بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی و پایه (گرامر، واژگان، درک مطلب و جمع‌بندی)

در این مطلب با بسیاری از کتاب‌های مناسب برای تسلط به زبان انگلیسی در کنکور زبان آشنا می‌شوید.

زهرا بهنیا
زهرا بهنیا
۶ ماه پیش منتشر شد 
بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی و پایه

ازآنجاکه مباحث مختلف زبان انگلیسی به‌هم‌پیوسته هستند، لازم است داوطلبان کنکور زبان تخصصی، هم بر مطالب درسی پایه تسلط داشته باشد و هم موضوعات تخصصی و پیشرفته را به‌خوبی یاد بگیرند. در این مطلب می‌خواهیم بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی را در هر یک از مباحث مورد پرسش در کنکور زبان معرفی کنیم. این منابع می‌توانند به زبان‌آموز در کسب درصد دلخواه، کمک زیادی کنند.

انواع سؤالات زبان تخصصی در کنکور منحصرا زبان

بعد از حذف درس‌های عمومی از کنکور سراسری، داوطلبان رشته‌های مختلف تنها موظف‌اند به سؤالات درس‌های تخصصی رشته‌ی خود پاسخ دهند. البته باتوجه‌به افزایش اهمیت نمره‌ی امتحان نهایی در نتیجه‌ی کنکور، پیشنهاد می‌کنیم نکات طلاییِ مطلب «چگونه امتحان زبان را ۲۰ بگیریم؟» را از دست ندهید.

عمده سؤالاتی که در بخش سؤالات اختصاصی کنکور زبان تخصصی، مطرح می‌شود از ۶ مبحث است که در قالب ۷۰ سؤال ارائه می‌شود. این مباحث عبارت‌اند از واژگان، گرامر، درک مطلب، کلوزتست، ترتیب واژه‌ها و کاربرد زبانی که روش مطالعه و پاسخگویی به هر مبحث تفاوت‌های دارد که در منابع مختلف به آن پرداخته شده است.

منبع رسمی برای انتخاب بهترین کتاب تست‌زنی برای کنکور زبان تخصصی چیست؟

انتخاب بهترین منبع یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای کسب رتبه‌ی مطلوب در کنکور است؛ اما منبع رسمی و مشخصی برای کنکور تخصصی زبان از طرف سازمان سنجش معرفی نشده است. در این میان کتاب‌هایی در بازار وجود دارند که با بررسی سؤالات کنکورهای سال گذشته و تجزیه‌وتحلیل سبک‌های مختلف سؤال، منبع مناسبی برای آمادگی در کنکور تخصصی زبان محسوب می‌شوند.

برترین کتاب‌های تست‌زنی برای کنکور زبان تخصصی

اگر می‌خواهید به‌شکل پایه‌ای برای کنکور زبان آماده شوید، بهتر است ابتدا به اصول اولیه و طرح‌شده در کتاب‌های درسی پایه مسلط شوید و سپس به سراغ منابع تخصصی بروید. در ادامه فهرستی از بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی و پایه را در زمینه‌های مختلف به همراه مشخصات بررسی می‌کنیم. در هر سطحی که باشید با مطالعه‌ی این منابع، می‌توانید به تسلط خوبی در مباحث مورد پرسش در آزمون زبان برسید. در این مطلب، منابع در دسته‌بندی‌های زیر معرفی شده‌اند:

 • بهترین کتاب تست جامع برای کنکور زبان تخصصی
 • بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی برای گرامر
 • بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی برای واژگان
 • بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی برای درک مطلب و کلوزتست
 • بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی برای دوران جمع‌بندی

بهترین کتاب تست جامع برای کنکور زبان تخصصی

در ادامه تعدادی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تستی را بررسی می‌کنیم که به‌شکل جامع به آموزش مطالب درسی و مهارت‌های تست‌زنی در کنکور زبان می‌پردازند. کامل بودن محتوای این کتاب‌ها، نیازتان به تهیه‌ی منابع اضافی و جداگانه برای هر مبحث را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. هر یک از کتاب‌های معرفی‌شده در این بخش دارای ویژگی‌هایی است که با سطح و سبک یادگیری شما تناسب بیشتری دارد و در بین آن‌ها می‌توانید بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی را انتخاب کنید.

کتاب جامع کنکور تخصصی زبان از انتشارات مبتکران

کتاب جامع کنکور تخصصی زبان از انتشارات مبتکران

دکتر شهاب اناری و مهندس روزبه شهلایی، نویسندگان کتاب جامع کنکور تخصصی زبان هستند. این کتاب که در دو جلد تهیه شده، منبع کاملی برای مباحث کلیدی کنکور زبان تخصصی مثل واژگان، اصطلاحات، کلوزتست و درک مطلب است. در جلد اول با وجود ۵۱۷ صفحه مطلب آموزشی، تمامی این مباحث به‌طور دقیق موشکافی می‌شود و در جلد دوم با ۲۴۸ صفحه به مباحث پیشرفته‌تر مثل ساختارها و نکات گرامری کاربردی و پیشرفته در کنکور تخصصی پرداخته می‌شود.

در این دو جلد مجموعا بیش از ۳۳۰۰ تست آموزشی ارائه می‌شود که تمامی نکات مهم سؤالات کنکور زبان تخصصی را پوشش می‌دهد. تست‌های موجود در این کتاب طبقه‌بندی شده نیست و روال ساده به دشوار را دنبال نمی‌کند؛ اما سؤالات کنکوری از سؤالات تألیفی متمایز شده‌اند. هر یک از این تست‌ها دارای پاسخ تشریحی مفصلی است که خواندن و تحلیل آن‌ها داوطلب را به تسلط بسیار خوبی می‌رساند.

مجموعه‌ی طبقه‌بندی‌شده‌ی زبان تخصصی قلمچی

مجموعه‌ی طبقه‌بندی‌شده‌ی زبان تخصصی قلمچی

این کتاب دارای ۷ فصل آموزشی برای بخش‌های گرامر، واژگان، مکالمه، ترکیب اجزای جمله، درک مطلب، سؤالات ترکیبی و کلوزتست است. این کتاب به‌طور ویژه برای داوطلبان شرکت در کنکور منحصرا زبان طراحی شده است و شامل بیش از ۲۰۰۰ تست تألیفی استاندارد است.

این کتاب دارای درسنامه‌ی کامل و پاسخ تشریحی مفصل برای هر تست است. وجود تست‌های کنکور سراسری و آزاد در سال‌های اخیر در این منبع، آن را در شمار یکی از بهترین کتاب‌های تست برای کنکور زبان قرار می‌دهد.

کتاب انگلیسی کامل کنکور میکرو طلایی گاج

کتاب انگلیسی کامل کنکور میکرو طلایی گاج

این کتاب از سری کتاب‌های انتشارات گاج، مطالب آموزشی مفصلی را در زمینه‌ی نکات کنکوری به‌ویژه در مبحث گرامر ارائه می‌دهد. درس‌نامه‌های کاملی که در این کتاب وجود دارد به بیانی شیوا و روان قواعد گرامری را توضیح می‌دهند و پس از آن در بخش نکات طلایی به بررسی نکته‌هایی ظریف و سؤال‌خیز در کنکور زبان انگلیسی پرداخته می‌شود. وجود تست‌های مبحثی و مثال‌هایی متعددی که از هر مبحث مطرح می‌شود به درک ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین قواعد مورد پرسش در کنکور کمک زیادی می‌کند.

از نکات برجسته‌ی این کتاب این است که تست‌های موجود در کتاب کاملا طبقه‌بندی شده است و روند ساده به دشوار آن، زبان‌آموز را به شکل منطقی و اصولی با سؤالات دشوار مواجه می‌کند. این کتاب نزدیک به ۶۰۰ صفحه محتوای آموزشی است و بیش از ۳۳۰۰ تست تألیفی و تست‌های کنکورهای سال‌های قبل به‌همراه پاسخ تشریحی مفصل این مجموعه را بسیار غنی و پربار کرده است.

زبان انگلیسی جامع پیشرفته نردبام خیلی سبز

زبان انگلیسی جامع پیشرفته نردبام خیلی سبز

زبان انگلیسی جامع پیشرفته نردبام توسط ابوطالب بیگ محمدی و حمید خزایی در بیش از ۴۳۰ صفحه گردآوری شده است. مطالب آموزشی و تحلیل تست‌های این کتاب به شکل پیشرفته و عمیق‌تری مورد بررسی قرار می‌گیرد، به‌طوری‌ که داوطلبان فقط برای کنکور آماده نمی‌شود؛ بلکه به تسلط خوبی در گرامر زبان انگلیسی می‌رسند.

هر مبحث آموزشی در خلاصه‌ترین شکل در درس‌نامه‌های کتاب ارائه می‌شود و حاوی نکاتی است که در تمرین‌های کتاب درسی حائز اهمیت هستند. تست‌های طرح‌شده در هر یک از مباحث تعداد و تنوع مناسبی دارند و به داوطلب اجازه می‌دهد تا هر موضوع را در قالب سؤالات مختلف تمرین کند. تست‌هایی که در این کتاب با نماد قفل نشان‌دار شده‌اند، پرنکته و بااهمیت هستند و با کمک آن‌ها می‌توان از پس سؤالات دشوار کنکور زبان برآمد.

در پاسخ‌های تشریحی که برای هر تست ارائه شده، علت انتخاب گزینه‌ی صحیح و رد گزینه‌ی غلط عنوان شده تا داوطلبان در دام‌های احتمالی طراحان سؤال نیفتند. ازآنجاکه سطح این کتاب پیشرفته است، بهتر است دانش‌آموزانی به سراغ آن بروند که موضوعات پایه‌ای گرامر را به‌خوبی می‌دانند.

کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور انتشارات شبقره

کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور انتشارات شبقره

این کتاب از دکتر رضا کیا سالار به‌طرز روان و ساده‌ای به آموزش گرامر انگلیسی پرداخته است و این شیوایی، آن را در شمار یکی از بهترین کتاب‌های آموزشی کنکور زبان قرار داده است. در این کتاب درس‌نامه‌های تفکیک‌شده‌ای برای آموزش مباحث زبان در نظر گرفته شده است که پس از هر مبحث، تست‌ها و مثال‌های مختلفی مطرح می‌شود تا نکات را ملموس‌تر می‌کند.

در بخش‌هایی به‌نام ایستگاه‌های دوره‌ی واژگان، به مبحث لغات نیز پرداخته می‌شود و داوطلبان با استفاده از این بخش‌ها می‌توانند بر پرتکرارترین و مهم‌ترین لغات انگلیسی مسلط شوند. از ویژگی‌های جالب و مهم این کتاب پرداختن به ده‌ها اشتباه رایج در ترجمه‌ی متن‌های انگلیسی است که در کمتر کتابی به چشم می‌خورد.

این کتاب ۴۴۰ صفحه‌ای، نزدیک به ۲۰۰۰ تست تألیفی و کنکوری را در خود گنجانده و شامل ۱۵۰ کلوزتست و متن است که ترجمه‌ی فارسی دارد. یک کتابچه‌ی آموزشی به‌صورت هدیه، پس از خرید این کتاب قابل دریافت است.

زبان انگلیسی جامع کنکور مهروماه

زبان انگلیسی جامع کنکور مهروماه

داوطلبانی که سطح دانش مطلوبی در زبان انگلیسی به‌ویژه در بخش گرامر ندارند، با استفاده از درس‌نامه‌های این کتاب می‌توانند به سطح تسلط خوبی برسند. آموزش گرامر در این کتاب به بیانی ساده و گویا انجام شده و برای بخش درک مطلب تکنیک‌هایی برای کسب درصد بهتر به‌ویژه در بخش درک مطلب و کلوز تست ارائه شده است.

ترتیب قرارگیری تست‌های این کتاب از سطح ساده به دشوار است و دانش‌آموزان سطوح پایین‌تر با این روال منطقی به‌راحتی کنار می‌آیند. این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های تست‌زنی است که می‌توان برای شروع یادگیری تکنیک‌های کنکوری از آن استفاده کرد. علاوه‌بر تست‌های تألیفی، این کتاب تست‌های کنکور سال‌های اخیر را به‌همراه پاسخ تشریحی کامل ارائه کرده است.

کتاب انگلیسی جامع کنکور IQ گاج

کتاب انگلیسی جامع کنکور IQ گاج

کتاب IQ نوشته‌ی امید یعقوبی فرد یکی از معروف‌ترین کتاب‌های جامعی است که به کمک آن می‌توان مشکلات مربوط به دروس پایه در ساختارهای گرامری، واژگان و درک مطلب را برطرف کرد. درس‌نامه‌های گرامری این کتاب به‌طور مفصل و کامل به هر نکته پرداخته است که نیاز زبان‌آموز را برای یادگیری این مبحث کاملا پوشش می‌دهد.

آموزش لغات هم در این کتاب در قالب متن‌های انگلیسی انجام می‌شود تا داوطلب، تسلط کافی را برای پاسخگویی به سؤالات درک مطلب و کلوزتست پیدا کند. در پایان هر درس آزمون پایانی برای تثبیت آموخته‌ها و شناخت نقاط ضعف داوطلب وجود دارد.

سؤالات این کتاب حجیم، از لحاظ دشواری سطح بالایی دارند و زبان‌آموزانی که درصدد کسب درصد بسیار بالا هستند، مخاطبان مناسب‌تری برای این کتاب محسوب می‌شوند. در کتاب IQ بخش‌هایی تحت عنوان درس‌نامه‌های طلایی درک مطلب و کلوزتست وجود دارد که در آن‌ها بهترین ترفندهای پاسخ‌گویی به سبک سؤالات احتمالی کنکور می‌پردازد. این کتاب دارای ۵۴۴ صفحه مطلب آموزشی است و در انتهای آن ضمائم مفید و سؤالات کنکور سراسری وجود دارد.

کتاب جامع زبان انگلیسی نظام جدید انتشارات مبتکران

کتاب جامع زبان انگلیسی نظام جدید انتشارات مبتکران

این کتاب جامع از انتشارات مبتکران، کتاب کاملی است که با شعار سه کتاب در یک کتاب طراحی شده است. کتاب حاضر تمامی نکات لازم برای واژگان و گرامر را از سطوح پایه تا پیشرفته آموزش می‌دهد. کتاب جامع مبتکران دارای ۴۶۴ صفحه است که در آن به مثال‌های متعددی پرداخته می‌شود و وجود بیش از ۱۷۰۰ تست به‌همراه پاسخ تشریحی کامل از ویژگی‌های مثبت آن است.

این کتاب دارای یک واژه‌نامه‌ی کامل است که کار مرور و تمرین لغات را بسیار ساده‌تر می‌کند. همچنین با استفاده از این کتاب می‌توان ضمن بهره‌گیری از نکات کنکوری، با سؤالات کنکورهای سال‌های اخیر به‌خوبی آشنایی پیدا کرد.

بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی برای گرامر

مباحث گرامری یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در کنکور زبان تخصصی چه مستقیم و چه غیرمستقیم موردتوجه طراحان سؤال قرار دارد. بسیاری از داوطلبان نیاز دارند تا منبعی جداگانه و مطمئن را برای تسلط به این مبحث مهم انتخاب کنند که ما در ادامه فهرستی از این منابع را معرفی کرده‌ایم.

کتاب گرامر زبان تخصصی انتشارات خیلی سبز

کتاب گرامر زبان تخصصی انتشارات خیلی سبز

این کتاب توسط علیرضا جابری نوشته شده و دارای بیش از ۲۲۰ صفحه مطلب درسی شامل درسنامه، انواع تمرین و تست‌های مبحثی است. توضیحات گرامری در این کتاب با بیانی ساده و روان ارائه شده و داوطلبان کنکوری با مراجعه به آن می‌توانند بر نقاط ضعف خود در این مبحث غلبه کنند.

در این کتاب تست‌های سال‌های اخیر کنکور داخل و خارج از کشور وجود دارد. پاسخ تشریحی هر سؤال نیز حاوی نکات آموزشی بسیاری است که به داوطلبان امکان می‌دهد تا مطالب آموخته‌شده را در قالب تحلیل پاسخ‌ها، بارها مرور و تمرین کنند.

کتاب گرامر زبان انگلیسی جامع سری سیر تا پیاز

کتاب گرامر زبان انگلیسی جامع سری سیر تا پیاز

کتاب گرامر زبان انگلیسی جامع سری سیر تا پیاز توسط امید یعقوبی فر و مرتضی زینعلی نوشته شده و به‌وسیله‌ی انتشارات گاج منتشر است. این کتاب منبعی کامل و مطمئن برای تسلط به مباحث گرامریِ پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم در هر سه رشته‌ی ریاضی، تجربی و انسانی است؛ بنابراین اگر در بخش‌های مختلف گرامر زبان انگلیسی ضعف دارید، بهتر است ابتدا با این کتاب پایه‌ی دانش گرامری خود را تقویت کنید و سپس به سراغ منابع دیگر بروید.

این کتاب بیش از ۲۳۰ صفحه مطلب درسی شامل درسنامه‌ی کامل برای هر مبحث، تمرین و تست دارد. با استفاده از تست‌های تألیفی، تست‌های داخل و خارج از کشور که در این کتاب وجود دارد می‌توانید با سبک سؤالات طرح‌شده در سال‌های اخیر کنکور به‌خوبی آشنا شوید. علاوه‌بر آموزش قدم‌به‌قدم، بررسی جزئیات و پاسخ‌های تشریحی کامل برای هر تست از دیگر ویژگی‌های مثبت این کتاب است.

بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی برای واژگان

کنکور زبان انگلیسی و هر آزمونی که به زبان‌های خارجی ربط دارد، پیوندی جدایی‌ناپذیر با واژگان و اصطلاحات انگلیسی دارد؛ بنابراین نه‌تنها دانستن لغات بلکه تسلط بر نقش، کاربرد و مفهوم هر واژه از کلیدی‌ترین مهارت‌هایی است که در سایه‌ی تمرین و تکرار بسیار حاصل می‌شود. در این بخش یک منبع خوب برای تسلط بر واژگان پایه معرفی کرده‌ایم که خیالتان را از بابت این مبحث راحت می‌کند.

کتاب واژگان جامع کنکور خیلی سبز

این کتاب نوشته‌ی دکتر رضا کیا سالار است و مناسب داوطلبانی است که نیاز دارند در مبحث واژگان کنکور به تسلط خوبی برسند. کتاب واژگان جامع با در برگرفتن بیش از ۲۸۰۰ تست در ۵۱۴ صفحه، نکات لازم برای پاسخ‌گویی به سؤالات مربوط به لغات را موردتوجه قرار می‌دهد. طیف وسیع و متنوع تست‌های این کتاب، ابعاد و کاربرد هر واژه را در قالب سبک‌های مختلف سؤال بررسی می‌کند تا ابهامی برای دانش‌آموز باقی نماند.

کتاب واژگان جامع کنکور خیلی سبز

برای تسلط و یادگیری عمیق واژه‌های انگلیسی بهتر است از بهترین روش‌های حفظ لغات یا راهکارهایی که یادگیری لغات را متحول می‌کنند، استفاده کنید.

بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی برای درک مطلب و کلوزتست

سبک و سیاق سؤالات کنکور در سال‌های اخیر به سمتی بوده که ترجمه‌ی لغت به لغت، کارایی چندانی برای پاسخ به سؤالات درک مطلب و کلوز تست ندارد. زیرا در کنار دانش کافی گرامر و واژگان، فرد باید با مهارت اصولی خواندن متن، تشخیص سریع نکات مهم و تکنیک‎‌های تست‌زنی در این مبحث آشنایی کافی داشته باشد.

با وجود کتاب‌هایی که در این بخش معرفی کرده‌ایم به‌راحتی می‌توانید این مهارت را تقویت کنید و درصد پاسخ‌گویی خود را افزایش دهید.

کتاب نترسیم از متن از انتشارات مشاوران آموزش

کتاب نترسیم از متن از انتشارات مشاوران آموزش

پاسخ به سؤالات متن‌ و درک مطلب یکی از بخش‌های پرچالش برای داوطلبان است که اتفاقا حجم زیادی از سؤالات کنکور به این موضوع اختصاص دارد. این کتاب توسط دکتر رضا کیا سالار تألیف شده است و به آموزش تکنیک‌ها و ترفندهای پاسخ‌گویی به این سؤالات اختصاص دارد. در ۴۲۰ صفحه مطلب آموزشی این کتاب بیش از ۱۰۰۰ تست، برای دست‌ورزی داوطلبان گنجانده شده است که با کمک آن‌ها به‌تدریج پاسخگویی به سؤالات درک مطلب ساده‌تر می‌شود.

در کتاب نترسیم از متن، ۱۲۰ متن انگلیسی با موضوعات پرکاربرد در کنکور زبان ارائه می‌شود. با استفاده از این متون و راهکارهای ارائه شده در درس‌نامه‌ها و پاسخ‌های تشریحی، به مرور زمان ترس داوطلبان از سؤالات این بخش برطرف می‌شود و با اعتماد به نفس بیشتری با سؤالات کنکور واقعی مواجه می‌شوند.

کتاب درک متن انگلیسی به زبان ساده انتشارات مبتکران

کتاب درک متن انگلیسی به زبان ساده انتشارات مبتکران

این کتاب توسط دکتر شهاب اناری و روزبه شهلایی نوشته شده و یکی از بهترین منابعی است که می‌توان برای پاسخ‌گویی به سؤالات درک مطلب کنکور زبان از آن بهره گرفت. داوطلبان کنکور با استفاده از این کتاب می‌توانند با استفاده از تکنیک‌های متن‌خوانی آموزش داده شده، مهارت درک مطلب خود را به‌طرز قابل‌توجهی افزایش دهند.

در این کتاب با دقت بیشتری به سؤالات کلوزتست و ریدینگ پرداخته شده و در خلال توضیح پاسخ‌های تشریحی، نکات گرامری، مفهوم و کاربرد واژه‌ها، اصطلاحات و سایر نکات طلایی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی برای دوران جمع‌بندی

هرچه به روزهای کنکور نزدیک‌تر شوید، خواندن کتاب‌های مختصر و مفیدی که نکات مهم را پوشش دهد، اهمیت بیشتری می‌یابد. در این بخش فهرستی از بهترین کتاب‌های مناسب برای مرور و جمع‌بندی سریع مطالب زبان وجود دارد.

کتاب ۴۰۳۰ درک متن زبان انگلیسی از انتشارات مهروماه

کتاب ۴۰۳۰ درک متن زبان انگلیسی از انتشارات مهروماه

کتاب ۴۰۳۰ نوشته‌ی امید یعقوبی‌فر یک کتاب جمع‌وجور در قطع جیبی است که به تقویت مهارت درک مطلب و کلوزتست می‌پردازد. این کتاب از سری لقمه طلاییِ انتشارات مهروماه، بیش از ۳۰۰ صفحه است و با کمک آن می‌توانید روش خواندن اصولی متن‌های کنکور، روش‌های استنباط، پاسخ‌گویی به سؤالات مختلف و افزایش سرعت تشخیص نکات مهم را یاد بگیرید.

کتاب جمع‌بندی زبان از انتشارات خیلی سبز

کتاب جمع‌بندی زبان از انتشارات خیلی سبز

یکی از کتاب‌های کم حجمی که می‌توانید برای دوران جمع‌بندی از آن استفاده کنید، کتاب حاضر است. در این کتاب می‌توانید با پاسخ‌گویی و تمرین نزدیک به ۷۵۰ تست استاندارد، مطالب را در قالب تست تمرین کنید و مهارت تست‌زنی خود را به چالش بکشید. همچنین در این کتاب دو آزمون جامع وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تا شرایط کنکور را شبیه‌سازی و مهارت خود را به بوته‌ی آزمایش بگذارید.

کتاب درک مطلب و کلوز تست زبان انگلیسی مینی میکرو طلایی

یکی از کتابچه‌های مفیدی که در دوران جمع‌بندی به شما اجازه می‌دهد تا دانش و مهارت خود را در مبحث درک مطلب ارزیابی و مرور کنید، این کتاب مختصر و مفید از انتشارات گاج است. این منبع کمک‌آموزشی توسط سعید ابراهیمی و در ۳۲۰ صفحه تهیه شده و شامل ۶۰ متن ریدینگ و ۴۰ کلوزتست است.

بیشتر سؤالات و مطالب درسی این کتاب از تست‌های کنکور سال‌های اخیر انتخاب شده‌اند؛ اما دراین‌بین تعدادی تست تألیفی هم وجود دارد. از نکات مثبت این کتاب که کار مرور و جمع‌بندی را ساده‌تر می‌کند، وجود فهرستی از واژه‌هاست که در حاشیه‌ی متن‌ها قرار دارد.

کتاب موج آزمون زبان انگلیسی کنکور نشر الگو

کتاب موج آزمون زبان انگلیسی کنکور نشر الگو

کتاب موج آزمون که توسط روزبه شهلایی مقدم به نگارش درآمده، درس‌نامه‌های مختصر و مفیدی برای یادگیری گرامر، واژگان و درک مطلب در کنکور زبان است. در کنار این مطالب آموزشی، ۵۴ آزمون‌ مبحثی و مشابه با کنکور برای افزایش تسلط داوطلبان در نظر گرفته شده است که ابعاد مختلف سؤالات طرح‌شده در کنکور را مورد بررسی قرار می‌دهد.

این کتاب جامع دارای ۳۸۳ صفحه و بیش از هزار تست آموزشی و کنکوری است و نکات مهم و ضروری برای افزایش سرعت و مهارت تست‌زنی را در بر دارد. جدول واژگان کتاب‌های درسی، تست‌های جمع‌بندی و ضمیمه‌های کاربردی، به مرور بهتر مطالب در روزهای پایانی کمک می‌کند.

مطالعه‌ی این نکات در زمان جمع‌بندی، در کنار یادگیری تکنیک‌های تست‌زنی کنکور زبان، می‌تواند به کسب رتبه‌ی دلخواه منجر شود.

کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مشاوران آموزش

کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مشاوران آموزش

این کتاب توسط فریبرز قنبری در ۲۹۶ صفحه نوشته شده و دارای بیش از ۲۰۰۰ تست تألیفی و کنکوری است که تنوع و جامعیت این تست‌ها، مهارت داوطلبان را افزایش می‌دهد. این کتاب نسبتا کم‌حجم است و اگر به روزهای کنکور نزدیک هستید و می‌خواهید در مدت‌زمان کوتاهی مطالب را جمع‌بندی کنید، از خواندن آن غافل نشوید.

کتاب دارای درس‌نامه‌ی کامل برای نکات گرامری و بررسی واژگان کامل و خط‌به‌خط هر درس است. علاوه‌بر آموزش ترفندهای تست‌زنی، در این کتاب نکات بسیار مهمی در مورد روش یادگیری واژه‌ها یا مطالعه‌ی هر درس وجود دارد.

کتاب زرد ۸ کنکور منحصرا زبان از انتشارات قلمچی

کتاب زرد ۸ کنکور منحصرا زبان از انتشارات قلمچی

برای روزهای پایانی و نزدیک به‌ روز کنکور، بهترین راه مرور و جمع‌بندی، استفاده از کنکورهای سال‌های قبل است. در کتاب زرد ۸ کنکور منحصرا زبان، به این نیاز آموزشی به‌خوبی پاسخ داده شده و داوطلب با استفاده از این کتاب می‌تواند به ۸ دوره از سؤالات کنکور زبان تخصصی داخل و خارج از کشور، صدها سؤال عمومی و تخصصی و خلاصه‌ی نکات هر یک از آزمون‌ها دسترسی داشته باشد.

از نکات جالب این کتاب این است که به‌ علتِ صحیح بودن یا رد گزینه‌های دیگر می‌پردازد و این نکته داوطلب را از اشتباهات رایج دور می‌کند. درس‌نامه‌های جامعی که برای ۲۵ موضوع گرامری پرکاربرد در کنکور اختصاص دارد از دیگر مزایای مطالعه‌ی این کتاب است که در کنار واژه‌نامه و اصطلاحات موجود، این مجموعه را بسیار مفید معرفی می‌کند.

همچنین در این کتاب راهکارهای مطالعه‌ی متون انگلیسی برای پاسخ‌گویی بهتر به سؤالات درک مطلب و کلوزتست ارائه می‌شود و سبک مختلف سؤالات احتمالی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

آموزش زبان انگلیسی پایه تا پیشرفته با اپلیکیشن زبانشناس

نمی‌توانید انتظار داشته باشید با مطالعه‌ی مختصر و سطحی به درصد عالی در کنکور زبان تخصصی برسید؛ زیرا زبان انگلیسی از جمله مهارت‌هایی است که به‌تدریج و در سایه‌ی تمرین مداوم ارتقا پیدا می‌کند. برای اینکه سرعت پیشرفت خود را در این درس بیشتر کنید، می‌توانید با انتخاب یک پلتفرم سرگرم‌کننده به‌عنوان منبعی مکمل استفاده کنید. اپلیکیشن زبانشناس ازجمله نرم‌افزارهایی است که در هر سطحی از دانش زبان که باشید با مراجعه به آن مطالب زیادی را یاد می‌گیرید.

منابع جذاب اپلیکیشن زبانشناس چیست؟

منابع جذاب اپلیکیشن زبانشناس

یادگیری در اپلیکیشن زبانشناس با استفاده از منابع مفرح و سطح‌بندی شده‌ای شکل می‌گیرد که بر اساس موضوع، گروه سنی، نوع مهارت آموزشی (گرامر، واژگان، تلفظ، آزمون، خواندن، شنیدن، مکالمه، نوشتن و...) و لهجه دسته‌بندی شده‌اند. از جمله منابعی که در این نرم‌افزار آموزشی جذاب وجود دارد می‌توان به عناوین زیر اشاره کرد:

 • انواع فیلم، انیمیشن، سریال، مستند و نمایش در ژانرهای فانتزی، تاریخی، کمدی، درام، اجتماعی، تخیلی و... برای تمامی گروه‌های سنی
 • انواع پادکست‌های آموزشی زبان انگلیسی مبتدی تا پیشرفته
 • انواع پادکست‌های موضوعی
 • انواع کتاب داستان و رمان در سبک‌های اجتماعی، موفقیت، عاشقانه، فلسفی، علمی و...
 • انواع دوره‌های آموزشی معتبر دنیا برای یادگیری مهارت‌های چهارگانه، لغت، گرامر و تلفظ
 • انواع دوره‌های آمادگی برای آزمون آیلتس، تافل و...
 • انواع دوره‌های آموزشی مدرسان محبوب زبانشناس

امکانات و ابزارهای زبانشناس چیست؟

امکانات و ابزارهای زبانشناس

همان‌طور که می‌دانید داشتن منابع برای تسلط به زبان انگلیسی به‌تنهایی کافی نیست و در مسیر نقشه‌ی راه یادگیری زبان باید ابزارها و امکاناتی وجود داشته باشد که به روند آموزش، عمق، نظم و استمرار بدهد. این نرم‌افزار برای این موضوع ابزارهای زیر را در نظر گرفته است:

 • امکان پخش صوت گوینده‌ی بومی برای تمامی منابع و تنظیم سرعت پخش
 • امکان فعال کردن هم‌زمان ترجمه‌ی فارسی و متن انگلیسی
 • جعبه لایتنر هوشمند برای ماندگاری مفهوم واژه‌ها در حافظه‌ی بلندمدت
 • دسترسی به انواع دیکشنری برای ترجمه‌، مثال‌های متعدد انگلیسی و شناخت نقش، کاربرد، تلفظ و...
 • یادآور مطالعاتی
 • تقویم آموزشی، نمودارها و آمارهای میزان مطالعه
 • ابزارهای رقابتی مثل جوجه جغد زبانشناس و زنجیره‌ی یادگیری برای حفظ انگیزه و استمرار
 • تالار زبانشناس به‌عنوان انجمنی برای تبادل نظر، اشتراک‌گذاری تجربه، پرسش‌وپاسخ، پیدا کردن پارتنر هم‌سطح و...
تالار زبانشناس

برای آشنایی بیشتر و استفاده از منابع و امکانات این نرم‌افزار محبوب آموزش زبان برای فارسی‌زبانان می‌توانید از روش‌های زیر اقدام کنید.

دانلود اپلیکیشن زبانشناس برای آیفون و اندروید

نسخه‌ی تحت وب زبانشناس

سخن آخر

در این مطلب تعداد زیادی از کتاب‌های مناسب برای تسلط به زبان انگلیسی در کنکور زبان را بررسی کردیم. امیدواریم با انتخاب بهترین کتاب تست برای کنکور زبان تخصصی، بتوانید برای کسب رتبه‌ی موردنظر گام مهمی بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید