چگونه یک دوست انگلیسی‌ زبان پیدا کنیم؟ (15 سایت و اپ دوست یابی)

بعد از خواندن این مقاله، به‌راحتی آب خوردن دوست انگلیسی‌زبان پیدا کنید!

زهرا بهنیا
زهرا بهنیا
۲۲ روز پیش منتشر شد 
چگونه یک دوست انگلیسی‌ زبان پیدا کنیم؟ (15 سایت و اپ دوست یابی).jpg

با یک دوست انگلیسی‌زبان، می‌توانیم مهارت صحبت کردن، نوشتن و درک مطلب را به طرز باورنکردنی بهبود بدهیم، بدون اینکه مجبور باشیم با مطالب خسته‌کننده در آموزش مستقیم سروکله بزنیم. پس پیدا کردن یک دوست انگلیسی‌زبان مزیت‌های بسیاری دارد، به‌شرط آن که راه و روش آن را بشناسیم. این که چگونه یک دوست انگلیسی‌زبان پیدا کنیم؟ موضوعی است که در این مقاله از زبانشناس به سراغ آن رفتیم. پس با ما همراه باشید.

چرا داشتن یک پارتنر انگلیسی‌زبان مهم است؟

قبل از اینکه راه های پیدا کردن یک دوست انگلیسی زبان را معرفی کنیم، بهتر است در همین ابتدا بدانیم اصلا چرا چنین موضوعی در فرایند آموزش زبان مهم است؟ پس در این بخش به برخی از محاسن پیدا کردن دوست انگلیسی‌زبان اشاره کرده ایم:

سرگرم‌کننده شدن فرایند یادگیری

اگر بتوانید یک دوست انگلیسی‌زبان پیدا کنید، حتماً فرایند آموزش با سرعت و شیرینی بیشتری سپری خواهد شد. چرا که صحبت کردن با یک دوست نیتیو اسپیکر هم فال است و هم تماشا. با قرار گرفتن در شرایط یک گفتگوی واقعی، علاوه بر تقویت زبان می‌توانید با فرهنگ دیگر کشورها، روحیات و فرهنگ یکدیگر آشنا شوید و این موضوع بسیار جذاب و سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد.

ملموس شدن زبان جدید

یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که یک دوست انگلیسی‌زبان برای شما به همراه می‌آورد، ملموس شدن قواعد و واژگان در قالب موقعیت‌های مختلف است. زمانی که با دوست خود در مورد موضوعات مختلف صحبت می‌کنید، کم‌کم مجبور به استفاده از دانش زبانی برای انتقال بهتر مقصود خود هستید.

آشنایی با اصطلاحات عامیانه

زمانی که شروع به صحبت با یک دوست انگلیسی‌زبان کنید، خواهید فهمید یک نیتیو اسپیکر چگونه از عبارات و اصطلاحات عامیانه در زندگی روزمره استفاده می‌کند یا به کار بردن قواعد و لغات در موقعیت‌های روزمره چگونه انجام می‌شود، بنابراین طبیعی‌تر و روان‌تر مکالمه خواهید کرد.

افزایش انگیزه و رغبت به یادگیری

وقتی اشتیاق به صحبت کردن با یک دوست انگلیسی‌زبان، عادت روزانه تمرین صحبت کردن را در شما ایجاد کند، احتمال رها کردن آموزش زبان انگلیسی به حداقل می‌رسد.

تقویت تمام مهارت‌های زبان

در یک مکالمه تمام‌عیار که به‌صورت صوتی، تصویری و متنی انجام شود، به‌مرورزمان تقویت هر چهار مهارت زبان انگلیسی ممکن می‌شود.

بهترین وب‌سایت برای پیدا کردن دوست انگلیسی‌زبان

در این بخش تعدادی از بهترین وب‌سایت‌ها برای پیدا کردن دوست انگلیسی‌زبان را معرفی کرده‌ایم:

وب‌سایت Reddit

وب‌سایت Reddit.jpg

وب‌سایت Reddit، یکی از کاربرپسندترین وب‌سایت‌های موجود برای یافتن یک پارتنر انگلیسی‌زبان شناخته می‌شود. این وب‌سایت که دارای تالار گفتگو است با اختصاص دادن بخشی برای بحث و گفتمان، فضای دوستانه و ویژه‌ای برای نیتیواسپیکرهای زبان‌های مختلف فراهم می‌کند.

علاوه بر این پس از ثبت‌نام در این سایت می‌توان مطالبی را در مورد موضوعات مختلف مثل اخبار، بازی، فیلم، کتاب، موضوعات اجتماعی، تناسب‌اندام، غذا و... به‌صورت متنی و تصویری ارسال کرد و از کاربران دیگر رای و نظر دریافت کرد. تنوع موضوعی و افرادی که در این وب‌سایت حضور دارد، دست زبان‌آموزان را برای انتخاب پارتنر زبان حسابی باز می‌گذارد.

وب‌سایت reddit

وب‌سایت Conversation Exchange

وب‌سایت Conversation Exchange.jpg

این وب‌سایت یکی از بهترین بسترهایی است که به کمک آن می‌توانید پارتنر زبان خارجی را متناسب با سطح خود پیدا کنید و مهارت گفتاری و نوشتاری خود را بهتر کنید. نسخه اصلی این وب‌سایت انگلیسی بوده؛ اما امکان تغییر زبان سایت به انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی، چینی، کره‌ای، عربی و ... وجود دارد.

هر فرد با داشتن یک حساب کاربری و پذیرفتن شرایط و قوانین، می‌تواند از این سرویس رایگان استفاده کند؛ قوانینی مثل اینکه هر کاربر باید حداقل 18 سال سن داشته باشد، تنها یک‌بار در این وب‌سایت ثبت‌نام کند و از انتشار محتوای حساس و مغایر با قوانین بپرهیزد.

وب‌سایت conversationexchange

وب‌سایت language share

وب‌سایت language share.jpg

وب‌سایت language share.jpg

با استفاده از این وب‌سایت می‌توانید بدون صرف هزینه‌ای کلان و نشستن سر کلاس به یادگیری زبان واقعی بپردازید. امکان مبادله اطلاعات زبانی و فرهنگی در این وب‌سایت فراهم است و شما می‌توانید از میان افراد زیادی که به دنبال یافتن پارتنر هستند، شخص موردنظر خود را پیدا کنید.

علاوه بر وب‌سایت، کاربران سیستم ios امکان نصب و استفاده از اپلیکیشن language share را در تلفن همراه خود دارند.

وب‌سایت language share

دانلود اپلیکیشن languageshare برای آیفون

وب‌سایت speaking24

وب‌سایت speaking24.jpg

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در این وب‌سایت باید مشخصات فردی خود مانند سن، جنسیت، هدف، سطح، کشور و... را وارد کنید تا ثبت نام شما تکمیل شود.

speaking24.jpg

در ادامه می‌توانید فهرستی از افراد آنلاین که علاقمندی و هدف خود را از مکالمه اعلام کرده‌اند، ببینید و از میان آنها فردی که با هدف آموزشی شما تناسب بیشتری دارند، ارتباط برقرار کنید. این وب‌سایت به طور ویژه برای تقویت مکالمه به زبان خارجی بسیار مفید به نظر می‌رسد.

وب‌سایت speaking24

وب‌سایت fluent in 3 months

وب‌سایت fluent in 3 months.jpg

مؤسس این وب‌سایت از شما دعوت می‌کند تا در یک چالش 90 روزه شرکت کنید و با روش آموزشی او به سطح تسلط خوبی دست پیدا کنید.

از نظر او بهترین راه برای تقویت یک زبان جدید نترسیدن از اشتباه و شروع مکالمه است، او با هدف بالا بردن اعتمادبه‌نفس زبان‌آموزان، انجمنی گسترده از علاقمندان به یادگیری زبان را تاسیس کرده است. آشنایی با فرهنگ‌های دیگر و پیدا کردن دوستان بین‌المللی از ویژگی‌های جذاب این وب‌سایت محسوب می‌شود.

وب‌سایت fluent in 3 months

وب‌سایت easy language exchange

وب‌سایت easy language exchange.jpg

همان‌طور که از نام این وب‌سایت انتظار می‌رود، این وب‌سایت دیگر بستری است که می‌توان به‌سادگی به تبادل دانش و مهارت زبان با یک پارتنر انگلیسی‌زبان پرداخت. حضور هزاران فرد بومی و زبان‌آموزانی که به دنبال یادگیری و تبادل دانش زبانی خود هستند، فرصت خوبی برای یادگیری و افزایش دانش زبانی محسوب می‌شود.

علاوه بر این، در این وب‌سایت امکان خواندن آخرین اخبار جهان و نیز پست‌هایی در مورد موضوعات روز و جذاب وجود دارد. این ویژگی به بهبود درک مطلب و مهارت خواندن نیز کمک زیادی می‌کند.

وب‌سایت easy language exchange

وب‌سایت en.language.exchange

وب‌سایت en.language.exchange.jpg

در این وب‌سایت می‌توانید پارتنر انگلیسی‌زبان خود را بر اساس معیارهایی چون زبان مقصد، سن، جنسیت، کشور و حتی شهر موردنظر خود انتخاب کنید. این وب‌سایت برای تقویت زبان و آشنایی با لهجه‌ها و اصطلاحات عامیانه بسیار کاربردی به حساب می‌آید.

کافی است به پروفایل اعضا سری بزنید تا بر اساس هدف آموزشی خود همراه مناسبی برای یادگیری پیدا کنید. در این وب‌سایت علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی، می‌توانید از یادگیری سایر زبان‌ها مثل کره‌ای، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی و ... نیز لذت ببرید.

وب‌سایت en.language.exchange

وب‌سایت DISCORD

وب‌سایت DISCORD.jpg

اگر از عاشقان دنیای گیم هستید، وب‌سایت DISCORD یکی از بهترین گزینه‌ها برای پیدا کردن دوست انگلیسی‌زبان خواهد بود. این وب‌سایت یکی از پلتفرم‌های کاملاً رایگان برای برقراری ارتباط بین افراد به‌ویژه گیمرهاست.

البته امکانات و ویژگی‌های جالب این وب‌سایت تنها برای گیمرها جذاب نیست، چرا که امکان چت کردن به‌صورت گروهی آن هم به شکل متنی، صوتی و تصویری در آن وجود دارد و ازاین‌جهت می‌توان شباهت‌هایی بین آن و سایر پلتفرم‌ها مثل اسکایپ و تیم اسپیک یافت.

علاوه بر وب‌سایت، امکان دسترسی به دیسکورد از طریق اپلیکیشن در سیستم‌عامل‌های اندروید و ios فراهم است.

وب‌سایت discord

دانلود اپلیکیشن discord برای آیفون

دانلود اپلیکیشن discord برای اندروید

وب‌سایت lingo globe

وب‌سایت lingo globe.jpg

برای ثبت‌نام در این وب‌سایت، مشخصات، زبان مادری، سطح فعلی و زبان موردنظر را انتخاب کنید تا بتوانید با یادگیرندگان زبان‌های مختلف در ارتباط باشید. در این وب‌سایت هم می‌توانید به تبادل دانش زبان مادری خود با بومی‌های دیگر زبان‌ها بپردازید. مثلاً شما به او فارسی یاد دهید و در عوض او به بهبود مهارت‌های شما کمک کند. با این روش دو سر بُرد، قطعاً لحظات هیجان‌انگیزی را تجربه خواهید کرد.

وب‌سایت lingo globe

وب‌سایت penpalworld

یکی دیگر از ایده‌آل‌ترین وب‌سایت‌های پیدا کردن پارتنر زبان خارجی، وب‌سایت penpalworld است. در این وب‌سایت هم می‌توانید با وارد کردن مشخصات خود، پروفایل کاربری خود را تشکیل دهید و برای افرادی که متناسب با هدف آموزشی شما هستند، ارتباط برقرار کنید. با استفاده منظم از این وب‌سایت می‌توانید مهارت مکالمه خود را به طور چشمگیری افزایش دهید.

وب‌سایت penpalworld

وب‌سایت penpalworld.jpg

پیدا کردن دوست انگلیسی‌زبان از شبکه‌های اجتماعی

یکی دیگر از راه‌های پیدا کردن پارتنر انگلیسی‌زبان، استفاده از شبکه‌های اجتماعی مثل FACEBOOK، YOUTUBE و... است. کافی است تنها بخشی از زمان خود را در کانال‌ها و پیج‌های آموزش زبان اصلی بگذرانید. در بخش کامنت‌ها و پست‌های آموزشی، معمولاً افرادی در سطوح مختلف را پیدا می‌کنید که آنها هم تمایل به یادگیری بهتر زبان دارند. اگرچه ممکن است این افراد نیتیواسپیکر نباشند، اما می‌توانند به پیشبرد اهداف و بهبود مهارت‌های شما کمک کنند.

بهترین اپلیکیشن برای پیدا کردن پارتنر انگلیسی زبان

در ادامه به معرفی بهترین اپلیکیشن‌هایی پرداختیم که امکان پیدا کردن دوست انگلیسی‌زبان از طریق آن‌ها بسیار راحت است.

اپلیکیشن tandem

امتیاز در اپ‌استور: 4/6

امتیاز در گوگل‌پلی: 4/3

اپلیکیشن  tandem.jpg

با اپلیکیشن tandem می‌توانید با افراد بسیاری از سراسر جهان ارتباط برقرار کرده و برای یادگرفتن بیش از 150 زبان، پارتنر بومی زبان داشته باشید. برای این کار می‌توانید از روی مشخصات افراد حاضر در اپلیکیشن بهترین فرد را برای تقویت زبان پیدا کنید. سپس از طریق طرح موضوعات و مکالمات سرگرم‌کننده زبان جدیدی را یاد بگیرید. همچنین در این اپلیکیشن امکان تصحیح املای هر کلمه وجود دارد.

دانلود اپلیکیشن tandem برای اندروید

دانلود اپلیکیشن tandem برای آیفون

اپلیکیشن Speaky – Language Exchange

امتیاز در اپ‌استور: 4/6

امتیاز در گوگل‌پلی: 3/3

اپلیکیشن Speaky – Language Exchange.jpg

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید به کمک آن آموخته‌های خود را تثبیت کنید و مطالب جدیدتری بیاموزید، استفاده از اپلیکیشن پرطرف‌دار speaky است. در این اپلیکیشن امکان ارتباط با بومی زبان‌های بیش از 180 کشور جهان، به‌صورت کاملاً رایگان وجود دارد.

پس از تعیین سطح فعلی خود، قادر خواهید بود یک پارتنر عالی پیدا کنید و از افرادی که زبان مادری آنها مطابق با زبان مورد نظر شماست، استفاده کنید. در این اپلیکیشن نیز امکان تصحیح متن و یادگیری لغات و گرامر وجود دارد.

دانلود Speaky برای اندروید

دانلود Speaky برای آیفون

اپلیکیشن hello talk

امتیاز در اپ‌استور: 4/7

امتیاز در گوگل‌پلی: 4/9

اپلیکیشن hello talk.jpg

حضور ده‌ها میلیون زبان‌آموز و افراد بومی زبان، این اپلیکیشن را تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین انجمن‌های یادگیری زبان‌های جدید کرده است. در این بستر قدرتمند امکان پیدا کردن پارتنر مناسب و گفت‌وگوی متنی، صوتی و تصویری وجود دارد، بنابراین زبان‌آموزان بیش از 150 زبان زنده دنیا می‌توانند از این طریق به روان‌تر شدن مکالمه و سایر مهارت‌های خود بپردازند.

از دیگر امکانات بی‌نظیر اپلیکیشن hello talk، امکان تصحیح املای لغات، مکالمه، ترجمه لغات و تلفظ واژگان است. این ویژگی نرم‌افزار به شما کمک می‌کند تا با اعتمادبه‌نفس بیشتری ارتباط برقرار کنید و در رساندن منظور واقعی خود کمتر به اشتباه بیفتید.

همچنین امکان پست کردن مطالب مختلف در hello talk فراهم است و این هم راه دیگری برای ارتباط با افراد جدید است؛ چراکه می‌توان با کامنت گذاشتن در پست‌ها و پاسخ دادن به کامنت سایرین هم درگیری بیشتری با زبان داشته باشید.

دانلود اپلیکیشن hello talk برای اندروید

دانلود اپلیکیشن hello talk برای آیفون

اپلیکیشن Hi Native

امتیاز اپ‌استور: 4/7

امتیاز گوگل‌پلی: 4/5

اپلیکیشن Hi Native.jpg

آنچه اپلیکیشن Hi Native را تبدیل به بستری تعاملی و ایده‌آل برای کاربرانی با علاقمندی مشابه می‌کند، امکان پرسش‌وپاسخ بین زبان‌آموزان و بومیان بیش از 170 کشور جهان است. با این امکان زبان‌آموزان می‌توانند به طور دقیق‌ و واقعی‌تری به آموزش زبان بپردازند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

مثلاً اگر در مورد لهجه منطقه یا تلفظ کلمه خاصی سوالی داشته باشید، می‌توانید سوال خود را به‌صورت صوتی ارسال کنید تا افراد بومی پاسخ بدهند. همچنین در این اپلیکیشن امکان ارسال عکس وجود دارد و این ویژگی گاهی برای انتقال منظور زبان‌آموزان، آن هم به شکل تصویری مؤثرتر واقع می‌شود.

دانلود اپلیکیشن Hi Native برای اندروید

دانلود اپلیکیشن Hi Native برای آیفون

پیدا کردن حریف تمرینیِ قوی در تالار زبانشناس !

یکی از امکانات ویژه اپلیکیشن زبانشناس، ایجاد انجمنی گسترده از افراد فارسی‌زبان است که همگی یک هدف را دنبال می‌کنند، هدف مشترک اعضای تالار زبانشناس تقویت زبان انگلیسی و کمک به دیگر زبان‌آموزان حاضر در این بستر است.

اعضای تالار زبانشناس می‌توانند با ارسال درخواست پارتنر هم سطح، با زبان‌آموزان دیگر ارتباط برقرار کنند. تنها کافی است فرم مشخصات شامل سطح فعلی شما، سطح موردنظر پارتنر، اطلاعات تماس، موضوع مشارکت (مکالمه، تمرین روزانه و...)، جنسیت و توضیحات اضافی مثل علاقمندی خود را در تالار زبانشناس آگهی کنند تا پارتنر موردنظر را پیدا کنند. برای ارسال درخواست پارتنر وارد لینک زیر شوید:

https://talk.zabanshenas.com/t/topic/13484

در تالار گفتگوی زبانشناس، کسانی که به‌صورت خودخوان در حال یادگیری هستند می‌توانند سوالات خود را از سایر زبان‌آموزان و اساتید بپرسند و پاسخ سوال خود را دریافت کنند یا اگر از سطح دانش خوبی برخوردارند به سوالات سایر اعضا پاسخ دهند. شرکت در چالش‌های زبان‌آموزی زبانشناس نیز جنب‌وجوش و انگیزه خوبی برای رقابت با سایر اعضا ایجاد می‌کند.

تعمیرگاه زبان‌شناس.jpg

بنابراین زبانشناس، مکانی برای پیشرفت جمعی و همیاری تمامی کسانی است که به یادگیری زبان جدید علاقمند هستند، پس از این فرصت ویژه غفلت نکنید.

نکات مهم در مورد پیدا کردن دوست انگلیسی‌زبان

پس از اینکه دانستیم چگونه در خارج از کشور دوست پیدا کنیم، بهتر است برای استفاده حداکثری از این فرصت نکاتی را در نظر بگیرید:

  • از اشتباه کردن نترسید، قرار نیست به زبان جدید هم مثل زبان مادری مسلط باشید. در مسیر بهتر شدن، اشتباه و تصحیح اشتباه امری اجتناب‌ناپذیر است.

  • برای استفاده بهینه از وقت، انرژی و فرصت پیش‌آمده سعی کنید یک برنامه‌ریزی منظم با پارتنر خود طراحی کنید. در این برنامه‌ریزی زمان‌های خالی، زمان شروع و اتمام مکالمه، موضوعات و نکات مهم را بررسی کنید تا کمتر درگیر حاشیه شوید.

  • اگر کسی هستید که بازخوردهای گاه‌وبیگاهِ طرف مقابل موجب آشفتگی ذهنی و پایین آمدن اعتمادبه‌نفس شما می‌شود، به‌صورت شفاف در مورد نحوه بازخورد دادن صحبت کنید. می‌توانید از پارتنر خود بخواهید فقط در انتهای هر مکالمه نکات را به‌صورت کتبی یا شفاهی به شما یادآور شود.

  • نکات، جملات، اصطلاحات جدید را یادداشت کنید و سعی کنید شما هم در موقعیتهای مختلف استفاده کنید و از یادگیری زبان به شکل ملموس‌تری لذت ببرید.

  • قبل از شناخت و اعتماد کافی، از دادن هرگونه اطلاعات اضافی مثل اطلاعات مالی، شخصی، تماس و ... یا ملاقات حضوری بپرهیزید.

علاوه بر اپلیکیشن‌های معرفی شده در این مطلب، با مراجعه به مقالات زیر می‌توانید برای تقویت انواع مهارت‌های زبانی خود برنامه مشخصی داشته باشید:

18 اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی که یادگیری شما را متحول می‌کند!

33 اپلیکیشن برتر آموزش زبان انگلیسی برای آیفون

سخن آخر

اگرچه پیدا کردن دوستی که زبان مادری‌اش انگلیسی است بسیار ایده‌آل و جذاب به حساب می‌آید، اما الزامی نیست؛ چرا که در کشورهای مختلف افراد زیادی در حال یادگیری زبان جدید و به دنبال پیدا کردن دوستی برای تمرین بیشتر هستند. ارتباط گرفتن با چنین افرادی نه تنها خالی‌ازلطف نیست، بلکه یک راه سرگرم‌کننده و مؤثر برای یادگیر نکات جدید و مرور دانسته‌هاست. حالا اگر ما از شما بپرسیم چگونه یک دوست انگلیسی‌زبان پیدا کنیم، شما چه پیشنهادی دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید