دانلود رایگان مجموعه کتاب Four Corners

اگر دوست دارید در خانه زبان بخوانید یا دنبال یک کتاب مفید برای معرفی به زبان‌آموزان هستید با دانلود کتاب فور کرنرز می‌توانید به یک منبع جذاب برای یادگیری زبان در سطح مبتدی و متوسط دسترسی داشته باشید. در ادامه در مورد این کتاب و ویژگی‌های آن بیشتر بخوانید.

20221125_151037.jpg
حمیده کریمی
۲۱ روز پیش آپدیت شد 
1.jpg

یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان استفاده از کتاب‌های خودآموز است که مهارت‌های مختلف زبان را هم‌زمان آموزش می‌دهد. اگر دوست دارید در خانه زبان بخوانید یا دنبال یک کتاب مفید برای معرفی به زبان‌آموزان هستید با دانلود کتاب فور کرنرز می‌توانید به یک منبع جذاب برای یادگیری زبان در سطح مبتدی و متوسط دسترسی داشته باشید. در ادامه در مورد این کتاب و ویژگی‌های آن بیشتر بخوانید.

معرفی کتاب Four Corners

1.jpg

مجموعه کتاب‌های خودخوان Four Corners مجموعه‌ای یکپارچه و سطح‌بندی‌ شده است که هر چهار مهارت زبان انگلیسی را هم‌زمان و در قالب درس‌های متنوع و جذاب آموزش می‌دهد. این کتاب برای نوجوانان، جوانان و بزرگسالانی طراحی شده که می‌خواهند یادگیری زبان انگلیسی را خودآموز شروع کنند. البته در بسیاری از آموزشگاه‌های زبان در سراسر کشور از همین مجموعه برای آموزش زبان استفاده می‌شود و مربیان از آن به‌عنوان منبع آموزش استفاده می‌کنند ولی در اصل این مجموعه یک مجموعه‌ی self-study یعنی خودخوان است و برای یادگیری آن نیازی به مربی ندارید.

یکی از ویژگی‌های مهم این کتاب، تمرکز روی ارتقاء هر چهار مهارت زبان است. تمرین‌ها و مطالب آموزشی کتاب از همان سطح اول و درس اول طوری تنظیم شده است که هم‌زمان هر چهار مهارت اسپیکینگ یا صحبت کردن، لیسنینگ یا شنیدن، رایتینگ یا نوشتن و ریدینگ یا خواندن را یاد می‌گیرید. تمرین‌ها و درس‌های کتاب ترکیبی از هر چهار مهارت است و با گذراندن این دوره لازم نیست نگران ضعف در بعضی مهارت‌ها باشید.

در این مجموعه که هر سطح آن شامل ۱۲ واحد یا درس است مطالبی مثل گرامر پایه، کلمات ضروری و کاربردهای مختلف زبان آموزش داده می‌شود. در این درس‌ها به موضوعات جذاب و روزمره پرداخته شده است که برای افراد مختلف با سلیقه‌های مختلف جذاب است مثلا زندگی روزمره، کار، بازی، غذا، تجربه‌های زندگی و جشن‌ها و مناسبت‌ها. در واقع این موضوعات مباحثی هستند که در زندگی روزمره دائما با آن سروکار دارید و وقتی بتوانید کلمات و نکات مرتبط با آن را یاد بگیرید، زبان انگلیسی را تا حد قابل‌قبولی برای گذراندن زندگی روزمره یاد می‌گیرید.

یکی از بخش‌های کتاب که مورد توجه زبان‌آموزان قرار دارد، تمرین‌های متعدد برای تقویت مهارت اسپیکینگ است که کمتر در سایر کتاب‌های آموزشی به آن پرداخته می‌شود. این مجموعه بخشی به نام 'Keep Talking' دارد که به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا بتوانند فصیح‌تر و واضح‌تر انگلیسی را صحبت کنند.

در این مجموعه با مباحث جذاب و با تصاویر رنگی مباحث آموزشی مطرح شده‌اند و خبری از درس‌های کسل‌کننده و متن‌های طولانی نیست. با طی کردن این دوره‌ی آموزشی خودآموز، اعتمادبه‌نفس و مهارت لازم برای شروع دوره‌های پیشرفته را کسب می کنید.

این مجموعه توسط انتشارات کمبریج منتشر شده که یکی از معتبرترین و بهترین انتشارات برای کتاب‌های آموزشی زبان است.

قسمت‌های مختلف کتاب Four Corners

این کتاب‌ها مجموعه‌هایی خودخوان یا خودآموز هستند یعنی شما بدون کمک مربی هم می‌توانید خودتان به‌صورت مستقل آن را یاد بگیرید. البته اگر کاملا مبتدی باشید و بخواهید از صفر شروع کنید، بهتر است که در ابتدا با همکاری یک مربی، مطالعه را شروع کنید.

هر ۴ سطح این کتاب شامل بخش‌های مختلف است:

کتاب دانش‌آموز کتاب اصلی این مجموعه است و مطالب آموزشی و درس‌های مختلف در همین کتاب گنجانده شده است. این کتاب دانش‌آموز با فایل صوتی و نرم‌افزار همراه است برای اینکه مهارت شنیدن را تقویت کنید و با نرم‌افزار، مراحل مختلف یادگیری یک درس را طی کنید. بعضی درس‌ها فایل ویدیویی هم دارند. در واقع این کتاب به همراه فایل‌های چندرسانه‌ای یک مجموعه‌ی کامل برای یادگیری زبان است.

کتاب کار، بخش بعدی این مجموعه است و تمرین‌های مختلف برای سنجش مهارت زبان‌آموز در آن گنجانده شده است.

کتاب معلم برای کسانی است که قصد تدریس این مجموعه را دارند و مایل‌اند که به جواب سوال‌های مطرح‌شده در کتاب کار و نحوه‌ی تدریس کتاب دسترسی داشته باشند.

ویژگی‌های کتاب فور کرنرز

این کتاب به‌خاطر ویژگی‌های زیر مورد توجه زبان‌آموزان و موسسه‌های آموزشی زبان قرار گرفته و برای شروع یادگیری زبان توصیه می‌شود:

سطح‌بندی از مبتدی تا متوسط

تمرکز روی هر چهار مهارت اصلی زبان به‌صورت هم‌زمان

پرداختن به موضوعات جذاب و کاربردی برای مکالمات و زندگی روزمره

پرداخت به گرامر و افزایش دامنه‌ی لغات متناسب با سطح زبان‌آموز

دارای تمرین برای سنجش میزان تسلط بر مباحث

این کتاب ۴ سطح دارد و آموزش‌های آن از سطح کاملا مبتدی شروع می‌شود و تا متوسط ادامه پیدا می‌کند. اگر سطح شما بالاتر از متوسط است، این مجموعه برای شما مناسب نیست.

کتاب Four Corners 1

2.jpg

این کتاب برای مبتدیانی است که می‌خواهند زبان را از صفر شروع کنند. اگر تا به حال زبان نخوانده‌اید یا آموزش‌های ابتدایی زبان را فراموش کرده‌اید از این سطح شروع کنید. بر اساس سطح‌بندی CEFR ، سطح این کتاب A1 است یعنی برای شروع آشنایی با زبان، گرامر مقدماتی، کلمه‌های ساده و در مجموع برای سطح مبتدی، مناسب است. این کتاب در سطح یک دارای واحدهای ۸ صفحه‌ای است. در این هشت صفحه هر بار با موضوع متفاوتی با کلمه‌های جدید، قواعد گرامری، زبان کاربردی و تمرین‌های ریدینگ آشنا می‌شوید.

در ادامه می‌توانید کتاب دانش‌آموز سطح یک فور کرنرز را دانلود کنید.

دانلود کتاب four corners 2nd studentbook 1

four corners 2nd studentbook.www.zabanshenas.com

۵۳ MB

کتاب Four Corners 2

3.jpg

این کتاب برای مبتدیانی است که سطح بالاتری دارند و دارای اندکی دانش اولیه در مورد زبان انگلیسی هستند. این کتاب برای سطح A2 مناسب است که کمی بالاتر از مبتدی است. در این کتاب هم با گرامر پایه، واژگان جدید و زبان کاربردی در موقعیت‌های مختلف، بیشتر آشنا می‌شوید. این کتاب شامل ۱۲ بخش یا درس است که موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهد از جمله علایق، سلامت، خرید، غذا و سرگرمی. در این کتاب تمرین‌هایی برای اسپیکینگ هم گنجانده شده است تا بتوانید این مهارت مهم زبان را هم بهتر یاد بگیرید.

در ادامه می‌توانید کتاب دانش‌آموز سطح دو فور کرنرز را دانلود کنید.

دانلود کتاب four corners 2nd studentbook

four corners 2nd studentbook 2.www.zabanshenas.com

۶۱ MB

کتاب Four Corners 3

4.jpg

این سطح از کتاب برای زبان‌آموزانی با سطح متوسط است. در این مجموعه کتاب سطح متوسط به دو سطح دیگر تقسیم می‌شوند. سطح سه کتاب برای سطح متوسط پایین یا B1 است. اگر آموزش زبان را با همین سری کتاب‌ها شروع کرده باشید، بعد از سطح دو وارد سطح متوسط می‌شوید. اگر دانش پایه‌ی زبان را از زمان مدرسه به یاد دارید، می‌توانید مستقیما از کتاب سوم این سری، آموزش زبان را شروع کنید.

در این سطح تمرکز کتاب روی بهبود مهارت‌های ارتباطی است و با تمرین‌هایی همراه است که اعتمادبه‌نفس و دانش شما را برای مکالمه افزایش می‌دهد.

در ادامه می‌توانید کتاب کار، کتاب دانش‌آموز و کتاب راهنمای معلم سطح سه فور کرنرز را دانلود کنید.

دانلود کتاب four corners 2nd studentbook 3

four corners 2nd studentbook 3.www.zabanshenas.com

۶۱ MB

کتاب Four Corners 4

5.jpg

این کتاب که آخرین جلد این مجموعه است برای زبان‌آموزان سطح متوسط بالا مناسب است یعنی بر اساس معیار سطح‌بندی CEFR ، برای سطح B1+ است. بعد از مطالعه‌ی این کتاب شما برای مباحث آموزشی سطح متوسط به بالا آماده می‌شوید و می‌توانید دوره‌های آموزشی دیگر را با خیال راحت شروع کنید. با خواندن این کتاب آمادگی لازم برای ادامه‌ی آموزش از طریق پادکست، فیلم و کتاب‌های سطح متوسط و پیشرفته را دارید و می‌توانید از کتاب‌های صوتی و تمام منابع آموزشی موجود، برای ارتقای سطح خود استفاده کنید.

این کتاب که آخرین جلد این مجموعه است برای زبان‌آموزان سطح متوسط بالا مناسب است یعنی بر اساس معیار سطح‌بندی CEFR ، برای سطح B1+ است.

بعد از مطالعه‌ی این کتاب شما برای مباحث آموزشی سطح متوسط به بالا آماده می‌شوید و می‌توانید دوره‌های آموزشی دیگر را با خیال راحت شروع کنید. با خواندن این کتاب آمادگی لازم برای ادامه‌ی آموزش از طریق پادکست، فیلم و کتاب‌های سطح متوسط و پیشرفته را دارید و می‌توانید از کتاب‌های صوتی و تمام منابع آموزشی موجود، برای ارتقای سطح خود استفاده کنید.

در ادامه می‌توانید کتاب دانش‌آموز سطح چهار فور کرنرز را دانلود کنید.

دانلود کتاب four corners 2nd studentbook 4

four corners 2nd studentbook 4.www.zabanshenas.com

۵۹ MB

تسلط به زبان با اپلیکیشن زبان‌شناس

مطالعه‌ی کتاب یکی از راه‌های افزایش مهارت‌های اصلی زبان است. غیر از کتاب به لطف اینترنت منابع متعددی برای یادگیری زبان در اختیار ما قرار دارد از جمله اپلیکیشن زبان. در این اپلیکیشن جامع به دوره‌های آموزشی مختلف، کتاب‌های مشهور و خواندنی، کتاب‌های صوتی، دوره‌های تلفظ و مکالمه، منابعی برای افزایش دامنه‌ی لغات و در مجموع به تمام منابعی که برای افزایش مهارت‌های زبانی خود نیاز دارید گنجانده شده است.

غیر از منابع آموزشی در اپلیکیشن زبانشناس امکانی به نام جعبه لایتنر وجود دارد که با کمک آن می‌توانید کلمه‌های جدید و اصطلاحات رایج زبان را برای همیشه به حافظه‌ی بلندمدت خود بسپارید. اگر سوالی دارید می‌توانید در تالار زبانشناس مطرح کنید و برای شرکت در چالش‌های مختلف، با سایر زبان‌آموزان رقابت و همکاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید