28 اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی که یادگیری شما را متحول می‌کند

ما در این مقاله به شما بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی برای لغات، گرامر، کودکان، تلفظ، مکالمه و فارسی زبانان را معرفی کرده ایم.

52f6ddb76ca7068dcd09f50e68cffe4e.jpeg
رضا زکی زاده
۱۴۰۲ فروردین آپدیت شد 
اپلیکیشن انگلیسی

الان که در حال خواندن این مقاله هستید، به احتمال زیاد یا از کلاس‌های زبان انگلیسی خسته شده‌اید و یا نمی‌دانید کدام اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی واقعا می‌تواند به شما کمک کند. ما در این مقاله به شما بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی در هر زمینه‌ای مثل مکالمه زبان انگلیسی، یادگیری لغات و… را برایتان معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با توجه به نیازهایتان، انتخاب خوبی را در این زمینه داشته باشید. اگر حوصله خواندن متن را ندارید، می‌توانید ویدئوی زیر را نگاه کنید.

چرا اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی انتخابی مناسب است؟

امروزه در جهانی زندگی می‌کنیم که تکنولوژی بخش بزرگی از آن را در بر گرفته است. تا همین چند سال پیش باید برای درخواست تاکسی به آژانس زنگ می‌زدیم و یا برای فروش ماشین به بنگاه معاملاتی می‌رفتیم. اما امروزه لزوما این کارها از این طریق انجام نمی‌شود و نرم‌افزار‌هایی ساخته شده‌اند که کار را خیلی راحت‌تر می‌کنند. یادگیری زبان انگلیسی نیز از این قائده مستثنی نیست. در دنیای امروزی دیگر لزوما نیازی به حضور در کلاس‌های زبان انگلیسی نیست و می‌توان زبان انگلیسی را از راه اپلیکیشن‌هایی که وجود دارند یاد گرفت.

از مزیت‌هایی که اپلیکیشن‌های زبان انگلیسی نسبت به کلاس‌ها دارند، می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:

 • نسبت به کلاس‌های زبان انگلیسی خیلی کم هزینه‌تر هستند
 • هر موقع دلتان خواست می‌توانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید
 • نیازی به رفت و آمد برای شرکت در کلاس زبان ندارید
 • روشی جذ‌اب‌تر نسبت به کلاس‌های انگلیسی است
 • و…

اگر می‌خواهید بیشتر در مورد معایب کلاس‌های زبان انگلیسی آگاه شوید، پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ "چرا از طریق کلاس نمی‌توانیم به زبان انگلیسی مسلط شویم؟" را بخوانید.

در ادامه 18 اپلیکیشن را برایتان معرفی می‌کنیم که می‌توانند مسیر یادگیری زبان انگلیسی را برایتان هموار کنند.

لغات انگلیسی

بهترین اپلیکیشن آموزش لغات زبان انگلیسی

نرم‌افزار آموزش لغات زبان انگلیسی Wordup

نرم افزار wordup

نرم‌افزار Wordup یکی از بهترین نرم‌افزارهای موجود برای یادگیری لغات زبان انگلیسی است. برخلاف دیگر اپلیکیشن‌ها، Wordup صرفا یک لایتنر و یا یک لیست لغت برای یادگیری کلمات انگلیسی نیست و خیلی فراتر از آن چیزی است که می‌توانید تصور کنید.

این اپلیکیشن تمامی کلمات زبان انگلیسی را بر اساس کاربردی که دارند، رتبه‌بندی کرده است. پس زمانی که می‌خواهید یک لغتی را یاد بگیرید، می‌توانید مطمئن باشید که آن لغت کاربرد دارد و می‌تواند برایتان مفید باشد.

در ابتدا که وارد این اپلیکیشن می‌شوید، تستی از شما گرفته می‌شود و سپس بر اساس آن لغات را برای شما نشان می‌دهد. سپس هدف خود را در روز تعیین می‌کنید و پس از آن کارت‌ها برای شما نشان داده می‌شوند.

اگر لغتی را بدانید، به ترتیب بعد از یک روز، سه روز، یک هفته، یک ماه، سه ماه و یک سال دوباره برایتان نشان داده می‌شود تا Wordup مطمئن شود که آن واژه وارد حافظه بلند مدت شما شده است. سازندگان این اپلیکیشن معتقد هستند که بعد از یک سال دیگر امکان ندارد لغات را فراموش کنید.

اپلیکیشن Wordup در کنار معانی لغات، آن را در قالب فیلم، سریال، موسیقی، سخنان بزرگان و اخبار نشان می‌دهد تا نه تنها معنی لغت را یاد بگیرید بلکه با کاربرد آن هم آشنا شوید.

لینک دانلود اپلیکیشن آموزش لغات انگلیسی Wordup:

آیفون اندروید ویندوز

اپلیکیشن آموزش لغات زبان انگلیسی Vocabulary.com

اپلیکیشن vocabulary.com

در اپلیکیشن vocabulary.com ابتدا تعیین سطح می‌شوید و سپس با توجه به نتایج تعیین سطح، فهرستی از لغات برای شما نشان داده می‌شود.

سازندگان این اپلیکیشن مدعی هستند که روشی که داخل این اپلیکیشن برای یادگیری واژگان استفاده می‌شود، سریع‌ترین و آسان‌ترین روش یادگیری لغات زبان انگلیسی است.

این اپلیکیشن بر مبنای گیمیفیکیشن ساخته شده است و شما می‌توانید با جمع کردن امتیاز، با کاربرانی از سراسر دنیا رقابت کنید.

گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که نرم‌افزار Vocabulary.com از یک دیکشنری هوشمندی بهره می‌برد که توضیحات خیلی خوبی داخل آن ارائه شده و مثال‌هایی از کاربرد کلمات در دنیای واقعی آورده شده است.

لینک دانلود اپلیکیشن آموزش لغات انگلیسی vocabulary.com:

آیفون

اپلیکیشن Drops

اپلیکیشن Drops.jpg

اپلیکیشن Drops یکی از اپلیکیشن‌هایی است که با تلفیق سرگرمی و یادگیری، لحظات خوشی را در حین آموزش فراهم می‌کند. سیستم پاداش‌دهی اپلیکیشن برای تشویق هرچه بیشتر زبان‌آموزان به مطالعه مستمر طراحی شده است. در این اپلیکیشن برای لغات، تصاویر گرافیکی جالبی در نظر گرفته شده که برای افراد با حافظه بصری موهبت بزرگی به شمار می‌رود.

گروه‌بندی واژگان در دسته‌های مجزا، طرح پرسش‌های متنوع از هر لغت برای درک بهتر معنا در کنار محیط کاربرپسند، این اپلیکیشن را تبدیل به محیطی جالب و کاربردی برای یادگیری کلمات کرده است.

از نکات منحصربه‌فرد اپلیکیشن Drops پشتیبانی از زبان فارسی است که کار کردن با آن را برای افراد فارسی‌زبان بسیار ساده می‌کند. علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی، امکان یادگیری الفبا و واژه‌های ده‌ها زبان دیگر در این اپلیکیشن وجود دارد.

دانلود اپلیکیشن Drops برای اندروید

دانلود اپلیکیشن Drops برای آیفون

برنامه آموزش لغات زبان انگلیسی ممرایز ( Memrise )

اپلیکیشن memrise

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی ممرایز یکی از بهترین اپلیکیشن‌های موجود برای یادگیری لغات زبان انگلیسی است. البته این اپلیکیشن فقط برای زبان انگلیسی کاربرد ندارد و به کمک آن می‌توانید 23 زبان دیگر غیر از انگلیسی را نیز یاد بگیرید.

در بخش زبان انگلیسی این اپلیکیشن دوره‌های متنوعی برای یادگیری مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی وجود دارد که می‌تواند کمک شایانی برای پیشرفت شما کند.

اما ممرایز بیشتر بر روی یادگیری لغات انگلیسی فوکوس کرده و دوره‌های داخل این اپلیکیشن توسط خود کاربران طراحی شده است.

ممرایز از روشی جالب و طنز برای آموزش لغات استفاده می‌کند که یادگیری آن‌ها را برای هر کسی آسان می‌کند. بازی‌هایی نیز برای جذاب‌تر کردن فرایند یادگیری زبان‌آموزان داخل اپلیکیشن استفاده شده است.

لینک دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی ممرایز:

نسخه آیفون نسخه اندروید نسخه وب

اپلیکیشن AnkiMobile Flashcards

اپلیکیشن AnkiMobile Flashcards.jpg

استفاده از جعبه لایتنر یا فلش‌کارت هوشمند یکی از موثرترین روش‌ها برای یادگیری بلندمدت واژگان زبان انگلیسی محسوب می‌شود. استفاده از اپلیکیشن معروف و قدرتمند انکی به‌تمامی کسانی توصیه می‌شود که از فراموشی واژگان انگلیسی به ستوه آمده‌اند.

می‌توانید در این اپلیکیشن واژه موردنظر خود را به همراه معنا در فلش‌کارتی وارد کرده و برای مرور به سراغ آن بروید. از ویژگی‌های قابل‌توجه این اپلیکیشن امکان اضافه کردن صوت، تصویر و متن به هر فلش‌کارت است که مرور، تلفظ و مفهوم هر واژه به‌طور موثرتری امکان‌پذیر می‌شود.

دانلود اپلیکیشن انکی برای اندروید

دانلود اپلیکیشن انکی برای آیفون

گرامر انگلیسی

بهترین اپلیکیشن گرامر زبان انگلیسی

نرم‌افزار آموزش گرامر زبان انگلیسی English Grammar – learn, practice & test

English Grammar اپلیکیشن

در وهله اول که وارد این برنامه می‌شوید، رابط کاربری ساده ولی در عین حال جذاب آن، توجه آدم را جلب می‌کند. اما جذاب‌تر از آن، تکمیل بودن گرامر زبان انگلیسی این اپلیکیشن است.

به جرئت می‌توان گفت، هر آن چه که از گرامر زبان انگلیسی می‌خواهید، داخل این اپلیکیشن جمع شده است!

این اپلیکیشن از 4 بخش تشکیل شده است که بخش اول شامل گرامر زبان انگلیسی، بخش دوم شامل آموزش زمان‌های زبان انگلیسی، بخش سوم آزمون برای سنجش و تقویت گرامر انگلیسی و در نهایت بخش آخر، آموزش اشتباهات رایج در زبان انگلیسی است.

گرامر داخل این اپلیکیشن کاملا طبقه‌بندی شده و به راحتی در دسترس است. قسمتی نیز برای جستجو تعبیه شده است تا بتوانید به راحتی گرامر مورد نظرتان را از داخل این نرم‌افزار پیدا کنید.

گفتنی است که بیش از ده هزار تست گرامر زبان انگلیسی در قسمت آزمون این برنامه وجود دارد که تا حد زیادی شما را از نیاز به برنامه یا کتاب‌های دیگر برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی بی‌نیاز می‌کند.

دانلود برنامه آموزش گرامر زبان انگلیسی English Grammar:

اندروید

اپلیکیشن Learn English Grammar

استفاده از قواعد و نکات گرامری هنگام صحبت کردن و نوشتن به زبان انگلیسی یکی از بخش‌های دشوار برای هر زبان‌آموزان به حساب می‌آید. اپلیکیشن Learn English Grammar، را می‌توان یک ابزار رایگان و کاربردی برای یادگیری ساده و کاربردی گرامر انگلیسی دانست.

سطح دروس گرامری که در این اپلیکیشن آموزش داده می‌شود برای زبان‌آموزان تمامی سطوح مبتدی تا پیشرفته مناسب است. این برنامه دستور زبان انگلیسی در مورد بیش از 100 موضوع گرامر محبوب را آموزش می‌دهد. استفاده از توضیحات ساده، مثال‌های فراوان و تصاویر رنگارنگ یادگیری را در محیط جذاب و غیرکسل‌کننده‌ ممکن می‌کند.

همچنین تمرین با 2000 سوال گرامری به شما امکان می‌دهد تا به تدریج به دانش گرامری خود را افزایش داده و نیز نقاط ضعف خود را در مباحث گرامری شناسایی کنید.

مباحث آموزشی این نرم افزار از پوشش خوبی برخوردار است و برای آموزش اسم‌ها، ضمایر، انواع فعل، عبارات، الگوها، صفات، قیدها و … مناسب است.

دانلود اپلیکیشن Learn English Grammar برای اندروید

اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی Basic English Grammar

اپلیکیشن Basic English Grammar

در اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی Basic English Grammar می‌توانید مثل یک کتاب جامع، به کل مباحث گرامری زبان انگلیسی دسترسی داشته باشید.

وقتی که وارد این اپلیکیشن بشوید، ابتدا از شما می‌خواهد که زبان مادری خود را انتخاب کنید که خوشبختانه در کنار بیش از صد زبان مختلف، زبان فارسی نیز بین آن‌ها قرار دارد و می‌توانید از قابلیت ترجمه این اپلیکیشن استفاده نمایید.

از منوی سمت چپ داخل برنامه نیز می‌توانید به تمام دروس گرامری که به صورت طبقه‌بندی شده هستند، دسترسی پیدا کنید.

قسمتی نیز برای تمرین وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید مهارت گرامر خود را بسنجید.

این اپلیکیشن رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد که با توجه به سلیقه افراد مختلف، هم می‌تواند یک عیب محسوب شود و هم یک مزیت!

دانلود برنامه آموزش زبان انگلیسی Basic English Grammar:

اندروید

اپلیکیشن تصحیح گرامر زبان انگلیسی Grammarly

Grammarly اپلیکیشن

شاید برایتان پیش آمده باشد که موقع نگارش به زبان انگلیسی، از گرامری که استفاده می‌کنید شک داشته باشید. اپلیکیشن تصحیح گرامر Grammarly، به شما کمک می‌کند تا با اعتماد به نفس و اطمینان خاطر بیشتری پیام‌ها و نامه‌های خود را تایپ کنید.

این اپلیکیشن یک افزونه‌ی کیبورد بر روی گوشی‌ها است که پس از نصب آن و ارائه دادن دسترسی‌های لازم به این برنامه، می‌توانید از آن برای تصحیح گرامر زبان‌هایی مثل انگلیسی، عربی، اسپانیایی، آلمانی و… استفاده کنید.

نرم‌افزار Grammarly مثل یک معلمی بالای سر شما می‌ایستد و هر موقع متوجه شود که در متن شما اشتباه گرامری وجود دارد، به شما با دلیل موجه اخطار داده و نشان می‌دهد که کجا و چرا از گرامر اشتباهی استفاده کرده‌اید.

این اپلیکیشن نه تنها گرامر متن شما را بررسی می‌کند، بلکه املای کلمات نیز توسط این اپلیکیشن فوق‌العاده بررسی می‌شوند.

از دیگر مزایای این اپلیکیشن می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود کلمات استفاده شده در متن و پیشنهاد هم‌معنی‌های مختلف
 • تصحیح جملات مبهم با استفاده از پیشنهادهای مختلف
 • قابلیت تشخیص صدا
 • تصحیح اتوماتیک باهوش و پیشرفته
 • دسترسی به آمار نوشته‌های خود
 • و…

دانلود اپلیکیشن تصحیح گرامر زبان انگلیسی Grammarly:

آیفون اندروید ویندوز

برنامه آموزش گرامر زبان انگلیسی Learn English Grammar

 Learn English Grammar اپلیکیشن

برنامه آموزش گرامر زبان انگلیسی Learn English Grammar، از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول که practice یا تمرین است، به چهار سطح مختلف زبانی تقسیم بندی شده است و شما می‌توانید با توجه به سطح‌تان، بسته‌‌ی مناسب خود را انتخاب نمایید. وقتی یکی از دروس بسته‌ها را انتخاب نمودید، 20 سوال دو گزینه‌ای در رابطه با آن مبحث گرامر از شما پرسیده می‌شود که می‌توانید به کمک آن‌ها، نکات گرامری مختلفی را یاد بگیرید.

بخش دوم این اپلیکیشن test یا همان آزمون نام دارد. در این بخش می‌توانید با توجه به سطح‌تان بسته‌ای را انتخاب نمایید و در آزمون جامع گرامری سطح مورد نظرتان شرکت کنید. در این آزمون سوالاتی با تیپ‌های مختلفی مثل پر کردن جای خالی، مرتب کردن جمله، پیدا کردن اشتباه، چهارگزینه‌ای و… از شما پرسیده می‌شود که می‌تواند کمک شایانی به سنجش مهارت گرامری شما کند.

دانلود اپلیکیشن Learn English Grammar:

آیفون اندروید

اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی English Grammar Flashcards

 English Grammar Flashcards اپلیکیشن

اپلیکیشن آموزش گرامر زبان انگلیسی English Grammar Flashcards متشکل از فلش‌ کارت‌ هایی است که نکات مهم گرامر زبان انگلیسی را در بر دارند.

هر کدام از فلش کارت های داخل این نرم‌افزار، توسط متخصصان زبان انگلیسی ساخته شده‌اند و به مرور زمان به تعداد فلش کارت های اپلیکیشن در حال افزوده شدن است.

در داخل فلش کارت ها، نکاتی ضروری نیز گفته می‌شود که می‌تواند برای شرکت در آزمون‌هایی مثل تافل، آیلتس و GRE کمک حال شما باشد.

در کنار این موارد، شما می‌توانید روند پیشرفت خود را نیز به کمک نرم‌افزار English Grammar Flashcards بررسی کنید.

دانلود برنامه English Grammar Flashcards:

آیفون اندروید

اپلیکیشن تلفظ

بهترین اپلیکیشن آموزش تلفظ زبان انگلیسی

اپلیکیشن آموزش تلفظ زبان انگلیسی ELSA Speak

ELSA Speak اپلیکیشن

به جرئت می‌توانم بگویم که اپلیکیشن آموزش تلفظ زبان انگلیسی ELSA Speak، یکی از کامل‌ترین اپلیکیشن‌های موجود برای یادگیری تلفظ زبان انگلیسی است.

این اپلیکیشن از یک رابط کاربری زیبا و چشم‌گیر بهره می‌برد که در همان ابتدا توجه هر کسی را جلب می‌کند.

وقتی وارد اپلیکیشن ELSA Speak می‌شوید، این اپلیکیشن برای بهتر کردن تجربه یادگیری، از شما چند سوال می‌پرسد. پس از پاسخگویی به سوالات و رد کردن مرحله ثبت‌نام، وارد بخش اصلی اپلیکیشن می‌شوید که از 23 بخش مختلف تشکیل شده است و هر آن چه که برای یادگیری تلفظ زبان انگلیسی نیاز دارید، در این بخش‌ها وجود دارند.

اگر وارد یکی از این بخش‌ها بشوید، با درس‌های مختلفی رو به رو می‌شوید که هر کدام از آن‌ها بر روی یکی از مباحث تلفظ زبان انگلیسی تمرکز می‌کند.

در داخل این درس‌ها، ابتدا گوینده اپلیکیشن عبارتی را به صورت کاملا واضح تلفظ می‌کند و سپس بعد از آن، شما نیز همان عبارت را تلفظ می‌کنید. این اپلیکیشن به تکنولوژی تشخیص گفتار مجهز است و به صورت دقیق مشخص می‌کند که کجای تلفظ‌تان اشتباه است و با مقیاسی از صفر تا صد نشان می‌دهد که چقدر تلفظ شما نزدیک به یک بومی زبان است.

حتی در بعضی از بخش‌ها، ویدئویی نیز وجود دارد که یک معلم زبان انگلیسی به صورت تخصصی، تلفظ کلمه‌ی داخل درس را برایتان شرح می‌دهد و نکاتی برای بهتر تلفظ کردن آن می‌گوید.

دروس اپلیکیشن ELSA Speak طوری طراحی شده‌اند که نه تنها می‌توانید تلفظ زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید، بلکه می‌توانید مهارت مکالمه خود را نیز تقویت کنید.

اپلیکیشن ELSA Speak بخش تعیین سطح نیز دارد که به کمک این بخش می‌توانید سطح تلفظ زبان انگلیسی خود را پیدا کنید. در این بخش به شما چند جمله انگلیسی نشان داده می‌شود و شما بعد از تلفظ آن‌ها، می‌توانید نتایج تعیین سطح تلفط خود را در انتها ببینید. نکته‌ی جالب این بخش این است که به صورت کامل و با جزئیات نشان می‌دهد که در کدام بخش تلفظ زبان انگلیسی مهارت دارید و کدام بخش‌ها را باید بهبود ببخشید.

از قدیم گفته‌اند که “شنیدن کی بود مانند دیدن!”. این اپلیکیشن امکانات زیادی دارد که می‌تواند در راه یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک کند اما گفتن همه‌ آن‌ها، از حوصله این مقاله خارج است. توصیه می‌کنم که برای اطلاعات بیشتر، این اپلیکیشن را نصب کنید و خودتان دیگر امکانات جذاب آن را کشف نمایید. لازم به ذکر است که این اپلیکیشن بر روی تفظ امریکن تمرکز دارد و دروس ابتدایی 23 بخش این اپلیکیشن به صورت رایگان قابل دسترسی است اما برای دسترسی به تمامی دروس باید این اپلیکیشن را خریداری نمایید.

دانلود اپلیکیشن آموزش تلفظ زبان انگلیسی ELSA Speak:

آیفون اندروید

برنامه آموزش تلفظ زبان انگلیسی Say it: English Pronunciation

Say it: English Pronunciation اپلیکیشن تلفظ انگلیسی

اپلیکیشن آموزش تلفظ زبان انگلیسی Say It، یکی از اپلیکیشن‌های مناسب برای تمرین مهارت تلفظ زبان انگلیسی است. این اپلیکیشن از روشی جالب برای آموزش تلفظ زبان انگلیسی استفاده می‌کند. ابتدا شما کلمه مورد نظر خود را از لیست کلمات این برنامه انتخاب می‌کنید و سپس به نحوه تلفظ آن کلمه گوش می‌دهید.

شما می‌توانید با استفاده از فرکانس صدای گوینده بومی‌زبان، به نحوه تلفظ و استرس کلمه نگاه کنید و به درستی آن را تلفظ نمایید. در مرحله آخر می‌توانید تلفظ خود را ضبط کرده و پس از مقایسه آن با تلفظ گوینده بومی‌زبان، اشکالات تلفظ انگلیسی خود را پیدا کنید.

این اپلیکیشن از هر دو لهجه امریکن و بریتیش پشتیبانی می‌کند اما فقط 100 کلمه از لغات زبان انگلیسی به صورت رایگان قابل دسترسی است و شما می‌توانید پس از خرید این برنامه، به سی و شش هزار لغت انگلیسی دسترسی پیدا کنید.

دانلود اپلیکیشن آموزش تلفظ زبان انگلیسی Say it:

آیفون اندروید

اپلیکیشن آموزش تلفظ زبان انگلیسی American English Pronunciation

اپلیکیشن آموزش تلفظ زبان انگلیسی American English Pronunciation

اگر می‌خواهید فونتیک‌های زبان انگلیسی را به صورت کامل یاد بگیرید، اپلیکیشن American English Pronunciation تمام آن چه هست که نیاز دارید.

وقتی وارد این اپلیکیشن می‌شوید، تمام فونتیک‌های زبان انگلیسی با حالت کیبورد مانندی برایتان ظاهر می‌شود. شما می‌توانید با لمس هر یک از فونتیک‌ها، صدای اختصاری آن را بشنوید. در کنار صدای فونتیک، این اپلیکیشن تصویری از لب فردی را نشان می‌دهد که به کمک آن می‌توانید نحوه تلفظ آن را نیز مشاهده کنید و یاد بگیرید. اگر فکر می‌کنید که ویژگی‌های این اپلیکیشن به همینجا ختم می‌شوند، باید بهتان بگویم که سخت در اشتباه هستید! اپلیکیشن “تلفظ امریکن زبان انگلیسی”، دو بخش دیگر با نام‌های Practice (تمرین) و Test (آزمون) نیز دارد. در بخش تمرین، صدایی برایتان پخش می‌شود و شما باید فونتیک آن را پیدا کنید. در بخش آزمون نیز می‌توانید برای خودتان یک امتحان 5 الی 100 سوالی طراحی کنید و مهارت خود را به صورت کامل بسنجید. همانگونه که از اسم این اپلیکیشن مشخص است، اپلیکیشنAmerican English Pronunciation، فقط برای تلفظ لهجه امریکن کاربرد دارد.

دانلود اپلیکیشن American English Pronunciation:

آیفون اندروید

اپلیکیشن Pronunciation

اگر می‌خواهید فونتیک‌های زبان انگلیسی را به صورت کامل یاد بگیرید، اپلیکیشن American English Pronunciation تمام آن چه هست که نیاز دارید.

وقتی وارد این اپلیکیشن می‌شوید، تمام فونتیک‌های زبان انگلیسی با حالت کیبورد مانندی برایتان ظاهر می‌شود. شما می‌توانید با لمس هر یک از فونتیک‌ها، صدای اختصاری آن را بشنوید. در کنار صدای فونتیک، این اپلیکیشن تصویری از لب فردی را نشان می‌دهد که به کمک آن می‌توانید نحوه تلفظ آن را نیز مشاهده کنید و یاد بگیرید. اگر فکر می‌کنید که ویژگی‌های این اپلیکیشن به همینجا ختم می‌شوند، باید بهتان بگویم که سخت در اشتباه هستید! اپلیکیشن “تلفظ امریکن زبان انگلیسی”، دو بخش دیگر با نام‌های Practice (تمرین) و Test (آزمون) نیز دارد. در بخش تمرین، صدایی برایتان پخش می‌شود و شما باید فونتیک آن را پیدا کنید. در بخش آزمون نیز می‌توانید برای خودتان یک امتحان 5 الی 100 سوالی طراحی کنید و مهارت خود را به صورت کامل بسنجید. همانگونه که از اسم این اپلیکیشن مشخص است، اپلیکیشنAmerican English Pronunciation، فقط برای تلفظ لهجه امریکن کاربرد دارد.

دانلود اپلیکیشن American English Pronunciation:

آیفون اندروید

اپلیکیشن Pronunciation

اپلیکیشن Pronunciation.jpg

اشتباهات تلفظی جزو رایج‌ترین اشتباهات غیرانگلیسی‌زبان است. استفاده از اپلیکیشنی که به طور ویژه بر بهبود تلفظ تمرکز کند، یک مزیت بزرگ برای زبان‌آموزان محسوب می‌شود. اپلیکیشن Pronunciation یک نرم‌افزار تخصصی برای یادگیری و بهبود تلفظ است که حتی در حالت آفلاین هم قابلیت استفاده دارد.

زمانی که در مورد تلفظ کلمات شک دارید، کافی است کلمه یا متن موردنظر را وارد کنید تا تلفظ آن را در صحیح‌ترین حالت ممکن بشنوید. در این اپلیکیشن امکان آموزش هر دو لهجه بریتیش و امریکن وجود دارد و بر اساس علاقمندی می‌توان یکی از این دو لهجه را انتخاب کرد. همچنین در این ابزار امکان تنظیم سرعت تلفظ در 5 سطح وجود دارد.

دانلود اپلیکیشن Pronunciation برای اندروید

اپلیکیشن Speak English Fluently

اپلیکیشن Speak English Fluently.jpg

این اپلیکیشن کاربردی برای کسانی مناسب است که می‌خواهند مهارت شنیداری و مکالمه خود را تقویت کنند. تمامی مکالمات این نرم‌افزار بر اساس لهجه امریکن آموزش ‌داده ‌شده، بنابراین برای علاقمندان به این لهجه بسیار مناسب است. در اپلیکیشن Speak English Fluently عبارات و اصطلاحات گسترده‌ای در مورد مکالمه‌های رایج بین انگلیسی‌زبانان وجود دارد که زبان‌آموزان را به یادگیری و صحبت کردن تشویق می‌کند.

دروس این برنامه بیشتر مناسب افراد مبتدی و متوسط به نظر می‌رسد و این افراد می‌توانند پس از ذخیره محتوای موردنظر، به‌صورت آفلاین هم به آموزش بپردازند. از دیگر امکانات خوب این برنامه امکان ضبط صدای زبان‌آموز است و برنامه می‌تواند آن را با جمله اصلی مقایسه کرده و به فرد بازخورد مناسبی ارائه دهد.

دانلود اپلیکیشن Speak English Fluently برای اندروید

انگلیسی برای کودکان

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کودکان Lingokids

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کودکان Lingokids

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کودکان Lingokids، یک انتخاب کاملا مناسب هم برای والدین و هم برای کودکان است.

در همان ابتدا که وارد اپلیکیشن می‌شوید، رابط کاربری جذاب آن را مشاهده می‌کنید که می‌تواند برای کودکان جالب و خیره کننده باشد.

این اپلیکیشن مناسب کودکان 2 تا 8 سال است و در داخل آن از انیمیشن‌های زیبایی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده شده است که هر کودکی را هیجان‌زده می‌کند.

اپلیکیشن Lingokids دارای بیش از 600 بازی، ویدئو و کتاب صوتی است که کودکان‌تان مطمئنا عاشق آن‌ها خواهند شد و موسیقی‌هایی که در اپلیکیشن به کار رفته است، کودکان‌تان را شاد خواهد کرد.

این اپلیکیشن از دو بخش تشکیل شده که بخش اول برای والدین و بخش دوم برای کودکان است.

والدین می‌توانند با استفاده از بخشی که برای آن‌ها تعبیه شده است، روند پیشرفت کودکان خود را پیگیری کنند و تالار گفتمانی نیز برای اشتراک تجربیات و کمک گرفتن از دیگر والدین وجود دارد.

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کودکان lingokids این امکان را هم ایجاد کرده است که تا سقف 4 کودک به صورت همزمان بتوانند از امکانات اپلیکیشن استفاده کنند.

انجام دادن روزانه 3 فعالیت داخل اپلیکیشن Lingokids رایگان است اما اگر بخواهید به همه‌ی دروس به صورت کامل دسترسی پیدا کنید، باید اشتراک ماهانه آن را خریداری نمایید.

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کودکان Lingokids:

آیفون اندروید

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کودکان Khan Academy Kids

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کودکان Khan Academy Kids

اگر به دنبال یک اپلیکیشن کاملا رایگان، بدون تبلیغات و در عین حال فوق‌العاده برای کودکان‌تان هستید، به شما توصیه می‌کنم که حتما اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کودکان Khan Academy Kids را دانلود نمایید.

این اپلیکیشن که با همکاری متخصصان دانشگاه استنفورد ساخته شده است، از بازی‌های جذابی برای آموزش کودکان استفاده می‌کند که در کنار یادگیری زبان انگلیسی، مدت‌ها کودکان‌تان را سرگرم نگه خواهد داشت.

اپلیکیشن Khan Academy Kids مناسب برای کودکان 2 تا 8 سال است و از پنج کاراکتر انیمیشینی جذاب و بانمک برای هدایت و راهنمایی کودکان داخل اپلیکیشن‌ و کتاب داستان‌ها استفاده می‌کند.

در این نرم‌افزار، کتاب‌خانه‌ای از داستان‌های جذاب تصویری و صوتی برای کودکان وجود دارد که تعداد داستان‌های آن به بیش از صد عدد می‌رسد. در کنار داستان‌ها، بخش‌هایی اختصاصی برای یادگیری حروف الفبای انگلیسی، اعداد انگلیسی، ویدئوها، نقاشی، یادگیری ریاضی و… برای کودکان وجود دارد که عملا آن‌ها را از استفاده‌ی اپلیکیشن دیگری بی‌نیاز می‌کند.

والدین نیز به راحتی می‌توانند با استفاده از بخشی که برای آن‌ها تعبیه شده است، دسترسی‌های کودک خود را تغییر بدهند.

دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کودکان Khan Academy Kids:

آیفون اندروید

اپلیکیشن Mussila Wordplay

اپلیکیشن Mussila Wordplay.jpg

این اپلیکیشن با محیط کاربری ساده و رنگارنگی که دارد می‌تواند برای کودکان بسیار دوست‌داشتنی و جالب‌توجه به نظر برسد. در این اپلیکیشن بازی محور آموزش واژگان، تقویت حافظه، درک شنوایی و گفتار کودکان را تقویت و در مسیر یادگیری، بسیاری از کلمات روزمره و واژگان پیشرفته آموزش داده می‌شود.

دانلود اپلیکیشن Mussaila Wordplay برای اندروید

اپلیکیشن Fun English

اپلیکیشن Fun English.jpg

در اپلیکیشن Fun English تعداد زیادی موضوع جالب ارائه می‌شود که بچه‌ها می‌توانند بر اساس علاقمندی خود، درس موردنظر را انتخاب و مهارت‌های شنیداری و گفتاری را تمرین کنند.

در این برنامه که به کودکان 5 تا 10 سال توصیه می‌شود، به موضوعاتی مثل رنگ‌ها، حیوانات، اعداد، غذا، حمل‌ونقل، بدن انسان، میوه‌ها، لباس‌ها، خانه‌ها، موجودات دریایی، وسایل مدرسه و... پرداخته می‌شود. هر یک از موضوعات گفته‌شده بازی‌های طراحی شده خود را دارد و این به بچه‌ها کمک می‌کند تا آزادانه بازی‌هایی را که دوست دارند انتخاب کنند.

علاوه بر این، گزینه «بازی امروز» موضوعات تصادفی را در قالب بازی‌های مختلف در اختیار زبان‌آموزان کودک قرار می‌دهد. هدف از این کار، جلوگیری از بی‌حوصلگی یادگیرندگان و افزایش کنجکاوی آنهاست.

دانلود اپلیکیشن Fun English

مکالمه انگلیسی

بهترین اپلیکیشن مکالمه زبان انگلیسی

اپلیکیشن مکالمه زبان انگلیسی Hallo

اپلیکیشن مکالمه زبان انگلیسی Hallo

اپلیکیشن مکالمه زبان انگلیسی Hallo یکی از بهترین اپلیکیشن‌های موجود برای پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی است.

شما در اپلیکیشن Hallo می‌توانید به صورت رندوم با افراد مختلف در سرتاسر دنیا حرف بزنید و برای خودتان دوست و هم صحبت خارجی پیدا کنید. همچنین می‌توانید افراد را دنبال کنید و با آن‌ها برای تمرین مکالمات بعدی هماهنگ شوید.

علاوه بر مکالمه صوتی، امکان مکالمه به صورت چت و ویدئویی نیز در این اپلیکیشن قابل استفاده است.

نرم‌افزار مکالمه زبان انگلیسی Hallo پا را فرا تر از یک اپلیکیشن پارتنر زبان انگلیسی گذاشته و در این اپلیکیشن امکان ایجاد کلاس‌های تصویری به صورت زنده برای کاربران را نیز فراهم کرده است.

همچنین شما می‌توانید با پرداخت هزینه، برای خود یک معلم خصوصی زبان انگلیسی را نیز استخدام کنید.

اگر می‌خواهید با ده‌ها اپلیکیشن و وبسایت دیگر برای پیدا کردن پارتنر مکالمه زبان انگلیسی آشنا شوید، حتما مقاله “پارتنر زبان انگلیسی” را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن مکالمه زبان انگلیسی Hallo:

آیفون اندروید

اپلیکیشن HelloTalk

اپلیکیشن HelloTalk.jpg

یکی از راه‌های تقویت مکالمه به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کردن با افراد بومی‌زبان است. اپلیکیشن HelloTalk یک نرم‌افزار محبوب به شمار می‌رود که امکان تعامل بین زبان‌آموزان زبان‎‌های مختلف را فراهم می‌کند.

هر زبان‌آموز پس از ثبت‌نام، باید زبان مادری و سطح زبان موردنظر خود را مشخص کند. پس از این کار فهرستی از کسانی که زبان مادری یا زبان در حال یادگیری آنها با فرد تناسب دارد نمایش داده می‌شود.

در این نرم‌افزار امکان اصلاح اشتباهات رایج گرامری هنگام چت کردن به کمک تصحیح گر داخلی، احتمال خطای زبان‌آموزان را به حداقل می‌رساند.

دانلود اپلیکیشن Hellotalk برای اندروید

دانلود اپلیکیشن Hellotalk برای آیفون

اپلیکیشن Speaking English Practice

اپلیکیشن Speaking English Practice.jpg

این اپلیکیشن با به‌کارگیری روش‌های تعاملی و جذاب به زبان‌آموزان مبتدی تا پیشرفته کمک می‌کند تا مهارت مکالمه خود را از آنچه هست، بهتر کنند. در این نرم‌افزار صحبت کردن و بهبود مهارت شنیدن با مکالمات کوتاه و ساده آغاز می‌شود و به‌مرورزمان مکالمات کاربردی و پیچیده‌تر مورد آموزش قرار می‌گیرد.

در این برنامه حدود 4000 درس مکالمه انگلیسی وجود دارد که در پایان آزمونی برای سنجش میزان یادگیری زبان‌آموز در نظر گرفته شده است. همچنین ابزار ضبط مکالمه برای پیگیری روند پیشرفت فرد، از امکانات منحصربه‌فرد این اپلیکیشن محسوب می‌شود.

دانلود اپلیکیشن Speaking English Practice برای آیفون

دانلود اپلیکیشن Speaking English Practice برای اندروید

اپلیکیشن Hello English.jpg

در اپلیکیشن Hello English می‌توان با استفاده از روش‌های سرگرم‌کننده و تعاملی زبان انگلیسی آموخت و به طور موازی هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و مکالمه را تقویت کرد. استفاده از درس‌های این اپلیکیشن رایگان بوده و زبان‌آموزان با یک برنامه‌ریزی منظم، حتی به‌صورت آفلاین می‌توانند دانش گرامری و واژگان خود را به طرز قابل‌توجهی بهتر کنند.

فرهنگ لغت، بازی‌های مفرح و تعاملی، امکان خواندن اخبار روزانه و نیز امکان پرسش‌وپاسخ با معلمان زبان انگلیسی در این نرم‌افزار وجود دارد. علاوه بر زبان انگلیسی، می‌توان از طریق این اپلیکیشن ده‌ها زبان دیگر آموخت.

دانلود اپلیکیشن Hello English برای آیفون

دانلود اپلیکیشن Hello English برای اندروید

اپلیکیشن Mondly

اپلیکیشن Mondly.jpg

اپلیکیشن Mondly نرم‌افزار معروفی است که در آن امکان یادگیری چندین زبان مختلف وجود دارد. در این اپلیکیشن امکان یادگیری هزاران کلمه، مکالمه در شرایط گوناگون و آشنایی با انواع گویش‌ها و لهجه‌ها وجود دارد.

هر زبان‌آموز با استفاده از این اپلیکیشن می‌تواند تا حد مطلوبی به زبان انگلیسی مسلط شود و میزان پیشرفت خود را از طریق آمار موجود ارزیابی کند. همچنین زبان‌آموزانی که در بحث تلفظ دچار چالش هستند از طریق ابزار تشخیص گفتار این نرم‌افزار می‌توانند نسبت به درست بودن یا نبودن تلفظ خود بازخورد دریافت کنند.

دانلود اپلیکیشن Mondly برای اندروید

دانلود اپلیکیشن Mondly برای آیفون

بهترین اپلیکیشن انگلیسی

بهترین اپلیکیشن‌ جامع آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی دولینگو Duolingo

دولینگو

دولینگو یکی از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی است که تا به حال بیش از 300 میلیون نصب داشته و هزینه استفاده از آن رایگان است. اپلیکیشن دولینگو 34 زبان مختلف از جمله زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ترکی و… را آموزش می‌دهد. حتی در این اپلیکیشن دوره‌هایی نیز برای یادگیری زبان‌های سریال Game of Thrones و مجموعه فیلم Star Trek وجود دارد!

آموزش زبان در اپلیکیشن دولینگو بر پایه‌ی بازی است و طبق ادعایی که سازندگان این اپلیکیشن دارند، 34 ساعت استفاده از دولینگو برابر با یک ترم دانشگاهی آن زبان است.

با گذاشتن زمانی بین 10 الی 20 دقیقه در روز، شما می‌توانید تمام دروس دولینگو را در عرض حدودا 3 ماه تمام کنید اما باید در نظر داشته باشید که این اپلیکیشن بیشتر برای یادگیری عبارات و درک مطلب کاربرد دارد و نباید برای مکالمه روان انگلیسی بر روی آن حساب کنید.

متاسفانه این اپلیکیشن از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند و از آن جایی که دولینگو هر زبانی را از طریق زبان دیگری آموزش می‌دهد، به همین سبب اگر زبان دیگری غیر از فارسی را ندانید، عملا این اپلیکیشن کاربرد خاصی برای شما نخواهد داشت.

اما اگر بخواهید زبانهای دیگر را از طریق زبان انگلیسی یاد بگیرید، این برنامه می‌تواند برای شما مفید باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی دولینگو:

نسخه آیفون نسخه اندروید نسخه وب

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Busuu

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Busuu

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Busuu دارای بیش از 100 میلیون کاربر فعال است که همین موضوع این اپلیکیشن را در دسته‌ی بهترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های زبان انگلیسی قرار می‌دهد.

شما به کمک این اپلیکیشن می‌توانید 12 زبان مختلف از جمله زبان انگلیسی، زبان اسپانیایی، زبان ژاپنی و… را یاد بگیرید.

در اپلیکیشن Busuu شما تنها نیستید و هر موقع احساس کردید که مشکلی دارید، می‌توانید از افراد بومی‌زبان درخواست کمک کنید و آن‌ها شما را راهنمایی کنند.

سازندگان اپلیکیشن Busuu ادعا دارند که 22 ساعت استفاده از این اپلیکیشن معادل یک ترم دانشگاهی است.

گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که اسم این اپلیکیشن از روی زبانی به نام Busuu برداشته شده است که کمترین جمعیت زبانی را در دنیا دارد و متعلق به یک قبیله‌ای در آفریقا است. طبق تحقیقات فقط 8 نفر در دنیا به زبان Busuu صحبت می‌کنند و سازندگان این اپلیکیشن برای جلوگیری از انقراض این زبان، دوره‌ای را نیز برای یادگیری آن قرار داده‌اند.

لینک دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Busuu:

نسخه آیفون نسخه اندروید نسخه وب

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی رزتا استون

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی رزتا استون

از آن جایی که تقریبا می‌شود گفت رزتا استون معروف‌ترین روش یادگیری زبان انگلیسی است، به احتمال زیاد تا به حال اسم آن به گوشتان خورده باشد.

رزتا استون از روشی متفاوت نسبت به دیگر اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی استفاده می‌کند و به جای یاد دادن زبان به کمک زبان مادری فرد، از زبانی که فرد می‌خواهد یاد بگیرد استفاده می‌کند. برای مثال در دیگر اپلیکیشن‌ها که می‌خواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید، زبان مادری خود و یا زبانی که بلد هستید را باید به عنوان زبان پایه انتخاب کنید تا بتوانید به کمک آن، زبان جدید را فرا بگیرید. تقریبا اکثر اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنند اما اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی رزتا استون این گونه نیست و کلمات و جملات را از طریق تصاویر به افراد یاد می‌دهد. اگر نمی‌خواهید که از زبان بومی خود در روند یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید، رزتا استون می‌تواند اپلیکیشن مناسبی برای شما باشد. البته اگر توانایی پرداخت 11 دلار به صورت ماهانه را داشته باشید!

لینک دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی رزتا استون:

نسخه آیفون نسخه اندروید نسخه وب

 بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای فارسی ‌زبانان

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای فارسی ‌زبانان

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی زبانشناس

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی زبانشناس

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی زبانشناس، یکی از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی برای فارسی زبانان است. این اپلیکیشن صرفا بر روی آموزش زبان انگلیسی فوکوس کرده است و به خاطر همین موضوع هر چیزی را که برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز دارید، داخل یک اپلیکیشن می‌توانید پیدا کنید.

در ابتدای این اپلیکیشن تعیین سطح انگلیسی از شما گرفته می‌شود که با توجه به نتایج آن، مسیر و دورنمای پیشرفت شما در زبان انگلیسی نشان داده می‌شود.

وقتی که وارد اپلیکیشن زبانشناس می‌شوید، با سه بخش مختلف با نام‌های زبانشناس، زیبوک و زوم روبه‌رو می‌شوید. در بخش زبانشناس دوره‌هایی به صورت رایگان از بهترین اساتید زبان انگلیسی، وبسایت‌های معتبر و محتوای اختصاصی تولید شده توسط تیم تولید محتوای زبانشناس قرار گرفته است. در این بخش دوره‌هایی برای تقویت مهارت مکالمه، مهارت خواندن، مهارت شنیداری، مهارت نوشتاری، دایره لغات، گرامر، تلفظ و حتی دوره‌هایی نیز برای آمادگی برای آزمون‌های آیلتس، تافل و… قرار گرفته است. گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که دوره‌هایی که در این بخش به صورت رایگان قرار گرفته‌اند، دوره‌های پولی هستند که اگر بخواهید آن‌ها را خارج از اپلیکیشن زبانشناس تهیه کنید، باید میلیون‌ها تومان پول پرداخت کنید.

بخش زیبوک یک کتاب‌خانه‌ی بزرگ انگلیسی است که در آن جا میتوانید هر کتاب انگلیسی معروفی که از گوشه‌ی ذهنتان می‌گذرد را پیدا کنید. البته اگر پیدا هم نکردید می‌توانید به تیم پشتیبانی درخواست بدید و آن‌ها به سرعت کتاب مدنظرتان را به اپلیکیشن اضافه کنند. تمامی کتاب‌های داخل بخش زیبوک هم دارای متن و هم دارای صوت هستند.

دربخش زوم، بهترین فیلم‌ها، انیمیشن‌ها و سریال های انگلیسی برای تقویت زبان انگلیسی روز دنیا قرار گرفته‌اند که می‌توانید به کمک آن‌ها زبان انگلیسی خود را تا حد مطلوبی تقویت نمایید. نکته‌ی جالب بخش زوم این است که زیرنویس انگلیسی و فارسی را به صورت همزمان برای شما نشان می‌دهد اما اگر بخواهید فیلم را فقط با زیرنویس انگلیسی ببینید، می‌توانید زیرنویس فارسی را غیرفعال نمایید.

در کنار این بخش‌ها، ابزارهایی مانند دیکشنری‌های معتبر، لایتنر، آمار و نمودار پیشرفت و… قرار گرفته‌اند که تا حد زیادی شما را از اپلیکیشن‌های دیگر زبان انگلیسی بی‌نیاز می‌کند.

لینک دانلود اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی زبانشناس:

نسخه آیفون نسخه اندروید

بالاخره کدام اپلیکیشن زبان انگلیسی را نصب کنیم؟

برای این که بهترین اپلیکیشن زبان انگلیسی مناسب خودتان را انتخاب کنید، می‌توانید همه‌ی نرم‌افزارهایی را که گفته شد، نصب و تست کنید. اما لازم است که مواردی را بررسی کنید. ابتدا باید مشخص کنید که چه هدفی از یادگیری زبان انگلیسی دارید. مثلا اگر می‌خواهید صرفا دانش گرامری خود را افزایش دهید، بهتر است که یکی از اپلیکیشن‌هایی را که در قسمت بهترین اپلیکیشن گرامر زبان انگلیسی گفته شد را دانلود کنید. اگر هیچ اطلاعاتی از زبان انگلیسی ندارید، بهتر است ابتدا سراغ اپلیکیشن‌های کودکان بروید و مقداری دانش ابتدایی از زبان انگلیسی را به دست بیاورید. اما اگر می‌خواهید که یک اپلیکیشن همه کاره را برای یادگیری زبان انگلیسی نصب نمایید، بهتر است به سراغ اپلیکیشن‌های جامع و یا اپلیکیشن زبانشناس بروید. برای استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی مثل رزتا استون و Busuu، نیاز به پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه است که با توجه به شرایط اقتصادی کشورمان، تبدیل به هزینه هنگفتی می‌شود. اما در صورت توان پرداخت هزینه، استفاده از این اپلیکیشن‌ها می‌تواند برای شما مفید باشند.

اپلیکیشن‌های مانند دولینگو نیز نیازمند انتخاب یک زبان پایه برای یادگیری زبان انگلیسی هستند که متاسفانه زبان فارسی در میان آن‌ها نیست و نمی‌شود خود زبان انگلیسی را نیز انتخاب کرد. اگر می‌خواهید زبان دیگری غیر از انگلیسی را یاد بگیرید و یا زبانی غیر از انگلیسی بلد هستید و می‌خواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید، اپلیکیشن دولینگو می‌تواند به شما کمک کند.

اگر می‌خواهید تمرکزتان را صرفا بر روی یادگیری لغات بگذارید، اپلیکیشن ممرایز انتخاب مناسب شما است و می‌تواند کمک حال شما در این مسیر باشد.

اما در نهایت اگر می‌خواهید یک اپلیکیشن جامع را داشته باشید که برای کاربران ابرانی بومی‌سازی شده باشد و بتوانید در کنار دیگر زبان‌آموزان ایرانی، به صورت کامل بر روی یادگیری زبان انگلیسی فوکوس کنید، اپلیکیشن زبانشناس کاملا مناسب شماست.

نظر شما چیست؟ بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی که استفاده کردید را حتما در قسمت کامنت‌ها با ما به اشترک بگذارید.

سوالات متداول

اکثر اپلیکیشن های فوق پولی هستند. دولینگو را میتوان به صورت رایگان استفاده کرد اما زبان فارسی را پوشش نمی‌دهد. بنابراین برای فارسی‌زبانان کاربردی ندارد. شاید بتوان اپلیکیشن ممرایز را برای یادگیری لغت در این زمینه پیشنهاد داد.

نرم افزار زبانشناس شامل کورس های متعددی است که از مبتدی تا پیشرفته را پوشش می‌دهد.

اپلیکیشن‌های زبانشناس، دولینگو، و ممرایز بدون اینترنت قابل استفاده هستند. البته محتوای مورد نیاز بایستی از قبل دانلود شده باشد.

اولا هدف مناسبی برای خود انتخاب کنید. مثلا به خودتان قول بدهید که قرار است روزانه حداقل نیم ساعت زبان انگلیسی بخوانید. سپس سعی بفرمایید که علایق خود را وارد فرایند یادگیری زبان انگلیسی کنید. مثلا اگر به فیلم‌ها علاقه مند هستید روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم را یاد بگیرید. و یا اگر دوست دارید کتاب داستان بخوانید، کتاب‌های سطح بندی شده انگلیسی توصیه می‌شود.

نرم افزار دولینگو و نرم افزار زبانشناس نسخه‌هایی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق آیفون ارائه داده‌اند که این دو اپلیکیشن برای این موضوع توصیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید