برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم

از کجا برای خواندن زبان انگلیسی شروع کنیم ؟

اگر با جستجوی سؤال “برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم” یا “چگونه زبان انگلیسی بخوانیم” به این صفحه واردشده‌ای احتمالاً می‌خواهی زبان انگلیسی را یاد بگیری اما هنوز شروع به خواندن آن نکرده‌ای. بگذار ابتدا سؤالی را از شما بپرسم:

اگر واقعاً می‌خواستی که زبان انگلیسی را یاد بگیری، الآن بایستی چه‌کاری انجام بدهی که این اتفاق رخ دهد؟

مشکلی که همه‌ی ما با یادگیری زبان انگلیسی و در کل دیگر اهدافمان در زندگی داریم، این است که زمان بسیار زیادی را صرف فکر کردن و حرف زدن در رابطه با آرزوهایمان می‌کنیم. ولی زمان بسیار کمتری را صرف کارهایی می‌کنیم که می‌تواند در حقیقت ما را به اهدافمان برساند.

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنم؟

این مشکل بسیار رایج است و تقریباً همه‌ی ما چندین بار در زندگی آن را تجربه کرده‌ایم. ما اهداف مهم زیادی را در طول زندگی می‌خواستیم دنبال نماییم اما هیچ کاری، تأکید می‌کنم هیچ کاری، برای رسیدن به آن‌ها نکردیم. می‌خواهیم که تناسب‌اندام بهتری داشته باشیم، یا غذاهای سالم‌تری بخوریم، یا …. اما دریغ از یک‌قدم عمل. برای زبان انگلیسی نیز همین‌طور است. همه‌ی ما دوست داریم که زبان انگلیسی را یاد بگیریم. بنابراین شروع می‌کنیم و کلی برنامه و طرح در ذهن خودمان می‌ریزیم. که مثلاً به‌زودی، فردا، شنبه‌ی هفته‌ی بعد، ماه بعد یا سال بعد این برنامه‌ها را آغاز کنیم و زبان انگلیسی را یاد بگیریم. اتفاقی که رخ می‌دهد این است که این فرایندهای برنامه‌ریزی، به ما این‌طور القا می‌کنند که انگار واقعاً در حال رسیدن به هدفمان هستیم؛ درحالی‌که در واقعیت هیچ قدمی را به سمت هدفمان برنداشته‌ایم.

همین حالا، هیچ‌وقت زمان مناسبی برای قدم برداشتن به سمت هدفمان نیست. به‌جای آن، به‌زودی، ظاهراً جذاب‌ترین گزینه‌ی ما برای شروع رسیدن به اهدافمان است.

ما بسیاری از مشکلاتمان را به کناری می‌گذاریم تا نسخه‌ی آینده‌ی ما آن را حل بکند. زیرا فکر می‌کنیم که “من آینده” انگیزه و انرژی بیشتری برای رسیدن به هدف دارد؛ زمان بیشتری دارد؛ پول بیشتری دارد؛ جذاب‌تر است؛ یاد گرفته است که زود از خواب برخیزد و بیشتر تلاش کند؛ و یاد گرفته است که زندگی را بهتر مدیریت کند.

بنابراین صبر می‌کنیم……..

من این را به‌خوبی میدانم زیرا من نیز در دوران کودکی و نوجوانی بارها اهدافم را به کناری گذاشتم تا “حسین آینده” برایم به آن برسد.

مشکل ما خیلی وقت‌ها این نیست که دقیقاً نمی‌دانیم چه‌کار باید بکنیم. در حقیقت بیشتر وقت‌ها ما دقیقاً میدانیم که چه‌کار باید بکنیم. مثلاً کمتر بخوریم، بیشتر ورزش کنیم، و در مورد زبان انگلیسی: بیشتر بخوانیم و بشنویم.

حسین آینده هیچ‌وقت اطلاعات بیشتری نسبت به الآن، برای قدم برداشتن به سمت اهداف کنونی خود ندارد. اما بیشتر وقت‌ها حسین آینده در ذهن احساس می‌کند که بهتر می‌تواند به سمت اهداف قدم بردارد.

بیشتر اوقات اگر هیچ کاری انجام ندهیم و فقط برنامه‌ریزی کنیم، آینده‌ی بهتری نسبت به حال حاضر نداریم.

اگر میدانی که می‌خواهی چه‌کار بکنی و چه هدفی داری، قدم بعدی عمل است

از فردا نه، بلکه از همین الان شروع کن!

بنابراین سؤال اول این نوشتار، برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، بهتر است که تبدیل شود به: الآن چه‌کار کنم که زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

چند حقیقت بزرگ در رابطه با این سؤال وجود دارد که بهتر است آن‌ها را مشخص کنم:

هیچ کاری نکردن جواب این سؤال نیست

خیلی واضح است نه؟ اما هنوز شما احتمالاً در حال انجام همین کار هستی. زیرا تنها فکر کردن در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی، تقریباً معادل با این است که هیچ کاری نکرده‌اید. فکر کردن در رابطه با اهدافت، شما را به آن‌ها نزدیک‌تر نمی‌کند. تنها عمل کردن این کار را برایت انجام می‌دهد.

این موضوع شاید برای خیلی‌ها قابل‌پذیرش نباشد و مثل یک سیاه‌چاله‌ای است که همه‌ی ما در مقاطعی از زندگی‌مان، در دام آن میفتیم. زیرا فکر کردن در رابطه با آینده‌ی خود و اهدافمان و اینکه چطور به آن‌ها برسیم، خیلی جذاب و خوشحال‌کننده به نظر می‌رسد. وقتی‌که آینده‌ی موفقی برای خود تجسم می‌کنیم، از خودمان خیلی احساس رضایت داریم.

احتمالاً خیلی از شماها تصوری که از آینده‌ی خود دارید این است که زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید و برای ادامه‌ی تحصیل به یک کشور انگلیسی‌زبان می‌روید و آنجا به‌راحتی می‌توانید با افراد ارتباط برقرار کنید. و یا اینکه علاقه‌مند به مسافرت‌های تفریحی هستید و دوست دارید در مسافرت‌هایتان ارتباط خیلی خوبی را با افراد مختلف داشته باشید. و یا دوست دارید که بتوانید به‌راحتی با توریست‌هایی که به ایران می‌آیند به زبان انگلیسی صحبت کنید. همه‌ی این‌ها تصورات هیجان‌انگیزی هستند. این تصورات باعث می‌شود که فکر کنید که انگار به سمت هدفتان قدمی برداشته‌اید. و یا به قول روانشناس‌ها در حال کسب انرژی مثبت هستید. اما درواقع هیچ کاری نکرده‌اید جز اینکه راهی برای فرار از عمل کردن در حال حاضر پیداکرده‌اید.

برنامه‌ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی نیز معادل این است که هیچ کاری نکرده باشید. حتی بهترین برنامه‌ریزی‌ها، عمل کردن نیست. بلکه تنها تفکرات برنامه‌ریزی‌شده است. برنامه‌ریزی در حقیقت فکر کردن درباره‌ی عمل است. تصمیم در رابطه بااینکه چگونه و در چه زمانی، چه‌کاری را انجام دهی. اما این‌ها تنها در ذهن شما رخ می‌دهد و هیچ عملیاتی را در بر نمی گیرد. و قطعاً هیچ زبانی را با این طرح‌ها و نقشه‌ها یاد نمی‌گیری.

تحقیق درباره بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی ، جواب این سؤال نیست

همانند فکر کردن، اختصاص زمان بسیار زیاد در گوگل و جستجو برای بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی نیز جزو عمل کردن محسوب نمی‌شود، درحالی‌که هم‌چین احساسی به آدم دست می‌دهد. زیرا صدها هزار صفحه در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی در اینترنت وجود دارد و هزاران محصول مختلف آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی یافت می‌شود که هیچ‌وقت نمی‌توانی همه‌ی آن‌ها را مطالعه و بازنگری کنی.

مشکل اصلی اینجاست که با توجه به حجم بسیار زیادی از اطلاعات که در اینترنت وجود دارد اتخاذ تصمیمی درست برای انتخاب بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بسیار سخت است. به‌ویژه زمانی که برخی از پیشنهادها بسیار متناقض به نظر می‌رسد. به‌عنوان‌مثال برخی فلش کارت‌ها را روش مناسبی برای حفظ کردن لغات انگلیسی می‌دانند، برخی خیر. گروهی میگویند گرامر مهم‌تر است، گروهی دیگر میگویند لغت مهم‌تر است. گروهی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی را کتاب‌های گرامری و لغت می‌دانند، گروهی دیگر کتاب‌های قصه را قبول دارند. خلاصه‌ی اینکه نظریات در این رابطه بسیار زیاد است و هیچ‌کدام هم به‌طور مطلق غلط یا درست نیستند. بنابراین گیر افتادن در دام یافتن بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی و صرف ده‌ها ساعت وقت برای آن، تنها باعث می‌شود که خسته‌تر شوی و احتمالاً یادگیری خود را متوقف کنی. اگر خیلی دوست داری که روشی معقولانه انتخاب کنی، ما در وب‌سایت زبانشناس دیدگاه خود را در نوشته‌های مختلف بیان کردیم. نگاهی گذرا به آن بینداز ولی زیاد در آن متوقف نشو:

و نوشته‌های مختلف دیگری که در زبانشناس ارائه‌شده است. ما سعی کرده‌ایم که روش‌هایی علمی برای شما ارائه کنیم ولی بازهم تکرار می‌کنم که توقف در این روش‌ها صرفاً برای یافتن بهترین روش آموزشی کاری وقت‌گیر و بیهوده است.

فقط انجامش بده هم جواب این سؤال نیست

نایک شعار بسیار جالبی دارد. فقط انجامش بده یا همان just do it. اما به نظر بنده این شعار زیاد در حوزه‌ی یادگیری زبان کارساز نیست. چون این سؤال پیش می‌آید که چه‌کاری انجام بدم؟! که جواب‌های بسیار زیادی برای این سؤال وجود دارد که همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم هیچ‌کدام به‌طور مطلق غلط یا درست نیستند.

من تنها می‌توانم به شما این را بگویم که اگر بجای جستجوی بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی، کتابی را باز بکنی و بخوانی و یا فیلمی به زبان انگلیسی نگاه بکنی وقتتان را بهتر صرف یادگیری زبان انگلیسی می‌شود.

بنابراین توصیه‌ی بنده به شما این است: شروعش کن

شعار نایک! با کمی تغییر.

شروع کن

اصلاً نگران این نباش که از کجا شروع کنی. اصلاً نگران این نباش که وقتی‌که می‌توانی الآن اختصاص دهی بسیار کم است. اصلاً نگران روش آموزشی نباش. فقط شروع کن. شروع کن به یادگرفتن، خواندن، شنیدن، و برقراری ارتباط با این‌وآن. وقتی اولین قدم را که برداری همه‌چیز رفته‌رفته درست می‌شود. می‌توانی با همین روش‌ها و متدهایی که در بالا عنوان کردم شروع کنی، اگر خوشت آمد ادامه بدی و اگر خوشت نیامد با روش دیگری ادامه بدی. ولی شروع کن. همین حالا!

همین حالا یادگیری زبان انگلیسی را شروع کن!

من خودم به‌شخصه خیلی از کارهای موفقیت‌آمیزی که در زندگی انجام دادم برنامه‌ریزی خاصی پشت سر آن نبوده است. فقط قدم در راه گذاشتم و سعی کردم که با تلاش خود به هدف خودم برسم. همین نرم افزار زبانشناس که در حال حاضر در این وب‌سایت ارائه می‌شود به‌تازگی آغاز شده است. ادعا نمی‌کنیم که الآن بهترین گزینه است ولی تلاش خودمان را در این زمینه انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم که نظرات زبان‌آموزان را جلب کنیم.

آیا آماده‌ی شروع هستی؟

اگر شما را متقاعد کردم که همین الآن شروع به یادگرفتن زبان انگلیسی بکنی چند تا راهکار برای ادامه‌ی این راه طولانی برای شما دارم.

۱- دانلود اپلیکیشن زبانشناس

اپلیکیشن زبانشناس با توجه به منابع فراوان و جذابی که دارد، نقطه‌ی خوبی برای شروع شما است. علاوه بر آن، ما حمایت خیلی زیادی از زبان آموزان می‌کنیم و پس از نصب اپلیکیشن، به سؤالات شما و مشکلاتی که دارید پاسخ می‌دهیم.

برای دانلود اپلیکیشن زبانشناس روی لینک زیر کلیک بفرمایید.

دانلود نرم افزار «زبانشناس»

۲- انتخاب پکیج مناسب

برای شروع کار با این اپلیکیشن، پس از دانلود آن، توصیه می‌کنیم که با پکیج‌های آموزشی زیر شروع کنید:

سطح ابتدایی: داستان‌های کودکانه

سطح متوسط: داستان‌های واقعی، و انگلیسی قدرت

سطح پیشرفته: مگا داستان‌ها، انگلیسی مهارت، و داستان‌های کوتاه

سطح فوق پیشرفته: مکالمات تجاری

۳- اعمال متدهای مناسب روی پکیج‌های فوق

اگر داستان‌های کودکانه را می‌خوانید، این راهنما برای شروع مناسب است. اما اگر از سطوح بالاتر آغاز کرده‌اید پیشنهاد می‌کنم که استراتژی های تقویت مکالمه را بخوانید و آن‌ها را روی درس‌های مختلف پیاده‌سازی نمایید.

پاسخ به چند سؤال مهم

آیا می‌توانیم زبان انگلیسی را بدون کلاس یاد بگیریم و تقویت کنیم؟

بله. اگر به حدی رسیده باشید که بتوانید گلیم خود را از آب در بیاورید، برای یادگیری زبان انگلیسی به کلاس نیازی ندارید. این حد تقریباً همان دانستن زبان انگلیسی در حد دروس دبیرستان است.

چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

اپلیکیشن زبانشناس برای یادگیری لغات از روشی استفاده می‌کند که می‌توان گفت سریع‌ترین حالت یادگیری لغات برای استفاده‌ی بلندمدت است. اما در کل برای اینکه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیرید چاره‌ای نیست جز اینکه خودتان را در زبان انگلیسی غرق نمایید.

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم؟

بنده در دو پست جداگانه، راه‌حل‌های خیلی مناسبی برای بهبود مهارت‌های لیسنینگ و اسپیکینگ شما نوشته‌ام که خواندن و اعمال آن‌ها باعث می‌شود که این دو مهارت به طرز چشمگیری تقویت گردد و زبان انگلیسی را روان صحبت کنید.

نوشته‌ی اول: تکنیک سایه برای تقویت لیسنینگ؛ نوشته‌ی دوم: ۵ استراتژی برای تقویت مکالمه

آیا اپلیکیشن زبانشناس برای آمادگی کنکورهای کارشناسی و ارشد مناسب است؟

هنوز آماری نداریم که نشان دهد آیا اپلیکیشن زبانشناس مناسب افراد کنکوری هست یا خیر. کنکور آزمونی غیراستاندارد است درحالی‌که اپلیکیشن زبانشناس برای شرایط استاندارد مناسب است. در کل با استفاده از اپلیکیشن زبانشناس درک مطلب و دایره‌ی لغات شما تقویت می‌شود که این دو مهارت خیلی برای زدن درصد بالا در کنکور مهم هستند. اما در مقایسه با دیگر روش‌های کنکوری و تستی (که فقط به درد کنکور می‌خورند) نمی‌توان گفت که آیا زبانشناس بهتر است یا خیر.

دانلود اپلیکیشن زبانشناس

زبان انگلیسی را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» یاد بگیرید.

215 دیدگاه دربارهٔ «برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم»

 1. سلام
  من میخوام بدون مقدمه برم سر اصل مطلب
  من فوق لیسانس هنر هستم و از وقتی که یادمه زبانم خوب بود.اما یه وقفه 6 ساله باعث شده که سطح زبانم افت کنه و ترس از مطالعه دوباره زبان و عدم پیشرفت در من باعث شده نتونم خوب برنامه ریزی کنم و در نتیجه مطالعه مفیدی هم ندارم.
  اما بنده به مدرک آیلتس با نمره بالا برای ادامه تحصیل نیاز دارم بنابراین باید یه راهی برای پیشرفت تو زبان پیدا کنم.
  با اینکه راه و روش و کتابهای زیادی رو برای پیشرفت می شناسم اما نمیتونم در زمینه مطالعه زبان پیش برم.
  امیدوارم شما راه حل مناسبی برای کمک به من داشته باشید.
  ممنون از وقتی که میذارید.

 2. سلام خسته نباشید
  شما این کارتون ایرادی نداره اگرم داشته باشه فقط اینه که کتاب ندارید با گوشیم چشم ادم کور میشه
  ممنونم از زحماتتون

 3. سلام.سمیرا کشاورزی هستم.لیسانس معماری دارم و هنوز متاسفانه نتونستم زبانمو قوی کنم.دبیرستان که بودم موسسه ملی زبان تا سرسطح پیشرفته رفتم ولی بعدش متاسفانه کار نکردم و الان سالهاست که کار نکردم تا اینکه تصمیم گرفتم مجدد شروع کنم و حتما نتیجه بگیرم! من آموزشگاه جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران ثبت نام کردم چون کاملا خود آموز برام سخته ولی خواستم درکنارش خودم هم کار کنم تا کلاس رفتن و وقت گذاشتنم نتیجه بده!تا اینکه سایت شما رو دیدم و احساس کردم مفیده هست و اینا… این بود شرح حال کوتاهی از من:’)درضمن من خیلی اهل مطالعه ام معمولا کتاب روی تخت و تو کیفم پیدا میشه!؛)گفتم شاید بدرد موضوع بخوره:))

 4. سلام و خسته نباشید بابت سایت خوبتون،

  من زبانم خیلی ضعیفه، لغت هارو تا حدودی بلدم ولی معنیش از ذهنم میره
  و در خوندن هم متوسطم
  مکالمه ک اصلا نمی تونم

  تا اینکه سرچ کردم’ چگونه آموزش زبان را آغاز کنیم’ و با صفحه شما رو ب رو شدم ک بعد از خوندم مطالبتون خیلی خوشحال شدم ک با پیج شما آشنا شدم
  ممنون

 5. با سلام واقعا نکات ارزنده ای بیان کرده اید من گرفتار همین مسائل هستم و دردنیای خود همین تصورات را دارم . از این نوشته متوجه شدم خیلی ها در این دام که شاید همان تله موفقیت است می افتند و گیر می کنند . ممنون از راهنمایی ارزنده تان .

 6. سلام و وقت بخیر جناب ناصری
  ممنون از این همه وقت و انرژی که برای ما مخاطباتون میذارین. آدرس وب سایت شما رو از علم فردا دیدم و برام جالب بود که ببینم چه جوریه وقتی مطالب رو خوندم واقعا برام جالب و متفاوت بود چون تا حالا انقد قشنگ و مرتب درجه بندی و سطح بندی ندیده بودم همیشه یه پراکندگی و آشفتگی تو آموزش زبان دیده بودم. من خودم به شخصه کلی کتاب و نرم افزار و سی دی و فایلهای صوتی و تصویری آموزشی دارم اما نتونستم خودم رو پابند کنم و به قول شما همیشه انتظار داشتم مهین آینده برام کار شاقی انجام بده اما با خوندن مطالب وب سایتتون به این نتیجه رسیدم همین الان باید شروع کنم.
  برای دکترا و اینکه بتونم به راحتی مکالمه رو مسلط باشم دوست دارم زبان رو یاد بگیرم و در کل خیلی خیلی به زبان علاقه دارم اما تا کلاس نرم نمیتونم خودم رو مقید کنم که با ی برنامه ریزی مرتب بشینم و زبان رو یاد بگیرم امیدوارم زبان شناس برام شروع دوباره خوبی باشه. هر چند که کمی بلدم اما برنامه رو دوست داشتم و از سطح مبتدی اون شروع کردم.

  برقرار باشید و پایدار

 7. سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد بزرگوار
  استاد بنده تصمیم به ادامهی تحصیل تو یکی از دانشگاهای المان یا امریکا رو دارم و نمیدونم از کجا باید شروع کنم من ترم۴ رشته مهندسی پزشکی هستم فک کردم که برای اولین گام زبان رو یاد بگیرم که به طور اتفاقی به وبسایت شما اومدم و برام جالب بود روشی که اراعه دادین خواستم روش شمارو امتحان کنم .
  استاد مشکل اساسی بنده نداشتن انگیزهی مزاعفه من از یه خوانواده متوسط هستم و نمیتونم خیلی رو چیزایی که ارزو دارم یا دلم میخواد انجام بدم تمرکز کنم یا خرج کنم بهترین چیزی که انسان داره وقته و من این وقتو برای در اوردن خرج دانشگاه بیشترشو تلف میکنم بنده با این که بیشتر وقت خودمو تلف مینم و وقت زیادی برای درس خوندن ندارم روز به روز در حال پیشرفت هستم (خدارو شکر) استاد شما یه راهنمایی برای من کنین که چیکار باید بکنم تا با یه برنامه خوب بتونم تو دانشگاهای خارج از کشور ادامه تحصیل بدم و اینکه من الان صفرم و میخوام از صفر شروع کنم .
  ببخشید یکم اضافه نوشتم ولی این راهی که من میخوام برم شما یه بار رفتین و من اینا گفتم تا از تجربیات ارزشمند شما بتونم استفاده کنم .
  به هر حال ممنون از وقتی که برای بنده گذاشتین.

 8. سلام استاد
  من شخصی هستم با سطح زبان تقریبا متوسط چون قبلا برای کنکور کارشناسی کلاس زبان رفتم و یه چیزایی بلدم الان هم سال سوم کارشناسی هستم اما یه مدتی هست که میخوام خودم رو برای زبان ارشد اماده کنم ولی کلا گیج شدم چون سطح ارشد بسیار بالا تر از کارشناسی هست .از هر جا هم که میخوام شروع کنم زود خسته میشم حتی کتاب لزگی هم که برای ارشد پیشنهاد میدن تهیه کردم اما سردرگم هستم میخواستم اگه بشه منو راهنمایی کنین تا توی این یه سال باقی مونده یه نتیجه خوب بگیرم
  خیلی ممنون

 9. سلام آقای حسین ناصری،سپاسگزارم از طراحی این نرم افزار.
  چند سال پیش کلاس میرفتم منتهی وقفه افتاد،فراموش کردم.الان ترجیح میدم خودم بخونم.دنبال نرم افزار خوب میگشتم.از نرم افزار بازار ،نرم افزار شما رو گرفتم.
  داستان اول از داستان کودکانه رو خوندم.به نظرم روش جالبی بود.تصمیم گرفتم ادامه بدم.
  اقای ناصری گرامر کدوم قسمته؟
  روش شما اول اموزش لغت هست بعد گرامر؟
  من هم از روش های زیادی برای یادگیری لغات استفاده کردم .منتهی به قولی طوطی وار بود.با خوندن داستان برای یادگیری لغت موافقم چون قبلا این روشم امتحان کردم.خوب بوده.

 10. سلام و وقت بخیر خدمت شما
  من هم علاقه ی زیادی به درس زبان انگلیسی دارم و خیلی هم دوست دارم تا به مراتب بالاتر از علم و دانش در رشته ی انگلیسی برسم من الان سه سال هست که پشت سر هم آزمون سراسری زبان شرکت میکنم و هنوز هم موفق نشدم در رشته ی زبان به اون دانشگاهی که میخوام قبول بشم و برای همین هم هر جور تلاش میکنم تا به این خواسته ام برسم و برای همین هم بود که به این نرم افزار شما رو دیدم تا ببینم چجوری هستش و از شما میخوام که هر جور که میدونین بهتره منو راهنمایی کنین.
  با تشکر فراوان

 11. سلام اقای ناصری
  مطالبی که شما در سایتتون درج کردین بهترین و منطقی ترین روشهایی هستند که من تاحالا خوندم. من برای دست یابی به بهترین روش اموزش زبان خیلی تحقیق کردم. حتی هنوزم در حال تحقیق کردن هستم. روش های اموزشی شما نسبت به روشهای پیشین منطقی تر به نظر میرسه.
  اولین مشکل من سردرگمی در روش یادگیری زبان است که سایت شما تا حدی منو از این سردرگمی نجات داده.
  دومین مشکل من اینکه نمیدونم از کجا شروع کنم. ایا نرم افزار شما میتونه شروع خوبی باشه؟ سوالی داشتم اینکه هر سطح و درس که مشخص شده رو در چه محدوده ی زمانی خوانده شود؟
  دیگه سوالی به ذهنم نمیاد که خدمتتون عرض کنم.
  با سپاس فراوان از شما

 12. من دانشجو رشته مترجمی زبان هستم دانشگاه پیام نور از اونجایی ک میدونین پیام نور کلاساش کمتره ما نمیتونیم یادگیری رو به دانشگاه فقط اختصاص بدیم
  باید کلاس متفرقه هم بریم و از اونجایی ک هزینه ها هم بالاست تو اینترنت سرچ کردم سایته شمارو پیدا کردم و از این مورد خیلی خوشحالم ک با شما و نرم افزارتون اشنا شدم
  و میخام بگم این پیکج هاتون داستانه همش ما چجوری میتونیم هم گرامر یاد بگیریم هم لغات زبان میشه یه توضیحی از نحوه استفاده اون بگین لطفا؟
  من در اصل میخام نوشتنم خوب بشهwriting ام ضعیفه اگ بشه کمکی بهم بکنین ممنون میشم

 13. سلام،
  ممنون از لطف شما، بنده هم تقريبا تجربه هاي شما رو دارم. به علاوه اينكه بنده شاغل هستم و با توجه به موقعيت كاريم بايد زبان رو ياد بگيرم.
  علاوه بر اينكه نمي تونم از كلاس هاي زبان استفاده كنم …. .
  به همين دليل طوطي وار وارد گوگل شدم تا شايد سايتي پيدا كنم كه بتونه به من كمك كنه. كه با سايت شما آشنا شده ديدم تقريبا منطقي به نظر ميرسه و حرفهايي كه زده شده تقريبا خوبه؟
  اما با نرم افزاري كه ذكر شده بود يه ذره … . نمي دونم ميشه نتيجه خوبي گرفت؟!
  اما من مصمم هستم كه زبان رو ياد بگيرم هم مكالمه هم براي امتحان تافل… . آخه خيلي به آيندم مربوط ميشه من سختي هاي زيادي رو تو زندگي كشيدم وبا ياد گرفتن زبان انگليسي خيلي چيزا بدست ميارم.
  اما متاسفانه هميشه به در بسته خوردم.
  دوست دارم يكي همرام باشه و مسير درست رو نشونم بده. و مرحله به مرحله راهنماييم كنه و منم با تمام تلاش ياد بگيرم. اما مثلا براي دانلود كردن داستان هاي سايتتون فقط موفق شدم يكي رو دانلود كنم. بقيه نصف نيمه دانلود شدن ( صدا ها دانلود نشدن )
  شما ميتونيد به من كمك كنيد؟!!!!!

 14. با سلام
  من ١٠ سال در امارات در كشور دبى زندگى ميكنم من شاغل هستم و در بخش املاك يك كمپانى عربى مشغول به كار هستم .تنها كارمند ايرانى اين شركتم و بيشتر با مشتريهاى ايرانى در ارتباط هستم و همينطور كه ميدونيد در اينجا ٧٢ ملت زندگى ميكنن با زبانها ولهجه هاى متفاوت و بدى اينجا اين هست كه شما هر جور صحبت كنيد همه متوجه ميشن حتى اگر كلمات را اشتباه ادا كنى واين خيلى بد ،من در موقع حرف زدن خيلى خجالت ميكشم و خيلى دلهره دارم و براى همين هميشه از بچه هام كه دانشجو هستن كمك ميگيرم
  خدا را شكر در كارم موفق هستم اما مطمىنم اگر بتونم خوب انگليسى صحبت كنم بدون ترس ودلهره موفقتر خواهم بود
  اگر امكان داره لطفاً به من بگويد چكار كنم كه هر چه زودتر بتونم خيلى روان صحبت كنم.
  با تشكر

 15. خیلی دوست دارم زبان رو یاد بگیرم چون بین المللیه و دوم میتونه در اینده بهم کمک زیادی بکنه خیلی وقته ک دارم تلاش میکنم تا یاد بگیرم ولی زیاد مثمرثمر نبوده تصمیم گرفتم بیام سایت شما و ببینم چ نتیجه ای میکنم بنظر خودم مشکل اصلیم تو اموزش زبان اینه که نمیدونم باید ار کجا شروع کنم اگر شروع درست زبان رو بفهمم بنظرم مشکلم کاملا رفع میشه

 16. سلام آقاي ناصري
  راستش من دو سه ماهي هست كه از ايران رفتم و اينجا به دليل اينكه زبانم ضعيف هست خيلي دارم اذيت ميشم اصلا نمي تونم كارهاي روزمره رو انجام بدم كارهايي كه خيلي پيش پا افتاده هستند و يا بدليل ضعيف بودن زبانم نمي تونم برم سركار با اينكه خيلي سعي كردم دبانم رو تقويت كنم قبل از اينكه بيام اينجا ولي اصلا ذرهاي تو اين زمينه موفق نبودم راستش اينجا ميخواستم اسمم رو كالج بنويسم براي زبان ولي شهريه اش خيلي برام سنگينه گفتم حداقل زبانم رو تا يه حدي ببرم بالا كه تعداد ترم كمتري مجبور شم برم كالج تا هزينه كمتري داشته باشه چون من هدفم اينه كه اينجا برم سر كار و ادامه تحصيل بدم پس بايد ريشه اي زبان ياد بگيرم ممنون ميشم اگر بتونيد من رو راهنمايي كنيد .
  با تشكر

 17. با سلام و خسته نباشید
  من تقریبا از دوازده سیزده سالگی علاقه زیادی به یادگیری زبان داشتم ولی فرصتی برای اینکار پیدا نمیکردم و مشکلم اینه که هر روشی رو که شروع میکنم تا یک جایی پیش میرم وبعد ول میکنم حتی اموزشگاهم رفتم الان فوق لیسانس هستم و سه تا بچه دارم ومیخام برادکتری مدرک تافل داشته باشم واقعا مستاصل هستم حجم کاریم خیلی بالاست ولی از علاقه ام هم نمیتونم چشم پوشی کنم لطفا کمکم کنید

 18. با سلام
  متني كه بالا نوشتید رو خوندم. و همينطور سايت شما رو خيلي اتفاقي توي اينترنت پيدا كردم. حقيقتش طراحي صفحه اصلي سايت و دسته بنديش خيلي برام جالب اومد و از قسمت حفظ لغات شروع كردم به مطالعه. ادبيات و جمله بندي مطالب انقدر جذبم كرد كه دسته بندي هاي ديگه رو هم تا حدودي مطالعه كردم. اولا ميخواستم بابت سايت خوبتون خيلي تشكر كنم و بگم عاااااليه. و اما داستان من، حقيقتش من از سن ١٢ سالگي تا ١٧ سالگي كلاس زبان رفتم ولي فقط انرژيم رو ميگرفت بعد از اون به خاطر دانشگاه و اينكه خيلي خسته شده بودم و در حقيقت از زبان زده شده بودم چند سالي كلا ازش فاصله گرفتم.و همونطور كه ميدونيد زبان فرار هستش و همش از ذهنم پاك شد. بعد از اتمام دانشگاه تصميم گرفتم دوباره ياد بگيرم. خيلي واجب نيست كه حتما مدرك ايلتس يا تافل داشته باشم. ولي جديدا علاقه شديدي به زبان انگليسي پيدا كردم و خيلي دوست دارم مثل زبان مادريم يادش بگيرم. حقيقتش الان كه سرمايه اي ندارم. ولي يكي از دغدغه هاي ذهنيم اينه كه يه آموزشگاه زبان با يك متد جديد داشته باشم. نه مثل آموزشگاه اي كليشه اي الان. خودم ميخوام فايل هايي رو درست كنم كه بشه مثل يك كودك تازه متولد شده زبان انگليسي رو به زبان آموزان ياد داد. نه توسط كتاب ولي براي اين كار نياز به يك راهنما دارم كه ايرادات كارم رو بگيره.

  بازم خيلي ممنونم از سايت خوب و مفيد و آموزنده شما

 19. سلام اقای ناصری.مینا هستم و ١۶ سالمه.زبانم بد نیس و از ۵ سالگی كلاس زبان رفتم و كتاب ‘American English File 5’ را در حال حاضر می خونم.علاقه ی زیادی به یادگیری زبان دارم و می خواهم نفر اول كنكور زبان سال ٩٧ باشم برای همین مثل شما تو اینترنت به دنبال راه حلی می گشتم كه در كنار كلاس زبان ادامه بدم كه به این نرم افزار رسیدم ولی واقعا هنوز یاد ندارم كه ازش استفاده كنم و امیدوارم كه به دردم بخوره:)

 20. با سلام و خسته نباشید حضور شما، راستش رشته اصلی من کارشناسی شیمی هستش،و بیشتر به خاطر اینکه هر شرکت یا کارخانه ای که میخوام استخدام بشم به دلیل اینکه زبانم واقعا ضعیف هستش خیلی ضعیف،استخدام نمیشم و واقعا نیاز دارم به اینکه یاد بگیریم و خیلی دوست دارم با روشی راحت و آسان زبان خارجه رو یاد بگیرم چون واقعا شده معذل بزرگ زندگیم.ممنون میشم کمکم کنین

 21. سلام دوست عزیز.من فوق لیسانس رشته مدیرت اجرایی(MBA)هستم.این رشته رشته ای که برای اینکه بتونم خودم رو ثابت بکنم و توی بحث مارکتینگ وارد بشم علاوه بر علم مارکتینگ نیاز به زبان در حد مکالمه با بیزینس منهای خارجی دارم تا بتونم توی شرکتهای بزرگ که یکی از آرزوهام مشغول به کار بشم و جایگاه شغلی خودمو پیدا کنم.پراکنده یه سری لغت بلد هستم ولی واقعا پیش همکارام احساس سرخوردگی میکنم که اونا چقدر راحت توی سایتای لاتین سرچ میکننو مطلب مورد نیازشونو پیدا میکنن یا با مهمانان خارجی به راحتی ارتباط برقرار میکنند
  یک بار برای همیشه تصمیم دارم که این مشکلو حل کنم.
  در حال حاظر مشغول به گوش دادن 90 درس نصرت هستم .
  امیدوارم بتونید کمکم کنید

 22. سلام,من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم,ولی تا حالا نه کلاس رفتم و نه خودم درس حسابی تلاش کردم,در حد صفرم تقریبا,الان تصمیم دارم که زبانم رو تقویت کنم که بتونم تدریس کنم,ولی خیلی سر در گمم,نمیدونم از کجا شروع کنم,کلاسای اموزشگاها که خیلی زمانبره,الان نمیدونم کلاس خصوصی بهتره یا عمومی,با توجه به اینکه میخوام تو زمان کوتاه به نتیجه ی خوبی برسم,?اصلا باید چیکار کنم که پیشرفت کنم?

 23. جناب ناصری با سلام من کارمندم علاقه زیادی به یادگیری انگلیسی دارم تحصیلاتم لیسانسه سه ترم کانون زبان رفتم چون تنوع نداشت وخسته کننده بود ادامه ندادم حالا مصمم هستم انگلیسی را یادبگیرد لطفا راهنمائی بفرمائئدممنونم

 24. سلام اقای ناصری ، ممنونم از توضیحاتتون. حقیقت امر اینه که من برنامه های زیادی رو نصب میکم زیاد انگلیسی گوش میکنم مخصوصا آهنگ های انگلیسی هم زیاد گوش میکنم چون میگفتن بهم باید قدرت شنیداری تو ببری بالا بعدا .
  بعد هم نمیدونم از کجا شروع بکنم چون منابع زیاد هستن . از کسایی که تخصص زبان دارم سوال میپرسم یکی بهم میگه از لغت شروع کنم یکی میگه گرامر یکی میگه موسیقی و گوش دادن یکی میگه فیلم زیر نویس بخدا توش ماندم که چیکار کنم ازتون خواهش میکنم که بنده رو راهنمایی کنین ممنون میشم

 25. با سلام خیلی ممنون بابت زحمتی ک کشیدین راستش من شروع کردم که زبانو یاد بگیرم کاملا از روی علاقه و هیچ نیازی به مدرکو اینا ندارم کلاس زبان سفیر میرفتم ۲ترم ولی تصمیم گرفتم خودم تو خونه بخونم میخواستم ببینم از کجا شروع کنم پیشنهادتون چیه؟! الان دارم یکم دایره لغتمو با کتاب oxford word skills بالا میبرم لطف میکنین راهنمایی کنین ممنون من دوست دارم فیلم زبان اصلی میبینم بدون ترجمه متوجه شم:)

 26. سلام
  من میخوام مهاجرت کنم و الان به فکر تقویت زبان افتادم پایه زبانم بد نیست اما میخوام در کوتاهترین زمان ممکن نمره ی avrage 6 آیلتس رو بگیرم و تا الان هیچ کلاسی نرفتم و میدونم راه سختی پیش روم هست . نمیدونم از کجا شروع کنم چون زمانم خیلی کمه. امیدوارم با این نرم افزار و سایت سلام زبان بتونم به هدفم برسم .
  تشکر میکنم بخاطر نرم افزار جالب و سودمندتون.

 27. سلام
  من تازه کنکور دادم شنیدم. تو رشته مورد علاقه ام درسای اختصاصیش به انگلیسی تدریس میشه من گرامر و لغتم بد نیست ولی مکالمه صفرم و تا به حال هیچ کلاس زبان نرفتم الان خیلی گیج شدم ميشه کمکم کنید خواهش میکنم. 🙁

 28. درود بر شما
  خسته نباشید
  مشکلات بنده در زبان زیاد هست و از همان دوران مدرسه کلا با زبان مشکل داشتم .
  ولی مشکل اصلی من این هست که با اینکه لغات زیادی رو خوندم و بلدم ولی بیشتر کلمات از یادم میره و مشکل بعدی من اینه که نمیتونم در جمله و متن ها از این کلمات سریع استفاده کنم و درقالب جمله از یادم میره لغات

 29. سلام و عرض ادب
  بنده از هرکسی که سوال میکنم برای شروع یه حرفی میزنه و کاملا گیج شدم که از کجا زبانمو شروع کنم.بنده فارغ التحصیل رشته مکانیک هستم و از مهر هم باید برای ارشد برم و میهوام تو یه دوره 6ماهه یه مقدار خودمو تو زبان بکشم بالا نه در حد مدرک تافل فقط در حدی که بتونم از پس ارشدم بربیام و بتونم مقالات خارجی رو بخونم.مرسی از راهنماییتون

 30. سلام ممنون از توجه فراوانتون نسبت به دغدغه ى زبان آموزان دقيقا مشكل من هم نقطه شروعه باور كنيد كه خيلى انگيزه دارم ولى دنبال راه مطمئنى براى يادگيرى هستم منظورتون از داستان ها همون داستان هاى داخل نرم افزاره ببخشيد يه سوال ديگه سايت شما با نرم افزار چقدر فرق داره من اول ميخوام راهكارها تو سايتتون بخونم بعدش برم براى دانلود نرم افزار ضمنا يه سرى سايت ها هم بودند كه خوب بودند از لحاظ آموزش ولى برنامه جامعى نداشتند مثل سايت زبان اسكيلز

 31. سلام استاد عزیز و گرانقدر
  آیا برای یادگیری بیشتر لازم است دوره مجاز ی آمریکن را خریداری کنم
  اصلامنظورم اینه که برای شروع می شود یه برنامه قدم به قدم به من بدهید
  که اول باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  آیا داستان مطالعه کنم ؟
  دوره مجازی را شروع کنم ؟
  و……
  ممنون

 32. سلام با عرض خسته نباشيد
  من به تناسب شغلم که مهندس برق کشتی هستم و آشنایی به زبان انگلیسی از ملزومات کار ماست همیشه دنبال راهی بودم که بتونم با علاقه و نه بزور زبان انگلیسی م رو تقویت کنم اما حقیقتش هیچوقت مطالعه زبان انگلیسی ن بیشتر از دو روز طول نمی کشه و ولش میکنم . نمی دونم مشکل از وقت آزاده ناکافی منه یا سردرگمی ای که بخاطر نبود یه منبع خوب دچارش میشم .

 33. با سلام و ممنون از این همه توجه

  من هم دقیقاً بعد از خستگی های زیاد مراجعه کردم به گوگل و تایپ کردم ‘چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم’ که لینک اولی که اومد من رو به سمت این سایت کشوند
  دقیقً مواردی که اشاره شده بود درست بود عین خود من که مچموعه کاملی از همه چی هستم کتاب های خریداری شده یک عالمه، کلاس های رفته شده به وفور، برنامه ریزی های متعدد که انجام نمیشه بعد 4 روز و رویاپردازی و انرژی مثبت فراوان
  اما واقعاً خسته شدم از خودم و تنبلی خودم و عمل نکردن خودم
  نمی دونم چیکار کنم تا حالا به راحتی چندین موقعیت اساسی رو به دلیل نداشتن مدرک تافل به راحتی از دست دادم که می تونست سرنوشتم رو خیلی تغییر بده
  امیدوارم روش های شما تحولی به من بده

 34. سلام آقای ناصری عزیز..
  من دانشجوی ترم 6 حسابداری از شهرگرگان استان گلستان هستم .
  زبان برای ورود به کارشناسی ارشد مخصوصا برای قبولی به رشته mba خیلی تعیین کننده هست وهدف بنده هم 100زدن زبان در ارشد و نمره خوب درآیلتس برای رفتن به خارج از کشور برای ادامه تحصیلم…من میخوام زبانمو ازصفر شروع کنم.. میخوام با یک روش اصولی زبانمو در عرض 6 ماه وحداکثر1سال زبانمو حک کنم و هم درصدبالای 80کنکورارشد میخوام برسم…
  نحوه ی آشنایی با سایتتون هم موقع سرچ کردن از گوگل با موضوع زبانمو ازکجا وچطوری شروع کنم پیدا کردم.. و اتفاقا یکی دوستانم هم از سایتتون تعریف کردند و خیلی منو ترقیب کرد که از سایت شما خوب استفاده کنم … من خیلی علاقمندم زبانمو خوب و بنحو فوق العاده مثل یک فرد مادرزاد انگلیسی زبانمو حک کنم … من انگیزه ی فوق العاده ای دارم برای شروع و یادگیری زبان ولی فعلا تا به این لحظه هیچ حرکتی نکردم چون خیلی سردرگمم که کلاس زبان برم یا نرم…
  دوست دارم کمکم کنی که زبانمو با یک برنامه مدون شروع کنم و البته نتیجشو هم بگیرم در مدت کوتاه…. من میخوام حداقل 3ساعت در روز برای زبانم وقت بزارم… به امید کمک وراهنمایی ومشاوره وتکنیکهاو روشهای خوب ومتفاوت شما منتظرم زبانمو شروع کنم…

 35. سلام جناب ناصری
  مشکل بنده دقیقا همین مشکلی هست که آن را بیان نموده ا ید
  نمیدانم از کجا شروع کنم
  حوصله و وقت کلاس رفتن را هم ندارم
  خیلی مایلم روش خوداموز انجام دهم که مثمر ثمر باشد ولی متاسفانه نشد
  ضمن اینکه میخام این روش طوری باشد که بتوانم با ان در ازمونهای تافل یا ایلتس شرکت کنم یک روش معتبر، پیوسته و نتیجه دار
  اگه راهنمایی نمایید بسیار ممنوتان میشوم
  متشکرم و ایام به کام

 36. سلام. من خیلی به یادگیری زبان نیاز دارم دانشجوی ارشد روانشناسی هستم برا درسامون مقالات انگلیسی باید ترجمه کنیم و از طرف دیگه هم من سال اینده میخوام کنکور دکتری شرکت کنم و حداقل باید مدرک آزمون زبان وزارت علوم رو داشته باشم و اگه تافل یا ایلتس داشته باشم امتیاز بیشتری داره . زبان کنکور ارشد رو 26 درصد زدم وضعم افتضاحه .گرامرم افتضاحتره نمیدونم از چی شروع کنم و چیکار کنم نگران زبان آزمون دکتری هم هستم. اسفند سال اینده کنکور میدم و وقتی برای مصاحبه دعوت میشم باید مدرک زبان رو داشته باشم. نمیدونم چطوری شروع کنم میخواستم کلاس برم ولی شرایط مالیش رو ندارم
  برای کنکور ارشد کتابی که بهم معرفی کرده بودن میخوندم لغاتی رو که بلد نبودم جداگانه یادداشت میکردم و طوطی وار حفظ میکردم. سر جلسه کنکور هم که 6 تا متن تخصصی روانشناسی داده بودن و از هر متن چند سوال. میتونستم مفهوم متن رو بفهمم ولی سوالاتش رو اشتباه میزدم . سوال عمومی نداشتیم گرامر نخوندم اصلا . ولی واژه ها رو طوطی وار حفظ میکردم که نتیجه 26 درصد شد جواب اشتباه زیاد داشتم

 37. سلام خسته نباشید من 20 سال سن دارم….و مطالب سایت شما رو بادقت خوندم و انگیزه ام واسه یاد گیری کامل زبان خارجه بیشتر شد با توجه به گفته شما باید دایره لغات مو افزایش بدم اما نمیدونم چطوری و با استفاده از چه کتابی؟؟

 38. سلام 🙂 منم خیلی میخوام زبانم خوب شه .راستش قبلا مدت خیلیییی کوتاهی کلاس رفتم ولی ازونجایی که نمیتونم با آدما باشم زیاد :))نرفتم .ازون ب بعد خودمم تنبل شدم و دنبال راه راحتی بودم که انگیزه بده واسه خودندن و بلد شدن .برادرم تسلط کامل به زبان انگلیسی و روسی داره اما اینجا نیس تا بتونم ازش کمک بگیرم تا مجبور نشم کلاس برم ؛-) این شد که گفتم یه سرچی بزنم ببینم چی پیدا میکنم که تازه زبانشناسو پیدا کردم امیدوارم بتونه کمکم کنه .بهر حال ممنونم آقای ناصری

 39. سلام دوست عزیز آقای ناصری
  بنده لیسانس برق رو دارم و با توجه به اینکه منابع خوبی در زمینه تخصصم به زبون فارسی پیدا نمیشه مجبورم به سایتهای خارجی مراجعه کنم و فایلهای تصویری و متنی خوبی گیرم میاد که متاسفانه بدلیل ضعفم نمیتونم به خوبی ترجمه کنم…
  میخوام در کوتاه ترین زمانِ ممکن بتونم به راحتی متن و فیلم های انگلیسی رو بفهمم و کارم رو جلو ببرم…
  از هزینه کردن برای کلاسهای آموزشی هم خوشم نمیاد، دوست دارم با تکیه بر توانایی خودم و استفاده از تجربیات افرادی چون شما بهترین برنامه رو برای یادگیری زبان بذارم و ان شاالله در کوتاه ترین زمان به یه خروجی عالی برسم…
  خوشحال میشم منو تو این مسیر کمک کنین و از راهنماییاتون استفاده کنم.

 40. سلام
  امیرحسین حیدری هستم دانشجوی رشته علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان
  من از زمانی که 8 سالم بود زبان رو شروع کردم و کلاس های مختلفی رفتم اما به اون صورت که بشه باعث تقویت زبان من نشد
  چون فعالیت های مختلفی انجام میدم همیشه وقت برای زبانم کم میاد با این که امکانات خوبی مثل نرم افزار ها و کتاب ها و فیلم های آموزشی دارم برای همین تصمیم گرفتم یه برنامه ای برای زباتم داشته باشم تا روزانه تمرین زبان داشته باشم اما نمیدونم چه طور تو خونه شروع کنم برای یادگیری
  با فیلم ها شروع کنم یا گرامر یا صوت یا…
  برای همین یه برنامه ریزی روزانه میخام داشته باشم
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
  شاد باشید

 41. سلام. من تازه رشته مترجمی زبان رو تموم کردم. ولی خودم رو صفر صفر میبینم. مشکلات اصلی من یکی در صحبت کردن خیلی خیلی ضعیفم. و اصلآ نمیدونم چطوری باید یاد بگیرم همه چیز تو ذهنم پراکندست. ولی در کل توی هر چهار مهارت زبان خیلی ضعیفم‌. فقط میتونم بگم متن ها رو تقریبآ میتونم خوب ترجمه کنم اونم بخاطر اینه که کتاب زیاد میخونم. که میدونم کافی نیست. و باید در هر چهار مهارت خودم رو قوی کنم ولی چجوریشو نمیدونم.

 42. سلام آقاي ناصري
  من سالهاست كه بر روي زبانم دارم كار مي كنم. كلاسهاي فراواني رفتم. اما هنوز در مكالمه مشكل دارم و تسلط كافي ندارم
  در سرچ هام براي آموزش زبان با سايت شما آشنا شدم. كل مطالب توضيحي سايت رو خوندم. مي خوام شروع كنم اين روش رو. البته در صدد بودم تا يك معلم نيتيو بگيرم به صورت خصوصي كار كنم. نمي دونم همزمان اين كار را هم انجام بدم يا خير؟
  مشكل مكالمه روان دارم. براي كارم خيلي نياز دارم
  ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد

 43. درود بر شما
  داستان وارد شدن من به سایت شما از این قراره که امروز دیجی کالا برنامه آموزش تصویری نصرت رو تو پیشنهاد شگفت قرار داده بود منم اومدم دربارش تحقیق کنم خوردم به سایت شما که نمیدونم چه جوری شد من زبانشناس رو دان کردم البته اصلا با توضیحات شما در سایت نفهمیدم که اصلا به چیزی داشتم جستجو میکردم ربطی نداشت.
  بنده خب مثل خیلی ها علاقمند به یادگیری به زبان انگلیسی هستم همه جور موسسات رفتم همه جور برنامه، کتاب،ویدیو، کلا همه چیزی رو که فکر کنی رو تجربه کردم ولی به قول شما واقعا بعد مدتی خسته میشدم و بیخیال میشدم و این همین چیزی که شما تو سایتتون نوشته بودین بود که بخاطرش من اصلا فراموش کردم که دنبال چی بودم آخه حرفای دلم رو پیدا کرده بودم و کنجکاو بودم که واقعا راهکار شما با این همه تفاسیر چی میتونه باشه!!
  بالاخره رفتم بازار باز اونجا قبل از دانلود نظرات رو خوندم که اونجا هم به درستی حرفهای شما صحه گذاشته بودن،خب دانلود کردم و از سطح کودکانه شروع کردم دیدم که دایره لغاتم واقعا محدوده و راه من دراز.
  به هر حال این روش رو هم امتحان میکنم به امید بهتر شدن زبانم ولی فقط روش کار با برنامه رو زیاد نمیدونم،آبی چیه زرد چیه سفید چیه و اینکه تک تک باید رو کلمات کلیک کنم تا وضعیتش رو تغییر بدم؟ کلا اگه روش کار با برنامه رو بذارین ممنون میشم و اینکه بخوام گوشی رو عوض کنم باز همون دانلودها رو چه جوری میتونم داشته باشم که دوباره دان نکنم، در آخر هم ازتون کمال تشکر رو دارم.

 44. سلام.وقتتون بخیر.
  قصد دارم تا 1سال و نیم آینده مدرک زبانم رو بگیرم ولی متاسفانه سطح زبانم خیلی پایینه میتونم بگم ضعیفه،علاوه بر برنامه شما برنامه انکیدروید رو هم کار میکنم،روزی 20 واژه جدید به علاوه مرور تمام لغات قبل ،پیشنهاد شما برای بهتر یادگیری زبان چیه؟اول دایره لغاتم رو وسیع کنم؟

 45. سلام جناب ناصری وقتتون بخیر
  ممنون بابت سایت ومطالب مفیدتون.
  نمیدونم مطرح کردن مشکلم کاردرستی یانه اما من تیری درتاریکی پرتاب میکنم شاید کمکی برسه من 27 سالمه لیسانس مدیریت به زبان علاقه دارم اما هیچ وقت نتونستم یادبگیرم در حدخیلی خیلی مقدماتی .من بخاطر مسایلی دوره ای افسردگی داشتم و همین عامل باعث شد نتونم درکلاسهای زبان شرکت کنم چون اعتمادبه نفس و روحیه ای نداشتم و اینکه دراموزشگاه ها درجریان امورش بد هستین که نادرست.کلاسهای خصوصی هم که بسیار هزینه ی بالایی داره.استاد من واقعا سردرگم هستم نمیدونم چیکارکنم چطورشروع کنم تابه نتیجه برسم احساس بدی دارم ازینکه به هیج جا نتونستم برسم کسی هم نداشتم که راهنمایی و کمک بگیرم بدون منفعتی کاش کسی توی زندگیم بود که راهنماییم میکرد استادی مثل شما . نمیدونم فقط میخوام بهم بگید چیکارکنم که بتونم شروع کنم و ادامه بدم.
  ممنون و ببخشید

 46. سلام آقاي ناصري

  من ميخوام كنكور ارشد بدم خب تو ارشدم زبان خيلي مهمه اما هر كار ميكنم نميتونم ياد بگيرم.يعني اينكه كلاس رفتم توي كلاس بقدري پيشرفته حرف ميزدن كه فراري شدم و ترسيدم،خودم سي دي خريدم اما آموزش با سي دي تو لب تاب زمانبره و چشمامو خسته ميكنه،كتاب ميخونم نميتونم درست تلفظ كنم،خيلي علاقه دارم ياد بگيرم اما نميشه شما بگيد چطوري شروع كنم؟

 47. سلام و خسته نباشین خدمت شما
  ممنون از نرم افزار خیلی خوبتون ، یه سوال از خدمتتون داشتم ، من زبانم در حد متوسط رو به بالا هست ، چندین بار کلاس زبان رفتم و زبان خوندم و دوست دارم امتحان ایلتس بدم ولی مشکل من اینه که بعد از یه مدت که زبان می خونم زده میشم و دیگه تمایل ندارم ، در کل زود خسته میشم ، خیلی راههارو امتحان کردم که برام خوندنش لذت بخش بشه و زود خسته نشم ولی فایده نداشته ، می خواستم ببینم چکار باید بکنم ؟ سوال دومم هم در زمینه امادگی برای امتحان ایلتس هست که بعدا صحبت می کنیم ، ممنون میشم تو این زمینه هم راهنماییم کنید
  موفق و موید باشید

 48. عرض سلام و احترام دارم خدمت شما
  الان که توی اینترنت داشتم در مورد یک کانال خوب آموزش زبان سرچ میکردم ، با وبسایت شما آشنا شدم !
  نمیدونید چه حسی دارم ! دانشجوی کارشناسی روانشناسی ام ؛
  ولی عشقم زبانه ، یعنی من زبان رو فقط برای خودش میخونم ؛ نه اینکه وسیله ای باشه برای رسیدن به اهداف دیگه و اصلا برام سرگرمی محسوب میشه…ولی متاسفانه مطلبی که در مورد برنامه ریزی بدون اقدام و عمل فرمودید ، دقیقا در مورد من صدق میکنه.
  دوره ی دبیرستان، تا ترم ۵ بزرگسال کانون زبان ایران رو پاس کردم ، که اون ساعات ،جزء شیرین ترین ساعات زندگیم بود.۴ سال بعد دبیرستان هم ناچارا در یک موسسه ی زبان دیگه ثبت نام کردم و کتاب Inter change رو در طول یک سال ، تا اواسط آبی گذروندم .و با اینکه اساتید مسلط بودند و خودم هم معمولا نمره تاپ رو کسب میکردم ، ولی متاسفانه به دلیل نوع سیستم آموزشی و کند بودن روند پیشرفت ،ترجیح دادم دیگه کلاس نرم ، به این امید که اگه خودم بخونم ، بهتر نتیجه میگیرم . که ۵ سال گذشت و من عملا سراغ زبان نرفتم و شدم چیزی نباید میشدم !
  امروز به لطف راهنمایی های کاربردی شما ، میخوام دوباره با زبان عشق کنم ، زندگی کنم ، البته با روش پیشنهادی شما .
  امروز میخوام برنامه رو دانلود کنم و شروع کنم ؛ به لطف خداوند.
  ببخشید یه سوال : آیا توی تلگرام کانالی رو(فقط به زبان انگلیسی) ، پیشنهاد میکنید که روزانه به جای کانال های وقت گیر یه سری به این کانال بزنیم و بتونه به یادگیری لغات کمک کنه ؟
  باز هم سپاس از این همه محبت شما !

 49. سلام جناب ناصری عزیز
  واقعیت آنست که برای دفاع شدیدا به مدرک زبان نیاز دارم و زمان هم کم دارم.البته کاملا به این قناعت رسیده ام که زبان را پایه ای یاد بگیرم اما بعد از دفاع. به همین خاطر مزاحم شما شدم. وضع زبانم اصلا مناسب نیست و دوم مرداد آزمون msrt دارم.الان در حال مطالعه 504 واژه هستم.لغت ها زود فراموش میشن.بهترین برای نتیجه گرفتن چیست؟ ممنون میشم راهنماییم کنی. با احترام – اراتمند شما محمد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن