۳۳ تا از بهترین کانال‌های فارسی یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی

به‌عنوان یک فارسی‌زبان، با استفاده از کانال‌های معرفی‌شده در این مطلب، می‌توانید انگلیسی را از هم‌زبانان خود یاد بگیرید!

زهرا بهنیا
زهرا بهنیا
۸ ماه پیش منتشر شد 
۳۳ تا از بهترین کانال‌های فارسی یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان از طریق کانال‌های یوتیوب یکی از جذاب‌ترین روش‌هاست؛ زیرا به فرد امکان می‌دهد تا بدون محدودیت بر اساس نیاز آموزشی، میزان ارتباط برقرار کردن با مدرس، جذابیت محتوا و... گزینه‌ی مناسبی را برای یادگیری انتخاب کند. در این بخش پرمخاطب‌ترین کانال‌های این پلتفرم آموزشی محبوب معرفی شده‌اند. با ما همراه باشید تا ضمن آشنایی با مشخصات هر مجموعه، لینک دسترسی به کانال موردنظر خود را دریافت کنید.

انواع کانال فارسی یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی برای تقویت تمامی مهارت‌ها

در میان ۳۳ کانال معرفی شده در این مطلب محتوا، موضوعات آموزشی و مدرسان مختلفی وجود دارند که هریک می‌تواند نظر مثبت گروهی از زبان‌آموزان را برای یادگیری جلب کنند؛ زیرا سبک آموزشی گسترده (از محتوای طنز، سرگرم‌کننده مثل فیلم و آهنگ تا روش‌های کلاسی و فرمولی)، سطوح و مهارت‌های آموزشی هر یک از کانال‌ها به‌قدری متنوع است که هر فرد با سطح، سلیقه و نیاز آموزشی می‌تواند بهترین کانال فارسی یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی را انتخاب کند.

۱. کانال زبانشناس

کانال زبانشناس۱

کانال یوتیوب زبانشناس در صدر بهترین کانال فارسی یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی قرار دارد. در ادامه بخشی از دلایل این موضوع را بررسی کرده‌ایم.

 • مجموعه‌ی آموزشی زبانشناس از آموزش سنتی و خسته‌کننده‌ی رایج در اکثر مدارس فاصله دارد و برای آموزش زبان انگلیسی استراتژی و سبک طنز و سرگرمی را ترجیح می‌دهد. به‌این‌ترتیب زبان‌آموز بدون اینکه دل‌زده شود، دقایق زیادی را با پست‌های آموزشی آن همراه می‌شود.
 • در این کانال می‌توان برای سنین و سطوح مختلف آموزشی مطالب آموزشی فراوانی پیدا کرد و این کانال منحصر به گروه خاصی از زبان‌آموزان نیست؛ زیرا در این کانال از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین مباحث گرامری و لغوی به‌خوبی پوشش داده می‌شود.
 • علاوه بر آموزش هر مبحث، در این کانال انواع فیلم، سریال، انیمیشن، کتاب و.. به‌عنوان منبع مکمل یا اصلی معرفی می‌شود که به فرایند یادگیری، لذت بیشتری می‌بخشد. پرداختن به روش‌های صحیح مطالعه و ارائه‌ی راهکارهای عملی و امتحان پس‌داده، برای یادگیری هر یک از موضوعات زبان از دیگر مطالب مفید این کانال است.
کانال یوتیوب زبانشناس

 • در این مجموعه، یک تیم متخصص شامل مدرسانی که اغلب به شکل خودآموز زبان را یاد گرفته‌اند به تولید محتوای آموزشی مشغول‌اند، به همین خاطر آن‌ها به‌خوبی دغدغه‌های خودآموزی زبان را درک می‌کنند و باتوجه‌به آن روش تدریس اثربخشی را به کار می‌گیرند. تنوع حضور مدرسان مزیت دیگری دارد که به زبان‌آموز امکان می‌دهد تا برای انتخاب مدرس آزادانه عمل کنند.
 • نکته‌ی جذاب این کانال این است که اگر علاقمند به یادگیری از طریق فیلم و سریال هستید می‌توانید با مدرسان خوش انرژی زبانشناس به تماشای قسمت به قسمت سریال‌های محبوب مثل تئوری بیگ‌بنگ بنشینید و از این سریال جذاب انگلیسی یاد بگیرید.

دسترسی به کانال یوتیوب زبانشناس

۲. کانال فرازبان

کانال فرازبان

کانال یوتیوب فرازبان دیگر کانال آموزش زبان است که به شکل جامع به آموزش نکات مختلف می‌پردازد؛ در این کانال می‌توان در مورد مکالمه، نوشتن، گوش دادن، اصطلاحات زبان، دستور زبان، واژگان، تلفظ صحیح، انگلیسی تجاری، آیلتس، TOEFL و سایر موضوعات زبان مثل روش مطالعه اطلاعات لازم را کسب کنید.

کانال یوتیوب فرازبان

با مراجعه به بخش فهرست این کانال، با دسته‌بندی مرتبی از موضوعات متنوع مواجه می‌شوید که به شما امکان می‌دهد تا بر اساس معیارهای خود عنوان موردنظر را انتخاب کنید. مدرس این کانال یکی از پرطرفدارترین مدرسان ایرانی فعال در یوتیوب است که فراگیران زیادی را به کانال آموزشی خود جذب کرده است.

دسترسی به کانال فرازبان

۳. کانال Bamboo Languages

کانال Bamboo Languages

کانال آموزشی بامبو یکی از متفاوت‌ترین کانال‌های یوتیوب فارسی برای آموزش زبان است. در این کانال ۶ زبان انگلیسی، روسی، فرانسوی، آلمانی، ترکی استانبولی و اسپانیایی توسط مدرسان مختلف آموزش داده می‌شود. ویدیوهای آموزشی هر یک از این زبان‌ها، دارای دسته‌بندی جداگانه و گروهی هستند که فراگیران می‌توانند عنوان آموزشی خود را به‌راحتی پیدا کنند.

کانال آموزشی بامبو

در این کانال، آموزش هر یک از زبان‌ها با آموزش الفبا شروع می‌شود و تا سطح پیشرفته ادامه پیدا می‌کند، به‌طوری‌که در سطوح بالاتر نکاتی در مورد نزدیک شدن گفتار و نوشتار به نیتیو اسپیکرها ارائه می‌شود. طیف موضوعات آموزشی این کانال هم جامع است و شامل آموزش مهارت‌های چهارگانه، تلفظ، اصطلاحات، واژگان و... می‌شود و بخش‌هایی هم به آموزش از طریق داستان اختصاص دارد.

دسترسی به کانال Bamboo Languages

۴. کانال Dr Ahmadian

کانال Dr Ahmadian

دکتر محمدجواد احمدیان یکی از خبره‌ترین مدرسان آموزش زبان انگلیسیِ فعال در یوتیوب فارسی است. او از اساتید ایرانی دانشگاه لیدز انگلستان است که زبان انگلیسی تدریس می‌کند و همچنین در تألیف کتاب‌های آموزش انگلیسی در انتشارات کمبریج همکاری داشته است.

تمرکز اصلی این مدرس روی مباحث گرامری است و در پست‌های آموزشی او سعی می‌شود از ساده‌ترین تا پیشرفته‌ترین نکات گرامری به بیانی روان و کاربردی آموزش داده شود. طرح مثال‌های فراوان از هر یک از مباحث، پرداختن به کاربرد استفاده از هر نکته و درخواست انجام تمرین از زبان‌آموزان به ملموس شدن دروس کمک زیادی کرده است. مخاطبان این کانال می‌توانند هر یک از زبان‌آموزان مبتدی تا پیشرفته باشند.

کانال دکتر محمدجواد احمدیان

در این کانال علاوه بر گرامر، به آموزش کالوکیشن ها، روش‌های مطالعه، برخورد با چالش‌های زبان‌آموزی و همچنین نحوه‌ی استفاده از چت جی‌پی‌تی برای یادگیری زبان انگلیسی پرداخته می‌شود. بسیاری از مباحث آموزش این کانال به شکل ساختارمند و بر اساس کتاب‌های معروفی مثل کتاب English for everyone پیش می‌رود.

دسترسی به کانال Dr Ahmadian

۵. کانال learn and enjoy

کانال learn and enjoy

همان‌طور که از نام کانال پیداست، این مجموعه بنای آموزش خود را بر اساس لذت بردن از یادگیری در نظر گرفته است. در این کانال آموزش دو زبان انگلیسی و فرانسوی از پایه (مثلا از الفبای زبان فرانسه) تا پیشرفته انجام می‌شود. روال آموزشی دروس منطقی و از ساده به دشوار است و به‌تدریج هر یک از مهارت‌های زبانی تکمیل‌تر می‌شوند.

 کانال آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی

در کانال حاضر پست‌های مجزایی برای هر یک از مباحث گرامر ساده مثل فعل، ضمایر، اصطلاحات رایج در دو زبان، تلفظ صحیح، واژگان و... ارائه می‌شود.

دسترسی به کانال learn and enjoy

۶. کانال Ala Hemati English

کانال Ala Hemati English

در ابتدای کانال آموزشی AlaHematiEnglish، از زبان‌آموز خواسته می‌شود تا به سؤالات تعیین سطح سایت کمبریج پاسخ داده شود. پس از آن نکات مربوط به هر سؤال توسط مدرس مورد بررسی قرار می‌گیرد. هدف از این کار این است که زبان‌آموز پیش از هر اقدامی از سطح دانش و مهارت خود، آگاهی لازم را پیدا کند و بر اساس آن با دوره‌های این مجموعه همراه شود.

این کانال آموزشی مختص زبان‌آموزان سطوح پیشرفته طراحی شده و تمرکز ویژه‌ای بر آزمون آیلتس دارد. استفاده از پادکست‌های انگلیسی برای آزمون آیلتس به همراه استفاده از این کانال می‌تواند نمره‌ی داوطلب را ارتقا دهد.

 کانال آموزشی AlaHematiEnglish

آموزش واژگان آیلتس، پرداختن به اشتباهات رایج در آزمون، بررسی تمرین‌ها و راهکارهای بهبود نمره‌ی اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس از مهم‌ترین موضوعاتی است که در این کانال موردتوجه قرار می‌گیرد. علاوه بر این پست‌هایی در مورد مهاجرت به دبی در این کانال وجود دارد که می‌تواند برای علاقمندان جالب باشد.

دسترسی به کانال Ala Hemati English

۷. کانال Mohammad Karimi

کانال Mohammad Karimi

در این کانال یک مدرس باانرژی به‌نام محمد کریمی با لهجه‌ی شیرین یزدی، به آموزش زبان انگلیسی می‌پردازد. او از نوشتن روی وایت‌برد، سکانس‌های مفید در فیلم‌ها و سریال‌ها برای درک بیشتر مخاطبان خود بهره می‌برد. در این کانال آموزش گرامر و واژگان با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود و زبان‌آموزان سطوح پایه‌ی انگلیسی، به‌راحتی می‌توانند با محتوای آموزشی آن ارتباط برقرار کنند.

کانال آموزش زبان محمد کریمی

موضوعات متنوعی از احوالپرسی، گفتن اشکال مختلف یک جمله به انگلیسی، راه‌های تقویت مهارت‌های چهارگانه و... در قالب دوره‌ها و مینی دوره‌های مجزا تدریس می‌شود.

دسترسی به کانال Mohammad Karimi

۸. کانال engWhiz

کانال engWhiz

روح‌الله نبی‌زاده، مدرس افغانستانی این کانال را از سال ۲۰۱۷ تأسیس کرده و مؤلف کتاب‌هایی در زمینه‌ی آموزش زبان انگلیسی است. او سعی می‌کند باتکیه‌بر تجربه‌ی سال‌ها تدریس زبان، به روش مؤثری به آموزش هم‌زبانان خود بپردازد. زبان‌آموزان مبتدی تا حرفه‌ای با استفاده از این کانال می‌توانند ضمن سرگرمی و لذت بردن، انگلیسی یاد بگیرند.

کانال engWhiz یکی از جذاب‌ترین کانال‌های یوتیوب برای آموزش زبان انگلیسی به فارسی‌زبانان است. زیرا با استفاده از سکانس‌های جالب فیلم‌ها و سریال‌های محبوب به آموزش نکات انگلیسی می‌پردازد. این سبک آموزشی به یادگیری فعالانه‌ی دانش زبان و نیز توانایی در استفاده از نکات در روزمره منجر می‌شود.

یکی از جذاب‌ترین کانال‌های یوتیوب برای آموزش زبان

موضوعات مختلفی مثل ساختارهای گرامری، اصطلاحات رایج و عامیانه، افعال عبارتی، لغت، لهجه و تلفظ، نکات شرکت در آزمون‌های آیلتس و تافل در این کانال آموزش داده می‌شود. در بخش پلی‌لیست این کانال، پست‌های آموزشی مجزا برای نوآموزان، تقویت مهارت شنیداری با فیلم و کلیپ، تکنیک‌های تلفظ حرفه‌ای، آموزش کتاب حقایق و ارقام، صفر تا صد آموزش گرامر انگلیسی و... وجود دارد.

دسترسی به کانال engWhiz

۹. کانال Lingano

کانال Lingano

در کانال آموزشی لینگانو می‌توانید زبان انگلیسی را با روش‌های سرگرم‌کننده یاد بگیرد، مثل آموزش زبان از طریق سریال فرندز! آموزش نکات گرامری و مینی‌دوره‌ی تقویت مکالمه‌ی انگلیسی از دیگر بخش‌های آموزشی مهم این کانال است. در این کانال همچنین به موضوعاتی مثل «از کجا و چطور زبان را بخوانیم» وجود دارد که برای زبان‌آموزان تازه‌کار بسیار مفید است.

دسترسی به کانال Lingano

۱۰. کانال dabire online

یوسف شیخه مدرس این کانال سعی دارد تا با ارائه‌ی ویدیوهای آموزشی خود که شامل فیلم و اسلایدهای آموزشی است به تدریس مباحث مختلف زبان انگلیسی بپردازد.

کانال dabire online

ترتیب هر یک از پست‌های آموزشی این کانال به نحوی است که با داشتن یک برنامه‌ریزی روزانه برای رسیدن به تسلط در انگلیسی، می‌توانید به‌صورت روزانه با این مجموعه همراه شوید و از مطالب آموزشی آن استفاده کنید. دوره‌ی آموزشی مکالمه، آموزش انگلیسی از طریق داستان‌های کوتاه و خنده‌دار، آموزش زبان انگلیسی با سریال فرندز و ارائه‌ی راهکار و استراتژی برای یادگیری در زمان کوتاه از مهم‌ترین موارد آموزشی این مجموعه است.

دسترسی به کانال dabire online

۱۱. کانال 7 play languages

در این کانال علاوه بر آموزش زبان انگلیسی، به آموزش زبان‌های آلمانی، ترکی استانبولی، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی پرداخته می‌شود. برای هر یک از این آموزش‌ها یک دوره‌ی ۵۰ روزه در نظر گرفته شده است که با کمک آن زبان‌آموز می‌تواند دز زمینه‌ی لغات، تلفظ، گرامر، نگارش و مکالمه دانش و مهارت کسب کند.

کانال 7 play languages

این کانال به کسانی پیشنهاد می‌شود که می‌خواهند در مدت زمانی کوتاه، خود را برای مکالمات روزانه در زبان انگلیسی آماده کنند و از سبک آموزش منظم استقبال می‌کنند.

دسترسی به کانال 7 play languages

۱۲. کانال fars song

کانال fars song

علاقمندان به آهنگ‌های انگلیسی برای تقویت زبان، می‌توانند این کانال را به‌عنوان بهترین کانال فارسی یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کنند. در این کانال اغلب از آهنگ‌های معروف و مدرن برای یادگیری استفاده می‌شود. متن انگلیسی و ترجمه‌ی فارسی هر یک از این ترانه‌ها در کلیپ‌های این کانال موجود است.

علاوه بر آهنگ‌های انگلیسی، در این مجموعه آهنگ‌های شنیدنی به زبان‌های هندی، ترکی استانبولی و فرانسوی وجود دارد که علاقمندان به یادگیری زبان‌های دیگر هم از شنیدن آن لذت می‌برند. در بخش پلی‌لیست این کانال می‌توانید باتوجه‌به علایق خود به هر یک از خوانندگان، آهنگ‌های موردنظر را به‌شکل دسته‌بندی شده پیدا کنید.

دسترسی به کانال fars song

۱۳. کانال Alireza Sadeghiyan

کانال Alireza Sadeghiyan

زبان‌آموزان با هر هدفی که دارند، چه می‌خواهند مکالمه یاد بگیرند و چه می‌خواهند برای شرکت در آزمون آیلتس آماده شوند، با استفاده از این کانال می‌توانند محتوای آموزشی خود را پیدا کنند. البته موضوعات این مجموعه بیشتر مکالمه محور است و برای مهاجران و تقویت مهارت اسپیکینگ مناسب است. با کمک دروس این کانال می‌توان در زمینه‌های زیر مطالب مفیدی را برای تمامی سطوح مختلف آموخت.

کانال آموزش مکالمه‌ی زبان

 • راهکارهای حفظ لغات انگلیسی
 • تکرار و مرور چندباره‌ی لغات در حین تدریس
 • تکنیک‌های یادگیری بخش‌های مختلف گرامر انگلیسی و نحوه‌ی به کار بردن آن
 • آموزش جملات کلیدی و جمله‌سازی
 • غنی‌تر شدن جملات با استفاده از لغات مهم، اصطلاحات روزانه و ساختارهای گرامری

دسترسی به کانال Alireza Sadeghiyan

۱۴. کانال Easy Peasy English

کانال Easy Peasy English، آموزش زبان را با شعار «انگلیسی مثل آب خوردن» دنبال می‌کند. این کانال از قدیمی‌ترین کانال‌های آموزشی انگلیسی است که فعالیت خود را از سال ۲۰۰۳ آغاز کرد. یکی از بخش‌های جالب این مجموعه، آموزش زبان از طریق داستان‌های کوتاه انگلیسی است که خط‌به‌خط داستان توسط مدرس خواندن می‌شود و نکات تلفظی، واژگان و ترجمه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کانال Easy Peasy English

این داستان‌ها موضوعات متنوعی دارند و برای سطوح مختلف زبان‌آموزان در نظر گرفته شده است. در خلال این داستان‌ها می‌توان به شکل کاربردی با ساختارهای و اصطلاحات روزمره‌ی انگلیسی آشنایی پیدا کرد.

همچنین در این کانال دوره‌های آموزشی مجزا برای مکالمه، علائم اختصاری در زبان، واژگان و سایر موضوعات انگلیسی وجود دارد.

دسترسی به کانال Easy Peasy English

۱۵. کانال Sahel's English

در کانال انگلیسی با ساحل می‌توانید قدم‌به‌قدم زبان انگلیسی را یاد بگیرید، بنابراین اگر در ابتدای نقشه‌ی راه زبان انگلیسی هستید، با این کانال همراه شوید تا مکالمه‌های انگلیسی روزانه، کلمات پر استفاده، روش‌های یادگیری سریع زبان و نکات گرامری را به شکل ساده یاد بگیرید.

کانال Sahel's English

در این کانال علاوه بر آموزش زبان انگلیسی می‌توانید با فرهنگ مردم آمریکا و سبک زندگی آن‌ها آشنا شوید و از تجربیات ساحل در زمینه‌ی آمادگی برای آزمون تافل و فرایند اپلای تحصیلی و کاری برای بهترین کشورهای انگلیسی‌زبان برای مهاجرت استفاده کنید.

دسترسی به کانال Sahel's English

۱۶. کانال Fatemeh Abbasi Ielts

کانال Fatemeh Abbasi Ielts

آموزش زبان در کانال فاطمه عباسی هم با پاسخ دادن به ۳۳ پرسش جهت تعیین سطح شروع می‌شود و پس از آن می‌توان متناسب با سطح فعلی از دروس موجود استفاده کرد. خانم عباسی علاوه‌بر تدریس به حرفه‌ی مترجمی نیز مشغول‌اند و تجربیات خود را در زمینه‌ی طی کردن مسیر یادگیری با زبان‌آموزان به اشتراک می‌گذارند.

این کانال بر محوریت آموزش مکالمه فعالیت می‌کند و نکات لازم را در خصوص تعامل و برقراری ارتباط با انگلیسی‌زبان‌ها آموزش می‌دهد.

دسترسی به کانال Fatemeh Abbasi Ielts

۱۷. کانال English With Ghazale

کانال English With Ghazale

کانال انگلیسی با غزاله یکی از بانشاط‌ترین کانال‌های یوتیوب برای آموزش زبان انگلیسی است. کلیپ‌های آموزشی این کانال اغلب محتوایی شاد و خوش‌رنگ و لعاب دارد و زبان‌آموز را به یادگیری و دنبال کردن ویدیو تشویق می‌کند.

علاوه‌بر آموزش زبان با سریال فرندز و آهنگ‌های انگلیسی، یادگیری زبان در این کانال بر اساس موقعیت‌های مختلف فرودگاه و مطب دکتر انجام می‌شود.

دسترسی به کانال English With Ghazale

۱۸. کانال parvan academy

کانال parvan academy

در کانال پروان آکادمی می‌توان علاوه‌بر زبان انگلیسی با سایر زبان‌های خارجی مثل ترکی استانبولی و فرانسوی هم آشنا شد. در این کانال مدرسان مختلفی برای هر یک از این زبان‌ها وجود دارد.

با مراجعه به بخش پلی‌لیست می‌توانید بخشی از کلیپ آموزشی مدرس را انتخاب کنید و در صورت رضایت یادگیری را ادامه دهید. آموزش مکالمه و نکات گرامری مهم‌ترین موضوعاتی است که در این مجموعه به آن پرداخته می‌شود.

دسترسی به کانال parvan academy

۱۹. کانال VOICE OF AUSTRALIA

کانال VOICE OF AUSTRALIA

در این کانال سعی شده تا با پاسخ دادن به نیازهای فرایند خودآموزی زبان و ارائه‌ی راهکار برای آموزش زبان انگلیسی در منزل، فرد از شرکت در کلاس‌های اضافی بی‌نیاز شود. سبک آموزش در این کانال با برنامه‌های تلویزیونی، فیلم‌ها و برنامه‌های مفرح انگلیسی پیگیری می‌شود.

در بخش پلی‌لیست این کانال عناوین مجزایی برای آموزش گرامر، جملات پرکاربرد برای مکالمات روان، اصطلاحات انگلیسی، واژگان انگلیسی به همراه بررسی معنا، مفهوم و تلفظ وجود دارد.

دسترسی به کانال VOICE OF AUSTRALIA

۲۰. کانال Otagh Zaban

 کانال Otagh Zaban

این کانال آموزشی تأکید زیادی بر یادگیری زبان انگلیسی از طریق شنیدن دارد. برای آموزش مکالمات و اصطلاحات، مدرس جملات را به همراه ترجمه می‌خواند و پس از تکرار، از زبان‌آموز می‌خواهد تا جملات را با صدای بلند تکرار کنند. این شیوه‌ی آموزشی تعاملی برای مخاطبان این کانال بسیار جالب و اثربخش است.

در پلی‌لیست این کانال دوره‌های آموزش مجزا برای لغات، داستان‌های انگلیسی و آموزش از طریق فیلم و سریال وجود دارد.

دسترسی به کانال Otagh Zaban

۲۱. کانال EngliArty

کانال EngliArty

علاقمندان به یادگیری از طریق داستان، می‌توانند از دنبال کردن این کانال و همراه شدن با داستان‌های سطح‌بندی شده لذت ببرند. انواع داستان‌های خاطره‌انگیز مثل سیندرلا و جوجه اردک زشت، در این مجموعه وجود دارد و مدرس ضمن روایت آن نکات مربوطه را آموزش می‌دهد. در فهرست دروس این کانال عناوین آموزشی برای موارد زیر نیز وجود دارد:

 • ساختارهای رایج برای مکالمه‌ی انگلیسی و جمله‌سازی
 • مجموعه انگلیسی از صفرِ صفر
 • آموزش کامل مکالمه انگلیسی مبتدی تا حرفه‌ای امریکایی
 • آموزش با فیلم و مصاحبه‌ی ستارگان و هنرمندان مشهور
 • لذت یادگیری انگلیسی با هالیوود

دسترسی به کانال EngliArty

۲۲. کانال English With Siavash

کانال English With Siavash

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این کانال یوتیوب فارسی برای یادگیری زبان انگلیسی، آموزش از طریق کارتون‌های انگلیسی است. در این بخش، انیمیشن‌های جذاب برای آموزش زبان به کار گرفته می‌شود و تمامی جنبه‌های آموزش زبان از طریق آن پیگیری می‌شود. در فهرست این کانال آموزش عناوین زیر نیز به چشم می‌خورد:

دسترسی به کانال English With Siavash

۲۳. کانال Maryam Beheshti

کانال Maryam Beheshti

در این کانال مدرس تلاش می‌کند تا با آموزش قالب‌های آماده و پرکاربرد، زبان‌آموز را به یادگیری زبان علاقه‌مند کند. زبان‌آموز باید مقصود خود را در این قالب‌های گفته‌‌شده و جملات جدید پیاده‌سازی کند و از این طریق عبارت‌های متفاوتی را در مکالمات خود به کار ببرد.

دسترسی به کانال Maryam Beheshti

۲۴. کانال Learnen

کانال Learnen

این کانال می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کسانی باشد که پس از مدتی قصد شروع یادگیری زبان از پایه را دارند. در این کانال آموزش لغات انگلیسی نسبتا ساده، از طریق اسلایدهایی شامل خود واژه، نکات مربوطه و تلفظ که توسط مدرس بررسی می‌شود، انجام می‌گیرد.

دسترسی به کانال Learnen

۲۵. کانال Zaban yar

کانال Zaban yar

برخی از زبان‌آموزان ترجیح می‌دهند به‌جای حفظ کردن لغات مختلف، یک‌راست به سراغ اصطلاحات و عبارت‌های پرکاربرد در زبان انگلیسی بروند. با استفاده از اسلایدهای آموزشی این کانال می‌توان این مبحث مهم از زبان انگلیسی را از سطح مبتدی تا پیشرفته یاد گرفت.

آشنایی با تلفظ صحیح و تکرار چندین مرتبه‌ای هر یک از اصطلاحات، مطلب آموزشی را به‌خوبی در ذهن زبان‌آموزان جا می‌اندازد. این درس‌های طبقه‌بندی شده هستند و دسترسی به‌عنوان آموزشی موردنظر در این کانال به‌راحتی انجام می‌شود.

دسترسی به کانال Zaban yar

۲۶. کانال Real English for Persians

کانال Real English for Persians

یکی از کانال‌های یوتیوب که به‌طور ویژه بر مهارت اسپیکینگ تمرکز دارد کانال Real English for Persians است. در این کانال مکالمه‌ی انگلیسی در مورد موضوعات مختلف از جنبه‌های گرامری، واژه‌ها، کاربرد، اصطلاحات و... مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کانال یوتیوب برای تقویت اسپیکینگ

در هر یک از دروس این کانال بخش‌هایی برای خودآزمایی وجود دارد که با هدف ذهنیت‌سازی در مورد موقعیت‌های واقعی زبان طراحی شده است. در این بخش زبان‌آموز باید خود را در یک موقعیت فرضی تصور کند و همراه با مدرس پیش برود. با این روش ضمن تکرار مطالب دانش زبانی فرد به حالت فعال در آمده و می‌تواند از آن در مکالمات واقعی استفاده کند.

دسترسی به کانال Real English for Persians

۲۷. کانال Easy English Pronunciation with Farshid

کانال Easy English Pronunciation with Farshid

این کانال با تمرکز بر شنیدار زبان‌آموزان سعی در آموزش نکات مختلف انگلیسی دارد. بررسی ۱۰۰۰ جمله‌ی انگلیسی پرکاربرد با استفاده از فایل‌های لیسنینگ ازجمله اقدامات مهم این کانال آموزشی است. همچنین با استفاده از این کانال می‌توان آموزش افعال عبارتی را در قالب مثال‌های متعدد دنبال کرد.

دسترسی به کانال Easy English Pronunciation with Farshid

۲۸. کانال Paria Akhavass

کانال Paria Akhavass

کانال Paria Akhavass هم به زبان‌آموزان و هم به مدرسان زبان انگلیسی امکان می‌دهد تا مهارت‌های خود را ارتقا دهند. در این کانال تکنیک‌های لازم برای آموزش زبان به کودکان و بزرگسالان مورد بررسی قرار می‌گیرد و مدرسان از طریق این ویدیوها می‌توانند سطح تدریس خود را بهبود دهند.

از مطالب آموزشی این کانال که برای زبان‌آموزان مفید است و در پلی‌لیست وجود دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمان افعال در زبان انگلیسی
 • آموزش کتاب 504 واژه‌ی ضروری
 • جعبه لغات انگلیسی برای موقعیت‌های مختلف
 • گرامر و ساختارهای مهم
 • اصطلاحات رایج و لغات پرکاربرد
 • نحوه‌ی صحبت کردن مثل انگلیسی‌زبان‌ها

دسترسی به کانال Paria Akhavass

۲۹. کانال English Enhancer

کانال English Enhancer

در کانال English Enhancer علاوه بر یادگیری مهارت اسپیکینگ از طریق مصاحبه با افراد مشهور و فیلم، به معرفی منابع آمادگی برای آزمون‌های زبان، معرفی سریال‌های انگلیسی با لهجه‌ی بریتیش، ساختار آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال و... پرداخته می‌شود.

دسترسی به کانال English Enhancer

۳۰. کانال آموزش زبان

کانال آموزش زبان

آموزش لغات، بررسی تفاوت واژه‌های شبیه به هم از لحاظ نوشتاری، اصطلاحات رایج و مشابه در زبان انگلیسی، جملات پرکاربرد انگلیسی، اصطلاحات موضوعی (مثل اصطلاحات مربوط به رنگ، فصل‌ها)، آموزش مکالمه‌ی ویژه‌ی مهاجرت و بررسی ساختارهای گرامری مهم‌ترین بخش‌های آموزشی این کانال آموزشی است. استفاده از اسلایدهای منظم برای هر عنوان به‌همراه تلفظ و معنای آن‌ها از نکات مثبت این کانال آموزشی است.

دسترسی به کانال آموزش زبان

۳۱. کانال English Turbo

کانال English Turbo

آموزش نکاتی مثل کاربرد افعال، حروف اضافه، کلمات شبیه به هم، بررسی اشتباهات رایج زبان‌آموزان و... در این کانال در قالب محتوای جذابی مثل مکالمات و آهنگ‌های جذاب انگلیسی انجام می‌شود. در این کانال درس‌های قسمت به قسمت وجود دارد و هر فرد می‌تواند با این ویدیوهای آموزشی همراه شود و گفتار خود را به انگلیسی تقویت کند.

دسترسی به کانال English Turbo

۳۲. کانال Taaj Academy

کانال Taaj Academy

خانم فهیمه تاج یکی از باسابقه‌ترین مدرسان زبان انگلیسی است که سابقه‌ی بیش از ۱۷ سال تدریس خود را، در این کانال در قالب ویدیوهای آموزشی با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارد. در این کانال مفاهیم آموزشی از سطح ساده تا پیشرفته با شیب ملایمی انجام می‌شود. به‌این‌ترتیب می‌توان مباحث گرامری، مکالمه، اصطلاحات روزمره، جملات پراستفاده را با استفاده از این کانال آموزشی یاد گرفت.

دسترسی به کانال Taaj Academy

۳۳. کانال Learn Easy English

کانال Learn Easy English

کسانی که در ابتدای شروع یادگیری زبان هستند و نمی‌توانند با سرعت سریع مدرسان و منابع آموزش بومی پیش بروند، می‌توانند از این کانال روند آموزش خود را شروع کنند. زیرا این کانال با مخاطب قرار دادن این گروه از زبان‌آموزان سرعت تلفظ آهسته، متوسط و طبیعی را به کار می‌برد تا فرد بتواند خود را به‌آرامی با چالش‌های زبان انگلیسی مواجه شود.

دسترسی به کانال Learn Easy English

سخن آخر

در این مطلب به معرفی بهترین کانال‌های فارسی یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی برای هر یک از مهارت‌های مهم زبان پرداختیم. امیدواریم این معرفی به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک کرده باشد، حالا شما بگویید جای کدام یک از کانال‌های فارسی یوتیوب برای آموزش انگلیسی در این فهرست خالی است؟

دیدگاهتان را بنویسید