جزئیات مقاله

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم

تاریخ انتشار: شنبه 06 آذر 1395

دریافت جدیدترین مطالب سایت

به خبرنامه «زبانشناس» بپیوندید و از آخرین تخفیف ها، مقالات و آموزش های تخصصی با خبر شوید:

دانلود مجموعه Effortless English
چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم
چگونه در مهارت مکالمه انگلیسی پیشرفت کنیم

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم

توضیح مختصر:

از کجا برای خواندن زبان انگلیسی شروع کنیم ؟

اگر با جستجوی سؤال “برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم” یا “چگونه زبان انگلیسی بخوانیم” به این صفحه واردشده‌ای احتمالاً می‌خواهی زبان انگلیسی را یاد بگیری اما هنوز شروع به خواندن آن نکرده‌ای. بگذار ابتدا سؤالی را از شما بپرسم:

اگر واقعاً می‌خواستی که زبان انگلیسی را یاد بگیری، الآن بایستی چه‌کاری انجام بدهی که این اتفاق رخ دهد؟

مشکلی که همه‌ی ما با یادگیری زبان انگلیسی و در کل دیگر اهدافمان در زندگی داریم، این است که زمان بسیار زیادی را صرف فکر کردن و حرف زدن در رابطه با آرزوهایمان می‌کنیم. ولی زمان بسیار کمتری را صرف کارهایی می‌کنیم که می‌تواند در حقیقت ما را به اهدافمان برساند.

شروع یادگیری زبان برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنم؟

این مشکل بسیار رایج است و تقریباً همه‌ی ما چندین بار در زندگی آن را تجربه کرده‌ایم. ما اهداف مهم زیادی را در طول زندگی می‌خواستیم دنبال نماییم اما هیچ کاری، تأکید می‌کنم هیچ کاری، برای رسیدن به آن‌ها نکردیم. می‌خواهیم که تناسب‌اندام بهتری داشته باشیم، یا غذاهای سالم‌تری بخوریم، یا …. اما دریغ از یک‌قدم عمل. برای زبان انگلیسی نیز همین‌طور است. همه‌ی ما دوست داریم که زبان انگلیسی را یاد بگیریم. بنابراین شروع می‌کنیم و کلی برنامه و طرح در ذهن خودمان می‌ریزیم. که مثلاً به‌زودی، فردا، شنبه‌ی هفته‌ی بعد، ماه بعد یا سال بعد این برنامه‌ها را آغاز کنیم و زبان انگلیسی را یاد بگیریم. اتفاقی که رخ می‌دهد این است که این فرایندهای برنامه‌ریزی، به ما این‌طور القا می‌کنند که انگار واقعاً در حال رسیدن به هدفمان هستیم؛ درحالی‌که در واقعیت هیچ قدمی را به سمت هدفمان برنداشته‌ایم.

همین حالا، هیچ‌وقت زمان مناسبی برای قدم برداشتن به سمت هدفمان نیست. به‌جای آن، به‌زودی، ظاهراً جذاب‌ترین گزینه‌ی ما برای شروع رسیدن به اهدافمان است.

ما بسیاری از مشکلاتمان را به کناری می‌گذاریم تا نسخه‌ی آینده‌ی ما آن را حل بکند. زیرا فکر می‌کنیم که “من آینده” انگیزه و انرژی بیشتری برای رسیدن به هدف دارد؛ زمان بیشتری دارد؛ پول بیشتری دارد؛ جذاب‌تر است؛ یاد گرفته است که زود از خواب برخیزد و بیشتر تلاش کند؛ و یاد گرفته است که زندگی را بهتر مدیریت کند.

بنابراین صبر می‌کنیم……..

من این را به‌خوبی میدانم زیرا من نیز در دوران کودکی و نوجوانی بارها اهدافم را به کناری گذاشتم تا “حسین آینده” برایم به آن برسد.

مشکل ما خیلی وقت‌ها این نیست که دقیقاً نمی‌دانیم چه‌کار باید بکنیم. در حقیقت بیشتر وقت‌ها ما دقیقاً میدانیم که چه‌کار باید بکنیم. مثلاً کمتر بخوریم، بیشتر ورزش کنیم، و در مورد زبان انگلیسی: بیشتر بخوانیم و بشنویم.

حسین آینده هیچ‌وقت اطلاعات بیشتری نسبت به الآن، برای قدم برداشتن به سمت اهداف کنونی خود ندارد. اما بیشتر وقت‌ها حسین آینده در ذهن احساس می‌کند که بهتر می‌تواند به سمت اهداف قدم بردارد.

بیشتر اوقات اگر هیچ کاری انجام ندهیم و فقط برنامه‌ریزی کنیم، آینده‌ی بهتری نسبت به حال حاضر نداریم.

اگر میدانی که می‌خواهی چه‌کار بکنی و چه هدفی داری، قدم بعدی عمل است

فردا همین الان شروع می‌شود از فردا نه، بلکه از همین الان شروع کن!

بنابراین سؤال اول این نوشتار، برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، بهتر است که تبدیل شود به: الآن چه‌کار کنم که زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

چند حقیقت بزرگ در رابطه با این سؤال وجود دارد که بهتر است آن‌ها را مشخص کنم:

هیچ کاری نکردن جواب این سؤال نیست

خیلی واضح است نه؟ اما هنوز شما احتمالاً در حال انجام همین کار هستی. زیرا تنها فکر کردن در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی، تقریباً معادل با این است که هیچ کاری نکرده‌اید. فکر کردن در رابطه با اهدافت، شما را به آن‌ها نزدیک‌تر نمی‌کند. تنها عمل کردن این کار را برایت انجام می‌دهد.

این موضوع شاید برای خیلی‌ها قابل‌پذیرش نباشد و مثل یک سیاه‌چاله‌ای است که همه‌ی ما در مقاطعی از زندگی‌مان، در دام آن میفتیم. زیرا فکر کردن در رابطه با آینده‌ی خود و اهدافمان و اینکه چطور به آن‌ها برسیم، خیلی جذاب و خوشحال‌کننده به نظر می‌رسد. وقتی‌که آینده‌ی موفقی برای خود تجسم می‌کنیم، از خودمان خیلی احساس رضایت داریم.

احتمالاً خیلی از شماها تصوری که از آینده‌ی خود دارید این است که زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید و برای ادامه‌ی تحصیل به یک کشور انگلیسی‌زبان می‌روید و آنجا به‌راحتی می‌توانید با افراد ارتباط برقرار کنید. و یا اینکه علاقه‌مند به مسافرت‌های تفریحی هستید و دوست دارید در مسافرت‌هایتان ارتباط خیلی خوبی را با افراد مختلف داشته باشید. و یا دوست دارید که بتوانید به‌راحتی با توریست‌هایی که به ایران می‌آیند به زبان انگلیسی صحبت کنید. همه‌ی این‌ها تصورات هیجان‌انگیزی هستند. این تصورات باعث می‌شود که فکر کنید که انگار به سمت هدفتان قدمی برداشته‌اید. و یا به قول روانشناس‌ها در حال کسب انرژی مثبت هستید. اما درواقع هیچ کاری نکرده‌اید جز اینکه راهی برای فرار از عمل کردن در حال حاضر پیداکرده‌اید.

برنامه‌ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی نیز معادل این است که هیچ کاری نکرده باشید. حتی بهترین برنامه‌ریزی‌ها، عمل کردن نیست. بلکه تنها تفکرات برنامه‌ریزی‌شده است. برنامه‌ریزی در حقیقت فکر کردن درباره‌ی عمل است. تصمیم در رابطه بااینکه چگونه و در چه زمانی، چه‌کاری را انجام دهی. اما این‌ها تنها در ذهن شما رخ می‌دهد و هیچ عملیاتی را در بر نمی گیرد. و قطعاً هیچ زبانی را با این طرح‌ها و نقشه‌ها یاد نمی‌گیری.

تحقیق درباره بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی ، جواب این سؤال نیست

همانند فکر کردن، اختصاص زمان بسیار زیاد در گوگل و جستجو برای بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی نیز جزو عمل کردن محسوب نمی‌شود، درحالی‌که هم‌چین احساسی به آدم دست می‌دهد. زیرا صدها هزار صفحه در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی در اینترنت وجود دارد و هزاران محصول مختلف آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی یافت می‌شود که هیچ‌وقت نمی‌توانی همه‌ی آن‌ها را مطالعه و بازنگری کنی.

مشکل اصلی اینجاست که با توجه به حجم بسیار زیادی از اطلاعات که در اینترنت وجود دارد اتخاذ تصمیمی درست برای انتخاب بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بسیار سخت است. به‌ویژه زمانی که برخی از پیشنهادها بسیار متناقض به نظر می‌رسد. به‌عنوان‌مثال برخی فلش کارت‌ها را روش مناسبی برای حفظ کردن لغات انگلیسی می‌دانند، برخی خیر. گروهی میگویند گرامر مهم‌تر است، گروهی دیگر میگویند لغت مهم‌تر است. گروهی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی را کتاب‌های گرامری و لغت می‌دانند، گروهی دیگر کتاب‌های قصه را قبول دارند. خلاصه‌ی اینکه نظریات در این رابطه بسیار زیاد است و هیچ‌کدام هم به‌طور مطلق غلط یا درست نیستند. بنابراین گیر افتادن در دام یافتن بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی و صرف ده‌ها ساعت وقت برای آن، تنها باعث می‌شود که خسته‌تر شوی و احتمالاً یادگیری خود را متوقف کنی. اگر خیلی دوست داری که روشی معقولانه انتخاب کنی، ما در وب‌سایت زبانشناس دیدگاه خود را در نوشته‌های مختلف بیان کردیم. نگاهی گذرا به آن بینداز ولی زیاد در آن متوقف نشو:

مقالات مهم سایت زبانشناس

  • بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی

  • چگونه زبان انگلیسی را در خانه بیاموزیم

  • یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

  • انتخاب اهداف هوشمندانه (SMART)

و نوشته‌های مختلف دیگری که در زبانشناس ارائه‌شده است. ما سعی کرده‌ایم که روش‌هایی علمی برای شما ارائه کنیم ولی بازهم تکرار می‌کنم که توقف در این روش‌ها صرفاً برای یافتن بهترین روش آموزشی کاری وقت‌گیر و بیهوده است.

فقط انجامش بده هم جواب این سؤال نیست

نایک شعار بسیار جالبی دارد. فقط انجامش بده یا همان just do it. اما به نظر بنده این شعار زیاد در حوزه‌ی یادگیری زبان کارساز نیست. چون این سؤال پیش می‌آید که چه‌کاری انجام بدم؟! که جواب‌های بسیار زیادی برای این سؤال وجود دارد که همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم هیچ‌کدام به‌طور مطلق غلط یا درست نیستند.

من تنها می‌توانم به شما این را بگویم که اگر بجای جستجوی بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی، کتابی را باز بکنی و بخوانی و یا فیلمی به زبان انگلیسی نگاه بکنی وقتتان را بهتر صرف یادگیری زبان انگلیسی می‌شود.

بنابراین توصیه‌ی بنده به شما این است: شروعش کن

انجامش بده شعار نایک! با کمی تغییر.

شروع کن

اصلاً نگران این نباش که از کجا شروع کنی. اصلاً نگران این نباش که وقتی‌که می‌توانی الآن اختصاص دهی بسیار کم است. اصلاً نگران روش آموزشی نباش. فقط شروع کن. شروع کن به یادگرفتن، خواندن، شنیدن، و برقراری ارتباط با این‌وآن. وقتی اولین قدم را که برداری همه‌چیز رفته‌رفته درست می‌شود. می‌توانی با همین روش‌ها و متدهایی که در بالا عنوان کردم شروع کنی، اگر خوشت آمد ادامه بدی و اگر خوشت نیامد با روش دیگری ادامه بدی. ولی شروع کن. همین حالا!

شروع کن همین حالا یادگیری زبان انگلیسی را شروع کن!

من خودم به‌شخصه خیلی از کارهای موفقیت‌آمیزی که در زندگی انجام دادم برنامه‌ریزی خاصی پشت سر آن نبوده است. فقط قدم در راه گذاشتم و سعی کردم که با تلاش خود به هدف خودم برسم. همین نرم افزار زبانشناس که در حال حاضر در این وب‌سایت ارائه می‌شود به‌تازگی آغاز شده است. ادعا نمی‌کنیم که الآن بهترین گزینه است ولی تلاش خودمان را در این زمینه انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم که نظرات زبان‌آموزان را جلب کنیم.

آیا آماده‌ی شروع هستی؟

اگر شما را متقاعد کردم که همین الآن شروع به یادگرفتن زبان انگلیسی بکنی چند تا راهکار برای ادامه‌ی این راه طولانی برای شما دارم.

۱- دانلود اپلیکیشن زبانشناس

اپلیکیشن زبانشناس با توجه به منابع فراوان و جذابی که دارد، نقطه‌ی خوبی برای شروع شما است. علاوه بر آن، ما حمایت خیلی زیادی از زبان آموزان می‌کنیم و پس از نصب اپلیکیشن، به سؤالات شما و مشکلاتی که دارید پاسخ می‌دهیم.

برای دانلود اپلیکیشن زبانشناس روی لینک زیر کلیک بفرمایید.

دانلود نرم افزار «زبانشناس»

۲- انتخاب پکیج مناسب

برای شروع کار با این اپلیکیشن، پس از دانلود آن، توصیه می‌کنیم که با پکیج‌های آموزشی زیر شروع کنید:

سطح ابتدایی: داستان‌های کودکانه

سطح متوسط: داستان‌های واقعی، و انگلیسی قدرت

سطح پیشرفته: مگا داستان‌ها، انگلیسی مهارت، و داستان‌های کوتاه

سطح فوق پیشرفته: مکالمات تجاری

۳- اعمال متدهای مناسب روی پکیج‌های فوق

اگر داستان‌های کودکانه را می‌خوانید، این راهنما برای شروع مناسب است. اما اگر از سطوح بالاتر آغاز کرده‌اید پیشنهاد می‌کنم که استراتژی های تقویت مکالمه را بخوانید و آن‌ها را روی درس‌های مختلف پیاده‌سازی نمایید.

پاسخ به چند سؤال مهم

آیا می‌توانیم زبان انگلیسی را بدون کلاس یاد بگیریم و تقویت کنیم؟

بله. اگر به حدی رسیده باشید که بتوانید گلیم خود را از آب در بیاورید، برای یادگیری زبان انگلیسی به کلاس نیازی ندارید. این حد تقریباً همان دانستن زبان انگلیسی در حد دروس دبیرستان است.

چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

اپلیکیشن زبانشناس برای یادگیری لغات از روشی استفاده می‌کند که می‌توان گفت سریع‌ترین حالت یادگیری لغات برای استفاده‌ی بلندمدت است. اما در کل برای اینکه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیرید چاره‌ای نیست جز اینکه خودتان را در زبان انگلیسی غرق نمایید.

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم؟

بنده در دو پست جداگانه، راه‌حل‌های خیلی مناسبی برای بهبود مهارت‌های لیسنینگ و اسپیکینگ شما نوشته‌ام که خواندن و اعمال آن‌ها باعث می‌شود که این دو مهارت به طرز چشمگیری تقویت گردد و زبان انگلیسی را روان صحبت کنید.

نوشته‌ی اول: تکنیک سایه برای تقویت لیسنینگ؛ نوشته‌ی دوم: ۵ استراتژی برای تقویت مکالمه

آیا اپلیکیشن زبانشناس برای آمادگی کنکورهای کارشناسی و ارشد مناسب است؟

هنوز آماری نداریم که نشان دهد آیا اپلیکیشن زبانشناس مناسب افراد کنکوری هست یا خیر. کنکور آزمونی غیراستاندارد است درحالی‌که اپلیکیشن زبانشناس برای شرایط استاندارد مناسب است. در کل با استفاده از اپلیکیشن زبانشناس درک مطلب و دایره‌ی لغات شما تقویت می‌شود که این دو مهارت خیلی برای زدن درصد بالا در کنکور مهم هستند. اما در مقایسه با دیگر روش‌های کنکوری و تستی (که فقط به درد کنکور می‌خورند) نمی‌توان گفت که آیا زبانشناس بهتر است یا خیر.

تگ‌ها: شروع یادگیری

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

زبان انگلیسی را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» یاد بگیرید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

دیدگاه(117)

تکتم

من مدتی سایت شما رو گشتم و تا حدی مطالب مربوط به یادگیری زبان رو خوندم….اما یکم گیج شدم و راستش سوال مهم وضروری دارم :سعی میکنم خلاصه توضیح بدم و وقتتون رو نگیرم
من تو این مدت نتونستم به سطح دلخواهم برسم…با اینکه در کلاس سطح پیشرفته میشینم -در سطح summit1 از سری دوره های کتاب top notch-
برنامه زندگی من به صورتی هست که تا پایان سال 95 باید ی جوری پرونده زبان رو ببندم یعنی الان اولویت اول زندگیم زبانه و باید به سطحی برسم که ی جورایی رو غلتک بیفتم….راستش من هر روز هفته صبح ها بجز جمعه و شنبه کلاس زبان میرم -ترجمه و مکالمه- حالا موندم ی برنامه و مسیر درست رو خودم جدای کلاس بدارم تا به پیشرفت قابل توجهی برسم واقعا به یک مسیر درست نیاز دارم چی بخونم و از کجا شروع کنم چقدر برا movie-listening و…متاسفانه گوشی اندروید ندارم ک بشه نرم افزار شما رو نصب کنم…. ممنون میشم منو راهنمایی کنید

شهناز

سلام آقای ناصری
من شهناز هستم و 54 سال دارم.دختر من در آمریکا تحصیل می کند و من به خاطر اینکه زمانی که پیش ایشان می روم و با انگلیسی زبانان به ناچار ارتباط دارم دوست ندارم همیشه به دخترم متکی باشم مخصوصا که دوستان امریکایی زیادی دارم که همیشه دخترم مترجم من بوده.در دوران دبیرستان زبان انگلیسی من متوسط بوده و علاقه خاصی به جز اینکه نمره خوبی داشته باشم به زبان انگلیسی نداشتم بعد ها هم که افتادم تو خط تدریس ریضیات کاملا از زبان انگلیسی دور شدم فقط چون به اینترنت و کامپیوتر علاقه بسیاری داشتم تا حد رفع نیاز زبان را یاد گرفتم آن هم بیشتر جهت وبگردی و تحقیقات تغذیه ای و سلامتی و……….زمانی هم که دخترم امتحان تافل و جی آر جی داشت برای کمک به او فلش کارتهای 504 را با او همراهی میکردم که به علت فشردگی کارهای او و عجله ای داشت میخواستم کمک کنم که احساس خستگی نکند چون پروسه اپلای خیلی سخت و پر استرس بود .به همین دلیل دایره لغاتم مقداری افزوده شد اما با توجه به سن من و فرار بودن زبان بعضی ها را فراموش کردم ولی از این که بروم و نتوانم صحبت کنم احساس خوبی نداشتم لیسنینگم بهتر بود ولی از حرف زدن واقعا واهمه دارم.خیلی تلاش کردم نصرت را هم دانلود کردم اما نتونستم زیاد استفاده کنم .اما سایت شما را که پیدا کردم توضیحات شما به نظرم منطقی اومد اما نمیدونم از کجا شروع کنم و از کجای سایت قسمتهای مورد نظر را پیدا کنم راستش یه مقدار در طراحی شما دچار مشکل شدهام یعنی نمیدونم یه کدام قسمتها مراجعه کنم تا شروعی خوب داشته باشم باز هم از شما سپاسگزارم

مهدی

سلام جناب ناصری
وقت به خیر

بنده هم پس از گذراندن دوره های زبان در کلاس های جمعی و نتیجه نگرفتن مناسب، حدود یک سال هست که رجوع نکردم.
چند وقتی است که شرایط خروج از ایران برای من فراهم شده و من به دنبال معلم خصوصی برای آمادگی شرکت در آزمون آیلتس بودم؛ ولی پس از تحقیق به این نتیجه رسیدم که این دوره های کوتاه مدت فقط جهت آمادگی امتحان می باشد و به طور مناسب به بحث مکالمه زبان نمی پردازد. پس از آشنایی با موارد مشابه همچون شما به دنبال تحقیق کلی و شروع فراگیری زبان به صورت Self study شدم؛ ولی از کجا و چگونه من رو سر در گم کرده، که چند روزی است مطالب سایت شما رو می خونم. امیدوارم تو این زمینه من رو کمک کنه.
خوشحال میشم بیشتر راهنمایی کنید.
با سپاس از شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. با دوره ی داستان واقعی شروع کنین.

مبینا

سلام. من یه دانش اموزم که 13 سالمه. قبلا که ده ساله بودم دو ترم کلاس رفتم ولی بعد اون ادامه ندادم. الان دوباره شروع کردم و هرچی که میبینم اول اشتیاق دارم ولی بعدش اصلا دوس ندارم. من باید از کجا شروع کنم به عنوان صفر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بهکلاس دسترسی ندارم. ممنون میشم جواب بدین چون نیاز دارم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. در چه حد بلدین؟ مثلا نگاهی به داستان هملت بندازین ببینین چیزی میفهمین؟

شهاب

گر مرد رهی میان خون باید رفت
وز پای فتاده سرنگون باید رفت
تو پای به راه در نه و هیچ مپرس
خود راه بگویدت که چون باید رفت
«عطار»

اسما

سلام استاد گرانقدر
ممنون از تلاش و همت شما

من چند سال است که در یک شرکت بازرگانی مشغول به فعالیت میباشم
نداشتن تسلط کامل به زبان انگلیسی همیشه برای من دردسر ساز بوده است
با توجه به داشتن چندیدن دفتر در کشور های مختلف و داشتن چندیدن نمایندگی معتبر که کارشناسان آنها در سال چندین بار به ایران سفر میکنند
همیشه احساس سرافکندگی میکنم
کلاس رفتم اما….تمام وقت توی مسیر بودم و خسته برمیگشتم خونه
خلاصه خسته بودم که به صورت اتفاقی از طریق سرچ سایت بازار با نرم افزار شما آشنا شدم
سطح یک رو شروع کردم امید دارم که موفق بشم
:)

ناشناس

سلام آقا حسین
باید بگم متنی که نوشتید فوق العاده بود و فکر میکنم من هم دقیقا همین تصورات را با دوز بالاتر همیشه در ذهن داشتم
امیدوارم این آخرین باری باشه که شروع میکنم و تا آخرش ادامه بدم
ممنون از مطالب خوبتون

میلاد

سلام حسین جان ،خیلی خیلی خسته نباشی ،من هم چندین سال آرزو دارم زبان رو بخوبی یاد بگیرم ولی هیچوقت اقدام نکردم چون میدیدم دوستان با رفتن به کلاس نتیجه ای نمیگیرن، خب از این بحث که بگذریم باید بگم که بین تمام سایت های فعال شما در نوع خودتون فوق العاده اید و منم ترجیح دادم با شما شروع و با خود شما ارتقا پیدا کنم.
من دانجشوی رشته مکانیک هستم در حال حاضر درس میخونم و از طرفی هم سر کار میرم ،کارم طرح اغماری بصورت 14 روز کار 14 روز استراحت ،وقت آزاد زیادی دارم اما نقطه ضعفم نداشتن تمرکز مناسب ،مداوم ذهنم درگیر افکار زیادی میشه ،در واقع الان هم شرایط مطلوبی از لحاظ روحی ندارم ولی مشتاقم که شروع کنم و شروع کردم ب داستانهای کودکان.
میخواستم بر اساس تجربیاتت بگی که فعلا با این شرایط نامناسب روحی شروع کنم یا نه؟میترسم زده بشم ولی از یه جهت میگم شاید شروع کردن منو از دنیای افکار زیادم دور کنه و بتونم یه روند رو به رشدی رو ادامه بدم.

سکوت

سلام
من زبانم در حد صفره
تازه دانشگاه قبول شدم البته ترم سه ام
قبلا پنج ترم تو آموزشگاه کتاب تاپناچ رو کار کردم
ولی اصلا فایده نداشت همش پرید
رشتمم طوریه که خیلی سرم شلوغه وقت واس رفتن به کلاس زبان ندارم
میخام تو مکالمه قوی بشم
به جز نرم افزار شما
اکه کتاب ترجمه کنیم روش خوبیه ؟؟
یا کسل کنندس ؟؟
لطفا راهنماییم کنین خیلی سر درگم شدم

امین

با سلام و احترام
باید اول حرفام بگم چقدر همه چیزو واضح و روشن بیان کردین و واقعا خوشم اومدکه دقیقا زدی تو خال
واقعیتش من آرزوم شده که زبان یاد بگیرم و این قضیه چندساله رو مخمه ولی بخاطر تنبلیم و مشغله کاریم هیچ اقدامی نکردم.
البته از خیلیا شنیدم کلاس فایده نداره.منم تصمیم گرفتم معلم خصوصی بگیرم اما دیدم من حتی یه مکالمه خیلی معمولی هم بلد نیستم و فایده ای نداره دبیر بیاد برای خودش حرف بزنه منم فقط نگاش کنم😆
حالا میخوام خودم تو خونه شروع کنم که حداقل به یه حدی برسم و بعد برای آزمونهای تافل و آیلتس شرکت کنم .دوست دارم راهنماییم کنید از ابتدا چکار کنم.ممنونم ازتون

فاطمه

سلام. خداقوت
دوسال پیش دوره کامل زبان یعنی دیپلم گزروندم.وبعدشم خیلی کارنکردم.چندماهی هست دارم تقویت میکنم زبانم روکه ایلس بگیرم. میشه گفت تقریبا متوسط یا کمتر از متوسط هست سطح زبانم. بنظرتون بخاطر اینکه هدفمندهم بشه خوندنم کتاب ایلس کمبریج رو شروع کنم خوبه؟ مثلا ایلس کمبریج برای نمره 4 تا 5؟
امریکن کار کردم اگر کتابی بردارم که لیسنینگش بیریتیش باسه مشکل پیش نمیاد؟
سپاس از راهنمایی تون

فاطمه

سوال دومم
گفتین انگلیسی قدرت لازم نیست حتما تا 7 روز گوش بدیم. خب ملاک اینکه بریم سراغ درس بعدی چی هست؟
اقای هوک فقط گوش کردن و جواب دادن داره و شما تاکید تکنیک سایه دارین. باتوحه به تجربیاتتون کدومش بیشتر جواب میده؟

بهنام

سلام و خسته نباشید دوست عزیز..
منم مثل شما خیلی دنبال یادگیری زبان بودم و هستم..کتابها و نرم افزارهای زیادی گرفتم ولی نتونستم کاری پیش ببرم موفق نشدم …از زبان نصرت گرفته تا کتابهای مختلف و همچنین نرم افزار چون زبان سریع ..ولی نمی دونم چرا هیچ کدوم مورد رضایت من نبوده نتونستم یاد بگیر وخوندن و تلفظ مشکل دارم دوس دارم یاد بگیرم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم برم کلاس و یاد خودم بخونم یاد بگیرم تا اینکه امروز اتفاقی گفتم تو اینترنت سرچ کنم ببینم میشه راهی پیدا کرد که از اون طریق بشه زبان رو از صفر شروع کرد تا مراحل بعدی.مثل این که چیزی از زبان نمی دونی و بصورت صحیح از اول بشینی و یاد بگیری و مشکلی نداشته باشی..نرم افزار شما رو دیدم دانلود کردم تو گوشیم نصب شد حالا می خواستم ببینم واقعا میشعه یاد گرفت یا همش باز دنبال اینین که یه پولی بگیرین اگه واقعا خوب پس فعال کنم اگه نه وقتمو نگیرم..
و این که برای فعال کردن از سطح یک تا اخر هزینش چقدر برای همیشه فعال بمونه و تمرین کنم..
کمی راهنمایی کنید شاید منم تونستم یاد بگیرم

احسان

سلام حسین آقا وقت بخیر .
من 29 سالمه لیسانس مهندسی منایع طبیعی دارم اما تو رشته خودم کار پیدا نشد و رفتم سراغ تعمیرات موبایل که اونم سرو کله زدن با مشتریا واقعا اعصابی برام نمیزاره یعنی یجورایی شغل من شده مایه عذاب من . بگذریم …
من از سنین راهنمایی خیلی به زبان علاقه داشتم اما متاسفانه نرفتم دنبالش .. الان تصمیم گرفتم یه مدرک آیلتس بگیرم و برم تو این آموزشگاه ها زبان تدریس کنم یا تو یه شرکتی جایی به عنوان مترجم مشغول به کار شم . تو آزمون تعیین سطح کمبریج هم سطحم per -intermediate هستش .. میخواستم ازتون بپرسم برا اینکه در عرض یه سال بتونم نمره حداقل 7 آیلتس بگیرم باید چکار کنم در ضمن درک مطلب و دایره لغاتم خوبه اما گرامر و لیسنینگ و اسپیکینگم ضعیفه

آرینا

سلام من 28 سالمه و کارشناسی نرم افزار کامپیوتر دارم و خیلی اتفاقی سایت شما رو دیدم ،من از 16 سالگی دیپلم انگلیسی رو از موسسه گرفتم تو دانشگاه هم هیچ مشکلی نداشتم ولی به مرور از یادم رفت ،من بخاطر علاقم و رشتم دوست دارم یاد بگیرم کارم مرتبط با رشتمه وگرنه هیچ آزمونی نمیخوام شرکت کنم ،از اونجایی که همیشه تو این سالها زبان انگلیسی یکی از دغدغه هام بوده ولی متاسفانه بعلت درس خوندن و کارکردن نتونستم درست بخونم و تسلط پیدا کنم یعنی هر راهی رو که رفتم یه مدت بوده و خستم کرده و ناامید شدم دیگه این بار میخوام جدی بخونم حتی بعد از موفق شدنم یه زبان دیگه رو هم یاد بگیرم ، من مکالمم خوب نیست شاید یکی از دلیلاش دایره لغاتم که خیلی پایینه ، همه توضیحات روخوندم و همیشه دوست دارم همه چیز رو از اول شروع کنم ترجیح دادم از داستان های کوتاه شروع کنم ، فقط درست متوجه شدم باید اول طبق روش خواندن داستان های کوتاه انگلیسی تارنگار زبانشناس بخونم ؟ در مرحله 5(شگرد سایه ) از تکنیک سایه استفاده کنم ؟و چه وقت باید از 5 استراتژی برای تقویت مکالمه استفاده کنم ؟واینکه روزی 1 ساعت برای خوندن کمه ؟و یادگیری هر داستان استاندارد چند ساعت یا چند روز طول میکشه ؟
ممنونم از وقتی که میزارید روزتون خوش
با سپاس

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. بله درست متوجه شدید برای شروع از همون روش برید، کمی که پیشرفت داشتین پکیج داستان واقعی رو شروع کنین و اون تکنیک های نوشته ی ۵ استراتژی رو روی این داستان ها پیاده سازی بفرمایین.
ما دست کم همین روزی یک ساعت رو برای مطالعه پیشنهاد میکنیم و یادگیری هر داستان با روزی یک ساعت به طور میانگین یک هفته طول میکشه.

ناهید

سلام اقای ناصری وقتتون بخیر
من خیلی وقته که این نیاز رو در خودم می بینم چرا که به اقتضاء شرایط کارم و علاقه ای که دارم دوست دارم زبان رو یاد بگیرم منتها دقیقاعین مطالبی که نوشته بودید نمی دونم از کجا و چه جوری باید شروع کنم همش دنبال یه روش خوب و اصولی ام ، هر بار که یه روش رو پیش می گیرم همین بحث خستگی و شایدم قسمتی اش تنبلی خودم مانع از این میشه که بتونم به نتیجه مطلوب برسم ولی بیشترش به خاطر اینه که این روش ها انگیزشی نیستن بعد یه مدت واقعا خسته میشی، امروز اتفاقی سایت شما رو دیدم و دیدم که چه مطالب مفیدی رو تو سایتتون گذاشتین امیدوارم با روشی که شما پیشنهاد دادین بتونم موفق بشم، جا داره ازتون تشکر کنم بابت مطالب خوبتون.
نمی دونم یه حس خوب دارم فک می کنم اینبار موفق میشم.

مریم

سلام خدمت جناب ناصری بزرگوار
من سالها هر روز تصمیم میگرفتم زبان بخونم. کلی منبع خریدم. دو سه روز استفاده میکردم روز چهارم پنجم ناامید شدم. تا دیشب که باز سرچ کردم چطور زبان بخونم و سایت شما لود شد. با تب لت داشتم مطالعه میکردم دیدم در مورد ‘حسین آینده’ گفتین. متوجه شدم منم مریم آینده دارم که خیلی مصر نیست
تصمیم گرفتم صبح اول سایت شما رو از سیستم باز کنم و ببینم چیه. بعدشم نرم افزار رو گرفتم و اول داستانشو گوش دادم…هملت . الانم میخوام مرتب داستانها رو به روش سایه کار کنم
من پشت کنکوری ارشدم. امسال برام سال سرنوشت سازیه. اما میدونم داستانهای نرم افزار و باقی سطحهاش میتونه با تکرار فراوان تمام وقت های مرده منو پر کنه. بی نهایت ازنرم افزارتون ممنونم. ان شاالله امروز به نسخه کامل ارتقاش میدم.
برای ارشد هم کتابهای ی موسسه رو جدا میکنم و خودمو با کلی منبع گیج نمیکنم.(نظر شما چیه؟)
تا حالا هم هیچ کلاسی نرفتم…فقط قصدشو داشتم برم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
حقیقتا من از کنکور زیاد دل خوشی ندارم بنابراین ترجیح میدم توصیه کنکوری نکنم ممکنه خلافش درست در بیاد!! کنکور در کل آزمونی هست که با اکثر آزمون های واقعی زندگی فرق داره و هر کسی سبک خاص خودشو میتونه داشته باشه. خودم برای کارشناسی فقط کتابهای گاج رو میخوندم ولی.
اما در رابطه با نرم افزار این نرم افزار میتونه درک مطلب و دایره ی لغات شما رو افزایش بده که برای کنکورتون خیلی مناسبه. پیشنهادم همونه که فرمودین یعنی با این نرم افزار وقتهای مرده ی خودتون رو زنده بفرمایین.
توصیه بعدیم هم این هست که سریع دروس داستان بچه گانه رو تموم کنین و دروس داستان واقعی رو شروع کنین چون از لحاظ آموزشی خیلی بهتر هستن

بهناز

سلام آقای ناصری عزیز

من عاشق یادگیری زبان انگلیسی هستم و خیلی هم تلاش کردم تا چیزی که میخام رو بدست بیارم,

ولی منابع متعددی وجود داره و من هم نمیدونم باید از کجا شروع کنم .
بارها شده که به خودم گفتم من فقط از این کتاب یا فایل صوتی استفاده میکنم اینکار هم انجام دادم ولی در نیمه راه خسته میشم و میگم اینم مثل بقیه هست پس دورش خط قرمز میکشم میرم سراغ یک کتاب یا فایل دیگه .اینم بگم کلاس رفتم ولی فایده نداشت .

مشکل دیگه ی من اینه که عجول هستم و میخام سریع نتیجه بگیرم و اگه اون چیزی که میخام نشد رهاش میکنم.

نازیلا

سلام
من میخوام بدون مقدمه برم سر اصل مطلب
من فوق لیسانس هنر هستم و از وقتی که یادمه زبانم خوب بود.اما یه وقفه 6 ساله باعث شده که سطح زبانم افت کنه و ترس از مطالعه دوباره زبان و عدم پیشرفت در من باعث شده نتونم خوب برنامه ریزی کنم و در نتیجه مطالعه مفیدی هم ندارم.
اما بنده به مدرک آیلتس با نمره بالا برای ادامه تحصیل نیاز دارم بنابراین باید یه راهی برای پیشرفت تو زبان پیدا کنم.
با اینکه راه و روش و کتابهای زیادی رو برای پیشرفت می شناسم اما نمیتونم در زمینه مطالعه زبان پیش برم.
امیدوارم شما راه حل مناسبی برای کمک به من داشته باشید.
ممنون از وقتی که میذارید.

محمد

سلام خسته نباشید
شما این کارتون ایرادی نداره اگرم داشته باشه فقط اینه که کتاب ندارید با گوشیم چشم ادم کور میشه
ممنونم از زحماتتون

سمیرا

سلام.سمیرا کشاورزی هستم.لیسانس معماری دارم و هنوز متاسفانه نتونستم زبانمو قوی کنم.دبیرستان که بودم موسسه ملی زبان تا سرسطح پیشرفته رفتم ولی بعدش متاسفانه کار نکردم و الان سالهاست که کار نکردم تا اینکه تصمیم گرفتم مجدد شروع کنم و حتما نتیجه بگیرم! من آموزشگاه جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران ثبت نام کردم چون کاملا خود آموز برام سخته ولی خواستم درکنارش خودم هم کار کنم تا کلاس رفتن و وقت گذاشتنم نتیجه بده!تا اینکه سایت شما رو دیدم و احساس کردم مفیده هست و اینا… این بود شرح حال کوتاهی از من:’)درضمن من خیلی اهل مطالعه ام معمولا کتاب روی تخت و تو کیفم پیدا میشه!؛)گفتم شاید بدرد موضوع بخوره:))

محدثه

سلام و خسته نباشید بابت سایت خوبتون،

من زبانم خیلی ضعیفه، لغت هارو تا حدودی بلدم ولی معنیش از ذهنم میره
و در خوندن هم متوسطم
مکالمه ک اصلا نمی تونم

تا اینکه سرچ کردم’ چگونه آموزش زبان را آغاز کنیم’ و با صفحه شما رو ب رو شدم ک بعد از خوندم مطالبتون خیلی خوشحال شدم ک با پیج شما آشنا شدم
ممنون

jamei

با سلام واقعا نکات ارزنده ای بیان کرده اید من گرفتار همین مسائل هستم و دردنیای خود همین تصورات را دارم . از این نوشته متوجه شدم خیلی ها در این دام که شاید همان تله موفقیت است می افتند و گیر می کنند . ممنون از راهنمایی ارزنده تان .

مهین

سلام و وقت بخیر جناب ناصری
ممنون از این همه وقت و انرژی که برای ما مخاطباتون میذارین. آدرس وب سایت شما رو از علم فردا دیدم و برام جالب بود که ببینم چه جوریه وقتی مطالب رو خوندم واقعا برام جالب و متفاوت بود چون تا حالا انقد قشنگ و مرتب درجه بندی و سطح بندی ندیده بودم همیشه یه پراکندگی و آشفتگی تو آموزش زبان دیده بودم. من خودم به شخصه کلی کتاب و نرم افزار و سی دی و فایلهای صوتی و تصویری آموزشی دارم اما نتونستم خودم رو پابند کنم و به قول شما همیشه انتظار داشتم مهین آینده برام کار شاقی انجام بده اما با خوندن مطالب وب سایتتون به این نتیجه رسیدم همین الان باید شروع کنم.
برای دکترا و اینکه بتونم به راحتی مکالمه رو مسلط باشم دوست دارم زبان رو یاد بگیرم و در کل خیلی خیلی به زبان علاقه دارم اما تا کلاس نرم نمیتونم خودم رو مقید کنم که با ی برنامه ریزی مرتب بشینم و زبان رو یاد بگیرم امیدوارم زبان شناس برام شروع دوباره خوبی باشه. هر چند که کمی بلدم اما برنامه رو دوست داشتم و از سطح مبتدی اون شروع کردم.

برقرار باشید و پایدار

محمد

سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد بزرگوار
استاد بنده تصمیم به ادامهی تحصیل تو یکی از دانشگاهای المان یا امریکا رو دارم و نمیدونم از کجا باید شروع کنم من ترم۴ رشته مهندسی پزشکی هستم فک کردم که برای اولین گام زبان رو یاد بگیرم که به طور اتفاقی به وبسایت شما اومدم و برام جالب بود روشی که اراعه دادین خواستم روش شمارو امتحان کنم .
استاد مشکل اساسی بنده نداشتن انگیزهی مزاعفه من از یه خوانواده متوسط هستم و نمیتونم خیلی رو چیزایی که ارزو دارم یا دلم میخواد انجام بدم تمرکز کنم یا خرج کنم بهترین چیزی که انسان داره وقته و من این وقتو برای در اوردن خرج دانشگاه بیشترشو تلف میکنم بنده با این که بیشتر وقت خودمو تلف مینم و وقت زیادی برای درس خوندن ندارم روز به روز در حال پیشرفت هستم (خدارو شکر) استاد شما یه راهنمایی برای من کنین که چیکار باید بکنم تا با یه برنامه خوب بتونم تو دانشگاهای خارج از کشور ادامه تحصیل بدم و اینکه من الان صفرم و میخوام از صفر شروع کنم .
ببخشید یکم اضافه نوشتم ولی این راهی که من میخوام برم شما یه بار رفتین و من اینا گفتم تا از تجربیات ارزشمند شما بتونم استفاده کنم .
به هر حال ممنون از وقتی که برای بنده گذاشتین.

پرهام

سلام استاد
من شخصی هستم با سطح زبان تقریبا متوسط چون قبلا برای کنکور کارشناسی کلاس زبان رفتم و یه چیزایی بلدم الان هم سال سوم کارشناسی هستم اما یه مدتی هست که میخوام خودم رو برای زبان ارشد اماده کنم ولی کلا گیج شدم چون سطح ارشد بسیار بالا تر از کارشناسی هست .از هر جا هم که میخوام شروع کنم زود خسته میشم حتی کتاب لزگی هم که برای ارشد پیشنهاد میدن تهیه کردم اما سردرگم هستم میخواستم اگه بشه منو راهنمایی کنین تا توی این یه سال باقی مونده یه نتیجه خوب بگیرم
خیلی ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
همونطور که گفتم اپلیکیشن زبانشناس مهارت های عمومی شما رو تقویت میکنه و شما اگه انگلیسیتون تقویت باشه، طبیعتا توی کنکور هم با کمی تمرین تستی میتونین درصد بالایی بزنین.

سعید

سلام آقای حسین ناصری،سپاسگزارم از طراحی این نرم افزار.
چند سال پیش کلاس میرفتم منتهی وقفه افتاد،فراموش کردم.الان ترجیح میدم خودم بخونم.دنبال نرم افزار خوب میگشتم.از نرم افزار بازار ،نرم افزار شما رو گرفتم.
داستان اول از داستان کودکانه رو خوندم.به نظرم روش جالبی بود.تصمیم گرفتم ادامه بدم.
اقای ناصری گرامر کدوم قسمته؟
روش شما اول اموزش لغت هست بعد گرامر؟
من هم از روش های زیادی برای یادگیری لغات استفاده کردم .منتهی به قولی طوطی وار بود.با خوندن داستان برای یادگیری لغت موافقم چون قبلا این روشم امتحان کردم.خوب بوده.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
گرامر در درسهای داستان واقعی میتونین درسنامه هاشو مطالعه بفرمایین.
روشی که ما دنبال میکنیم بیشتر بر پایه ی افزایش دایره ی لغات هست و یادگیری گرامر به صورت ناخودآگاه صورت میگیره.

دلاور

سلام و وقت بخیر خدمت شما
من هم علاقه ی زیادی به درس زبان انگلیسی دارم و خیلی هم دوست دارم تا به مراتب بالاتر از علم و دانش در رشته ی انگلیسی برسم من الان سه سال هست که پشت سر هم آزمون سراسری زبان شرکت میکنم و هنوز هم موفق نشدم در رشته ی زبان به اون دانشگاهی که میخوام قبول بشم و برای همین هم هر جور تلاش میکنم تا به این خواسته ام برسم و برای همین هم بود که به این نرم افزار شما رو دیدم تا ببینم چجوری هستش و از شما میخوام که هر جور که میدونین بهتره منو راهنمایی کنین.
با تشکر فراوان

حسین ناصری حسین ناصری

نرم افزار ما مختص کنکور ساخته نشده اما با این نرم افزار میتونینن درک مطلب خودتون رو بالا ببرین و دایره ی لغاتتون رو به شدت افزایش بدین که بسیار مورد نیاز شما برای کنکور هست.

علی

سلام اقای ناصری
مطالبی که شما در سایتتون درج کردین بهترین و منطقی ترین روشهایی هستند که من تاحالا خوندم. من برای دست یابی به بهترین روش اموزش زبان خیلی تحقیق کردم. حتی هنوزم در حال تحقیق کردن هستم. روش های اموزشی شما نسبت به روشهای پیشین منطقی تر به نظر میرسه.
اولین مشکل من سردرگمی در روش یادگیری زبان است که سایت شما تا حدی منو از این سردرگمی نجات داده.
دومین مشکل من اینکه نمیدونم از کجا شروع کنم. ایا نرم افزار شما میتونه شروع خوبی باشه؟ سوالی داشتم اینکه هر سطح و درس که مشخص شده رو در چه محدوده ی زمانی خوانده شود؟
دیگه سوالی به ذهنم نمیاد که خدمتتون عرض کنم.
با سپاس فراوان از شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
خیلی ممنونم از ابراز لطفتون نسبت به سایت بنده.
نرم افزار ما میتونه کمک بزرگی به شما بکنه. در رابطه با سوالتون، زیاد برای ما محدوده ی زمانی مطرح نیست. بیشتر کیفیت خوندنه که مد نظره. اما به طور معمول مثلا پکیجی مثل داستان های واقعی 3-4 ماه زمان میبره.

آینه

من دانشجو رشته مترجمی زبان هستم دانشگاه پیام نور از اونجایی ک میدونین پیام نور کلاساش کمتره ما نمیتونیم یادگیری رو به دانشگاه فقط اختصاص بدیم
باید کلاس متفرقه هم بریم و از اونجایی ک هزینه ها هم بالاست تو اینترنت سرچ کردم سایته شمارو پیدا کردم و از این مورد خیلی خوشحالم ک با شما و نرم افزارتون اشنا شدم
و میخام بگم این پیکج هاتون داستانه همش ما چجوری میتونیم هم گرامر یاد بگیریم هم لغات زبان میشه یه توضیحی از نحوه استفاده اون بگین لطفا؟
من در اصل میخام نوشتنم خوب بشهwriting ام ضعیفه اگ بشه کمکی بهم بکنین ممنون میشم

نرگس

سلام،
ممنون از لطف شما، بنده هم تقريبا تجربه هاي شما رو دارم. به علاوه اينكه بنده شاغل هستم و با توجه به موقعيت كاريم بايد زبان رو ياد بگيرم.
علاوه بر اينكه نمي تونم از كلاس هاي زبان استفاده كنم …. .
به همين دليل طوطي وار وارد گوگل شدم تا شايد سايتي پيدا كنم كه بتونه به من كمك كنه. كه با سايت شما آشنا شده ديدم تقريبا منطقي به نظر ميرسه و حرفهايي كه زده شده تقريبا خوبه؟
اما با نرم افزاري كه ذكر شده بود يه ذره … . نمي دونم ميشه نتيجه خوبي گرفت؟!
اما من مصمم هستم كه زبان رو ياد بگيرم هم مكالمه هم براي امتحان تافل… . آخه خيلي به آيندم مربوط ميشه من سختي هاي زيادي رو تو زندگي كشيدم وبا ياد گرفتن زبان انگليسي خيلي چيزا بدست ميارم.
اما متاسفانه هميشه به در بسته خوردم.
دوست دارم يكي همرام باشه و مسير درست رو نشونم بده. و مرحله به مرحله راهنماييم كنه و منم با تمام تلاش ياد بگيرم. اما مثلا براي دانلود كردن داستان هاي سايتتون فقط موفق شدم يكي رو دانلود كنم. بقيه نصف نيمه دانلود شدن ( صدا ها دانلود نشدن )
شما ميتونيد به من كمك كنيد؟!!!!!

حسین ناصری حسین ناصری

در خدمت شما هستیم :)

فرشته

با سلام
من ١٠ سال در امارات در كشور دبى زندگى ميكنم من شاغل هستم و در بخش املاك يك كمپانى عربى مشغول به كار هستم .تنها كارمند ايرانى اين شركتم و بيشتر با مشتريهاى ايرانى در ارتباط هستم و همينطور كه ميدونيد در اينجا ٧٢ ملت زندگى ميكنن با زبانها ولهجه هاى متفاوت و بدى اينجا اين هست كه شما هر جور صحبت كنيد همه متوجه ميشن حتى اگر كلمات را اشتباه ادا كنى واين خيلى بد ،من در موقع حرف زدن خيلى خجالت ميكشم و خيلى دلهره دارم و براى همين هميشه از بچه هام كه دانشجو هستن كمك ميگيرم
خدا را شكر در كارم موفق هستم اما مطمىنم اگر بتونم خوب انگليسى صحبت كنم بدون ترس ودلهره موفقتر خواهم بود
اگر امكان داره لطفاً به من بگويد چكار كنم كه هر چه زودتر بتونم خيلى روان صحبت كنم.
با تشكر

امیر

خیلی دوست دارم زبان رو یاد بگیرم چون بین المللیه و دوم میتونه در اینده بهم کمک زیادی بکنه خیلی وقته ک دارم تلاش میکنم تا یاد بگیرم ولی زیاد مثمرثمر نبوده تصمیم گرفتم بیام سایت شما و ببینم چ نتیجه ای میکنم بنظر خودم مشکل اصلیم تو اموزش زبان اینه که نمیدونم باید ار کجا شروع کنم اگر شروع درست زبان رو بفهمم بنظرم مشکلم کاملا رفع میشه

شیدا

سلام آقاي ناصري
راستش من دو سه ماهي هست كه از ايران رفتم و اينجا به دليل اينكه زبانم ضعيف هست خيلي دارم اذيت ميشم اصلا نمي تونم كارهاي روزمره رو انجام بدم كارهايي كه خيلي پيش پا افتاده هستند و يا بدليل ضعيف بودن زبانم نمي تونم برم سركار با اينكه خيلي سعي كردم دبانم رو تقويت كنم قبل از اينكه بيام اينجا ولي اصلا ذرهاي تو اين زمينه موفق نبودم راستش اينجا ميخواستم اسمم رو كالج بنويسم براي زبان ولي شهريه اش خيلي برام سنگينه گفتم حداقل زبانم رو تا يه حدي ببرم بالا كه تعداد ترم كمتري مجبور شم برم كالج تا هزينه كمتري داشته باشه چون من هدفم اينه كه اينجا برم سر كار و ادامه تحصيل بدم پس بايد ريشه اي زبان ياد بگيرم ممنون ميشم اگر بتونيد من رو راهنمايي كنيد .
با تشكر

حسین ناصری حسین ناصری

اگر مبتدی هستین این متد رو روی پکیج داستان های کودکانه نرم افزار زبانشناس اجرا کنین.
اگر در حد متوسطین، استراتژی های تقویت مکالمه رو روی پکیج داستان واقعی و انگلیسی قدرت پیاده سازی بفرمایین.

فریبا

با سلام و خسته نباشید
من تقریبا از دوازده سیزده سالگی علاقه زیادی به یادگیری زبان داشتم ولی فرصتی برای اینکار پیدا نمیکردم و مشکلم اینه که هر روشی رو که شروع میکنم تا یک جایی پیش میرم وبعد ول میکنم حتی اموزشگاهم رفتم الان فوق لیسانس هستم و سه تا بچه دارم ومیخام برادکتری مدرک تافل داشته باشم واقعا مستاصل هستم حجم کاریم خیلی بالاست ولی از علاقه ام هم نمیتونم چشم پوشی کنم لطفا کمکم کنید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
نیازی نیست کلاس برین. شما ازهمین نرم افزار زبانشناس استفاده بفرمایین کافیه فعلا. با توجه به مشغله کاری و مسوولیتهای خانوادگی، به نظرم بایستی از وقت های مردتون به نحو احسن استفاده بفرمایین. به عنوان مثال وقتی که سر کار یا دانشگاه میرین و تو تاکسی یا مترو هستین، وقتی که در حال انجام کارهای خونه هستین و …. متدهایی که ما در وبسایت گفتیم مثل تکنیک سایه، به راحتی میتونه با نرم افزار روی درسهایی که قرار داده شده اعمال بشه.

سروناز

با سلام
متني كه بالا نوشتید رو خوندم. و همينطور سايت شما رو خيلي اتفاقي توي اينترنت پيدا كردم. حقيقتش طراحي صفحه اصلي سايت و دسته بنديش خيلي برام جالب اومد و از قسمت حفظ لغات شروع كردم به مطالعه. ادبيات و جمله بندي مطالب انقدر جذبم كرد كه دسته بندي هاي ديگه رو هم تا حدودي مطالعه كردم. اولا ميخواستم بابت سايت خوبتون خيلي تشكر كنم و بگم عاااااليه. و اما داستان من، حقيقتش من از سن ١٢ سالگي تا ١٧ سالگي كلاس زبان رفتم ولي فقط انرژيم رو ميگرفت بعد از اون به خاطر دانشگاه و اينكه خيلي خسته شده بودم و در حقيقت از زبان زده شده بودم چند سالي كلا ازش فاصله گرفتم.و همونطور كه ميدونيد زبان فرار هستش و همش از ذهنم پاك شد. بعد از اتمام دانشگاه تصميم گرفتم دوباره ياد بگيرم. خيلي واجب نيست كه حتما مدرك ايلتس يا تافل داشته باشم. ولي جديدا علاقه شديدي به زبان انگليسي پيدا كردم و خيلي دوست دارم مثل زبان مادريم يادش بگيرم. حقيقتش الان كه سرمايه اي ندارم. ولي يكي از دغدغه هاي ذهنيم اينه كه يه آموزشگاه زبان با يك متد جديد داشته باشم. نه مثل آموزشگاه اي كليشه اي الان. خودم ميخوام فايل هايي رو درست كنم كه بشه مثل يك كودك تازه متولد شده زبان انگليسي رو به زبان آموزان ياد داد. نه توسط كتاب ولي براي اين كار نياز به يك راهنما دارم كه ايرادات كارم رو بگيره.

بازم خيلي ممنونم از سايت خوب و مفيد و آموزنده شما

مینا

سلام اقای ناصری.مینا هستم و ١۶ سالمه.زبانم بد نیس و از ۵ سالگی كلاس زبان رفتم و كتاب ‘American English File 5’ را در حال حاضر می خونم.علاقه ی زیادی به یادگیری زبان دارم و می خواهم نفر اول كنكور زبان سال ٩٧ باشم برای همین مثل شما تو اینترنت به دنبال راه حلی می گشتم كه در كنار كلاس زبان ادامه بدم كه به این نرم افزار رسیدم ولی واقعا هنوز یاد ندارم كه ازش استفاده كنم و امیدوارم كه به دردم بخوره:)

حسین ناصری حسین ناصری

به عنوان یک آدم با تجربه پیشنهاد میکنم به جای ورود به رشته ی زبان در دانشگاه، رشته ی دیگری رو انتخاب بفرمایین و زبان رو در کنارش بخونین.

رویا

با سلام و خسته نباشید حضور شما، راستش رشته اصلی من کارشناسی شیمی هستش،و بیشتر به خاطر اینکه هر شرکت یا کارخانه ای که میخوام استخدام بشم به دلیل اینکه زبانم واقعا ضعیف هستش خیلی ضعیف،استخدام نمیشم و واقعا نیاز دارم به اینکه یاد بگیریم و خیلی دوست دارم با روشی راحت و آسان زبان خارجه رو یاد بگیرم چون واقعا شده معذل بزرگ زندگیم.ممنون میشم کمکم کنین

آرش

سلام دوست عزیز.من فوق لیسانس رشته مدیرت اجرایی(MBA)هستم.این رشته رشته ای که برای اینکه بتونم خودم رو ثابت بکنم و توی بحث مارکتینگ وارد بشم علاوه بر علم مارکتینگ نیاز به زبان در حد مکالمه با بیزینس منهای خارجی دارم تا بتونم توی شرکتهای بزرگ که یکی از آرزوهام مشغول به کار بشم و جایگاه شغلی خودمو پیدا کنم.پراکنده یه سری لغت بلد هستم ولی واقعا پیش همکارام احساس سرخوردگی میکنم که اونا چقدر راحت توی سایتای لاتین سرچ میکننو مطلب مورد نیازشونو پیدا میکنن یا با مهمانان خارجی به راحتی ارتباط برقرار میکنند
یک بار برای همیشه تصمیم دارم که این مشکلو حل کنم.
در حال حاظر مشغول به گوش دادن 90 درس نصرت هستم .
امیدوارم بتونید کمکم کنید

فهیمه

سلام,من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم,ولی تا حالا نه کلاس رفتم و نه خودم درس حسابی تلاش کردم,در حد صفرم تقریبا,الان تصمیم دارم که زبانم رو تقویت کنم که بتونم تدریس کنم,ولی خیلی سر در گمم,نمیدونم از کجا شروع کنم,کلاسای اموزشگاها که خیلی زمانبره,الان نمیدونم کلاس خصوصی بهتره یا عمومی,با توجه به اینکه میخوام تو زمان کوتاه به نتیجه ی خوبی برسم,?اصلا باید چیکار کنم که پیشرفت کنم?

حسین ناصری حسین ناصری

به نظرم نه کلاس خصوصی برین نه عمومی. بلکه چند ماهی با اپلیکیشن بانشناس طبق روشهای گفته شده کار کنین . مشکلتون برطرف میشه.

میهمان

جناب ناصری با سلام من کارمندم علاقه زیادی به یادگیری انگلیسی دارم تحصیلاتم لیسانسه سه ترم کانون زبان رفتم چون تنوع نداشت وخسته کننده بود ادامه ندادم حالا مصمم هستم انگلیسی را یادبگیرد لطفا راهنمائی بفرمائئدممنونم

محمد

سلام اقای ناصری ، ممنونم از توضیحاتتون. حقیقت امر اینه که من برنامه های زیادی رو نصب میکم زیاد انگلیسی گوش میکنم مخصوصا آهنگ های انگلیسی هم زیاد گوش میکنم چون میگفتن بهم باید قدرت شنیداری تو ببری بالا بعدا .
بعد هم نمیدونم از کجا شروع بکنم چون منابع زیاد هستن . از کسایی که تخصص زبان دارم سوال میپرسم یکی بهم میگه از لغت شروع کنم یکی میگه گرامر یکی میگه موسیقی و گوش دادن یکی میگه فیلم زیر نویس بخدا توش ماندم که چیکار کنم ازتون خواهش میکنم که بنده رو راهنمایی کنین ممنون میشم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. یکی از مشکلات زبان آموزها دقیقا همینه که منابع بسیار زیادی هست. از طرف دیگه روش های غیر علمی و ناکارامد زیادی هم گفته میشه. شما مطالب سایت ما رو رعایت بفرمایین به شما اطمینان میدم که جواب میگیرین.
برای همین لطفا با اپلیکیشن زبانشناس، دروس داستان واقعی شروع کنین.
ممنون

فاطیما

با سلام خیلی ممنون بابت زحمتی ک کشیدین راستش من شروع کردم که زبانو یاد بگیرم کاملا از روی علاقه و هیچ نیازی به مدرکو اینا ندارم کلاس زبان سفیر میرفتم ۲ترم ولی تصمیم گرفتم خودم تو خونه بخونم میخواستم ببینم از کجا شروع کنم پیشنهادتون چیه؟! الان دارم یکم دایره لغتمو با کتاب oxford word skills بالا میبرم لطف میکنین راهنمایی کنین ممنون من دوست دارم فیلم زبان اصلی میبینم بدون ترجمه متوجه شم:)

as.762020@gmail.com

سلام خسته نباشید
ممنون از راهنمایی هاتون و سایت تون
میخواستم بنده رو راهنمایی کنید . دانشجوی ترم یک حقوق هستم ب خاطر سطح صفر بودن زبانم این ترم زبان بر نداشتم میخوام زبانمو تقویت کنم تا ترم های بعد زبان بردارم .
ولی در کل ب خاطر دانشگاه نمیخوام زبان یاد بگیریم یکی از آرزوهام یاد گرفتنه زبانه.
حالا راهنمایی که از شما میخواستم اینکه از کجا شروع کنم کلاسهای عمومی آموزشگاه ها رو گزینه خوبی هستن؟؟؟؟
در مورد برنامه تون هم استفاده نکردم ولی دیدم توی نظرات کاربراتون بهشون برا شروع پیشنهاد دادین امید وارم ب خاطر صاحب امتیاز بودن برنامه نباشه….
ممنونتون میشم بنده رو( صادقانه) راهنمایی کنید که از کجا شروع کنم که نتیجه بگیرم.
در آخر امید وارم از حرف هام ناراحت نشید و سوء تفاهم پیش نیاد.
منتظر جواب تون هستم .
ارادتمند شما مهدی.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. اگه در حد دبیرستان زبان بلد هستین، میتونین از سطح یک نرم افزار زبانشناس استفاده بفرمایین. روشهایی که ما گفتیم برای شما هم مناسب هست.

ندا

سلام
من میخوام مهاجرت کنم و الان به فکر تقویت زبان افتادم پایه زبانم بد نیست اما میخوام در کوتاهترین زمان ممکن نمره ی avrage 6 آیلتس رو بگیرم و تا الان هیچ کلاسی نرفتم و میدونم راه سختی پیش روم هست . نمیدونم از کجا شروع کنم چون زمانم خیلی کمه. امیدوارم با این نرم افزار و سایت سلام زبان بتونم به هدفم برسم .
تشکر میکنم بخاطر نرم افزار جالب و سودمندتون.

Mahisa

سلام
من تازه کنکور دادم شنیدم. تو رشته مورد علاقه ام درسای اختصاصیش به انگلیسی تدریس میشه من گرامر و لغتم بد نیست ولی مکالمه صفرم و تا به حال هیچ کلاس زبان نرفتم الان خیلی گیج شدم ميشه کمکم کنید خواهش میکنم. :-(

روح الله

درود بر شما
خسته نباشید
مشکلات بنده در زبان زیاد هست و از همان دوران مدرسه کلا با زبان مشکل داشتم .
ولی مشکل اصلی من این هست که با اینکه لغات زیادی رو خوندم و بلدم ولی بیشتر کلمات از یادم میره و مشکل بعدی من اینه که نمیتونم در جمله و متن ها از این کلمات سریع استفاده کنم و درقالب جمله از یادم میره لغات

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
راهنمای جامعی برای این مشکل شما در نوشته ی چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم نوشته شده است.

صادق

سلام و عرض ادب
بنده از هرکسی که سوال میکنم برای شروع یه حرفی میزنه و کاملا گیج شدم که از کجا زبانمو شروع کنم.بنده فارغ التحصیل رشته مکانیک هستم و از مهر هم باید برای ارشد برم و میهوام تو یه دوره 6ماهه یه مقدار خودمو تو زبان بکشم بالا نه در حد مدرک تافل فقط در حدی که بتونم از پس ارشدم بربیام و بتونم مقالات خارجی رو بخونم.مرسی از راهنماییتون

مهدى

سلام ممنون از توجه فراوانتون نسبت به دغدغه ى زبان آموزان دقيقا مشكل من هم نقطه شروعه باور كنيد كه خيلى انگيزه دارم ولى دنبال راه مطمئنى براى يادگيرى هستم منظورتون از داستان ها همون داستان هاى داخل نرم افزاره ببخشيد يه سوال ديگه سايت شما با نرم افزار چقدر فرق داره من اول ميخوام راهكارها تو سايتتون بخونم بعدش برم براى دانلود نرم افزار ضمنا يه سرى سايت ها هم بودند كه خوب بودند از لحاظ آموزش ولى برنامه جامعى نداشتند مثل سايت زبان اسكيلز

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. بله منظور داستان های نرم افزاره. شما میتونین همزمان نرم افزار ما رو شروع کنین و روش هایی که گفتیم رو به صورت عملی روی درسهای نرم افزار پیاده سازی کنین.
دقیقا خوبی وبسایت ما این هست که هم از لحاظ منابع و هم از لحاظ متد آموزشی برای شما برنامه مدون داریم.

جهاد

سلام استاد عزیز و گرانقدر
آیا برای یادگیری بیشتر لازم است دوره مجاز ی آمریکن را خریداری کنم
اصلامنظورم اینه که برای شروع می شود یه برنامه قدم به قدم به من بدهید
که اول باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا داستان مطالعه کنم ؟
دوره مجازی را شروع کنم ؟
و……
ممنون

حمید

سلام با عرض خسته نباشيد
من به تناسب شغلم که مهندس برق کشتی هستم و آشنایی به زبان انگلیسی از ملزومات کار ماست همیشه دنبال راهی بودم که بتونم با علاقه و نه بزور زبان انگلیسی م رو تقویت کنم اما حقیقتش هیچوقت مطالعه زبان انگلیسی ن بیشتر از دو روز طول نمی کشه و ولش میکنم . نمی دونم مشکل از وقت آزاده ناکافی منه یا سردرگمی ای که بخاطر نبود یه منبع خوب دچارش میشم .

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
مشکل بیشتر به خاطر روش و منابعی هست که به کار میبرین. لطفا دروس داستان واقعی رو بخونین به یادگیری زبان انگلیسی دوباره علاقه مند میشین.

سپیده

با سلام و ممنون از این همه توجه

من هم دقیقاً بعد از خستگی های زیاد مراجعه کردم به گوگل و تایپ کردم ‘چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم’ که لینک اولی که اومد من رو به سمت این سایت کشوند
دقیقً مواردی که اشاره شده بود درست بود عین خود من که مچموعه کاملی از همه چی هستم کتاب های خریداری شده یک عالمه، کلاس های رفته شده به وفور، برنامه ریزی های متعدد که انجام نمیشه بعد 4 روز و رویاپردازی و انرژی مثبت فراوان
اما واقعاً خسته شدم از خودم و تنبلی خودم و عمل نکردن خودم
نمی دونم چیکار کنم تا حالا به راحتی چندین موقعیت اساسی رو به دلیل نداشتن مدرک تافل به راحتی از دست دادم که می تونست سرنوشتم رو خیلی تغییر بده
امیدوارم روش های شما تحولی به من بده

محمد

سلام آقای ناصری عزیز..
من دانشجوی ترم 6 حسابداری از شهرگرگان استان گلستان هستم .
زبان برای ورود به کارشناسی ارشد مخصوصا برای قبولی به رشته mba خیلی تعیین کننده هست وهدف بنده هم 100زدن زبان در ارشد و نمره خوب درآیلتس برای رفتن به خارج از کشور برای ادامه تحصیلم…من میخوام زبانمو ازصفر شروع کنم.. میخوام با یک روش اصولی زبانمو در عرض 6 ماه وحداکثر1سال زبانمو حک کنم و هم درصدبالای 80کنکورارشد میخوام برسم…
نحوه ی آشنایی با سایتتون هم موقع سرچ کردن از گوگل با موضوع زبانمو ازکجا وچطوری شروع کنم پیدا کردم.. و اتفاقا یکی دوستانم هم از سایتتون تعریف کردند و خیلی منو ترقیب کرد که از سایت شما خوب استفاده کنم … من خیلی علاقمندم زبانمو خوب و بنحو فوق العاده مثل یک فرد مادرزاد انگلیسی زبانمو حک کنم … من انگیزه ی فوق العاده ای دارم برای شروع و یادگیری زبان ولی فعلا تا به این لحظه هیچ حرکتی نکردم چون خیلی سردرگمم که کلاس زبان برم یا نرم…
دوست دارم کمکم کنی که زبانمو با یک برنامه مدون شروع کنم و البته نتیجشو هم بگیرم در مدت کوتاه…. من میخوام حداقل 3ساعت در روز برای زبانم وقت بزارم… به امید کمک وراهنمایی ومشاوره وتکنیکهاو روشهای خوب ومتفاوت شما منتظرم زبانمو شروع کنم…

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. ارادتمند شما هستم محمد آقا. البته اپلیکیشن ما ادعا نمیکنیم که بهترین انتخاب برای کنکور هست. ولی با روشهایی که ما گفتیم و با اپلیکیشنی که طراحی کردیم، زبان رو اصولی یاد میگیرین.
پیشنهادم برای شروع اینه که یه نگاهی به دروس داستان واقعی بزنین حتما خوشتون میاد.
برای یادگیری لغت که خیلی به درد شما میخوره، نوشته چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنم رو بخونین. و برای یادگیری مکالمه هم استراتژی های تقویت مکالمه رو روی درسها اعمال بفرمایین
ممنون

محمد

سلام جناب ناصری
مشکل بنده دقیقا همین مشکلی هست که آن را بیان نموده ا ید
نمیدانم از کجا شروع کنم
حوصله و وقت کلاس رفتن را هم ندارم
خیلی مایلم روش خوداموز انجام دهم که مثمر ثمر باشد ولی متاسفانه نشد
ضمن اینکه میخام این روش طوری باشد که بتوانم با ان در ازمونهای تافل یا ایلتس شرکت کنم یک روش معتبر، پیوسته و نتیجه دار
اگه راهنمایی نمایید بسیار ممنوتان میشوم
متشکرم و ایام به کام

حسین ناصری حسین ناصری

نرم افزار زبانشناس، همین خصوصیاتی که شما به دنبال اون هستید رو داره. روش خودخوان بدون نیاز به کلاس، بهترین منابع آموزشی، بهترین روش های آموزشی و پشتیبانی 24 ساعته از جمله خدماتی هست که ما ارائه میدیم.

jilla

خيلي دوست دارم زبان انگليسي را يادبگيرم و تلاش هم كردم متاسفانه ناموفق بوده

سمیه

سلام. من خیلی به یادگیری زبان نیاز دارم دانشجوی ارشد روانشناسی هستم برا درسامون مقالات انگلیسی باید ترجمه کنیم و از طرف دیگه هم من سال اینده میخوام کنکور دکتری شرکت کنم و حداقل باید مدرک آزمون زبان وزارت علوم رو داشته باشم و اگه تافل یا ایلتس داشته باشم امتیاز بیشتری داره . زبان کنکور ارشد رو 26 درصد زدم وضعم افتضاحه .گرامرم افتضاحتره نمیدونم از چی شروع کنم و چیکار کنم نگران زبان آزمون دکتری هم هستم. اسفند سال اینده کنکور میدم و وقتی برای مصاحبه دعوت میشم باید مدرک زبان رو داشته باشم. نمیدونم چطوری شروع کنم میخواستم کلاس برم ولی شرایط مالیش رو ندارم
برای کنکور ارشد کتابی که بهم معرفی کرده بودن میخوندم لغاتی رو که بلد نبودم جداگانه یادداشت میکردم و طوطی وار حفظ میکردم. سر جلسه کنکور هم که 6 تا متن تخصصی روانشناسی داده بودن و از هر متن چند سوال. میتونستم مفهوم متن رو بفهمم ولی سوالاتش رو اشتباه میزدم . سوال عمومی نداشتیم گرامر نخوندم اصلا . ولی واژه ها رو طوطی وار حفظ میکردم که نتیجه 26 درصد شد جواب اشتباه زیاد داشتم

حسین ناصری حسین ناصری

پیشنهادم به شما اینه یا اپلیکیشن زبانشناس رو نصب بفرمایین، یا از بخش داستان های وبسایت استفاده کنین
ممنون

سمیه

سلام داستان واقعی مرگ یا زندگی رو خوندم خیلی برام راحت بود کامل فهمیدم ماجرا و وقایعش رو هرچند بعضی واژه ها رو از دیکشنری معنی کردم و بعضی واژه ها رو هم از روی مفهوم جمله قبلیش درست حدس زدم . اگه بخوام بگم در چه وضعیتی بودم از 20 به خودم 18 میدم

مرتضی

سلام خسته نباشید من 20 سال سن دارم….و مطالب سایت شما رو بادقت خوندم و انگیزه ام واسه یاد گیری کامل زبان خارجه بیشتر شد با توجه به گفته شما باید دایره لغات مو افزایش بدم اما نمیدونم چطوری و با استفاده از چه کتابی؟؟

ساره

سلام :-) منم خیلی میخوام زبانم خوب شه .راستش قبلا مدت خیلیییی کوتاهی کلاس رفتم ولی ازونجایی که نمیتونم با آدما باشم زیاد :))نرفتم .ازون ب بعد خودمم تنبل شدم و دنبال راه راحتی بودم که انگیزه بده واسه خودندن و بلد شدن .برادرم تسلط کامل به زبان انگلیسی و روسی داره اما اینجا نیس تا بتونم ازش کمک بگیرم تا مجبور نشم کلاس برم ؛-) این شد که گفتم یه سرچی بزنم ببینم چی پیدا میکنم که تازه زبانشناسو پیدا کردم امیدوارم بتونه کمکم کنه .بهر حال ممنونم آقای ناصری

احسان

سلام دوست عزیز آقای ناصری
بنده لیسانس برق رو دارم و با توجه به اینکه منابع خوبی در زمینه تخصصم به زبون فارسی پیدا نمیشه مجبورم به سایتهای خارجی مراجعه کنم و فایلهای تصویری و متنی خوبی گیرم میاد که متاسفانه بدلیل ضعفم نمیتونم به خوبی ترجمه کنم…
میخوام در کوتاه ترین زمانِ ممکن بتونم به راحتی متن و فیلم های انگلیسی رو بفهمم و کارم رو جلو ببرم…
از هزینه کردن برای کلاسهای آموزشی هم خوشم نمیاد، دوست دارم با تکیه بر توانایی خودم و استفاده از تجربیات افرادی چون شما بهترین برنامه رو برای یادگیری زبان بذارم و ان شاالله در کوتاه ترین زمان به یه خروجی عالی برسم…
خوشحال میشم منو تو این مسیر کمک کنین و از راهنماییاتون استفاده کنم.

امیرحسین

سلام
امیرحسین حیدری هستم دانشجوی رشته علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان
من از زمانی که 8 سالم بود زبان رو شروع کردم و کلاس های مختلفی رفتم اما به اون صورت که بشه باعث تقویت زبان من نشد
چون فعالیت های مختلفی انجام میدم همیشه وقت برای زبانم کم میاد با این که امکانات خوبی مثل نرم افزار ها و کتاب ها و فیلم های آموزشی دارم برای همین تصمیم گرفتم یه برنامه ای برای زباتم داشته باشم تا روزانه تمرین زبان داشته باشم اما نمیدونم چه طور تو خونه شروع کنم برای یادگیری
با فیلم ها شروع کنم یا گرامر یا صوت یا…
برای همین یه برنامه ریزی روزانه میخام داشته باشم
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
شاد باشید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
پیشنهادم به شما اینه که پکیج های داستان واقعی ، انگلیسی قدرت، مگا داستان، و داستان کوتاه داخل نرم افزار زبانشناس رو مطالعه بفرمایین.
فیلم برای یادگیری تفننی خوب هست ولی برای یه کار مستمر مناسب نیست.
در ضمن گرامر رو با درسنامه های گرامر پکیج های فوق یاد میگیرین. بنابراین همین پکیج ها براتون مناسبه

سمیه

سلام. من تازه رشته مترجمی زبان رو تموم کردم. ولی خودم رو صفر صفر میبینم. مشکلات اصلی من یکی در صحبت کردن خیلی خیلی ضعیفم. و اصلآ نمیدونم چطوری باید یاد بگیرم همه چیز تو ذهنم پراکندست. ولی در کل توی هر چهار مهارت زبان خیلی ضعیفم‌. فقط میتونم بگم متن ها رو تقریبآ میتونم خوب ترجمه کنم اونم بخاطر اینه که کتاب زیاد میخونم. که میدونم کافی نیست. و باید در هر چهار مهارت خودم رو قوی کنم ولی چجوریشو نمیدونم.

فاضله

سلام آقاي ناصري
من سالهاست كه بر روي زبانم دارم كار مي كنم. كلاسهاي فراواني رفتم. اما هنوز در مكالمه مشكل دارم و تسلط كافي ندارم
در سرچ هام براي آموزش زبان با سايت شما آشنا شدم. كل مطالب توضيحي سايت رو خوندم. مي خوام شروع كنم اين روش رو. البته در صدد بودم تا يك معلم نيتيو بگيرم به صورت خصوصي كار كنم. نمي دونم همزمان اين كار را هم انجام بدم يا خير؟
مشكل مكالمه روان دارم. براي كارم خيلي نياز دارم
ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
معلم نیتیو بگیرین، در کنارش هم اپلیکیشن ما رو کار کنین خیلی خوبه. فقط سعی بفرمایین که کلاستون با معلم نیتیو به چیزهای الگی پلکی نگذره. پیشنهاد میکنم کلا با هم صحبت کنین. نه اینکه مثلا ایشون به شما کتاب های گرامری یاد بده.

فاضله

ببخشيد يه سوال هم داشتم
من اندرويد ندارم
همچنين در محل كارم هم وقت و هم اينترنت پر سرعت دارم
فقط از سايت استفاده كنم كفايت مي كنه يا بايد اپليكيشن رو هم نصب كنم
ايا اپليكيشن امكانات اضافه تر از سايت دارد؟

حسین ناصری حسین ناصری

مطالبی که توی سایت قرار دادیم خیلی خوبه. مثلا بخش مگا داستان ها خیلی میتونه کمکتون کنه. اما اپلیکیشن امکاناتی فراتر از سایت داره که اگه اندروید داشتین خیلی به کارتون میومد و سرعت پیشرفتتون بیشتر میشد.

رسول

درود بر شما
داستان وارد شدن من به سایت شما از این قراره که امروز دیجی کالا برنامه آموزش تصویری نصرت رو تو پیشنهاد شگفت قرار داده بود منم اومدم دربارش تحقیق کنم خوردم به سایت شما که نمیدونم چه جوری شد من زبانشناس رو دان کردم البته اصلا با توضیحات شما در سایت نفهمیدم که اصلا به چیزی داشتم جستجو میکردم ربطی نداشت.
بنده خب مثل خیلی ها علاقمند به یادگیری به زبان انگلیسی هستم همه جور موسسات رفتم همه جور برنامه، کتاب،ویدیو، کلا همه چیزی رو که فکر کنی رو تجربه کردم ولی به قول شما واقعا بعد مدتی خسته میشدم و بیخیال میشدم و این همین چیزی که شما تو سایتتون نوشته بودین بود که بخاطرش من اصلا فراموش کردم که دنبال چی بودم آخه حرفای دلم رو پیدا کرده بودم و کنجکاو بودم که واقعا راهکار شما با این همه تفاسیر چی میتونه باشه!!
بالاخره رفتم بازار باز اونجا قبل از دانلود نظرات رو خوندم که اونجا هم به درستی حرفهای شما صحه گذاشته بودن،خب دانلود کردم و از سطح کودکانه شروع کردم دیدم که دایره لغاتم واقعا محدوده و راه من دراز.
به هر حال این روش رو هم امتحان میکنم به امید بهتر شدن زبانم ولی فقط روش کار با برنامه رو زیاد نمیدونم،آبی چیه زرد چیه سفید چیه و اینکه تک تک باید رو کلمات کلیک کنم تا وضعیتش رو تغییر بدم؟ کلا اگه روش کار با برنامه رو بذارین ممنون میشم و اینکه بخوام گوشی رو عوض کنم باز همون دانلودها رو چه جوری میتونم داشته باشم که دوباره دان نکنم، در آخر هم ازتون کمال تشکر رو دارم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام رسول آقا
خیلی ممنونم از پیغامی که دادی
دقیقا من بارها گفتم که مشکل ما گاهی اوقات این نیست که با کمبود منابع مواجه هستیم؛ بلکه اینه که با کثرت منابع مواجه هستیم و گیج میشیم که چه کنیم.
حالا البته شما خوشبختانه منبع خوبی رو پیدا کردی. این رو خودم نمیگم بلکه نظرات خیلی ها همین گفته رو تصدیق میکنه. کاری که ما انجام دادیم از چند جهت با منابع دیگه تفاوت داره
1- روش هایی که ما برای یادگیری زبان میگیم همه علمی و کاربردی هستن
2- منابعی که ما استفاده میکنیم اکثرا جذاب و غنی هستن
3- امکاناتی که توی اپلیکیشن قرار دادیم باعث میشه که دایره ی لغاتتون سریع بالا بره که این خودش تاثیر بسزایی روی درک مطلب شما میگذاره.
برای همین اگه شما انگیزه داشته باشی و وقت بذاری، حتما با این روش به نتیجه میرسی.
در رابطه با نحوه ی کار با اپلیکیشن هم طی ایمیل هایی و راهنمایی هایی که توی خود نرم افزار براتون فرستاده میشه توضیح دادم.
اما خیلی خلاصه بخوام بگم

لغات آبی = لغاتی که برای اولین بار میبینین (این لغات رو توی هر درسی ببینین بایستی یا زرد بشن یا سفید)

لغات زرد = لغاتی که بلد نیستین

لغات سفید = لغاتی که بلدین

وقتی درس جدیدی میخونین ابتدا یکی دو دور که خوندین، همه ی لغاتی که بلد نیستین رو در بیارین و زرد کنین، و در نهایت با استفاده از دکمه ای که آخر درس گذاشتیم با اسم ‘بقیه ی لغات آبی را میدانم’ بقیه لغات رو سفید کنین.

گوشی هم که بخواین عوض کنین باید از پوشه ای که توش نرم افزار مطالب رو قرار میده، بکاپ بگیرین و توی گوشی جدید بعد از نصب اپلیکیشن توی همون پوشه بذارین

پناهی

سلام.وقتتون بخیر.
قصد دارم تا 1سال و نیم آینده مدرک زبانم رو بگیرم ولی متاسفانه سطح زبانم خیلی پایینه میتونم بگم ضعیفه،علاوه بر برنامه شما برنامه انکیدروید رو هم کار میکنم،روزی 20 واژه جدید به علاوه مرور تمام لغات قبل ،پیشنهاد شما برای بهتر یادگیری زبان چیه؟اول دایره لغاتم رو وسیع کنم؟

فائزه

سلام جناب ناصری وقتتون بخیر
ممنون بابت سایت ومطالب مفیدتون.
نمیدونم مطرح کردن مشکلم کاردرستی یانه اما من تیری درتاریکی پرتاب میکنم شاید کمکی برسه من 27 سالمه لیسانس مدیریت به زبان علاقه دارم اما هیچ وقت نتونستم یادبگیرم در حدخیلی خیلی مقدماتی .من بخاطر مسایلی دوره ای افسردگی داشتم و همین عامل باعث شد نتونم درکلاسهای زبان شرکت کنم چون اعتمادبه نفس و روحیه ای نداشتم و اینکه دراموزشگاه ها درجریان امورش بد هستین که نادرست.کلاسهای خصوصی هم که بسیار هزینه ی بالایی داره.استاد من واقعا سردرگم هستم نمیدونم چیکارکنم چطورشروع کنم تابه نتیجه برسم احساس بدی دارم ازینکه به هیج جا نتونستم برسم کسی هم نداشتم که راهنمایی و کمک بگیرم بدون منفعتی کاش کسی توی زندگیم بود که راهنماییم میکرد استادی مثل شما . نمیدونم فقط میخوام بهم بگید چیکارکنم که بتونم شروع کنم و ادامه بدم.
ممنون و ببخشید

والی

سلام آقاي ناصري

من ميخوام كنكور ارشد بدم خب تو ارشدم زبان خيلي مهمه اما هر كار ميكنم نميتونم ياد بگيرم.يعني اينكه كلاس رفتم توي كلاس بقدري پيشرفته حرف ميزدن كه فراري شدم و ترسيدم،خودم سي دي خريدم اما آموزش با سي دي تو لب تاب زمانبره و چشمامو خسته ميكنه،كتاب ميخونم نميتونم درست تلفظ كنم،خيلي علاقه دارم ياد بگيرم اما نميشه شما بگيد چطوري شروع كنم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
لطفا پکیج داستان های واقعی رو توی نرم افزار زبانشناس شروع کنین و به بنده بگین که سطحش براتون مناسب هست یا خیر.
ممنون

مهناز

سلام و خسته نباشین خدمت شما
ممنون از نرم افزار خیلی خوبتون ، یه سوال از خدمتتون داشتم ، من زبانم در حد متوسط رو به بالا هست ، چندین بار کلاس زبان رفتم و زبان خوندم و دوست دارم امتحان ایلتس بدم ولی مشکل من اینه که بعد از یه مدت که زبان می خونم زده میشم و دیگه تمایل ندارم ، در کل زود خسته میشم ، خیلی راههارو امتحان کردم که برام خوندنش لذت بخش بشه و زود خسته نشم ولی فایده نداشته ، می خواستم ببینم چکار باید بکنم ؟ سوال دومم هم در زمینه امادگی برای امتحان ایلتس هست که بعدا صحبت می کنیم ، ممنون میشم تو این زمینه هم راهنماییم کنید
موفق و موید باشید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
برای اینکه خسته نشین، پیشنهادم به شما اینه توی پارک، طبیعت و در کل مکانهای پرانرژی زبان بخونین. اگر اهل ورزش هم هستین هنگام ورزش هم میتونین بخونین. خلاصه بایستی یک جورایی تحرک داشته باشین. وقتی آدم تحرک داره، ذهن انسان پویا است و کمتر خسته میشه.
در ضمن، دلیل دوم خسته شدن از زبان انگلیسی هم خوندن درسهای خسته کننده با روش های تکراری هست.
برای همین ما در این وبسایت و نرم افزار زبانشناس، یادگیری زبان انگلیسی با داستان و فیلم رو پیشنهاد میکنیم. داستان ها اولا جذاب هستن، ثانیا داستان های صوتی رو میشه در هنگام ورزش یا دل طبیعت خوند که انرژیتون فوق العاده میره بالا.

زینب

عرض سلام و احترام دارم خدمت شما
الان که توی اینترنت داشتم در مورد یک کانال خوب آموزش زبان سرچ میکردم ، با وبسایت شما آشنا شدم !
نمیدونید چه حسی دارم ! دانشجوی کارشناسی روانشناسی ام ؛
ولی عشقم زبانه ، یعنی من زبان رو فقط برای خودش میخونم ؛ نه اینکه وسیله ای باشه برای رسیدن به اهداف دیگه و اصلا برام سرگرمی محسوب میشه…ولی متاسفانه مطلبی که در مورد برنامه ریزی بدون اقدام و عمل فرمودید ، دقیقا در مورد من صدق میکنه.
دوره ی دبیرستان، تا ترم ۵ بزرگسال کانون زبان ایران رو پاس کردم ، که اون ساعات ،جزء شیرین ترین ساعات زندگیم بود.۴ سال بعد دبیرستان هم ناچارا در یک موسسه ی زبان دیگه ثبت نام کردم و کتاب Inter change رو در طول یک سال ، تا اواسط آبی گذروندم .و با اینکه اساتید مسلط بودند و خودم هم معمولا نمره تاپ رو کسب میکردم ، ولی متاسفانه به دلیل نوع سیستم آموزشی و کند بودن روند پیشرفت ،ترجیح دادم دیگه کلاس نرم ، به این امید که اگه خودم بخونم ، بهتر نتیجه میگیرم . که ۵ سال گذشت و من عملا سراغ زبان نرفتم و شدم چیزی نباید میشدم !
امروز به لطف راهنمایی های کاربردی شما ، میخوام دوباره با زبان عشق کنم ، زندگی کنم ، البته با روش پیشنهادی شما .
امروز میخوام برنامه رو دانلود کنم و شروع کنم ؛ به لطف خداوند.
ببخشید یه سوال : آیا توی تلگرام کانالی رو(فقط به زبان انگلیسی) ، پیشنهاد میکنید که روزانه به جای کانال های وقت گیر یه سری به این کانال بزنیم و بتونه به یادگیری لغات کمک کنه ؟
باز هم سپاس از این همه محبت شما !

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خیلی ممنونم از نظری که دادین. با نرم افزار زبانشناس حتما دوباره عاشق زبان میشین، مخصوصا با این علاقه ای که الان دارین :)
در رابطه با لغت هم معمولا کانالها به روش های حفظی و کدینگ و … میپردازن که اصلا درست نیست. خود همین اپلیکیشن زبانشناس سیستم افزایش دایره لغت ساده ای داره که خیلی به ما میتونه کمک کنه.

محمد

سلام جناب ناصری عزیز
واقعیت آنست که برای دفاع شدیدا به مدرک زبان نیاز دارم و زمان هم کم دارم.البته کاملا به این قناعت رسیده ام که زبان را پایه ای یاد بگیرم اما بعد از دفاع. به همین خاطر مزاحم شما شدم. وضع زبانم اصلا مناسب نیست و دوم مرداد آزمون msrt دارم.الان در حال مطالعه 504 واژه هستم.لغت ها زود فراموش میشن.بهترین برای نتیجه گرفتن چیست؟ ممنون میشم راهنماییم کنی. با احترام - اراتمند شما محمد

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
مطالعه کتاب 504 و حفظ کردن لغات اصلا فایده ای برای شما نداره. شما بهتره ویژگی هایلایت و نشانه گذاری لغات اپلیکیشن زبانشناس رو روی لغتهایی که بلد نیستین اعمال کنین تا به سرعت یادشون بگیرین.

بهاره

سلام و عرض ادب و تشکر بابت مطالب انرژی بخشی که گذاشتید، من بعد از خوندن بسیاری از مطالب سایتتون باز به سوال اولم ‘که از کجا شروع کنم؟ ‘ برگشتم باز هم توی حجم اطلاعات شما غرق شدم لطفا منو راهنمایی کنید که من از کدام نقطه کار یادگیری زبان رو شروع کنم؟ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
پیشنهاد میکنم برای یک شروع طوفانی اپلیکیشن زبانشناس رو دانلود بفرمایین :)

پوریا

سلام دوست عزیز منم خودم دانشجو بودم و الان فارغ التحصیل شدم چیزی که منو به اینجا کشونده چند تا دلیل داره
من خودم بارها کلاس زبان رفتم و نتیجه مد نظرم رو نگرفتم و ولش کردم
به دلیل ضعف در زبان نتونستن کنکور ارشد رتبه مناسبی کسب کنم
والان که بیشتر با زندگی و کار درگیر شدم میبینم هرکسی که زیان بلده نه یه سر و گردن که یه انسان کامل از بقیه جلوتره
و تصمیم گرفتم فارغ از کلاس یا به خاطر کنکور زبان یاد بگیرم

بهزاد

سلام و وقت بخیر،
بنده کارشناسی ارشد فیریولوژی کاربردی از دانشگاه سراسری تبریز هستم، متٲسفانه زبان انگلیسی من از موقعی که بعد دیپلم چند سالی تحصیل رو ادامه ندادم خیلی ضعیف شد، بعدش هم هر چی خواستم تقویت کنم نشد که نشد، متٲسفانه به دلیل مشکلات مالی و … هم نتونستم تو دوره ای شرکت کنم، الانم سردر گمم که از کجا و چطوری شروع کنم، ممنون میشم راهنماییم کنید…

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
قسمت مگا داستان های زبانشناس مطالب آموزشی مفیدی براتون داره که برای شروع خیلی خوبه.

حمیده

سلام ممنون بابت مطالب خوبتون
من فکر میکنم سطح متوسط هستم کلاس زبان هم خیلی رفتم اما همچنان نتونستم به سطح ادنس برسم لیسنینگ و اسپیکینگ خوبی هم ندارم….هروقت میام برای خودم یه برنامه ریزی کنم که شامل هر چهار مهارت باشه نمیدونم از کجا و چطور شروع کنم
حتی الان نمیدونم کدوم یکی از دوره های نرم افزارتون رو باید مطالعه کنم و چطور روشون کار کنم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
ببخشید شما ایمیل قبلی بنده رو در مورد مکالمه و نحوه ی خوندن درسها خوندین؟
اونجا دقیقا به شما توضیح دادم که باید چکار بکنین.
در ضمن با توجه به اینکه سطح شما متوسط هست، بهترین پکیج برای شما داستان واقعی، و انگلیسی قدرته
لطفا شروع کنین و نظرتونو به بنده بگین :)

entezar

سلام،
طاعاتتون قبول باشه.
من نتونستم پی دی افی رو که توقسمت ‘زنجیره را نشکن’ توی گوشیم دانلود کنم؛
وهمینطور خواستم اونجا این مشکلم رو قرار بدم ولی گزینه ای برای ارسال دیدگاه نداشتم که اینجا اومدم و ثبت کردم!؟
و مشکل دیگم این که برنامه زبانشناس من گزینه ای به عنوان تنظیمات نداره چون توقسمت ‘نحوه استفاده’ زبانشناسم، که مطالعه میکردم ایکون تنظیمات رو دیدم داره. مال من فقط یه آیکون پاکت هست که صندوق دریافت میشه.؟!
(تبلت بنده هم GLX هست اندروید)
خیلی ممنون میشم از راهنماییتون.

حسین ناصری حسین ناصری

یکبار این لینک رو بزنین ببینین باز میشه:
تقویم
در رابطه با منوی تنظیمان، راهنمای زیر رو بخونین:
راهنما : منوی من کجاست؟

عالیه

سلام جناب آقای ناصری .
نمازو روزه هاتون قبول باشه ان شاالله .
بنده زبانم به شدت ضعیفه و واقعا دوست دارم زبان رو در حد عالی یاد بگیرم ولی متاسفانه کلاسهایی که رفتم اصلا مفید نبود.
به همین دلیل امروز بعد از تموم شدن امتحانات ترمم تصمیم گرفتم یه تغییر اساسی تو زندگیم ایجاد کنم و واقعا تصمیم دارم زبانم رو قوی کنم و شروع به گشتن تو اینترنت کردم و با سایت شما آشنا شدم.

نگار

سلام.
ممنون آقای ناصری بابت سایت بسیار عالیتون.
من واقعا دغدغه یادگیری زبان داشتم.چند ترم هم کلاس رفتم ولی متاسفانه بهره چندانی از کلاسها نبردم و تصمیم گرفتم خودم شروع به یادگیری کنم ولی نمی دونستم از کجا و چه جوری شروع کنم تا اینکه سایت شما رو دیدم. انشالله با راهنماییهای شما و مطالب خوب سایتتون بتونم موفق بشم.
امیدوارم که همیشه موفق و سلامت باشید.

یارمیا

سلام آقای ناصری عزیز

با تشکر از زحمات جنابعالی .بنده شرکت واردات وصادرات دارم که جهت انجام امور بازرگانی با سایر شرکتهای خارجی دچار مشکلات زیادی هستم.تا حالا که موفق به یادگیری زبان به روش فقط مکالمه که نیاز من است نشده ام.
با سرچ تو اینترانت نرم افزار شما رو دانلود کردم به امید بهبودی زبان انگلیسی.
البته تا حالا خیلی سعی کردم برای یادگیری ولی موفق نشدم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام دوست گرامی
نرم افزار زبانشناس قطعا به دردتون میخوره و با نرم افزار های دیگه خیلی فرق داره.
شما فعلا دروس داستان های واقعی و انگلیسی قدرت رو با تکنیک هایی که در ایمیل های بعدی براتون میفرستیم پیش برین
در نهایت بعد از اینکه کمی پیشرفت داشتین، پکیج مکالمات تجاری رو هم شروع کنین به خوندن. برای بیزنستون حتما به درد میخوره.

صفر

سلام.من 30 سال دارم.ليسانس برقم.وبراي پيدا كردن كار بهتر تنها مشكلم زبانه.و در 10سال اخير حداقل 6 يا7 بار كلاس زبان رفتم ودر ترم 2 ولش كردم. و الان تصميم گرفتم كه باز برم كلاس زبان و ميترسم از اينكه باز بعد از يكي دو ترم انگيزمو از دست بدم و ولش كنم.و ميخوام بحدي برسم كه بتونم انگليسي صحبت كنم و بفهمم ودفترچه هاي دستگاهها رو بخونم چون فني ام ولازم دارم.لطفا كمكم كنيد.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما از لینک زیر اپلیکیشن زبانشناس رو برای گوشی موبایلتون (اندروید) نصب بفرمایید، توضیحات برنامه در ایمیل های آتی بعد از نصب براتون ارسال میشه
ممنون
دانلود اپلیکیشن

الهه

عرض سلام و احترام دارم خدمت شما
من از سال های ابتدایی همیشه در زمینه درس و کسب رتبه های خوب موفق بودم وچون در مدرسه ای درس می خواندم که به آموزش زبان توجه می شد من هم از سطح زبان خوبی (در حد کتب درسی مدارس)برخوردار بودم تا اینکه من درگیر دانشگاه و اشتغال به کار شدم و با گذر زمان هر چه آموخته بودم فراموش کردم .
الان هم مدت 3 ساله که مرتبا چند ترم کلاس زبان رفتم ولی نتیجه ای که می خواستم نگرفتم , کتاب های مختلف خریداری کردم و بعد از مدتی آن ها را هم رها کردم .
تا اینکه چند روز پیش به ذهنم رسید در اینترنت سرچ کنم شاید راهی برای حفظ لغات زبان وجود داشته باشد که با سایت جامع و خوب شما آشنا شدم .
من پشتکار بسیار خوبی دارم وفقط نیاز دارم یه برنامه ی خوب داشته باشم .
در ضمن سطح همه ی مهارت هام به شدت افت کرده و شاید الان در سطح مبتدی باشم .هدف من مسلط شدن بر زبان انگلیسی است جوری که بتونم به راحتی صحبت کنم و هر فیلم یا موزیکی را متوجه بشم .در آینده هم می خواهم یک مدرک زبان بگیرم (آیلتس, تافل و…)چون برای رزومه ی کاریم نیاز دارم .
ممنون می شم راهنمایی ام کنید که پله پله بتونم به سطح مورد نظرم برسم .اصلا آیا با خواندن به روش خود آموز می توان به سطوح بالا رسید یا الزاما نیاز به معلم و کلاس دارد؟
من شدیدا در حفظ کردن لغات مشکل دارم تنها در صورتی که در جمله یا کاربردی یاد بگیرم معانی در ذهنم می ماند .

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خوشحالم که با شما آشنا شدم.

اول از همه لطفا بفرمایید که آیا گوشی اندرویدی دارین یا خیر؟ اگر گوشی اندرویدی دارین توصیه ی اکید بنده این هست که نرم افزار زبانشناس رو دانلود بفرمایین و کار رو با این نرم افزار شروع کنین. توصیه های لازم درباره ی نحوه ی کار با این نرم افزار هم براتون ارسال میشه.

در کل در رابطه با سوالی که درباره ی لغت پرسیدین بایستی بگم که اتفاقا بهترین روش یادگیری لغت اینه که به صورت کاربردی و در جملات و داستان ها یاد گرفته بشه. نه اینکه به صورت طوطی وار حفظ بشه. حفظ شدن طوطی وار لغت برای استفاده در مکالمه و شرایط واقعی که شما دنبالش هستین به درد نمیخوره.
برای همین بنده در کل یادگیری زبان انگلیسی رو با خوندن داستان ها به شما پیشنهاد میکنم.

نمیدونم آیا بخش داستان های وبسایت زبانشناس رو دیدین یا خیر؟ با توجه به پیشینه ای که از سطح زبانتون فرمودین و مشکلاتی که دارین به نظرم خوندن مگا داستان های زبانشناس برای شما خیلی مناسب باشه. در هر درس هم راهنمای قدم به قدم یادگیری اون درس برای شما نوشته شده.

البته تمامی این داستان ها در اپلیکیشن اندرویدی زبانشناس، با امکانات خیلی بیشتری هست. برای همین اگه گوشی اندروید دارین میتونین این داستان ها رو از داخل گوشیتون هم دانلود و مطالعه بفرمایین.

منتظر پیغامتون میمونم
ممنون

الهه

سلام خیلی ممنون از توجهتون
بله من گوشی اندروید دارم و سعی می کنم زودتر این نرم افزار رو دانلود کنم .بخش های مختلف سایتتون رو دیدم و این طور که من متوجه شدم ظاهرا تا حالا ما راه رو اشتباه رفتیم که همیشه نصفه و نیمه رها کردیم چون من تا به حال خیلی کم وقت صرف خواندن کتاب داستان و فیلم و…کردم .امیدورم که اینبار جواب بگیرم .بازم ازتون ممنونم .من نرم افزار رو دانلود می کنم و بعد مجددا برای گرفتن برنامه ام مزاحمتون می شم .من شاغل هستم ولی می تونم در روز 2 ساعت وقت برای زبان بزارم .پس دیگه لغت حفظ کردن به شیوه ی قدیم رو بزارم کنار ؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله صد در صد بذارین کنار. اون راه های قدیمی که مطمئن باشین جواب نمیده.
نرم افزار رو نصب فرمودین دوباره اگه سوالی داشتین به بنده پیغام بدین
ممنون

زهره

با سلام
من چون وقت زیادی بابت کلاس گذاشتم و میدونم نمیخونم درس های کلاس رو و از اونجایی که باید زبان رو یاد بگیرم میخوام از امروز شروع کنم به یاد گیری خودخوان …تو اینترنت سرچ کردم و با سایت شما اشنا شدم ، از شما کمک میخوام تا راهتماییم کنین از کجا و با چه کتاب و محصولی شروع کنم ؟ واقعا سر درگم شدم
ممنون

اریا

سلاو خسته نباشید من حدود یک سال و نیم پیش امتحان آیلتس دادم جنرال و اورال شدم 7.5 واقعیت احساس میکنم از اون موقع پیشرفتی نمی کنم خواستم ببینم واقعن برای من روش های سایه و دیدن فیلم میتونه کمک باشه من دنبال نمره 9 هستم آیا واقعن شدنی این نمره؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله استفاده از تکنیک سایه و استراتژی های عنوان شده در نوشته ی پنج استراتژی میتونه خیلی کمکتون کنه.
در رابطه با فیلم بایستی بگم که به فیلم بایستی به عنوان یک روش تفننی و fun نگاه بشه نه روش یادگیری اصلی. اگر واقعا دنبال روش مناسبی میگردین پکیج های ‘داستان های واقعی’، ‘مگا داستان’، ‘انگلیسی قدرت’ و ‘انگلیسی مهارت’ از نرم افزار زبانشناس رو بخونین.
ممنون

لیلا

برنامه تون عالیه و یه بخشی از مشکلات منو کم کرده.
اما راستش من یه سری کتاب دارم واسه هرکدوم از مهارت های زبان.
اما سردرگمم که چطوری شروع کنم به خوندن و شیوه ی خوندن هر قسمتش رو.
اگه میتونید کمکم کنید،مشکلم رو کامل شرح بدم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله بفرمایید من دوست دارم مشکلات دیگران رو حل کنم :)

لیلا

اول منابعی که دارم رو معرفی میکنم.
مکالمه و اسپیکینگ:مجموعه کتب top notch بهمراه سی دی اینها بیشتر واسه مکالمه و اسپیکینگ هستن اما یه بخشای کوچکی از دیگر مهارت های زبان رو هم دارند.

لیسنینگ:مجموعه کتب tactics for listening بهمراه سی دی و کتاب تست اش.اینها هم واسه لیسنینگ و مهارت گوش دادن هست.واسه بهتر شدن تلفظ و لهجه و…

ریدینگ:مجموعه کتب select readings بهمراه سی دی صوتی خواندن متن ها.اینها هم واسه مهارت خواندن و ریدینگ هستش.

گرامر و دستور زبان:مجموعه کتب oxford practice grammar بهمراه سی دی.اینها هم مجموعه کتبی هستند واسه آموزش گرامر که در حد دبیرستان و یکم بیشتر از اون هستند.(تنها این مجموعه را فعلا ندارم چون قصد تهیه ی گرامر دبیرستان را دارم.البته بعدا این مجموعه نیز در برنامه ام قرار خواهد گرفت.)

لغت و واژگان:مجموعه کتب oxford word skills بهمراه سی دی و فلش کارت ۵۰۴،که اینها هم واسه گسترش دادن دایره ی واژگان و لغت هستش.

فیلم های آموزشی برای بهبود تلفظ و…:مجموعه extra. مجموعه english today. فیلم بینوایان و هوگو و ارباب حلقه ها. و مجموعه top notch tv.
اگه شما منابع خوب دیگه ای میشناسید که خیلی بدردم میخوره میتونید بهم معرفی کنید تا به منابعم اضافه کنم.

لیلا

حالا میرم سراغ مشکلم…
درواقع اول از همه نمیدونم که این منابعی که دارم رو به چه ترتیبی بخونم،ینی اول مکالمه یا لیسنینگ یا ریدینگ یا هرچی،بعدش چی؟ینی کلا ترتیبش رو نمیدونم؟

دوم اینکه مکالمات شیوه خاصی داره خوندنش؟لیسنینگ چی؟ریدینگ چی؟رایتینگ؟لغات و واژگان؟گرامر؟

راستش من الان نمیدونم چجوری باید شروع کنم؟نمیتونم اصلا شروع کنم،همش با خودم میگم نکنه خوندنم آخرش بی ثمر باشه،نکنه یه وقت نتونم یا… . به جز اینا مشکل من اینه که نمیدونم چطوری باید بخونم؟

اگه بتونید کمکم کنید واقعا ممنون تون میشم،اگه بتونید راهنماییم کنید تو این زمینه واقعا کمک بزرگی بهم کردید.

لیلا

من منتظر پیامتونم،هرچقدم طول کشید اشکال نداره،فقط بتونه سردرگمی منو رفع کنه کافیه.
من منتظر خواهم موند.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام مجدد.
شما به جای اینکه به دنبال اضافه کردن منابع فعلیتون باشین، به نظرم بایستی به شدت ازشون کم کنین. چون ازدیاد منابع خودش تاثیر منفی داره. پیشنهاد اکید میکنم که کتاب های لغت و گرامرو کنار بذارین چون زیاد تاثیری نداره. سه تا مجموعه ای که برای ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ نام بردین هر سه ظاهرا مناسب هستن. از بین این سه تا فکر کنم select reading از همه بهتر باشه. در کل من با منابعی که متشکل از داستان باشه و فایل صوتی هم داشته باشه موافقم چون میتونین استراتژی های تقویت مکالمه، علی الخصوص تکنیک سایه رو روش پیاده سازی بفرمایین و تقریبا هر سه مهارت رو با هم پیش ببرین.
بنابراین جواب سوال اول و دومتون این میشه که دو تا پست بالا رو روی منابعی که نوشتید، یا منابعی که ما تو اپلیکیشن ارائه دادیم پیاده سازی بفرمایین تقریبا میشه گفت تمامی مهارت ها (رایتینگ در حد خیلی کمتر چون کلا رایتینگ بحثش جداست) بهبود پیدا میکنن. بحث واژگان و گرامر توی اپلیکیشن ما به طور جدیدی پیش میره . واژگان رو که با انتخابشون و هایلایت کردنشون و اضافه کردنشون به جعبه لایتنر تعاملی زبانشناس به خوبی یاد میگیرین. گرامرهارو هم با سوال و جواب ها و درسنامه های اختصاصی که تو پکیج هایی مثل داستان واقعی، مگاداستان، و انگلیسی قدرت هست میتونین به خوبی یاد بگیرین.
اینکه گفتین نمیدونین چجوری شروع کنین همونطور که گفتم به خاطر تعدد بیش از حد منابعی هست که انتخاب کردین. هر چی کمتر، مختصرتر و مفیدتر، بهتر. شما اگه یک منبع رو ده بار بخونین بهتر از اینه که ده منبعو یکبار بخونین یا اصلا نخونین. مطمعن باشین چیز زیادی رو هم از دست نمیدین.
باز اگه سوالی داشتین در خدمتیم.

لیلا

مرسی.واقعا حرفاتون بهم هم روحیه داد و هم از سردرگمی ام کم کرد،راست میگید فک کنم حق با شماست،منابعم زیادی زیادن.
بالاخره هرچی باشه شما تجربه دارید.باشه همین کاری که گفتید رو میکنم،بعد از سه ماه ببینم پیشرفت داشتم یانه،حتما گزارشش رو بهتون میدم.
مطمعنم موفق میشم.

نیلوفر

سلام و سپاس از شما بابت توضیحات خوبتون.

راستش بنده ترم آخر (ترم ۸) رشته مترجمی زبان هستم ولی متاسفانه اسپیکینگم واقعا ضعیف هستش که البته هم بخاطر دایره لغات پایین ذهنمه و هم اینکه خجالتی هستم، خیلی واسم مهمه که بتونم اسپیکینگم رو تا اونجایی که ممکنه قوی کنم.. چندین بار به عنوان پروژه ی کلاسی لکچرهایی به انگلیسی ارائه دادم اما بیشتر مطالب رو حفظ میکردم ولی با اینکه شاگرد زرنگ محسوب میشم تو قسمت اسپیکینگ واقعا میلنگم
اگه تو این زمینه پیشنهادی برای من دارید یا کمکی از دستتون برمیاد ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
ممنون از زحماتتون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
متاسفانه افراد زیادی مثل شما که مترجمی زبان خوندن به بنده مراجعه میکنن و بنده واقعا متاسفم که دانشگاه هایی که رشته ی مترجمی ارائه میدن واقعا چکار میکنن که خیلی از دانشجوهای زرنگی مثل شما در مکالمه مشکل دارن.
به هر حال راه حل مشکل مکالمه رو بنده به طور مفصل توی نوشته هام توضیح دادم. به عنوان مثال نوشته های زیر رو مطالعه بفرمایین:
1- پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی
2- تکنیک سایه برای تقویت لسنینگ و مکالمه. البته تکنیک سایه از استراتژی های گفته شده توی نوشته ی اول محسوب میشه که به دلیل اهمیت موضوع به طور مفصل در این نوشته توضیح دادم.
علاوه یر این استراتژی ها شما بایستی داستان هایی رو مطالعه بفرمایین که شامل سوال و جواب هستن. یعنی سوالی از داستان پرسیده میشه و شما به انگلیسی جواب میدین. این داستان ها برای تقویت مکالمه بسیار عالی و تضمینی هستن که پکیج های زیر در نرم افزار زبانشناس شامل همچین داستان هایی هستن:
1- داستان های واقعی، 2- مگا داستان، 3- انگلیسی قدرت، 4- انگلیسی مهارت
پیشنهادم اینه فعلا از داستان های واقعی شروع بکنین و رفته رفته بقیه پکیج ها رو هم به برنامتون اضافه بفرمایین.

مهدی

سلام
ضمن تشکر از مطالبتون میخواستم بگم خیلی دوست دارم زبان انگلیسی بین المللی رو یاد بگیرم امایاد گرفتنش خیلی برام سخته ونمیدونم از کجا شروع کنم از کتاب دوره راهنمایی یا دبیرستان یعنی حتی دوره اول و بلد نیستم .راستش تو بازی های آنلاین مثل کلش زبانش رو اینگلیسی میکنم تا توچت اون بازی چیزی یاد بگیرم اما فقط سلام کردن و یاد گرفتم نظر شما چیه از کجا شروع کنم کتاب یا صحبت با دیگران
با تشکر

مهرناز

با سلام
ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شما استاد گرامی لازم به عرض برسونم مشکلات من در یادگیری زبان دقیقا همان هایی است که شما فرمودید بدتر از همه من فارغ تحصیل مترجمی زبان انگلیسی هستم در مقاطع ابتدایی مدرس زبان انگلیسی هستم ولی هیچ وقت از خودم راضی نبودم و از همه مهم تر سعی من بر این است که یادگیری رو برای شاگردانم راحت تر کنم من عاشق این حرفه هستم و دوست دارم در این زمینه بیشرفت کنم سایت شما رو اتفاقی بیدا کردم ولی بی تعارف در میان تمام سایت های مشابه این سایت بی نظیر است ممنون می شم در این راه از شما کمک بگیرم.
با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

درود بر شما
خیلی ممنون از نظر لطفی که نسبت به وبسایت بنده دارید. هر کمکی از دست بنده بر بیاید برای شما انجام میدهم. اما بایستی مشکلات و اهدافتان را دقیقتر بیان بفرمایید.
اگر در بحث مکالمه و درک مطلب مشکل دارید پیشنهاد میکنم که از اپلیکیشن زبانشناس استفاده کنید و پکیج داستان های واقعی را استفاده نمایید.
اگر گوشی اندرویدی ندارید، میتوانید سری به بخش داستان های بلند انگلیسی، و داستان های واقعی انگلیسی بزنید و از مطالبی که به رایگان قرار داده شده استفاده بفرمایید.
نحوه ی خواندن مطالب توضیح داده شده است.

الهه

سلام وقتتون بخیر…من تقریبا یکساله دارم کلاس زبان میرم مجموعه آموزشی top notch روکارمیکنم نسبت به قبل انگلیسیم بهترشده…گرامر و تقریباخوب بلدم مشکل اصلیم speaking هستش خیلییی کم میتونم انگلیسی صحبت کنم..ممنون میشم راهنماییم کنید….باتشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
مشکل اصلی افرادی که کلاس آموزشی میرن همین مکالمه (speaking) هست. برای تقویت مکالمه دو تا پست خیلی خوب نوشتیم. یکی در رابطه با استفاده از تکنیک سایه، و دیگری پنج استراتژی برای تقویت مکالمه هست که برای مکالمتون خیلی میتونه خوب باشه.
برای اینکه این استراتژی ها رو روی منبع آموزشی خاصی پیاده سازی کنین، پیشنهادم اینه از داستانهای بلند انگلیسی وبسایت زبانشناس به عنوان شروع استفاده کنین. این داستان ها رو اگه تا آخر بخونین، متوجه میشین که به همراه خودشون درسنامه هایی برای تقویت مکالمه دارن.
از طرف دیگه، اگه گوشی اندرویدی دارین، خوندن پکیج داستان های واقعی رو تو نرم افزار زبانشناس به شما توصیه میکنم.

گل خانم

سلام ممنون از توجهتون من خوشحالم که انسانهای خوبی مثل شما هستن بی تعارف عرض میکنم

منم مثل همه دوستان متاسفانه هم بدلیل روشهای ضعیف و هم اراده کم برا ادامه هنوز به جایی که دلم بخاد نرسیدم
.
اقای ناصری من ازمون دکتری میخام بدم

میدونم فرمودین شما برا کنکورا موافق نیستین
ولی من از 504 و لغات تافل شروع کردم
الانم به سایت شما واقعا علاقه مند شدم

نمیدونم دلم میخاد هم مکالمم هم کلا دایره لغاتم عالی بشه

خیلی از بزرگواریتون ممنونم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام دوست گرامی.
آزمون دکتری دادن با انگلیسی یاد گرفتن منافاتی نداره.
نرم افزار زبانشناس طوری طراحی شده که هم مکالمتون قوی بشه و هم دایره ی لغاتتون به سرعت افزایش پیدا کنه.
پیشنهاد میکنم که حتما این نرم افزار رو از کافه بازار دانود کنین و با بسته ی داستان های واقعی شروع کنین.
این بسته هم دایره ی لغاتتون رو بالا میبره، هم مکالمتونو قوی میکنه، و هم گرامر رو به طور ناخودآگاه به شما یاد میده
یعنی با یک تیر سه نشون
امیدوارم که از این بسته ی آموزشی خوشتون بیاد و انگلیسی رو با لذت خیلی بیشتری یاد بگیرین

گل خانم

با سلام و احترام؛ آقای ناصری بزرگوار

امیدوارم روز بهاری خوبی داشت باشید.اقای ناصری ببخشید باز مزاحم میشم.

ضمن اینکه میخاستم موفقیتتونو در ازمون تافل تبریک بگم البته که موفقیت شما با ما قابل مقایسه نیست.

خاستم بنده رو هم راهنمایی بفرمایید حتی اگه مشکل باشه میخام این سدو بشکنم.در واقع به یه مدرک زبان نیاز دارم هم به د لیل

علاقه واقعی خودم و در واقع امتیازی که در ازمون دکترا داره.ایمیلتونو دوباره خوندم و خاستم خاهش کنم شما نمونه کسی هستین که

خودش با زحمت و ارداده این راهو رفته.میخام تمام زحمتهایی رو که کشیدید بفرمایید تا من هم واقعا امتحان کنم اینبار با جدیت.ممنونم انشالله به دوستان هم

سایتتونو معرفی میکنم چون کار خوب خودش معرف و مبلغه خودشه نیازی به تاکید نیست.بازم از توجهو بزرگواریتون ممنونم.

بی نهایت ممنونم.با ارزوی سربلندی و سرافرازی برای شما.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام مجدد
ممنونم از لطفتون
من خودم هم اول مشکلاتی مثل شما داشتم ولی در نهایت با خوندن داستان ها و مطالب جالب دیگه در نهایت خودم رو به حدی که میخواستم رسوندم. و ایده ی این سایت هم از همین جا رقم خورد که راه خیلی بهتر و معقولانه تری برای یادگیری زبان هست.
در واقع بنده تمام روشهایی که در نهایت به منطقی بودنشون پی بردم رو در نرم افزار زبانشناس پیاده سازی کردم

اولا این نرم افزار شامل منابع مختلفی برای زبان آموزا هست که تقریبا میشه گفت نیازشون رو از هر چیز دیگه ای برطرف میکنه
به نظر خودم افزایش دایره ی لغات یکی از مهمترین پارامترهای تسلط هست. اما افزایش دایره ی لغات بایستی از طریق خوندن و درک مطلب انجام بشه. نه از طریق حفظ کردن. بنابراین ما یه سیستم خیلی ابتکاری برای افزایش دایره ی لغات شما در نرم افزار زبانشناس قرار دادیم. به این صورت که هر لغتی که نمیدونین رو انتخاب میکنین و اون لغت همه جا و در هر درس دیگه ای برای شما به صورت هایلایت نمایش داده میشه. این کار باعث میشه که در هین خوندن دروس، همیشه تمرکزتون بیشتر روی لغاتی باشه که بلد نیستین و دارین یاد میگیرین. این تکنیک با جعبه لایتنر تعاملی زبانشناس کاملا تکمیل میشه و دایره ی لغاتتون به سرعت افزایش چشمگیری پیدا میکنه.

دوما منابعی در نرم افزار زبانشناس انتخاب کردیم که به همراه تکنیک هایی که گفتیم، مثل تکنیک سایه و پنج استراتژی، مکالمتون رو به سرعت تقویت میکنه. این منابع از بهترین اساتید این حوزه گلچین شدن و خودم به شخصه تک تکشون رو انتخاب کردم که بهترین باشن.
از بهترین منابع که میتونین شروع کنین : داستان های واقعی، مگا داستان ها، انگلیسی قدرت، انگلیسی مهارت، و داستان های کوتاه هست.
این منابع، درسنامه هایی دارن که گرامر زبان انگلیسی رو به طور ناخودآگاه یاد میگیرین.

سوما، سیستم آمارگیری برنامه باعث میشه که همیشه از جزئیات پیشرفتتون آگاهی داشته باشین که این خودش انگیزتون رو بالا میبره.

برای خوندن هم پیشنهاد میکنم که در فضای باز درس بخونین. مثلا پارک، فضای سبز و …. که انرژی داشته باشین و خسته نشین.

امیدوارم که جوابم کافی بوده باشه
اما اگه باز سوالی داشتین در خدمتیم
ارادتمند
حسین

راحیل

با سلام و احترام؛

بنده هم تقریبا مثل اکثریت دوستان با اینکه ارشد رو هم پشت سر گذاشتم,مکالمه روان و فهم اسان زبان شده از ارزوهام.

به هر حال دیگه میخام این سدو بشکنم.فکر نکنم مطلبی باشه که نفرموده باشین حالا دیگه بسته ست به ارداه ما.

دعا برای همریگر رو فراموش نکنیم.ارزو میکنم همیشه سربلند و سلامتو سرافراز باشید

و از زحماتتون و پاسخ های صادقتون نهایت سپاسو تشکرو دارم.

hosein

درود . میخواستم بدونم واسه یادگیری لغات دیکشنری بخونم يا کتاب بخونم و معنی لغات رو بفهم یا رو شه دیگه ای اگه کمک کنید ممنون میشم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بایستی کتاب داستان بخونین.

محدثه

سلام و خسته نباشید خدمت شما
هیچ وقت عادت ندارم تو مساعل مختلف شرکت کنم و برای اولین بار میخوام نظرمو بگم شاید بخاطر حسرت باشه یا شایدم بخاطر اینکه شما کاری کنید که بقیه بچه های سرزمینم مثل من سرنوشتی بدی نداشته باشن امیدوارم که به عنوان دوست به حرفام گوش بدین من هیج نیت بدی ندارم فقط برای پیشرفت کارتون وپیشرفت جوانایی مثل خودم نظر میدم
یه حرفی نظرمو جلب کرد وقتی ایمیلی که برام فرستادین رو میخوندم گفتین : ثانیا، رفتن به کلاس، اون هم تو شهر شلوغی مثل تهران، وقت و انرژی زیادی رو از من میگرفت. خلاصه به هر دری که میزدم به جایی نمیرسیدم.:
این حرف واقغا منو بهم ریخت چون من ارزوم بوده که کلاس برم امکانات داشتم شرایطشو داشتم که درس بخوندم ولی متاسفانه هیچ کدومشو نداشتم هیچی نه تنها من بلکه بچه های خیلی زیادی مثل من امکان نداشتن تو رشته مورده علاقشون شرکت کنن و به یه مهارتی برسن بعضی اوقات خیلی ناراحت میشم که چرا نباید این امکانات واسه افرادی مثل من باشه حالا به هر دلیلی مالی یا نبود کلاس یاوضیعت خانواده و جامعه …..
هنوزم برام ارزو هست خیلی چیزا
فقط ازتون یچیزی میخوام خواهش میکنم ازتون طوری اموزشو قرار بدین که همه بتونن استفاده کنن سعی کنید اموزش ها همیشه رایگان و کامل باشن
یه لحظه فک کنید یه نفر فقط از روی سایته شما قراره همه چیزو یاد بگیره این سوالو از خودتون بپرسید ایا میتونه؟؟ این جوابتون میگه که ایا موفق هستید تو این کار یا نه
بازم بخاطر تمام تلاشاتون و این که وقت گذاشتین و ایمیلمو خوندین ممنونم امیدوارم یه روز هیچ سدی جلوی یادگیری نباشه

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خيلي ممنون از نظري كه دادين
من خودم هم خيلي دوست دارم كه همه يا بخش اعظمي از آموزش به صورت رايگان باشه
در سايت همونطور كه ميبينين مطالب آموزشي رايگان خيلي زيادي قرار داده شده، شايد بتونم بگم سايت بالاي نود درصد رايگان هست
معمولا در اين جور شرايط وبسايت هاي خارجي از طريق چيزي مثل هديه پول در ميارن اسمش هم donate هست كه خيلي جاها باب شده
اما اين موضوع در ايران هنوز باب نشده براي همين براي ادامه فعاليت هامون بايستي موارد پولي هم قرار بديم.
اميدوارم روزي برسه فرهنگ هديه و donate كردن باب بشه تا آموزش رايگان و در دسترس همه باشه

ارش

سلام نظرتون درباره متد ری الس (تکنیکی که تو کرمانشاه برای یادگیری زبان اختراع شد)چیه واقعا همچون چیزی می تونه صحت داشته باشه ؟

حسین ناصری حسین ناصری

من چون اطلاعی در رابطه با این متد ندارم و سایتشون هم هیچ توضیحی در این رابطه نداده، هیچ نظری نمیتونم بدم. اما این موضوع بیشتر به ادعا میخوره تا واقعیت. اگر واقعا حرفی برای گفتن بود بایستی کتابها و مقالاتی علمی در این زمینه چاپ بشه و اجازه داده بشه دیگران این روش رو نقد کنن.

محمد

سلام داداش با این جملت که گفتی: توصیه‌ی بنده به شما این است: شروعش کن! خیلی حال کردم یاد این حدیث از امام علی اقتادم.

إذا هِبتَ أمراً فَقَع فیهِ فإنَّ شِدَّةَ تَوَقّیهِ أعظَمُ مِمّا تَخافُ مِنهُ.
هرگاه از کاری ترسیدی خود را در آن بینداز زیرا ترس از آن کار بزرگتر از خود آن کار است.
نهج البلاغه(صبحی صالح) ص 501 ، ح 175

دمت گرم همین الان رفتم واسه شروع

حسین ناصری حسین ناصری

آفرین :)

سعید

سلام سوالات زبان انگلیسی را میتوان در اینجا مطرح کرد و جواب گرفت ممنون از سایت خوبتون

جعفر

سلام به شما دوست عزیزم
داستان یادگیری زبان انگلیسی شما بسیار جالبه. تقریبا شبیه زندگی من هستش. با این تفاوت که من بیست و پنج سال پیش شروع کردم و هر دفعه که شروع به یادگیری کردم به دلایلی آن را رها کردم.برای آخرین بار ده ماه پیش بصورت جدی شروع کردم و از هر روشی که وجود داشت, استفاده کردم. هر روشی مشکلات خودش را داشت و سرعت یادگیری من خیلی پایین بود. تا اینکه با روش شما آشنا شدم تقریبا سه هفته هست که از روش شما استفاده می کنم.باید اعتراف کنم که بسیار عالی است.امیدوارم این روش من را به اهدافم برسونه. بزرگترین هدف من تسلط به مکالمه و تدریس اون هستش. به هر حال از تمام زحماتی که می کشید ممنونم. آرزوی موفقیت و سلامتی براتون دارم.

عرفان

با عرض سلام و خدا قوت خدمت شما و تشکر از ایده خوب و نکات آموزنده سایتتون بنده نیز همانند شما به دلیل خستگی از کلاس های زبان و وقت گیر و هزینه بر بودن به دنبال روشی موثر میگشتم که با سایت شما آشنا شدم و به دلیل تحصیل در رشته ی IT به شدت نیاز به فراگیری و تسلط بر زبان دارم وهمچنین به دلیل قصد شرکت در یکی از آزمون های آیلس و تافل به دنبال راهی مطمئن و مفید میگشتم ومتاسفانه تو بخش مکالمه و لیسن لنگ میزنم امیدوارم بتونم با استفاده از سایت شما و مطالب آموزنده تون به این اهداف برسم. باتشکر

راضيه

با عرض سلام خدمت شما و تشکر ویژه بابت برنامه های خوب سایتتون؛یه سوالی که از حضورتون داشتم اینه که اگر امکانش هست یه برنامه جامع و طبقه بندی شده بهم بدید،من خیلی سعی کردم که زبان رو یاد بگیرم اما تا حالا موفق نشدم،و اینم بگم شرایط زبانم صفر صفره،اما حالا بعد از فارغ التحصیلی و شرایط ویژه ای که دارم باید هر چه زودتر زبان رو یاد بگیرم،ممنون میشم اگه کمکم کنید و منو از این سردرگمی نجات بدید.بازم نهایت سپاس گزاری رو دارم از برنامه های عالی شما….در پناه حق باشید.

حسین ناصری حسین ناصری

درود بر شما و با تشکر از لطفی که نسبت به وبسایت بنده دارین.
ابتدا برای شروع پیشنهاد میکنم که پست اخیر بنده رو در رابطه با رازهای یادگیری زبان بخونین. تو این پست در قسمت اول، دو تا راهکار برای ایجاد زمان برای یادگیری زبان انگلیسی دادم که کاملا موثر هست. راهکار اول ایجاد یک تقویم زنجیره ای برای خودتون هست که شما رو ملزم به خوندن زبان بکنه، و راهکار دوم تغییر عادت های غیرضروری فعلی به عادتهایی جهت یادگیری زبان هست که یادگیری زبان براتون به یک عادت تبدیل بشه.
این دو راهکار بسیار موثره و باعث میشه شما زمان مناسب رو برای یادگیری زبان انگلیسی بذارین. وقتی هم که زمان برای این کار قرار بدین، با استفاده از روش هایی که تو این وبسایت گفتیم، قطعا زبان انگلیسی رو یاد میگیرین.
اما اگه واقعا میخواین به صورت حرفه ای این کار رو ادامه بدین پیشنهاد میکنم که اپلیکیشن اندروید زبانشناس رو دانلود کنین و از پکیج انشاهای شاگردان EMMA شروع کنین و با توجه به روش هایی که داخل اپلیکیشن برای راهنمایی شما فرستاده میشه پیش برین. افرادی که در سطح شما بدین شکل شروع کردن در عرض دو سه ماه به سطوح متوسطه رسیدن و خیلی از این روش راضی بودن.
باز اگه سوالی داشتین در خدمتیم.

راضيه

باسلام؛
ممنون از راهنمایی هایی که در اختیارم قرار دادید؛فقط یه سوال دیگه داشتم اینکه شما دوره های فشرده کلاس زبان رو پیشنهاد میکنید یا نه؟؟واینکه من تو دانلود اپلیکیشن شما مشکل دارم،لطفا اگه میشه اصلاحش کنید.سپاسگزارم از لطفتون.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
دوره های فشرده فقط برای زمانی خوبه که مثلا امتحان خیلی مهمی در آینده نزدیک داشته باشین و چاره ای نداشته باشین که از اینها استفاده کنین. مثل کنکور میمونه. اگه یه نفر هر چهار سال دبیرستان رو خوب خونده باشه، دیگه نیازی به کلاسهای فشرده نداره. اما اگه چهارسال هیچ کاری نکرده باشه و مثلا سه ماه دیگه بایستی کنکور بده، ممکنه این کلاسها بتونه به صورت دوپینگی یه کارایی برای طرف بکنه.
برای دانلود اپلیکیشن هم باید از یک گوشی اندرویدی استفاده کنین. با چی دانلود کردین؟

رضا

با سلام خدمت حسین آقا ادمین سایت . . .
من خیلی مبتدی و تقریبا در حد کتابهای دبیرستانی بیشتر بلد نیستم …
و می خوام در این زمینه پیشرفت کنم … برای شروع،خواهشا راهنمایی کنید …
ممنون میشم
. . .

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگر گوشی اندرویدی دارین، نرم افزار اندروید زبانشناس رو نصب کنین و از قصه های شاگردان EMMA شروع کنین. افرادی در سطح شما از این پکیج شروع کردن و در طول دو سه ماه رشد قابل توجهی داشتن.

حسین

سلام و خسته نباشید
سال نو را خدمت شما تبریک عرض می کنم
خوب مدتی پیش من خدمت شما پیامی دادم در راستای راهنمایی بنده در راستای یادگیری زبان… فاصله ای افتاد چون مشغول به کار بودم و برنامه اصلی زبانم برای امسال هست . البته این مدت هم بیکار نبودم و زبان را ادامه می دادم دست و پا شکسته چون هم دانشجوی ارشد بودم و هم مشغول به کار. امسال بنده استفاء خودم را نوشته و 3 هدف اصلی را پیگیری می کنم که بزگترین اولویت من زبان انگلیسی می باشد.
من توی این 3 سالی که غیر ممتد به زبان ادامه دادم کتاب four corners 2 و four corners 3 و four corners 4 را خواندم و در حال حاضر مشغول به خواندن کتاب passages 1 می باشم. مشکلی اصلی من در زبان انگلیسی عدم اعتماد به نفس و عدم صحبت صریح و شفاف می باشد . البته در زندگی روز مره نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می کنم . (در حال حاضر اصفهان داره تگرگ می یاد…. خوش یوم بود گفتم تو پراتتز بگم) خوب داشتم می گفتم من امسال کارم را ترک کردم برای پیشرفت در زبان و 2 برنامه دیگه … حالا می خوام در کنار راهنمایی های شما به این هدف والا دست پیدا کنم
در ایام عید من شروع کردم به مطالعه ولی یه جور سردرگمی که با چی شروع کنم و با چه برنامه ای پیش برم من را اذیت مکنه
این اعتماد به نفس را چطور می توانم در این زمینه قوی کنم
چطور به شفافیت در بیان کلمات با accent صحیح دست پیدا کنم
این که من پلکانی پیگیر زبان هستم یکی دیگه از مشکلات من بوده که خوب فکر می کنم واسه خاطر کار و امتحان های پایان ترمم بوده و من الان چطور می توانم به صورت ممتد و پشت سر هم این مشکل را حل کنم
تو کتاب چگونه غورباقه خودتان را غورت بدهید که این 2 3 روز خواندم نوشته بود که برین از کسای که این مسیر را طی کردن بپرسین و شما ها همان کار ها را کنید
وای که چقد دیر این کتاب را خواندم
خیلی طولانی شد
ببخشید اما کمکی از دست شما بر می آید دریغ نفرمایید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
سال نو شما هم مبارک باشه
ابتدا در رابطه با ترس و دلهره ای که دارین نوشته ی روبرو رو بخونین: ترس
برای تقویت مکالمه و سرعت دادن به یادگیری زبان انگلیسی نوشته ی روبرو رو بخونین: مکالمه
بهترین کتاب ها برای یادگیری زبان انگلیسی کتاب های داستان هستند. میتونین از داستان های وبسایتمون هم استفاده کنین: /?p=12938
و در آخر بتون پیشنهاد میکنم که نرم افزار اندروید زبانشناس رو از کافه بازار دانلود کنین و استفاده کنین. کاملا در عرض چند ماه به زبان انگلیسی مسلط میشین.
باز اگه سوالی داشتین در خدمتیم

حسين

بینهایت عالی بودن
مرسی از راهنمایی های که داشتین. بله امسال سال زبان باز هم مزاحمتون خواهم شد. تو این یکی 2 هفته پی گیر بودم و ادامه دادم با این همه انرژی مثبت که به من دادید میرم که به بچه سوسول های native بگم که اینهههههههههههه.
به امید خدا کارا بوسیدم گذاشتم کنار تو ای سال زبان و ارشد را به یه جای توپش برسونم.
هرچی آرزوی خوبه مال تو
آی هوپ یور دریم کام ترو

ارزو

سلام دوست گرامی ..
ممنون سایت خیلی خوبتون . راستش من فقط به خاطر جمله همین الان شروع کن جذب سایت شما شدم و سریعا نرم افزارتون رو دانلود کرد و کلی انرژی مثبت گرفتم. جناب ناصری من فوق لیسانس شیلات دارم ولی ازونجایی که بازار کار نداره و از پیشرفت نکردن بدم میاد تصمیم گرفتم یه رشته دیگه ایی رو بخونم. زبان رو چون همیشه دوست داشتم و فکر میکنم از نظر کار هم میتونم موفق باشم انتخاب کردم که کنکور ارشد زبان رو بدم. با سرچ کردن از کجا شروع کنم اومدم تو سایت شما که خیلی هم جالب بود. دوست دارم پیشنهاداتتون رو بدونم و اینکه چیکار کنم موفق بشم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
یادگیری زبان میتونه خیلی جاها براتون موثر باشه برای همین صد در صد انتخاب خوبی کردین. اما باید یه تحقیقی بکنین که آیا واقعا گرفتن مدرک زبان میتونه دردی رو از شما دوا کنه؟ چون حقیقتا الان مدارک تو کشور کاغذ پاره شده! شما برای اینکه فوق لیسانس زبان بگیرین بایستی یک سال برای کنکورش بخونین و احتمالا دوسال هم در دانشگاه باشین که میشه سه سال. حالا اگه این سه سال رو خودتون روی زبان به طور کامل وقت بذارین کاملا فول میشین و اگه احیانا به مدرکی هم نیاز داشتین، مدارک بین المللی مثل آیلتس و تافل هست که مشکلتون رو مرتفع میکنه. پس بنابراین رو این موضوع که برین فوق لیسانس بخونین تحقیق بیشتری بکنین من نظری بیش از این نمیتونم بدم.
اما از نظر برنامه ای برای خوندن، همین اپلیکیشن اندروید زبانشناس میتونه شروع خیلی خوبی باشه. و مطمعن هستم که امکاناتی که قرار دادیم و در حال قرار دادم هستیم نیازهاتونو برای یادگیری هر چه بهتر زبان تامین میکنه. اگه سطحتون ابتدایی هست به نظرم از پکیج انشاهای شاگردان EMMA شروع کنین. اگه این پکیج براتون ساده بود از انگلیسی قدرت شروع کنین بعد دو سه ماه نتایج خیلی خوبی رو مشاهده میکنین.
باز اگه سوالی داشتین در خدمتیم :)

كميل

سلام باتشکراز پيامتون ومطالبتوون
من دنبال اینم روشهای مختلف وازتجارب مختلف استفاده کنم و میخوام خوب صحبت کنم به انگلیسی
میخوام بدونم چجوری میشه حرفهاي طرف مقابل که تندصحبت میکنه رو زودبفهميم وپاسخ بدیم
ممنون میشم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام دوست گرامی
برای اینکه یاد بگیرین که حرف های طرف مقابل رو چطور بفهمین به نظرم تکنیک سایه خیلی میتونه مفید باشه.
تکنیک سایه رو روی فیلم، سریال، فایل های صوتی و دیگر مطالب صوتی به زبان انگلیسی پیاده سازی کنین تا این مهارتتون بالاتر بره.

مهدی

سلام آقا حسین
من یه سوال مهم دارم و اونم اینه که میشه دو زبان رو با هم یاد گرفت؟ مثلن من خودم در کنار زبان انگلیسی میخوام زبان رومانیایی رو هم یاد بگیرم.یه برنامه ریزی کردم که روزی سه ساعت و نیم انگلیسی بخونم و سه ساعت و نیم رومانیایی. به نظرتون میتونم؟ خواهش میکنم راهنماییم کنین! :)
با تشکر از مطالب خیلی خوبتون!

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله هیچ مشکلی نداره
البته قبل از اینکه تصمیم نهایی بگیرین پیشنهاد میکنم که نوشته ی انتخاب اهداف هوشمند رو بخونین و ببینین که این هدفتون مناسب هست یا خیر.

پريماه

با سلام و تشکر از زحمات ارزنده شما جناب ناصری
من مترجمی خوندم اما بسیار مایلم در صحبت کردن و شنیدن خودم و تقویت کنم در دانشگاه این دو معقوله به خوبی انجام نمیگیره نحوه یادگیری شما به نظرم بسیار جذاب و جدید و خلاقانه میاد. امیدوارم بتونم از مطالب و درسهای مفیدتون کمال استفاده رو ببرم
متشکرم و امیدوارم همواره موفق باشید
فقط من با لبتابم میام اما فایلهای صوتی و نتونستم دانلود کنم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
قطعا با روشهايي كه گفتيم به نتيجه ميرسين چون خيلي ها جواب گرفتن
فقط متوجه منظورتون نشدم، كدوم فايلها رو كيخواين دانلود كنين كه نميشه؟
ممنون

حميدرضا

سلام آقاي ناصري . من توي پتروشيمي كار ميكنم زبان رو در حد ترجمه بلدم و دست و پا شكسته ميتونم حرف بزنم .من بايد تا 6 ماهه ديگه ماكزيمم نوشتن و مكالمه رو مسلط بشم چون شرايط ارتباط با افراد خارجي توي نفت ايجاب ميكنه . محصولات شما رو دانلود كردم . البته چند روز پيش پكيج سرزمين زبان رو خريدم ولي ظاهرا روش شما كه مبتني بر غير كتابهاي آموزشيه رو بيشتر ميپسندم. اميدوارم با اعتماد به روش شما در اين فرصت 6 ماهه بتونم حداقل به تسلط نسبي دست پيدا كنم. من شبها به اخبار پرس تي وي گوش ميدم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خيلي ممنونم از اعتماد جناب عالي
لطفا براي يادگيري فقط به پكيج اكتفا نكنين بلكه مطالب آموزشي كه در سايت در اختيار خواننده ها قرار داديم رو هم در نظر بگيرين. مثلا سعي كنين تا جايي كه توانشو دارين استراتژيهاي بيان شده در نوشته ي هفت استراتژي براي تقويت مكالمه رو پياده سازي كنين.
درضمن اگر قبل از خريد مشورت ميكردين پيشنهادي كه به شما ميدادم استفاده از اپليكيشن زبانشناس بود.
چون امكاناتي فراهم كرديك كه يادگيري زبان و افزايش دايره ي لغات با سرعت بيشتري انجام بگيره و در آينده نزديك هم اين پكيج هايي كه دريافت كردين به اون اضافه ميشه

م

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده به جز دوران تحصیلی که تا پایان دوره کارشناسی بوده، جای دیگه ای زبان نخوندم. کتاب واژگان تافل رو هم خریدم اما به گفته شما هم به دلیل گیرا نبودن اینگونه کتابها و هم به دلیل اینکه سطحش بالا بود(واژگان ناآشنای زیاد) خیلی زود از خوندنش دست کشیدم و امسال که می خوام واسه ارشد شرکت کنم و نیاز به دایره واژگان بالا هست که باید علاوه بر کتاب تافل، 504 و 1100 واژه رو هم بخونم.
سوال اول بنده از شما اینه که کدوم کتاب های ریدینگ سطح بندی شده رو بخونم تا لغات ضروری زبان مثل کتا بهای بالا رو داشته باشه و در کل از نظر دایره لغات کاربردی کمکم کنه و فایل صوتی با لهجه آمریکایی هم داشته باشه.
سوال دومم اینه که برای یادگیری مکالمه علاوه بر کتاب های غیر آموزشی کدوم کتابهای آموزشی رو توصیه میکنید، و به طور کلی کتابهای آموزشی و غیرآموزشی خوب برای بالا بردن سطح زبان انگلیسی رو لطفن معرفی کنید تا بتونم مهارتامو بالا ببرم حتی تا پیشرفته.
با سپاس فروان از شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بنده در رابطه با کتاب های مناسب کنکور نمیتونم نظری بدم. اگر از دوستان کسی آشنا به این زمینه هست نظر بده لطفا
اما اگر فاصله ی زیادی تا کنکور دارین، نزدیک یک سال، پیشنهاد میکنم حداقل برای شش ماه به صورت عادی با فیلم، کتاب داستان یا حتی نرم افزار زبانشناس) به یادگیری زبان بپردازین. در ضمن نرم افزار زبانشناس برای افزایش دایره ی لغات بسیار مناسبه.

م

مشکل بنده اینه که نمیتونم با گوشی و لپ تاپ و..زیاد کار کنم وگرنه کلی فایل ها هست که میشه ازشون استفاده کرد و همچنین نرم افزار زبانشناس. به هر حال از مطالب مفید وب سایتتون و راهنماییتتون خیلی ممنونم و براتون آرزوی موفقیت دارم.
با سپاس فراوان

Shapol

سلام خسته نباشید.ببخشید چند تا سوال داشتم.من یهویی سایتتون رو دیدم و از مطالبی که نوشته بودین خوشم اومد گفتم حتما ایشون میتونن کمکم کنند.
من سال 88یه دوره زبان انگلیسی رفتم.از اینترچینج زرد شروع کردم تا حدود دو سال و نیم رفتم.فقط لسینینگم ضعیف بود و یه کم هم دامنه لغاتم…یعنی تو بحثهای آزاد که شرکت میکردم لغت کم میاوردم و بعضی وقتها لغاتی که دیگران به کار میبردند معنیشو نمیفهمیدم.
بعد اون به خاطر ازدواج و کار نتونستم اصلا به زبان دست بزنم..الان چند ماهییه بیکارم و فقط خانه داری میکنم.دوست دارم شروع کنم.یعنی مجبور هستم و باید بخونم و یاد بگیرم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم.یه ماهی میشه Gateway A2 رو شروع کردم خوبه ولی چون نمیدونم اون منو به هدفم میرسونه یا نه، خسته میشم ازش.
ممنون میشم منو راهنمایی کنید..داستان اینام میخونم.اینجوریام نیست که همه چی یادم رفته باشه..
هر روز چهار ساعت میتونم کامپلت زبان بخونم یعنی فقط برام روشن شه که چی بخونم، میخونم.
خودمو قانع کردم و میدونم که اگه زبانم خیلی خوب باشه یه کار خوب گیرم میاد..لطفا کمکم کنید، لطفا…

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
وضعیت شما کاملا مناسب برای یادگیری از طریق نرم افزار ما هست.
اگه نرم افزار اندرویدی ما رو تهیه کنین در ابتدا میتونین دروس انشاهای شاگردان EMMA رو بخونین بعد از یکی دو ماه که همین ساعتی 4 ساعت بخونین میتونین دروس انگلیسی قدرت رو هم به برنامه تون اضافه کنین.
ما در این نرم افزار مشاوره های اختصاصی برای تقویت مکالمه و افزایش دایره ی لغات میدیم که اگه انگیزه ی خوبی داشته باشین میتونین تو شیش ماه الی یکسال خودتون رو به سطح مناسبی برسونین.
باز اگه در این رابطه سوالی داشتین در خدمتیم.

علیرضا

باسلام
یکی از دوستان می گفت برای اینکه فراموش نکنم تدریس روش خوبیه نظر شما رو می خواستم بدونم ولی سوال اصلی با توجه به شرایطی که خدمتتون عرض کردم چطور شروع کنم و کلا برای پیشرفت زبان و مکالمه چکار کنم . با سپاس فراوان

حسین ناصری حسین ناصری

بله تدریس روش خوبی میتونه باشه. ولی خیلی وقت و انرژی میگیره.
به نظرم بهتره شما با کتاب داستان و فیلم و اینجور چیزها زبانتون رو ادامه بدین و از روش هایی مثل تکنیک سایه که در همین سایتمون توضیح دادیم بهره ببرین تا بهتر یاد بگیرین.
در این مورد اپلیکیشن زبانشناس ما خیلی میتونه بتون کمک کنه. چون برای تمامی سطوح درس داره.

علیرضا

سپاسگزارم

علیرضا

با سلام
بنده ۳۹ سالمه و سال ۸۹ از دانشگاه پیام نور رشته مترجمی زبان فارغ التحصیل شدم و بدلیل استفاده نکردن مستمر از زبان و مشکلاتی که داشتم تقریبا فراموش کردم در حال حاضر میخام شروع کنم لطفا بنده رو راهنمایی کنید ۱- برای پیشرفت چکار کنم ۲- یکی از دوستان می گفت بهترین راه تدریسه در این موارد هم بنده رو راهنمایی کنید .
با سپاس فراوان علیرضا

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
گفتید فراموش کردین. اما من متوجه نشدم یعنی شما میخواین با تدریس زبان دوباره زبان رو یاد بگیرید؟

S.ahmadi

سلام من سي وسه سالمه و الان دو تا بچه دارم وقتي پسرم نه ماهه بود شروع كردم به يادگيري زبان و چون تو شهري كه زندگي ميكنم كسي رو ندارم وقتي كلاس ميرفتم پسرم رو با خودم ميبردم و تا هشت ترم متوالي با شرايط سخت ادامه دادم ولي بعد از بدنيا اومدن فرزند دومم ديگه نميتونم كلاس برم،الان تقريبا دو ساله كه كلاس نميرم ولي فيلم با زبان اصلي نگاه ميكنم ،بسيار بسيار مفيد بوده و الان نسبتا خوب صحبت ميكنم و دايره لغاتي كه بلدم زياده، ولي تصميم دارم كه هر طور شده به بادگيريم ادامه بدم و خودم رو به سطح بسيار خوب و قابل قبول برسونم، خواهش ميكنم منو راهنمايي كنيد .چطور ميتونم تو خونه اينكار رو انجام بدم؟؟؟ ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
همین روشی که در پیش گرفتین خوبه فقط باید یسری مسائل رو رعایت کنین.
در رابطه با فیلم اولا فیلمایی انتخاب کنن که بیشترشو بتونین متوجه بشین.
ثانیا حتما تکنیک سایه رو روی فیلما پیاده سازی کنین.
برای این کار حتما نوشته پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی رو بخونین.
در ضمن پیشنهاد میکنم حتما خوندن کتاب داستان رو به برنامتون اضافه کنین.
توی قسمت محصولات این سایت ما دو بسته ی آموزشی مبتنی بر داستان گذاشتیم که خیلی میتونه براتون مفید باشه.

سبحان

سلام بر مدیر سایت. متشکرم از مطالب بسیار زیبا و دقیق شما.
بنده تازه دوران دانشجویی در مقطع ارشد تمام شده. , و به نیت تحصیل در خارج از کسور قصد یادگیری زیان رو دارم و تا الان که سی سال سن دارم زبان رو به طور جدی دنبال نکردم. بنابراین با عرض شرمندگی زبانم در حد خیلی بده و از یادگیری کاملا نا امید . مطالب مربوط به آقای پروفسور استفان کرشن هم کاملا خوادم خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم .اما مشکل من اینکه اگر بخوام یه کتاب یا مجله در موضوع مورد علاقه ام به زبان انگلیسی بخوانم، فقط یک ساعت طول میشکه تا بفهمم معنی یک پاراگراف سه خطی چی میشه اونم به زور ترجمه گوگل. اینجوری وقتم خیلی هدر میره. گاهی اوقات معنی همه کلمات رو میدونم اما نمیفهمم معنی کل جمله چی میشه.
اگر محبت کنید حقیر رو راهنمایی کنید لطف بسیار بزرگی کرده اید.
متشکرم.

سبحان

راستی این مطالب رو یادم رفت یکی از دوستانم برای شورع بهم کتاب Select Readings رو پیشنهاد کرده میخواستم نظر شما رو درباره این کتاب بدانم.
متشکرم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
خوب شما بایستی کتاب و مجله ای انتخاب کنید که متناسب با سطح شما باشه. مثلا ما در نرم افزار زبانشناس برای سطوح مبتدی هم مطلب گذاشتیم.
داستان هایی مثل همینهایی که در وبسایت قرار میدیم هم احتمالا بایستی برای شما قابل فهم باشه بنابراین از این ها هم میتونین استفاده کنین و با تکنیک سایه مکالمتون رو هم قوی کنین.
در ضمن بسته ی 12 داستان واقعی رو هم مطالعه کنید شاید به دردتون بخوره. به نظرم میتونه براتون مناسب باشه. چون هم مکالمتون رو قوی میکنه هم گرامر.
در رابطه با کتاب سلکت ریدینگ هم من به شخصه نخوندم ولی از اسمش پیداست که بحث ریدینگ و درک مطلب هست که اگر همسطح شما باشه به نظرم خیلی مناسبه.

سبحان

سلام بر مدیر سایت. متشکر از سایت بسیار خوب شما.
سوالی که داشتم اینکه آیا با روش مطالعه آزاد و مسائلی که فرمودید میشه تو آزمون تافل با آزمون های شبه به آن موفق بود.؟
متشکرم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام مجدد.
بستگی داره که چقدر وقت داشته باشید. اگر وقتتون بسیار محدود باشه کاری تقریبا نمیشه انجام داد. حتی روش های امتحانی هم زیاد جواب نمیده. اما اگر وقت کافی داشته باشین (مثلا یک سال) حتما میتونین با این روش جواب بگیرین. از الان شروع کنین به همین روش و یکی دو ماه پایانی رو هم به صورت امتحانی بخونین.

سبحان

سلام. خیلی متشکرم..
من با نظر شما موافقم که در زمان کم نمیشه کاری کرد. بنابراین قصد داردم حدود یک سال،، انگلیسی رو بیارم تو جریان روزمره زندگی(یعنی وقتی سر سفره نشستم دل میخاد بودنم قاشق و چنگل و سفره و دیگر وسایل غذا به انگلیسی چی میشه وقتی لباس میپوشم لغت انگلیسی لباس ها رو بدانم و الی آخر). فقط از شما راهنمایی میخوام.
من اهل مطالعه کتاب های مذهبی هستم. معولا روزی یک ساعت مطالعه غیر درسی و مذهبی دارم. روزی یک ساعت نهج بلاغه- توضیح المسایل احکام شرعی -صحیفه سجادیه و قرآن مطالعه میکنم هرکدام ده دقیقه. حالا من متن انگلیسی نهج بلاغه و رساله احکام رو از اینترنت دانلود کردم. میخوام به جای خواندن متن فارسی، متن انگلیسی شو بخوانم (روی همون اصل مطالعه آزاد که شما خیلی روش تاکید دارید.) نظر شما چیه؟
دوم اینکه من به مستندات علمی ( نجومی، زمین شناسی، حیات وحش و…..) و تاریخی خیلی عللاقه داردم…. میشه متد سایه رو با نگاه کردن زیر نویس فارسی این ویدویو ها رو به جای فیلم های خارجی انجام داد؟
سوم اینکه بنده چون ارشد هستم باید مقاله انگلیسی بنویسیم و مقاله نوشتن مستلزم مقاله خوادن هست (البته مقالات تخصصی رشته خودم) حالا سوالم اینکه میتونم با خواند مقالات تخصصی رشته خودم مهارت خوادن رو بالا ببرم.؟
در نهایت اگر این سه موضوع بالا رو حدود یک سال مداوم داشته باشم مینتونم بعد از یک سال تو تافل یا هر آزمون زبان بین المللی دیگری موفق باشم؟
سوال آخر اینکه آیا شما نرم افزار Rosetta Stone را میشناسید برا تمرین زبان هست؟
از جواب دادن به ایمیل خیلی متشکرم. شما و سایت شما تنها کسی بودید که به من روحیه دادم در یاد گیری زبان. بر خلاف اطرافیان که هی تو سرم میزنن که تو زبان یاد نمیگیری
خیلی متشکرم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
چیزی که آدم رو نکشه قوی میکنه. اطرافیانتون درسته ممکنه الان شما رو مسخره کنن. اما شما میتونید با یادگیری زبان انگلیسی به اونها ثابت کنید که در اشتباه بودن (البته نه به قصد انتقام).
در رابطه با کتابهایی که گفتین. ایده ی خوبی به نظر میاد. فقط بایستی دقت کنین که در سطح شما باشه. نمیدونم این جور کتابها فک کنم کلمات سخت زیاد به کار میبرن بنابراین بایستی کتابی انتخاب کنین که تا جایی که امکان داره ساده باشه.
مستندات علمی هم همینطوره. باز ممکنه کلمات سختی توش دیده بشه. اما تا جایی که شما علاقه دارین میشه باهاش کنار اومد. سعی کنین از زیرنویس فارسی استفاده نکنین. زیرنویس فارسی فقط دفعه ی اول توصیه میشه. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه نوشته ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی رو بخونین.
در رابطه با مقاله ایده ی خوبیه. من خودم هم از این طریق تا حدی مهارت درک مطلبم رفت بالا. اما بایستی دقت کنین که حتما خوندن کتابهای ساده (مثلا کتاب های داستان نوجوانان) رو تو برنامتون قرار بدین.
نرم افزار روزتا استون رو زیاد شنیدم ولی باهاش کار نکردم.
امیدوارم که در یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از این توصیه ها بتونین موفق بشین :)

سیامک

…من دانشجو سال آخر کارشناسی هستم و متقاضی کنکور ارشد امسال و وضعیت زبانم طوریه ک درس زبان رو گذاشتم کنار واسه کنکور…شما چ راهکاری پیشنهاد میکنید ک زبانم در حد کنکور برسه؟ ممنونم ازتون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
متاسفانه بنده تا حد زیادی با کنکوری خوندن مخالفم بنابراین پیشنهاد خاصی در این زمینه برای شما ندارم. اگر میخواید زبان رو به صورت کلی یاد بگیرین هر سوالی داشتین بفرمایین

سیامک

سلام بنده هم دوس داشتم زبان رو ب صورت کلی بخونم ک هم کمکی واسه کنکورم بشه و هم کمکی واسه ارشد…خودمم میدونم ک کنکوری خوندن پایدار نیس…از پستایی ک شما گذاشته بودین هم فهمیدم… من چیکار کنم زبانو خوب یاد بگیرم؟ برم کلاس؟یا خودم بخونم؟ من خیلی زبانم ضعیفه….

حسین ناصری حسین ناصری

اگر سطحتون در حد متوسط تقریبا رسیده میتونین به صورت خودآموز کار کنین که بازدهیش از کلاس رفتن خیلی بیشتره. به نظرم حتما یکی از مقالات سایتمونو در این رابطه بخونین مثلا این مقاله که در رابطه با تقویت مکالمه نوشتیم: http://goo.gl/mgVjFN

مجتبی

سلام من دانشجوی داتشگاه صنعتی شریف هستم که در یادگیری زبان انگلیسی ضعیف هستم که به همین دلیل دارم فرصت ادامه تحصیل در آمریکا را از دست می دهم آیا شما راهکاری برای افزایش قدرت یادگیری زبان انگلیسی دارید
ممنون میشوم اگر پاسخ دهید

حسین ناصری حسین ناصری

بله ما در سایت زبانشناس تمام تلاشمون رو داریم انجام میدیم که به افرادی مثل شما کمک کنیم. به نظرم اول یه نگاهی به نوشته ی زیر بندازین بعد سوالهاتونو بپرسین
http://goo.gl/mgVjFN

amir

سلام حسین جان
واقعا گل گفتی که فقط شروع کن …

منم طی سال های گذشته خیلی شده زبان مبخوندم و باز به هر دلیلی نمیشد ادامش بدم
ولی تنها کاری که کردم این بوده که شبانه روزی در حال گوش دادن و دیدن ویدیو ها و فیلم های خارجی بودم و شاید باورتون نشه کلی درکم از مفاهیم و جملات انگلیسی بیشتر شده با اینکه شاید حتی اون طوری که بایدم موقعه دیدن فیلم و … تمرکزی روی لغات نداشتم

ولی این علاقه و استمراری که به اهنگا و فیلمای خارجی داشتم هیچ وقت نذاشته برای همیشه از زبان جدا شم و باز میخوام شروع کنم به خوندن زبان …

با تشکر از زحماتتون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام امیر جان
خیلی کار خوبی کردی که با دیدن فیلم، یادگیری زبان انگلیسی رو قطع نکردی. اتفاقا فیلم دیدن خیلی میتونه به یادگیری کمک کنه چون زبان فیلم به زبان واقعی مردم انگلیسی زبان نزدیکتره.

فهیم

سلام.احساس کردم بالاخره یه جا پیدا کردم که جواب سوالمو بده.من الان چندسال دنبال اینم که زبان انگلیسی یاد بگیرم.ولی به قول شما بیشتر ؛منابع تهیه کردمو چندروز مدام فکرشو کردم ولی اصلا شروع نکردم.ولی الان دوماه شروع کردم یعنی انیمیشن به زبان اصلی گوش میدم با اونکه زیرنویس داره ولی من بازم توی دفتر مینویسمو خودم ترجمه میکنمو ترجمه فارسیشو زیرش مینویسم.زبان نصرت گوش میدم میخواستم از کانالهای تلگرام که برا آموزش زبان کمک بگیرم ولی احساس میکنم کارم بیفایده و بدون برنامه.احساس گیجی میکنم که نمیدونم باید چکارکنم.باید برم کلاس تا بفهمم چطوری یا واقعا خودم میتونم.سطحم زیاد صفرصفرم نیست.ولی وقت زیادی ندارم باید توی یکی دوسال بتونم به زبان مسلط بشم.میشه خواهش کنم راهنماییم کنید؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
بسیار خوشحالم که با اینجا آشنا شدین و ما نهایت تلاشمونو میکنیم که به افرادی مثل شما کمک کنیم.
دوسال وقت بسیار مناسبیه که تو اون به حد تسلط در زبان انگلیسی برسین. اولین موضوع در این رابطه آهستگی و پیوستگی هست. هرچقدر هم بی برنامه باشین ولی اگر وقتی به گذشتتون نگاه میکنین و میبینین که دستکم روزی مثلا نیم ساعت به زبان انگلیسی اختصاص دادین خود همین موضوع براتون انگیزه میشه. بنابراین اولین کاری که خوبه بکنین اینه که یه زمان مناسب و ثابت برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص بدین. مثلا در منزل روزی یک ساعت (نیم ساعت صبح زود بعد از بیدار شدن از خواب و نیم ساعت هم شب دقیقا قبل از خواب) .
دومین کار اینه که بایستی منابعی انتخاب کنین که در حد و توان شما باشن. اگر انیمیشنی که انتخاب کردین مثلا خیلی از جاهاشو بلد نباشین و نیاز باشه تند و تند به دیکشنری مراجعه کنین هم بسیار خسته کننده میشه هم اصلا بهینه نیست و یادگیری زبان انگلیسی به صورت مطلوب انجام نمیشه. پس بایستی در تهیه منابع دقت کنین و منابعی انتخاب کنین که در حد شما باشن (90 درصدشو بدونین و فقط 5 الی 10 درصد فقط جدید باشه که اونا رو یاد بگیرین). این کار شاید یه مقداری سخت باشه ولی ما تو نرم افزار زبانشناس یکی از کارایی که کردیم اینه که منابع رو از آسون به سخت قرار دادیم. برای مطالعه بیشتر در رابطه با چرایی نصبت نود درصد مطالب قدیمی به ده درصد مطالب جدید به نوشته ی چگونه زبان انگلیسی را یاد میگیریم مراجعه کنین.
در کنار مطالب صوتی، مطالب خوندنی هم نیازه. کتاب های داستان و رمان که برای بچه ها نوشته شده خیلی مناسبه. ما تو وبسایتمون بخشی به اسم داستان های کوتاه داریم که میتونین از این بخش استفاده کنین و همچنین میتونین با مراجعه به کتابفروشی های مرتبط داستان انگلیسی ساده تهیه کنین.
چهارمین توصیه ای که برای شما دارم که خیلی هم مهم هست استفاره از تکنیک سایه برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی هست که به طور مفصل در پست اخیر وبسایت توضیح دادم. حتما این پست رو مطالعه کنین و مطالبشو اعمال کنین.
توصیه ی آخر اینه که زیاد نگران رفتن به کلاس های آموزشی نباشین. با رعایت کردن موارد بالا خیلی راحت به هدفتون میرسین.
باز اگه سوال داشتین در خدمتیم.

دختر اریایی

سلام و عرض ادب خدمت شما حسین عزیز. واقعا از وقتی که برا بچه ها گذاشتی ممنونم.مطالبت خیلی بمنم کمک کرد.ولی فعلا نتونستم خیلی هاشو بخونم . بنظرت من که زبان انگلیسیم در سطح پایینیه چطور میتونم برم کتاب بخونم وقتی معنیاشو نمیدونم؟دیکشنری هم جلو روم باشه؟از نظر دایره لغات در سطح نسبتا خوبی هستم ولی هیییییچی از گرامر سرم نیست. نمیتونم مکالمه کنم.ولی تا حدود کمی میتونم بعضی مکالمات رو متوجه شم.خیلی خیلی کم.ممنونت میشم کمکم کنی

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
یکی از راه هایی که خیلی به شما کمک میتونه بکنه داستان کوتاه هست. به نظرم با توجه به روشی که در سایتمون برای خوندن داستانهای کوتاه نوشتیم شروع کن به خوندن همین داستانهایی که داریم میذاریم. هم لیسنینگت قوی میشه هم گرامرت بهتر میشه هم دایره ی لغاتت بالاتر میره.

حمید

برای انجام دادن کاری یک دلیل کافیه،
برای انجام ندادنش یک بهونه!
هر چقدر گرسنه باشی، بیشتر ولع غذا داری…
و این نه تنها در مورد یادگیری زبان بلکه در مورد همه چیز صدق می کنه. مثلا فرض کنید ظریف وسط جلسه برجام منتظر مترجم می موند تا بفهمه بقیه چی می گن. یه همچین آدمی یادگیری زبان براش مثل پاس کردن یه واحد درسی می مونه تا کسی که یادگرفتن زبان براش آرزو باشه و هیچ وقت هم بهش نرسه من جمله بنده!
به نظر من باید بزرگ فکر کرد البته سنگ بزرگ هم علامت نزدنه ولی با یه گل هم بهار نمی شه. مثلا خود بنده به لینوکس علاقه دارم، سر کلاساش رفتم دیدم اصلا بدون زبان نمی شه یاد گرفت. بعد از کلی این ور و اون ور کردن (شبیه وقتی که داری از خواب ناز پا می شی) تصمیم گرفتم لایتنر رو پیش برم بعد از اینکه فهمیدم نظریه عدم استفاده چی می گه تصمیم گرفتم وقتم رو با لایتنر تلف نکنم و دلخوش نکنم به کاغذای توی جیبم. به هر حال 10 تا کتاب انگلیسی فنی رو باید بخونم و بهشون نیاز دارم تا بتونم در آینده به فرصت های علمی بهتری دست پیدا کنم. پس این زبان انگلیسی که هیچ، روسی هم باید یاد بگیرم، ژاپنی، ترکی، عربی، آلمانی رو هم . در واقع اینها برای ورود من هستند به دنیای جدید. پیشنهاد می کنم شما هم توی مرحله چه کنم چه کنم نمونید.

حسین ناصری حسین ناصری

ممنونم از کامنت زیبایی که گذاشتین و امیدوارم همه ی زبان هایی که اشاره کردین رو یاد بگیرین :)

صدیقه عرفاویان

آقای حسین
گفتید انگلیسی قدرت شروع کنم ! یعنی چه ، سواد انگلیسی من در حد اول راهنمایی هست لطفا راهنمایی کنید . متشکرم

حسین ناصری حسین ناصری

آهان. ببخشید نمیدونستم. ببینید پس بایستی با همون سطوح ساده شروع کنین. و هر درس رو چند ده بار تا جایی که همه ی درس رو یاد گرفتین بخونین.
تا جایی درسها رو بخونین که بتونین به راحتی تکنیک سایه ی کامل رو حداقل بتونین روش پیاده سازی کنین.
این کار رو با داستان های ساده ی انگلیسی همین سایت هم میتونین انجام بدین اگر باهاشون راحت بودین.
باز اگه سوالی داشتین بفرمایین در خدمتیم.

صدیقه عرفاویان

سلام خدمت آقای حسین
از راهنمایی هاتون خیلی ممنونم وبه من کمک کرد
علاقه بسیار زیادی به یادگیری زبان انگلیسی دارم و تازه نرم افزار رو دانلود کردم و از خدا میخوام به من کمک کنه تا موفق بشم ، انشاالله تا چند روز آینده خبرهای خوبی بهتون میدم . سلامت و ثروتمند و شاد باشید .

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
انشالله که همیشه خوش خبر باشین :) پیشنهاد میکنم با درسهای انگلیسی قدرت شروع کنین. سوالی داشتین در خدمتیم.

سمانه

خیلی ممنونم ازتون نه در حد 2 هست چون قبلا یکبار تو کلاس شرکت کردم و تعیین سطح شدم اگه خودم بخوام بخونم شما چه کتاب هایی رو پیشنهاد می کنید برای آیلتس که واقعا بتونم نتیج خوبی ازشو بگیرمو یا چه روشی رو یشتر توصیه می کنین؟

حسین ناصری حسین ناصری

ببین زیاد به این فکر نکن که برای آیلتس چی بخونم برای تافل چی بخونم. اگر زبان انگلیسیت به طور کلی قوی بشه هر امتحانی که بدی نمره ی خوبی میگیری. فقط کافیه یکی دو هفته قبل از همون امتحان چند تا از نمونه سوالاشو حل کنی. اما مثلا وقتی برای تافل خوب بخونی هیچ دلیلی وجود نداره که کلا زبان انگلیسیت خوب بشه یا آیلتس هم بتونی خوب بدی پس توصیم اینه که کلا رو خود زبان تمرکز کنی یکی دو هفته آخر و یا نهایتا یکماه آخر هم برای اینکه نمره ی بالاتری بیاری میتونی کتاب مختص تافل یا آیلتس بخونی من حتی دوست داشتم که فقط شب امتحان نمونه سوالات تافل رو یه نگاهی کرده و رفته سر جلسه نمره ی بسیار بالایی گرفته چون پایش قوی بوده

سمانه

یک سوالی خدمت شما داشتم من می خوام برای ادامه تحصیل خارج از کشور اقدام کنم و مدرک زبان لازم دارم زبانم هم خیلی تعریفی نداره می خواستم ازتون راهنمایی بگیرم اگر بخوام ایلتس و یا تفل بگیرم، کدوم یک راحتتره و چه منابعی هست برای مطالعه. چون زبان خیلی وسیع هست همونطور که خودتون بهتر می دونید. چطور بخونم؟ چه منابع معتبری؟ ممنون میشم اگر راهنماییم کنید سپاسگزارم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
در رابطه با زبان فرصتتون چقدر هست و الان در چه سطحی هستید و بکگراندتون چی بوده؟

سمانه

از پاسختون بی نهایت سپاسگزارم خیلی ممنونم بنده فوق لیسانس بیماریهای گیاهی هستم. سطح زبان من پایین هست ولی دقیق نمی دونم چنده و تعین سطح نکردم یک سال تا یک سال و نیم فرصت دارم

حسین ناصری حسین ناصری

ببین اگه یک سال و نیم وقت داری مثلا روزی یک ساعت وقت بذاری به سطح مورد نظرتون تافل یا آیلتس میتونی برسی. فقط مساله اینه که بنده به شخصه مخالف کتاب های آموزش زبان انگلیسی هستم البته برای این ازتون پرسیدم سطحتون در چه حدیه اگه مثلا سطح زبانی از یک تا شیش در نظر بگیریم شما مثلا دو باشی میتونی کم کم بصورت خودخوان زبان رو کارامد تر از اونچیزی که تو کلاسها و کتابهای آموزشی هست یاد بگیری. اما اگه واقعا صفره صفر باشی حتما اولش باید به طور فشرده کلاس آموزشی بری. اما من فرض میکنم تا حد اولیه ای بلدی. مثلا میتونی یه کتاب ساده رو شروع کنی به خوندن. اگر اینطوره پیشنهادم اینه با کتاب داستان بچه ها شروع بکنی. یخورده اولش سخته ولی میشه. اما توصیه ی اکید من اینه که به هیچ عنوان به هیچ عنوان با کتاب گرامری شروع نکن که فایده نداره.