم خیلی بالاست ولی از علاقه ام هم نمیتونم چشم پوشی کنم لطفا کمکم کنید

 7. با سلام
  متني كه بالا نوشتید رو خوندم. و همينطور سايت شما رو خيلي اتفاقي توي اينترنت پيدا كردم. حقيقتش طراحي صفحه اصلي سايت و دسته بنديش خيلي برام جالب اومد و از قسمت حفظ لغات شروع كردم به مطالعه. ادبيات و جمله بندي مطالب انقدر جذبم كرد كه دسته بندي هاي ديگه رو هم تا حدودي مطالعه كردم. اولا ميخواستم بابت سايت خوبتون خيلي تشكر كنم و بگم عاااااليه. و اما داستان من، حقيقتش من از سن ١٢ سالگي تا ١٧ سالگي كلاس زبان رفتم ولي فقط انرژيم رو ميگرفت بعد از اون به خاطر دانشگاه و اينكه خيلي خسته شده بودم و در حقيقت از زبان زده شده بودم چند سالي كلا ازش فاصله گرفتم.و همونطور كه ميدونيد زبان فرار هستش و همش از ذهنم پاك شد. بعد از اتمام دانشگاه تصميم گرفتم دوباره ياد بگيرم. خيلي واجب نيست كه حتما مدرك ايلتس يا تافل داشته باشم. ولي جديدا علاقه شديدي به زبان انگليسي پيدا كردم و خيلي دوست دارم مثل زبان مادريم يادش بگيرم. حقيقتش الان كه سرمايه اي ندارم. ولي يكي از دغدغه هاي ذهنيم اينه كه يه آموزشگاه زبان با يك متد جديد داشته باشم. نه مثل آموزشگاه اي كليشه اي الان. خودم ميخوام فايل هايي رو درست كنم كه بشه مثل يك كودك تازه متولد شده زبان انگليسي رو به زبان آموزان ياد داد. نه توسط كتاب ولي براي اين كار نياز به يك راهنما دارم كه ايرادات كارم رو بگيره.

  بازم خيلي ممنونم از سايت خوب و مفيد و آموزنده شما

 8. سلام اقای ناصری.مینا هستم و ١۶ سالمه.زبانم بد نیس و از ۵ سالگی كلاس زبان رفتم و كتاب ‘American English File 5’ را در حال حاضر می خونم.علاقه ی زیادی به یادگیری زبان دارم و می خواهم نفر اول كنكور زبان سال ٩٧ باشم برای همین مثل شما تو اینترنت به دنبال راه حلی می گشتم كه در كنار كلاس زبان ادامه بدم كه به این نرم افزار رسیدم ولی واقعا هنوز یاد ندارم كه ازش استفاده كنم و امیدوارم كه به دردم بخوره:)

 9. با سلام و خسته نباشید حضور شما، راستش رشته اصلی من کارشناسی شیمی هستش،و بیشتر به خاطر اینکه هر شرکت یا کارخانه ای که میخوام استخدام بشم به دلیل اینکه زبانم واقعا ضعیف هستش خیلی ضعیف،استخدام نمیشم و واقعا نیاز دارم به اینکه یاد بگیریم و خیلی دوست دارم با روشی راحت و آسان زبان خارجه رو یاد بگیرم چون واقعا شده معذل بزرگ زندگیم.ممنون میشم کمکم کنین

 10. سلام دوست عزیز.من فوق لیسانس رشته مدیرت اجرایی(MBA)هستم.این رشته رشته ای که برای اینکه بتونم خودم رو ثابت بکنم و توی بحث مارکتینگ وارد بشم علاوه بر علم مارکتینگ نیاز به زبان در حد مکالمه با بیزینس منهای خارجی دارم تا بتونم توی شرکتهای بزرگ که یکی از آرزوهام مشغول به کار بشم و جایگاه شغلی خودمو پیدا کنم.پراکنده یه سری لغت بلد هستم ولی واقعا پیش همکارام احساس سرخوردگی میکنم که اونا چقدر راحت توی سایتای لاتین سرچ میکننو مطلب مورد نیازشونو پیدا میکنن یا با مهمانان خارجی به راحتی ارتباط برقرار میکنند
  یک بار برای همیشه تصمیم دارم که این مشکلو حل کنم.
  در حال حاظر مشغول به گوش دادن 90 درس نصرت هستم .
  امیدوارم بتونید کمکم کنید

 11. سلام,من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم,ولی تا حالا نه کلاس رفتم و نه خودم درس حسابی تلاش کردم,در حد صفرم تقریبا,الان تصمیم دارم که زبانم رو تقویت کنم که بتونم تدریس کنم,ولی خیلی سر در گمم,نمیدونم از کجا شروع کنم,کلاسای اموزشگاها که خیلی زمانبره,الان نمیدونم کلاس خصوصی بهتره یا عمومی,با توجه به اینکه میخوام تو زمان کوتاه به نتیجه ی خوبی برسم,?اصلا باید چیکار کنم که پیشرفت کنم?

 12. جناب ناصری با سلام من کارمندم علاقه زیادی به یادگیری انگلیسی دارم تحصیلاتم لیسانسه سه ترم کانون زبان رفتم چون تنوع نداشت وخسته کننده بود ادامه ندادم حالا مصمم هستم انگلیسی را یادبگیرد لطفا راهنمائی بفرمائئدممنونم

 13. سلام اقای ناصری ، ممنونم از توضیحاتتون. حقیقت امر اینه که من برنامه های زیادی رو نصب میکم زیاد انگلیسی گوش میکنم مخصوصا آهنگ های انگلیسی هم زیاد گوش میکنم چون میگفتن بهم باید قدرت شنیداری تو ببری بالا بعدا .
  بعد هم نمیدونم از کجا شروع بکنم چون منابع زیاد هستن . از کسایی که تخصص زبان دارم سوال میپرسم یکی بهم میگه از لغت شروع کنم یکی میگه گرامر یکی میگه موسیقی و گوش دادن یکی میگه فیلم زیر نویس بخدا توش ماندم که چیکار کنم ازتون خواهش میکنم که بنده رو راهنمایی کنین ممنون میشم

 14. با سلام خیلی ممنون بابت زحمتی ک کشیدین راستش من شروع کردم که زبانو یاد بگیرم کاملا از روی علاقه و هیچ نیازی به مدرکو اینا ندارم کلاس زبان سفیر میرفتم ۲ترم ولی تصمیم گرفتم خودم تو خونه بخونم میخواستم ببینم از کجا شروع کنم پیشنهادتون چیه؟! الان دارم یکم دایره لغتمو با کتاب oxford word skills بالا میبرم لطف میکنین راهنمایی کنین ممنون من دوست دارم فیلم زبان اصلی میبینم بدون ترجمه متوجه شم:)

 15. سلام
  من میخوام مهاجرت کنم و الان به فکر تقویت زبان افتادم پایه زبانم بد نیست اما میخوام در کوتاهترین زمان ممکن نمره ی avrage 6 آیلتس رو بگیرم و تا الان هیچ کلاسی نرفتم و میدونم راه سختی پیش روم هست . نمیدونم از کجا شروع کنم چون زمانم خیلی کمه. امیدوارم با این نرم افزار و سایت سلام زبان بتونم به هدفم برسم .
  تشکر میکنم بخاطر نرم افزار جالب و سودمندتون.

 16. سلام
  من تازه کنکور دادم شنیدم. تو رشته مورد علاقه ام درسای اختصاصیش به انگلیسی تدریس میشه من گرامر و لغتم بد نیست ولی مکالمه صفرم و تا به حال هیچ کلاس زبان نرفتم الان خیلی گیج شدم ميشه کمکم کنید خواهش میکنم. 🙁

 17. درود بر شما
  خسته نباشید
  مشکلات بنده در زبان زیاد هست و از همان دوران مدرسه کلا با زبان مشکل داشتم .
  ولی مشکل اصلی من این هست که با اینکه لغات زیادی رو خوندم و بلدم ولی بیشتر کلمات از یادم میره و مشکل بعدی من اینه که نمیتونم در جمله و متن ها از این کلمات سریع استفاده کنم و درقالب جمله از یادم میره لغات

 18. سلام و عرض ادب
  بنده از هرکسی که سوال میکنم برای شروع یه حرفی میزنه و کاملا گیج شدم که از کجا زبانمو شروع کنم.بنده فارغ التحصیل رشته مکانیک هستم و از مهر هم باید برای ارشد برم و میهوام تو یه دوره 6ماهه یه مقدار خودمو تو زبان بکشم بالا نه در حد مدرک تافل فقط در حدی که بتونم از پس ارشدم بربیام و بتونم مقالات خارجی رو بخونم.مرسی از راهنماییتون

 19. سلام ممنون از توجه فراوانتون نسبت به دغدغه ى زبان آموزان دقيقا مشكل من هم نقطه شروعه باور كنيد كه خيلى انگيزه دارم ولى دنبال راه مطمئنى براى يادگيرى هستم منظورتون از داستان ها همون داستان هاى داخل نرم افزاره ببخشيد يه سوال ديگه سايت شما با نرم افزار چقدر فرق داره من اول ميخوام راهكارها تو سايتتون بخونم بعدش برم براى دانلود نرم افزار ضمنا يه سرى سايت ها هم بودند كه خوب بودند از لحاظ آموزش ولى برنامه جامعى نداشتند مثل سايت زبان اسكيلز

 20. سلام استاد عزیز و گرانقدر
  آیا برای یادگیری بیشتر لازم است دوره مجاز ی آمریکن را خریداری کنم
  اصلامنظورم اینه که برای شروع می شود یه برنامه قدم به قدم به من بدهید
  که اول باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  آیا داستان مطالعه کنم ؟
  دوره مجازی را شروع کنم ؟
  و……
  ممنون

 21. سلام با عرض خسته نباشيد
  من به تناسب شغلم که مهندس برق کشتی هستم و آشنایی به زبان انگلیسی از ملزومات کار ماست همیشه دنبال راهی بودم که بتونم با علاقه و نه بزور زبان انگلیسی م رو تقویت کنم اما حقیقتش هیچوقت مطالعه زبان انگلیسی ن بیشتر از دو روز طول نمی کشه و ولش میکنم . نمی دونم مشکل از وقت آزاده ناکافی منه یا سردرگمی ای که بخاطر نبود یه منبع خوب دچارش میشم .

 22. با سلام و ممنون از این همه توجه

  من هم دقیقاً بعد از خستگی های زیاد مراجعه کردم به گوگل و تایپ کردم ‘چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم’ که لینک اولی که اومد من رو به سمت این سایت کشوند
  دقیقً مواردی که اشاره شده بود درست بود عین خود من که مچموعه کاملی از همه چی هستم کتاب های خریداری شده یک عالمه، کلاس های رفته شده به وفور، برنامه ریزی های متعدد که انجام نمیشه بعد 4 روز و رویاپردازی و انرژی مثبت فراوان
  اما واقعاً خسته شدم از خودم و تنبلی خودم و عمل نکردن خودم
  نمی دونم چیکار کنم تا حالا به راحتی چندین موقعیت اساسی رو به دلیل نداشتن مدرک تافل به راحتی از دست دادم که می تونست سرنوشتم رو خیلی تغییر بده
  امیدوارم روش های شما تحولی به من بده

 23. سلام آقای ناصری عزیز..
  من دانشجوی ترم 6 حسابداری از شهرگرگان استان گلستان هستم .
  زبان برای ورود به کارشناسی ارشد مخصوصا برای قبولی به رشته mba خیلی تعیین کننده هست وهدف بنده هم 100زدن زبان در ارشد و نمره خوب درآیلتس برای رفتن به خارج از کشور برای ادامه تحصیلم…من میخوام زبانمو ازصفر شروع کنم.. میخوام با یک روش اصولی زبانمو در عرض 6 ماه وحداکثر1سال زبانمو حک کنم و هم درصدبالای 80کنکورارشد میخوام برسم…
  نحوه ی آشنایی با سایتتون هم موقع سرچ کردن از گوگل با موضوع زبانمو ازکجا وچطوری شروع کنم پیدا کردم.. و اتفاقا یکی دوستانم هم از سایتتون تعریف کردند و خیلی منو ترقیب کرد که از سایت شما خوب استفاده کنم … من خیلی علاقمندم زبانمو خوب و بنحو فوق العاده مثل یک فرد مادرزاد انگلیسی زبانمو حک کنم … من انگیزه ی فوق العاده ای دارم برای شروع و یادگیری زبان ولی فعلا تا به این لحظه هیچ حرکتی نکردم چون خیلی سردرگمم که کلاس زبان برم یا نرم…
  دوست دارم کمکم کنی که زبانمو با یک برنامه مدون شروع کنم و البته نتیجشو هم بگیرم در مدت کوتاه…. من میخوام حداقل 3ساعت در روز برای زبانم وقت بزارم… به امید کمک وراهنمایی ومشاوره وتکنیکهاو روشهای خوب ومتفاوت شما منتظرم زبانمو شروع کنم…

 24. سلام جناب ناصری
  مشکل بنده دقیقا همین مشکلی هست که آن را بیان نموده ا ید
  نمیدانم از کجا شروع کنم
  حوصله و وقت کلاس رفتن را هم ندارم
  خیلی مایلم روش خوداموز انجام دهم که مثمر ثمر باشد ولی متاسفانه نشد
  ضمن اینکه میخام این روش طوری باشد که بتوانم با ان در ازمونهای تافل یا ایلتس شرکت کنم یک روش معتبر، پیوسته و نتیجه دار
  اگه راهنمایی نمایید بسیار ممنوتان میشوم
  متشکرم و ایام به کام

 25. سلام. من خیلی به یادگیری زبان نیاز دارم دانشجوی ارشد روانشناسی هستم برا درسامون مقالات انگلیسی باید ترجمه کنیم و از طرف دیگه هم من سال اینده میخوام کنکور دکتری شرکت کنم و حداقل باید مدرک آزمون زبان وزارت علوم رو داشته باشم و اگه تافل یا ایلتس داشته باشم امتیاز بیشتری داره . زبان کنکور ارشد رو 26 درصد زدم وضعم افتضاحه .گرامرم افتضاحتره نمیدونم از چی شروع کنم و چیکار کنم نگران زبان آزمون دکتری هم هستم. اسفند سال اینده کنکور میدم و وقتی برای مصاحبه دعوت میشم باید مدرک زبان رو داشته باشم. نمیدونم چطوری شروع کنم میخواستم کلاس برم ولی شرایط مالیش رو ندارم
  برای کنکور ارشد کتابی که بهم معرفی کرده بودن میخوندم لغاتی رو که بلد نبودم جداگانه یادداشت میکردم و طوطی وار حفظ میکردم. سر جلسه کنکور هم که 6 تا متن تخصصی روانشناسی داده بودن و از هر متن چند سوال. میتونستم مفهوم متن رو بفهمم ولی سوالاتش رو اشتباه میزدم . سوال عمومی نداشتیم گرامر نخوندم اصلا . ولی واژه ها رو طوطی وار حفظ میکردم که نتیجه 26 درصد شد جواب اشتباه زیاد داشتم

 26. سلام خسته نباشید من 20 سال سن دارم….و مطالب سایت شما رو بادقت خوندم و انگیزه ام واسه یاد گیری کامل زبان خارجه بیشتر شد با توجه به گفته شما باید دایره لغات مو افزایش بدم اما نمیدونم چطوری و با استفاده از چه کتابی؟؟

 27. سلام 🙂 منم خیلی میخوام زبانم خوب شه .راستش قبلا مدت خیلیییی کوتاهی کلاس رفتم ولی ازونجایی که نمیتونم با آدما باشم زیاد :))نرفتم .ازون ب بعد خودمم تنبل شدم و دنبال راه راحتی بودم که انگیزه بده واسه خودندن و بلد شدن .برادرم تسلط کامل به زبان انگلیسی و روسی داره اما اینجا نیس تا بتونم ازش کمک بگیرم تا مجبور نشم کلاس برم ؛-) این شد که گفتم یه سرچی بزنم ببینم چی پیدا میکنم که تازه زبانشناسو پیدا کردم امیدوارم بتونه کمکم کنه .بهر حال ممنونم آقای ناصری

 28. سلام دوست عزیز آقای ناصری
  بنده لیسانس برق رو دارم و با توجه به اینکه منابع خوبی در زمینه تخصصم به زبون فارسی پیدا نمیشه مجبورم به سایتهای خارجی مراجعه کنم و فایلهای تصویری و متنی خوبی گیرم میاد که متاسفانه بدلیل ضعفم نمیتونم به خوبی ترجمه کنم…
  میخوام در کوتاه ترین زمانِ ممکن بتونم به راحتی متن و فیلم های انگلیسی رو بفهمم و کارم رو جلو ببرم…
  از هزینه کردن برای کلاسهای آموزشی هم خوشم نمیاد، دوست دارم با تکیه بر توانایی خودم و استفاده از تجربیات افرادی چون شما بهترین برنامه رو برای یادگیری زبان بذارم و ان شاالله در کوتاه ترین زمان به یه خروجی عالی برسم…
  خوشحال میشم منو تو این مسیر کمک کنین و از راهنماییاتون استفاده کنم.

 29. سلام
  امیرحسین حیدری هستم دانشجوی رشته علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان
  من از زمانی که 8 سالم بود زبان رو شروع کردم و کلاس های مختلفی رفتم اما به اون صورت که بشه باعث تقویت زبان من نشد
  چون فعالیت های مختلفی انجام میدم همیشه وقت برای زبانم کم میاد با این که امکانات خوبی مثل نرم افزار ها و کتاب ها و فیلم های آموزشی دارم برای همین تصمیم گرفتم یه برنامه ای برای زباتم داشته باشم تا روزانه تمرین زبان داشته باشم اما نمیدونم چه طور تو خونه شروع کنم برای یادگیری
  با فیلم ها شروع کنم یا گرامر یا صوت یا…
  برای همین یه برنامه ریزی روزانه میخام داشته باشم
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
  شاد باشید

 30. سلام. من تازه رشته مترجمی زبان رو تموم کردم. ولی خودم رو صفر صفر میبینم. مشکلات اصلی من یکی در صحبت کردن خیلی خیلی ضعیفم. و اصلآ نمیدونم چطوری باید یاد بگیرم همه چیز تو ذهنم پراکندست. ولی در کل توی هر چهار مهارت زبان خیلی ضعیفم‌. فقط میتونم بگم متن ها رو تقریبآ میتونم خوب ترجمه کنم اونم بخاطر اینه که کتاب زیاد میخونم. که میدونم کافی نیست. و باید در هر چهار مهارت خودم رو قوی کنم ولی چجوریشو نمیدونم.

 31. سلام آقاي ناصري
  من سالهاست كه بر روي زبانم دارم كار مي كنم. كلاسهاي فراواني رفتم. اما هنوز در مكالمه مشكل دارم و تسلط كافي ندارم
  در سرچ هام براي آموزش زبان با سايت شما آشنا شدم. كل مطالب توضيحي سايت رو خوندم. مي خوام شروع كنم اين روش رو. البته در صدد بودم تا يك معلم نيتيو بگيرم به صورت خصوصي كار كنم. نمي دونم همزمان اين كار را هم انجام بدم يا خير؟
  مشكل مكالمه روان دارم. براي كارم خيلي نياز دارم
  ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد

 32. سلام رسول آقا
  خیلی ممنونم از پیغامی که دادی
  دقیقا من بارها گفتم که مشکل ما گاهی اوقات این نیست که با کمبود منابع مواجه هستیم؛ بلکه اینه که با کثرت منابع مواجه هستیم و گیج میشیم که چه کنیم.
  حالا البته شما خوشبختانه منبع خوبی رو پیدا کردی. این رو خودم نمیگم بلکه نظرات خیلی ها همین گفته رو تصدیق میکنه. کاری که ما انجام دادیم از چند جهت با منابع دیگه تفاوت داره
  1- روش هایی که ما برای یادگیری زبان میگیم همه علمی و کاربردی هستن
  2- منابعی که ما استفاده میکنیم اکثرا جذاب و غنی هستن
  3- امکاناتی که توی اپلیکیشن قرار دادیم باعث میشه که دایره ی لغاتتون سریع بالا بره که این خودش تاثیر بسزایی روی درک مطلب شما میگذاره.
  برای همین اگه شما انگیزه داشته باشی و وقت بذاری، حتما با این روش به نتیجه میرسی.
  در رابطه با نحوه ی کار با اپلیکیشن هم طی ایمیل هایی و راهنمایی هایی که توی خود نرم افزار براتون فرستاده میشه توضیح دادم.
  اما خیلی خلاصه بخوام بگم

  لغات آبی = لغاتی که برای اولین بار میبینین (این لغات رو توی هر درسی ببینین بایستی یا زرد بشن یا سفید)

  لغات زرد = لغاتی که بلد نیستین

  لغات سفید = لغاتی که بلدین

  وقتی درس جدیدی میخونین ابتدا یکی دو دور که خوندین، همه ی لغاتی که بلد نیستین رو در بیارین و زرد کنین، و در نهایت با استفاده از دکمه ای که آخر درس گذاشتیم با اسم ‘بقیه ی لغات آبی را میدانم’ بقیه لغات رو سفید کنین.

  گوشی هم که بخواین عوض کنین باید از پوشه ای که توش نرم افزار مطالب رو قرار میده، بکاپ بگیرین و توی گوشی جدید بعد از نصب اپلیکیشن توی همون پوشه بذارین

 33. درود بر شما
  داستان وارد شدن من به سایت شما از این قراره که امروز دیجی کالا برنامه آموزش تصویری نصرت رو تو پیشنهاد شگفت قرار داده بود منم اومدم دربارش تحقیق کنم خوردم به سایت شما که نمیدونم چه جوری شد من زبانشناس رو دان کردم البته اصلا با توضیحات شما در سایت نفهمیدم که اصلا به چیزی داشتم جستجو میکردم ربطی نداشت.
  بنده خب مثل خیلی ها علاقمند به یادگیری به زبان انگلیسی هستم همه جور موسسات رفتم همه جور برنامه، کتاب،ویدیو، کلا همه چیزی رو که فکر کنی رو تجربه کردم ولی به قول شما واقعا بعد مدتی خسته میشدم و بیخیال میشدم و این همین چیزی که شما تو سایتتون نوشته بودین بود که بخاطرش من اصلا فراموش کردم که دنبال چی بودم آخه حرفای دلم رو پیدا کرده بودم و کنجکاو بودم که واقعا راهکار شما با این همه تفاسیر چی میتونه باشه!!
  بالاخره رفتم بازار باز اونجا قبل از دانلود نظرات رو خوندم که اونجا هم به درستی حرفهای شما صحه گذاشته بودن،خب دانلود کردم و از سطح کودکانه شروع کردم دیدم که دایره لغاتم واقعا محدوده و راه من دراز.
  به هر حال این روش رو هم امتحان میکنم به امید بهتر شدن زبانم ولی فقط روش کار با برنامه رو زیاد نمیدونم،آبی چیه زرد چیه سفید چیه و اینکه تک تک باید رو کلمات کلیک کنم تا وضعیتش رو تغییر بدم؟ کلا اگه روش کار با برنامه رو بذارین ممنون میشم و اینکه بخوام گوشی رو عوض کنم باز همون دانلودها رو چه جوری میتونم داشته باشم که دوباره دان نکنم، در آخر هم ازتون کمال تشکر رو دارم.

 34. سلام.وقتتون بخیر.
  قصد دارم تا 1سال و نیم آینده مدرک زبانم رو بگیرم ولی متاسفانه سطح زبانم خیلی پایینه میتونم بگم ضعیفه،علاوه بر برنامه شما برنامه انکیدروید رو هم کار میکنم،روزی 20 واژه جدید به علاوه مرور تمام لغات قبل ،پیشنهاد شما برای بهتر یادگیری زبان چیه؟اول دایره لغاتم رو وسیع کنم؟

 35. سلام جناب ناصری وقتتون بخیر
  ممنون بابت سایت ومطالب مفیدتون.
  نمیدونم مطرح کردن مشکلم کاردرستی یانه اما من تیری درتاریکی پرتاب میکنم شاید کمکی برسه من 27 سالمه لیسانس مدیریت به زبان علاقه دارم اما هیچ وقت نتونستم یادبگیرم در حدخیلی خیلی مقدماتی .من بخاطر مسایلی دوره ای افسردگی داشتم و همین عامل باعث شد نتونم درکلاسهای زبان شرکت کنم چون اعتمادبه نفس و روحیه ای نداشتم و اینکه دراموزشگاه ها درجریان امورش بد هستین که نادرست.کلاسهای خصوصی هم که بسیار هزینه ی بالایی داره.استاد من واقعا سردرگم هستم نمیدونم چیکارکنم چطورشروع کنم تابه نتیجه برسم احساس بدی دارم ازینکه به هیج جا نتونستم برسم کسی هم نداشتم که راهنمایی و کمک بگیرم بدون منفعتی کاش کسی توی زندگیم بود که راهنماییم میکرد استادی مثل شما . نمیدونم فقط میخوام بهم بگید چیکارکنم که بتونم شروع کنم و ادامه بدم.
  ممنون و ببخشید

 36. سلام آقاي ناصري

  من ميخوام كنكور ارشد بدم خب تو ارشدم زبان خيلي مهمه اما هر كار ميكنم نميتونم ياد بگيرم.يعني اينكه كلاس رفتم توي كلاس بقدري پيشرفته حرف ميزدن كه فراري شدم و ترسيدم،خودم سي دي خريدم اما آموزش با سي دي تو لب تاب زمانبره و چشمامو خسته ميكنه،كتاب ميخونم نميتونم درست تلفظ كنم،خيلي علاقه دارم ياد بگيرم اما نميشه شما بگيد چطوري شروع كنم؟

 37. سلام و خسته نباشین خدمت شما
  ممنون از نرم افزار خیلی خوبتون ، یه سوال از خدمتتون داشتم ، من زبانم در حد متوسط رو به بالا هست ، چندین بار کلاس زبان رفتم و زبان خوندم و دوست دارم امتحان ایلتس بدم ولی مشکل من اینه که بعد از یه مدت که زبان می خونم زده میشم و دیگه تمایل ندارم ، در کل زود خسته میشم ، خیلی راههارو امتحان کردم که برام خوندنش لذت بخش بشه و زود خسته نشم ولی فایده نداشته ، می خواستم ببینم چکار باید بکنم ؟ سوال دومم هم در زمینه امادگی برای امتحان ایلتس هست که بعدا صحبت می کنیم ، ممنون میشم تو این زمینه هم راهنماییم کنید
  موفق و موید باشید

 38. عرض سلام و احترام دارم خدمت شما
  الان که توی اینترنت داشتم در مورد یک کانال خوب آموزش زبان سرچ میکردم ، با وبسایت شما آشنا شدم !
  نمیدونید چه حسی دارم ! دانشجوی کارشناسی روانشناسی ام ؛
  ولی عشقم زبانه ، یعنی من زبان رو فقط برای خودش میخونم ؛ نه اینکه وسیله ای باشه برای رسیدن به اهداف دیگه و اصلا برام سرگرمی محسوب میشه…ولی متاسفانه مطلبی که در مورد برنامه ریزی بدون اقدام و عمل فرمودید ، دقیقا در مورد من صدق میکنه.
  دوره ی دبیرستان، تا ترم ۵ بزرگسال کانون زبان ایران رو پاس کردم ، که اون ساعات ،جزء شیرین ترین ساعات زندگیم بود.۴ سال بعد دبیرستان هم ناچارا در یک موسسه ی زبان دیگه ثبت نام کردم و کتاب Inter change رو در طول یک سال ، تا اواسط آبی گذروندم .و با اینکه اساتید مسلط بودند و خودم هم معمولا نمره تاپ رو کسب میکردم ، ولی متاسفانه به دلیل نوع سیستم آموزشی و کند بودن روند پیشرفت ،ترجیح دادم دیگه کلاس نرم ، به این امید که اگه خودم بخونم ، بهتر نتیجه میگیرم . که ۵ سال گذشت و من عملا سراغ زبان نرفتم و شدم چیزی نباید میشدم !
  امروز به لطف راهنمایی های کاربردی شما ، میخوام دوباره با زبان عشق کنم ، زندگی کنم ، البته با روش پیشنهادی شما .
  امروز میخوام برنامه رو دانلود کنم و شروع کنم ؛ به لطف خداوند.
  ببخشید یه سوال : آیا توی تلگرام کانالی رو(فقط به زبان انگلیسی) ، پیشنهاد میکنید که روزانه به جای کانال های وقت گیر یه سری به این کانال بزنیم و بتونه به یادگیری لغات کمک کنه ؟
  باز هم سپاس از این همه محبت شما !

 39. سلام جناب ناصری عزیز
  واقعیت آنست که برای دفاع شدیدا به مدرک زبان نیاز دارم و زمان هم کم دارم.البته کاملا به این قناعت رسیده ام که زبان را پایه ای یاد بگیرم اما بعد از دفاع. به همین خاطر مزاحم شما شدم. وضع زبانم اصلا مناسب نیست و دوم مرداد آزمون msrt دارم.الان در حال مطالعه 504 واژه هستم.لغت ها زود فراموش میشن.بهترین برای نتیجه گرفتن چیست؟ ممنون میشم راهنماییم کنی. با احترام – اراتمند شما محمد

 40. سلام و عرض ادب و تشکر بابت مطالب انرژی بخشی که گذاشتید، من بعد از خوندن بسیاری از مطالب سایتتون باز به سوال اولم ‘که از کجا شروع کنم؟ ‘ برگشتم باز هم توی حجم اطلاعات شما غرق شدم لطفا منو راهنمایی کنید که من از کدام نقطه کار یادگیری زبان رو شروع کنم؟ممنون

 41. سلام دوست عزیز منم خودم دانشجو بودم و الان فارغ التحصیل شدم چیزی که منو به اینجا کشونده چند تا دلیل داره
  من خودم بارها کلاس زبان رفتم و نتیجه مد نظرم رو نگرفتم و ولش کردم
  به دلیل ضعف در زبان نتونستن کنکور ارشد رتبه مناسبی کسب کنم
  والان که بیشتر با زندگی و کار درگیر شدم میبینم هرکسی که زیان بلده نه یه سر و گردن که یه انسان کامل از بقیه جلوتره
  و تصمیم گرفتم فارغ از کلاس یا به خاطر کنکور زبان یاد بگیرم

 42. سلام و وقت بخیر،
  بنده کارشناسی ارشد فیریولوژی کاربردی از دانشگاه سراسری تبریز هستم، متٲسفانه زبان انگلیسی من از موقعی که بعد دیپلم چند سالی تحصیل رو ادامه ندادم خیلی ضعیف شد، بعدش هم هر چی خواستم تقویت کنم نشد که نشد، متٲسفانه به دلیل مشکلات مالی و … هم نتونستم تو دوره ای شرکت کنم، الانم سردر گمم که از کجا و چطوری شروع کنم، ممنون میشم راهنماییم کنید…

 43. سلام ممنون بابت مطالب خوبتون
  من فکر میکنم سطح متوسط هستم کلاس زبان هم خیلی رفتم اما همچنان نتونستم به سطح ادنس برسم لیسنینگ و اسپیکینگ خوبی هم ندارم….هروقت میام برای خودم یه برنامه ریزی کنم که شامل هر چهار مهارت باشه نمیدونم از کجا و چطور شروع کنم
  حتی الان نمیدونم کدوم یکی از دوره های نرم افزارتون رو باید مطالعه کنم و چطور روشون کار کنم

 44. سلام،
  طاعاتتون قبول باشه.
  من نتونستم پی دی افی رو که توقسمت ‘زنجیره را نشکن’ توی گوشیم دانلود کنم؛
  وهمینطور خواستم اونجا این مشکلم رو قرار بدم ولی گزینه ای برای ارسال دیدگاه نداشتم که اینجا اومدم و ثبت کردم!؟
  و مشکل دیگم این که برنامه زبانشناس من گزینه ای به عنوان تنظیمات نداره چون توقسمت ‘نحوه استفاده’ زبانشناسم، که مطالعه میکردم ایکون تنظیمات رو دیدم داره. مال من فقط یه آیکون پاکت هست که صندوق دریافت میشه.؟!
  (تبلت بنده هم GLX هست اندروید)
  خیلی ممنون میشم از راهنماییتون.

 45. سلام جناب آقای ناصری .
  نمازو روزه هاتون قبول باشه ان شاالله .
  بنده زبانم به شدت ضعیفه و واقعا دوست دارم زبان رو در حد عالی یاد بگیرم ولی متاسفانه کلاسهایی که رفتم اصلا مفید نبود.
  به همین دلیل امروز بعد از تموم شدن امتحانات ترمم تصمیم گرفتم یه تغییر اساسی تو زندگیم ایجاد کنم و واقعا تصمیم دارم زبانم رو قوی کنم و شروع به گشتن تو اینترنت کردم و با سایت شما آشنا شدم.

 46. سلام.
  ممنون آقای ناصری بابت سایت بسیار عالیتون.
  من واقعا دغدغه یادگیری زبان داشتم.چند ترم هم کلاس رفتم ولی متاسفانه بهره چندانی از کلاسها نبردم و تصمیم گرفتم خودم شروع به یادگیری کنم ولی نمی دونستم از کجا و چه جوری شروع کنم تا اینکه سایت شما رو دیدم. انشالله با راهنماییهای شما و مطالب خوب سایتتون بتونم موفق بشم.
  امیدوارم که همیشه موفق و سلامت باشید.

 47. سلام آقای ناصری عزیز

  با تشکر از زحمات جنابعالی .بنده شرکت واردات وصادرات دارم که جهت انجام امور بازرگانی با سایر شرکتهای خارجی دچار مشکلات زیادی هستم.تا حالا که موفق به یادگیری زبان به روش فقط مکالمه که نیاز من است نشده ام.
  با سرچ تو اینترانت نرم افزار شما رو دانلود کردم به امید بهبودی زبان انگلیسی.
  البته تا حالا خیلی سعی کردم برای یادگیری ولی موفق نشدم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *