آموزش مکالمات روزمره انگلیسی در ۷۴ موقعیت مختلف

با استفاده از دوره آموزش رایگان مکالمات روزمره انگلیسی، مثل یک انگلیسی زبان، حرفه‌ای خواهید شد. این دوره را به هیچ عنوان از دست ندهید.

52f6ddb76ca7068dcd09f50e68cffe4e.jpeg
رضا زکی زاده
۱۱ ماه پیش آپدیت شد 
مکالمه انگلیسی

فرض کنید مغازه‌ای را به تازگی باز کرده‌اید و سرمایه‌ی کمی برای خرید اجناس دارید. آیا از همان اول به سراغ خرید جنس‌هایی می‌روید که مشتریان خاصی دارند؟ یا به سراغ اجناسی می‌روید که بیشتر مردم به دنبال خریدشان هستند؟

مطمئنا شما سرمایه‌تان را بر روی اجناسی می‌گذارید که در بازار فورا به فروش می‌روند و بعد از این که توانستید گلیم خود را از آب بکشید، سراغ اجناس دیگر می‌روید. یادگیری مکالمه زبان انگلیسی نیز به همین شکل است. شما در ابتدای کار نیاز ندارید که سرمایه یا همان وقت خود را بر روی یادگیری کلمات و جملاتی بگذارید که کاربرد کمی در زندگی واقعی دارند و به جای آن می‌توانید بر روی کلمات و جملات روزمره پرکاربرد انگلیسی سرمایه‌گذاری کنید.

جمله‌هایی که بتوانید به کمک‌شان با دیگران ارتباط برقرار کنید، اطلاعات ردوبدل کنید و به نیازهایتان پاسخ دهید. شما برای مکالمه روزمره‌ی انگلیسی، به یک سری جمله‌ها، مثل اجناس پرفروش، همیشه نیاز دارید. برای احوال‌پرسی، ارتباط برقرار کردن، سوال پرسیدن، پاسخ دادن و درخواست کردن.

فرض کنید، یک سفر تفریحی یا کاری در پیش دارید، اگر بدون آشنا شدن با جملات روزمره انگلیسی سفر کنید، انگار وارد یک جزیره‌ی ناشناس شده‌اید. حتی اگر زبان اشاره هم بلد باشید، تضمینی نیست که بتوانید تمام منظورتان را منتقل کنید. بنابراین اگر آب دستتان است زمین بگذارید و این دوره زبانشناس در مورد مکالمات روزمره انگلیسی را در اسرع وقت یاد بگیرید. بعد می‌توانید با خیال راحت چمدانی از جمله‌های دم‌دستی و اصطلاحات روزمره انگلیسی ببندید و با خیال راحت راهی سفر شوید.

چرا باید مکالمات روزمره انگلیسی را یاد بگیرید؟

قبل از این که سراغ آموزش مکالمات روزمره انگلیسی برویم، باید بگویم که یادگیری مکالمات روزمره انگلیسی می‌تواند مکالمه زبان انگلیسی شما را متحول کند. بگذارید برایتان یک مثالی را بزنم تا ارزش یادگیری مکالمات روزمره زبان انگلیسی برایتان روشن‌تر شود.

فرض کنید می‌خواهید در یک امتحان دانشگاهی شرکت کنید. آیا وقت خود را برای خواندن مطالبی تلف می‌کنید که استاد به صورت گذرا از آن‌ها رد شده است و چند سال یک بار هم در امتحان نمی‌آید؟ یا وقت خود را صرف مطالبی می‌کنید که استاد تاکید کرده بود مهم است و به صورت متوالی در امتحانات تکرار می‌شود؟ مطمئنا اگر وقت اضافه نداشته باشید، شما هم جزو دسته دوم هستید و اکثر مواقع با این روش هوشمندانه می‌توانید نتایج خوبی را در آزمون‌های خود بگیرید.

فلسفه یادگیری مکالمات روزمره زبان انگلیسی نیز دقیقا همین است. شما در ابتدا یا اواسط راه یادگیری زبان انگلیسی، نیازی ندارید که هر آن چه که در زبان انگلیسی به کار می‌رود را یاد بگیرید. کافیست تنها مواردی را یاد بگیرید که مطمئن هستید که در زندگی واقعی به کار برده می‌شوند. سپس بعد از این که مکالمات روزمره زبان انگلیسی را یاد گرفتید، می‌توانید سراغ بقیه‌ی موارد بروید و زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

مکالمات انگلیسی

چیزی را یاد بگیر که بهش نیاز داری!

به همین منظور ما برای شما دوره آموزش رایگان مکالمات روزمره انگلیسی صوتی را آماده کرده‌ایم تا بدون پرداخت یک ریال هزینه، بتوانید مکالمه روزمره انگلیسی خود را تقویت کنید. اگر به دنبال مکالمه روزمره انگلیسی با ترجمه فارسی هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

آموزش مکالمات روزمره انگلیسی

دوره مکالمه روزمره انگلیسی صوتی زبانشناس، شامل 74 درس برای یادگیری مکالمات پرکاربرد روزمره انگلیسی در شرایط و مکان‌های مختلف مثل رستوران، سفر، هتل، هنگام تصادف و… است. توصیه تیم زبانشناس این است که روزانه حداکثر 5 درس از این دوره را مطالعه کنید. این دوره بیشتر بر روی پرسش و پاسخ‌های احتمالی در شرایط مختلف تمرکز دارد و شما با یادگیری کامل این دوره به راحتی خواهید توانست در موقعیت‌های مختلف هم سوال بپرسید و هم برای پاسخ‌های احتمالی آماده شوید.

اگر می‌خواهید به این دوره‌ها دسترسی راحت‌تری داشته باشید، توصیه می‌کنم اپلیکیشن زبانشناس را نصب کنید.

همین الان بدون اتلاف وقت، کاغذ و قلم خود را بردارید و به صورت کاملا رایگان، دوره مکالمه روزمره انگلیسی را آغاز کنید.

روز اول دوره مکالمات روزمره انگلیسی

در روز اول دوره مکالمات روزمره انگلیسی شما با مکالمات انگلیسی در رابطه به خانواده، مکالمات انگلیسی در رستوران، مکالمات انگلیسی درباره کتاب‌ها، مکالمات انگلیسی در سفر و مکالمه روزمره انگلیسی درباره وبسایت‌ها آشنا خواهید شد.

روز دوم دوره مکالمات روزمره انگلیسی

روز دوم دوره با مکالمات روزمره انگلیسی هنگام تصادف شروع می‌شود و درس‌های بعد از آن به ترتیب، خاطرات کودکی، مکالمه درباره اتاق مورد علاقه، هدایا و مکان تاریخی است.

روز سوم دوره مکالمات روزمره انگلیسی

دروس روز سوم به ترتیب درباره مکالمه انگلیسی درباره روزنامه‌ها و مجلات، یک رویداد به یاد ماندنی، یک درس موردعلاقه، مکالمات انگلیسی در موزه و مکالمه درباره فیلم مورد علاقه هستند.

روز چهارم دوره مکالمات روزمره انگلیسی

دروس روز چهارم شامل مکالمه روزمره انگلیسی در یک کشور خارجی زبان، پرسش و پاسخ‌های بین معلم و استاد، مکالمه ساده انگلیسی با یک دوست، مکالمات انگلیسی در هتل و مکالمات هنگام نامه نوشتن می‌شود.

روز پنجم دوره مکالمات روزمره انگلیسی

دروس روز پنجم دوره مکالمه روزمره انگلیسی صوتی شامل مکالمه انگلیسی درباره سرگرمی‌ها، مکالمات انگلیسی درباره موسیقی، مکالمات روزمره انگلیسی درباره خرید، مکالمات درباره تعطیلات و مکالمه انگلیسی درباره حیوانات می‌شود.

روز ششم دوره مکالمات روزمره انگلیسی

دروس روز ششم به ترتیب شامل مکالمه درباره یک مهارت خاص، مکالمه انگلیسی درباره ورزش‌ها، مکالمه روزمره انگلیسی در مدرسه، مکالمه در جشنواره‌ و مناسبت، مکالمه انگلیسی درباره غذا می‌شود.

روز هفتم دوره مکالمات روزمره انگلیسی

روز هفتم دوره با مکالمه انگلیسی درباره لوازم خانگی، مکالمه درباره گروه موسیقی، مکالمه انگلیسی درباره آب و هوا، مکالمه روزمره انگلیسی با همسایه‌ها و مکالمات درباره مناظر طبیعی آشنا خواهید شد.

روز هشتم دوره مکالمات روزمره انگلیسی

روز هشتم این دوره با مکالمات هنگام انجام فعالیت‌های خارج از منزل شروع می‌شود و دروس بعد از آن به ترتیب مکالمات انگلیسی درباره قانون و مقررات، مکالمه روزمره انگلیسی درباره آلودگی، مکالمه انگلیسی درباره ترافیک، مکالمات درباره برنامه تلویزیونی هستند.

روز نهم دوره مکالمات روزمره انگلیسی

دروس روز نهم دوره شامل مکالمات انگلیسی درباره معماری، مکالمه انگلیسی درباره رسانه الکترونیکی، مکالمه روزمره انگلیسی درباره شغل، مکالمه درباره مسابقه، مکالمه انگلیسی درباره باغ و باغچه می‌شود.

روز دهم مکالمات روزمره انگلیسی

در روز دهم شما با مکالمات انگلیسی درباره زادگاه، مکالمات انگلیسی درباره پوشاک، مکالمه انگلیسی راجع به تبلیغ، مکالمات انگلیسی هنگام داشتن یا گرفتن پروژه و مکالمات انگلیسی در جشن عروسی آشنا خواهید شد.

روز یازدهم دوره مکالمات روزمره انگلیسی

دروس یازدهم به ترتیب شامل مکالمه انگلیسی در کافی شاپ، مکالمات انگلیسی درباره فرهنگ، مکالمه روزمره انگلیسی درباره حمل و نقل، مکالمات روزمره یک سیاست مدار، مکالمات درباره یک کامپیوتر می‌شود.

روز دوازدهم دوره مکالمات روزمره انگلیسی

دروس روز دوازدهم دوره مکالمه روزمره انگلیسی صوتی شامل مکالمه هنگام انجام تمرین ورزشی، مکالمات درباره هدف، مکالمات انگلیسی درباره هنر، مکالمه راجع به سبک و روش و مکالمه انگلیسی درباره جواهرات می‌شود.

روز سیزدهم دوره مکالمات روزمره انگلیسی

در روز سیزدهم دوره مکالمه روزمره انگلیسی، شما با مکالمات انگلیسی درباره لوازم آرایشی، مکالمه درباره باز‌ی‌های داخل سالن، مکالمات تلفنی انگلیسی، یادگیری زبان دوم و مکالمه درباره فرد خلاق آشنا خواهید شد.

روز چهاردهم دوره مکالمات روزمره انگلیسی

دروس روز چهاردهم به ترتیب شامل مکالمه انگلیسی درباره فرد مشهور و سلبریتی، مکالمات انگلیسی درباره مشکل سلامتی، مکالمه راجع به پیشرفت‌های فناوری، مکالمات درباره اقلام صنایع دستی، مکالمه انگلیسی درباره جراحی پلاستیک است.

روز پانزدهم دوره مکالمات روزمره انگلیسی

دروس روز پانزدهم مکالمه روزمره انگلیسی صوتی زبانشناس شامل مکالمه درباره موفقیت، مکالمات درباره نقطه تحول، مکالمه انگلیسی درباره کسب و کار و مکالمه درباره ارتباط گرفتن است.

چند تکنیک برای تقویت مکالمات روزمره انگلیسی

  • پای زبان انگلیسی را به زندگی روزمره‌تان باز کنید

بچه‌ها چه‌طور زبان مادری‌شان را بدون هیچ آموزشی یاد می‌گیرند؟ آن‌ها هرروز در معرض ارتباط با زبان هستند، آن را می‌شنوند و برای بیان نیازهایشان از آن استفاده می‌کنند. برای تقویت مکالمه روزمره انگلیسی هم تنها مطالعه کافی نیست. شما باید پای این زبان را به زندگی رومزه‌تان باز کنید. می‌پرسید چه‌طور؟ اگر از زبانشناس می‌شنوید، تنها به ساعت مطالعه‌تان راضی نشوید، در تمام طول روز با زبان انگلیسی سروکار داشته باشید، به زبان انگلیسی فکر کنید و با کسی انگلیسی صحبت کنید؛ حتی این کس می‌تواند خود شما باشد. کافیست یک مکالمه را شروع کنید و سعی کنید ادامه بدهید. اما اگر می‌خواهید با شخص دیگری به تمرین مکالمات روزمره انگلیسی بپردازید، می‌توانید سری به مقاله پارتنر زبان انگلیسی بزنید.

  • از فیلم‌ها، پادکست‌ها و موسیقی کمک بخواهید

فیلم‌ها، پادکست‌ها، موسیقی‌ها و… بهترین ابزارها برای شنیدن مکالمات روزمره بین دو انگلیسی‌زبان هستند. چرا؟ چون داخل این منابع اکثرا از مکالماتی استفاده می‌شود که انگلیسی زبان‌ها در زندگی واقعی خود نیز از آن مکالمات استفاده می‌کنند. زبانشناس توصیه می‌کند برای تقویت مکالمه انگلیسی، به این زبان فیلم ببینید، کتاب‌ بخوانید، موسیقی گوش کنید و فکر کنید. برای این کار از شیر مرغ تا جان آدمیزاد مثل کتاب، پادکست، دیالوگ و موسیقی را می‌توانید در اپلیکیشن زبانشناس پیدا کنید. همچنین در زبانشناس می‌توانید با دانلود رایگان لغات پرکاربرد انگلیسی، کلمه‌های بیشتری یاد بگیرید و سطح مکالمه‌تان را افزایش دهید. اگر نمی‌دانید چگونه با استفاده از این منابع به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید، توصیه می‌کنم مقاله تقویت زبان انگلیسی را از دست ندهید.

  • از دست استرس فرار کنید

معمولاً در جاده‌ی یادگیری مکالمه به زبان انگلیسی، استرس، خجالت و تعلل مثل گرگ در کارتون میگ‌میگ دنبال‌تان می‌کند؛ بنابراین شما هم باید به سرعت میگ‌میگ از دست‌شان فرار کنید وگرنه حالا حالاها به مکالمه مسلط نمی‌شوید. هیچ‌کس در شروع، بی عیب و نقص نیست، بنابراین خجالت را کنار بگذارید و صحبت کنید. از اشتباه کردن نترسید و با یک تلفظ اشتباه، مکث نکنید. به خودتان حق بدهید که در اول مسیر، گاهی اشتباه کنید.

استرس نداشته باش!

استرس نداشته باش!

بنابراین برای حرف زدن، خجالت را دور بریزید، طوری با اعتمادبه‌نفس حرف بزنید که انگار انگلیسی‌زبان به دنیا آمده‌اید و حواس‌تان به سرعت مکالمه و زبان‌ بدن‌تان باشد.

  • فیلم‌ها، انیمیشن‌ها و کتاب‌های آشنا را به انگلیسی بخوانید

همه‌ی ما، یک سری فیلم‌، کتاب و انیمیشن موردعلاقه داریم، که بارها و بارها خوانده‌ایم. یکی از تکنیک‌های موثر یادگیری مکالمه روزمره انگلیسی، دیدن فیلم‌ها و کتاب‌های آشنا به زبان انگلیسی است. با این کار شما سعی می‌کنید جملات و دیالوگ‌ها را شناسایی کنید و آن‌ها وارد ذهن‌تان می‌شوند و همان‌جا می‌مانند. مثلا اگر کتابی را به فارسی خوانده‌اید و آن کتاب توجه شما را جلب کرده است، می‌توانید همان کتاب را دوباره به زبان انگلیسی بخوانید و از آن لذت ببرید. با این کار بدون این که به دیکشنری نیاز داشته باشید، خواهید توانست کلمات را یاد بگیرید و آن‌ها را در طولانی مدت به خاطر بسپارید.

  • جمله‌ها را قفسه‌بندی کنید

دسته‌بندی می‌تواند به حفظ جملات روزمره‌ی انگلیسی کمک کند. شناختن جمله‌های پرکاربرد برای احوال‌پرسی، سوال پرسیدن و ارتباط برقرار کردن، کمکتان می‌کند در ذهن‌تان یک کمد طبقه‌بندی شده درست کنید و در مواقع لزوم، جملات را بیرون بکشید.

  • حرف بزنید، حرف بزنید و حرف بزنید

واقعیت این است که حتی اگر مدت‌ها هم گرامر تمرین کنید، فیلم ببینید، کتاب بخوانید و موسیقی گوش دهید، تا وقتی حرف نزنید، نمی‌توانید پیشرفت کنید. باید حرف بزنید تا نقاط قوت و ضعف‌تان را بشناسید، روی کلمه‌ها مسلط شوید و اعتماد‌به‌نفس‌تان بیشتر شود. بنابراین قورباغه‌تان را قورت بدهید و از همین الان شروع کنید به صحبت کردن. نگران حرف مردم نباشید. مردم همیشه حرف می‌زنند و با انگیزه‌ی زیاد به دنبال هدفتان بروید و غول یادگیری زبان انگلیسی را ضربه فنی کنید.

حرف بزن!

حرف بزن!

  • زبانشناس را دست کم نگیرید

خب همان طور که دیدید، دوره مکالمه روزمره انگلیسی زبانشناس، پر از جمله‌ها و سوالات کاربردی بودند. با این‌حال، مکالمه، مثل یک اقیانوس است و هر جمله، مثل یک قطره آب. اگر می‌خواهید مکالمه روزمره انگلیسی را گسترش دهید، همین الان بلند شوید و یک تک پا سری به اپلیکیشن زبانشناس بزنید. در آن‌جا هزارویک راه برای تقویت مکالمه پیش روی‌تان گذاشته‌ایم، همچنین می‌توانید با جعبه لایتنر لغات روزمره انگلیسی را روی تابلوی ذهن‌تان حکاکی کنید و با استفاده از منابع جذاب داخل اپلیکیشن، از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید.

نکته نهایی

یکی از کاربردی‌ترین و شاید حتی مهم‌ترین کاربرد هر زبانی، مکالمه است. ما زبان یاد می‌گیریم تا بتوانیم با اهالی آن زبان، ارتباط برقرار کنیم. در این دوره، زبانشناس مکالمه روزمره انگلیسی صوتی و نکات مهم برای یادگیری را برایتان آماده کرد تا بتوانید ارتباط حداقلی با افراد خارجی زبان برقرار کنید. با این حال نمی‌توانید به همین قناعت کنید، بالاخره یک جایی کارتان به جمله‌های دیگری هم می‌افتد. بنابراین زبانشناس توصیه می‌کند همین امروز شروع کنید. حرف بزنید و از اشتباه کردن نترسید. مکالمات روزمره انگلیسی را تمرین کنید و سعی کنید هر روز جمله‌های بیشتری را دست حافظه‌تان بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

هانیه

۷ مهر ۱۴۰۰

باسلام وخسته نباشید. خیلی ممنون از زحمات شما بزرگواران عزیز... مشخصه که واس این اپلیکیشن خیلی زحمت کشیده ‌شده، خداخیرتون بده که کار ما رو راحت کردین، من لیسانس مترجمی ام، همیش دنبال زیرنویس ومتن بودم ولی ازوقتی بااپلیکیشن شمااشناشدم، ازاین نظر راحت شدم، ازخدا میخوام هرکسی این دوره رو طراحی کرده، به هرچی میخواد برسه و دعاگویای تمام شماعزیزان هستم وواقعا ازتون ممنونم. سپاس فراوان

رضا زکی زاده

۱۰ مهر ۱۴۰۰

ممنونم هانیه خانوم شما به تیم ما لطف دارین. آرزوی موفقیت دارم براتون.