تکنیک سایه چیه و چه کمکی میکنه؟

تکنیک سایه چیه و چه کمکی میکنه؟

تکینک سایه زدن چیه؟

تکنیک سایه یعنی شما همزمان که دارید فایل صوتی رو گوش میدید باهاش بخونید. هرچی میاد تو گوشت همون رو تکرار کنی. بدون دکمه‌ی توقف، بدون اینکه صبر کنی و…

مثل همخوانی با آهنگ. وقتی گوش میدی با خواننده میخونی.

بهتر سایه بزن- قدم بزن

برای دریافت بهترین بازده از تکنیک سایه نیازه که قدم بزنید. بازده تکنیک سایه درحالت ایستاده، آروم قدم زدن و تند راه رفتن متفاوته و بسته به سرعت قدم زدن بازده بیشتری دریافت میکنید. یعنی اینکه اگه سریع راه برید و سایه رو انجام بدید به نسبت آروم راه رفتن و ایستاده و یا نشسته نتیجه‌ی بهتری خواهید داشت.

بهتر سایه بزن – ژست بدنی

برای سایه زدن نیازه که ژست بدنی سفتی به خودت بگیری. یعنی اینکه سینه سپر باشه، شونه‌ها رو به سمت عقب هل بده و سرتو بالا بگیر. تو این حالت سایه زدن هم انرژی شما رو بالا نگه میداره و هم صدا از درون سینه و حنجره ‌تون بهتر خارج میشه.

بهتر سایه بزن – بدون موسیقی

صدایی که گوش میدی باید خالی از آهنگ باشه تا بتونی دقیقا صدای گوینده رو متوجه شی و دقیقا اون رو ارائه بدی.

بهتر سایه بزن – محیط اطراف

قدم زدن در محیط‌های مختلف امکان پذیره، شما میتونی حتی روی تردمیل هم قدم بزنی و تکنیک سایه رو اجرا کنی ولی پیشنهاد پروفسور آرگیلیز (سازنده‌ی این تکنیک) اینه که به بیرون بری و در محیطی باز تکنیک سایه رو اجرا کنی. چرا که محیط باز، هوای تازه به ریه‌هات میده و بودن در محیطی باز موجب میشه بهتر به موضوع تمرکز کنی. ایشون به این موضوع اشاره کردند که خودشون ترجیح میدن جایی رو پیدا کنند که زیاد شلوغ نباشه و راحت تکنیک سایه رو انجام بدن ولی اگه تو جای شلوغ هم سایه زده بشه خاصیت‌های خودش رو مثل افزایش اعتماد به نفس و مکالمه در محیط اطراف رو میتونه به زبان آموز ارائه بده.

خواص تکنیک سایه چیه؟

۱.شنیدن فعالانه‌ی درس

۲.تقویت تلفظ و سلاست زبانی

۳.ارائه‌ی بهتر درس- چرا که بلند حرف میزنید

۴.یادگیری بهتر ساختار و واژگان

شایعات تکنیک سایه

خیلیا فکر میکنن تکنیک سایه برای تقویت مکالمه‌ست.نه! اینطور نیست. شما با تکنیک سایه مکالمه‌ت بهتر نمیشه اما سلیس تر میشه. چرا که جملات رو دائما داری تکرار میکنی. این تلفظ و اینتونیشن شما رو بهتر و قوی تر میکنه که فردا روز با یه نفر صحبت کردی حرفات قابل فهم تر باشه.

تجربه‌ی من

من به شخصه از این تکنیک زیاد استفاده نکردم. البته استفاده نکردن من دلیل بر بد بودن تکنیک نیست. شاید ۵۰ بار از این تکنیک استفاده کردم و خب مزیت‌های خودشم برام داشته. به شخصه به انجام این تکنیک علاقه ای نداشتم. ترجیح من شنیدن فعالانه دروس، استفاده از لایتنر و تمامی تکنیک‌هایی که تا الان زیاد درباره‌شون صحبت کردم، بوده.

اگه میتونی این تکینک رو استفاده کنی حتما تو برنامه‌ت بیارش. چرا که مزیت‌های خیلی خوبی داره.

اگر هم احیانا مثل منی، بدون انجامم ندی میتونی زبان یاد بگیری.

بازهم میگم انجامش بهتر از انجام ندادنشه.

1 دیدگاه دربارهٔ «تکنیک سایه چیه و چه کمکی میکنه؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.