دانلود ۲۱ پادکست انگلیسی تجاری درباره بیزینس و کسب‌و کار

رموز دنیای کسب‌وکار را با پادکست انگلیسی یاد بگیرید!

زهرا بهنیا
زهرا بهنیا
۱۴۰۲ فروردین آپدیت شد 
پادکست انگلیسی با موضوع کسب‌وکار

اگر به شما بگوییم با شنیدن چند پادکست انگلیسی تجاری می‌توانید از مکتب بزرگان و افراد موفق در حوزه تجارت، اقتصاد و کارآفرینی بیاموزید، آیا برای دنبال کردن این مطلب لحظه‌ای تردید می‌کنید؟! در این مقاله برای ابعاد مختلف تجارت از رهبری و بازاریابی تا چگونگی برقراری تعادل بین زندگی حرفه‌ای و شخصی، پادکستی مجزا را به همراه لینک دانلود در اختیار شما قرار داده‌ایم، پس با ما همراه باشید.

بهترین پادکست انگلیسی تجاری

تنوع زیادی در انواع پادکست برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد؛ اما برخی از زبان‌آموزان ترجیح می‌دهند فرایند یادگیری زبان از طریق شنیدنِ عناوین موردعلاقه آن‌ها اتفاق بیفتد. تجارت موضوع داغی در بین مباحث امروزی است که علاقمندان بی‌شماری دارد و ما در ادامه به بررسی محتوای انواع پادکست انگلیسی تجاری پرداخته‌ایم تا بر اساس نیاز خود بهترین عنوان را انتخاب کنید.

۱. پادکست The Diary Of A CEO with Steven Bartlett

پادکست The Diary Of A CEO with Steven Bartlett

استیون کلیف بارتلت تاجر و کارآفرین بریتانیایی است که از همان اوایل جوانی، خود را با محیط کسب‌وکار درگیر کرد. او در سال ۲۰۱۷ مجموعه The Diary Of A CEO را راه‌اندازی و شروع به تولید محتوا در مورد تجربیات و اتفاقات واقعی در دنیای تجارت کرد.

استیون در قسمت‌های مختلف برنامه با افراد اثرگذار، متخصصان و متفکران جهان به گفت‌وگو می‌پردازد تا حقایق ناگفته و ماحاصل تجربه آن‌ها را به اشتراک بگذارد. این سفر کنجکاوانه بینش و دید وسیعی به افراد علاقه‌مند به پیشرفت و موفقیت می‌دهد. در سال ۲۰۲۱ این پادکست، عنوان بیشترین دانلود پادکست تجاری اروپا را از آن خود کرد.

دانلود پادکست The Diary Of A CEO with Steven Bartlett

۲. پادکست How I Built This

پادکست How I Built This روایتی صوتی از نقطه شروع موفق‌ترین کسب‌وکارهای جهان است. مجری برنامه به همراهی مبتکران، کارآفرینان، و ایده‌آلیست‌ها از افکار و خلاقیت‌ها می‌گویند.

در خلال این گفت‌وگوها ابعاد مهمی مثل استراتژی‌ها، روندها و موانعی که بر سر راه معروف‌ترین برندهای جهان وجود داشته، صحبت می‌کنند. شنیدن این مجموعه به کسانی که علاقه دارند روزی کسب‌وکار خود را راه بیندازند، پیشنهاد فوق‌العاده‌ای است.

دانلود پادکست How I Built This

۳. پادکست HBR IdeaCast

 پادکست HBR IdeaCast

از معتبرترین پادکست‌های انگلیسی تجاری می‌توان به پادکست HBR IdeaCast اشاره کرد؛ چراکه این مجموعه توسط دانشگاه هاروارد تبلیغ و تایید شده است. برجسته‌ترین و معتبرترین اساتید مدیریت، اقتصاد و تجارت در سراسر جهان در این پادکست هفتگی شرکت می‌کنند و پیچیده‌ترین مسائل مالی را روشن می‌کنند.

تنها با صرف زمان کوتاهی در هفته می‌توانید از دانش افراد شاخص و تحصیل‌کرده در حوزه تجارت بهره‌مند شوید.

دانلود پادکست HBR IdeaCast

۴. پادکست Understand: The Economy

 پادکست Understand: The Economy

آشنایی با مفاهیمی مثل تورم، بورس، اوراق بهادار، اوراق‌قرضه، تولید ناخالص داخلی و بازارهای مالی نیاز هر فرد فعال در حوزه کسب‌وکار است و داشتن درک کافی از اصول و مفاهیم اقتصاد، لازمه موفقیت در فضای پویای تجارت است.

تیم هافورد میزبان این مجموعه به‌همراه متخصصان فعال هر یک از اصطلاحات پیچیده اقتصاد را به‌وضوح توضیح می‌دهند؛ بنابراین این پادکست انگلیسی تجاری هم برای افراد تازه‌وارد مفید است و هم برای افراد حرفه‌ای‌تر.

هر هفته دو اپیزود از این پادکست انگلیسی با لهجه بریتیش پخش می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید اخبار روز و بسیاری از مسائل اقتصادی را به‌درستی درک کنید.

دانلود پادکست Understand: The Economy

۵. پادکست The Martin Lewis

پادکست The Martin Lewis

دنیای تجارت بیش از هر زمان دیگری دچار آشفتگی و دست‌انداز است؛ به همین دلیل دانستن روش‌های سرمایه‌گذاری هوشمندانه، درک شفاف از پویایی بازار و یادگیری مستمر لازمه بقا در حوزه کسب‌وکار است.

در این پادکست مارتین لوئیس و مهمانانش علاوه بر ارائه راهکارهای مالی، به سوالات مالی شنوندگان پاسخ می‌دهند. نظرات کارشناسی آن‌ها می‌تواند روشنگر بسیاری از اتفاقات جاری، ترفندهای مالی و نحوه پس‌انداز صحیح باشد.

دانلود پادکست The Martin Lewis

۶. پادکست On a Mission

پادکست On a Mission

خانم Ellie Mckay میزبان این برنامه، در گذشته با مشکلات مالی و افسردگی دست‌وپنجه نرم کرده و به‌دنبال یک تحول بزرگ، امروز تبدیل به فرد موفقی شده است. او پس از کسب موفقیت‌های مالی مطلوب، با راه‌اندازی این مجموعه هدف و ماموریتی را دنبال می‌کند تا به‌واسطه آن به افرادی که در شرایط نامساعد به سر می‌برند انگیزه بدهد.

او علاوه بر به اشتراک گذاشتن تجربیات شخصی خود با رهبران موفق کسب‌وکار در بریتانیا، کارآفرینان مشهور، ورزشکاران، افراد خوش‌فکر و اثرگذار مصاحبه می‌کند. در خلال این گفت‌وگوها داستان‌ها، توصیه‌ها و تجربیات بسیار ارزشمندی روشن می‌شود. مخاطبان پس از شنیدن پادکست، به این باور خواهند رسید که انعطاف‌پذیری و خودباوری در مقابل رخدادهای جاری، امری اجتناب‌ناپذیر در حوزه تجارت است.

دانلود پادکست On a Mission

۷. پادکست Working Hard, Hardly Working

پادکست Working Hard, Hardly Working

پشت‌صحنه زندگی موفق‌ترین تاجران و کارآفرینان جهان هم پر از شکست‌های کوچک و بزرگ بوده است. گریس بورلی مجری این برنامه، خود از کارآفرینان جوانی محسوب می‌شود که در هر قسمت با افراد موفق در عرصه تجارت گفت‌وگو می‌کند.

مهمانان این برنامه از واقعیت‌ها و سختی‌های مسیر می‌گویند تا مخاطبان دید واقع‌بینانه‌ای نسبت به زندگی کاری پیدا کنند. با ذکر این نکات عملی افراد می‌توانند به تعادل بهتری بین احساسات خود در لحظات شکست و پیروزی دست پیدا کنند.

در این گفت‌وگوهای صمیمانه می‌توانید نسخه بهتر و موفق‌تری را درون خود جستجو کنید، حتی اگر الان با خودِ ایده‌آل‌تان فرسنگ‌ها فاصله دارید!

دانلود پادکست Working Hard, Hardly Working

۸. پادکست The Economist

پادکست The Economist

برای اینکه در حوزه تجارت حرفی برای گفتن داشته باشید، علاوه بر حوزه مالی، باید نسبت به امور جاری، سیاست و تحولات علم و فناوری هم مطلع باشید. خبرنگاران این مجموعه یک پوشش خبری گسترده نسبت به اخبار جهانی اثرگذار بر اقتصاد و تجارت دارند و این اطلاعات را به‌صورت اپیزودهای روزانه برای مخاطبان منتشر می‌کنند.

دانلود پادکست The Economist

۹. پادکست How to Lend Money to Strangers

پادکست How to Lend Money to Strangers

«چگونه به غریبه‌ها پول قرض بدهیم» نام متفاوت و تأمل‌برانگیزی دارد. این مجموعه به‌طور ویژه در مورد اشکال وام‌دهی و تاثیر اقتصادی آن در فضای کسب‌وکار می‌پردازد. برندان لی گرانده به لطف ۲۰ سال تجربه کاری با وام‌دهندگان در سراسر جهان، دانش گسترده‌ای در مورد این موضوع دارد. چه وام‌گیرنده باشید و چه وام‌دهنده بهتر است راه و چاه این موضوع مهم را در اپیزودهای هفتگی این مجموعه دنبال کنید.

دانلود پادکست How to Lend Money to Strangers

۱۰. پادکست 21 st Century Entrepreneurship

پادکست  21 st Century Entrepreneurship

پادکست کارآفرینی قرن بیست و یکم، بر محوریت تجارت و کارآفرینی منتشر می‌شود و تابه‌حال برنده جوایز متعددی شده است. در هر قسمت از این مجموعه با رهبران و کارآفرینان موفق از صنایع مختلف مصاحبه می‌شود و مارتین پیسکوریچ در مورد شروع و رشد یک کسب‌وکار، دستیابی و حفظ موفقیت، چالش‌های کارآفرینی، ریسک‌ها و مسئولیت‌ها صحبت می‌کند.

دانلود پادکست 21 st Century Entrepreneurship

۱۱. پادکست Average to Savage

پادکست Average to Savage

در پادکست Average to Savage، به سه بعد خودسازی، خلاقیت و کسب‌وکار پرداخته می‌شود. گوارینو به همراه افراد موفق در زمینه کارآفرینی و مدیریت اجرایی داستان‌های الهام‌بخش و توصیه‌های عملی را به اشتراک می‌گذارند.

این مجموعه برای کسانی که در مسیر توسعه فردی گام برداشته‌اند و نیز کسانی که تصمیم دارند در کسب‌وکار خود تحول مثبتی ایجاد کنند، بسیار جالب است.

دانلود پادکست Average to Savage

۱۲. پادکست Big Careers, Small Children

 پادکست Big Careers, Small Children

این پادکست انگلیسی تجاری، موضوع خاص و بسیار مهمی را دنبال می‌کند که شنیدن آن به والدینی توصیه می‌شود که نیاز دارند بین جاه‌طلبی شغلی و زندگی شخصی تعادل برقرار کنند. میزبان برنامه به همراه افراد موفق و صاحب‌نظر به ارائه راهکارهای عملی برای ایجاد این تعادل می‌پردازند.

این پادکست به والدین به‌ویژه بانوان کمک می‌کند تا زمان خود را مدیریت کنند و بدون کمترین آسیب به زندگی خانوادگی از مسیر پیشرفت بازنمانند.

دانلود پادکست Big Careers, Small Children

مقاله پیشنهادی:

بهترین پادکست انگلیسی روان‌شناسی

۱۳. پادکست BiggerPockets Real Estate

پادکست BiggerPockets Real Estate

افرادی که مایل به سرمایه‌گذاری در زمینه املاک و مستغلات هستند با گوش دادن به این مجموعه می‌توانند با نکات مهم و پول‌سازی آشنا شوند. این پادکست انگلیسی تجاری در روزهای فرد منتشر می‌شود و در آن مجریان برنامه در مورد کارآفرینی و ریزه‌کاری‌های معاملات این حوزه گفت‌وگو می‌کنند.

دانلود پادکست BiggerPockets Real Estate

۱۴. پادکست Business Wars

 پادکست Business Wars

وقتی غول‌های هر صنعت بی‌وقفه در رقابت هستند، این تنها برنده است که در صدر قرار می‌گیرد و همه چیز را از آن خود می‌کند. حتی اسم این پادکست انگلیسی تجاری هم با یادآوری این موضوع به اهمیت بقا در جنگ‌های تجاری اشاره می‌کند.

هر شرکت قدرتمند داستان شگفت‌انگیزی در پسِ پرده دارد که هرگز نشنیده‌اید. دیوید براون میزبان این برنامه تخصص روزنامه‌نگاری خود را برای اداره این برنامه پرطرفدار به کار می‌گیرد تا پشت‌صحنه جنگ بین برندها را بررسی کند. این داستان‌ها به‌طوری توصیف و بازسازی می‌شوند تا هر مخاطب خود را به‌جای معامله‌گران، مدیران اجرایی و سهام‌داران قرار دهد. این موضوع ابعاد مختلف جنگ‌های تجاری و تصمیمات درخشانی که برندهای موفق داشته‌اند را روشن می‌کند.

دانلود پادکست Business Wars

۱۵. دانلود پادکست Capital University

دانلود پادکست Capital University

یاد گرفتن اصول سرمایه‌گذاری ازجمله موضوعاتی است که تمام افراد تازه‌کار ملزم به یادگیری آن هستند. ازآنجایی‌که ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن هر یک ترفندها و راهکارهای خاص خود را دارند، این پادکست انگلیسی با لهجه امریکن دقیقا به همین موضوع می‌پردازد.

دو میزبان این برنامه با تجزیه‌وتحلیل استراتژی‌های مختلف سرمایه‌گذاری، سعی می‌کنند ضمن آموزش به نسل جوان چالش‌های ثروتمند و مشهور بودن را بررسی کنند.

دانلود پادکست Capital University

۱۶. پادکست Career Relaunch

پادکست Career Relaunch

چگونه بالا رفتن از نردبان موفقیت به‌ویژه در زمینه شغل، مهم‌ترین موضوعی است که در پادکست Career Relaunch به آن پرداخته می‌شود. با شنیدن هر قسمت به نکات کاربردی پی می‌برید که به شما نشان می‌دهد چگونه تغییر کنید و نسخه بهتری از خود را بسازید.

در این مجموعه هم مصاحبه با افراد متخصص در هر حوزه انجام می‌شود تا به کمک آن رویکرد معنادارتری به هر نوع کسب‌وکار داشته باشید. همچنین برخی از قسمت‌ها به کسانی اختصاص دارد که ریسک تغییر شغل را به جان خریده و موفقیت بیشتری در این زمینه کسب کرده‌اند.

دانلود پادکست Career Relaunch

۱۷. پادکست Change Work Life

پادکست Change Work Life

از دغدغه‌های مهم افراد در زندگی، برقراری تعادل بین مشغولیت‌های شغل و زندگی شخصی است. این پادکست با پرداختن به این موضوع مهم، به شنوندگان امکان می‌دهد تا در عین سازنده بودن، برنامه‌ریزی درستی برای لذت بردن از زندگی و نیز سازگاری با شرایط دشوار داشته باشند.

دانلود پادکست Change Work Life

۱۸. پادکست Creative Slurp

پادکست Creative Slurp

ازجمله مهم‌ترین اقدامات هر کسب‌وکار موفق، به‌کارگیری به‌موقعِ استراتژی‌های فروش و بازاریابی است. گوش دادن به این پادکست ضمن دادن اطلاعات جدید دراین‌خصوص، به شما کمک می‌کند تا ایده‌های نابی برای برگزاری کمپین‌های خود به کار ببرید.

همچنین در هر اپیزود از افراد موفق در این حوزه دعوت می‌شود تا از تجربیات و چالش‌های خود صحبت کنند. اگر به دنبال این هستید تا به تجارت خود جان تازه‌ای بدهید، این مجموعه می‌تواند سرنخ‌های لازم را برای خلاقیت و ایده‌پردازی به شما بدهد.

دانلود پادکست Creative Slurp

۱۹. پادکست Craig Groeschel Leadership

 پادکست Craig Groeschel Leadership

یک رهبر کاریزماتیک و کاردرست می‌تواند فردی انگیزاننده برای همکاران و کارکنان خود باشد. کسب مهارت رهبری برای تمام کسانی که در فکر راه‌اندازی کسب‌وکار هستند و نیز کسانی که در موقعیت رهبری قرار دارند بسیار مهم است. با استفاده از این پادکست به‌درستی تفاوت‌های شخصیتی و رفتاری یک رهبر اثربخش را یاد می‌گیرید.

دانلود پادکست Craig Groeschel Leadership

۲۰. پادکست friends on FIRE

پادکست friends on FIRE

استقلال مالی خواسته تمام کسانی است که در جهان امروز زندگی می‌کنند. سازندگان این پادکست هدف مشخصی را دنبال می‌کنند تا به افراد نحوه برنامه‌ریزی مالی، سرمایه‌گذاری و پس‌انداز کردن را یاد بدهند تا آگاهانه‌تر عمل کنند. همچنین در بخش‌هایی از این برنامه بر جنبه‌های فیزیولوژیکی و عاطفی دیگر مانند حفظ وضعیت سالم در زمان‌های سخت مالی تمرکز می‌شود.

دانلود پادکست friends on FIRE

۲۱. پادکست GirlBoss Radio with Sophia Amoruso

پادکست GirlBoss Radio with Sophia Amoruso

فضای زنانه این پادکست انگلیسی تجاری، هر بانوی بلندپروازی را به شنیدن دعوت می‌کند. مجری خانم این برنامه مصاحبه‌های جذاب و شنیدنی با زنان موفق در عرصه‌های مختلف ترتیب می‌دهد و از آن‌ها می‌خواهد تا رمز موفقیت خود را برای شنوندگان توضیح دهند.

دانلود پادکست GirlBoss Radio with Sophia Amoruso

با زبانشناس پادکست گوش کن و زبان یاد بگیر!

اپلیکیشن زبانشناس میانه خوبی با روش‌های خسته‌کننده ندارد؛ چراکه به اعتقاد تیم حرفه‌ای مجموعه، افراد باید با رعایت اصل غوطه‌وری، انگلیسی و هر زبان دیگری را یاد بگیرند!

به همین دلیل تیم زبانشناس سال‌هاست به‌عنوان یک بستر آموزشی نوین دست‌به‌کار شده‌اند تا بهترین منابع و ابزارهای آموزشی را برای زبان‌آموزان سطوح مختلف آماده کند. از انواع کتاب داستان، فیلم، انیمیشن و سریال‌های جذاب برای آموزش انگلیسی که بگذریم، به بهترین پادکست‌های انگلیسیِ موجود در اپلیکیشن می‌رسیم که هر کدامشان در سطح جهان پرطرفدارند.

پادکست‌ها در زبانشناس

در زبانشناس این پادکست‌های سطح‌بندی شده با لهجه‌های بریتیش و امریکن، از پادکست‌های آقای ای جی هوگ تا پادکست‌های مشهور ESL و British Council همه‌وهمه برای شنیده شدن آماده هستند. کافی است سری به زبانشناس بزنید و از گوش دادن لذت ببرید!

مقاله پیشنهادی:

دانلود پادکست انگلیسی برای آموزش گرامر

سخن آخر

امیدواریم با شنیدن هر یک از پادکست‌های معرفی شده، ضمن آموزش زبان انگلیسی بینش درستی نسبت به امور تجاری و اقتصاد به دست بیاورید. لطفا تجربه خود را از یادگیری زبان با روش گوش دادن به پادکست با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید