ماه های سال به انگلیسی

ماه های سال به انگلیسی + فرمول حفظ کردنشان

تاریخ و زمان، جز جدایی‌ناپذیر زندگی ماست. بچه‌ها حتی قبل از رسیدن به مدرسه، اسم ماه‌ها و زمان را یاد می‌گیرند. برای یاد گرفتن یک زبان دیگر هم، از اولین چیزهایی که باید بلد باشید، اسم ماه‌هاست. اسم ماه های سال به انگلیسی یکی از کاربردی‌ترین اطلاعاتی است که هر جایی به کارتان می‌آید، حتی اگر نیاز به یادگیری زبان انگلیسی نداشته باشید. اگر حوصله خواندن متن را ندارید، پیشنهاد می‌کنم ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

ماه های سال به انگلیسی

متاسفانه باید بگوییم ماه های سال به انگلیسی ، هیچ ارتباط، فامیلی و دوستی‌ای با ماه‌های فارسی ندارند. یعنی شما برای آموزش ماه های میلادی، با یک تقویم کاملاً جدید روبه‌رو هستید. تقویمی که نه اسم ماه‌هایش با تقویم فارسی یکی است، نه سر و ته ماه و نه حتی سر و ته سال‌هایش شباهتی به سال‌ها و ماه‌های فارسی دارند. با این حال نگران نباشید، زبان‌شناس این‌جاست تا برای یادگیری ماه های میلادی به انگلیسی با ترجمه فارسی و تلفظ کمک‌تان کند. تقویم فارسی را یک گوشه‌ی ذهن‌تان بگذارید توی کشو و برای آشنایی با تقویم جدید با ما همراه شوید.

ماه های میلادی

ماههای سال به انگلیسی را بشناسید

در قدم اول، باید ماه های سال به انگلیسی را بشناسید، فصل، ترتیب، شروع و پایان‌شان را بدانید:

ژانویه (January)

اولین ماه میلادی، ژانویه نام دارد. اما اشتباه نکنید، این ماه از اول فرودین شروع نمی‌شود. ژانویه مصادف است با ۱۱ دی تا ۱۱ بهمن. اسم ماه اول سال میلادی، از ژانوس، خدای آغاز در روم باستان گرفته شده است. این ماه دو تلفظ آمریکایی و بریتانیایی دارد:

آمریکایی: dʒænjuːˌeriˈ/

بریتانیایی: dʒænjʊriˈ/

فوریه (February)

فوریه، دومین ماه انگلیسی است. ماهی که در ایران، ۱۲ بهمن شروع می‌شود و ۹ اسفند به پایان می‌رسد. فوریه کلمه‌ای فرانسوی است که معنای پالایش و تطهیر می‌دهد. تلفظ دومین ماه از ماه‌های سال به انگلیسی ، به صورت زیر است:

آمریکایی: /febjəˌweriˈ/

بریتانیایی: /febjʊəriˈ/

مارس (March)

مارس، سومین ماه از سال میلادی است. این ماه ۳۱ روزه در سال شمسی، مقارن است با ۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین. ماه مارس هم نامش را از یونان و ارس، خدای جنگ وام گرفته است.

آمریکایی:   /mɑːrt͡ʃˈ/

بریتانیایی: /mɑːt͡ʃ/

آوریل (April)

چهارمین ماه از ماههای سال به انگلیسی ، آوریل است. ماهی ۳۰ روزه که در تقویم ما، از ۱۲ فروردین شروع می‌شود و در ۱۰ اردیبهشت به پایان می‌رسد.

آمریکایی:  /eɪprəlˈ/

بریتانیایی: /eɪprəlˈ/

می (May)

و اما ماه پنجم میلادی، می نام دارد. این ماه از ۱۱ اردیبهشت شروع می‌شود و در ۱۰ خرداد به پایان می‌رسد. می نامش را از ایزد بانوی یونان دارد.

آمریکایی: /meɪˈ/

بریتانیایی: /meɪ/

جوئن (June)

ششمین ماه در تقویم میلادی را جوئن صدا می‌زنند. ماهی که از ۱۱ خرداد شروع می‌شود و ۹ تیر جایش را به ماه بعدی می‌دهد. ماه ژوئن از یونو، خدای ازدواج در یونان الهام گرفته شده است.

آمریکایی:  /dʒuːn’/

بریتانیایی:  /dʒuːn/

جولای (July)

جولای، اسم هفتمین ماه از ماههای سال به انگلیسی است. ماه هفتم پیروان تقویم میلادی، از ۱۰ تیر شروع می‌شود و در ۹ مرداد جایش را به ماه هشتم می‌دهد. نام جولای را سنای روم برای بزرگداشت ژولیس سزار انتخاب کرد.

آمریکایی: /dʒuːˈlaɪˌ/

بریتانیایی: /dʒuːˈlaɪ/

اوت (August)

ماه هشتم در تقویم میلادی را اوت یا آگوست صدا می‌کنند. ماهی که بر خلاف ماه هشتم شمسی، در فصل تابستان قرار دارد و از ۱۰ مرداد تا ۹ شهریور طول می‌کشد.

سپتامبر (September)

نهمین ماه تقویم میلادی سپتامبر ماه دارد. ماهی که در تقویم ما از ۱۰ شهریور شروع می‌شود و تا ۸ مهر ادامه پیدا می‌کند.

آمریکایی:  /sepˈtembər/

بریتانیایی: /sepˈtembə/

اکتبر (october)

اکتبر در تقویم میلادی، اسم ماه دهم سال است. اکتبر از ۹ مهرماه شروع می‌شود و در ۹ آبان تا سال دیگر خداحافظی می‌کند. نام اکتبر از فارسی دری برگرفته شده است.

آمریکایی: /ɒkˈtoʊbə/

بریتانیایی:  /ɒkˈtəʊbə/

نوامبر (november)

ماه یازدهم و یکی مانده به آخر از ماه های سال به انگلیسی را نوامبر صدا می‌کنند. ماهی که در تقویم شمسی از ۱۰ آبان شروع می‌شود و ۹ آذر خداحافظی می‌کند.  نوامبر نیز نامش را از روم باستان دارد.

آمریکایی: /noʊˈvembə/

بریتانیایی: /nəʊˈvembə/

دسامبر (December)

و در نهایت آخرین ماه، ماه پایانی سال میلادی، دسامبر نام دارد. دسامبر از ۱۰ آذر تا ۱۰ تیر طول می‌کشد و سال را تمام می‌کند.

آمریکایی: /dəˈsembər/

بریتانیایی: /dɪˈsembə/

این شما و این فصل‌ های سال به انگلیسی

بعد از شناختن ماه‌‌ها، بهتر است فصل‌ها را هم بشناسید و بدانید هر ماه در دل کدام فصل قرار گرفته است؛ به‌طور کلی فصل‌ها در زبان انگلیسی به این صورت هستند.

فصل های سال

بهار (Spring)

شامل ماه‌های:

March

April

May

تابستان (Summer)

شامل ماه‌های:

June

July

August

پاییز (Autumn)

شامل ماه‌های:

September

October

November

زمستان (Winter)

شامل ماه‌های:

December

January

February

حفظ کردن ماه های سال به انگلیسی ، مسئله این است

خب، تا این‌جای مقاله، با ماه های سال به انگلیسی همراه با تلفظ آشنا شدید. اما از جایی که تقویم میلادی و تقویم شمسی کوچکترین تفاهمی ندارد، نه شروع و انتهای سال‌شان یکی است، نه شروع و انتهای ماه‌شان و نه ترتیب‌ ماه‌ها در فصل‌های مختلف، حفظ کردن اسم ماه های سال به انگلیسی ممکن است در نگاه اول کمی سخت باشد.

به هر حال شما باید این قورباغه را نوش جان کنید؛ بدون تاریخ و زمان نمی‌شود زندگی کرد. همچنین تقویم میلادی در بسیاری از کشورهای دنیا حکومت می‌کند. با این حال نگران نباشید، زبانشناس برای‌تان پیشنهادهایی برای حفظ ماه های سال به انگلیسی دارد.

تکنیک هایی برای حفظ ماه های سال به انگلیسی

شعر

شعر همیشه یکی از ابزارهای آموزشی جذاب است که جایگاه خودش را داخل ذهن افراد پیدا می‌کند. برای حفظ کردن ماه‌های میلادی هم کافی‌ست تنها یک بیت شعر یاد بگیرید:

جام فـرهاد منم، آتش مجنـون جگـرم

جوی آب سحرم، وقت نوای دگرست

اول تمام کلمات این بیت، به ترتیب اسم ماه های سال به انگلیسی است.

جام January                

فرهاد February

منم March

آتش April           

مجنون May         

جگرم June 

جوی July

  آب August 

سحرم September

وقت October                   

نوا November                             

دگرست December

انگشتان دست

بله، درست خوانده‌اید؛ برای حفظ اسم ماههای سال به انگلیسی، می‌توانید از دوازده بند انگشت‌تان کمک بگیرید و ماه‌ها را در ذهن‌تان سه‌تا سه‌تا روی چهار انگشتتان حک کنید. دست‌ها علاوه بر هزاران کاری که در طول روز می‌کنند، می‌توانند یک جدول قابل حمل و در دسترس هم باشند، ماه‌های میلادی را روی بندهای انگشت‌تان تصور کنید.

لب کلام

اگر از زبانشناس می‌شنوید، در این زمینه‌ها هیچ‌چیز مثل تمرین نمی‌تواند کمک‌تان کند. اسم ماه های سال به انگلیسی از اطلاعاتی است که نمی‌توانید از زیر حفظ کردنش قسر در بروید. بنابراین می‌توانید از تکنیک‌های گفته شده استفاده کنید.

در این مقاله از زبانشناس با اسم ماه های سال به انگلیسی با تلفظ و ویژگی‌های شخصی‌شان آشنا شدید. حالا نوبت شماست که با تمرین کردن این اطلاعات را در گوشه‌ای از مغزتان ذخیره کنید تا وقت نیاز آماده باشد.

3 دیدگاه دربارهٔ «ماه های سال به انگلیسی + فرمول حفظ کردنشان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *