ماه های سال به انگلیسی به ترتیب + تلفظ و فرمول حفظ کردنشان

ماه های میلادی را نمی‌توانید حفظ کنید؟ در این مقاله همه‌ی ماه های سال را به انگلیسی معرفی کرده‌ایم و فرمولی برای حفظ کردنشان برایتان گفته‌ایم.

52f6ddb76ca7068dcd09f50e68cffe4e.jpeg
رضا زکی زاده
ماه گذشته آپدیت شد 
ماه و تقویم

تاریخ و زمان، جز جدایی‌ناپذیر زندگی ماست. بچه‌ها حتی قبل از رسیدن به مدرسه، اسم ماه‌ها و زمان را یاد می‌گیرند. برای یاد گرفتن یک زبان دیگر هم، از اولین چیزهایی که باید بلد باشید، اسم ماه‌هاست. اسم ماه های سال به انگلیسی یکی از کاربردی‌ترین اطلاعاتی است که هر جایی به کارتان می‌آید، حتی اگر نیاز به یادگیری زبان انگلیسی نداشته باشید. اگر حوصله خواندن متن را ندارید، پیشنهاد می‌کنم جدول و ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

ماه های سال به انگلیسی (میلادی)معادل فارسی (شمسی)
January۱۱ دی تا ۱۱ بهمن (۳۱ روز)
February۱۲ بهمن تا ۹ اسفند (۲۸ روز در سال عادی و ۲۹ روز در سال کبیسه)
March۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین (۳۱ روز)
April۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت (۳۰ روز)
May۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد (۳۱ روز)
June۱۱ خرداد تا ۹ تیر (۳۰ روز)
July۱۰ تیر تا ۹ اَمرداد (۳۱ روز)
August۱۰ اَمرداد تا ۹ شهریور (۳۱ روز)
September۱۰ شهریور تا ۸ مهر (۳۰ روز)
October۹ مهر تا ۹ آبان (۳۱ روز)
November۱۰ آبان تا ۹ آذر (۳۰ روز)
December۱۰ آذر تا ۱۰ دی (۳۱ روز)

متاسفانه باید بگوییم ماه های سال به انگلیسی ، هیچ ارتباط، فامیلی و دوستی‌ای با ماه‌های فارسی ندارند. یعنی شما برای آموزش ماه های میلادی، با یک تقویم کاملاً جدید روبه‌رو هستید. تقویمی که نه اسم ماه‌هایش با تقویم فارسی یکی است، نه سر و ته ماه و نه حتی سر و ته سال‌هایش شباهتی به سال‌ها و ماه‌های فارسی دارند. با این حال نگران نباشید، زبان‌شناس این‌جاست تا برای یادگیری ماه های میلادی به انگلیسی با ترجمه فارسی و تلفظ کمک‌تان کند. تقویم فارسی را یک گوشه‌ی ذهن‌تان بگذارید توی کشو و برای آشنایی با تقویم جدید با ما همراه شوید.

ماههای سال به انگلیسی را بشناسید

در قدم اول، باید ماه های سال به انگلیسی را بشناسید، فصل، ترتیب، شروع و پایان‌شان را بدانید:

ژانویه

ژانویه (January)

اولین ماه میلادی، ژانویه نام دارد. اما اشتباه نکنید، این ماه از اول فرودین شروع نمی‌شود. ژانویه مصادف است با ۱۱ دی تا ۱۱ بهمن. اسم ماه اول سال میلادی، از ژانوس، خدای آغاز در روم باستان گرفته شده است. این ماه دو تلفظ آمریکایی و بریتانیایی دارد:

آمریکایی: dʒænjuːˌeriˈ/
بریتانیایی: dʒænjʊriˈ/
february.png

فوریه (February)

فوریه، دومین ماه انگلیسی است. ماهی که در ایران، ۱۲ بهمن شروع می‌شود و ۹ اسفند به پایان می‌رسد. فوریه کلمه‌ای فرانسوی است که معنای پالایش و تطهیر می‌دهد. تلفظ دومین ماه از ماه‌های سال به انگلیسی ، به صورت زیر است:

آمریکایی: /febjəˌweriˈ/
بریتانیایی: /febjʊəriˈ/
march.png

مارس (March)

مارس، سومین ماه از سال میلادی است. این ماه ۳۱ روزه در سال شمسی، مقارن است با ۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین. ماه مارس هم نامش را از یونان و ارس، خدای جنگ وام گرفته است.

آمریکایی: /mɑːrt͡ʃˈ/
بریتانیایی: /mɑːt͡ʃ/
april.png

آوریل (April)

چهارمین ماه از ماههای سال به انگلیسی ، آوریل است. ماهی ۳۰ روزه که در تقویم ما، از ۱۲ فروردین شروع می‌شود و در ۱۰ اردیبهشت به پایان می‌رسد.

آمریکایی: /eɪprəlˈ/
بریتانیایی: /eɪprəlˈ/
may.png

می (May)

و اما ماه پنجم میلادی، می نام دارد. این ماه از ۱۱ اردیبهشت شروع می‌شود و در ۱۰ خرداد به پایان می‌رسد. می نامش را از ایزد بانوی یونان دارد.

آمریکایی: /meɪˈ/
بریتانیایی: /meɪ/
june.png

جوئن (June)

ششمین ماه در تقویم میلادی را جوئن صدا می‌زنند. ماهی که از ۱۱ خرداد شروع می‌شود و ۹ تیر جایش را به ماه بعدی می‌دهد. ماه ژوئن از یونو، خدای ازدواج در یونان الهام گرفته شده است.

آمریکایی: /dʒuːn’/
بریتانیایی: /dʒuːn/
july.png

جولای (July)

جولای، اسم هفتمین ماه از ماههای سال به انگلیسی است. ماه هفتم پیروان تقویم میلادی، از ۱۰ تیر شروع می‌شود و در ۹ مرداد جایش را به ماه هشتم می‌دهد. نام جولای را سنای روم برای بزرگداشت ژولیس سزار انتخاب کرد.

آمریکایی: /dʒuːˈlaɪˌ/
بریتانیایی: /dʒuːˈlaɪ/
august.png

اوت (August)

ماه هشتم در تقویم میلادی را اوت یا آگوست صدا می‌کنند. ماهی که بر خلاف ماه هشتم شمسی، در فصل تابستان قرار دارد و از ۱۰ مرداد تا ۹ شهریور طول می‌کشد.

آمریکایی: /ˈɑː.ɡəst/
بریتانیایی: /ˈɔː.ɡəst/
september.png

سپتامبر (September)

نهمین ماه تقویم میلادی سپتامبر ماه دارد. ماهی که در تقویم ما از ۱۰ شهریور شروع می‌شود و تا ۸ مهر ادامه پیدا می‌کند.

آمریکایی: /sepˈtembər/
بریتانیایی: /sepˈtembə/
october.png

اکتبر (october)

اکتبر در تقویم میلادی، اسم ماه دهم سال است. اکتبر از ۹ مهرماه شروع می‌شود و در ۹ آبان تا سال دیگر خداحافظی می‌کند. نام اکتبر از فارسی دری برگرفته شده است.

آمریکایی: /ɒkˈtoʊbə/
بریتانیایی: /ɒkˈtəʊbə/
november.png

نوامبر (november)

ماه یازدهم و یکی مانده به آخر از ماه های سال به انگلیسی را نوامبر صدا می‌کنند. ماهی که در تقویم شمسی از ۱۰ آبان شروع می‌شود و ۹ آذر خداحافظی می‌کند. نوامبر نیز نامش را از روم باستان دارد.

آمریکایی: /noʊˈvembə/
بریتانیایی: /nəʊˈvembə/
december.png

دسامبر (December)

و در نهایت آخرین ماه، ماه پایانی سال میلادی، دسامبر نام دارد. دسامبر از ۱۰ آذر تا ۱۰ دی طول می‌کشد و سال را تمام می‌کند.

آمریکایی: /dəˈsembər/
بریتانیایی: /dɪˈsembə/

حفظ کردن ماه های سال به انگلیسی

خب، تا این‌جای مقاله، با ماه های سال به انگلیسی همراه با تلفظ آشنا شدید. اما از جایی که تقویم میلادی و تقویم شمسی کوچکترین تفاهمی ندارد، نه شروع و انتهای سال‌شان یکی است، نه شروع و انتهای ماه‌شان و نه ترتیب‌ ماه‌ها در فصل‌های مختلف، حفظ کردن اسم ماه های سال به انگلیسی ممکن است در نگاه اول کمی سخت باشد.

به هر حال شما باید این قورباغه را نوش جان کنید؛ بدون تاریخ و زمان نمی‌شود زندگی کرد. همچنین تقویم میلادی در بسیاری از کشورهای دنیا حکومت می‌کند. با این حال نگران نباشید، زبانشناس برای‌تان پیشنهادهایی برای حفظ ماه های سال به انگلیسی دارد.

تکنیک هایی برای حفظ ماه های سال به انگلیسی

شعر

شعر همیشه یکی از ابزارهای آموزشی جذاب است که جایگاه خودش را داخل ذهن افراد پیدا می‌کند. برای حفظ کردن ماه‌های میلادی هم کافی‌ست تنها یک بیت شعر یاد بگیرید:

جام فـرهاد منم، آتش مجنـون جگـرم

جوی آب سحرم، وقت نوای دگرست

اول تمام کلمات این بیت، به ترتیب اسم ماه های سال به انگلیسی است.

جام January

فرهاد February

منم March

آتش April

مجنون May

جگرم June

جوی July

آب August

سحرم September

وقت October

نوا November

دگرست December

انگشتان دست

بله، درست خوانده‌اید؛ برای حفظ اسم ماههای سال به انگلیسی، می‌توانید از انگشتانتان کمک بگیرید و ماه‌ها را در ذهن‌تان سه‌تا سه‌تا روی چهار انگشتتان حک کنید. دست‌ها علاوه بر هزاران کاری که در طول روز می‌کنند، می‌توانند یک جدول قابل حمل و در دسترس هم باشند، ماه‌های میلادی را روی بندهای انگشت‌تان تصور کنید.

all_months_i_order_learning_tips_5.png

لب کلام

اگر از زبانشناس می‌شنوید، در این زمینه‌ها هیچ‌چیز مثل تمرین نمی‌تواند کمک‌تان کند. اسم ماه های سال به انگلیسی از اطلاعاتی است که نمی‌توانید از زیر حفظ کردنش قسر در بروید. بنابراین می‌توانید از تکنیک‌های گفته شده استفاده کنید.

در این مقاله از زبانشناس با اسم ماه های سال به انگلیسی با تلفظ و ویژگی‌های شخصی‌شان آشنا شدید. حالا نوبت شماست که با تمرین کردن این اطلاعات را در گوشه‌ای از مغزتان ذخیره کنید تا وقت نیاز آماده باشد. راستی اگر می‌خواهید با هفته‌های انگلیسی هم آشنا شوید، توصیه می‌کنیم مقاله روزهای هفته به انگلیسی را مطالعه نمایید.

سوالات متداول

ماه آگوست یا اوت یا به انگلیسی August، همان ماه مرداد شمسی است.

ماه ها در انگلیسی به ترتیب زیر هستند: 1- January 2- February 3- March 4- April 5- May 6- June 7- July 8- August 9- September 10- october 11- november 12- December

نوامبر یازدهمین ماه میلادی است که از 10 آبان شروع شده و تا 9 آذر ادامه دارد.

فوریه دومین ماه از ماه‌های میلادی است که از 12 بهمن شروع شده و 9 اسفند به پایان می‌رسد.

اکتبر نهمین ماه از ماه های میلادی است که 9 مهر شروع شده و 9 آبان به پایان می‌رسد.

ژانویه یا همان January، اولین ماه از تقویم میلادی است.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

سپهر

۲۴ شهریور ۱۴۰۱

آموزش فوق العاده زیبا و کاربردی.رمزی که آموزش دادید برای یادگیری خیلی کمکم کرد.ممنون از سایت خوبتون.موفق باشید

ماندانا رجبی

۶ شهریور ۱۴۰۰

عالی عالی بود . من مدرس هستم و این شعر شما خیلی به شاگردام کمک میکنه

رضا زکی زاده

۱۰ شهریور ۱۴۰۰

خوشحالیم که تونستیم کمکی براتون کرده باشیم ماندانا خانوم