برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم

از کجا برای خواندن زبان انگلیسی شروع کنیم ؟

اگر با جستجوی سؤال “برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم” یا “چگونه زبان انگلیسی بخوانیم” به این صفحه واردشده‌ای احتمالاً می‌خواهی زبان انگلیسی را یاد بگیری اما هنوز شروع به خواندن آن نکرده‌ای. بگذار ابتدا سؤالی را از شما بپرسم:

اگر واقعاً می‌خواستی که زبان انگلیسی را یاد بگیری، الآن بایستی چه‌کاری انجام بدهی که این اتفاق رخ دهد؟

مشکلی که همه‌ی ما با یادگیری زبان انگلیسی و در کل دیگر اهدافمان در زندگی داریم، این است که زمان بسیار زیادی را صرف فکر کردن و حرف زدن در رابطه با آرزوهایمان می‌کنیم. ولی زمان بسیار کمتری را صرف کارهایی می‌کنیم که می‌تواند در حقیقت ما را به اهدافمان برساند.

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنم؟

این مشکل بسیار رایج است و تقریباً همه‌ی ما چندین بار در زندگی آن را تجربه کرده‌ایم. ما اهداف مهم زیادی را در طول زندگی می‌خواستیم دنبال نماییم اما هیچ کاری، تأکید می‌کنم هیچ کاری، برای رسیدن به آن‌ها نکردیم. می‌خواهیم که تناسب‌اندام بهتری داشته باشیم، یا غذاهای سالم‌تری بخوریم، یا …. اما دریغ از یک‌قدم عمل. برای زبان انگلیسی نیز همین‌طور است. همه‌ی ما دوست داریم که زبان انگلیسی را یاد بگیریم. بنابراین شروع می‌کنیم و کلی برنامه و طرح در ذهن خودمان می‌ریزیم. که مثلاً به‌زودی، فردا، شنبه‌ی هفته‌ی بعد، ماه بعد یا سال بعد این برنامه‌ها را آغاز کنیم و زبان انگلیسی را یاد بگیریم. اتفاقی که رخ می‌دهد این است که این فرایندهای برنامه‌ریزی، به ما این‌طور القا می‌کنند که انگار واقعاً در حال رسیدن به هدفمان هستیم؛ درحالی‌که در واقعیت هیچ قدمی را به سمت هدفمان برنداشته‌ایم.

همین حالا، هیچ‌وقت زمان مناسبی برای قدم برداشتن به سمت هدفمان نیست. به‌جای آن، به‌زودی، ظاهراً جذاب‌ترین گزینه‌ی ما برای شروع رسیدن به اهدافمان است.

ما بسیاری از مشکلاتمان را به کناری می‌گذاریم تا نسخه‌ی آینده‌ی ما آن را حل بکند. زیرا فکر می‌کنیم که “من آینده” انگیزه و انرژی بیشتری برای رسیدن به هدف دارد؛ زمان بیشتری دارد؛ پول بیشتری دارد؛ جذاب‌تر است؛ یاد گرفته است که زود از خواب برخیزد و بیشتر تلاش کند؛ و یاد گرفته است که زندگی را بهتر مدیریت کند.

بنابراین صبر می‌کنیم……..

من این را به‌خوبی میدانم زیرا من نیز در دوران کودکی و نوجوانی بارها اهدافم را به کناری گذاشتم تا “حسین آینده” برایم به آن برسد.

مشکل ما خیلی وقت‌ها این نیست که دقیقاً نمی‌دانیم چه‌کار باید بکنیم. در حقیقت بیشتر وقت‌ها ما دقیقاً میدانیم که چه‌کار باید بکنیم. مثلاً کمتر بخوریم، بیشتر ورزش کنیم، و در مورد زبان انگلیسی: بیشتر بخوانیم و بشنویم.

حسین آینده هیچ‌وقت اطلاعات بیشتری نسبت به الآن، برای قدم برداشتن به سمت اهداف کنونی خود ندارد. اما بیشتر وقت‌ها حسین آینده در ذهن احساس می‌کند که بهتر می‌تواند به سمت اهداف قدم بردارد.

بیشتر اوقات اگر هیچ کاری انجام ندهیم و فقط برنامه‌ریزی کنیم، آینده‌ی بهتری نسبت به حال حاضر نداریم.

اگر میدانی که می‌خواهی چه‌کار بکنی و چه هدفی داری، قدم بعدی عمل است

از فردا نه، بلکه از همین الان شروع کن!

بنابراین سؤال اول این نوشتار، برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم، بهتر است که تبدیل شود به: الآن چه‌کار کنم که زبان انگلیسی یاد بگیرم؟

چند حقیقت بزرگ در رابطه با این سؤال وجود دارد که بهتر است آن‌ها را مشخص کنم:

هیچ کاری نکردن جواب این سؤال نیست

خیلی واضح است نه؟ اما هنوز شما احتمالاً در حال انجام همین کار هستی. زیرا تنها فکر کردن در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی، تقریباً معادل با این است که هیچ کاری نکرده‌اید. فکر کردن در رابطه با اهدافت، شما را به آن‌ها نزدیک‌تر نمی‌کند. تنها عمل کردن این کار را برایت انجام می‌دهد.

این موضوع شاید برای خیلی‌ها قابل‌پذیرش نباشد و مثل یک سیاه‌چاله‌ای است که همه‌ی ما در مقاطعی از زندگی‌مان، در دام آن میفتیم. زیرا فکر کردن در رابطه با آینده‌ی خود و اهدافمان و اینکه چطور به آن‌ها برسیم، خیلی جذاب و خوشحال‌کننده به نظر می‌رسد. وقتی‌که آینده‌ی موفقی برای خود تجسم می‌کنیم، از خودمان خیلی احساس رضایت داریم.

احتمالاً خیلی از شماها تصوری که از آینده‌ی خود دارید این است که زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید و برای ادامه‌ی تحصیل به یک کشور انگلیسی‌زبان می‌روید و آنجا به‌راحتی می‌توانید با افراد ارتباط برقرار کنید. و یا اینکه علاقه‌مند به مسافرت‌های تفریحی هستید و دوست دارید در مسافرت‌هایتان ارتباط خیلی خوبی را با افراد مختلف داشته باشید. و یا دوست دارید که بتوانید به‌راحتی با توریست‌هایی که به ایران می‌آیند به زبان انگلیسی صحبت کنید. همه‌ی این‌ها تصورات هیجان‌انگیزی هستند. این تصورات باعث می‌شود که فکر کنید که انگار به سمت هدفتان قدمی برداشته‌اید. و یا به قول روانشناس‌ها در حال کسب انرژی مثبت هستید. اما درواقع هیچ کاری نکرده‌اید جز اینکه راهی برای فرار از عمل کردن در حال حاضر پیداکرده‌اید.

برنامه‌ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی نیز معادل این است که هیچ کاری نکرده باشید. حتی بهترین برنامه‌ریزی‌ها، عمل کردن نیست. بلکه تنها تفکرات برنامه‌ریزی‌شده است. برنامه‌ریزی در حقیقت فکر کردن درباره‌ی عمل است. تصمیم در رابطه بااینکه چگونه و در چه زمانی، چه‌کاری را انجام دهی. اما این‌ها تنها در ذهن شما رخ می‌دهد و هیچ عملیاتی را در بر نمی گیرد. و قطعاً هیچ زبانی را با این طرح‌ها و نقشه‌ها یاد نمی‌گیری.

تحقیق درباره بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی ، جواب این سؤال نیست

همانند فکر کردن، اختصاص زمان بسیار زیاد در گوگل و جستجو برای بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی نیز جزو عمل کردن محسوب نمی‌شود، درحالی‌که هم‌چین احساسی به آدم دست می‌دهد. زیرا صدها هزار صفحه در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی در اینترنت وجود دارد و هزاران محصول مختلف آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی یافت می‌شود که هیچ‌وقت نمی‌توانی همه‌ی آن‌ها را مطالعه و بازنگری کنی.

مشکل اصلی اینجاست که با توجه به حجم بسیار زیادی از اطلاعات که در اینترنت وجود دارد اتخاذ تصمیمی درست برای انتخاب بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بسیار سخت است. به‌ویژه زمانی که برخی از پیشنهادها بسیار متناقض به نظر می‌رسد. به‌عنوان‌مثال برخی فلش کارت‌ها را روش مناسبی برای حفظ کردن لغات انگلیسی می‌دانند، برخی خیر. گروهی میگویند گرامر مهم‌تر است، گروهی دیگر میگویند لغت مهم‌تر است. گروهی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی را کتاب‌های گرامری و لغت می‌دانند، گروهی دیگر کتاب‌های قصه را قبول دارند. خلاصه‌ی اینکه نظریات در این رابطه بسیار زیاد است و هیچ‌کدام هم به‌طور مطلق غلط یا درست نیستند. بنابراین گیر افتادن در دام یافتن بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی و صرف ده‌ها ساعت وقت برای آن، تنها باعث می‌شود که خسته‌تر شوی و احتمالاً یادگیری خود را متوقف کنی. اگر خیلی دوست داری که روشی معقولانه انتخاب کنی، ما در وب‌سایت زبانشناس دیدگاه خود را در نوشته‌های مختلف بیان کردیم. نگاهی گذرا به آن بینداز ولی زیاد در آن متوقف نشو:

و نوشته‌های مختلف دیگری که در زبانشناس ارائه‌شده است. ما سعی کرده‌ایم که روش‌هایی علمی برای شما ارائه کنیم ولی بازهم تکرار می‌کنم که توقف در این روش‌ها صرفاً برای یافتن بهترین روش آموزشی کاری وقت‌گیر و بیهوده است.

فقط انجامش بده هم جواب این سؤال نیست

نایک شعار بسیار جالبی دارد. فقط انجامش بده یا همان just do it. اما به نظر بنده این شعار زیاد در حوزه‌ی یادگیری زبان کارساز نیست. چون این سؤال پیش می‌آید که چه‌کاری انجام بدم؟! که جواب‌های بسیار زیادی برای این سؤال وجود دارد که همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم هیچ‌کدام به‌طور مطلق غلط یا درست نیستند.

من تنها می‌توانم به شما این را بگویم که اگر بجای جستجوی بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی، کتابی را باز بکنی و بخوانی و یا فیلمی به زبان انگلیسی نگاه بکنی وقتتان را بهتر صرف یادگیری زبان انگلیسی می‌شود.

بنابراین توصیه‌ی بنده به شما این است: شروعش کن

شعار نایک! با کمی تغییر.

شروع کن

اصلاً نگران این نباش که از کجا شروع کنی. اصلاً نگران این نباش که وقتی‌که می‌توانی الآن اختصاص دهی بسیار کم است. اصلاً نگران روش آموزشی نباش. فقط شروع کن. شروع کن به یادگرفتن، خواندن، شنیدن، و برقراری ارتباط با این‌وآن. وقتی اولین قدم را که برداری همه‌چیز رفته‌رفته درست می‌شود. می‌توانی با همین روش‌ها و متدهایی که در بالا عنوان کردم شروع کنی، اگر خوشت آمد ادامه بدی و اگر خوشت نیامد با روش دیگری ادامه بدی. ولی شروع کن. همین حالا!

همین حالا یادگیری زبان انگلیسی را شروع کن!

من خودم به‌شخصه خیلی از کارهای موفقیت‌آمیزی که در زندگی انجام دادم برنامه‌ریزی خاصی پشت سر آن نبوده است. فقط قدم در راه گذاشتم و سعی کردم که با تلاش خود به هدف خودم برسم. همین نرم افزار زبانشناس که در حال حاضر در این وب‌سایت ارائه می‌شود به‌تازگی آغاز شده است. ادعا نمی‌کنیم که الآن بهترین گزینه است ولی تلاش خودمان را در این زمینه انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم که نظرات زبان‌آموزان را جلب کنیم.

آیا آماده‌ی شروع هستی؟

اگر شما را متقاعد کردم که همین الآن شروع به یادگرفتن زبان انگلیسی بکنی چند تا راهکار برای ادامه‌ی این راه طولانی برای شما دارم.

۱- دانلود اپلیکیشن زبانشناس

اپلیکیشن زبانشناس با توجه به منابع فراوان و جذابی که دارد، نقطه‌ی خوبی برای شروع شما است. علاوه بر آن، ما حمایت خیلی زیادی از زبان آموزان می‌کنیم و پس از نصب اپلیکیشن، به سؤالات شما و مشکلاتی که دارید پاسخ می‌دهیم.

برای دانلود اپلیکیشن زبانشناس روی لینک زیر کلیک بفرمایید.

دانلود نرم افزار «زبانشناس»

۲- انتخاب پکیج مناسب

برای شروع کار با این اپلیکیشن، پس از دانلود آن، توصیه می‌کنیم که با پکیج‌های آموزشی زیر شروع کنید:

سطح ابتدایی: داستان‌های کودکانه

سطح متوسط: داستان‌های واقعی، و انگلیسی قدرت

سطح پیشرفته: مگا داستان‌ها، انگلیسی مهارت، و داستان‌های کوتاه

سطح فوق پیشرفته: مکالمات تجاری

۳- اعمال متدهای مناسب روی پکیج‌های فوق

اگر داستان‌های کودکانه را می‌خوانید، این راهنما برای شروع مناسب است. اما اگر از سطوح بالاتر آغاز کرده‌اید پیشنهاد می‌کنم که استراتژی های تقویت مکالمه را بخوانید و آن‌ها را روی درس‌های مختلف پیاده‌سازی نمایید.

پاسخ به چند سؤال مهم

آیا می‌توانیم زبان انگلیسی را بدون کلاس یاد بگیریم و تقویت کنیم؟

بله. اگر به حدی رسیده باشید که بتوانید گلیم خود را از آب در بیاورید، برای یادگیری زبان انگلیسی به کلاس نیازی ندارید. این حد تقریباً همان دانستن زبان انگلیسی در حد دروس دبیرستان است.

چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

اپلیکیشن زبانشناس برای یادگیری لغات از روشی استفاده می‌کند که می‌توان گفت سریع‌ترین حالت یادگیری لغات برای استفاده‌ی بلندمدت است. اما در کل برای اینکه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیرید چاره‌ای نیست جز اینکه خودتان را در زبان انگلیسی غرق نمایید.

چگونه انگلیسی را روان صحبت کنیم؟

بنده در دو پست جداگانه، راه‌حل‌های خیلی مناسبی برای بهبود مهارت‌های لیسنینگ و اسپیکینگ شما نوشته‌ام که خواندن و اعمال آن‌ها باعث می‌شود که این دو مهارت به طرز چشمگیری تقویت گردد و زبان انگلیسی را روان صحبت کنید.

نوشته‌ی اول: تکنیک سایه برای تقویت لیسنینگ؛ نوشته‌ی دوم: ۵ استراتژی برای تقویت مکالمه

آیا اپلیکیشن زبانشناس برای آمادگی کنکورهای کارشناسی و ارشد مناسب است؟

هنوز آماری نداریم که نشان دهد آیا اپلیکیشن زبانشناس مناسب افراد کنکوری هست یا خیر. کنکور آزمونی غیراستاندارد است درحالی‌که اپلیکیشن زبانشناس برای شرایط استاندارد مناسب است. در کل با استفاده از اپلیکیشن زبانشناس درک مطلب و دایره‌ی لغات شما تقویت می‌شود که این دو مهارت خیلی برای زدن درصد بالا در کنکور مهم هستند. اما در مقایسه با دیگر روش‌های کنکوری و تستی (که فقط به درد کنکور می‌خورند) نمی‌توان گفت که آیا زبانشناس بهتر است یا خیر.

226 دیدگاه دربارهٔ «برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم»

 1. واقعا حسین جان خیلی خیلی ممنونم تکتک کلماتت رو با دقت خوندم حتی یه قسمتی رو اسکرین گرفت و تصویر زمینه کردم ممنونم ازت

 2. میخوام در وصف زبانشناس و مقالاتی ک تابحال در آن مطالعه کردم و مخصوصا این یکی بگم ک آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری . این مقاله و راهنماییهای ان رابسیار پسندیدم 👌

 3. سلام دوست عزیزم نظر من اینکه بشینی فیلم های سریالی زبان اصلی رو ببینی در کنارش شروع کن و لغت بخون و لغات رو مرور کن و سعی کن با اون لغاتی که خوندی با خودت حرف بزنی این کارو ک انجام دادی بعد از یه مدتی دایره لغاتت که رفت بالا و خودت احساس کردی لولت اومده بالا میتونی گرامر رو هم شروع کنی انشالله که موفق باشی

 4. باسلام بنده سی سالمه دیپلم دارم ودوتابچه پنج ویک ساله دارم حدود دوماهه توخونه شروع کردم ب انگلیسی خوندن واقعن سخته ونفس گیر ولی چون میخام زبان یادبگیرم حرف بزنم کوچکترین فرصت اختصاص میدم به زبان فقط موندم ازکجا شروع کنم گرامرهاخیلی سخته واسم کلی نرم افزاردانلودکردم نمیدونم لغت بخونم گرامربخونم مکالمه بخونم هرروز ازبخشی میخونم ولی کلافم حس میکنم توباتلاق گیرکردم هرچی دست وپامیزنم فایده نداره نه انلاین ن حضوری نمیتونم برم کلاس نسبت قبلا خیلی راه افتادم لغت سریع حفظ ویادگیریم عالی حیف ک کسی ندارم راهنمایم کنه ممنونم شما راهنمایم کنید چطور توخونه یادبگیرم

 5. من مدتی سایت شما رو گشتم و تا حدی مطالب مربوط به یادگیری زبان رو خوندم….اما یکم گیج شدم و راستش سوال مهم وضروری دارم :سعی میکنم خلاصه توضیح بدم و وقتتون رو نگیرم
  من تو این مدت نتونستم به سطح دلخواهم برسم…با اینکه در کلاس سطح پیشرفته میشینم -در سطح summit1 از سری دوره های کتاب top notch-
  برنامه زندگی من به صورتی هست که تا پایان سال 95 باید ی جوری پرونده زبان رو ببندم یعنی الان اولویت اول زندگیم زبانه و باید به سطحی برسم که ی جورایی رو غلتک بیفتم….راستش من هر روز هفته صبح ها بجز جمعه و شنبه کلاس زبان میرم -ترجمه و مکالمه- حالا موندم ی برنامه و مسیر درست رو خودم جدای کلاس بدارم تا به پیشرفت قابل توجهی برسم واقعا به یک مسیر درست نیاز دارم چی بخونم و از کجا شروع کنم چقدر برا movie-listening و…متاسفانه گوشی اندروید ندارم ک بشه نرم افزار شما رو نصب کنم…. ممنون میشم منو راهنمایی کنید

 6. سلام آقای ناصری
  من شهناز هستم و 54 سال دارم.دختر من در آمریکا تحصیل می کند و من به خاطر اینکه زمانی که پیش ایشان می روم و با انگلیسی زبانان به ناچار ارتباط دارم دوست ندارم همیشه به دخترم متکی باشم مخصوصا که دوستان امریکایی زیادی دارم که همیشه دخترم مترجم من بوده.در دوران دبیرستان زبان انگلیسی من متوسط بوده و علاقه خاصی به جز اینکه نمره خوبی داشته باشم به زبان انگلیسی نداشتم بعد ها هم که افتادم تو خط تدریس ریضیات کاملا از زبان انگلیسی دور شدم فقط چون به اینترنت و کامپیوتر علاقه بسیاری داشتم تا حد رفع نیاز زبان را یاد گرفتم آن هم بیشتر جهت وبگردی و تحقیقات تغذیه ای و سلامتی و……….زمانی هم که دخترم امتحان تافل و جی آر جی داشت برای کمک به او فلش کارتهای 504 را با او همراهی میکردم که به علت فشردگی کارهای او و عجله ای داشت میخواستم کمک کنم که احساس خستگی نکند چون پروسه اپلای خیلی سخت و پر استرس بود .به همین دلیل دایره لغاتم مقداری افزوده شد اما با توجه به سن من و فرار بودن زبان بعضی ها را فراموش کردم ولی از این که بروم و نتوانم صحبت کنم احساس خوبی نداشتم لیسنینگم بهتر بود ولی از حرف زدن واقعا واهمه دارم.خیلی تلاش کردم نصرت را هم دانلود کردم اما نتونستم زیاد استفاده کنم .اما سایت شما را که پیدا کردم توضیحات شما به نظرم منطقی اومد اما نمیدونم از کجا شروع کنم و از کجای سایت قسمتهای مورد نظر را پیدا کنم راستش یه مقدار در طراحی شما دچار مشکل شدهام یعنی نمیدونم یه کدام قسمتها مراجعه کنم تا شروعی خوب داشته باشم باز هم از شما سپاسگزارم

 7. سلام جناب ناصری
  وقت به خیر

  بنده هم پس از گذراندن دوره های زبان در کلاس های جمعی و نتیجه نگرفتن مناسب، حدود یک سال هست که رجوع نکردم.
  چند وقتی است که شرایط خروج از ایران برای من فراهم شده و من به دنبال معلم خصوصی برای آمادگی شرکت در آزمون آیلتس بودم؛ ولی پس از تحقیق به این نتیجه رسیدم که این دوره های کوتاه مدت فقط جهت آمادگی امتحان می باشد و به طور مناسب به بحث مکالمه زبان نمی پردازد. پس از آشنایی با موارد مشابه همچون شما به دنبال تحقیق کلی و شروع فراگیری زبان به صورت Self study شدم؛ ولی از کجا و چگونه من رو سر در گم کرده، که چند روزی است مطالب سایت شما رو می خونم. امیدوارم تو این زمینه من رو کمک کنه.
  خوشحال میشم بیشتر راهنمایی کنید.
  با سپاس از شما

 8. سلام. من یه دانش اموزم که 13 سالمه. قبلا که ده ساله بودم دو ترم کلاس رفتم ولی بعد اون ادامه ندادم. الان دوباره شروع کردم و هرچی که میبینم اول اشتیاق دارم ولی بعدش اصلا دوس ندارم. من باید از کجا شروع کنم به عنوان صفر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بهکلاس دسترسی ندارم. ممنون میشم جواب بدین چون نیاز دارم

 9. گر مرد رهی میان خون باید رفت
  وز پای فتاده سرنگون باید رفت
  تو پای به راه در نه و هیچ مپرس
  خود راه بگویدت که چون باید رفت
  «عطار»

 10. سلام استاد گرانقدر
  ممنون از تلاش و همت شما

  من چند سال است که در یک شرکت بازرگانی مشغول به فعالیت میباشم
  نداشتن تسلط کامل به زبان انگلیسی همیشه برای من دردسر ساز بوده است
  با توجه به داشتن چندیدن دفتر در کشور های مختلف و داشتن چندیدن نمایندگی معتبر که کارشناسان آنها در سال چندین بار به ایران سفر میکنند
  همیشه احساس سرافکندگی میکنم
  کلاس رفتم اما….تمام وقت توی مسیر بودم و خسته برمیگشتم خونه
  خلاصه خسته بودم که به صورت اتفاقی از طریق سرچ سایت بازار با نرم افزار شما آشنا شدم
  سطح یک رو شروع کردم امید دارم که موفق بشم
  🙂

 11. سلام آقا حسین
  باید بگم متنی که نوشتید فوق العاده بود و فکر میکنم من هم دقیقا همین تصورات را با دوز بالاتر همیشه در ذهن داشتم
  امیدوارم این آخرین باری باشه که شروع میکنم و تا آخرش ادامه بدم
  ممنون از مطالب خوبتون

 12. سلام حسین جان ،خیلی خیلی خسته نباشی ،من هم چندین سال آرزو دارم زبان رو بخوبی یاد بگیرم ولی هیچوقت اقدام نکردم چون میدیدم دوستان با رفتن به کلاس نتیجه ای نمیگیرن، خب از این بحث که بگذریم باید بگم که بین تمام سایت های فعال شما در نوع خودتون فوق العاده اید و منم ترجیح دادم با شما شروع و با خود شما ارتقا پیدا کنم.
  من دانجشوی رشته مکانیک هستم در حال حاضر درس میخونم و از طرفی هم سر کار میرم ،کارم طرح اغماری بصورت 14 روز کار 14 روز استراحت ،وقت آزاد زیادی دارم اما نقطه ضعفم نداشتن تمرکز مناسب ،مداوم ذهنم درگیر افکار زیادی میشه ،در واقع الان هم شرایط مطلوبی از لحاظ روحی ندارم ولی مشتاقم که شروع کنم و شروع کردم ب داستانهای کودکان.
  میخواستم بر اساس تجربیاتت بگی که فعلا با این شرایط نامناسب روحی شروع کنم یا نه؟میترسم زده بشم ولی از یه جهت میگم شاید شروع کردن منو از دنیای افکار زیادم دور کنه و بتونم یه روند رو به رشدی رو ادامه بدم.

 13. سلام
  من زبانم در حد صفره
  تازه دانشگاه قبول شدم البته ترم سه ام
  قبلا پنج ترم تو آموزشگاه کتاب تاپناچ رو کار کردم
  ولی اصلا فایده نداشت همش پرید
  رشتمم طوریه که خیلی سرم شلوغه وقت واس رفتن به کلاس زبان ندارم
  میخام تو مکالمه قوی بشم
  به جز نرم افزار شما
  اکه کتاب ترجمه کنیم روش خوبیه ؟؟
  یا کسل کنندس ؟؟
  لطفا راهنماییم کنین خیلی سر درگم شدم

 14. با سلام و احترام
  باید اول حرفام بگم چقدر همه چیزو واضح و روشن بیان کردین و واقعا خوشم اومدکه دقیقا زدی تو خال
  واقعیتش من آرزوم شده که زبان یاد بگیرم و این قضیه چندساله رو مخمه ولی بخاطر تنبلیم و مشغله کاریم هیچ اقدامی نکردم.
  البته از خیلیا شنیدم کلاس فایده نداره.منم تصمیم گرفتم معلم خصوصی بگیرم اما دیدم من حتی یه مکالمه خیلی معمولی هم بلد نیستم و فایده ای نداره دبیر بیاد برای خودش حرف بزنه منم فقط نگاش کنم😆
  حالا میخوام خودم تو خونه شروع کنم که حداقل به یه حدی برسم و بعد برای آزمونهای تافل و آیلتس شرکت کنم .دوست دارم راهنماییم کنید از ابتدا چکار کنم.ممنونم ازتون

 15. سلام. خداقوت
  دوسال پیش دوره کامل زبان یعنی دیپلم گزروندم.وبعدشم خیلی کارنکردم.چندماهی هست دارم تقویت میکنم زبانم روکه ایلس بگیرم. میشه گفت تقریبا متوسط یا کمتر از متوسط هست سطح زبانم. بنظرتون بخاطر اینکه هدفمندهم بشه خوندنم کتاب ایلس کمبریج رو شروع کنم خوبه؟ مثلا ایلس کمبریج برای نمره 4 تا 5؟
  امریکن کار کردم اگر کتابی بردارم که لیسنینگش بیریتیش باسه مشکل پیش نمیاد؟
  سپاس از راهنمایی تون

 16. سلام و خسته نباشید دوست عزیز..
  منم مثل شما خیلی دنبال یادگیری زبان بودم و هستم..کتابها و نرم افزارهای زیادی گرفتم ولی نتونستم کاری پیش ببرم موفق نشدم …از زبان نصرت گرفته تا کتابهای مختلف و همچنین نرم افزار چون زبان سریع ..ولی نمی دونم چرا هیچ کدوم مورد رضایت من نبوده نتونستم یاد بگیر وخوندن و تلفظ مشکل دارم دوس دارم یاد بگیرم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم برم کلاس و یاد خودم بخونم یاد بگیرم تا اینکه امروز اتفاقی گفتم تو اینترنت سرچ کنم ببینم میشه راهی پیدا کرد که از اون طریق بشه زبان رو از صفر شروع کرد تا مراحل بعدی.مثل این که چیزی از زبان نمی دونی و بصورت صحیح از اول بشینی و یاد بگیری و مشکلی نداشته باشی..نرم افزار شما رو دیدم دانلود کردم تو گوشیم نصب شد حالا می خواستم ببینم واقعا میشعه یاد گرفت یا همش باز دنبال اینین که یه پولی بگیرین اگه واقعا خوب پس فعال کنم اگه نه وقتمو نگیرم..
  و این که برای فعال کردن از سطح یک تا اخر هزینش چقدر برای همیشه فعال بمونه و تمرین کنم..
  کمی راهنمایی کنید شاید منم تونستم یاد بگیرم

 17. سلام حسین آقا وقت بخیر .
  من 29 سالمه لیسانس مهندسی منایع طبیعی دارم اما تو رشته خودم کار پیدا نشد و رفتم سراغ تعمیرات موبایل که اونم سرو کله زدن با مشتریا واقعا اعصابی برام نمیزاره یعنی یجورایی شغل من شده مایه عذاب من . بگذریم …
  من از سنین راهنمایی خیلی به زبان علاقه داشتم اما متاسفانه نرفتم دنبالش .. الان تصمیم گرفتم یه مدرک آیلتس بگیرم و برم تو این آموزشگاه ها زبان تدریس کنم یا تو یه شرکتی جایی به عنوان مترجم مشغول به کار شم . تو آزمون تعیین سطح کمبریج هم سطحم per -intermediate هستش .. میخواستم ازتون بپرسم برا اینکه در عرض یه سال بتونم نمره حداقل 7 آیلتس بگیرم باید چکار کنم در ضمن درک مطلب و دایره لغاتم خوبه اما گرامر و لیسنینگ و اسپیکینگم ضعیفه

 18. سلام من 28 سالمه و کارشناسی نرم افزار کامپیوتر دارم و خیلی اتفاقی سایت شما رو دیدم ،من از 16 سالگی دیپلم انگلیسی رو از موسسه گرفتم تو دانشگاه هم هیچ مشکلی نداشتم ولی به مرور از یادم رفت ،من بخاطر علاقم و رشتم دوست دارم یاد بگیرم کارم مرتبط با رشتمه وگرنه هیچ آزمونی نمیخوام شرکت کنم ،از اونجایی که همیشه تو این سالها زبان انگلیسی یکی از دغدغه هام بوده ولی متاسفانه بعلت درس خوندن و کارکردن نتونستم درست بخونم و تسلط پیدا کنم یعنی هر راهی رو که رفتم یه مدت بوده و خستم کرده و ناامید شدم دیگه این بار میخوام جدی بخونم حتی بعد از موفق شدنم یه زبان دیگه رو هم یاد بگیرم ، من مکالمم خوب نیست شاید یکی از دلیلاش دایره لغاتم که خیلی پایینه ، همه توضیحات روخوندم و همیشه دوست دارم همه چیز رو از اول شروع کنم ترجیح دادم از داستان های کوتاه شروع کنم ، فقط درست متوجه شدم باید اول طبق روش خواندن داستان های کوتاه انگلیسی تارنگار زبانشناس بخونم ؟ در مرحله 5(شگرد سایه ) از تکنیک سایه استفاده کنم ؟و چه وقت باید از 5 استراتژی برای تقویت مکالمه استفاده کنم ؟واینکه روزی 1 ساعت برای خوندن کمه ؟و یادگیری هر داستان استاندارد چند ساعت یا چند روز طول میکشه ؟
  ممنونم از وقتی که میزارید روزتون خوش
  با سپاس

 19. سلام اقای ناصری وقتتون بخیر
  من خیلی وقته که این نیاز رو در خودم می بینم چرا که به اقتضاء شرایط کارم و علاقه ای که دارم دوست دارم زبان رو یاد بگیرم منتها دقیقاعین مطالبی که نوشته بودید نمی دونم از کجا و چه جوری باید شروع کنم همش دنبال یه روش خوب و اصولی ام ، هر بار که یه روش رو پیش می گیرم همین بحث خستگی و شایدم قسمتی اش تنبلی خودم مانع از این میشه که بتونم به نتیجه مطلوب برسم ولی بیشترش به خاطر اینه که این روش ها انگیزشی نیستن بعد یه مدت واقعا خسته میشی، امروز اتفاقی سایت شما رو دیدم و دیدم که چه مطالب مفیدی رو تو سایتتون گذاشتین امیدوارم با روشی که شما پیشنهاد دادین بتونم موفق بشم، جا داره ازتون تشکر کنم بابت مطالب خوبتون.
  نمی دونم یه حس خوب دارم فک می کنم اینبار موفق میشم.

 20. سلام خدمت جناب ناصری بزرگوار
  من سالها هر روز تصمیم میگرفتم زبان بخونم. کلی منبع خریدم. دو سه روز استفاده میکردم روز چهارم پنجم ناامید شدم. تا دیشب که باز سرچ کردم چطور زبان بخونم و سایت شما لود شد. با تب لت داشتم مطالعه میکردم دیدم در مورد ‘حسین آینده’ گفتین. متوجه شدم منم مریم آینده دارم که خیلی مصر نیست
  تصمیم گرفتم صبح اول سایت شما رو از سیستم باز کنم و ببینم چیه. بعدشم نرم افزار رو گرفتم و اول داستانشو گوش دادم…هملت . الانم میخوام مرتب داستانها رو به روش سایه کار کنم
  من پشت کنکوری ارشدم. امسال برام سال سرنوشت سازیه. اما میدونم داستانهای نرم افزار و باقی سطحهاش میتونه با تکرار فراوان تمام وقت های مرده منو پر کنه. بی نهایت ازنرم افزارتون ممنونم. ان شاالله امروز به نسخه کامل ارتقاش میدم.
  برای ارشد هم کتابهای ی موسسه رو جدا میکنم و خودمو با کلی منبع گیج نمیکنم.(نظر شما چیه؟)
  تا حالا هم هیچ کلاسی نرفتم…فقط قصدشو داشتم برم

 21. سلام آقای ناصری عزیز

  من عاشق یادگیری زبان انگلیسی هستم و خیلی هم تلاش کردم تا چیزی که میخام رو بدست بیارم,

  ولی منابع متعددی وجود داره و من هم نمیدونم باید از کجا شروع کنم .
  بارها شده که به خودم گفتم من فقط از این کتاب یا فایل صوتی استفاده میکنم اینکار هم انجام دادم ولی در نیمه راه خسته میشم و میگم اینم مثل بقیه هست پس دورش خط قرمز میکشم میرم سراغ یک کتاب یا فایل دیگه .اینم بگم کلاس رفتم ولی فایده نداشت .

  مشکل دیگه ی من اینه که عجول هستم و میخام سریع نتیجه بگیرم و اگه اون چیزی که میخام نشد رهاش میکنم.

 22. سلام
  من میخوام بدون مقدمه برم سر اصل مطلب
  من فوق لیسانس هنر هستم و از وقتی که یادمه زبانم خوب بود.اما یه وقفه 6 ساله باعث شده که سطح زبانم افت کنه و ترس از مطالعه دوباره زبان و عدم پیشرفت در من باعث شده نتونم خوب برنامه ریزی کنم و در نتیجه مطالعه مفیدی هم ندارم.
  اما بنده به مدرک آیلتس با نمره بالا برای ادامه تحصیل نیاز دارم بنابراین باید یه راهی برای پیشرفت تو زبان پیدا کنم.
  با اینکه راه و روش و کتابهای زیادی رو برای پیشرفت می شناسم اما نمیتونم در زمینه مطالعه زبان پیش برم.
  امیدوارم شما راه حل مناسبی برای کمک به من داشته باشید.
  ممنون از وقتی که میذارید.

 23. سلام خسته نباشید
  شما این کارتون ایرادی نداره اگرم داشته باشه فقط اینه که کتاب ندارید با گوشیم چشم ادم کور میشه
  ممنونم از زحماتتون

 24. سلام.سمیرا کشاورزی هستم.لیسانس معماری دارم و هنوز متاسفانه نتونستم زبانمو قوی کنم.دبیرستان که بودم موسسه ملی زبان تا سرسطح پیشرفته رفتم ولی بعدش متاسفانه کار نکردم و الان سالهاست که کار نکردم تا اینکه تصمیم گرفتم مجدد شروع کنم و حتما نتیجه بگیرم! من آموزشگاه جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران ثبت نام کردم چون کاملا خود آموز برام سخته ولی خواستم درکنارش خودم هم کار کنم تا کلاس رفتن و وقت گذاشتنم نتیجه بده!تا اینکه سایت شما رو دیدم و احساس کردم مفیده هست و اینا… این بود شرح حال کوتاهی از من:’)درضمن من خیلی اهل مطالعه ام معمولا کتاب روی تخت و تو کیفم پیدا میشه!؛)گفتم شاید بدرد موضوع بخوره:))

 25. سلام و خسته نباشید بابت سایت خوبتون،

  من زبانم خیلی ضعیفه، لغت هارو تا حدودی بلدم ولی معنیش از ذهنم میره
  و در خوندن هم متوسطم
  مکالمه ک اصلا نمی تونم

  تا اینکه سرچ کردم’ چگونه آموزش زبان را آغاز کنیم’ و با صفحه شما رو ب رو شدم ک بعد از خوندم مطالبتون خیلی خوشحال شدم ک با پیج شما آشنا شدم
  ممنون

 26. با سلام واقعا نکات ارزنده ای بیان کرده اید من گرفتار همین مسائل هستم و دردنیای خود همین تصورات را دارم . از این نوشته متوجه شدم خیلی ها در این دام که شاید همان تله موفقیت است می افتند و گیر می کنند . ممنون از راهنمایی ارزنده تان .

 27. سلام و وقت بخیر جناب ناصری
  ممنون از این همه وقت و انرژی که برای ما مخاطباتون میذارین. آدرس وب سایت شما رو از علم فردا دیدم و برام جالب بود که ببینم چه جوریه وقتی مطالب رو خوندم واقعا برام جالب و متفاوت بود چون تا حالا انقد قشنگ و مرتب درجه بندی و سطح بندی ندیده بودم همیشه یه پراکندگی و آشفتگی تو آموزش زبان دیده بودم. من خودم به شخصه کلی کتاب و نرم افزار و سی دی و فایلهای صوتی و تصویری آموزشی دارم اما نتونستم خودم رو پابند کنم و به قول شما همیشه انتظار داشتم مهین آینده برام کار شاقی انجام بده اما با خوندن مطالب وب سایتتون به این نتیجه رسیدم همین الان باید شروع کنم.
  برای دکترا و اینکه بتونم به راحتی مکالمه رو مسلط باشم دوست دارم زبان رو یاد بگیرم و در کل خیلی خیلی به زبان علاقه دارم اما تا کلاس نرم نمیتونم خودم رو مقید کنم که با ی برنامه ریزی مرتب بشینم و زبان رو یاد بگیرم امیدوارم زبان شناس برام شروع دوباره خوبی باشه. هر چند که کمی بلدم اما برنامه رو دوست داشتم و از سطح مبتدی اون شروع کردم.

  برقرار باشید و پایدار

 28. سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد بزرگوار
  استاد بنده تصمیم به ادامهی تحصیل تو یکی از دانشگاهای المان یا امریکا رو دارم و نمیدونم از کجا باید شروع کنم من ترم۴ رشته مهندسی پزشکی هستم فک کردم که برای اولین گام زبان رو یاد بگیرم که به طور اتفاقی به وبسایت شما اومدم و برام جالب بود روشی که اراعه دادین خواستم روش شمارو امتحان کنم .
  استاد مشکل اساسی بنده نداشتن انگیزهی مزاعفه من از یه خوانواده متوسط هستم و نمیتونم خیلی رو چیزایی که ارزو دارم یا دلم میخواد انجام بدم تمرکز کنم یا خرج کنم بهترین چیزی که انسان داره وقته و من این وقتو برای در اوردن خرج دانشگاه بیشترشو تلف میکنم بنده با این که بیشتر وقت خودمو تلف مینم و وقت زیادی برای درس خوندن ندارم روز به روز در حال پیشرفت هستم (خدارو شکر) استاد شما یه راهنمایی برای من کنین که چیکار باید بکنم تا با یه برنامه خوب بتونم تو دانشگاهای خارج از کشور ادامه تحصیل بدم و اینکه من الان صفرم و میخوام از صفر شروع کنم .
  ببخشید یکم اضافه نوشتم ولی این راهی که من میخوام برم شما یه بار رفتین و من اینا گفتم تا از تجربیات ارزشمند شما بتونم استفاده کنم .
  به هر حال ممنون از وقتی که برای بنده گذاشتین.

 29. سلام.
  همونطور که گفتم اپلیکیشن زبانشناس مهارت های عمومی شما رو تقویت میکنه و شما اگه انگلیسیتون تقویت باشه، طبیعتا توی کنکور هم با کمی تمرین تستی میتونین درصد بالایی بزنین.

 30. سلام استاد
  من شخصی هستم با سطح زبان تقریبا متوسط چون قبلا برای کنکور کارشناسی کلاس زبان رفتم و یه چیزایی بلدم الان هم سال سوم کارشناسی هستم اما یه مدتی هست که میخوام خودم رو برای زبان ارشد اماده کنم ولی کلا گیج شدم چون سطح ارشد بسیار بالا تر از کارشناسی هست .از هر جا هم که میخوام شروع کنم زود خسته میشم حتی کتاب لزگی هم که برای ارشد پیشنهاد میدن تهیه کردم اما سردرگم هستم میخواستم اگه بشه منو راهنمایی کنین تا توی این یه سال باقی مونده یه نتیجه خوب بگیرم
  خیلی ممنون

 31. سلام
  گرامر در درسهای داستان واقعی میتونین درسنامه هاشو مطالعه بفرمایین.
  روشی که ما دنبال میکنیم بیشتر بر پایه ی افزایش دایره ی لغات هست و یادگیری گرامر به صورت ناخودآگاه صورت میگیره.

 32. سلام آقای حسین ناصری،سپاسگزارم از طراحی این نرم افزار.
  چند سال پیش کلاس میرفتم منتهی وقفه افتاد،فراموش کردم.الان ترجیح میدم خودم بخونم.دنبال نرم افزار خوب میگشتم.از نرم افزار بازار ،نرم افزار شما رو گرفتم.
  داستان اول از داستان کودکانه رو خوندم.به نظرم روش جالبی بود.تصمیم گرفتم ادامه بدم.
  اقای ناصری گرامر کدوم قسمته؟
  روش شما اول اموزش لغت هست بعد گرامر؟
  من هم از روش های زیادی برای یادگیری لغات استفاده کردم .منتهی به قولی طوطی وار بود.با خوندن داستان برای یادگیری لغت موافقم چون قبلا این روشم امتحان کردم.خوب بوده.

 33. نرم افزار ما مختص کنکور ساخته نشده اما با این نرم افزار میتونینن درک مطلب خودتون رو بالا ببرین و دایره ی لغاتتون رو به شدت افزایش بدین که بسیار مورد نیاز شما برای کنکور هست.

 34. سلام و وقت بخیر خدمت شما
  من هم علاقه ی زیادی به درس زبان انگلیسی دارم و خیلی هم دوست دارم تا به مراتب بالاتر از علم و دانش در رشته ی انگلیسی برسم من الان سه سال هست که پشت سر هم آزمون سراسری زبان شرکت میکنم و هنوز هم موفق نشدم در رشته ی زبان به اون دانشگاهی که میخوام قبول بشم و برای همین هم هر جور تلاش میکنم تا به این خواسته ام برسم و برای همین هم بود که به این نرم افزار شما رو دیدم تا ببینم چجوری هستش و از شما میخوام که هر جور که میدونین بهتره منو راهنمایی کنین.
  با تشکر فراوان

 35. سلام.
  خیلی ممنونم از ابراز لطفتون نسبت به سایت بنده.
  نرم افزار ما میتونه کمک بزرگی به شما بکنه. در رابطه با سوالتون، زیاد برای ما محدوده ی زمانی مطرح نیست. بیشتر کیفیت خوندنه که مد نظره. اما به طور معمول مثلا پکیجی مثل داستان های واقعی 3-4 ماه زمان میبره.

 36. سلام اقای ناصری
  مطالبی که شما در سایتتون درج کردین بهترین و منطقی ترین روشهایی هستند که من تاحالا خوندم. من برای دست یابی به بهترین روش اموزش زبان خیلی تحقیق کردم. حتی هنوزم در حال تحقیق کردن هستم. روش های اموزشی شما نسبت به روشهای پیشین منطقی تر به نظر میرسه.
  اولین مشکل من سردرگمی در روش یادگیری زبان است که سایت شما تا حدی منو از این سردرگمی نجات داده.
  دومین مشکل من اینکه نمیدونم از کجا شروع کنم. ایا نرم افزار شما میتونه شروع خوبی باشه؟ سوالی داشتم اینکه هر سطح و درس که مشخص شده رو در چه محدوده ی زمانی خوانده شود؟
  دیگه سوالی به ذهنم نمیاد که خدمتتون عرض کنم.
  با سپاس فراوان از شما

 37. من دانشجو رشته مترجمی زبان هستم دانشگاه پیام نور از اونجایی ک میدونین پیام نور کلاساش کمتره ما نمیتونیم یادگیری رو به دانشگاه فقط اختصاص بدیم
  باید کلاس متفرقه هم بریم و از اونجایی ک هزینه ها هم بالاست تو اینترنت سرچ کردم سایته شمارو پیدا کردم و از این مورد خیلی خوشحالم ک با شما و نرم افزارتون اشنا شدم
  و میخام بگم این پیکج هاتون داستانه همش ما چجوری میتونیم هم گرامر یاد بگیریم هم لغات زبان میشه یه توضیحی از نحوه استفاده اون بگین لطفا؟
  من در اصل میخام نوشتنم خوب بشهwriting ام ضعیفه اگ بشه کمکی بهم بکنین ممنون میشم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.