دانلود کتاب English Collocations in Use (intermediate, advanced)

در این مقاله سطوح مختلف کتاب collocation in use را به شما معرفی کرده و لینک دانلود این کتای‌ها را نیز در اختیارتان قرار می‌دهیم.

زهرا بهنیا
زهرا بهنیا
۲۱ روز پیش آپدیت شد 
تصویری از جلد مجموعه کتاب‌های collocation in use

به کار بردن صحیح کالوکیشن‌ها یا کلمه‌های همایند (هم‌نشین) از چالش‌های جدی در یادگیری زبان انگلیسی به نظر می‌رسد. English Collocations in Use، عنوان دو جلد کتاب معتبر با محوریت آموزش کالوکیشن‌ها در زبان انگلیسی است. کتاب‌های این مجموعه با به کارگیری سبک آموزشی جذاب، به خوبی این مبحث مهم از زبان انگلیسی را در دو سطح متوسط و پیشرفته پوشش داده‌اند. در این مقاله از زبانشناس ضمن آشنایی با مفهوم و اهمیت کالوکیشن‌ها و نیز بررسی مشخصات کامل هر کتاب، قادر خواهید بود دانلود کتاب English Collocations in Use را به صورت رایگان انجام دهید. اگر خواندن مقاله برایتان سخت است، میتوانید ویدئوی زیر را تماشا کنید.

کالوکیشن در زبان انگلیسی چیست؟

کالوکیشن را در زبان فارسی معادل واژه‌های همایند یا هم‌نشین می‌دانند؛ همایند یا هم‌نشین به ترتیب مشخصی از کلمه‌های اشاره دارد که در کنار هم معنا پیدا می‌کنند؛ مثلا در زبان فارسی زمین خوردن، دیوانه‌بازی، در یک چشم به هم زدن و... مصداق بارز کلمه‌های هم‌نشین هستند. استفاده و فهمیدن مفهوم کلمه‌های همایند در زبان مادریِ هر شخص به راحتی امکان‌پذیر است؛ اما برای یک فرد خارجی که احتمالا لغت به لغت ترجمه می‌کند، ممکن است کمی نامأنوس و گیج‌کننده باشد.

مثلا فرض کنید به شخصی که یادگیری زبان فارسی را به تازگی شروع کرده، بگویید دیوانه‌بازی در نیاور! شاید آن شخص با شنیدن این جمله با خودش فکر کند دیوانه‌بازی یعنی با دیوانه، ‌بازی کردن؟ یا یک نوع بازی است که به دیوانه شدن مربوط است؟ یا کج‌فهمی‌هایی از این دست؛ اما شما که بارها و بارها این ترکیب را شنیده‌اید به خوبی می‌دانید دو کلمه «دیوانه» و «بازی» در کنار هم چه مفهومی را می‌رسانند.

اهمیت استفاده از کالوکیشن‌ها

در زبان انگلیسی هم، عدم به‌کارگیری کلمه‌های هم‌نشین با یکدیگر، شما را فردی غیرحرفه‌ای نشان می‌دهد که گاهی ممکن است در امتحان‌های بین‌المللی یا مکالمه‌های روزمره دردسرساز شود؛ بنابراین در یادگیری هر زبانی، شناخت کلمه‌های هم‌نشین به شما امکان می‌دهد تا مسلط‌تر صحبت کنید و از کنار هم قرار دادن لغات بی‌ربط بپرهیزید. علاوه بر این، دلایل دیگری برای اهمیت یادگیری کالوکیشن‌ها وجود دارد، مثلا:

بتوانیم مقصود، احساسات و مسائل خود را به شکل واقعی‌تر بیان کنیم.

مهارت نوشتاری خود را بهبود ببخشیم.

در آزمون‌های بین‌المللی مثل آیلتس و تافل موفق‌تر عمل کنیم.

ابهامات درک مطلب را با کنار گذاشتن ترجمه لغت به لغت برطرف کنیم.

مزایای کتاب English Collocations in use

منابع گوناگونی برای یادگیری کالوکیشن‌ها وجود دارند ولی چرا کتاب English Collocation in use را برای این موضوع پیشنهاد می‌کنیم؟ چون:

اعتبار: کتاب English Collocations in use، از منابع خوبِ آزمون آیلتس شناخته می‌شود و گروه تحقیقاتی کمبریج محتوای این کتاب را گردآوری و منتشر کرده‌اند. به همین خاطر دارای اعتبار بالایی از لحاظ تمرین‌ها، مثال‌ها و نیز کارایی مطالب در محیط واقعی است.

جامعیت: این دو کتاب از نظر محتوا به قدری کامل گردآوری شده‌اند که پس از یادگیری مباحث آن، می‌توانید به تسلط خوبی در کالوکیشن‌ها برسید.

امکان خودآموزی: طراحی محتوای این کتاب به‌گونه‌ای است که می‌توانید به صورت خودخوان، به یادگیری و تمرین بپردازید. طرح مثال‌ها جذاب و سبک آموزشیِ روان کتاب به شما امکان می‌دهد تا این مبحث را به‌تنهایی بیاموزید.

داشتن تمرین: در انتهای هر درس پرسش‌هایی از مبحث آموزش داده‌شده ارائه داده می‌شود که با انجام آن‌ها، تثبیت مطالب به خوبی انجام می‌شود.

معرفی و دانلود کتاب English Collocations in use intermediate

کتاب English Collocations in use intermediate، مجموعا در 60 درس کوتاه به آموزش موضوع‌های پرکاربرد می‌پردازد. هر یک از دروس این کتاب شامل یک صفحه آموزش و یک صفحه تمرین است که پس از انجام تمرین‌های هر درس، امکان مقایسه پاسخ‌ها با پاسخنامه انتهای کتاب وجود دارد.

نام کاملEnglish collocations in use advanced
نویسندگانFelicity O'Dell & Michael McCarthy
انتشاراتCambridge
موضوعآموزش واژگان همایند (Collocation)
زبان کتابانگلیسی بدون ترجمه فارسی
سطحپیشرفته
مناسب برایآموزش در کلاس و خودخوان
حجم فایل PDF19/87 مگابایت
تعداد صفحات192

موضوعات اصلی کتاب English Collocations in use intermediate

 1. آشنایی با اصول و قواعد کلی کالوکیشن‌ها
 2. نکات مربوط به استفاده از کالوکیشن‌ها
 3. کالوکیشن‌های مربوطه مسافرت و طبیعت
 4. کالوکیشن‌های مربوط به افراد و روابط
 5. کالوکیشن‌های مربوط به تفریح‌ها و سبک زندگی
 6. کالوکیشن‌های مربوط به کار و تحصیل
 7. کالوکیشن‌های مربوط به محیط اجتماعی و قضایی
 8. کالوکیشن‌های مربوط به مفاهیم پایه‌ای مثل زمان، مسافت، سایز و...
 9. عملکردها

دانلود PDF کتاب collocation in use سطح intermediate

English_Collocations_in_Use_Intermediate_Book_with_Answers_How_Words.pdf

۱۸ MB

تصویری از جلد کتاب collocation in use سطح intermediate

مشخصات و دانلود کتاب English collocations in use advanced

کتاب English collocations in use advanced، دیگر کتابِ این مجموعه درخشان است که برای سطح پیشرفته جمع‌آوری و منتشر شده است. به‌طورکلی در 60 درس اصلی این کتاب، کالوکیشن‌های مربوط به 8 موضوع کاربردی آموزش داده می‌شود. هریک از درس‌های این کتاب نیز دارای دو صفحه است؛ صفحه نخست به آموزش نکات اختصاص دارد و در صفحه دوم تمرین‌هایی برای تثبیت آنچه آموخته‌اید، به همراه پاسخنامه وجود دارد.

نام کاملEnglish collocations in use advanced
نویسندگانFelicity O'Dell & Michael McCarthy
انتشاراتCambridge
موضوعآموزش واژگان همایند (Collocation)
زبان کتابانگلیسی بدون ترجمه فارسی
سطحپیشرفته
مناسب برایآموزش در کلاس و خودخوان
حجم فایل PDF19/87 مگابایت
تعداد صفحات192

موضوعات اصلی کتاب English collocations in use advanced

 1. یادگیری در مورد کالوکیشن‌ها
 2. انواع کالوکیشن‌ها
 3. کالوکیشن‌های مربوط به تفریح و سبک زندگی
 4. کالوکیشن‌های مربوط به کار و تحصیل
 5. کالوکیشن‌های مربوط به دنیای مدرن
 6. کالوکیشن‌های مربوط به مردم
 7. کالوکیشن‌های مربوط به مفاهیم پایه‌ای مثل زمان، کمیت، سایز و...
 8. عملکردها

دانلود PDF کتاب collocation in use سطح advanced

دانلود-کتاب-English-Collocation-in-Use-Cambridge-به-صورت-PDF.pdf

۲۰ MB

تصویری از جلد کتاب collocation in use سطح advanced

چطور کالوکیشن‌ها را بهتر یاد بگیریم؟

همانطورکه می‌دانید یادگیری عمیق کالوکیشن‌ها، از بهترین راه‌های تقویت زبان انگلیسی است. در این بخش چند پیشنهاد ساده اما کاربردی را برای تقویت این مهارت، ارائه داده‌ایم:

تماشای فیلم، سریال و انیمیشن

دقت به دیالوگ‌هایی که در موقعیت‌های مختلف گفته می‌شوند، یادگیری کالوکیشن‌های پرکاربرد را آسان‌تر می‌کند.

کتاب داستان

زیر کالوکیشن‌های به‌کاررفته در کتاب‌های داستان خط بکشید و در فواصل زمانی مشخص هریک را مرور کنید.

یادداشت‌برداری

دفتر خود را به چند بخش تقسیم کنید و هر بخش را به موضوع خاصی مثلا رابطه، کار، مسافرت و... اختصاص دهید؛ و در هر بخش کالوکیشن‌های جدید را یادداشت کنید تا در صورت لزوم به راحتی آن‌ها را پیدا کنید.

استفاده از فلش کارت‌ها

تکرار و مرور با استفاده از اپلیکیشن‌های برتر جعبه لایتنر یکی از بهترین راه‌های ماندگاری کالوکیشن‌ها در ذهن ست.

تمرین مکالمه

به کار بردن کالوکیشن‌ها در مکالمات روزمره، تمرین خوبی برای استفاده صحیح از کالوکیشن‌ها در محیط واقعی است.

خاطره‌نویسی

هریک از ما در شبانه‌روز در معرض شرایط مختلفی قرار می‌گیریم. چنانچه سعی کنیم کالوکیشن‌های هر موقعیت را در قالب خاطرات روزمره استفاده کنیم، پس از مدتی شاهد اثرات شگفت‌انگیز این روش در تسلط خود خواهیم بود.

داستان‌نویسی

تمرین داستان‌نویسی حرفه‌ای با هدف به کار بردن واژگان و کالوکیشن‌های جدید هم یکی از روش‌های بسیار عالی در بهبود مهارت نوشتن است.

تصویری از چندین کتاب انگلیسی روی هم که یکی از آن‌ها باز است

یادگیری آسان کالوکیشن‌ها با اپلیکیشن زبانشناس

علاوه بر کتاب collocation in use، برای دسترسی به انواع و اقسام اصطلاحات و کالوکیشن‌ها، تنها کافی است به اپلیکیشن زبان‌شناس مراجعه کنید. در این اپلیکیشن می‌توانید دوره‌های مختلفی را برای آموزش کالوکیشن انتخاب و آموزش این مبحث کاربردی‌ را با جذاب‌ترین روش‌ها آغاز کنید؛ مثلا در دوره 1000English Collocations in 10 Minutes a Day که از دوره‌های پرطرفدار زبانشناس نیز هست، روزانه تنها با 10 دقیقه مطالعه و تمرین، می‌توانید 1000 کالوکیشن مهم زبان انگلیسی را بیاموزید.

سخن پایانی

در این مطلب به اهمیت کلمه‌های همایند و معرفی دو جلد از مجموعه کتاب English collocation in use پرداختیم. امیدواریم اطلاعات کافی را در مورد این دو کتاب به دست آورده باشید و با یادگیری کالوکیشن‌های مهم زبان انگلیسی حرفه‌ای‌تر عمل کنید. شما برای یادگیری کالوکیشن‌ها چه راهی را پیشنهاد می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید