بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

کی گفته که برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز به کلاس رفتن هست؟ با این ۵ استراتژی، مهارت‌های انگلیسی -مکالمه، گرامر، لغت و خود را در منزل تقویت کنید

photo_2022-03-28_16-59-49.jpg
حسین ناصری
اسفند ۱۳۹۸ 
۳۴۹۴ 
انگلیسی در منزل

در گذشته تنها منابع آموزشی، خانواده و مدرسه بوده است اما در حال حاضر با توجه به پیشرفت علم و فنّاوری، روش‌های یادگیری بسیار گسترده‌تر و قابل‌دسترس‌تر شده‌اند. البته تنها کمیت روش‌های یادگیری بیشتر نشده است بلکه کیفیت یادگیری نیز در روش‌های جدید بسیار بالاتر از روش‌های قدیمی شده است.

یکی از موضوعاتی که زبان آموزان به آن علاقه‌ی زیادی دارند، یادگیری زبان انگلیسی در منزل است. البته در اینجا بیشتر منظور این است که بدون رفتن سر کلاس آموزشی، زبان انگلیسی را یاد بگیریم. یادگیری زبان انگلیسی در منزل شاید برای خیلی‌ها لازم باشد. شاید کسی دوست نداشته باشد که محل گرم‌ونرم خانه را رها کند و در یک زمستان سرد، سر کلاس‌های آموزشی برود. شاید مادری در حال تربیت فرزندان خود است و می‌خواهد زبان انگلیسی را نیز یاد بگیرد. خلاصه دلایل متعددی وجود دارد که شخصی بخواهد بدون رفتن به کلاس‌های آموزشی و در منزل خود، زبان انگلیسی را یاد بگیرد.

اگر جزء این دسته از افراد هستید خبر خیلی خوبی برای شما دارم. یادگیری زبان انگلیسی در منزل می‌تواند بسیار مؤثرتر و کارآمدتر از کلاس‌های آموزشی باشد. در ادامه بهترین استراتژی‌های یادگیری زبان انگلیسی در منزل برای شما ارائه می‌شود.

تمرکز بیشتر روی مسائل مهم‌تر

جهان امروز یک آشفته‌بازار بی‌نظم و پر سروصدا از فعالیت‌های مختلف است؛ که هرسال بدتر نیز می‌شود. بازی‌های کامپیوتری، خواندن اخبار، دیدن فیلم‌ها و سریال‌های بی‌فایده‌ی تلویزیونی، و هزاران کار بی‌اهمیت دیگر. به‌راستی روزانه هر شخص چقدر روی این مسائل کم‌اهمیت و بعضاً مضر وقت می‌گذارد؟ در حقیقت مشکل جهان امروز ما کمبود وقت نیست. بلکه کمبود اولویت‌بندی بین فعالیت‌ها است. آقای تیم فریس در کتابش به‌عنوان “چهار ساعت کار در هفته” می‌گوید:

خیلی از چیزها تفاوتی را برای ما ایجاد نمی‌کند. اینکه سرتان بسیار شلوغ باشد از پرکاری نیست بلکه از تنبلی است – تنبلی فکر و کارهای طبقه‌بندی نشده. غرق شدن و سراسیمگی در انجام کارهای زیاد، گاهی اوقات به‌اندازه‌ی اینکه هیچ کاری نکنید بی‌حاصل است. اما به‌گزین بودن – فعالیت کمتر – راهی به‌سوی کارآمدی است. به فعالیت‌های کمتر و مهم‌تر تمرکز کن و بقیه چیزها را نادیده بگیر.

قانون پارتو

در علم اقتصاد قانونی به نام پارتو وجود دارد که می‌گوید ۸۰ درصد رخدادها از ۲۰ درصد دلایل به وجود می‌آید. این قانون به زبان ساده به این معنی است که معمولا تنها بیست درصد از فعالیت های روزمره ی ما، مفید است و بقیه فعالیت های ما یا بازدهی مناسبی ندارد، یا حتی مضر است! اعمال این قانون بسیار ساده در فعالیت‌های روزانه و کم کردن از حجم فعالیت های غیر مفید، می‌تواند وقت فراوانی را برای کارهای مهم به شما بدهد. بنابراین مهم‌ترین، و پر عملکردترین فعالیت‌های زندگی خودتان را شناسایی کنید و تمرکزتان را معطوف آن‌ها نمایید تا وقت بسیار بیشتری را بتوانید به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید.

قانون پارتو

طبق قانون پارتو، ۸۰ درصد نتایج مثبت در زندگی‌تان فقط از ۲۰ درصد فعالیت‌های شما نشات می‌گیرد

خیلی‌ها این چیزها را می‌دانند اما هیچ‌گاه به آن عمل نمی‌کند. همین‌الان وقت عمل است. شما با صرف تنها ده دقیقه از زمان الآن خودتان می‌توانید با انجام دادن مراحل زیر، فعالیت‌های اضافی روزمره خود را شناسایی کرده و قانون پارتو را روی آن اعمال نمایید تا زمان بسیار زیادی را برای خود باز نمایید.

۱- در ستون اول یک جدول، تا آنجایی که می‌توانید فعالیت‌های روزمره، هفتگی و ماهیانه‌ی خود را یادداشت کنید.

۲- در ستون دوم جدول، زمانی که به آن اختصاص می‌دهید را یادداشت کنید.

۳- در ردیف سوم جدول را با قرار دادن عدد صفر تا پنج، به ارزیابی خروجی فعالیت‌ها اختصاص دهید.

پس از تکمیل این جدول، ۲۰ درصد از فعالیت‌هایی که به آن‌ها نمره‌ی بالایی داده‌اید را انتخاب نموده و تمرکزتان را بیشتر روی آن بگذارید و ۸۰ درصد بقیه را کمتر انجام دهید. با این کار می‌توانید محاسبه کنید که به‌طور متوسط چقدر می‌توانید در زمان خود صرفه‌جویی نمایید.

بالا بردن اهمیت زبان انگلیسی در ذهن

خواندن زبان انگلیسی در صبح زود و شب قبل از خواب:

پس‌ازاینکه روش بالا را برای تمرکز بیشتر روی مسائل مهم‌تر پیاده‌سازی کنید وقت بیشتری برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل خواهید داشت. حال وقت این است که درجه‌ی اهمیت زبان انگلیسی را برای خود بالا ببرید. مطالعه‌ی زبان انگلیسی در صبح زود سه فایده‌ی عمده دارد:

تضمین می‌کند که هرروز حداقل زمانی را برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص داده‌اید، فرقی نمی‌کند که روزتان چقدر دیوانه‌وار شلوغ شده است. در یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین مسائل آهستگی و پیوستگی یادگیری است. اگر آهستگی و پیوستگی در یادگیری زبان انگلیسی برقرار باشد، انگیزه‌ی شما بیشتر می‌شود و درنهایت زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید.

به ذهن شما یادآوری می‌کند که یادگیری زبان انگلیسی از درجه‌ی اهمیت بالایی برخوردار است. اگر یادگیری زبان انگلیسی، اولین کار روزانه‌ی شما باشد؛ این کار در ذهن شما در صدر کارهای پراهمیت روزانه قرار می‌گیرد. با این کار، احتمال اینکه در زمان‌های مرده و مخفی نیز یادگیری زبان انگلیسی را انجام بدهید، نیز بالاتر می‌رود.

مطالبی که احیاناً شب گذشته خوانده‌اید را تقویت می‌کند. تکرار یکی از مهم‌ترین عناصر یادگیری زبان انگلیسی است که معمولاً اهمیت آن فراموش می‌شود. با مرور سریع مطالبی که شب گذشته قبل از خواب یاد گرفته‌اید احتمال یادآوری آن مطالب را در آینده بسیار بالاتر می‌برید.

از طرف دیگر مطالعه‌ی زبان انگلیسی درست قبل از خواب، سه فایده‌ی دیگر برای شما دارد:

یادگیری زبان انگلیسی تبدیل به یک عادت روزانه می‌شود: شما روزتان را با یادگیری زبان انگلیسی آغاز کردید؛ شبتان را نیز با آن به پایان می‌برید. این تقارن مثبت عملکرد شما احساس خوبی را به شما می‌دهد. انگیزه‌ی شما را بالاتر می‌برد و کمک می‌کند که عادت یادگیری زبان انگلیسی‌تان را بیشتر تقویت کنید.

باعث می‌شود که مطالب در خواب در ذهن شما تثبیت شود: ذهن ما در خواب مطالب جدید را تجزیه‌وتحلیل و ذخیره می‌کند. وقتی‌که یادگیری زبان انگلیسی آخرین فعالیت شما قبل از خواب باشد زودتر از همه‌ی اطلاعات در ذهن شما تجزیه‌وتحلیل می‌شود.

نکته‌ی انحرافی: این موضوع را با بحث آموزش زبان انگلیسی در خواب اشتباه نگیرید.

تبدیل عادت های غیر مفید به مفید

یکی از مشکلات ما در زندگی روزمره‌ی خود این است که به کارهای بیهوده‌ای عادت کرده‌ایم. مثلاً عادت کرده‌ایم که هر وقت از خواب بیدار می‌شویم، به مدت نیم ساعت اخبار سایت‌های اینترنتی را مرور کنیم و ایمیل‌های خود را چک کنیم. یا عادت کرده‌ایم که وقتی‌که از سر کار یا مدرسه برمی‌گردیم، یک ساعت تلویزیون نگاه کنیم و بعد غذا بخوریم. این عادت‌های بی‌فایده، وقت خیلی زیادی از ما می‌گیرد. اما می‌توان این عادت‌ها را با دانستن نحوه‌ی شکل‌گیری آن‌ها، تعویض کرد و به عادت خوبی تبدیل کرد. چارلز داهیگ روش این کار را برای ما شرح داده است که بنده در این نوشته با جزئیات کاملی توضیح داده‌ام. خلاصه بخواهم بگویم شیوه‌ی کار به این صورت است که هر عادت از ۳ جزء تشکیل می‌شود:

۱- جرقه : مثلاً بیدار شدن از خواب. ۲- کار عادی: چک کردن اخبار. ۳- جایزه: خوردن صبحانه.

برای اینکه عادتمان را به عادت خوب تبدیل کنیم، کافی است که با نگه‌داشتن جزء اول و جزء سوم عادت، یعنی جرقه و جایزه، جزء دوم را به کار مفیدی تغییر دهیم (در اینجا خواندن زبان انگلیسی).

زنده کردن زمان‌های مرده

در فعالیت‌هایی که به‌طور روزمره انجام می‌دهیم زمان‌های مرده و فعالیت‌های مخفی بسیار زیادی پیدا می‌شود که اصلاً فکرش را نمی‌کنیم که بتوان از آن‌ها استفاده‌ی مناسب کرد. این‌ها را می‌توان کشف کرد و از آن برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کرد.

فعالیت‌های بی‌نیاز از فکر

شنیدن مطالب انگلیسی از آن دسته از فعالیت‌ها است که برای رسیدن به حد تسلط در زبان انگلیسی بسیار نیاز است. خیلی‌ها هم یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتشان همین درک مطالب شنیداری است. شاید از خوش‌شانسی ما باشد که شنیدن می‌تواند به‌راحتی زمان‌های مرده‌ی ما را زنده کند. زیرا برای شنیدن نه نیازی به چشم‌ها و دست‌هایمان نداریم. بنابراین خیلی از فعالیت‌های روزمره خود، که نیازی به فکر کردن ندارند را می‌توانیم با گوش دادن به مطالب صوتی زنده کنیم. شاید فکرش را نکنید که چقدر این کار می‌تواند زمان مرده‌ی شما را زنده کند. الآن یک حساب سرانگشتی برایتان می‌کنم: ورزش صبحگاهی: ۱۵ دقیقه؛ صبحانه ۱۵دقیقه؛ رفتن و برگشتن سر کار یا مدرسه: به‌طور متوسط یک ساعت؛ نهار: ۲۰ دقیقه؛ شام: ۲۰ دقیقه. تا همین‌جا می‌شود ۲ ساعت و ده دقیقه زمان مرده که تقریباً برای همه‌ی افراد اتفاق میفتد. خیلی‌ها برای خودشان در منزل غذا درست می‌کنند، به مرتب کردن وسایل منزل می‌پردازند و یا برای خرید مواد موردنیاز منزلشان بیرون می‌روند. همه‌ی این‌ها زمان‌های مرده‌ای است که به‌راحتی می‌توان از آن برای این‌چنین مسئله‌ی مهمی استفاده کرد.

نکته‌ی غیر انحرافی: متأسفانه در کشور ما به دلیل بوروکراسی‌هایی که وجود دارد بعضاً با معطلی‌های زیادی مواجه می‌شویم، در ادارات، بانک‌ها، و …. به‌جای اینکه این چیزها تنها بر عصبانیت ما بیفزاید، می‌توان این وقت‌ها را با همین روش زنده کرد. تنها کافی است که یک پخش‌کننده صوتی (یا گوشی همراه هوشمند) و یک هدفون کوچک همیشه همراهتان باشد.

نکته‌ی غیر انحرافی ۲: خواندن، شنیدن، و دیدن اخبار، واقعاً هیچ دردی را از ما دوا نمی‌کند. باوجوداین، طبق گزارش الکسا، سایت‌های خبری جزو پر بازدیدترین سایت‌های ایرانی هستند (در ۲۵ سایت اول ایران، ۶ سایت خبری مشاهده می‌شود). اگر واقعاً اتفاق بسیار مهمی در دنیا یا کشور بیفتد دیر یا زود با دیدن سر تیتر روزنامه‌هایی که در راه می‌بینید یا حرف‌های مردم به آن پی می‌برید بنابراین هیچ‌وقت از دنیا عقب نمی‌مانید. بااین‌وجود، اگر جزو آن دسته از افراد هستید که واقعاً نمی‌توانید بدون اخبار روزتان را به شب برسانید، حداقل اخبار انگلیسی بخوانید یا بشنوید.

خواندن مطالب به انگلیسی

اگر دانشجو هستید، اکثر درس‌ها کتاب‌های مرجع انگلیسی دارند. به‌جای کتاب ترجمه‌ی فارسی (که معمولاً پر از غلط‌غلوط هستند!) کتاب‌های مرجع انگلیسی بخوانید. خواندن اخبار به زبان انگلیسی (که در نکته غیر انحرافی ۲ آمد) نیز جزء همین دسته قرار می‌گیرد.

نوشتن ای میل انگلیسی

در مکاتبات ایمیلی خود می‌توانید به برخی از افرادی که فکر می‌کنید زبان انگلیسی‌شان قوی است به انگلیسی مکاتبه کنید. اساتید دانشگاه و دیگر دانشجویان از این دسته هستند. لینکدین هم فضای مناسبی برای تبادل اطلاعات و ارتباط با دیگران به‌صورت انگلیسی است. این روش حتی می‌تواند در پیامک‌هایی که به افراد مختلف می‌زنید نیز مورداستفاده قرار بگیرد.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در منزل

اکثر افرادی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند، مهم‌ترین مشکل پیش رویشان مکالمه زبان انگلیسی است. اما یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی را می‌توان به‌راحتی در منزل با دیدن فیلم‌ها و گوش دادن به مطالب جذاب انگلیسی پیاده‌سازی کرد. این روش که همان تکنیک سایه است را در نوشته‌های قبلی به‌طور مفصل توضیح داده‌ام. این تکنیک به سه روش نیم‌سایه، سایه‌ی کامل، و سایه تکاملی قابل پیاده‌سازی است. تکنیک سایه در حالت ساده‌ی آن یعنی تکرار آنچه که می‌شنوید. اما ظرافت‌های بسیار زیادی دارم که پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را مطالعه کرده و در برنامه‌ی روزمره‌ی خود برای یادگیری زبان انگلیسی پیاده‌سازی کنید.

تکنیک سایه

در تکنیک سایه شما به طور همزمان هر آنچه را که میشنوید، تکرار می‌کنید.

در تارنگار زبانشناس یک قسمت با عنوان داستان کوتاه انگلیسی قرار دارد که تکنیک سایه را می‌توانید در منزل خود، روی این داستان‌ها پیاده‌سازی کنید. خواندن و گوش دادن داستان‌ها به‌طورکلی شامل پنج مرحله می‌شود:

۱- گوش دادن کلی داستان کوتاه

۲-گوش دادن داستان به همراه متن انگلیسی

۳- گوش دادن داستان بدون نگاه کردن متن

۴- تمرین تلفظ

۵- پیاده‌سازی شگرد سایه

با پیاده‌سازی این پنج روش روی هر داستان کوتاه، اولاً لغت‌های فراوانی یاد می‌گیرید، ثانیاً گرامر زبان انگلیسی را به‌طور ناخودآگاه یاد می‌گیرید و درنهایت مکالمه زبان انگلیسی شما نیز به نحو چشمگیری تقویت می‌شود.

یادگیری لغات انگلیسی در منزل

همانند تقویت مکالمه زبان انگلیسی، افزایش دایره‌ی لغات انگلیسی نیز یکی از آن چیزهایی است که نه‌تنها بسیار مهم است بلکه به بهترین شیوه‌ی ممکن در منزل قابل پیاده‌سازی است.همان‌طور که قبلاً گفته شد، بهترین روش یادگیری لغات انگلیسی این است که آن‌ها را حفظ نکنید. یکی از مهم‌ترین کارها برای یادگیری لغات انگلیسی خواندن کتاب است. اما نه کتاب‌های آموزش زبان و لغات. بلکه خواندن کتاب‌های داستان و آموزنده. بنابراین پیشنهاد بنده این است که در کتابخانه‌ی منزلتان همیشه چند عدد کتاب انگلیسی ( داستان، رمان و …) برای خواندن داشته باشید.

حفظ کردن

حفظ کردن طوطی‌وار و فلش کارتی، روش مناسبی برای افزایش دایره‌ی لغات انگلیسی نیست.

از طرف دیگر در نوشته‌ی نقش فراموشی در یادگیری لغات انگلیسی به این نکته اشاره کردم که تغییر در شرایط یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند به حفظ کردن بهتر لغات انگلیسی بسیار کمک کند. بنابراین تنها به کتاب بسنده نکنید بلکه منابع دیگر مانند فیلم، موسیقی، و اخبار انگلیسی (اگر نکته‌ی غیر انحرافی ۲ برایتان صدف می‌کند!) را نیز در برنامه‌ی خود قرار بدهید تا لغت‌های جدید زبان انگلیسی را در مکان‌ها و شرایط مختلف ببینید.

استفاده از اپلیکیشن زبانشناس

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی اندروید زبانشناس طوری طراحی شده است که به راحتی و در منزل خود میتوانید زبان انگلیسی را با آن یاد بگیرید.

برای شروع کار با این اپلیکیشن، پس از دانلود، پکیج‌های آموزشی زیر را بخوانید:

سطح ابتدایی: داستان‌های کودکانه

سطح متوسط: داستان‌های واقعی، و انگلیسی قدرت

سطح پیشرفته: مگا داستان‌ها، انگلیسی مهارت، و داستان‌های کوتاه

سطح فوق پیشرفته: مکالمات تجاری

برای دانلود نرم‌افزار زبانشناس روی دکمه ی زیر کلیک کنید.

دانلود نرم افزار «زبانشناس»

آیا شما نیز تجربه‌ی یادگیری زبان انگلیسی در منزل را داشته‌اید؟ لطفاً این تجربه را با دیگران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

sevda

۰۸ اسفند ۱۴۰۰ ۲۰:۳۰

سلام خسته نباشین

من باید تا دو سال تافل مو بگیرم و زبانم معمولیه میشه راهنمایی کنین؟¡

رعنا

۱۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۹:۳۰

سلام استاد ناصری سال نو را به شما استاد بزرگوار تبریک میگویم.لطفا من مدرک کارشناسی ارشد دارم اما زبان انگلیسی ام ضعیف هست راهنماییم بفرمایید تا انگیزه ای برای دکتراقبول شدن هم داشته باشم.چکارکنم تا مکالمه زبان انگلیسی ام و غیره....بهتر شود.تشکر فراوان🙏

اتنا

۲۸ دی ۱۳۹۹ ۲۰:۳۰

سلام من کلاس یازدهم انسانی هستم و یجورایی میشه گف درحده کلاس هفتم یاد داره و هربار خواستم شرو کنم بعده دوروز انگیزم از دست رفت میشه راهنمایی کنید ؟

کوثر

۱۹ دی ۱۳۹۹ ۲۰:۳۰

سلام ، من ۵ ساله که دارم کلاس زبان میرم و هیچ مشکلی نداشتم ، اما واسه این ترمم خیلی تو گرامر ها مشکل دارم ، ممنون بابت برنامه ریزی و برنامه زبانشناس😄

حسین بهرامی

۰۳ آبان ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

باسلام و عرض ادب:

بنده برای اولین بار بود که افتخار اشنایی و حضور در سایت شما نصیبم شد لذا با نهایت مسرت از شما کمال تشکر رادارم، واز صمیم دل توفیقات شما را در امر باارزش اموزش مسءلت مینمایم.

هلیا

۲۴ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

دیروز در بازار به صورت اتفاقی با نرم افزار زبان شناس برخورد کردم من به یادگیری زبان علاقه زیادی دارم به طوری که تا قبل از زمان کنکور به اموزشگاه زبان میرفتم که در زمان کنکور وقتم را صرف خواندن برای کنکور کردم و در دانشگاه در همان حد زبان عمومی و تخصیصی کار کردم ولی علاقه وافری به یادگیری سریع زبان دارم و بعد از مدت زمان زیادی از رفتنم به اموزشگاه زبان میگذرد به کلا مطالب را فراموش کرده ام و در حال حاضر یه دلیل مشغله های زیاد فرصت رفتن به اموزشگاه زبان را ندارم و در ضمن من ادم خیلی عجولی هستم می خواهم خیلی سریع زبان یاد بگیرم تا بتونم مدرک تافل خود را بگیرم هم برای رزومه کاریم خوبه و هم زبان لاتین در همه موارد قابل استفاده می باشد و قبل از رفتن به سفر خارج از کشور به زبان انگلیسی تسلط داشته باشم.

با تشکر از شما برای به راه اندازی این نرم افزار و دراختیار قرار دادن تجربیات خود به علاقه مندان .

ارمین/طلوع/

۲۲ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

سلام خسته نباشید.

اگه امکانش هست بهم چن تا کتاب معرفی کنین از مبتدی تا پیش رفته راستش کارشناسی مکانیک دارم میخونم هیچی زبان بلد نیستم.از نرم افزار نمیتونم استفاده کنم.فقط کتاب بخونم اگه میشه چن تا کتاب خوب از مبتدی تا پیش رفته معرفی کنین ممنون میشم.

بهاره

۱۴ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

سلام. وقت بخیر. بنده یه مدتی به شدت دنبال یادگیری زبان بودم. علاقه

دارم به یادگیری منتها امکان شرکت تو کلاس های آموزشی رو ندارم.به همین

دلیل تو اینترنت و همچنین بازار جستجو کردم. اول از همه با سایت استاد

حامد اسکندری اشنا شدم که به نظرم خیلی خیلی جالب اومد. یادگیری لغات به

صورت کدگذاری...یک ایده ی بسیار جالب و جدید..البته باید کتاب کامل

کدگذاری رو خریداری می کردیم. به دلایلی هنوز نتونستم کتاب ها رو خریداری

کنم ولی باید خدمتتون عرض کنم که بنظر بنده قبل از تماشای فیلم و اخبار

زبان اصلی افزایش دایره ی لغات و افزایش دانسته های گرامری واجب تره و از

اونجایی که بنده هم زیاد علاقه یی به گوش دادن ندارم (چون اغلب متوجه نمی

شم) ترجیح دادم اول لغاتم را بهتر کنم.. بعد از اینکه دیدم فعلا قادر به

خرید کتابهای استاد اسکندری نیستم از طریق نرم افزار بازار نرم افزار

زبانشناس رو پیدا کردم و نصب کردم اما صادقانه بگم.اصلا ازش سر در

نیاوردم متاسفانه : / و تقریبا یک ماهه که دوباره بی خیاله یادگیری شدم

وحید

۱۳ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

سلام و عرض ادب دوست عزیز جناب آقای ناصری

مطالبتون رو بادقت خوندم و از آونها لذت بردم من دانشجوی سال آخر ارشد رشته مدیریت اجرایی هستم از کودکی که در روستا بزرگ شدم خب امکاناتی نبود که بشود زبان رو آموخت حتی میتونم بگم دبستان ما برق هم نداشت بگذریم زندگی رو به سختی تا اینجایی که الان هستم رسوندم و واقعا یکی از آرزوهای دیرینم یادگیری زبان انگلیسی و بعد از اون سایرزبانهاسات چون زبان رو دریچه ارتباط با جهان میدونم و فکر میکنم با استفاده از اون در آینده میتونم قدمهای بزرگی بردارم من 35 سال سن دارم و متاهلی هستم و خب مشغول به کار و تخصصم در حوزه crm هست آرزوم اینه بتونم یه روزی داستان زندگی و خاطرات بسیار خوب و جذاب دوران کودکی خودم رو از روستا و تحصیلم بنویسم و واقعا با حرفهای خوب شما امید تازه گرفتم امیدوارم بتونم برای شما یه دوست خوب باشم و همراه که بتونم چیزهای زیادی از شما یاد بگیرم

وجیهه

۰۲ مهر ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

چه قدر جامع و مفید بووود,,,,ممنون از زحمات بسیار شما,,,انشاالله همیشه سلامت باشید

nora

۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ۲۰:۳۰

با سلام و روز بخیر خدمت شما

لطف میکنید منو راهنمایی کنید که از چه دیکشنری مناسب، کامل و کاربردی برای یادگیری لغات استفاده کنم. ممنون میشم پاسخ بنده رو به ایمیلم ارسال بفرمایین.

مریم السادات

۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام خدمت استاد محترم

من تازه با نرم افزارتون اشنا شدمو اونو نصب کردم.

سوالی داشتم. میخواستم بدونم زمانی که دارم کار گوش دادن به همراه متنو انجام میدم. ایا باید خط به خط مفهوم جمله رو متوجه بشم. یا پاراگرافی درک کنم

که چی میگه. البته من از تظر لیسنینگ خیلی ضعیفم و گیجج میشم. و نمیدونم چکار کنم.

لطفا لطفا جواب منو بفرمایین. مرسی

حسین

۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام. ببخشید نمیدونم نرم افزار زبانشناس رو نصب فرمودین یا خیر، اگه نصب کردین پیشنهاد میکنم این برنامه رو روی دروس داستان بچه گانه پیاده سازی بفرمایین.

مریم السادات

۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با عرض سلام و خسته نباشید.

من با اینکه ارشدمو گرفتم . اما متاسفانه انگیزه ای برای یادگیری مکالمه ندارم. میدونم که برا ایندم لازم میشه. چون به غیر از دکترا برا جاهای دیگم به دردم میخوره. اما نمیدونم چرا انگیزه لازم سریع از بین میره. البته باید بگم که لغت کار میکنم بعدش ول میکن. یا صوتی نصرت چن جلسه‌ای جلو میرم دوباره ول میکنم. نمیدونم باید چکار کنم. وخیلی دوس دارم یاد بگیرم

خیلی زیاد اما میگم یاد بگیرم کع چی بشه . سریع سست میشم خواستم از شما استاد محترم که در زمینه اموزش مکالمه زبان تخصص دارین راهنمایی بخوام

البته من پشتکارم خیلی زیاده ولی برا شروع نمیدونم باید چکار کنم که ول نکنم.

وبرا مکالمه از شما استاد محترم منوی یادگیری یا همون برنامه مشخص روزانه میخواستم . که چه مطالبی رو در طول روز یاد بگیرم تا

هم گرامرم قوی بشه . هم صحبت کردن. وهم نوشتاری اگر جواب بنده رو بدین خوشحال میشم.

البته من تازه با سایت شما اشنا شدم. و یه نگاه کلی کردم و سوالی برام پیش اومد . واونم اینه که برا شروع کار نرم افزار در ابتدا باید خودمان بدون گوش کردن متن انگلیسی رو بخوانیم یا باید فقط گوش بدیم. ببخشید متنم طولانی شد. سپاسگزارم

وجیهه

۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام,آقای ناصری,خسته نباشید,من از دوران ابتدایی به کانون زبان ایران توی شهرم میرفتم,کلا زبان انگلیسی رو خیلی دوست داشتم و خانواده ام من رو از همان اوایل دوران راهنمایی بطور جدی به کلاس زبان میفرستادند,خوب از اونجایی که شایدبدونید سطح کانون خیلی بالاست و واقعا اگه آدم تا تافل پیش برع میتونه خیلی خوب زبانو یاد بگیره ولی من نصفه رهاش کردم بخاطرکنکوری که ٣سال پیش داشتم رهاش کردم و الان واقعا خیلی چیزا از یادم رفته و در حسرت اینکه چرا ادامه ندادم,ولی خوب خود کانون هم برام همیشه استرس زا بوده به خاطر مکالمات و ریدینگ های سختش و اینکه چون تو کلاس بود خیلی از مشکلاتم تو درسا حل نمیشد و از این نظر ضعفش بود,,بخاطر همین تصمیم گرفتم دوباره زبان رو یاد بگیرم ولی دیگه نه از کانون و میخواستم که در منزل یاد بگیرم

بخاطر همین تو گوگل سرچ کردم و سایت شما بالا اومد,,اولش فکر کردم بازم از این سایتاس که چن تا چیز کلی میگه و چن تا قواعد میزاره و چن تا لغت برای حفظ کردن,ولی وقتی توضیحات صفحه اولشو خوندم دیدم خیلی مهندسی شده هست مخصوصا اینکه در مورد گرامر گفتید که باید تو ناخداگاه انسان شکل بگیره تو هرچقدر هم دستوری بلد باشی باز تو جمله نمیتونی به کارش ببری,گفتم حالا نرن افزارشو دانلود کنم ببینم چجوریه وقتی تو بازار نظرات کاربرا رو خوندم انگار بیشتر ترغیب شدم وقتی رضایت ٩۴درصدی کاربرا و تعریفاشونو شنیدم,الان دوره اول رو دانلود کردم,و به وقتش میخوام که شروع کتم,و امیدوارم که نتیجه بگیرم و حتما نظراتمو در ادامه میگم

ممنون از شما که به فکر این بودین که روش ها رو از سایت های خارجی گرفتین و واسه هموطناتون طراحی کردید و قطعا شما خدمت بسیار بزرگی میکنین که انشاالله خدا اجر بسیاری به شما بده.

همیشه سلامت باشید

عماد

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام و درود

کلا از نظر شما برای اموختن زبان فیلم بهتر است یا یا کتاب داستان ؟

با تشکر از سایت مفیدون

Poya

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

باعرض سلام و خسته نباشید. بنده بدلیل شاغل بودن و کمبود وقت جهت یادگیری زبان در منزل چندین بار بصورت خودآموز اقدام کردم. یعنی توسط دوستان و آشنایانی که مشغول یادگیری زبان بودند منابع و روشهای از آنها پرسش میکردم و خودم آن را در منزل انجام میدادم اما پس از مدتی بدلیل نداشتن روش و منابع یادگیری درست مانند ؛فیلم، داستان،موزیک، کتاب و پراکندگی مطالب وسطح آنها و سوالات رفع ابهامی، دل سرد شدم. امیدوارم با وجود ارزشمند شما که عشق و لذت آموخته به دیگران از آن نمایان است بتوانم شروعی موفقیت آمیز برای فراگیری زبان انگلیسی داشته باشم. در صورت امکان اگر مطالب یا فایلهای هم بصورت ایمیل در اختیار علاقه مندان قرار گیرد بسیار عالی خواهد بود. با سپاس فروان

زهره

۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام جناب ناصري بزرگوار

قبل از هر چيز از سايت پر محتواي شما نهايت تشكر را دارم. دقيقا مشكل من هم همينه كه هم شديد به زبان علاقه دارم و هم براي كارم و درسم به اون نياز بسيار دارم. منم كلاس زياد رفتم ولي مجبور شدم به خاطر كار دو ترم برم و ديگه نتونم چند بار اين داستان تكرارشد و دوباره يك كلاس ديگه و بدون تعيين سطح از اول شروع مي كردم ولي فايده اي نداشت حتي زمان مجردي يك مدت يكي از بهترين معلم هاي كيش كه از اشناهاي دوستم بود و لطف مي كرد به من آموزش مي داد به طور خصوصي ولي باز نتونستم با ايشون هم ادامه بدم تا اينكه درگير زندگي و بچه و كار و درس و .... اصلا نمي تونستم بهش فكر كنم ولي همچنان اين ضعف بزرگ را در خودم احساس مي كنم و وقتي يك نفر مي تونه راحت يك زبان ديگه رو بخونه و بفهممه با تمام وجود به او حسادت مي كنم و همچنين احساس ضعف . از خيلي ها خواستم كه برام يك برنامه بدن كه طبق اون عمل كنم چون هميشه فكر مي كنم بايد از طرف كسي كه بلد اين كار انجام بشه و از شما چه پنهون كه احساس مي كردم يك نفر اين كار رو پيگيري مي كنه مقيد تر بودم براي انجامش ولي بهر حال هر كس درگيري هاي خود رو داره يا در پي آن درخواست هزينه داشت كه من توان پرداخت رو ندارم. ببخشيد كه دارم سر شما رو درد مي آرم ولي خواهشن بهم بگيد واقعا منم مي تونم بدون اينكه كلاس برم زبان رو ياد بگيرم و اين حسرت ديرنه من تحقق پيدا مي كنه نمي دونم واقعا از شما سپاسگزارم كه وقت مي زاريد و کامنت هاي همچون من را مي خونيد ولي خواهش مي كنم جواب هم بديد اميدوارم بتونم دوباره با توكل به خدا و ياري شما بزرگوار من هم بتونم اين پروژه را به انتها برسونم بازم از شما تشكر مي كنم و اميدوارم راهنمايي خودتون را از اين حقير دريغ نكنيد براي شما طلب خير مي كنم.

حسین

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

خیلی ممنونم از پیغامی که دادین. شما میتونین بدون کلاس زبان یاد بگیرین و ما روشها و برنامه های خوبی رو در این زمینه تو وبسایت دادیم که حتما براتون مفید هست. اما سوالی که از شما داشتم این هست که آیا گوشی اندروید برای نصب برنامه زبانشناس دارین که بتونم برنامه ی اولیه ای با این نرم افزار به شما بدم؟

این برنامه بدلیل اینکه میتونه همه جا همراهتون باشه خیلی میتونه زمانهای خالی شما رو برای یادگیری زبان پوشش بده

Ahmad

۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام و خسته نباشید من میخوام برای ایلتس شرکت کنم و هدفم گرفتن نمره 7 هستش و برای همین نمیدونم از کجا و با چه منابعی کارم رو شروع کنم و برای بالا بردن 4 مهارت اصلی باید چیکار کنم و همینطور بالا بردن سطح لغات ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

شهبازی

۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام.

خسته نباشید.

من کارشناسی حسابداری هستم وچون ساعت کاریم زیاد هست نمیتونم کلاس زبان برم.و خیلی علاقه به یادگیری زبان دارم البته زبانم نسبتا بد نیست ولی توی جواب دادن ضعیفم.

ازشما میخوام کمکم کنید که بتونم توی منزل یا محل کار زبان رویاد بگیرم.

ممنونم

حسین

۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام. شما میتونین برای شروع از اپلیکیشن زبانشناس استفاده بفرمایین.

مهتاب

۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

باسلام و احترام

چرا نرم افزار زبانشناس فقط برای اندروید هستش. نسخه ای برای IOS موجود نمیباشد؟

حسین

۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

خیر فعلا آماده نشده

بهار

۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام من بهار اکبری هستم .

ارشد بازرگانی بین الملل دانشگاه تربیت مدرس می خونم.با اینکه ترم قبل شاگرد اول شدم اما به خاطر ضعفم در زبان نه می تونست منابع خارجی رو بخونم نه تو شرکتها برام کار بود ما حداقل باید به یکی از زبانها انگلیسی آلمان ،فرانسه مسلط باشیم .خلاصه استادا بهم پیشنهاد دادن حتما کلاس برم چون پشتکار خوبی دارم

می خواستم کلاس های کانون زبان ایران رو برم که به قول شما طولانی و خسته کننده به نظر می رسید.18 ترم بود گفت 9 ترم شایدم 12 ترم اول رو خودم بخونم یا کلاسای مجازی رو شرکت کنم که در وقتم صرفه جویی بشه آخه تازگی ازدواج کردم. و زیاد وقت ندارم.اینترنت جست و جو زدم با سایت شما آشنا شدم به نظرم برای شما خیلی بهتر از بقیه بود

اما قصد ندارم کلاس نر م بلکه 10 -12 ترم رو خودم با کمک منابعی مثل شما بخونم و تعیین سطح بدم و کلاسای 6 ترم آخر رو برم کانون .

مکالمه و مکاتبات تجاری برام خیلی مهمه .و مدرک تافل یا آیلتس برای کنکور دکترام. و مقاله نویسیم.

ممنون میشم کمک کنید.

مریم

۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

من با توجه به اینکه سرکار میرم و وقتم کمه برای زبان خوندن تو نت جستجو کردم یادگیری زبان در منزل و سایت شما رو از اونجا دیدم .چون تایمم واقعا کمه، برای کلاس رفتن وقت ندارم و ۲-۳ باری که امتحان کردم همش نیمه کاره رها کردم به خاطر مشغله کاری، ولی درباره سطح زبانم باید بگم که نه خیلی پایینم نه خیلی بالا،لغت تا حدودی میدونم و سعی میکنم بخونم هرروز و گرامر هم تقریبا یادمه از دبیرستان ولی مهارت گوش دادن و حرف زدن رو خیلی ضعیفم و با اینکه کلی کلمه تو ذهن دارم ولی موقع حرف زدن یادم نمیادکه بتونم ازشون درست و بجا استفاده کنم ،ببخشید که وقتتون رو گرفتم و ممنون از وقتی که گذاشتید

بهناز

۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام و عرض ادب

بنده به همراه همسر و نوزادم قصد مهاجرت به استرالیا را داریم ,نهایت زمانی که بنده برای یادگیری زبان دارم نه ماه است با توجه به مشکلات بچه داری و کار های منزل ,وقتی برای اموزش زبان بیرون از منزل ندارم ,از طرفی باید نمره ایلتس هفت بگیرم ,الان سطح زبانم در حد مبتدی است ,به نظر شما با تکنیک هایی که شما اشاره کردید میتونم به اون حد برسم تو این مدت ؟

حسین

۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

راستش اگه بخواین به اون حد برسین بایستی روزانه زمان زیادی بذارین و کاملا جدی باشین. یعنی حتی زمان آشپزی و غیره به انگلیسی گوش بدین و برخی از متد ها رو پیاده سازی کنین.

شدنش میشه کار برای انسان نشد نداره ولی زحمت داره

اما این رو به شما بگم که بهتر از این متد ها چیز خاصی پیدا نمیشه. بنابراین همین امروز شروع کنین که عقب نیفتین.

مریم

۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام

بنده از دوران دبیرستان علاقه زیادی به زبان داشتم ولی با توجه به سیستم ضعیف آموزش و پرورش هیچ وقت نتونستم در مدرسه و حتی کلاس های زبان به خواسته خودم برسم. برای همین با ورود به دوره کارشناسی ارشد و نیاز مبرمی که به یادگیری زبان داشتم شروع به مطالعه در منزل کردم و خدا رو شکر از سطح مبتدی به سطح بالای متوسط رسیدم . اخیرا با توجه به تولد فرزند دومم و کار سنگین کمی از زبان فاصله گرفته بودم و این بسیار برام آزار دهنده بود تا اینکه به دنبال پیدا کردن یه روش برنامه ریزی خوب به سایت شما رسیدم و با مطلب Don't break the chain روبرو شدم. این مطلب انگیزه ای شد برای این که نرم افزار شما رو دانلود کنم و این تکنیک برای مسیر خودم انتخاب کنم. حتی از همین تکنیک قصد دارم برای آزمون دکترا هم بهره ببرم. انشالله به نتیجه برسم.

از سایت و مطالب عالی تون بسیار سپاسگزارم

مریم

۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

جناب آقای ناصری .

دانشجوی ارشد پرستاری هستم . با وجود دو فرزند و شغل و وظایف خانه داری بعد از 19 سال که از زمان فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ام میگذرد، نه بدنبال گرفتن ارشد، بلکه یکبار دیگر برای لذت بردن از درس خواندن تلاش کردم . اگرچه با 42 سال سن و مشکلات گذران زندگی در این دنیای واویلا ،نمی توانم خیلی تمرکز داشته باشم و ان توانایی جوان تر ها را برای حفظ مطالب ندارم ، ولی در دو سه سال اخیر با خودم هر پروژه یا تصمیمی را شروع کردم ، یک پیام برای خودم دارم :'من بالاخره کمرش را به زمین میزنم'. حالا میخواهم تا مقطع دکترا بروم و ثابت کنم 1- دود از کنده بلند میشه 2-خواستن توانستن است .

یکی از سنگ های بزرگ جلوی پایم همین مبحث زبان است . من از شهرستان کوچکی برایتان می نویسم که خیلی از امکانات پایتخت و مراکز استان ها را ندارد . بنابراین وارد اینترنت شدم و با سایت شما آشنا شدم .البته کمی کار با فن اوری جدید هم برایم ناآشناست . چون شغلم با کار عملی است کمتر به نرم افزار نیاز دارم . برنامه زبان شناسی را در موبایلم نصب کردم ولی هنوز نتواستم اجرا کنم و واردش بشوم . ایمیل ها چک میکرد پیام شما را خواندم . همین علت موفقیت شماست که کاربران خود را به ارتباط تشویق می کنید و در واقع از نظر روحی چون همدلی می کنید ،کاربری چون من احساس میکنه که شمای درد کشیده از سرگردانی برای زبان ،طبیب افرادی چون من هستید که نمیدانیم از کجا باید شروع کنیم . بهر حال از این که با شما حرف زدم خوشحالم و آرزوی موفقیت برای شما دارم . انفاق عمل به یاد دادنش است . احسنت بر شما .

حسین

۲۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

درود بر شما بانوی ایرانی

دقیقا خواستن توانستن هست علی الخصوص برای شخص مصمم و توانمندی مثل شما این کار به راحتی قابل انجامه و بنده امیدوارم که هم در این کار و هم در تمام موقعیت های بعدی زندگیتون موفق و پیروز باشین.

اگر مشکلی در اجرای نرم افزار دارین در خدمت شما هستیم. امیدوارم بتونم کمک کوچیکی در این راه برای شما انجام بدم

ارادتمند شما

حسین

نجمه

۱۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما..عیدتون مبارک..!

سوالی داشتم از حضورتون ، میخواستم بدونم که به وسیله ی این نرم افزار تا چه حدی میشه زبان رو ارتقا داد..یعنی تا چ سطحی میشه پیشرفت؟و چقد طول میکشه ب طور متوسط؟و اینکه برای این سطح از پیشرفت چقدر باید وقت گذاشت؟

خیلی خیلی سپاسگذارم

حسین

۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

عید فطر بر شما هم مبارک باشه

سوال سختی خوب پرسیدین و به پارامترهای زیادی بستگی داره:

سطح فعلی شما، منظور شما از تسلط، میزان وقتی که دارین، و ...

به طور کلی سعی کردم در این نوشته توضیحاتی بدم اما اعداد و ارقام ارائه شده کاملا کلی است و ربطی به اپلیکیشن نداره. یعنی فقط خواستم یه دید در این رابطه پیدا کنین.

از طرف دیگه ما معتقد هستیم که روش ما یکی از سریعترین متد ها برای تقویت زبان و مکالمه هست. بنابراین اگر شما تنها به خود یادگیری زبان انگلیسی تمرکز بفرمایین و سعی کنین که انگیزه و جدیت بالایی داشته باشین، سریعتر از روش های دیگه به نتیجه میرسین.

در رابطه با حد تسلط میتونم بگم که مثلا یک فرد متوسط ، اگه شیش ماه بکوب کار کنه (پکیج داستان واقعی و پکیج انگلیسی قدرت، روزی 8 ساعت) نمره ای نزدیک به 100 تافل میتونه دریافت کنه.

مهسا

۱۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام آقای ناصری بنده دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد رشته علوم اجتماعی هستم، زبانم خیلی ضعیفه چند بار کلاس رفتم ولی نتیجه نگرفتم خیلی تو اینترنت جستجو کردم بازم به نتیجه نرسیدم تا اینکه به سایت شما برخورد کردم ... خیلی دوست دارم زبان یاد بگیرم ولی متاسفانه هر کاری میکنم نمیتونم امیدوارم با این نرم افزار شما بتونم یاد بگیرم فقط یه سوال که برام پیش اومده اینه که با این نرم افزار من میتونم در عرض چند ماه یا چند سال زبان و یاد بگیرم و تو آزمون تافل نمره خوب بگیرم ؟ ممنون از لطفتون.

حسین

۱۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

سوال سختی پرسیدین. به خیلی چیزها میتونه ربط داشته باشه. سعی کردم توی این نوشته یه توضیح کلی بدم.

در کل روشی که ما توضیح دادیم یکی از سریعترین روشهاییه که متونین امتحان کنین.

مصطفی

۱۳ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام آقای ناصری عزیز

من هم فارغ التحصیل عمران هستم.

پایه زبانم بد نیست.همیشه مسلط نبودن زبان واسم ناراحت کننده بوده و احساس کمبود میکنم

منم راهای زیادی رو تست کردم که فقط باعث زده شدن من شد اما دوباره باز یه مدت بعد احساس نیاز پیدا می کردم.

الان به دلیل مشکل مالی و نداشتن وقت کافی واقعا شرایط رفتن و حضور در کلاس رو ندارم.من شاغل هستم متاهل هم هستم

خیلی خوشحالم از اینکه افرادی مث شما هستن که هنوز دلشون برای آدمای دیگه میتپه

معصومه

۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام

متاسفانه من هم مانند دیگران دارای مشکل زبان هستم وبه شدت علاقه مندم سطح زبانم را بالا ببرم در حرف زدن اعتماد به نفس پایینی دارم و بسیار هم نیاز دارم که متون علمی مناسبی بنویسم

بیشتر دوست دارم خودم زبان را به بخونم یعنی self-study باشه چون فرصت شرکت در کلاسها را ندارم و از طرفی خیلی هم مفید نیستند

بسیار علاقمندم در مدت کوتاهی بتونم به راحتی حرف بزنم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

نرم افزار را نصب کردم ولی هنوز استفاده نکردم

کاش نرم افزار در محیط ویندوز هم قابل استفاده بود

ممنون از پیگیری تون

حسین

۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

در رابطه با دلهرتون لطفا ابتدا مقاله ی کاهش دلهره و اضطراب مطالعه بفرمایین.

در رابطه با مکالمه هم راهنمایی های لازم خدمت شما ارسال میشه.

محمد مهدی

۰۳ تیر ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام خدمت شماوعرض خسته نباشید به شما.من نزدیک به سه سال کلاس زبان انگلیسی رفتم هرسال تا اینترچنج ۳ میخواندم بعد ادامه نمیدادم چون نمتوانستم درست صحبت کنم مایوس میشدم.سال بعد دوباره امتحان سطح میدادم ودوباره شروع میکردم به یادگیری.ولی دیگه خسته شدم اخه میخواهم تا ۲سال دیگه باخانواده ام مهاجرت کنم به کانادا برایم سخته زبان بلد نباشم

بهروز

۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

من مشکلات زیادی در زبان دارم یکی اینکه کلمات زود یادم میره و دایره لغاتم سریع میاد پایین و مناز نظر تلفظی هم مشکل زیادی دارم یعنی هرموقع یه تلفظی می شنوم زود یادم میره از نظر گرامرمشکلی ندارم زیرا گرامر ها را زود یادم نمیره مشکلی از نظر گوش دادن هم مشکلی ندارم من فقط دنبال کتابی میباشم که بتوانم با خواندن ان از سطح مقدماتی به سطح پیشرفته برسم یا دنبال روشی هستم که از مقدماتی به پیشرفته بروم لطفا کتاب و روشی را به من معرفی کنید تا از سطح مقدماتی به سطح پیشرفته بروم

اسعدی

۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام خدمت شما سرور عزیزم.

بنده دانشجوی ارشد مکانیک هستم .اول یه تشکر داشته باشم از شما بابت این نرم افزار خیلی عالی و بعد از اون سپاس ویژه که وقت گران خودتون رو به حقیر دادید.

راستش بنده دانشجوی ارشد مکانیک هستم و خیلی دوست دارم راحت به زبان انگلیسی مکالمه داشته باشم و از طرفی نه پول کلاس رفتن دارم نه وقتشو چون کارگر تراشکاری هستم و تا دیروقت کار میکنیم.

کارهایی که الان دارم انجام میدم اینه: روزی 1 ساعت voaگوش میدم و کتاب tactics for listening هم روزی یه درس گوش میدم و روی کاغذ پیاده میکنم. از اول سال این روند رو شروع کردم و البته بعضی اوقات کتاب داستان هم میخونم.

با این تفاسیر راهنمایی شما سرور عزیزم رو با جان و دل پذیرا هستم.

با تشکر فراوان

حسین

۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

اگه روزی یک ساعت اخبار زنده ی VOA گوش میدین زیاد مناسب نیست. چون برای یادگیری زبان انگلیسی بحث تکرار مطالب خیلی مهم هست و بعید میدونم اخبار زنده تکرار بشه درسته؟

اگه میخواین مکالمه خوبی داشته باشین، بهترین پکیج توی نرم افزار ما که مناسب شما باشه، پکیج داستان های واقعی هست. این پکیج شامل سرعت های آهسته تا سریعه که میتونین تکنیک سایه رو روش پیاده سازی کنین. درضمن درسنامه هایی برای گرامر و مکالمه هم داره که بسیار مناسب هست

به راحتی سر کار هم میتونین استفاده بفرمایین.

اسعدی

۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

ممنون از لطف شما.voa زنده نیست یه پکی بود خریدم و متوجه میشم چی میگن ولی نمیتونم صحبت کنم.ممنون که درک کردید.لطف عالی مستدام.فقط باید بگم من چیزی ندارم ولی هرچیزی از خدا میخوای بهت بده.امیدوارم خدا پنجره باز اتاقت باشد

هادی

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام

من برای شغلم نیاز شدید دارم به زبان هم سرچ اطلاعات فنی و هم مکالمه و شنیداری چون در سفرای خارجی دچار مشکل میشم.دایره لغاتم بد نیست.شنیداری و توی گفتار مشکل دارم و

امیدوارم نرم افزار و کمک شما تاثیر گذار باشه

ممنون

نوشین

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

من زبان انگلیسی را همیشه بخاطر زیبایی و البته کاربردی بودنش دوست داشته اممثل خیلیای دیگه بهداز مدتها تحصیل ان دردبیرستان ودانشگاه احساس میکنم بهره کافی رانبرده ام پس در نت روشهای یادگیری را سرچ کردم و به سایت شما رسیدم که بنظرم قابل توجه امد امیدوارم با استفاده از راهنماییهای شما وبا توجه به وقت کمی که بدلیل مشغله کاری دارم بتوانم تحولی دراموزشم ایجاد کنم البته متاسفانه بعلت زمانبر بودن مراحل قبل ونتیجه گیری نامتناسب با ان کمی انگیزه هایم کمرنگ شده که دارم سعی میکنم اصلاحش کنم

با تشکر

اسماعیلی

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام و احترام

من دیروز درس اول از داستانهایی واقعی رو گوش کردم هم به صورت آهسته و متوسط و سریع داستان مرگ و زندگی و قطع کردن دست کوهنورد بود برام جالب بود .اما هنوز بخشای بعدی فکر کنم در مورد گرامر بود نخوندم امشب میخونم.منم قبلا کتاب ۵۰۴ رو خوندم اما لغاتش رو فراموش می کردم.نیخواستم یه راهنمایی کنید این روشی که مثلا یه لغت رو با تلفظش یه واژه فارسی ایجاد می کنند تا فراموش نشه مناسبه ؟

حسین

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

خیر روش کدینگ رو میفرمایید دیگه؟ به شدت توصیه نمیکنم و اصلا مناسب نیست.

همینطور با اپلیکیشن ما کار کنین نتایجش رو به سرعت میبینین.

ممنون

امید

۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

جناب استاد همیشه احساس میکنم که توی زندگیم یک چیز کم دارم و اون هم خوب نبودن زبان انگلیسیم است همیشه دوست داشتم که خوب صحبت کنم خوب بخونم و... ولی متاسفانه در این امر ناکام بودم همشه توی سایتها مختلف وارد میشوم که شاید راهی مناسب پیدا کنم اینبار با شما و سایتتان اشنا شدم امید وارم که دست خالی برنگردم

نسیم سلیمی

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

با سلام . خیلی خوشحالم که سایت شمارو پیدا کردم . من توو زندگیم در حال حاضر یک هدف دارم و اون هم گرفتن نمره ی 9 آیلیس هستش. راستش به هرکسی میگم خندش میگیره. ولی من انقدر روی این مسءله مصمم هستم که خدا میدونه. به جز 2ساعت و نیم که در روز ورزش میکنم بقیه وقتم آزاد هستش. میتونم در روز حدود 7 تا 8 ساعت زبان بخونم. از ماهه دیگه هم قراره به کلاس خصوصی آیلیس با یکی از بهترین اساتید برم. از شما کمکی میخواستم اینکه از اپلیکیشن شما چه جوری استفاده کنم. و امکانش هست که به جز تلفن همراه (مثلا پرینت گرفتن از همهی داستانها یا خرید سی دی و ... از شما ) از روش شما استفاده کنم چون واقعا چشمم رو اذیت میکنه . در سطح متوسط زبان هستم در حال حاضر .چندین سال کلاسهای متعدد از جمله موسسه شکوه سفیر کیش و رسپینا تاک رفتم ولی نتونستم پیشرفت چشمگیری کنم. یاد گرفتن زبان برای شروع مثل بالا رفتن از کوه میمونه . ای کاش شما یک برنامه ی منظم به ما هم میداد حتی اگه قابل خرید هم باشه . ممنونم از شما بابت پاسخ سریع و صبر و شکیبایی تون برای کمک به کسانی مثل من

حسین

۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۹:۳۰

سلام

خوشحالم که این روحیه در شما وجود داره.

برای استفاده از نرم افزار برنامه دادیم. البته این برنامه بیشتر به صورت روش هایی هست که شما میتونین برای یادگیری بهتر، به کار ببرین. مثلا تکنیک سایه و استراتژی های تقویت مکالمه از جمله این روش ها هستن.

از طرف دیگه، بعضی از مطالبی که داخل اپ میتونین استفاده کنین، در سایت هم وجود داره. که میتونین ازش پرینت بگیرین. مثلا مگا داستان ها و داستان های پیشرفته که در بخش داستان های این وبسایت قرار داده شده. البته سعی کنین که حتما از اپ استفاده کنین. چون ویژگی هایی مثل هایلایت لغات، و جعبه ی لایتنر تعاملی، خیلی میتونه سرعت یادگیریتونو بالاتر ببره.

یکی دیگه از منابعی که میتونین استفاده کنین بسته ی 12 داستان واقعی هست.

باز اگه تو جزئیات موضوع سسوال داشتین در خدمتیم

علی

۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ۲۰:۳۰

سلام

من در شرکت مپنا/توگا به عنوان کارشناس تامین تجهیزات جانبی توربین مشغول به فعالیت هستم و تقریبا در طول روز زمان کافی برای خوندن زبان آیلتس ندارم، البته چند جلسه ایی در سال گذشته کلاس آمادگی آزمون آیلتس با اینکه سطح درسی کمی پایین تر بود شرکت کردم که به علت مشغله کاری نتونستم ادامه بدم.

الان تقریبا منابع خیلی خوبی از کتابها و فایلهای زبان رو دارم، می خواستم کمکم کنید که برای گرفتن نمره آیلتس 7.5 در بخش General چه کاری انجام بدم بهتر هستش.

ممنون

ایزابل

۰۱ آذر ۱۳۹۴ ۲۰:۳۰

I am a medical doctor, studied in shiraz medical school, now residing in canada. I am so obsessed about my English. My English level is advanced but that's not enough for me. I love English so much that I wish it was my native tongue. My goal is to speak it like a native speaker without any accent. This is so important to me and although I am told that my english is perfect and my accent is very mild I still am not satisfied. Can you help me with that? introducing materials I can use or anything that you think would be helpful. I really appreciate it.

حسین

۰۲ آذر ۱۳۹۴ ۲۰:۳۰

I also think you don’t need anything. For your accent, I suggest you to use the shadowing technique on anything you find interesting. The shadowing technique works like this: 1) Get an audio recording + transcript of a native speaker talking at normal speed. 2) Listen to the first sentence (or phrase) of the audio, then pause it and try to repeat it exactly, imitating the native speaker’s rhythm and the “flow” of the words 3) Continue – listen, pause, repeat after each phrase 4) If you can also try to do this without looking at the text, it will be even more effective.

milad

۱۹ آبان ۱۳۹۴ ۲۰:۳۰

با سلام و خسته نباشید. سایت واقعا جالبی دارید.

راستش روبخواهین من وقتی یه متن انگلیسی میخونم آنقدر وسواس دارم که باید معنی تموم لغات اون متن رو ترجمه کنم و بدونم ولی خیلیا میگن باید معنی لغات مهم رو بدونم و لازم نیس تمام لغات رو بلد باشم ولی چطور میشه از ترجمه یه لغت در متن عبور کرد و مفهوم کل متن رو درک کرد؟!سوالم از شما اینه که هنگام خواندن یک متن چگونه پیش برم و اینکه لغات مهم متن رو از لغات غیر مهم چگونه تشخیص بدم؟ با تشکر

حسین

۲۰ آبان ۱۳۹۴ ۲۰:۳۰

سلام میلاد جان.

اگر هدف شما از خوندن متن، یادگیری زبان انگلیسیه، باید متونی انتخاب کنین که 90 الی 95 درصد لغاتشو بلد باشین. لغاتی مهم هستن که بدون دونستن اون، مفهوم جملاتی که میخونین رو نمیفهمین.

مثلا:

من به رستوران رفتم و چلوکوبیده سفارش دادم.

اگر یه همچین جمله ای به انگلیسی دیدین و تمامی لغاتش رو بجز چلوکوبیده بلد بودین، راحت متوجه میشین که چلوکوبیده یه غذای خاصه و نیازی به حفظ کردنش نیست.

پیشنهاد میکنم مبحث یادگیری لغات انگلیسی رو هم بخونین اگه باز سوالی داشتن بپرسین.

علی

۱۸ آبان ۱۳۹۴ ۲۰:۳۰

ببخشید من مشکل زبان دارم هر کاری میکنم برا یادگیری نمیشه اگه لطف کنید راهنمایی کنید چه کار کنم زود زبان یاد بگیرم برام مهمه ممنون میشم

حسین

۱۹ آبان ۱۳۹۴ ۲۰:۳۰

احتمالا مشکل اصلی شما درک مطلب هست. این موضوع به خاطر این برای شما اتفاق افتاده که زیاد در برابر مطالب واقعی قرار نگرفتین. چه ریدینگ چه لیسنینگ. که طبیعی هم هست چون احتمالا بیشتر کتاب های آموزشی خوندین. ببینید شما باید ترکیبی از خوندن کتاب داستان و دیدن فیلم با توجه به تکنیک سایه ای که نوشتم رو حتما در نظر بگیرین که موفق بشین.

کتاب داستان: داستان

شما باید دایره ی لغاتتون رو به نحو مطلوبی بالا ببرین که الان حدس میزنم بسیار پایین باشه یا طرز استفاده از لغات رو به درستی بلد نباشین. بنابراین مطالب مربوط به نحوه ی یادگیری لغت رو هم از تو سایتم بخونین. در ضمن پیشنهاد میکنم که اگه گوشی اندرویدی دارین حتما نرم افزار زبانشناس ما رو دانلود کنین و پکیج انگلیسی قدرت رو از تو اون بخونین که تقریبا اکثر موارد بالا به طور طبیعی با استفاده از این نرم افزار براتون محقق میشه. البته این موضوع برای یادگیری الزامی نیست