آشنایی با جملات انگلیسی برای شروع مکالمه و یک آغاز طوفانی

در این مطلب قرار است مفصل راجع به انواع جملات انگلیسی برای شروع مکالمه معمولی و جملات انگلیسی برای شروع مکالمه کاری صحبت کنیم.

c8a6b07da97099905b0087f461f80d1d.png
کامبیز کشاورز
تیر ۱۴۰۰ 
۱۲۱۰ 
مکالمه

«از کجا شروع کنم؟» این سوالی است که همه ما قبل از رفتن به یک جلسه مهم یا شروع یک مکالمه کاری و حتی باز کردن سر گفتگو در یک دیدار دوستانه، از خودمان می‌پرسیم. معمولاً هرقدر میزان معاشرتمان با آدم‌های دیگر بیشتر باشد؛ پیدا کردن این جمله‌‌ی مناسب برای شروع صحبت هم آسان‌تر می‌شود. اما اگر پای زبانی غیر از زبان مادری وسط باشد چه؟ از کدام جملات انگلیسی برای شروع مکالمه کمک بگیریم که اوضاع بد نشود؟

خب برای پیدا کردن این جملات لازم نیست راه دوری بروید؛ در این مطلب قرار است مفصل راجع به انواع جملات انگلیسی برای شروع مکالمه معمولی و جملات انگلیسی برای شروع مکالمه کاری صحبت کنیم.

مکالمه

چرا باید از جملات انگلیسی برای شروع مکالمه صحیح استفاده کنیم؟

چون یک شروع خوب می‌تواند:

شمارا وارد جمع کاردرست‌ها کند: تسلط شما راجع به موضوع موردبحث را نشان بدهد. خود شما برای سپردن مسئولیت به سراغ فردی می‌روید که با اعتمادبه‌نفس و روان از رزومه‌اش دفاع می‌کند، یا کسی که حتی نمی‌تواند با یک جمله‌ی درست مکالمه را شروع کند؟

یخ‌ها را آب کند: حتماً شما هم آدم‌هایی را می‌شناسید که می‌گویند: «تا آمد حرف بزند، فهمیدم با چطور آدمی طرفم!» حالا اگر دوست ندارید چند روز بعد از مهاجرت یا شروع گفتگو با یک دوست مجازی انگلیسی‌زبان چنین جمله‌ای را پشت سرتان بگویند؛ خوب است که از همین حالا یک یا ‌دو عبارت از میان جملات پرکاربرد انگلیسی برای شروع مکالمه انتخاب کرده و تا می‌توانید تمرین کنید و بعد خیلی حرفه‌ای مکالمه را شروع کنید.

برای شما زمان بخرد: کلاس‌های گفتگو و مکالمه‌ی کلاس‌های آموزش زبان را که می‌شناسید، خب اگر چندان برای بحث آماده نشدید می‌توانید از تکنیک انداختن توپ در زمین حریف استفاده کنید. مثلا جمله‌تان را با یک پرسش شروع کنید؛ یا طوری راحت شروع به صحبت کنید که همه کیف کنند و البته شما هم همان موقع بقیه مکالمه را در ذهنتان بسازید. خبر خوب این است که دنیای واقعی هم شبیه به همان جلسات بحث و مکالمه است و کافیست کمی تمرین کنید تا در جلسه‌ی آزمون آیلتس یا تافل و یا وسط یک کشور انگلیسی‌زبان هم کارتان را راه بیاندازید.

اسپیکینگ انگلیسی

انواع جملات انگلیسی برای شروع مکالمه را چطور به خاطر بسپاریم؟

تکرار کنید: همه‌ی ما از همان دوران کودکی شروع به تکرار حرف‌های دیگران کردیم؛ خب حالا هم باید آستین‌ها را بالا بزنید و همان شیوه را این بار در جملات انگلیسی استفاده کنید.

برای شروع از جملات انگلیسی برای شروع مکالمه پیشنهادی شروع کنید. همان عبارت‌های پرتکراری که همه به کار می‌برند. و برای کارهای روزمره و مکالمات مثل یک مترجم هم‌زمان، عبارت‌های شروع مکالمه را در ذهنتان مرور کنید.

خلاق بشوید: بعد از تسلط روی جملات انگلیسی برای شروع مکالمه معمولی وقتش است که از دانش خودتان کمک بگیرید. چطور؟ به ساختار کلی جمله‌ها دقت کنید؛ بعضی کلمه‌ها را با کلمات مترادف و درست جایگزین کنید. از فعل‌های دیگر برای روان کردن جمله استفاده کنید. البته حواستان باشد که با جابه‌جایی یک عبارت، ناگهان معنی جمله را به‌کل عوض نکنید!

از فیلم‌ها‌ و کتاب‌ها کمک بگیرید: گاهی یک کاراکتر فیلم یا شخصیتی در یک کتاب همیشه جمله‌اش را با یک عبارت خاص شروع می‌کند؛ یا مثلاً در یک فیلم سینمایی راجع به یک استارتاپ جلسات کاری با جمله خاص شروع می‌شود. خب تماشای فیلم انگلیسی و خواندن کتاب دقیقا کمکتان می‌کند این عبارت‌ها را پیدا کنید و از آن‌ها برای جذاب‌تر کردن مسیر گفتگو کمک بگیرید.

مکالمه زبان انگلیسی

توصیه‌هایی برای شروع مکالمه

ترس از شروع مکالمه معمولاً همان ابتدا گریبان بیشتر زبان‌آموزان را می‌گیرد. بنابراین برای شروع مکالمه علاوه بر به خاطر سپردن جملات انگلیسی برای شروع مکالمه، خوب است که به این توصیه‌ها هم دقت کنید: با لبخند و دوستانه رفتار کنید؛ قرار نیست همان اول ماجرا حس ترس یا استرس اضافه‌ای به مخاطبتان تحمیل کنید. صادقانه پاسخ بدهید و نگران طرف مقابل نباشید، مثلاً اگر واقعا از نویسنده‌ای خوشتان نمی‌آید، صادقانه بگویید. این کار کمک می‌کند تا شروع به بیان دلایلتان کنید و فرد مقابل هم دلایلش را بگوید، خب چه چیزی بهتر از یک مکالمه‌ی فرهنگی؟ سراغ سوالات لوپ نروید؛ سوالات لوپ سوالاتی هستند که با یک بله و خیر ساده می‌شود جوابشان را داد. و عملا نه‌تنها باب گفتگو را باز نمی‌کنند بلکه باعث می‌شوند دقایقی به همراه هم‌صحبتتان به افق‌های خیلی دور خیره بشوید. راحت باشید؛ باور کنید این فقط یک گفتگوی ساده است و قرار نیست به خاطر بد پیش رفتنش از آسمان‌سنگ ببارد. پس با خیال راحت جلو بروید، نگران اشتباهات احتمالی نباشید و سعی کنید ذهنتان را حسابی فعال نگهدارید. تنها به تمرینات کلاسی برای مکالمات اکتفا نکنید و سعی کنید در موقعیت‌های مختلف با دوستانتان راجع به برخی موضوعات به انگلیسی صحبت کنید. در حین مکالمه، به کلماتی که می‌دانید دقت کنید تا مفهوم جمله را بفهمید؛ لازم نیست در زمان مکالمه لغتنامه‌ی ذهنتان را برای پیدا کردن معنی یک عبارت زیرورو کنید و از ماجرای گفتگو عقب بمانید.

زبان انگلیسی

آشنایی با جملات انگلیسی برای شروع مکالمه

بالاخره رسیدیم به مهمترین بخش این مقاله یعنی جملات انگلیسی برای شروع مکالمه. جملاتی که در زیر آورده شده است را سعی کنید در دفترچه‌ای یادداشت کنید و تا زمانی که ملکه‌ی ذهنتان نشوند، دست از سرشان برندارید!

جایگزین های سلام در انگلیسی

Good morning! (صبح‌به‌خیر)

(برای زمان‌های قبل از ظهر استفاده می‌شود.)

Good afternoon! (ظهربه‌خیر)

(بین ظهر تا ساعت 6 معمولا استفاده می‌شود.)

Good evening! (عصربه‌خیر)

(بعد از ساعت 6 معمولا استفاده می‌شود)

معرفی و پرسیدن اسم دیگران

My name is _____. What’s your name? (اسم من …هست، اسم شما چیست؟)

I’m sorry, I don’t remember your name. You are…? (ببخشید من اسمتان را به خاطر نمی‌آورم، اسم شما…؟)

Please meet + [name]

Please meet my friend Tom! (با دوستم تام آشنا بشوید)

His is + [name]

This is Tom! (اسمش تام است)

جملات انگلیسی برای شروع مکالمه و نشان دادن خوشحالی

Nice to meet you! (رایج و بسیار مودبانه)(از آشنایی با شما خوشوقتم.)

It’s a pleasure! (دوستانه)(باعث افتخار است.)

شروع مکالمه با احوال پرسی

How are you? / How are you doing? (حالتان چطور است؟)

How are things? (اوضاع چطور است؟)

What’s up? (چه خبر؟)

جملات انگلیسی برای شروع مکالمه کاری

Are you having a good day? (روز خوبی داشتی؟)

Did you just get to the office? (تازه به اداره رسیدی؟)

Have you seen my email? (ایمیلم رو دیدی؟)

What do you think about that email I sent?(راجع به ایمیلی که فرستادم، چه فکری می‌کنی؟)

Well, let’s get started… (خب بیایید شروع کنیم)

Shall we talk about (موضوع جلسه)…? (می‌توانیم راجع به موضوع.. صحبتمان را شروع کنیم؟)

Anyway, let’s talk about (موضوع جلسه)… (به‌هرحال! بیایید صحبتمان را راجع به… ادامه بدهیم.)

Before I forget, I wanted to talk to you about… (قبل از اینکه فراموش کنم، می‌خواستم راجع به… صحبت کنم.)

Since you’re here, let me ask you about… (حالا که اینجا هستی، اجازه بده ازت بپرسم)

I actually wanted to talk to you about… Do you have a few minutes? (درواقع من می‌خواستم با شما راجع به … صحبت کنم، چند دقیقه وقت دارید؟)

لب کلام؛ جملات انگلیسی برای شروع مکالمه

در این مطلب از زبان‌شناس در رابطه اهمیت جملات انگلیسی برای شروع مکالمه گفتیم. ازجمله تأثیرات یک شروع خوب می‌توانیم به نشان دادن اعتمادبه‌نفس، تسلط روی موضوع و…اشاره‌ کنیم.

همچنین از روش‌های مختلف برای پیشبرد مکالمه مثل حفظ آرامش، توجه کردن به کلمات آشنا، دقت به مکالمه‌ها و جملات کاربردی برای شروع مکالمه و معجزه‌ی تکرار گفتیم.

در بخش آخر هم طبق وعده‌ای که اول مطلب دادیم، به سراغ انواع جملات انگلیسی برای شروع مکالمه کاری و غیر کاری رفتیم؛ تا بتوانید با اعتمادبه‌نفس گفتگو کنید و از یک مکالمه‌‌ی صحیح لذت ببرید.

شما از چه جمله‌ای برای شروع مکالمه استفاده می‌کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مشابه