آموزش تمامی رنگ ها به زبان انگلیسی + ویدئو

یادگیری اسم رنگ ها به انگلیسی از جمله ۱۲ رنگ اصلی برای زبان آموزان الزامی است. در این مطلب و ویدئوی آموزشی به صورت کامل توضیح می دهیم.

52f6ddb76ca7068dcd09f50e68cffe4e.jpeg
رضا زکی زاده
۱۴۰۲ خرداد آپدیت شد 
colors.jpg

تصور کنید که شما اسامی رنگ‌ها را در فارسی نمی‌دانستید و برای خرید لباس با رنگ‌های مورد علاقه خود راهی مرکز خریدی می‌شدید. در این صورت، مطمئنا مشکلات متععدی در برقراری ارتباط با فروشندگان آن مجموعه و خرید لباس مورد علاقه خود برایتان پیش می‌آمد. این تنها یکی از مشکلات متعددی است که نداستن اسامی رنگ‌ها ممکن است برای شما ایجاد کند. به همین خاطر است که یادگیری رنگ‌ها و اسامی آنها برای کسانی که درحال یادگیری زبانی غیر از زبان مادری‌شان هستند الزامی است. زبان انگلیسی نه تنها از این قانون مستثنا نیست بلکه گستردگی استفاده از آن در سطوح بین‌ المللی بر اهمیت این موضوع افزوده است. در کنار کارایی زیادی که رنگ‌ها در انگلیسی دارند، آموزش آن‌ها به کودکان و افراد مبتدی بسیار آسان است و می‌تواند برای آنها بسیار لذت‌بخش هم باشد. ما نیز به منظور اینکه شما خوانند‌ه‌ی محترم با اسامی رنگ‌های مختلف در انگلیسی آشنا شوید، لیستی کامل از آنها را در این صفحه گردآوری کرده‌ایم.

با خواندن مطالب زیر، علاوه‌ بر اینکه می‌توانید دانش زبانی خود را ارتقا بخشید، بلکه با گنجینه‌ای کامل از تمامی رنگ‌ها با طیف‌های آنها روبه‌رو خواهید شد که می‌تواند رنگ‌شناسی شما را نیز تقویت کند. پس لطفا تا انتهای این مقاله‌ی رنگارنگ، ما را همراهی کنید تا تمامی رنگ‌ها را به همراه نام فارسی و انگلیسی‌شان را بررسی کنیم.

رنگ به انگلیسی

کلمه ی رنگ به انگلیسی

در انگلیسی آمریکایی به رنگ، color می‌گویند. اما بریتانیایی‌ها از واژه colour (با u اضافه) برای رنگ استفاده می‌کنند. color یا colour همچنین می‌‌تواند در جمله نقش فعل را بگیرد (به معنی رنگ کردن).

رنگ به انگلیسی در نقش اسم

There are seven colors in the rainbow

رنگین کمان هفت رنگ دارد.

رنگ به انگلیسی در نقش فعل

Tom colored his painting blue

تام نقاشی‌اش را آبی رنگ کرد.

تقسیم بندی رنگ‌ها در انگلیسی

همانطور که اکثریت شما می‌دانید، رنگ‌ها بطور کلی به دو دسته‌ی رنگ‌های اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند با این تفاوت که رنگ‌های فرعی از ترکیب شدن رنگ‌های اصلی با یکدیگر ساخته می‌شوند. در انگلیسی نیز به رنگ‌های اصلی primary colors و به رنگ‌های فرعی secondary colors گفته می‌شود. در بخش‌های زیرین رنگ‌های مربوط به هر دسته را اختصاصا بررسی می‌کنیم.

رنگ‌های اصلی یا Primary colors

قرمز، آبی، و سبز سه رنگ اصلی‌ای هستند که در جهان شناخته شده اند. همانطور که گفته شد، از ترکیب این رنگ‌ها (یا طیف‌های مختلفشان) با یکدیگر رنگ‌های فرعی به دست می‌آیند. بطور مثال از ترکیب رنگ آبی و سبز، رنگ فرعی زرد حاصل می‌شود. طبیعی است که این سه رنگ جزو اولین رنگ‌هایی است که معانی‌شان در انگلیسی باید آموخت.

رنگcolor
سبزGreen
قرمزRed
آبیBlue

رنگ‌های اصلی در زبان انگلیسی

رنگ‌‌‌های فرعی یا secondary colors

از ترکیب طیف‌های مختلف رنگ‌های اصلی می‌توان هزاران رنگ متنوع ساخت. تعداد دقیق رنگ‌های این دسته مشخص نیست اما تحقیقات اخیر در این زمینه نشان می‌دهند که حداقل 10 میلیون رنگ فرعی در شرایط آزمایشگاهی قابل رویت است. طبیعی است که شما بعنوان یک زبان‌آموز انگلیسی نیازی ندارید رنگ‌هایی که حتی با چشم انسان قابل دیدن نیستند را بدانید. البته، دانستن رنگ‌هایی که به نسبت پرکاربردترند (مانند مشکی، سفید، نارنجی، بنفش، و از این قبیل) الزامی است. به همین خاطر، برای آشنایی شما با مهم ترین رنگ‌های فرعی، جدول زیر را تهیه دیده‌ایم.

رنگColor
مشکیBlack
سفیدWhite
طوسیGray
نارنجیOrange
صورتیPink
بنفش ارغوانیPurple
کرمیCream
بنفشViolet
آبی کربنیNavy
استخوانیBone
بژBeige
زرد کهرباییAmber
سبز زیتونیOlive
آبی آسمانیSky blue
فیروزه‌ایTurquoise
نقرهSilver
طلائیGold
سبز دودیTeal
جگریIndian Red
حنایی روشنSalmon
زرشکیCrimson
شرابیFire brick
قهوه‌ایBrown
سرخابیHot pink
شفقیDeep pink
نارنجی پررنگCoral
قرمز گوجه‌ایTomato
شیریLight yellow
لیموییCitreous
هلوییMoccasin
نخودیPale goldenrod
خاکیKhaki
سبز پسته‌ایGreen yellow
سبز روشنChartreuse
یشمیAquamarine
سبز لجنیYellow green
خزه‌ایSea green
آبی روشنLight sky blue
آبی لجنیCadet blue
نیلیDodger blue
سرمه‌ایDark blue
آبی نفتیMidnight Blue
گندمیWheat
بادمجانیRosy brown
خردلیGoldenrod
آلبالوییMaroon
برنزهTan
کتانیLinen
دودیDim gray

لیستی کامل از رنگ‌ها به زبان انگلیسی

صفت‌های رنگ ها به انگلیسی

همانطور که در مواردی از جدول بالا مشاهده کردید، گاهی وقت‌ها با اضافه کردن صفتی قبل از یک رنگ مشخص، نام رنگ جدیدی به دست می‌آید که معمولا سطح تیره‌تر یا روشن تر همان رنگ است. به عنوان مثال dark blue به معنی آبی تیره و bright green به معنی سبز روشن هستند که به طیف‌های تیره‌ی رنگ آبی و روشن رنگ سبز اطلاق داده می‌شوند. در کنار Dark و Bright صفت Light نیز یکی دیگر از صفت‌های پرکاربرد در توصیف رنگ‌ها است. Light که به معنی ملایم است، برای توصیف طیف‌های کمرنگ رنگ‌های مختلف در زبان انگلیسی استفاده می‌شود. به طور مثال light green به سبزی که نسبتا کمرنگ‌تر و ملایم‌تر است گفته می‌شود.

حالات مختلف رنگ‌ها در انگلیسی

با افزوده شدن صفت‌های تفضیلی (est و er) به بعضی از رنگ‌ها در انگلیسی، حالات مختلف آن‌ها به دست می‌آید. این صفات تفضیلی برای مقایسه میزان پررنگی و شدت رنگها استفاده می‌شود. بطور مثال brown (قهوه‌ای)، browner (قهوه‌ای تر)، brownest (قهوه‌ای ترین).

استفاده از پسوند ish در توصیف رنگ‌های انگلیسی

در انگلیسی، هنگامی که از رنگ دقیق چیزی مطمئن نیستیم، از پسوند ish برای نشان دادن عدم اطمینانمان استفاده می‌کنیم. به طور مثال Greenish به معنای مایل به سبز و Yellowish به معنای مایل به زرد است.

یادگیری رنگ‌ها در انگلیسی می‌تواند در تقویت مهارت‌ مکالمه شما بسیار مفید واقع شود. ما نیز وظیفه خود دانستیم، در این صفحه‌ی زبانشناس به توضیح رنگ‌های کاربردی انگلیسی و مسائل مربوط به آنها بپردازیم. ما معتقدیم که شما با خواندن مقاله‌ی بالا، قادر خواهید بود تمامی رنگ‌هایی که در مکالمات انگلیسی نیاز به استفاده از آنها خواهید داشت را یاد بگیرید. جهت دریافت آموزش‌های بیشتر در حوزه‌های مختلف مربوط به زبان‌انگلیسی، شما می‌توانید اپلیکیشن زبانشناس را از لینک زیر تهیه کنید و از مزایای متعدد آن بهره‌ ببرید‌. تیم زبانشناس، با پشتیبانی از هزاران کاربر زبان‌آموز، بسیار مفتخر می‌گردد که بتواند کمکی در راستای آموزش زبان انگلیسی به شما کرده باشد. پس، لطفا در تماس با مشاورین ما و شروع فرایند آموزش زبان انگلیسی‌تان تحت نظر متخصصین زبانشناس لحظه‌ای درنگ نکنید.

دانلود اپلیکیشن زبانشناس

دیدگاهتان را بنویسید