جزئیات مقاله

چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم

تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 27 آبان 1395

دریافت جدیدترین مطالب سایت

به خبرنامه «زبانشناس» بپیوندید و از آخرین تخفیف ها، مقالات و آموزش های تخصصی با خبر شوید:

دانلود مجموعه Effortless English
چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم
چگونه در مهارت مکالمه انگلیسی پیشرفت کنیم

چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم

توضیح مختصر:

روش غلط و مرسوم در یادگیری لغات انگلیسی

آیا احساس می‌کنی که ظرفیت حافظه‌ات برای یادگیری لغات انگلیسی جدید بسیار محدود و ضعیف است و همیشه شما را عقب نگه‌داشته است. من نیز روزگاری همچون احساسی داشتم….

هنگامی‌که در مدرسه، لیستی از لغات انگلیسی به من داده می‌شد که معنی آن‌ها را یاد بگیرم؛ اصلاً مشخص نبود که این کار را بایستی چطور انجام می‌دادم. هیچ‌کس، هرگز به من یاد نداد که چگونه مطالب جدید را یاد بگیرم. آن‌ها فقط به من می‌گفتند که چه چیزی را یاد بگیرم. در کلاس، همیشه افرادی بودند که خیلی بهتر از من زبان انگلیسی را یاد می‌گرفتند؛ بنابراین برای من بسیار منطقی بود که فکر کنم آن‌ها از من باهوش‌تر هستند. آن‌ها حتماً تنها برای یک‌بار به لغت‌ها نگاه می‌کردند و آن لغت‌ها به‌صورت جادویی، تا ابد در ذهنشان جای می‌گرفت!

این کار طبیعتاً ساده‌ترین نتیجه‌ای است که افراد، وقتی‌که پیشرفت مطلوبی در سطح زبان انگلیسی‌شان و یا هر کار دیگری نمی‌بینند، در رابطه با خود می‌گیرند. به‌ویژه اگر احتمالاً جزو آن دسته از افرادی باشند که به‌طورکلی حافظه‌ی ضعیفی داشته باشند (به‌راحتی اسامی افراد را فراموش کنند و یادشان برود که کلیدشان را کجا گذاشته‌اند…). افراد دیگر حتماً به خاطر این بهتر هستند که هنگام تولد، حافظه‌ی قوی‌تری نصیبشان شده است که نصیب من و شما نشده است. هیچ‌وقت این فکر به ذهنمان خطور نمی‌کند که تنها کاری که بایستی انجام دهیم این است که روش بهتری را برای یادگیری خود انتخاب کنیم.

نوشته‌ی مرتبط: چگونه می توانیم بهتر یاد بگیریم

حفظ لغات انگلیسی تکرار کردن، با وجود اینکه روشی مرسوم در یادگیری لغات انگلیسی است، در بلندمدت بازدهی مناسب را ندارد.

بهترین روش یادگیری لغات انگلیسی این است که لغات انگلیسی را حفظ نکنیم

به این داستان برگردیم که بنده در مدرسه، چگونه لغات انگلیسی را یاد می‌گرفتم. من طبق معمول، از همان روش‌های مرسوم تکرار و دسته‌بندی لغات استفاده می‌کردم. حتماً شما نیز این کار را به‌وفور انجام داده‌اید. درست است؟ استفاده از فلش کارت‌ها، جعبه لایتنر و…. به‌عنوان‌مثال اگر می‌خواستیم معنی کلمه‌ی memorize را یاد بگیریم، با صدای بلند تکرار می‌کردیم “memorize … یعنی حفظ کردن … memorize … یعنی حفظ کردن … memorize … یعنی حفظ کردن …”. ده‌ها و یا صدها بار این کار را انجام می‌دادیم تا اینکه بالاخره این لغت در ذهنمان فرومی‌رفت! درست است؟

بله خوب طبیعی است که بعد از انجام این تمرین کسل‌کننده و ذهن بی‌حس کن!؛ هر جا لغت memorize را ببینیم، ذهن ما آن را به خاطر میاورد. در حقیقت اگر از کسانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند سؤال بپرسید، خیلی‌ها وقتی‌که لغات انگلیسی را می‌شنوند و یا در کتابی می‌بینند، مشکل خاصی با به یاد آوردن معنی و مفهوم آن ندارند. اما همین‌که می‌خواهند آن را درجایی بکار ببرند، هرچقدر که به ذهنشان فشار میاورند لغت مناسبی به ذهنشان خطور نمی‌کند؛ درحالی‌که به‌اصطلاح تک زبانشان است.

کاملاً مشخص است که روش تکرار و دسته‌بندی لغات بسیار کسل‌کننده است؛ اما از آن هم مهم‌تر، بسیار نیز ناکارآمد است. زبان انگلیسی شامل صدها هزار لغت مختلف است. برای همین است که خیلی‌ها فکر می‌کنند که بایستی خیلی باهوش باشی که همه‌ی این لغات را حفظ کنی. و یا اینکه سالهای متمادی طول می‌کشد که با این روش این لغات در ذهن آدم فرورود (اگر از روشی که من استفاده می‌کردم استفاده شود).

حفظ لغات انگلیسی حفظ کردن طوطی‌وار و فلش کارتی، روش مناسبی برای افزایش دایره‌ی لغات انگلیسی نیست.

در ادامه‌ی نوشته می‌خواهم به شما روش منطقی و کارآمد یادگیری لغات انگلیسی را بگویم. روشی که در ادامه می‌آید کاملاً علمی و مطابق با طبیعت یادگیری زبان جدید. است. ما در زبانشناس هیچ‌وقت از روش‌های راه دررویی و مقطعی استفاده نمی‌کنیم و توصیه هم نمی‌کنیم (مگر اینکه مجبور باشید!).

چگونه لغات انگلیسی را یاد بگیریم ؟

۱- بخوانید، بخوانید، بخوانید. هرچه قدر بیشتر بخوانید، به‌ویژه کتاب‌های داستان، رمان، و دیگر چیزهای آموزنده، با لغات بیشتری درگیری پیدا می‌کنید. خواندن، به‌طور طبیعی تمامی آنچه که برای یادگیری لغات جدید نیاز دارید را در بر دارد. تنها بایستی نکات ریزی را رعایت کنید. نخست اینکه مطالبی که برای خواندن انتخاب می‌کنید زیبا و جذاب باشد. دوم اینکه طبق نظریه‌ی داده‌های ورودی، مطالب برایتان قابل‌فهم باشد. وقتی‌که کتاب‌های مختلفی می‌خوانید، احتمال اینکه یک لغت را چندین جای مختلف ببینید بالا می‌رود. این کار باعث می‌شود که مفاهیم و روش‌های مختلف استفاده از آن لغت را یاد بگیرید و یادآوری و استفاده درست از آن لغت در آینده برای شما بسیار راحت شود.

خواندن کتاب خواندن کتاب، همه ی آنچه شما برای یادگیری لغات انگلیسی نیاز دارید را فراهم میکند.

۲- لغت‌ها را در مکان‌های مختلف ببینید. اگر برای یادگیری لغات جدید تنها از یک منبع و یک روش استفاده کنید، لغت‌ها به‌راحتی از یاد شما می‌رود. اما اگر از منابع مختلفی برای یادگیری لغات استفاده کنید، به وقتش لغات انگلیسی را بهتر به یاد می‌آورید. مثلاً باوجوداینکه خواندن کتاب برای یادگیری لغات بسیار اساسی است، اما دیدن فیلم و سریال، گوش دادن به اخبار، گوش دادن به موسیقی، و از همه مهم‌تر، مکالمه زبان انگلیسی، برای یادآوری بهتر لغات بسیار توصیه می‌شود.

نوشته‌ی مرتبط: نقش فراموشی در یادگیری لغات انگلیسی

۳- به‌جای حفظ کردن لغات، فرازها را حفظ کنید. اگر واقعاً نمی‌توانید از حفظ کردن دل بکنید!؛ به‌جای حفظ کردن لغات انگلیسی، فرازهای مختلف را حفظ کنید. مثلاً به‌جای اینکه لغت school را به معنی مدرسه حفظ کنید، عبارت I go to school به معنی من به مدرسه می‌روم را حفظ کنید. وقتی شما به‌جای حفظ کردن لغات انگلیسی، فرازهای انگلیسی را حفظ می‌کنید، حداقل مطمئن هستید که در یک جمله به‌درستی می‌توانید آن کلمه را استفاده کنید. در ضمن در حقیقت به‌طور ناخودآگاه در حال یادگیری گرامر زبان انگلیسی نیز هستید.

۴- از قدرت تخیل خود استفاده کنید. به‌جای اینکه لغات انگلیسی را به فارسی معنی بکنید و آن‌ها را حفظ کنید، آن‌ها را در ذهن خود تجسم کنید و آن تصویر ذهنی را به خاطر بسپارید. مثلاً وقتی میگویید tree به‌جای اینکه در ذهنتان لغت درخت بیاید، تصویر یک درخت را تجسم کنید و این لغت را به آن تصویر گره بزنید. این کار باوجوداینکه ممکن است بیهوده به نظر برسد اما تأثیرات شگرفی دارد و باعث می‌شود که مکالمه زبان انگلیسی شما سریع‌تر و روان‌تر صورت بگیرد.

قدرت تخیل برای یادگیری بهتر لغات انگلیسی، تصویر سازی ذهنی بهتر از حفظ کردن ترجمه ی لغت است.

نکته‌ی انحرافی: حفظ کردن ترجمه لغات انگلیسی به فارسی خود باعث مشکلات زیادی در مکالمه‌ی روان، به انگلیسی می‌شود. زیرا برای مکالمه مجبور می‌شوید که اول جمله را به فارسی در ذهن خود بیاورید بعد آن را ترجمه کنید. ولی کدینگ فارسی لغات دیگر از آن حرف‌هاست!!! به نظر شخصی خودم بهتر است که قضیه را از اینی که هست پیچیده‌تر نکنیم.

۵- یادگیری لایه‌ای به‌جای حفظ کردن با تکرار. در روش تکرار همان‌طور که در بالا آمد، شما لغات را آن‌قدر تکرار می‌کنید که درنهایت آن را حفظ کنید. اما در روش یادگیری لایه‌ای شما تمرکزتان روی حفظ کردن لغت نیست، بلکه تمرکزتان روی درگیری بیشتر با مطالب است. در این روش هر بار که لغت جدیدی می‌بینند سعی می‌کنید که مفهوم آن را یاد بگیرید و سپس از روی آن می‌گذرید. به‌احتمال‌زیاد آن لغت را جای دیگری هم می‌بینند و به‌این‌ترتیب هر بار به‌اندازه‌ی یک لایه، بهتر آن لغت را یاد می‌گیرید تا اینکه به‌طور ناخودآگاه این لغت در ذهنتان تثبیت می‌شود. خوبی این روش این است که یادگیری شما با مفاهیم و مطالب مختلفی گره می‌خورد. ذهن انسان نیز متشکل از نورون‌هایی است که هرکدام با تعداد زیادی نورون دیگر گره‌خورده‌اند. بنابراین ذهن شما این روش یادگیری را دوست دارد.

نوشته‌ی مرتبط: چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم

یادگیری لغات انگلیسی با زبانشناس

در نرم‌افزار زبانشناس، خواندن و شنیدن باهم تلفیق‌شده است. وقتی این دو باهم تلفیق شوند خیلی خیلی بهتر از زمانی که جدا از هم استفاده می‌شوند، لغات انگلیسی را یاد می‌گیرید. زیرا اولاً دو حس مهم دیداری و شنیداری درگیر یادگیری زبان انگلیسی می‌شود که این خود توجه شما را بسیار بالا می‌برد. ثانیاً در حالت شنیداری تلفظ لغات و نحوه‌ی بیان آن‌ها را نیز یاد می‌گیرید. این چیزی است که خواندن تنها نمی‌تواند آن را برای شما فراهم کند. نرم‌افزار زبانشناس خصوصیات زیر را برای شما فراهم می‌کند:

مشخص کردن حالت لغات

در این نرم‌افزار سه حالت مختلف برای لغات در نظر گرفته می‌شود: ۱- لغاتی که میدانید (بدون هایلایت)؛ ۲- لغاتی که جدید هستند (هایلایت آبی)؛ ۳- لغاتی که در حال یادگیری آن هستید (هایلایت زرد). با توجه به این موضوع توجه شما برای یادگیری بیشتر معطوف لغاتی می‌شود که یا جدید هستند و یا در حال یادگیری آن هستید.

تعیین میزان قابل‌فهم بودن درس

همان‌طور که در بالا آمد، قابل‌فهم بودن مطالب نکته‌ی بسیار مهمی در یادگیری آن محسوب می‌شود. اگر به‌عنوان‌مثال ۵۰ درصد لغات یک درس جدید باشند و یا شما در حال یادگیری آن باشید، آن مطلب برای شما احتمالاً قابل‌فهم نباشد. از طرف دیگر طبق نظریه‌ی داده‌های ورودی اگر مطلبی شامل چیز جدیدی برای یادگیری نباشد، آن مطلب نیز برای یادگیری مناسب نیست. به‌عبارت‌دیگر اگر صد در صد لغات یک درس را بدانید، خواندن آن درس چیزی به سطح زبان انگلیسی شما اضافه نمی‌کند. بنابراین توصیه‌شده است که درصد لغات جدید هر مطلبی که می‌خوانید بین پنج تا ده درصد کل لغات باشد که فرایند یادگیری به نحو مطلوب صورت بگیرد. نرم‌افزار زبانشناس میزان درصد لغات جدید را هرلحظه برای تمامی درس‌ها به شما نشان می‌دهد.

نکته‌ی مهم

وقتی‌که کار را تازه با این نرم‌افزار آغاز می‌کنید این عدد به واقعیت نزدیک نیست. ابتدا بایستی چند درس را بخوانید تا نرم‌افزار بتواند تشخیص بدهد که شما چه چیزهایی را بلدید و چه چیزهایی را بلد نیستید.

این نرم‌افزار قابلیت‌های مهم دیگری نیز دارد که در نوشته‌های آینده بیان می‌شود.

تگ‌ها: لغات

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

زبان انگلیسی را می‌توانید به بهترین شکل و با امکانات عالی در اپلیکیشن «زبانشناس» یاد بگیرید

دانلود اپلیکیشن «زبانشناس»

دیدگاه(137)

Azar famileyan

این روش جدیدی است امتحانش میکنم.
تغات بخاطر سپردن برام سخت

محمد

سلام آقای ناصری
من دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستم و قصد دارم به شدت زبان کار کنم ، اما ضعف های اساسی دارم ؛ چند روزی هست کە خوشبختانه با نرم افزار شما آشنا شدم ؛ اینجا جا داره به دوستان دیگه بگم من دانشجوی شناختی هستم و تمام روشهای که شما میفرمایید کاملا درسته و ریشه‌ی یادگیری داره ؛
دو سوال داشتم خدمتون درباره نرم افزار ،
چقدر این نرم افزار سطح واژگان رو بالا میبره ، منظورم کارایی برای ایلس و …. داره ؟
من قصد دارم تمام فایل های صوتی رو یکجا دانلود کنم چون پیش میاد وقتهای که اینترنت موجود نیست ، چطور میتونم این کار رو انجام بدم ؟

اکرم

سلام وقت بخیر
بابت نرم افزار زبانشناس و وقتی ک برای مشاوره در اختیار من قرار میدید،سپاسگذارم.
من 5 سال پیش کارشناسی ارشد گرفتم اما متاسفانه زبان رو در حد همون آموزش متوسطه بلدم،
چون یا هزینه و یا وقت رفتن ب کلاس زبان رو نداشتم و همیشه از این بابت تاسف خوردم ک چرا نتونستم از دوران بچگی ب کلاس زبان برم
الان هم ک واقعا نیاز دارم زبان بلد باشم
فرصت کافی برای رفتن ب دوره های طولانی مدت کلاسهای زبان رو ندارم
و در ضمن ترجیح میدم که تا سطح متوسطی خودمو بالا بکشم و بعد در دوره های آیلتس و یا تافل شرکت کنم ک بتونم در آزمون یکی از این دوتا موفق باشم.
اما روش مناسبی برای اینکه خودمو ب یک سطح متوسط برسونم نمیشناسم
اول از خوندن کلمات 504 شروع کردم به روش لایتنر که بقول شما اون روش خسته کننده بود
بعد برنامه ریزی کردم روزی 5 کلمه حفظ کنم و دو صفحه گرامر بخونم بازم خسته کننده بود
فیلمهای کلاس آموزشی سطح اول رو از سایت شما دانلود کردم تا الان 4 کلاس و نگاه کردم خیلی خوب بود…
اما دوست دارم حرفه ای تر کار کنم و این قدرت رو دارم که خودمو آموزش بدم فقط نیاز ب روش درست و دلگرمی دارم ( چون هر چقدر هم برنامه ریزی میکنم اما پیش میاد همه کارامو انجام میدم و مدام میگم بعدش زبان میخونم و یادم میره)
حالا شما میگید که روش درست رو میدونید و پیامهایی ک میفرستید بسیار دلگرم کننده و نیروی محرکی برای پیشروی طبق برنامه هستن.
برای اینکه در این راه من و همراهی میکنید از شما بسیار سپاسگذارم.

mahya

با سلام
ممنون از سایت خوبتون سوالم اینه زمانی که داستان های کوتاه رو خوندیم و درس ها ی مربوط به یه بخش تموم شد دیگه احتیاجی به مرور نداره؟بعد در رابطه با روش اشتباه حفظ کردن کلمات به روش کدینگ یعنی استاد جاوید که سلطان حافظه ایران هست و از این روش داره استفاده میکنه و کلی هم مخاطب داره و همیشه در همه جای ایران سمینار تشکیل میده از روش اشتباهی استفاده میکنه من در یاداوری کلمات به این روش خیلی راحت میتونم بازیابی کنم خواهش میکنم متقاعدم کنید کدوم روش بهتره گیج شدم!!؟؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. ببینین ما یسری استراتژی ها در نوشته ی استراتژی های تقویت مکالمه گفتیم که اینها حتی الامکان بایستی روی درسها پیاده سازی بشه. یعنی طبیعتا با انجام این استراتژی ها خود به خود درسها مرور دوباره میشن.
در رابطه با روش کدینگ از خودتون این سوال رو بپرسین که آیا کلماتی که با کدینگ یاد گرفتین رو میتونین به خوبی در مکالمه به کار ببرین یا خیر؟ اگه جواب مثبت بود پس کدینگ برای شما خوبه. اگه جواب منفی بود که تکلیف کاملا مشخصه.
بنده به شخصه هیچ مطلب علمی در تایید این روش ندیدم.

رویا

سلام.من الان.گیج شدم واقعا.دارم با نرم افزار شما به تازگی کار میکنم ک.پیش میرم.در عین حال دارم به کلاس زبانم.میرم.و از جعبه به یاد برای یادگیری لغات استفاده میکنم.واقعا عاشق زبانم.و از کلاس لذت میبرم.از اینکه تمرینای نرم افزار را انجام بدم لذت میبرم و اصلا خسته نمیشم.حالا سوالم اینه که جعبه به یاد را ادامه ندم دیگه؟لغات کتاب 504 را دارم ازش یاد میگیرم.لطفا جوابمو بدید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. شما میتونین از جعبه لایتنر تعاملی زبانشناس استفاده کنین که لغت ها رو در تعامل با متن یاد بگیرین. اینطوری از حالت طوطی وار بودن در میاد.

محسن

عرض سلام و احترام

1-خیلی خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم،مطالب غنی و متنوعی دارید و محتویات این سایت اکثریت قریب به اتفاق سوالات کاربران را پوشش می دهد.

2- ایمیلی برای شما ارسال کردم و منتظر لطف شما در پاسخگویی هستم.اگر مقدور هست یک برنامه برای مبتدیان ؛اینکه به ترتیب از چه مهارتی،با چه منبعی کار بکنند در سایت بگذارید؛دقیقا مثل نسخه ی یک پزشک به بیمار.

3- بنده فقط با لپ تاپ کار می کنم و اندروید ندارم.آیا امکان خریداری نرم افزار کامپیوتری شما وجود دارد؟

4_ برای کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه تهران احتیاج به کسب مهارت در بخش درک مطلب دارم و در این بخش ضعیف هستم.

از الطاف شما ممنون هستم.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. پاسخ سوال اولتون رو ایمیلی میدم.
در رابطه با دیگر پلتفرم ها متاسفانه هنوز وارد نشدیم و فقط در اندروید برنامه داریم.

احمد عا رف

سلام به عزیزانی که این نوشته را می بینند .چنا نچه میخواهی پیشرفت 100/ درانگلیسی داشته باشی خود کار ومداد در دستت داشته باش فرموده ها را رعایت کن ( ولی هر لحظه هر درس و لغت را که یاد میگری بنویس .بنویس وبنویس…)

faezeh

با سلام و خسته نباشی….من امسال پشت کنکوریم و در یاد گیری لغات مشکل دارم یعنی به طور کامل در حافظم نمیمونه و تکرار مداوم کلمات با استفاده با فلش کارت واقعا کسل کنند هستش و بعد از مدتی خسته و ناامید میشم ولی با توجه به رشتم(تجربی) باید زبانم قوی باشه لطفا بهم روشی پیشنهاد بدهید که کسل کنند نباشه و واقعا دایرهی لغتم بالا بره …من روش هایی که گفتید رو خوندم ولی من وقت زیادی ندارم که فقط صرف زبان کنمو و کتاب داستان و فیلم های زیادی ببینم فعلا در سطحی میخوام که مشکلم رو برای کنکور حل کنه ممنون میشم جوابم رو بدید

سلمان

سلام.
از سایتتون خیلی خوشم اومد واقعا دستتون درد نکنه از اینکه انگیزه میدید.
میخواستم بپرسم این اپلیکیشن زبانشناس رو چطوری میتونم دانلود کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

محمد

من هم مثل خیلی های دیگه در دوران تحصیل و دانشگاه بسیار تلاش کردم تا به زبان انگلیسی مسلط شوم خیلی هم کلاس رفتم عمومی و خصوصی از کانون زبان تا …. ولی در نهایت بخاطر فشار کار چون با کشور های مختلف باید در ارتباط میبودم دست و پا شکسته منظورمو میرسوندم .
تا اینکه تو یونان بخاطر ارتباط هم خودم هم همسرم به شدت احساس نیاز کردیم به زبان البته اینجا کلاس میریم ولی بعد از چند هفته از بین صدها سایت و کانال به نظرم نرم افزار شما خیلی جالب اومد و دارم باهاش کار میکنم .
اونچه که اول نظرمو جلب کرد حساب شدگی بود که همه اونچه که لازم بود پیش بینی شده بود و بعد هم اول نمیگفتید پول بده امیدوارم که در ادامه بتونم نسخه کامل برنامه تونو تهیه کنم و بتونید این معضل آموزش زبانو برای همه ایرانیا حل کنید اگر که بتونید این متد رو مثل نصرت برای بقیه زبونا هم توسعه بدید فکر میکنم به علت کاربردی بودنش حتما همه ایرانیا عضو خواهند شد ولی من کانال تلگرامتونو نتونستم پیدا کنم اگه باشه خیلی مفیدتر خواهد بود .
در پایان واقعا از زحمتا و علاقه مندی شما کمال تشکر و سپاس رو دارم

کوروش

سلام جناب آقای ناصری
بنده تحصیلاتم در حد لیسانس هست و سطح زبانم هم دقیقا نمیدونم چه سطحی! همین در حد تحصیلاتی که در دوران دبیرستان و دانشگاه و کمی هم مطالعات متفرقه که خودم بدلیل علاقه داشتم،الان چند وقتی هست که میخوام زبان انگلیسی یاد بگیرم یعنی هر چهار مهارت رو ،زمانش هم اصلا برام مهم نیست چقدر طول بکشه فقط میخوام خوب یاد بگیرم ،چند وقتی هست که میخوام تو دوره های مجازی یکی از آموزشگاه ها شرکت کنم ولی دیروز بصورت تصادفی با این نرم افزار آشنا شدم ،حالا از شما میخوام بنده رو راهنمایی کنید که آیا این نرم افزار میتونه به من کمک کنه؟ و اینکه از چه سطحی شروع کنم بهتره به نظر شما؟

حسین ناصری حسین ناصری

نرم افزار زبانشناس کاملا به درد شما میخوره و توصیه میکنم که از سطح داستان کودکانه شروع بفرمایین.

جلیل

سلام و خسته نباشید .
فارغ التحصیل رشته گرافیک مقطع لیسانس هستم و در حال حاضر برای کنکور 96 آماده میشم.
داخل دانشگاه و تحصیلات اکادمیک نمی تونیم انتظار اینو داشته باشیم که در درس زبان بتونیم خوب یا به صورت صحیح یادگیری داشته باشیم.
زبان انگلیسی جزو اون دسته از نکاتی که هر فرد در یه دوره از زندگی نیاز داره که یاد داشته باشه.
در حال حاضر یکی از کهن های + در کنکور و یا حتی بیشتر شغل ها دانش زبان اهمیت داره و بیشتر افراد به دنبال یاد گیری صحیح زبان انگلیسی در جاهای مختلف (آموزشگاه های معتبر-کلاس های خصوصی-خودآموز) هستند، من جزو دسته افرادی هستم که به دنبال شیوه صحیح آموزش هستم.
درمورد متد های اموزش روز دنیا هیچگونه اطلاعاتی ندارم ولی در مورد شیوه آموزش گرامر توسط متن داستان (مثل کتاب steps to understanding ) شنیده ام.
توی این چند روزه که در مورد این متد شنیدم نتونستم اطلاعات خوبی در این مورد کسب کنم، تا این که با سایت شما و app اشنا شدم و نصب کردم .
در مورد این که این متد چطوری میتونه گرامر زبان انگلیسی درس بده سوال شده واسم پیش اومده، آیا من باید گرامر زبان انگلیسی رو مسلط باشم یا با اطلاعات خودم (در مورد گرامر) وارد چالش بشم و بتونم سطح خودم و با توجه به پیشرفت و مطالعه داستان ها بیشتر کنم.
خیلی ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید.
باتشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. در نرم افزار زبانشناس به عنوان مثال پکیج داستان واقعی، درسنامه هایی برای مکالمه و گرامر وجود داره که ناخودآگاه و به صورت سوال و جواب گرامر رو یاد میگیرین.

Spring

سلام و خسته نباشيد، امكان داره كه اين نرم افزار را براي سيستم iOS هم قرار بديد؟ چون فقط براي آندروييد رو قرار داديد،ممنونم

Ana khalaji

میخوام روان و آسان و سریع یاد بگیرم, من در آمریکا متولد شدم ولی در رابطه با زبان خیلی مبتدی هستم و باعث عقب نشینی و خجالت من میشه یعنی اعتماد به نفس صفر خیلی نیاز دارم زودتر زبان و مکالمه رو یاد بگیرم چون قصد مهاجرت دارم

داوود

سلام
باتقدیم احترام فراوان
درابتدابگم بی نهایت ازینکه باسایت فوق العادتون آشناشدم خوشحالم،درضمن این نکته رومتذکرشم که شایدفقط یکی دوساعته که این اتفاق افتاده،وداستان هم ازین قراره که:
من امسال تصمیم گرفتم بالاخره ازسدترس ودلهرم نسبت به یادگیری زبان بگذرم وعطش فوق العادم نسبت به یادگیری زبان فروبنشونم،والبته واسه آزمون دکتری هم احتیاج مبرم به مدرک زبان دارم که تصمیم گرفتم تافل بگیرم،درنتیجه کلاس زبان ثبت نام کردم،زمانی که واسه تعیین سطح رفتم باوجوداینکه متنش آسون بودومفهوم کلیشودرک کردم،طبق عادت همیشگیه زبانم که فکرمیکنم نمیتونم وبدصحبت میکنم یاشایداشتباه باشه وازین مسائل،اصلاترجمه نکردم(میبینیدچقداعتمادبه نفس زبانم پایینه؟)البته این اعتمادبه نفس پایین فقط مال زبانه،خلاصه استادقبول کردازسه سطح بالاترشروع کنم امابااصرارمن کتابای سطوح پایینترم تحویلم دادمنم تاشروع کلاس خودم خودخوان دارم این کتابارومیخونم،که کتابای جنرال انگلیشن،جلداول مشکل خاصی نداشتم جلددوم اولین درس،سوال باwhereبودومکان حروفin,on,atرودرزمان حال ساده گفته،ولی من نمیدونستم کدومشونوکجااستفاده کنم،دست به دامن اینترنت شدم که باسایت فوق العاده شماآشناشدم،ویکی دوساعت زمان گذاشتم ومطالب عالیتونوخوندم وبعدهم دانلوداپلیکیشن وثبت ونام والانم درخدمتون هستم

فاطیما

سلام من ۱۳ سالمه الان کلاس هفتمم از انگلیسی سر در نمیارم فقط کلمات رو بلدم خیلی از دانش اموزا کل حرفاشون رو با معلم زبان انگلیسی صحبت میکنن باید چیکار کنم مثل اونا شم؟

معین

سلام و عرض ادب
من یه پسر 22ساله هستم ک درحال گرفتن مدرک لیسانس هستم
تا حالا تمامی دروس زبان را با نمره ی خیلی خوب پاس کردم البته حتی یک نمره هم از خودم ننوشتم و همشو با تقلب پیش اومدم
الان تو یه شرکت تجهیزات شبکه ی مخابراتی کار میکنم و وقت ندارم به کلاس زبان برم
حالا ازتون خواهش میکنم یه نرم افزاری را به من معرفی کنید یا چندتا کتاب مختلف که بتونم سرکارتوی گوشیم ازشون استفاده کنم و حداقل در حد یه کسی ک دیپلم داره زبان یاد بگیرم چون ما مشتری خارجی هم داریم میخوام بتونم حداقل بفهمم چی میگند

احسان

سلام آقای ناصری
من یه پسر 13 ساله ام که دوست دارم زبان رو بهتر یاد بگیرم و تو آیلتس نمره ی 9 رو به دست بیارم.درحال حاضر به کلاس زبان میرم و خوب یادمیگیرم فقط دوتا سوال داشتم که تا حالا پاسخ منطقی و مناسبی براشون پیدا نکردم.​

1-میدونم که برای تقویت listening باید فیلم به خود انگلیسی زبانا گوش بدی مثلا فیلم و… ولی آیا فیلم با زیر نویس انگلیسی خوبه یا بدون اون؟

2-چه جوری کلمات رو سریع و عالی یاد بگیرم؟منظورم از عالی ،برای همیشه هست.(درضمن اگه میشه بگید که برای کلاس زبان چطور کلمات رو یاد بگیرم؟چون هر جلسه باید 10 تا کلمه حفظ کنیم.)

ممنون.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. آفرین بر شما که از همین الان به فکر روشهای درست و منطقی هستین
در جواب سوالتون، دیدن فیلم جهت یادگیری زبان انگلیسی مراحل خاص خودشو داره که یکی از اون مراحل دیدن فیلم با زیرنویس هست. کل این مراحل در این مقاله توضیح داده شده.
در رابطه با کلمات هم بهتره که کلمات رو در قالب داستان های کوتاه یاد بگیرین و زیاد نگران فراموش شدنشون نباشین چون این فراموشی خودش جزئی از فرایند یادگیری هست. به نظرم با اپلیکیشن زبانشناس قسمت داستان کودکانه شروع بفرمایین.

ma

سلام.خیلی ممنون و سپاسگزارم از اینکه اینقدر به زبان اموزان توجه دارید و ما را راهنمایی می کنید،من از سالها پیش علاقه داشتم زبان یاد بگیرم یک دوره سه ماهه هم کلاس رفتم و بنا به دلایلی نتوانستم ادامه ده م الان سه ساله که کلاس زبان میروم،ولی اصلا چیزی بلد نیستم من گرامر،استرس ،فونتیک، زمان ها، رایتینگ،لکچر،و…… را بلد نیستم در حالی که خیلی تلاش می کنم تمرین حل می کنم ،لغات هر درس را از روی دیکشنری ترجمه می کنم اخبار پرس تی وی را گوش می کنم،ولی در کلاس زبان تنبل ترین شاگرد هستم، اما بچه های کلاس اصلا درس نمی خوانند و حتی از روی کتاب من تمرینات کتاب را حل می کنند با این وجود همگی با نمرات خوب امتحان پایان ترم ره طی می کنند من هر روز کانال های زبان تلگرام را مطالعه می کنم و دایم دنبال انواع روشها و نرم افزار های زبان هستم،خیلی دلم می خواهد زبان یاد بگیرم ممنون هستم که ما ره راهنمایی می کنید.

هما

جناب آقای ناصری سلام
مشکل جدی من در زبان اینه که انگلیسی فکر نمی کنم و برای صحبت کردن مرتب باید فکر کنم . Listening من هم زمانی که یک نیتیو صحبت می کنه و سریع صحبت می کنه درست لغات رو متوجه نمی شم. من باید چه کاری انجام بدم که به صورت fluent بتونم به راحتی صحبت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
با احترام

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
این مشکل شما با پیاده سازی تکنیک سایه روی دروس سرعت آهسته تا سریع پکیج داستان واقعی حل میشه.

ترنم

دقیقا من هم این اشتباهاتی رو که شما مطرح کردید رو دارم و انجام میدادم اما دیگه سعی میکنم اینجوری یاد نگیرم چون واقعا خیلی سخت بود.مثلا من یه لغت رو یاد میگرفتم بعد از چندبار تکرار که مطمعن میشدم حفظ کردم می رفتم سراغ لغت بعدی,اما ترس اینکه فراموشش کنم دوباره بر میگشتم عقب و توی ذهنم مرورش میکردم و این باعث میشد تمرکزم بهم بریزه و لغات جدید هم یادم بره و کلا قاطی کنم…
واسه همین همیشه وقتی می خواستم لغت حفظ کنم انگار جونمو میخواستن ازم بگیرن…
ولی ممنون که راهکارشو بهم توضیح دادید حتما طبق رهنمودهای شما پیش میرم…بازم ممنون از مشاوره های مفیدتون.خیلی خوشحالم که اینطوری کنارمون هستید و کمکمون میکنید واقعا جای قدر دانی داره.مرسی

اندیا

با عرض سلام و خسته نباشید
من سالها کلاس های زبان رفتم و نتیجه ای که می خواستم نگرفتم البته سطح زبانم بد نیست خصوصا زبان تخصصی ام امسال در کنکور ارشد 40 درصد زبان تخصصی زدم، اما در کلاس های زبان بیرون که می رفتم هر ترم با نمراتی که می آوردم فقط level ها را پشت سر می گذاشتم ولی اعتماد به نفس صحبت کردن را نداشتم تا زمانی که معلم اجبار کند و معمولا نمره کلاسیم بالا نمی شد، اما در حال حاضر مکالمه برایم الویت ندارد به دلیل اینکه امسال ارشد قبول شدم و هدفم ادامه تحصیل برای دکتری و پذیرش است به همین دلیل می خواهم برای آزمون تافل و جی آ ای آماده شوم که البته مسلما برای آزمون تافل نیاز به کلاس خصوصی هست اما تا آن زمان می خواهم آمادگی اولیه را داشته باشم مانند دایره لغات و گرامر که برای writting و حتی نوشتن مقاله به آن احتیاج دارم و از شما ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید که می تواند به من کمک کند در اختیارم بگذارید.
سپاس

زهرا

من راستش علاقه ی زیادی به یادگیری زبان دارم ولی هربار که سراغش رفتم تقریبا با شکست مواجه شدم.
کلاس رفتم ولی اکثر کلاسا بیشتر نگران شهریه شون هستن تا یادگیری دانشجویان، کتابی میدن یا معرفی میکنن، تدریس میکنن و در نهایت یه آزمون میگیرن و مدرک میدن.
ولی منو به خواستم نمیرسوندن که تصمیم گرفتم خودم شروع به خوندن کنم ولی نمیدونم چطور باید اینکارو کنم، خواستم با حفظ لغات شروع کنم که به گفته شما خوندن طوطی وار لغات فایده ای نداره.
ممنون از اینکه دانسته هاتون رو در اختیار دیگران میذارید امیدوارم بتونم پیشرفت کنم در این زمینه.

پروانه

سلام و عرض ادب و تشکر بابت پاسخگویی تون.
منم علاقه دارم زبان انگلیسی رو مسلط بشم.منتها واقعا فرصتم محدوده و شرایط کلاس رفتن ندارم.
شدیدا مشتاقم یه فیلم میبینم اخبار میشنوم بدونم چی میگن.
کتاب و مجله و جمله باشه بخونم دست و پا شکسته میفهمم منتها همیشه دیکشنری ام اولین نرم افزار گوشیمه که نصب میکنم.
اما در تلفظ ها و قدرت شنیداری شدید ضعیفم.تلفظم کاملا فارسیه
دوس دارم زبان رو یاد بگیرم.به‌عنوان یه زبان کنار زبان مادری.
و مسئله دیگه که منو سردرگم کرده
انتخاب لهجه است : بریتیش باشه یا آمریکن
کدوم راحت تره و کاربردی تر.

زهره

سلام ، خسته نباشید
من یه دوره طولانی کلاس زبان رفتم و تقریبا خوب بود ولی در اثر یکسری مشکلات یه مدت طولانی از درس و کتاب و کلاس دور شدم در حدی که خیلی چیزا حتی کار با کامپیوتر برام سخت شده بود با سعی و کوشش مجدد راه افتادم ولی توی زبان خیلی ضعیفم هر چی میخونم همه چیز برام آشناست ولی هیچی هم بلد نیستم یه دوره هم کلاس ثبت نام کردم ولی به علت شاغل بودنم نتونستم همه جلسات را برم و برام مفید نبود تصمیم گرفتم توی اینترنت دورههای مجازی رو سرچ کنم که با نرم افزار شما روبرو شدم ، واقعیت چون در روز مدت طولانی نمی تونم وقت بذارم و میخوام از پایه و صفر هم شروع کنم لطف میکنید اگر راهکاری برای من دارید.
با تشکر

سوگل

سلام،من به زبان انگلیسی خیلی علاقه مند هستم اما خب به قول شما ضعیف هستم شاید چیزایی بلد باشم اما با شک و تردید،رشته ی من تجربی بود اما امسال کنکور زبان دادم و اینکه رتبه ی خوبی نداشتم و با معدل دیپلمم دانشگاه های دولتی قبول شدم که ادامه اش ندادم و دانشگاه آزاد دزفول مترجمی زبان ثبت نام کردم و همه میگن که خیلی دانشگاه سخت گیریه از لحاظ نمره دادن و اینکه من میخوام با این اندک وقتی که دارم تا شروع دانشگاه به زبان حداقل یکم مسلط بشم که وقتی وارد دانشگاه شدم حداقل بتونم صحبت کنم،لیسینینگ خیلی ضعیفی دارم و ویدئو ها یا موزیک هایی که سریع صحبت میکنن رو درک نمیکنم،یه مدت کلاس زبان میرفتم وقتی میخواستم لکچر بدم اول فارسیشو مینوشتم بعد به انگلیسی ترجمه میکردم و اینکه از لحاظ گرامر کاملا افتضاح میشد،من باید با این تفاسیر چیکار کنم؟،ممنون

نومی

سلام آقای ناصری
خوشحالم که با شما و سایتتون آشنا شدم .
و اما داستان من: خب من رشته ای تی خوندم و مطمئنا میدونید چقد زبان مهمه چون قصد ادامه تو یکی از دانشگاههای تراز اول کشور و به نیت اپلای گرفتن برای خارج از کشور دارم ولی زبانم خیلی ضعیفه متاسفانه به حدی که تو کنکور ارشد نمیتونم هیچ تستی جواب بدم . کلی مطلب درمورد نحوه یادگیری زبان خوندم ولی کمک زیادی به من نکرده و مشکل دیگه هزینه کلاس اموزشی هست که ندارم و اونم با ریسک اینکه چیزی یاد نگیرم.
امیدوارم با آموزش شما و تلاش خودم به چیزی که میخوام برسم.

مریم

سلام
از کودکی ب یادگیری زبان دوم علاقمند بودم و تو این مدت کلاس زبان های زیادی رفتم ک با قواعد و لغات زبان بیگانه آشنا بشم ولی متاسفانه احساس میکنم تو یادگیری زبان خیلی کندم چون از این کلاس زبان رفتنا جز هدر دادن وقت و پول چیزی عایدم نشد بعد تصمیم گزفتم فیلم زبان اصلی نگاه کنم خب اونم بعد از ی مدت صداهایی ک میشنیدم مثل ویز ویز رو اعصابم بود (خیلی کندم تو یادگیری زبان چون هیچی تا اینجا دستمو نگرفته)
بعد رفتم سراغ زبان سوم ک ی بهونه بشه برای یادگیری دومی Doulingo رو نصب کردم و اسپانیایی سعی کردم یاد بگیرم زبان اصلیش انگلیسه برای اینکه اسپانیایی یادبگیرم مجبور میشدم انگلیسی بخونم خب اولش خوب بود ولی وسطش هردوتا زبان دلمو زد سخت شده بود تازه اسپانیایی خیلی سخته اونم با نرم افزار
از جعبه لایتنر B۱۵ هم استفاده کردم ولی بعداز چند وقت کلماتی ک حفظ کردمو هرکاری کردم ی جمله ازش دربیاد نشد خب نمیدونستم کدوم کلمه جاش کجای جمله است مثلا دوتا کلمه معنیش یکیه ولی کاربردشم یکیه؟
و در همین نقطه بود ک دیگه B15 رو گذاشتم کنار
خب بعدش موسیقی انگلیسی گوش دادم ولی اونم فایده نداشت کتاب داستان گرفتم میتونم بخونم البته بی لهجه انگلیسی فارسی تلفظ میکنم ولی نمیتونم خلاصه اشو ب انگلیسی بسازم و بگم(ی مقدار انگیزه ام اومده پایین دیگه مث سابق دقدقه یادگیری انگلیسی ندارم فقط رودلم مونده یادگرفتنش)
خواهرمم زبان میخوند همراه من ولی اون یاد گرفته فقط با کلاس رفتن منم ک یاد نمیگیریم نکنه واقعا مشکل دارم؟
الانم ک با نرم افزار شما اشنا شدم فقط میشه بهم راجع ب برنامه ریزی استفاده از نرم افزارتون مشاوره بدین؟
اول داستاناشو بخونم و گوش بدم بعد فیلم؟ یا روزی چندساعت بانرم افزارتون کار کنم؟ یا چطوری خودمو محک بزنم؟ ی داستان رو حداقل چند بار بخونم؟ اگه نخوام از جعبه لایتنر و بقیه امکانات استفاده کنم ایا بازم میشه با خوندن داستان و دیدن فیلم نتیجه مطلوب رو ببینم؟
ممنون ک وقتتون رو دراختیارم گذاشتین

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. به نظرم شما روش مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی نداشتین برای همین این احساس رو نسبت به خودتون دارین. پیشنهادم اینه که یکبار هم روش وبسایت ما رو پیش برین که تفاوت روشها رو احساس کنین. برای شروع هم پیشنهادم اینه که این روش قدم به قدم رو روی پکیج داستان بچه گانه اعمال کنین که رفته رفته قوی بشین.
درضمن پیشنهادم اینه که برای اینکه تاثیر یادگیریتون بالاتر بره از تمامی امکانات از جمله جعبه لایتنر تعاملی استفاده بفرمایین
جعبه لایتنر تعاملی زبانشناس درسته مشابه جعبه لایتنر معمولی هست ولی ماهیتش فرق میکنه و برای این هست که ما تغییراتی در نحوه ی نمایش لغات در متن هر درس به شما بدیم که سرعت یادگیریتون بالاتر بره

مریم

واقعا از این راهنماییتون ممنونم. تا حالا کسی منو اینجوری راهنمایی نکرده بود.یعنی این شش هدف رو برای هر داستان باید پیدا کنم؟
بعد اینجوری لیسینینگ و تلفظم خوب میشه درسته؟ یعنی فعلا روی این دو تا کار میشه بعد به گرامر و رایتینگ و چیزهای دیگه میرسیم؟
اتفاقا دیشب داستان هملت رو خوندم.و لغات رو زرد کردم و معانیش رو هم نوشتم.فقط بعضی جاها ترجمه ی من با ترجمه ی که شده بود متفاوت بود.
ببخشید من میتونم اگه سوالی یا راهنمایی نیاز داشتم از شما بپرسم؟ واینکه تلفظ آمریکایی بهتره یا بریتانیایی؟ البته اگه درست یادم مونده باشه.
و اینکه اگر بخواهم روی تلفظ و فهمیدنش کار کنم نرم افزار خاصی یا راهی وجود داره که به من معرفی کنید؟
با تشکر فراوان از این راهنمایی بی دریغ و خالصانه شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. بله اهداف ذکر شده رو روی داستان ها پیاده سازی بفرمایین.
در رابطه با تلفظ هم همین نرم افزار با اعمال هدف پنجم و ششم میتونه کافی باشه.

محسن

سلام آقای ناصری
خوشحالم که با شما و سایتتون آشنا شدم .
و اما داستان من: خب من رشته ای تی خوندم و مطمئنا میدونید چقد زبان مهمه چون قصد ادامه تو یکی از دانشگاههای تراز اول کشور و به نیت اپلای گرفتن برای خارج از کشور دارم ولی زبانم خیلی ضعیفه متاسفانه به حدی که تو کنکور ارشد نمیتونم هیچ تستی جواب بدم . کلی مطلب درمورد نحوه یادگیری زبان خوندم ولی کمک زیادی به من نکرده و مشکل دیگه هزینه کلاس اموزشی هست که ندارم و اونم با ریسک اینکه چیزی یاد نگیرم.
امیدوارم با آموزش شما و تلاش خودم به چیزی که میخوام برسم.
باسپاس

زیبنده

روز شما بخیر جناب ناصری
من دانشجوی ارشد حفاظت و مرمت بناهای تاریخی هستم، از حدود ده سال پیش شروع ب یادگیری انگلیسی کردم و تا کنون در سطح گمان کنم متوسط هستم و هربار ب دلایلی کلاسایی ک می رفتم و رها کردم. علاوه بر کتابا و کلاسای متفاوت ، حتی حدود یک سال کانون زبان ایران بودم و خیلی خوب پیش میرفتم اما هم دیگه هزینه شو نداشتم هم زمان کلاساش و سختگیریاش برام سخت بود.البته انقد پیگیر بودم که از بیسیک در کانون بندرعباس شروع کردم و تا Elementary 3 در تهران ادامه دادم هر بار امتحاناتشو با قبولی سپری میکردم. الان هم هرجا به کتابای زبان میرسم دلم میخواد بگیرم و بخونم. کتابای داستان رو برای خودم ترجمه میکنم که آخریش Charles dickens بود. و اما مشکل اصلی، با وجود اینکه نظرم اینه ک زبان انگلیسی از واجباته در دنیای امروز و اصلن بشدت علاقه مندم ب یادگیری اون اما نمی دونم چرا مستمر و حساب شده پیش نمیرم!!!
در حال حاضر ب علت پرکار بودن در زمینه های مختلف امکان کلاس رفتن و انجام تمرین بصورت خیلی منظم و رسمی ندارم به همین خاطر گفتم اگر با نرم افزار پیش برم بهتره و وقت زیادی رو نمیگیره در حالی ک زمان تنظیم اون دست خودمون هست. در آخر بگم ک حتی به زبان فرانسه هم علاقه مندم و از آرزوهامه روزی بتونم به این زبان شیرین هم صحبت کنم…روز خوش.

طاهره

سلام..من حدود ده سالی هست ک از درس فاصله گرفتم ولی الان تصمیم گرفتم مدرک زبان بگیرم..بزرگتربن نگرانیم اینه ک چجوری اون لغاتی رو ک بلد بودم یادم بیاد واین که من حس میکنم نمیتونم با تکرار لغاتو یاد بگیرم و یا متن و معنی کنم حتی اگه فقط یه کلمه شو بلد نباشم ..ولی ب شدت دلم میخاد یاد بگیرم نه با روش دوران دبیرستان چون منو زده کرد…همینآرو زدم تو نت.. درمورد روشای شما اومد…ممنون میشم کمک کنید
من تو شهری هستم ک کلاسای بی کیفیت آموزشگاهها بی تاثیر نبود در کم کردن انگیزه ی من تو این مدت..
اعتماد ب نفسم واس یادگیری زبان خیلی پایینه..دلم میخاد زبانو با لذت یاد بگیرم نه بزور تو مغزم فرو کنم

رها

سلام
من رها هستم و مدرک ارشد مدیریتم تازه گرفتم
و اینکه با وجود اینکه تو دوران مدرسه و دانشگاه زبان خوندم چون هیچ موقع از شیوه تدریسش خوشم نمیومد یاد نمیگرفتم و نمره ام خوب میشد اما فوری فراموش میکردم و کلاس زبان بیرونم رفتم باز واقعا شیوه آموزششون جذابتی واسم نداشت بعد یک یا دو ترم بیخیال میشدم
الانکه مدرک ارشدم گرفتم با خودم شرط کردم زبان بخونم بعد دکترا شرکت کنم ، چون واقعا بنظر خودم خوب نیست دانشجو دکترا نتونه زبان بفهمه چه بسا ارشدم بشدت احساس نیاز به یادگیری زبان میکردم واسه همین دنبال یه روش مفید میگردم که مابین مشغله کاری بدردم بخوره و تایمم الکی از دست ندم واقعیت واسم الان یه هدف شده زبان خوندن و مهمه یاد گیری صحیح زبان و تو سایتا میگشتم با سیستم سایه روشن آشنا شدم و بعدم با نرم افزر شما که حس کردم شاید بتونه کمکی بهم کنه و رو گوشیم نصب کردم به امید اینکه واسم مفید باشه….با اینکه هنوز از نرم افزارتون استفاده نکردم فقط چند تا داستان دانلود کردم تا بعد تایم کاریم برم سراغش و ببینم چجوری هستش اما ممنون ازتون که تجربه خودتون در اختیار بقیه قرار دادید به نظرم حتی اگه فقط یه نفرم بتونه از این روش نتیجه بگیره خیلی عالیه چه برسه به تعداد بیشتر

سعید

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای ناصری
اینجانب دانشجو، برنامه نویس، محقق و نویسنده علوم کامپیوتری و سایر علوم که حالا به موضوع مربوط نمیشه اما اکثر چیزایی که می نویسم رو تو آرشیو خودم نگه می دارم و نزدیک ترین دوستام می تونن اونا بخونن البته چندین تن از استادان دانشگاهم گفتن که ترجمه کن و به چند تا از مطبوعات علمی استرالیا و آمریکا و کره بفرست و شانست رو برای چاپ مقالاتت امتحان کن اما شک هست دیگه نمیزاره بعضی اوقات به درجه علمی خودم شک می کنم شدید.
حالا به بحث نزدیکتر بشیم، از اون جایی که گفتم محقق و نویسنده هستم و دانشجو پس شدیدا به یادگیری زبان محتاج هستم. دو زبان انگلیسی و لاتین ضریبی حیاتی برای بنده و زندگی کاریم دارند چون اکثر منابع پژوهژی بنده به این زبان ها هستند. اما با اینکه مطالب سایت شما خوندم بازم تو هاله ای از ابهام قرار دارم که چطور و از کجا شروع کنم؟
بنده نرم افزار شما رو هم دانلود و با داستان های بچه گانه شروع کردم که واقعا مطالبی بود که معانیش واقعا نمی دونستم مثل مسموم کردن و از این چیزا و واقعا مفید و کاربردی واقع شد.
اما با این حال صلاح رو در این دیدم که با شما صحبت کنم و نظر شما رو هم در رابطه با سلسله مراتب موثر آموزش زبان انگلیسی جویا شوم تا شاید با این روند تونستم بهتر به هدفم برسم.
پ ن: بنده تا حدودی قواعد زبان انگلیسی رو بلد هستم و مشکل بنده در کمبود دایره لغاتم می باشد و به شنیدن موسیقی و خواندن کتاب و رمان و دیدن فیلم و سریال هم علاقه فراوانی دارم.
به امید موفقیت روز افزون الهی
سعید یاری

نرگس

سلام.
بله من هم همون دوره که زبان میخوندم از جعبه لایتنر استفاده کردم. منتها فکر کنم من چند درجه وضعیتم از شما هم بدتر بود!
اینکه طوطی وار یکسری لغت رو حفظ میکردم و حتی به درس های آخر کتاب ۵۰۴ که رسیدم اصلاً لغات از جعبه بیرون نمیامدن!😥 و شاید خیلی از لغات رو جاهای دیگه میدیدم ولی معنی اونها رو نمیدونستم. البته بنظر من با استفاده از جعبه لایتنر ما حتی ناخودآگاه به خودمون کلک میزدیم. کافی بود برگه که لغت داخل بود یه لکه یا رد خودکار داشته باشه و همون میشد رمز ما که معنی لغت رو حدس بزنیم.

حالا یک سوال؟
من داستان اول رو که دیدم، نمیدونستم لغات محدودی رو میتونم از هایلایت در بیارم و من همه رو برای خارج کردن از رنگ آبی مصرف کردم و نرم افزار به من اجازه نداد لغاتی رو که بلد نیستم زرد کنم و وارد جعبه کنم. آیا راهی هست؟
تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگه منظورتون اینه پیغام ارتقای اپلیکیشن میاد کاریش نمیشه کرد و بایستی طبق این راهنما اپلیکیشن رو ارتقا بدین.

مریم

من سه سال پیش اقدام به آموزش زبان کردم.و یک سال در کلاس مکالمه ‘سفیر’ شرکت کردم اما بعد از یک سال ادامه ندادم.الان بعد از گذشت دو سال حتی یک کلمه هم در خاطرم نیست.من چون با همسرم به کشورهای خارج سفر میکنیم خیلی خجالت میکشم که زبان بلد نیستم.و دوست داشتم خیلی زود با زبان انگلیسی آشنا بشم.
من از اینکه زبان انگلیسی بلد نیستم خیلی ناراحتم امیدوارم با نرم افزار شما به نتیجه خوبی برسم.
فقط تنها سوال من اینه که نرم افزار شما واقعا جواب میده یا روش بهتری برای آموزش بهم پیشنهاد میدین؟

با تشکر از زحمات شما

مریم

من هر جلسه ای که کلاس زبان دارم از روز قبل تمام لغاتی که معنایش را نمی دانم از دیکشنری همراه با متضاد و مترادف معنی میکنم،و تمرینات کتابهای گرامر را حل می کنم،به مکالمات گوش میدم و برای جمله سازی و نوشتن لکچر،رايتينگ،و موضوع تاک شو وقت زیادی صرف می کنم،اما در کلاس ،جرات ابراز وجود ندارم و تا مدرس زبان از من چیزی نپرسد حرف نم زنم در حالی که بچه ها در کلاس تند و تند تمرین حل می کنند ویا جمله سازی می نویسند ودر گفتگوها شرکت می کنند اما در یک جمله چند کلمه فارسی بکار می بزند،لغت هم بلد نیستند اما همیشه آنها نمرات 80_90مي گیرند .من از صمیم قلب دوست دارم انگلیسی را مانند زبان مادری یاد بگیرم

مریم احمدی

با سلام.من بارها و بارها مقاله شما را خوانده و بسیار لذت برده ام شما خيلي خوب تمامی نکات را توضیح داده اید ،من سه ساله که کلاس زبان ميرم،کتاب داستان می خونم،تمرینات گرامر حل می کنم ،اخبار پرس تی وی را گوش می دم و…. به امید آنکه انگلیسی را یاد بگیرم،اما در کلاس شهامت حرف زدن و مکالمه را ندارم، از شما بسیار ممنونم،لطفا در مورد فونتيک و آواشناسی و لکچر،تاک شو،نوشتن رايتينگ،املای انگلیسی و…..مقاله بنویسید .با سپاس فراوان .

ایوب

سلام من چن بار دیگه سوال پرسیدم خواهش میکنم به من جواب بدین من پشت کنکورم و میخوام دایره لغاتمو بالا ببرم این روش برام مفیده یا کتابای مخصوصه کنکور؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام در این روش دایره ی لغات و درک مطلبتون به شیوه ی اصولی تقویت میشه که قطعا برای کنکور هم مناسبه. اما به دلیل اینکه کنکور مسائل دیگه هم داره پیشنها میدم مثلا به صورت 50 50 وقت برای این روش و خوندن کتابهای کنکوری زمان اختصاص بدین.

فریبا

سلام خسته نباشید.ممنون از برنامه خوبتون و توضیحات کاملی که توی سایت دادین.
من لیسانس ادبیات انگلیسی هستم و میخوام برای ارشد امتحان بدم ولی دایره لغاتم خیلی ضعیفه. داشتم دنبال راه حل برای حفظ کردن سریع لغات میگشتم که با سایتتون آشنا شدم و فهمیدم روشی که تا الان لغت حفظ میکردمو خیلی از اونهارو زود از یاد میبردم اشتباه بوده.
از امروز میخوام شروع کنم و با برنامه شما پیش برم امیدوارم بتونم سطحمو خوب و سریع ارتقاء بدم.
لطفا اگه میتونید مشاوره ای یا روشی برای قبول شدن در ارشد زبان انگلیسی بهم بدین کمکم کنید.
یه دنیا ممنون از شما.

علی اصغر

سلام باعرض خسته نباشید من یه سوال دارم میخواستم بدونم اگه سن فرد 20سال به بالاباشد یادگیریه زبان انگلیسی براش دشواراست؟ من دربعضی جاها شنیدم هرچه سن پایین تر باشد یادگییریه زبان جدید برای فرد اسون تراست واینکه زبان انگلیسی معمولا چقدر طول میکشد تا فرد کامل یادبگیرد؟ ممنون میشم جوابموبدین علی اصغر احدی

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اونطوری که بنده میدونم و منابع مختلف رو مطالعه کردم تاثیر سن و سال در یادگیری زبان ناچیزه. بیشتر مشغله ذهنی هست که تاثیر میذاره. در کل هرچی سن انسان کمتر باشه، به دلیل مشغولیت ذهنی کمتر، یادگیری راحت تر صورت میگیره. اما بیست سال هم در کل زمان آنچنان زیادی نیست و به نوعی یکی از بهترین زمانها برای یادگیری میتونه در نظر گرفته بشه.
در رابطه با سوال دومتون هم در نوشته ی مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی توضیح دادم.

پدرام

سلام
با آرزوی توفیق و سلامتی
تا هم اکنون که با سایت و نرم افزار شما آشنا شدم، تمایل فراوانی به ادامه این ارتباط هر چند مجازی دارم و امید دارم که با بهره بیشتر از سایت و نرم افزار شما این تعامل ادامه داشته باشه.
بنده سالها مکالمه عربی کار کردم و چند باری هم کار تدریس و ترجمه داشتم و دارم.
نزدیک سه ساله که مشغول زبان انگلیسی ام.
در طول این چند سال خیلی دغدغه داشتم که راه حساب شده ای رو بشه برای یادگیری و آموزش،پیدا کرد.
شدیدا به این اعتقاد دارم که تداوم آموزش زبان، باید همراه با جذابیت و لذت باشه.
اما ماجرای آشنایی من با شما بر می گرده به اینکه بعد از چند سال کار انگلیسی در چهارچوب کتاب آموزشی، خیلی تمایل داشتم که راه جدیدی رو برای ادامه پیدا کنم.
فعلا که میشه گفت راضیم، چرا که ( با عذرخواهی) خیلی نسبت به این طرح ها بدبینم و به نظرم توی شرایط امروز، مناسبه.
به هر صورت منتظر روز های در پیش به همراه پیشرفت و بهره برداری بیشتر از طرح و ایده های نوین شما می باشم.
باتشکر

راضیه

باسلام خدمت جناب آقای ناصری
متاسفانه از جی 5 برای حفظ لغات استفاده میکردم اما چون حجم خیلی زیاد و شباهت زیادی به هم دارند نمیتونم در جمله کلمات رو صحیح به کار ببرم
متاسفانه حجم مطالب زیادی هم برای نوشتن پایان نامه دارم که اصولا تخصصی هستن و باید ترجمه کنم و با کمبود وقت هم مواجهه هستم مقالاتی که در آنها بسیار از اصطلاحات خودشون استفاده کردن و من خیلی سخت معنی و مفهومش رو می فهمم یا اصلا نمی فهمم….واسه همین منم نصمیم گرفتم که از داستانهایی که توی نرم افزار گذاشتین استفاده کنم ،شاید با اصطلاحات برخورد کنم و ترجمه راحت تری داشته باشم،متشکرم از توضیحات شما
امیدوارم بتونم ازاین نرم افزار استفاده صحیح داشته باشم.

سارا

سلام استاد
من به زبان علاقه زیادی دارم با اینکه هیچوقت کلاس زبان نرفتم اما خودم با خوندن کتابای زبان باتوجه به اینکه رشته اصلیم ریاضی فیزیکه اما چون زبانو دوس داشتم خودم ب طور خود خوان زبانو میخونم کنکور زبان دادم و رتبه ام سه هزار شد اما مشکلی ک دارم اینکه میتونم خیلی عالی ترجمه کنم اما تلفظ های خیلی غلطی دارم حتی بعضی وقتا خنده داره تلفظام نمیدونم باید چیکار کنم اینهمه لغت بلدم ک تلفظاش اشتباهه میترسم توی دانشگاه به مشکل بربخورم.مرسی

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
برای تقویت تلفظ بهترین راه پیاده سازی تکنیک سایه روی مطالب صوتی هست

نسرین

من هم سابقه ی حفظ لغات رو داشتم شاید باورتون نشه 4ماه تمام شایدم بیشتر روش کار کردم ونتیجه ای حاصل نشد حتی خودم تو خونه تایمای رو ک بیکار بودم ک ساعت 5صبح بود رو لغات می خوندم حتی مترادف ومتضاد هر واژه رو جدا از این من آموزش مکالمه ی زبان نصرت رو هم روزانه ی درسشو گوش می کردم البته کامل ن ولی دوماهشو پیش بردم ب لحاظ علاقه واقعا تاثیر گذار بود ولی از اون جای ک لغاتای رو ک می خوندم رو قاطی می کردم وساده بگم علاقه ای یا کششی در من برای وقت گذاری بیشتر واسه حوندنش نبود زود خسته شدم ورهاش کردم وایمان دادم این ی ذره زبانی ک بلدم رو برا این بوده ک با لجولج بازی خوندم وگرنه من زبان یاد بگیر نبودم باور کنید

نیما

سلام با تشکر از سایت خوبتون.
سوالی که ذهن منو درگیر کرده اینکه به چه شکل فرد باید بدون فرهنگ لغت معنی یک کلمه رو متوجه بشه؟
توی مطالبتون کلمه درخت رو مثال زدید،وقتی که شخص ندونه Tree چی هست ,به چه شکل باید اونو تجسم کنه؟
ضمنا من تجربه یادگیری زبان رو داشتم و همیشه از فرهنگ لغت استفاده میکنم.مطلب شما برام جالب بود .
ممنون میشم جوابمو بدید.
با تشکر.
نیما رزمجوئی

حسین ناصری حسین ناصری

ببینین این بستگی به متن داره. گاهی اوقات اتفاق میفته که اکثر کلمات متن رو بلدیم بعد موضوع هم میدونیم چیه. اونوقت یک کلمه اون وسط بلد نیستیم با توجه به جملات قبل و بعد و کمک گرفتن از شواهد دیگه میتونیم معنی کلمه رو حدس بزنیم.
الان مثالی تو ذهنم نمیاد ولی برای خودم که خیلی این اتفاق میفته.

مرادی

سلام و عرض ادب
درمورد لغات مشترک بین داستان ها سوالی داشتم ، اینکه مثلا لغت castle در داستان اول معنیش رو نمیدونستم و زرد رنگ کردم و همین لغت در داستان دوم هم وجود داشت و چون دیگه معنیش رو میدونستم از حالت زرد رنگ درآوردم . ولی وقتی به داستان اول رجوع کردم این لغت اونجا هم زرد رنگ نبود! یعنی در داستان اول مثلا ده تا لغت نمیدونستم الان آمارش تغییر کرده و شده هفتا ! و درواقع آمار تعداد لغات ‘نمی دانم’ در داستان اول تغییر میکنه و آیا این کار آمار روند پیشرفت رو تغییر نمیده ؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما وقتی یک لغت رو توی یک درسی زرد میکنین، این کار همه جا اعمال میشه و در درس بعدی نباید اون رو از حالت هایلایت در بیارین. دقیقا ما این کار رو کردیم که همه جا لغت رو هایلایت ببینین و تا چشمتون خورد سریع معنی توی ذهنتون بیاد و خود به خود مرور بشه.

سعید

سلام وقتتون بخیر اقای ناصری
بنده مهندس برق گرایش کنترل و در پتروشیمی سرپرستی ی قسمتی هستم و در یک ضرب العجل چند ماهه به من پیشنهاد مدیریت بخش مهندسی برق داده شده ولی مستلزم به دونستن یک زبان هستم و بشدت دنبال اموزش کامل و سریع زبان انگلیسی هستم به هیچ عنوان تایمی برای کلاس و کتاب متفرقه یا حتی المقدور کتابی ک تایمی ازم بگیره ندارم و از چند تا از دوستان پرسیدم گفتن فقط مطالعه متون انگلیسی مثل کتاب داستان و روزنامه دیدن فیلم و گوش دادن ب موسیقی کمک شایانی میکنه زبان انگلیسیم بد نیست خوب هم نیست دایره لغاتم تقریبا ضعیفه اسپیکینگ تقریبا خوبه چون خیلی زیاد فیلم میبینم ولی لیسنینگ خیلی خوب نیست اگر امکانش هست در این موضوع کمکی میتونید بکنید خوشحال میشم
ممنونم از پاسخگوییتون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
با توجه به فیدبکی که دادین، نرم افزار زبانشناس کاملا برای شما ایده آل هست.چون دقیقا شما رو از کلاس بینیاز میکنه، و محتوای نرم افزار هم شامل همون چیزهایی هست که شما میخواین.
تکنیک هایی هم که تو سایت عنوان کردیم مثل تکنیک سایه و استراتژی های تقویت مکالمه، به لیسنینگ و اسپیکینگ شما کمک میکنه که خیلی به اون احتیاج دارین.
پیشنهادم به شما شروع با پکیج داستان واقعی هست.

الهی

سلام..ممنون که این همه وقت گذاشتین واین اپلیکیشن رو ساختید..من لادن هستم و یک ماه هست که کلاس زبان میرم البته مبتدی..و به خاطر کارم خیلی ضروری باید مکالمه رو یاد بگیرم..از کلاسی که میرم چیزی نمیفهمم..مدرس خصوصی خواستم بگیرم اما گفتم شاید اونم بی فایده باشه..تو نت سرچ کردم یادگیری زبان..برنامه شما اومد..از امشب شروع کردم امیدوارم بتونه بهم کمک کنه تا به دوستام هم معرفی کنم این برنامه رو

محسن

سلام.
من کارشناسی ارشد در رشته علوم و تکنولوژی بذر دارم و در یک شرکت خصوصی روی اصلاح و به نژادی ذرت با کمک یک مشاور خارجی کار می کنم. البته مشکل من بیشتر روی مکالمه و استفاده از قواعد و گرامر در مکالمه است. از لحاظ فهم زبان و لغات تقریبا در حد مناسبی هستم و حتی کار ترجمه را هم انجام میدهم. اما در speaking و listening مشکل دارم.

با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. با توجه به فیدبکی که دادین، اعمال استراتژی های تقویت مکالمه رو به شما روی دروس داستان واقعی توصیه میکنم.

مسعود

سلام استاد عزیز خسته نباشی
خیلی خوشحالم ک میشه افرادی مثل شما که اینقد با دانش و کم توقع هستند صحبت کرد . بسیار بسیار نیز خوشحالم ک اینقد پیگیر کارتون هستید به امید موفقیت های روز افزون .

راجع به این موضوع ک مطرح کردین بحث کنیم راستش من پارسال امتحان ارشد مهندسی نفت داشتم ک رو زبان حساب ویژه ای باز کرده بودم . کلی لغت حفظ کردم جوری ک دیگه خودمم کلافه شده بودم . بعد از مدتی یا لغات از یادم میرفت یا با لغات دیگه اشتباه میگرفتمشون در نهایت هم نتیجه کار 25 درصد تو کنکور بود ک اصلا راضی کننده نبود.
حالا بعد از اینکه چند روز پیش خدمتو تموم کردم تصمیم گرفتم دوباره شروع به خوندن زبان کنم . حالا سوالاتم
1 نمیدونم چجوری و از کجا شروع کنم کلا سردرگمم. بازم مث قبل لغت بخونم وقتمو رو گرامر بزام یا نه ؟
2 میخوام واسه آزمون آیلتس هم شرکت کنم اونم نمیدونم اصلا جریانش چیه منابعش چیه کلا چکار باید بکنم؟

کلا با ی فرد کاملا سردرگم از لحاظ زبان انگلیسی طرفی استاد :(

اگه بتونین کمکم کنین ی دنیا ممنونتون میشم .

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
در مورد سوال اول شما جواب خودتون رو بالاتر دادین. و گفتین که یکبار تجربه لغت حفظ کردن داشتین و فایده نداشته. بنابراین جواب واضحه و بنده اصلا توصیه نمیکنم این راهو دوباره طی کنین. به نظرم با پکیج داستان های واقعی نرم افزار زبانشناس شروع بفرمایین تا هم لغت خوب یاد بگیرین هم مکالمتون قوی بشه.
برای آزمون آیلتس شما اول باید حسابی خودتون رو تقویت بفرمایین. بعد ثبت نام کنین. چون هزینش بالا هست و گرفتن نمره ی بالا زمان زیادی میطلبه.

کهزادی

سلام خسته نباشید از توضیحات کامل شما ممنونم من این نرم افزار رو هم برای خودم و هم یکی از دوستانم میخوام خودم به این علت که فارق التحصيل رشته مترجمی زبان هستم اما زبانم واقعاً در حد کسی که لیسانس داره نیست دامنه لغاتم کوچیکه، مکالمه معمولی و رایتینگم نسبتاً ضعیفه.دوستم هم برای آزمون های استخدامی که شرکت میکنه و برای ادامه تحصیل نیاز داره زبانش رو تقویت کنه و به سطح قابل قبولی برسونه رشته اصلیش غیرمرتبط هست، چند ترمی هم کلاس زبان رفته اما فایده نداشته میخواد دامنه لغاتش وسیع شه و مکالمه خوبی پیدا کنه.

آرزو

سلام
روزتون بخیر
تا حدودی با صحبتهایی که کردین موافقم ،تجربه حفظ کردن طوطی وار را داشتم ولی واقعا خوب بوده
من تونستم لغات خیلی زیادی رو به روش لایتنر یاد بگیرم واونها با این که خیلی وقته مرور نکردم ولی تو حافظه بلند مدت مونده.
خیلیا که راحت میتونن صحبت کنن بعضی وقتا لغتهایی که من یاد دارم یادشون نیس.
ولی نمیتونم ازشون خیلی استفاده کنم در مکالمه همونطوری که گفتید.
ولی این لغات خیلی به دردم خوردن.
تصمیم دارم روشمو ادامه بدم،چرا! چون تعداد لغاتی که در تافل مود نیاز خیلی زیاد و سخته و اصلا زیاد در داستانها نیس
اگه بخوام به روش داستان اینکارو پیش ببرم سالها طول می کشه تا لغات مورد نیاز تافل رو یاد بگیرم.
من به روش میخوام بیشتر برای راحت تر بودن در مکالمه و پیشرفت در آن.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام دوست گرامی.
همین که میفرمایین این لغتها رو به خوبی نمیتونین در مکالمه استفاده بفرماین، یعنی خودتون جواب خودتون رو دادین. تعداد لغت زیاد و بدون استفاده به درد نمیخوره. برای تافل هم که فرمودین، مگه چند تا سوال لغت در تافل هست؟ جمعا شاید 5 تا هم نشه. ولی از طرف دیگه سوال درک مطلبی، مکالمه و … خیلی خیلی بیشتر هست که لایتنری حفظ کردن لغات با این همه وقتی که میگیره و نتیجه ی کمتری که داره، اصلا نمیتونه کاربردی باشه. حتی برای تافل.

مولود

با سلام
من کاملا موافق هستم با شما در مورد یادگیری لغات.من تو نرم افزار زبانشناس تونستم تو مورد هم پادکستا و هم داستانهای واقعی کار کنم .ولی احساس کردم داستانهای واقعی برام اسونه ولی این قسمت که زمانها رو جدا کرده بود خیلی خوب بود.و من به اینصورت کار میکنم که اول گوش میدم و در مراحل بعدی متن نگاه میکنم .بنظر شما این روش خوبیه؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما این قسمت رو بایستی با تکنیک سایه به همراه گوینده بخونین، و به سوالات قبل از اینکه گوینده جوابشو بگه شما جواب بدین. با سرعت هر چه تمامتر و فی البداهه

ویندوزفون

سلام خسته نباشید
برای ما ویندوزفونی ها هم برنامه ای دارید عایا؟

حسین ناصری حسین ناصری

نه متاسفانه فعلا برای اندروید فقط داریم

حجت الله

درود بر شما متولیان این برنامه عالی که از نمونه های مشابه خارجی هم بهتر است.
یک پیشنهاد داشتم درباره لغات ترکیبی که معنای خاصی دارند و با معنای لغت به لغت متفاوت است که در برنامه شما این امکان گنجانده نشده است و فقط یک تک لغت هایلایت می شود.
امیدوارم در بازه زمانی نزدیک این امکان اضافه شود.
از شما بی نهایت سپاسگزارم.

محمد

صدالبته همینه که میگین. بار ها تصمیم گرفتیم گرامر کار کنیم و با ساختار های پیچیده و پوچ طرف شدیم.بارها خواستیم لغت کار کنیم و خسته شدیم! اما وقتی متنی خونده میشه اولا انرژی مثبت میگیری که یه سری لغات رو بلدی وهم این که لایه های فرهنگی یک کشور بدست میاد و میشه چیزهایی که امریکایی ها بینشون رایج هستش رو یاد گرفت.
تشکر

حسام

سلام عرض ادب
من واقعا می خوام یاد بگیرم خیلی چیزا رو امتحان کردم ولی تا یه مدت کوتاهی ازشون میگزره فراموش میکنم الان تا جای فاصله گرفتم از زبان که باید از همون ابتدا شروع کنم فرار بودن زبان بی اراده بودن من دست به دست هم دادن تا من زبان که اونجوری می خوام یاد نگیرم الانم واقعا به مدرک ایلس یا تافل نیاز دارم هر کمک یا مشورتی که از دستتون بر میاد خواهشا دریق نکنید

شیرین

سلام
خیلی خوشحال شدم باهاتون آشنا شدم خیلی ممنون از توضیحات خوبتون _من در دبیرستان رشته ی تجربی رو دوست داشتم اما برای وارد شدن به دانشگاه رشته ی مناسبی که میخواستم رو قبول نشدم و نسبت به دوره کردن درس های زیاد تجربی بی علاقه شده بودم اما سال دوم کنکور تصمیم گرفتم که رشته ی زبان رو کنکور بدم_و این اتفاق افتاد و من در دانشگاه با رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی قبول شدم _من شاید فرق زیادی از لحاظ حافظه با دوستان همکلاس دانشگاهم نداشته باشم اما اونها در هرصورت از کودکی زبان خوندن و الان دایره لغات بالایی دارن و به علاوه و نکته ی مهم اینه که خیلی خوب مهارت شنوایی دارن و درک میکنن اما برای من خیلی سخته تشخیص کلمات در لیسنینگ شاید هم دلیلش اینه که دایره لغات کمتری دارم… اما برام سخته توی حرف زدنهای روزانه هم سوالهای دوستانم رو متوجه بشم _خواستم بدونم برای من که رشته ادبیات دارم و وقت کمی دارم برای یادگیری به خاطر رسیدن ترمهای بعد و نمره گیری بهتر آیا این برنامه به من کمک میکنه؟ و به نظرتون توی چه مدت جواب میده؟
سپاس گذارم از این اجرای این برنامه آموزشی عالی 🙏
موفق باشید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
مشکل شما با گوش دادن به درسنامه های نرم افزار زبانشناس و اعمال تکنیک هایی که گفتیم حل میشه. مدت زمانش البته به این ربط داره که چقدر زمان بذارین ولی مطمعن باشین که حتما حل میشه.

مصطفی

با سلام
من هم علاقه به يادگيري زبان دارم .اما به علت مشغله كاري چند دفعه حتي كلاس هم رفتم اما بعد از يكي دو ترم ول كردم.بحث زبان را ميخوام يادبگيرم يكي اينكه دايره لغات و اصلاحاتم افزايش پيدا كنه كه براي مطالعه كاتالوگ تو كارم به دردم بخوره.يكي هم افزايش مهارت شنيداري و صحبت كردن.

ستاره

راستیتش من برای یادگیری کلمات وقتی اونارو تو چند جمله برای خودم مثال میزنم تو ذهنم میمونه ولی بعد مدتی که ازشون استفاده نمیکنم از ذهن میپره . مشکل اساسی که وجود داره اینه که ما مکالمه ی روزمره نداریم تا از این کلمات استفاده کنیم تا در ذهنمان باقی بماند کلاس هایی هم که میریم همش گرامره متاسفانه

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
این روشهایی که بنده میگم به شما کمک میکنه که این مشکلاتتون برطرف بشه

حمید

سلام و تشکر ب خاطر برنامه خوبتون. اگه ممکنه هرچه سریع تر نسخه ی آی او اس، این اپ رو بسازید ک بسیار کاربردی و قابل استفاده خواهد بود. اگر مبلغش رو هم کم کنید بهتره
دمتون گرم و خسته نباشید

سالار

سلام..
من هم مشکل حفظ طوطی وار و نتیجه نگرفتن رو دارم.
من بدلیل درس و دانشگاه فرصت کمی دارم و هم این که باید زبان خیلی خوب بلد باشم.
بیش تر مشکل گرامر و لیسنینگ دارم.واقعا نمی دونم چیکار کنم.
آرزومه که بتونم راحت و بدون ترس و استرس اینگلیش صحبت کنم.

احمدظاهر منصوری

خیلی خوشحالم که این نرم افزار زبانشناس را معرفی نمودید . میخواستم بدانم که این نرم افزار را میتوانیم با استفاده از گوشی مورد استفاده قرار بدهیم? ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

بله مختص گوشی های اندروید هست.

مریم

سلامـاقا حسین و ممنون بابت اطلاعاتتون
اگه شما اینـ توضیحاتو ارایه نمیدادین مطمینا من به همونصورت نادرست حفظ کردن لغات ادامه میدادم…
ممنون از راهنمایی و مشاورتون و البته که کماکان به مشاورتون نیاز دارم
راستی شما ازم خاستید داستانهای واقعی رو بخونم و بگم سطحش چطوره برام…درواقع بد نیس اما من چون میخام اصولی یاد بگیرم زبانو ترجیح میدم از سطح پایین تر شروع کنم….
بابت صحبتهای گرانقدرتونم سپاسگذارم

دانیال

جناب آقای مهندس ناصری
با سلام و درود بر شما،

من دانیال هستم ۴۸ ساله و سرنوشت فراگیری زبان بنده هم نظیر شماست در بازه زمانی خیلی بیشتر با استفاده از نرم افزارهایی مختلف و متدهای متفاوت،…
اشکالی که به خودم وارد است، به دلیل شکل کاری ، عدم مداومت در گذراندن دوره های آموزشی با نرم افزارهای متفاوت و در یک مورد حضور در کلاسهای کیش بود که در نیمه راه متوقف شدند.
به هر حال فقط برای تعیین سطح خودم، در امتحان آزمایشی در خانه آیلتس موفق به اخذ رتبه ۵ شدم ولی هنوز در مکالمه مشکلات عدیده دارم. دایره لغاتم در مقاطعی تا ۵۰۰۰ لغت را با استفاده از جعبه لایتنر اموختم ولی بدلیل استفاده نکردن از انها در حال فراموشی است.در خواندن کتابهایی تخصصی کامپیوتر روانتر هستم ولی صحبت کردن و شنیدن بسیار ضعیف هستم.
با توجه به اینکه در ۶ ماه آینده باید در امتحان های تخصصی بین المللی حضور یابم و در صورت موفقیت امکان اخذ اقامت را داشته باشم بدنبال موسسه و روش مناسبی برای فراگیری زبان بودم که نرم افزار شما را در اینترنت دیدم.
ولی با توجه به اینکه اکثر نرم افزارهایی را که با آنها کار کردم در نیمه های راه دستخوش پیچیدگی، سردرگمی و مشکلاتی که جنابعالی با آن روبرو شده آید و اکثرا کسب درآمد و بیزینس در اولویت اول قرار داشته است بنا به تجربه های گذشته بسیار محتاط و دست به عصا شده ام.
به هر حال برای آخرین بار بنا به نیاز و انگیزه بالایی که دارم ، از ابتدای شهریور ۶ ماه تمام کارهایم را برای خاتمه دادن به این کابوس ۲۵ ساله کنار گذاشته ام و به دنبال روش، کلاس و یا آموزشگاهی هستم که به صورت تضمینی بتوانم هر ۴ مهارت انگلیسی را فرا بگیرم و در صورت امکان بتوانم رتبه مناسبی در آیلتس کسب نمایم.

از صبر و حوصله ای که برای مطالعه متن اختصاص دادید پیشاپیش سپاسگزارم و منتظر مشاوره کاربردی و راهنمایی های شما خواهم ماند.

با احترام

مریم

> حفظ کردن طوطی وار لغات واقعااااااااااا کسل کننده و بی فایده س. من از یک مرداد شروع به استفاده از نرم افزار کردم و دارم داستان های بچه گانه رو میخونم تا امروز حس میکنم پیشرفت داشتم و دوس دارم پیشرفت بیشتری داشته باشم لطفا یه پیشنهاد دیگه هم بهم بدین ک در کنار خوندن داستانای بچه گانه یه فعالیت دیگه ای هم داشته باشم تا برام کسل کننده نشه.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگه پکیج داستان های واقعی رو هم بتونین بخونین بسیار عالیه.
درضمن آپدیت بعدی شما رو سوپرایز خواهیم نمود :)

سینا

سلام خدمت شما
من دانشجوی دکتری مدیریت صنعتی هستم ۲۷ سالمه و هدف اولم قبول شدن تو آزمون ept زبان دانشگاه آزاد هستش واسه همین دارم کتاب لغات ضروری ۵۰۴ رو حفظ میکنم به روش tick8 که دروس آخرش هستم، و هدف بعدیم هم این هست که واقعا زبان رو یاد بگیرم و مهارتم رو در زبان افزایش بدم
سطح زبانم زیاد بالا نیست و همیشه تو این چند سال با این مشکل دست و پنجه نرم می کردم چند ترم کلاس کیش رفتم که متاسفانه بعد از مدتی ول کردم، الان چند وقتی دارم فیلم میبینم و لغت حفظ میکنم شاید از این طریق خودمو بتونم بالا بکشم، روش فیلم دیدن درست را در سایتتون دیدم، میخوام همین روش رو برای سریال اکسترا که فکر کنم واسه سطح من مناسب باشه را اجرا کنم که امیدوارم جواب بگیرم،
تشکر از نرم افزار خوبتون

زهرا

سلام خسته نباشیند
بابت اینكه دارین كمكم میكنین كه زبان راحت یاد بگیرم ممنونم
تو یادگیری زبان خیلی ضعیف هستم چه تو خوندن چه نوشتن چه صحبت كردن همه چی ضعیف هستم
پارسال تصمیم گرفتم برم كلاس ولی نشد
دنبال یه كتاب خوب یه راهكار خوب برای یادگیری زبان بودم كه با صفحه شما آشنا شدم چون تازه دانشجو شدم و مطمئن هستم بعد به مشكل بر میخورم میخواستم كمكم كنین
همیشه زبان مدرسه در حد 14,15نمره میاوردم
الان اگه میشه یه برنامه مناسب بهم بدین كه بتونم زبانمو قوی كنم
زبان كه بلد نیستم احساس پوچی بهم دست میده
ممنون از این كه وقتتونو در اختیار ما میذاریند

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
پیشنهادم به شما اینه که این روش رو روی داستان های بچه گانه اپلیکیشن زبانشناس اعمال بفرمایین.

مجید

سلام علیکم؛ وقت بخیر.
احتراما ضمن عرض خسته نباشید و خداقوت به استحضار می رساند که بنده در ابتدای راه یادگیری زبان انگلیسی هستم و دانسته هایم مربوط به زمان مدرسه و دانشگاه می باشد که آن هم نزدیک به دوازده سال است که بنده لیسانسم را گرفته و در حال کار می باشم. لذا خیلی از دانسته ها و محفوظاتم از ذهنم رفته است. لذا به اشتراک سایت شما درآمدم. اما در اولین ایمیل دریافتی ام، اشاره به داستانهای مگا شده که به نظر سخت می باشند. لذا به نظر بنده باید از داستانهای کوتاه و ساده تر شروع شود. همچنین می شود از بنده یک امتحان اخذ نمایید و بر اساس امتحان ، سطح بنده مشخص شود و سپس بر همان اساس داستانهای مختلف برای بنده ارسال شود تا بازدهی و سرعت یادگیری حقیر منطبق بر واقعیت بیشتری باشد.
با تشکر.
التماس دعا.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
برای سطح ابتدایی در وبسایت و مخصوصا در اپلیکیشن زبانشناس، داستان قرار داده شده است که به همراه ترجمه می باشد. لذا لطفا ابتدا نرم افزار را نصب نموده تا بنده برنامه ی مناسبی به شما بدهم.
ممنون

احمد نسیان

سلام .من زبان انگلیسی رو یاد نمیگرم یه راه حل ساده جلوم بذارین مرسی ممنون .مرسی

منیژه قاسمی

توضیحات بسیار عالی و مفید بود .متشکرم

حامد.موسی زاده

سلام وخسته نباشید برای شما انسانه خوب و با وجدان .من واقعآ از زبان شناس استفاده کردم و در حال ادامه دادن هستم .نظری جز عالی بودن ندارم.فقط خواستم یه پیشنهاد به دوستانه خوبم بدم.من خودم خیلی نا امید شده بودم تو یادگیریه زبان ولی وقتی با زبان شناس آشنا شدم اون رو تو کلییه شبکه های اجتماعی دنبال کردم.وبه تمام پستها خوب نگاه کردم و کلییه صحبتهای دوست خوبمون رو بادقت خوندم درسته آدم باثوادی نیستم ولی تو پستهای ایشون دوباره امید رو تو خودم زنده دیدم.واین زنده شدن واقعی بود نه مصنوعی .منظورم رو که متوجه میشید میخوام بگم که جنبیه تبلیغی نداشته برای من.اگه توضیحاته برنامه رو خوب متوجه بشی و یک کمی عملکرد داشته باشی حتمآ جواب میده.باز هم میگم حتما مطالعه کنید.شما هم امتحان کنید بعد حرفی که الان تو دلتون هست و میخواید بگید رو بعدآ بیایدبزنید.😜😜.آروزی موفقیت برای بانی و تمام این مجموعه ی دوست داشتنی دارم.خداوند یکتا پشتیبان همه ی انسانها ی خوب و دوست داشتنی باشه انشا الاه.

علیرضا

سلام

من کلمات زیادی رو حفظ هستم چون برای کنکور ارشد آماده میشدم اما اینکه زبانم حرفه ای باشه و بتونم راحت ازش استفاده کنم نیست. تو این زمینه واقعا سردرگم شدم. چون مشاوره ها و روشهای زیادی رو دیدم.
لطفا راهنمایی بفرمایید برای اینکه زبانم روان بشه یعنی از اطلاعات و کلماتی که بلد هستم در مهارتهای مختلف استفاده کنم چه کار باید بکنم.
سپاس

مژگان

سلام و خسته نباشید به شما
راستش خیلی علاقه به اموزش زبان انگلیسی دارم و از جهتی مجبور به یادگیری هستم برای اینده،رفتم به اموزشگاه ثبت نام کردم ولی سه ترم که رفتم احساس کردم پوچ و بیهوده هست هیچی یاد نمیگیرم با اینکه هر سه ترم 80 بالا شدم ولی از خودم راضی نیستم مشکل من یکی دو تا نیست من میخوام یاد بگیرم ولی نمیشه وقتی کسی باهام انگلیسی میحرفه احساس میکنم گیج هستم و هنگ کردم مدرسمون هم وقتی کلاس صحبت میکرد من هاچ و واچ نگاش میکردم انگار هیچی نمیفهم بعد کلاس با خودم درگیر میشدم اون همه پول میدم ولی چیزی بلد نیستم و یه مشکل دیگه من خوب تلفظ نمیکنم انگاری لکنت دارم و گیر میکنم دوس ندارم بخاطر بلد نبودن زبان انگلیسی تحقیر شم دوس دارم راحت مثل زبان ترکی و فارسی بحرفم همسرم خیلی زود عصبی میشه بخاطر اینکه چرا یاد نمیگیرم اون راحت بدون هیچ مشکلی میحرفه ولی من نه دوس دارم بیشتر راهنماییم کنید

حسین ناصری حسین ناصری

متاسفانه این چیزهایی که فرمودین از جمله تاثیرات منفی رفتن به کلاس زبان هست. برای اینکه زبان انگلیسی رو یاد بگیرین، استراتژی های تقویت مکالمه رو روی پکیج داستان واقعی پیاده سازی بفرمایین.

الهه

سلام. من 3سال کلاس زبان رفتم و تاچ استون رو خوندم ولی بعد از اون زبان رو کامل رها کردم و الان بعد از دوسال میخوام واسه آیلتس بخونم ولی سطحم خیلی اومده پایین و لغات زیادی رو یادم رفته و لیسنینگ و اسپیکینگم هم ضعیفه. به نظر شما آیا من میتونم تا سه ماهه دیگه برای آیلتس آماده بشم؟

فاطمه

سلام من ۱ ساله کلاس زبان میرم اما حتی نمیتونم یه کلمه انگلیسی صحبت کنم تو کلاس از همه ضعیفترم هر کاری میکنم نمیتونم خودمو بکشم بالا با این همه خوندن نمره من شده ۷۶ استاد فکر میکنه من خنگم دیگه اهمیتی به من نمیده ازش کمک میخوام یه راهی بهم نشون بده اما نشده

حسین ناصری حسین ناصری

سلام. متاسفانه وضع کلاسها همین هست که میفرمایین. جایی که انگیزه به آدم بدن، انگیزه رو از آدم میگیرن.

اکبر

سلام خیلی خوشحالم که باهاتون در ارتباط هستم.
راستش من زبان رو خیلی دوس دارم ولی شغل فعلیم به من اجازه یادگیری شایسته رو نمیده . چون فرصت کلاس رفتنو اینارم ندارم. به همین دلیل تو اینترنت سرچ کروم که برای یادگیری چیکارا میتونم بکنم که با سایت مفید شما آشنا شدم. فقط میخوام ازتون بپرسم که برای لینکه بیشتر با لغات و اصطلاحات انگلیسی آشنا شم و اونایی که بیشتر مفیده رو یاد بگیرم چه توصیه ای میکنی. تا بعد بتونم مکالمه و غیره رو راحت انجام بدم .

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بستگی داره سطحتون چقد باشه. اگه متوسط هستین، پکیج داستان واقعی و داستان کوتاه خیلی لغت داره.

حسین

با سلام و تشکر از حسن توجه جنابهالی و همکاران
منم دقیقی شرایطی که شما قبلا داشتید رو دارم. با این تفاوت که من کلاس زبان نرفتم.اطلاعات زبانم در حد دانشگاه و ضعیفه به گونه ای که نمیتونم چند جمله انگلیسی صحبت کنم یا کمتر متوجه صحبت کردن انگلیسی زبانها میشم. همچنین من تو گرامرهای مرتبط با زمان افعال اعم از گذشته و حال و اینده مشکل دارم
من در حال حاضر دانشجوی دکتری هستم و بزودی فارغ التحصیل میشم. دکتری مدیریت. خیلی بد که یه نفر که دکتری میگیره زبانش ضعیف باشه. این فاجعست. لطفا کمک کنید تا از تجربایتتون تو این زمینه استفاده کنم و بتونم سطح زبانم رو ارتقاء بدم. من ترجممم نسبتا خوبه. چون زیاد متنهای تخصصی مدیریت رو ترجمه کردم. اما تو رایتینگ و لیسنینگ و اسپیکینگ ضعیفم.
با تشکر از لطف شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
برای تقویت لیسنینگ و مکالمه نوشته های این بخش رو مطالعه بفرمایین.

مریم حبیب زاده

من خیلی نیازدارم که زبان را یادبگیرم ولی توان مالی رفتن به کلاس را ندارم امیدوارم که عضوشدن در این سایت منو در این کار کمک کنه

امین

سلام میتونین یکم درباره یادگیری لغت و هایلایت در برنامه بگین و وقتی لغت هایلایت شد چطور باید یاد بگیریم لغت رو

امین

من هنوز مشکل یادگیری لغت دارم
ولی یچیز هست الان من فقط داستان هارو خوندم و الان که کامل فهمیدم میخام سایه رو شروع کنم شاید شما منظورتونه وقتی بین تکنیک سایه اون نگاه ها به متن و دیدن معنی کلمه و تکرار شدنش باعث این میشه که لغت رو یاد بگیرم
راستی روزی 3-4 ساعت خوبه برای سایه روی داستان های کودکانه؟چقدر طول میکشه بنظرتون تا تمومش کنم
چون طبق گفته خودتون سریع باید سراغ داستان های واقعی بریم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما نگران نباشین با این روش برین جلو حتما یاد میگیرین. در ضمن آیا از جعبه لایتنر داخل خود نرم افزار هم استفاده میکنین؟ اون هم تا حدی تاثیر داره
دقیقا اگه تکنیک ها رو مرتب انجام بدین، مثل تکنیک سایه، باعث میشه که لغت رو بهتر یاد بگیرین.
بله روزی 3-4 ساعت عالیه. به همین سرعت که پیش برین تا یک الی دو ماه دیگه میتونین در کنار داستان کودکانه، داستان واقعی رو هم شروع بفرمایین

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
وقتی لغت رو هایلایت میکنین، خود به خود همه جا هایلایت میشه یعنی تو هر درس دیگه ای هم ببینین هایلایته و سریع این کار باعث میشه براتون مرور بشه
درضمن میتونین پس از هایلایت، به جعبه لایتنر هم اضافش کنین و هر شب جعبه لایتنر رو مرور بفرمایین
ممنون

محبوبه

بنده به شخصه هیچ وقت نتونستم لغتی رو طوطی وار حفظ کنم چون مدتی بعد یادم میره…بیشتر دوس دارم از توی یه متن لغات جدید رو یاد بگیرم چون بهتر توی ذهن جا میگیره مثلا معنی بعضی لغات تخصصی رشته خودم که حسابداری هستش رو ار ترجمه دست و پاشکسته مقاله های لاتین یاد گرفتم…اینم بگم که بیشتر اصرارم به یادگیری بخاطر همینه…چون خیلی نیاز دارم توی ترجمه مقالات کمی راحت تر عمل کنم و انقدر واسه هر لغت نرم سراغ ترنسلیت…گرامر هم در حد چیزایی که دوران مدرسه یاد گرفتم… جالبه اما این روشهای حفظ لغات از طریق یه کلمه مشابه فارسیش هم واسه من چندان عملی نبوده…خلاصه اینکه راه حل خوب میخوام تا بهتر بتونم زبان رو یاد بگیرممم
یه مورد دیگه اینکه خوندن داستانهای شما برام جالبه توی معنی بعضی لغات خیلی گیر نمیکنم چون اکثر داستانها رو قبلا شنیدم یه معادل براش توی ذهنم میسازم درست و غلطشم نگاه نمیکنم

لیلا

من بارها کتاب 504 واژه رو خوندم. اما هم زمان مطالعه طولانی شده و هم اینکه چیزی عایدم نشده.
من از حفظ کردن متنفررررررم!!
و مشکل بزرگ من علاوه بر حفظ لغت و توانایی ترجمه متون مختلف تلفظ صحیح کلمات هست. یعنی یه وقتایی معنی کلمه رو میدونم ولی جرات نمیکنم با صدای بلند بخونم چون تلفظ صحیح نمیدونم و… :| :|

اکرم

سلام تلفظ لغات برای من سخته ایا راهی هست برای تلفظ درست و ایا اموزش انگلیسی به صورت شعر ساده هست

حسین ناصری حسین ناصری

برای اینکه تلفظتون خوب بشه باید از تکنیک سایه استفاده کنین.

amor

سلام و خسته نباشین جناب آقای ناصری,و تشکر ویژه از راهنماییهای شما,من هم دقیقا از همین روش حفظ کردن طوطی وار لغات استفاده میکردم که اصلا مفید فایده واقع نمیشد.امیدوارم با این روش که شما توضیح دادین بتونم تحول اساسی در این زمینه در خودم به وجود بیارم.فقط یه سوال داشتم که ممنون میشم از پاسخ شما و اون اینکه با استفاده از این نرم افزار سطح لغات و دیگر موارد مانند سطح گرامر و لیسنینگ و مکالمه و در کل سطح زبانمون تا چه حد میتونه بالا بره و پس از اتمام این دوره ها با استفاده از زبانشناس,آیا منابع و کارهای دیگری هست که با توصیه و مشاوره ی شما باید انجام بدیم؟با تشکر از زحمات جنابعالی…

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اتفاقا تاکید ما روی مکالمه خیلی بیشتر از لغت هست. هم از بابت پکیج هایی که قرار دادیم، هم از بابت روش هایی که اشاره کردیم.
به عنوان مثال نوشته ی استراتژی های تقویت مکالمه رو مطالعه بفرمایین
ممنون

یوسف

یادگیری زبان ما خیلی یلخی بوده. چونکه تو دوران راهنمایی املای نوشتاری یکی نوع از امتحان زبان بود. و هدف نمره بود نه یادگیری . کلمات اینطوری حفط میشد:
مثلن Nature
تو ذهن میگفتی
ناتور
ناتور
ناتور
بعد ها میگرفتی که تی و یو تلفظش چه میشه. و همینطور الخ… :)
و واقعن الان وضع جامعه مون بجایی رسیده که وختی ترانه علیدوستی تو مصاحبه ای انگلیسی روان صحبت میکنه
میگیم به به چه چه
در صورتیکه اگر یه آموزش صحیحی بود دیگه زبان از کلاس کاری به غریزه ذهنی تبدیل میشد
و هرکی میتونست در حد متوسطی زبان بلد باشه

موفق باشید

حسین ناصری حسین ناصری

دقیقا درست میفرمایید. جالب اینجا است که دقیقا خود من هم همینطوری بودم. واقعا الان که نگاه میکنم سیستم آموزشی سالها عقبه.

😉نهال😉

من ۴سال است که به کلاس زبان می روم ولی کمی در یادگیری زبان مشکل دارم و می خواهم با کمک شما زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرم

shirin

سلام من تازه با سایت شما آشنا شدم ومی خواهم با کمک شما انگلیسی را بهتر یاد بگیرم
با تشکر از شما

شیوا

سلام من تازه بااین سایت اشناشدم وتازه شروع کردم به کلاس رفتن برایادکیری زبان ومکالمه زبان واین سایت واقعابرام جالبواموزنده هستش باتشکرازشماادمین محترم

پریسا یونس پور

سلام . من میخام لغات رو از طریق کتاب داستان و داخل متن یادبگیرم اینجوری یادم نمیره اکثرا . لطفا راهنمایی کنید .ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
خوب نرم افزار زبانشناس پر از داستانه. پیشنهاد میکنم نصبش کنی. راهنمایی های لازم هم بعد نصب براتون فرستاده میشه.

tara

سلام من خیلی دوست دارم زبان یاد بگیرم ولی زمانی که مکالمه گوش می دم بعضی کلملتشو یاد نمی گیرم. لطفا راه حل بدید ممنونم

حسین ناصری حسین ناصری

شما بایستی تکنیک سایه رو روی داستان های وبسایت زبانشناس اعمال کنین.

بهار

سلام حالتون خوبهه؟؟ نرم افزارتون خیلی خوبه واقعا ولی من یه مشکل بزرگی که دارم اینه که وقتی یک اهنگ یا فیلم یا….به زبان اصلی گوش میدم همش استرس اینو دارم که چه لغتایی استفاده میکنن و…!! یعنی یجورایی خوب متوجه نمیشم مگه اینکه اروم اروم صحبت کنن , یا اینکه همش سعی میکنم اون لغتایی ک بلدم رو بذارم کنار هم که مثلا جمله رو بفهمم واسه همین از بقیه مکالمه جا میمونم… منظورمو متوجه میشین؟؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله منظورتون رو متوجه شدم.
این مشکل شما با اعمال تکنیک سایه روی داستان ها حل میشه.

حمید

سلام
واقعا ممنونم به خاطر مقاله ها و مشاوره هاتون… واقعا انرژی گرفتم…
من دبیرستان که بودم کتاب اینترچنج قرمز رو خوندم ولی بیشتر بدلیل نداشتن وقت ادامه ندادم…امسال برای کنکور ارشد زبان خیلی خوندم و از لحاظ لغت به جایی رسیدم که وقتی یه خبر به زبان انگلیسی میشنوم لااقل میفهمم در مورد چه چیزی حرف میزنه….من یه سوالی ازتون داشتم…من میخوام با این سطح زبانم برسم تا نهایتا یک سال دیگه تافل قبول بشم… از لحاظ وقت و انرژی هم خیلی حاضرم چون هردوتارو دارم… فقط اگه لطف کنید برنامه ای بهم بدین که چچوری هم با استفاده از نرم افزارتون و هم فیلم friends به اون سطح برسم…
بازم تشکر میکنم ازتون به خاطر این کار و ایدتون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
در رابطه با فیلم friends که بنده یک برنامه ی هفتگی مفصل توی این لینک ارائه دادم که طبق اون پیش برین.
با نرم افزار هم پکیج داستان های واقعی و انگلیسی قدرت رو بخونین و استراتژی های تقویت مکالمه رو روش پیاده سازی بفرمایین.
باز اگه سوالی داشتین در خدمت شما هستم

نسیم

سلام متشکر از مطالب مفیدتون من کارشناسی ارشد حقوق بین الملل میخونم مناسفانه ترجمم خیلی ضعیفه ترم اول زبان پیش نیازموافتادم با اینکه دوستام همه پاس شدن خیلی ناراحت کننده بود به نظرتون این آمموزش لغات که در برنامه بازار است میتونه کمک کنه

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگه منظورتون برنامه ی جعبه ی لایتنر هست خیر.
به درد نمیخوره.
پیشنهاد میکنم از داستان های انگلیسی استفاده بفرمایین.

مهرگان

عالی بود با تشکر از زحمات شما مطالب بسیار خوبی بوووووووووود.

حامد

سلام آقای ناصری
بنده دو ماه قبل امتحان ارشد دادم به خاطر همین لغات زیادی را چه عمومی و چه تخصصی سعی کردم که حفظ کنم اما تلاشم فایده کمی داشت حالا هم دایره لغات خوبی دارم و متون عمومی انگیسی را میتوانم ترجمه کنم ولی در بخش صحبت کردن و شنیدن زبان انگلیسی خیلی ضعیفم به سایت شما مراجعه کردم و مطالب زیادی یاد گرفتم تعدد مطالب و اطلاعات کمی برایم گیج کننده بود حالا که برنامه را نصب کردم نمیدونم از چه بخشی باید شروع کنم لطفا گام به گام مرا راهنمایی کنید.
باتشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
مطالب به صورت گام به گام و در طی ایمیلهایی به شما ارسال میشه دوست گرامی
ممنون

محمد

سلام محمد هستم با 53 سال سن می خواهم اولا خواندن زبان انگلیسی را یاد بگیرم و بعد از آن بتوانم معنی آن را بفهم . لطفا من را راهنمایی بفرمایید .

مولود

سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. 3 سال قبل قصد داشتم برای ادامه تحصیل از ایران خارج بشم ولی موفق نشدم. از مهمترین دلیل ان موفق نشدن در آزمون ibt بود. آن زمان من بعد از 6و7 سال که مطالعه زبان انگلیسی را رها کرده بودم خواستم در چندین ماه (حدودا 6 ماه) مدرک تاقل بگیرم .در ازمونی که بعد از 6 ماه شرکت کردم نمره 68 را گرفتم . بعد از آن هم کارشناسی ارشد قبول شدم و به جز مقالاتی که خواندم مطالعه ی دیگری نداشتم. االان می خوام دوباره شروع کنم. البته این بار مصمم تر هستم. نمی دونم میتونم تا اواخر مهرماه در آزمون تافل موفق باشم یا نه. در واقع الان نمی دونم از کجا شروع کنم ، یه سری منابع را هم که 3 سال قبل خوانده ام آزمون میدهم هنوز هم موفق نیستم .
ممنون میشم من را راهنمایی بفرمایید
با تشکر

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگه کارتون عجله ای نیست من پیشنهاد میدم دیرتر آزمون بدین و حداقل 6 ماه به خودتون فرصت بدین که کامل آماده بشین.
اپلیکیشن ما توی قسمت مکالمه، گرامر، لیسنینگ، افزایش دایره ی لغات انگلیسی، و درک مطلب خیلی میتونه کمکتون کنه و پیشنهادم اینه با پکیج داستان واقعی شروع کنین. و در طول زمانی که تا تافل وقت دارین پیشنهادم اینه دو سوم زمانتون رو با اپلیکیشن ما کار کنین، و یک سوم هم به مطالعه ی منابع مخصوص تافل بپردازین

عالیه

سلام . من دانشجوی هستم . اما زبانم خیلی خیلی ضعیفه.اگه بخوام تقریبا از اول زبان رو برای مکالمه قوی و همچنین ارشد یادبگیرم باید چکار کنم؟

فرشاد

سلام.
ممنون از سایت عالی تون
خیلی وقت بود جای خالیه همچین سایت هایی بین سایت های ایراینی خالی بود

من خیلی وقته کلاس زبان میرم …
تاقبل از اینکه وارد دوره intermediate بودم از روند پیشرفت خودم خیلی راضی بودم
اما بعد از اون احساس میکنم علی رغم حفظ کردن لغات جدید و گرامر هیچ تغیری تو زبانم بوجود نیومده…ومثل همون ترمای قبلم…و دارم در جا میزنم…
امیدوارم بتونم روی کمک این سایت حساب باز کنم…

دغدعه بزرگی شده واسم که 2 3 ساله در گیرشم

با تشکر

امیرحسین

سلام
من دانش آموز پیش دانشگاهی هستم و یک ماه دیگه کنکور دارم
دنبال یه راهی بودم زبان کنکور رو یاد بگیرم
ولی الان فهمیدم باید انقدر تلاش کنم تا راه خودش منو راهنمایی کنه
از دیروز هم برنامه ریزی کردم تا ۲ روز قبل از کنکور روزی ۲ ساعت زبان بخونم
با اینکه مطمعنم امسال قبول نمیشم و باید واسه کنکور سال دیگه بخونم :-(
ولی به سال دیگه امیدوارم ;-)

حسین ناصری حسین ناصری

سلام دوست گرامی
امیدوارم که امسال یا سال دیگه شاخ کنکور رو بشکنی
بعدش میفهمی کنکور هیچی نبود و شاخهای بزرگتر و قویتری هم هست که تو زندگی باید بشکنیشون و میشکنیشون :))
در رابطه با زبان من توصیه ی کنکوری نمیکنم ولی اگه به صورت کلی برنامه خواستی در خدمتیم
ارادتمند
حسین

عباس

من قبلا خیلی زیادی لغت حفظ میکردم، اما اکثرشو به مرور زمان فراموش میکردم. بعد تصمیم به حفظ متن گرفتم، فقط نمی دونستم باید متن خوب و قوی رو از کجا بیاد گیر بیارم. تمام مطالب آموزشی که میگرفتم یه مشکلی داشت تا اینکه یه آموزش آیلتس دانلود کردم، تا آموزش 4 شو حفظ کردم (متن ها در حد چند خط بیشتر نبود و پر لغت های عالی در ضمن متن ها خیلی جالب و در همه حوزه ها بودن).

روش کارم هم اینطور بود که لغاتی که بلد نبودم رو استخراج و پیرینت میکردم. بعد بصورت جداگانه متن و لغاتشو حفظ می کردم.

شاید باورتون نشه که بعد از گذشت 5 سال هنوز 90 درصد متن ها رو حفظم. چون ارشد قبول شدم دیگه وقت نداشتم بقیه آموزش ها رو بخونم.

چند نمونه از متن ها شامل موارد زیرهست:

It is a new frontier, and there are old, traditional forms of crime being committed electronically, and via computers and the internet, but there are also new crime types emerging

Electronic crime really does cross over a whole range of different crime types

You can imagine stalking offences that may be facilitated via email, harassment, threatening emails, small-scale fraud offences, right up through to large-scale frauds committed via the internet

یا این متن

I believe that the public health problem for vitamin D deficiency is quite significant. I would estimate minimum 25% of adults in the United States, Europe and probably even in Australia are vitamin D deficient. I mean if you think about it, over 250,000 women in the United States will develop breast cancer this year. Something like 50,000 will die. If 25% of those breast cancers could have been averted, prevented in some way, just by having a little exposure to sunlight, would have been really tremendous.

نرم افزار شما رو دیدم متن ها یه خورده طولانی هستند. اما یه جاهایی که به همراه متن فیلم هم داره خیلی خوبه.

بعد از بررسی بیشتر نظرم رو خدمتتون عرض میکنم.

مریم

جناب آقای ناصری

دقیقا مشکلاتی که شما در یادگیری زبان با آن مواجه بودید من دارم تجربه می کنم. واقعا به بن بست رسیدم و تنها نتیجه آن صرف هزینه و بویژه نداشتن وقت و زمان کافیست که متاسفانه مرا سردرگم کرده. از طرف دیگر ندانستن زبان باعث می شود موقعیت شغلی ام را از دست بدهم. امیدوارم با راهنمایی شما بتوانم مشکلم را حل کنم.
متاسفانه درصد بالایی از مربیانی که با آنها کلاس داشتم اطلاعی از متد آموزش زبان ندارند.

نیلوفر

با سلام خدمت شما

از راهنماییهای گرانبهاتون بینهایت ممنونم

به طرز باور نکردنی همه ی مواردی که عرض کردید راجع به من واقعیت داره همه ی کلمات رو حفظ میکنم و الحق که حفظ کردنم هم خیلی خوبه از این بابت متاسفم اما پاس کردن امتحانات دانشگاه ایجاب میکنه که اینچنین کلمات رو به جای یادگیری حفظ کنیم فقط حفظ و این باعث میشه کلمات ذهنیمون خیلی کاهش پیدا کنه :(

من هم دقیقا همین مشکل رو دارم که وسط مکالمه کلمه کم میارم واسه صحبت کردن اما تصمیم دارم همونطور که عرض کردید داستانها و فیلمهای انگلیسی ببینم و شبها کارهایی که در طول روز انجام دادم و کارهایی که فردا میخوام انجام بدم رو به انگلیسی بنویسم تا کلمات بیشتری وارد ذهنم بشه

از راهکارهایی که ارائه دادین حتما استفاده میکنم و امیدوارم بتونم از پس این مشکل بر بیام و لااقل تو این زمینه بتونم باعث افتخار خودم بشم

ببخشید که طولانی شد

از زحماتتون بسیار سپاسگذارم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام

یک توضیح کوچیک فقط بدم با وجود اینکه من تو سایت روش صحیح دیدن فیلم رو قرار دادم اما فیلم رو فقط به عنوان یه آموزش تفریحی بهش نگاه بکنین چون به هرحال کارکرد فیلم ها مشخص هست. داستان ها برای یادگیری بسیار بهتر هستن.

علی الخصوص پکیج داستان واقعی رو خیلی توصیه میکنم.

ممنون از پیغامتون

سیوا

سلام آقای ناصری من هم قبلا کلمات را حفظ میکردم ولی در دوره های دانشگاهی سعی کردم کلمات را هماهنگ با متن یاد بگیرم.
در هر صورت همانطور که قبلا هم گفتم از نظر شنیداری و گفتاری زبان انگلیسی بسیار ضعیفم.

از نرم افزار شما بسیار خوشم اومد تا اونجا که من اطلاع دارم ایده جدیدیه و بسیار جالب و کاربردی بخصوص اینکه متن، صدا، انیمیشن و موارد جانبی جهت یادگیری، همه را یکجا داره.
با آرزوی موفقیت برای شما

سبحان

سلام
استاد من الان چند ماه ار نرم افزار زبان شناس استفاده میکنم اما تا به حال توجهی به جعبه لایتری که در لیست صفحه اول اضافه شده دقت نکردم نمیدونم چطور باید ازون استفاده کنم. میشه کمی راهنمایی کنید؟ یعنی هروز باید لغات رو حفظ کنیم؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
جعبه لايتنر تعاملي زبانشناس قابليتي هست كه چند ماهي هست قرار داديم
استفاده از اين جعبه لايتنر براي حفظ كردن نيست بلكه براي اينه كه ما بفهميم چه لغاتي رو بيشتر بلدين چه لغاتي رو كمتر بلدين
اين كار باعث ميشه لغاتي كه بيشتر بلدين هايلايتش كم رنگتر بشه تو متن و لغاتي كه كمتر بلدين هايلايتش همونجوري ميمونه و با اين كار توجه شما به لغاتي معطوف ميشه كه سخت تر هستن و هنوز ياد نگرفتين
بعضي لغات رو هم ممكنه ياد گرفته باشين كه هايلايتشو خود به خود بر ميداريم و به تعداد لغات ‘يادگرفتم’ تو قسمت آمار اضافه ميشه كه باعث ميشه كم كم متوجه بشين هر روز چقد لغت ياد گرفتين
خلاصه استفاده از اين قابليت رو خيلي توصيه ميكنم
مثلا هر شب آخر شب يه مرور بفرمايين

الهه

سلام دوست محترم
از زمانی که برای راهنمایی یادگیری لغات زبان می گذارید متشکرم و مطالب مفیدی که می فرستید من هم چند سال مشکل حفظ لغات را داشته ام در واقع همیشه تمام لغات را فراموش می کردم و به همین دلیل از خواندن زبان متنفرم اما باید این مشکل بزرگ را برای همیشه حل کنم
من باید منابع ایلتس بخونم و کلمات کاربردی ان ها را یاد بگیرم که طبیعتا خیلی از این لغات در مجموعه شما نیست برای یادگیری آن ها چکار کنم؟

از همکاری و لطف شما کمال تشکر دارم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
ببخشید بنده بعید میدونم لغاتی باشه که تو نرم افزارمون نباشه فقط ممکنه منظورتون این باشه که به طور متمرکز و خاص ارائه نشده که این موضوع اصلا خیلی برای شما بهتر هست که لغات رو به طور متمرکز یاد نگیرین. آزمون های تافل و آیلتس هم معمولا آزمون های استانداردی هستن و اینطور نیست که لغات خاصی توشون بیاد. من خودم تافل دادم و با افراد زیادی صحبت هم کردم مثلا این که میگن 1100 لغت مورد نیاز برای تافل و … اصلا حرف درستی نیست چون اکثر اوقات اصلا ممکنه لغتی بیاد که توی این 1100 تا هم نباشه. بنابراین نگران این موضوع نباشین که ممکنه با خوندن درسهای زبانشناس، از لغات تافل یا آیلتس جا بمونین. شما با زبانشناس سطح زبانتون رو بالا میارین و اگه سطح زبانتون بالا بیاد تو هر آزمون زبانی چه آیلتس باشه چه تافل باشه موفق میشین. حالا ممکنه یکی دو تا تست لغت هم درست نزنین که در مجموع چیز زیاد مهمی به حساب نمیاد. چون در عوض مکالمتون قوی شده و درک مطلبتون بالا رفته و لیسنینگتون فوق العاده شده که هم برای آزمونتون خیلی مهمه و هم شما که میخواین در نهایت در محیط واقعی انگلیسی رو به کار ببرین خیلی به کارتون میاد.

افشین

سلام
دقیقا من امروز داشتم از اپلیکیشن شما استفاده میکردم متوجه این موضوع شدم که سروکار داشتن با مداوم با کلمات بیشتر کمک میکنه تا تک تک کلمات رو حفظ کنم ، اولین کاری که کردم این بود که متن رو به همراه صدا گوش دادم تا آخرش یه چیزایی متوجه شدم با دوم سعی کردم کلماتی رو که نمیدونم پیدا کنم متوجه شدم متن کاملا چی میگه بار آخر با صدا دوباره گوش دادم . به نظرم جالب بود نکات زیادی هم گرامری هم لغوی هم در تلفظ پیدا کردم .
خسته نباشید .

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله دقیقا همینطور هست
به همین روش ادامه بدین موفق میشین
البته برای یادگیری مکالمه هم پیشنهاد میکنم تکنیک سایه، و استراتژی تقویت مکالمه رو مطالعه بفرمایین چون استراتژی های مختلفی توضیح دادیم که میتونه برای مکالمتون مناسب باشه.
موفق باشین

نسیم

درود بر شما

سپاس از سایت خیلی خوبتون.

در قسمت فرم دریافت داستان، ایمیل خودم رو نوشتم اما بعد از اون تنها عکسی از داستان و این که در مورد چی هست برام ایمیل شده. فایل صوتی از آن برایم ارسال نشده است!
ممنون میشوم در این خصوص مرا راهنمایی بفرمایید.
سپاس

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
دقیقا بالای عکس لینک صفحه ی ورود به داستان قرار داده شده.
اگه لینک خراب بود به بنده ایمیل بدین که آدرسو براتون بفرستم.
ممنون

mahdi

سلام من انگلیسیم در حد صفره من چه جوری میتونم یاد بگیرم گوشی اندروید هم ندارم که از اپلیکیشنتون استفاده کنم لطفا راهنماییم کنید

مریم

سلام
از بخش داستان های زبان شناس استفاده کن. خیلی عالیه

sharifi

سلام ممنون از سایت خوب و مفیدتون
امکانش هست این نرم افزار کاربردی رو برای ios هم طراحی کنید؟
ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
بله در حال شروع طراحی این نرم افزار برای محیط ios هم هستیم.
امیدوارم سریع بتونیم یه ورژن اولیه بدیم :)

خورشید

سلام خدمت شما
ممنون بابت سایت خوبتون
من تازه امروز با این سایت آشنا شدم
راستش چند سالی میشه که حدود دو الی سه ترم زبان میخونم ولی وقتی احساس می کنم که چیزی یاد نگرفتم، از ادامه خوندن منصرف میشم و باز بعد از گذشت چند ماه از اول با یک موسسه دیگه شروع می کنم ولی نتیجه ای نگرفتم
الان در موسسه رسپینا تاک ثبت نام کردم و احساس می کنم که کمی تغیرات داشتم ولی استرسی که بابت امتحانات وارد میشه خیلی وحشتناکه طوری که همه چیز از ذهن میره و موقع امتحان ذهن خالی از هر کلمه میشه
و همینطور که شما اشاره کردید، سخت بودن رفت و آمد مخصوصا واسه من که شاغل هم هستم.
اصلا نمی رسم که تمرین هام رو حل کنم ،
شهریه ها هم که رو به بالاست.
من قصدم یادگیری زبانه و برام یادگیری مکالمه مهمتر از قواعد و گرامر هستش.
خوشحال میشم که بیشتر منو راهنمایی کنید
امیدوارم بتونم با کمک سایت شما به نتیجه دلخواهم برسم.
تشکر فراوان برای اینکه وقت می گذارید و این متن رو می خونید.

حسین ناصری حسین ناصری

درود بر شما دوست عزیز
اول از همه عزرخواهی میکنم که دیر جواب میدم، در حال انتقال سایت از دامین effeng به دامین zabanshenas.com بودیم که این کار مقداری طول کشید.

در رابطه با مساله ی شما، این مشکلاتی که میفرمایین (امتحان و استرس) برای آموزشگاه ها کاملا طبیعی هست. و با توجه به اینکه شما شاغل هستین از لحاظ وقت هم بسیار در مضیقه هستین. بنابراین بهترین راهکار برای شما به نظر بنده روش خودخوان و self study هست.
برای این موضوع هم ما دو منبع میتونیم تو زبانشناس به شما معرفی کنیم:
1- خوندن داستان های کوتاه و مگا داستانها با توجه به روش هایی که تو سایت قرار داده شده
2- اپلیکیشن زبانشناس
راهکار دوم بسیار جامع هست و ما حسابی روش وقت گذاشتیم
اولا از بابت منابع بسیار غنی هست و مشکلات شما رو حل میکنه
ثانیا روش مورد استفاده کاملا برای افرادی که وقت کمتری دارن مناسب هست
اگر گوشی اندروید دارین حتما همین امروز این اپلیکیشن رو نصب بکنین و از پکیج داستان های واقعی شروع کنین.
بعد از نصب اپلیکیشن راهکارهای استفاده از اپلیکیشن هم براتون فرستاده میشه

باز اگه سوالی بود در خدمتیم

ابولفظل فرهناکی

با سلام. من کاملا بانظره شما موافقم که هیچ کدام از این روشها به اندازه تمرین ودرگیر کردن خودبا لغات کاربردی نداره ونخواهد داشت و به نظره بنده بهترین روش فقط و فقط اینکه در یادگیری زبان وقته کافی وعشق باید وجود داشته باشد

arash

سلام
خسته نباشید
من طرح ویژه رو خریدم خواستم بدونم برای یادگیری لغات از نوشتن مکرر لغات می شه استفاده کرد من خودم استفاده می کنم ولی خیلی وقتم رو می گیره خواستم نظر شما رو بپرسم
ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
نه دیگه لازم نیست. تنها کافیه درسها رو بخونین و از جعبه لایتنر تعاملی استفاده کنین.

فرشته

سلام
اول ازهمه ازشما به خاطر این سایت خوبتون تشکر میکنم بنده نیز اتفاقی توی اینترنت با سایت شما آشنا شدم وخیلی دوست دارم حتما زبان رو در عرض یکسال یاد بگیرم آزمون تعیین سطح هم تا الان ندادم ولی زبان من در حد صفره داد تا الان کتاب های زیادی هم برای گرامر هم برای لغت گرفتم اما انگیزه برای خوندن آنها ندارم خلاصه اراده ی ضعیفی دارم شما بگین چیکار کنم یعنی میتونم تویک سال با این شرایط خوب یاد بگیرم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
اگر گوشی اندرویدی دارین از نرم افزار اندروید زبانشناس ما استفاده کنین و با پکیج شاگردان EMMA شروع کنین. افراد زیادی در سطح شما این کار رو شروع کردن و در طول چند ماه به سطوح متوسطه رسیدن.

شيرين

با سلام و احترام.
آقای ناصری عزیز اولا جا داره تشکری از شما داشته باشم چون واقعا از سایتتون انرژی مثبت می گیرم .
من شیرین هستم 37 ساله و سالیان سال است که دوست دارم بتونم انگلیسی صحبت کنم و متوجه بشم ولی اصلا موفق نشدم کلاس رفتم نتیجه نداشته خلاصه خیلی کارها کردم ولی همیشه تا نصفه راه ولش می کردم چون خسته می شدم و می دیدم بی فایدس و دوستان هم می گفتند تا تو محیط قرار نگیری زبانت خوب نمی شه ولی الان اصرار دارم که یاد بگیرم بخاطر اینکه بتونم در شغلی که دارم استفاده کنم من در شرکتی که برگزارکننده نمایشگاهها و کنفرانس بین المللی است کار می کنم و همین امر باعث شده که در مقابل شرکتهای خارجی احساس بی سوادی داشته باشم و ناگفته نماند که از نظر درآمدزایی برای من سودمند خواهد بود.
آقای ناصری عزیز ازتون خواهش می کنم تو این راه منو یاری کنید تا بتونم آموزش ببینم و به نتیجه برسم .
باز هم صمیمانه سپاسگزار شما هستم به خاطر تجربیاتی که به رایگان در اختیارافرادی مثل بنده می گذارید .
با تشکر - شیرین

حسین ناصری حسین ناصری

سلام شیرین خانم
ممنونم از نظر لطفی که در رابطه با وبسایت بنده داشتین و امیدوارم که بتونم در این زمینه کمکتون کنم.
اینکه گفتین بارها یادگیری زبان انگلیسی رو شروع کردین ولی همیشه نصفه ولش کردین معمولا دو دلیل عمده میتونه داشته باشه.
1- انگیزه تونو نتونستین بالا نگه دارین و حوصلتون سر رفته
2- روش انتخابی با شما متناسب نبوده و نتایج دلخواه رو براتون نداشته
در مورد اول من تو این وبسایت مسائل و راه حل های زیادی رو بیان کردم. مثلا یکی از موارد بالا موندن انگیزه، تغییر در شرایط یادگیری هست. اگه فقط به یه روش بسنده کنین، مثلا اگه فقط کتاب گرامر بخونین، احتمال موفقیت بسیار کمه. ولی اگه مثلا هم کتاب داستان بخونین، هم فیلم نگاه کنین، هم به اخبار گوش بدین، ایمیلاتونو انگلیسی بزنین و … اولا درگیریتون با زبان انگلیسی بیشتر میشه، ثانیا انگیزتون بالاتر میمونه و کمتر حوصلتون سر میره.
راه حل دیگش اینه که شرایط یادگیری رو تغییر بدین. مثلا اگه همش تو یه اتاق زبان میخونین، یبار هم بیرون زبان بخونین، مثلا تو دشتی، کوهی، یا وقتی مسافرت رفتین.
یسری کارهای دیگه هم هست که از بابت روانشناختی میتونه کمکتون کنه. مثلا استفاده از تقویم زبانشناس و تلاش جهت نشکستن زنجیره ی یادگیری.

در رابطه با مورد دوم که این هم خیلی شایع هست بهتره به نظرم به موارد و روشهایی که تو سایتمون به اون اشاره کردم اعتماد کنین و از همین روش ها پیش برین. روش های یادگیری خیلی زیادی تو اینترنت گفته شده اما من تو این وبسایت سعی کردم تنها اونچه که واقعا علمی و کاربردی هست و میتونه برای فردی مثل شما که کمتر میتونه در محیط انگلیسی زبان باشه، کاربرد داشته باشه رو بیان کنم. به عنوان مثال نوشته ی پنج استراتژی برای تقویت مکالمه یکی از نوشته های خیلی خوب ما در این زمینه هست که میتونین این رو روی اکثر فایلهای صوتی و تصویری پیاده سازی کنین.
در آخر هم پیشنهاد میکنم اگر گوشی اندرویدی دارین، از نرم افزار اندروید زبانشناس هم بهره ببرین. تو این نرم افزار همه ی موارد بالا به صورت هدفمند و با درسهایی طبقه بندی شده پیش میره. علاوه بر این، با این نرم افزار همیشه متوجه عملکرد و پیشرفتهای روزانه ی خودتون میشین که خیلی میتونه راهگشا باشه.
باز اگه سوالی داشتین در خدمتیم. :)

مهدی افروز

عاشق یادگیری زبان هستم کاردانی آموزش ابتدایی دارم

علی

سلام.اگه کسی کتابی برای تقویت زبان مخصوصا لغات میشناسه به من معرفی کنه.مرسی

محمد

سلام
در مورد نرم افزار دولینگو و یا روزتا استون نظرتون چیه ؟ استفاده کنیم یا نه؟ چون در این برنامه ها تا اونجا که من میدونم از متون کتابی استفاده میشه

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
روزتا استون بد نيست ولي دولينگو فكر نميكنم براي زبان انگليسي خوب باشه.

علی

سلام
توداستانی که میخونیم اگه به لغت جدیدی برخوردیم واون لغت را از دیکشنری گرفتیم ، لغت را میشه جای دیگه ای نوشت ،تا از روی اون چند بار تکرار تا اونو یادبگیریم یا ننویسیم وبه ادامه داستان بپردازیم و منتظر باشیم که دوباره تکرار شود؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
میتونین قسمت های مهم داستان که شامل لغت ها سخت هست رو علامت گذاری کنین و چند بار بخونین. خوندن تکی لغات توصیه نمیشه.
تو نرم افزار زبانشناس این لغت ها وارد جعبه لایتنر تعاملی نرم افزار میشن.

عارف

با سلام
ضمن تشکر از شما بابت مطالب مفیدتون،یه راهنمایی میخواستم
من در سایت های مختلف از جمله سایت شما خوندم که روش صحیح یادگیری یه لغت استفاده از دیکشنری تک زبانه مثل لانگمن میباشد
مشکل بنده این است برای کار با این روش وقت زیادی برای یادگیری یک لغت باید صرف کرد چون اولا برای هر لغت چندین معادل وجود داره مثلا برای لغت Act حدود 13 معنی با توجه به نحوه بکارگیری در جمله وجود داره و گاهی لغات معادل بسیار دشوار میباشند و یادگیری با این روش آدم رو دلسرد میکنه و اینکه در روش یادگیری لغت در جمله یا داستان هم تنها با یک معنی از لغت برخورد میکنیم.
خواهشا راهنمایی بفرمایید
با تشکر فراوان

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
شما لغت رو بایستی در قالب خودش یاد بگیرین
مثلا patient هم به معنی مریض و هم به معنی صبور هست. فرض کنید شما معنی این کلمه را نمیدانید و به جمله ی زیر میرسید
a lover must be patient and kind عاشق بایستی صبور و مهربان باشد
شما در اینجا فقط معنی که در این قالب هست رو یاد میگیرین و کاری به دیگر معانی ندارین
بدینصورت یادگیری لغات براتون ساده و راحت میشه.

ملیحه یوسفی

سلام.من این نرم افزار نصب کردم و خیلی دوست دارم ازش استفاده کنم،ولی همین که میخوام وارد بشم میگه پست الکترونیک و رمز وارد کن،وقتی وارد میکنم همش خطا میده با اینکه درست وارد میکنم..میشه راهنمایی کنید؟

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
آیا شما برای اولین باره که از نرم افزار استفاده میکنین؟
تو صفحه اول بایستی ابتدا با استفاده از دکمه ی پاییم صفحه ثبت نام کنین.
در ضمن لطفا بفرمایین که چه خطایی میده؟

محمد

با سلام. یه سوال داشتم. من به شخصه برای خودم لهجه آمریکایی رو انتخاب کردم. حالا سوال من این است که خواندن کتاب داستان‌هایی که لهجه آنها بریتیش است مشکلی درست نمی‌کند؟

حسین ناصری حسین ناصری

کلا لهجه فاکتور خیلی مهمی در مسلط بودن (fluency) به زبان انگلیسی به حساب نمیاد. بنابراین اگر مطلبی به لهجه ی انگلیسی پیدا کردین که میتونه به تسلط شما کمک کنه، از نظر بنده اشکالی نداره که اون رو بخونین.

فریبرز

با سلام
سوالم این است که بهترین راه برای شروع ترجمه متون انگلیسی به فارسی کدام است؟ آیا ترجمه لغت به لغت متن از روی دیکشنری و یادگیری لغات روش مناسبی است ؟ و اینکه یک مترجم باید حداقل چند هزار لغت را از حفظ باشد ؟
با تشکر از پاسخگویی شما

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
به نظر بنده بهترین روش برای کسب مهارت در ترجمه ی متون به فارسی خواندن کتاب ها و مطالب حوزه ی تخصصی که میخاهید در آن ترجمه کنید هست. مثلا اگر به طور عمومی میخواهید ترجمه کنید کتاب های عمومی و داستان و … بسیار مناسب هست.
تعداد لغت رو نمیدانم اما اگر به اندازه ی کافی متون انگلیسی خوانده باشید حتی اگر لغتی رو ندانید با توجه به قالب متن میتوانید معنی آن را درست حدس بزنید و به درستی متن را ترجمه کنید.
ترجمه ی لغت به لغت اصلا مناسب نیست. مفهوم لغات رو در قالب متن و موضوع یاد بگیرین.

پیمان

من خودم زبان انگليسي را بخاطر شرايط كاري و فشاري كه براي ارتباط برقرار كردن با ديگران داشتم باد گرفتم.يجورايي مجبور بودن باعث شد ياد بگيرم.

ابوذر

به نظر من براي يادگيري هر زباني بايد با آن زبان زندگي و فكر كرد به هرزباني كه حرف بزني شخصيت و رفتارو منش و اخلاق آن زبان را پيدا خواهي كرد من اين مورد را الان لمس ميكنم با حرف زدن به دو زبان تركي و فارسي

حسین ناصری حسین ناصری

ابوذر جان ممنونم از نظری که دادی. زندگی کردن با زبان هدف یا به عبارت دیگه غوطه ور شدن در زبان هدف از جمله سریع ترین راه ها برای یادگیری اون زبان هست. ولی خوب این کار برای خیلی ها مقدور نیست. بنابر این ناگزیر هستیم که روش هایی رو ارادئه کنیم که همه بتونن در بهترین شرایط این کار رو انجام بدن. در رابطه با اخلاق و رفتار و فرهنگ نمیتونیم بگیم صد در صد فرهنگمون عوض میشه ولی همونطور که در نوشته ی آموزش زبان انگلیسی به کودکان گفتم فرهنگ کودک یا بزرگسال با یادگیری زبان دوم تا حد مناسبی تعدیل میشه. ولی این هم همیشه صد در صد درست نیست.

ابوذر

شما خيلي با انرژي مطلب مي نويسيد اين را ميشه لمس كرد لطفا اگر مطلبي يا منبعي در مورد اينكه چگونه فكر كنيم را داري راهنمائي بفرماييد. چگونه فكر كنيم how to think عنوان كتابي است كه جان ديوئي در سال 1952 نوشته ولي به فارسي ترجمه نشده من دنبال اين هستم كه چگونه مي توانيم درست فكر كنيم اصلا فكر كردن چيست و روشهاي اصولي فكر كردن چيست ارزيابي تفكر درست….
با تشكر مجدد

محققی

سلام
پیشنها میدم کتاب ‘کارکرد مغز’ رو مطالعه بفرمایید. این روشها همه به صورت ایضایی هستند و نمیشود برای خوب یا بد بودن آنها نظر داد. با آشنایی به کارکرد مغز متوجه خواهید شد که با علم کنونی بشر نمی توان راهکار صحیح را از ناصحیح تشخیص داد

حسین ناصری حسین ناصری

سلام
ببخشید متوجه این جملتون نشدم. ‘این روش ها همه به صورت ایضایی هستند’ میشه بیشتر توضیح بدین.
اگر منظورتون اینه که دانشمندان نمیدونن مغز انسان چطور کار میکنه. خوب بر فرض که این گفته هم درست باشه میشه آزمایش انجام داد و فهمید چه راه حل هایی بهتره.

hcot.ir

سلام حسین آقا
بسیار کامنت ارزشمندی در سرای عالی ترجمه گذاشتید
بنده مدیر سایت hcot هستم خوشحال میشم با شما در ارتباط باشیم
و از نظرات شما در زمینه ی آموزش زبان انگلیسی آگاه بشیم و باهم به امید خدا همکاری های خوبی داشته باشیم

حسین ناصری حسین ناصری

سلام و عرض ادب
خیلی خوشحال شدم که به بنده سر زدین
سایت بسیار عالی دارین. بنده هم خیلی مشتاقم که در این زمینه همکاری داشته باشیم.
همونطور که میبینید بنده بیشتر فعالیتم در زمینه متد های بروز آموزشی هست که بیشتر اونها هم به صورت خودآموز و مستقل هست. که همه ی علاقه مندان به زبان انگلیسی ( و هر زبان دیگه ای) بتونن خودشون به صورت مستقل با روش های علمی این مهم رو جلو ببرن.
در این زمینه و هر زمینه ی مرتبطی که فکر میکنید علاقه مند به همکاری هستم.
ایمیل بنده eng.hnaseri at gmail dot com هست که خیلی خوشحال میشم در صورت لزوم به بنده پیغام بدین
باز هم متشکرم

ارمیا

جالب بود. البته مرحله اصلی یادگیری و ثبت بلند مدت در حافظه وقتی صورت میگیرد که زبان آموز از لغت استفاده کند, و بهترین راه استفاده در مکالمه و اسپیکینگ, و فراهم کردن محیطی که زبان آموز از آن لغات در مکالمه خود استفاده کند. و مشکل اصلی فراهم نکردن این محیط در موسسات زبان و در دانشگاه ها می باشد, حتی برای دانشجویان رشته زبان.

ابولفضل

در مورد يادگيري زبان فقط همينو بگم كه كيس با كيس كاملا فرق داره و چيزي كه واسه شما سم هستش واسه يكي ديگه نوشداروست، من خودم با لاينتر خيلي لغات رو بدرستي يادگرفتم ولي حتي به همسرم هم لايتنر رو توصيه نميكنم،خودش بايد به اين درك برسه و يا اينكه روش بهتري واسه خودش پيدا كنه

حسین ناصری حسین ناصری

ابوالفضل جان ممکنه روش های خاصی برای برخی افراد خاص جواب بده ولی در اینجا ما صحبت روی روش های طبیعی و منطقی میکنیم. مثلا شاید یه نفر از کدینگ لغات استفاده کنه و خوشش هم بیاد. اما قطعا این روش، روشی علمی نیست و برای خیلی ها جواب نمیده.

محمودی

این کدینگ انصافا فاجعه و احمقانه است!

حسین ناصری حسین ناصری

واقعا همینطور هست که میفرمایین. جالبیش اینجاست که من متوجه شدم همایش های بسیاری هم در این رابطه تشکیل میشه و پول های زیادی رد و بدل میشه. برخی از کلیپ های این همایش ها رو دیدم واقعا نمیدونم بخندم یا گریه کنم!!!

لیلا

من با اصول کلاس ها و روش های کدینگ زیاد آشنا نیستم اما نشانه گذاری واسه یاد گیری لغات کمک میکنه گرچه بهترین روش نیست. آموزش به روش زبان مادری بهتر از همه جواب داده و Duolingo هم از همین روش استفاده میکنه منم دارم آلمانی رو باهاش یاد میگیرم و راضی هستم

حسین ناصری حسین ناصری

یک نمونه کدینگ در سایتهایی که این موضوع رو تبلیغ میکنند:
eclipse کدینگ و تصویرسازی :
یه سری از دخترا جدیدا وقتی کلیپس (e+clipse) میزنن جلوی نور خورشید رو هم میگیره!!! و کسوف و خسوف پیش میاد.
معنی : کسوف یا خسوف/گرفتگی

لیلا

وای جدی؟؟؟ چه نشانه مضحکی!!!! کلیپس!!! آره با صحبت شما موافقم

حسین ناصری حسین ناصری

کاملا جدی!!! میگم غلط اندر غلطه منظورم همینه. تازه این جزو کد بندی های خوبشه!

حسین ناصری حسین ناصری

نشانه گذاری درست هست نه با این روش. بلکه مثلا وقتی به انگلیسی میخوام tree رو حفظ کنیم به جای اینکه معنی فارسیشو حفظ کنیم تصویر یه درخت رو هر بار تو ذهنمون بیاریم.

سمانه

سلام.
نرم افزار رزتا استون بهترین نرم افزار برای یادگیری زبان های مختلف است.دقیقا روی 4 مهارت كار میكنه.من هم با كدینك مخالفم.

b.heidari

یاسلام خدمت شماوتشکرازراهنماییهای ارزنده تان.
درموردنشانه گذاری منهم بانظرشماکاملا موافقم روش کدینگ روش خسته کننده ای هست وهرچه جلوتربرویم حجم نشانه هابیشتروپیداکردن کدنشانه لغت مربوطه خودش نیازبه یک نشانه دیگه داره ونهایتا به یک کلاف سردرگم تبدیل میشه.
ولی من علاوه برروشهای علمی ومنطقی که شمافرمودید یک روش ابتکاری پیداکردم که خیلی خوب جواب داده وشیرین هم هست.باین صورت که لغت موردنظررودریک جمله فارسی قرارمیدم وبنحوی با ادای لغت مذکوربه معنی اون اشاره میکنم یعنی همزمان اگرمعنی اون یک شِی مادی باشه مثل closet تصویرسازی میکنم واکه معنی اش مفهومی باشه مثلا happilyمعنی اش روتجسم میکنم .
مثلا میگم من هرروزپیراهنم راازداخل closet درمیآورم وهمزمان شکل closetروتجسم میکنم
یامیکم این خودکاری که الان تودستمه belongبه من داره
یامیگم درراهروی بیمارستان آدم بایدquietiyقدم بزنه که بیماران ناراحت نشن وهمزمان آآروم قدم زدن توراهروی بیمارستان روتجسم میکنم و…
البته اکه ازاشخاص معروف ضربالمثلها ومکانهای مشهورهم درجملات فارسی استفاده بشه خیلی ماندگاری بهتری داره البته هیج اشارهای به معنی فارسی لغت نمیکنم فقط تجسم سازی همزمان.
البته کمی خنده داربنظرمیرسه ولی خیلی ازروشهایی که بیان شده اند ابداعی وابتکاری بوده اند.من بااین روش هشتادلغت رو ظرف سه روزیادگرفتم بدون هیج زحمتی . معمولا هم فراموش نمیکنم واگه عادت بشه حجم لغات بالا میره .درخانه کوچه خیابان ومکانهای مختلف ازاین روش استفاده میکنم وجالب اینکه بادیدن اشیا مکانها وموضوعات مختلف ناخودآگاه بیادلغت مربوط بآن میافتم.هرچندروش مضحکی بنظرمیرسه ولی ارزش یکبارامتحان کردن روداره بنظرمن.ممنون ازاینکه وقت گذاشتیدواین مطلب روخواندید.

حسین ناصری حسین ناصری

سلام.
ممنون از نظر لطفتون و تجربه ای که با دیگران در میون گذاشتید.
روش ابتکاری شما اشکال خاصی نداره. در حقیقت شما لغت رو در قالب فارسی، به جای انگلیسی، بکار میبرین. البته نباید این روش وقت زیادی از شما بگیره. فقط در مواردی که فارسی دارین صحبت میکنین و دوست دارین از لغتهای انگلیسی جدیدی که یاد گرفتین هم استفاده کنین، این مورد رو بکار ببرین. بهتره زیاده روی هم نکنین چون ممکنه مخاطب فکر کنه دارین کلاس! میذارین :)
در کل روش ابتکاری جالبی هست.

رامتین

نمی دونم شما بزرگواران هم تجربه مشابه داشتید یا نه اما دوتا مورد باعث شد من نه تنها زبان یاد بگیرم بلکه بدون مطالعه برنامه ریزی شده مدون و یا کلاس آموزشی بتونم تو المپیاد زبان انگلیسی شرکت کنم :بازی های کامپیوتری و موزیک ! خنده دار این بود بعد از این که مقام آوردم ازم خواستن با بچه های دیگه تمرین کنم ، من تقریبا تمام پاسخ ها رو می دونستم و برای درک مطلب و حتی ترجمه مشکل نداشتم اما فرق قید و صفت رو نمی دونستم یا مثلا نمی دونستم قوانین استفاده از ing چیه ، نمی تونستم توضیح بدم اما می دونستم کدوم درسته کدوم نادرست !! اخیرا با برنامه doulingo دارم کار می کنم برای زبان فرانسه ،برای من فوق العاده جذاب بوده و مفید

مسلم

برنامه و سایت doulingo ظاهرش خوبه و خیلی هم البته شبیه رزتا استون هست اما سرعت یادگیری خیلی بالا نیست. منم یه مدت باهاش کار کردم. در مورد بازی و موزیک. من پیشنهادم فیلم هست. مخصوصا سطح متوسط به بالا من به همه پیشنهاد میکنم هر فیلمی رو که دوست دارند چند بار ببینن

رامتین

البته به لحاظ محتوا شباهت زیادی به رزتا استون داره دولینگو اما ساختارش در فرم خیلی سیاله به نسبت رزتا و برای من بازخورد خیلی سریعتری داشته . در ارتباط با فیلم هم با شما کاملا هم عقیده ام

رامتین

بازی و موزیک صرفا تجربه سال های گذشته بنده بود که می خواستم عرض کنم اون ها از کتب درسی و آموزشگاه زبان و جعبه لایتنر بنا به تجربه دوران نوجوانی بیشتر مفید واقع شدند و جالب اینکه می شنوم دوستان راجع به همایش های از این قبیل و پول هایی که در همین زمینه در گردش است صحبت می فرمایند

لیلا

فیلم و موسیقی هر دو باهم عالی هستن. کلا هرچه فضای یادگیری به فضای زبان مقصد نزدیک شه و مواجهه فرد بیشتر به شکل صوتی و تصویری باشه موثر تر واقع میشه. یعنی با همون ترتیب زبان مادری listeningاولین و کلیدی ترین مهارته

سمیرا

ميشه لطف كنيد بيشتر در مورد روش duokingo توضيح بديد و از چه طريقي ميشه با اين روش آشنا شدچون منم فرانسه رو تازه شروع كردم به نظرم جالب اومد اين تكنيك

لیلا

تکنیک نیست duelingo یک نرم اپلیکیشن موبایل هست. از سایتش هم میشه استفاده کرد

رامتین

بله هم سایت داره که (تارنما می گن فارسیش رو ؟؟!) می شه با مرورگر وارد اکانتتون بشید هم راه ساده تر اینه که اپلیکیشن اندروید یا ios رو نصب کنید.در حالت کلی سایت کامل تر از اپ هست. تبلیغ نمی خوام بکنم دوستان اما خب هم املا ، هم قواعد ، هم شنیداری و تا حدود کمی هم تلفظ (خیلی دقیق نیست ) رو همزمان پیش می بره .نکته ای که برای من جالب بود اینه که اگر مثلا در مرحله 8 باشم اما دچار اشتباهاتی بشم که مربوط به مرحله 2 می شه مجبورم می کنه تا کلمات ضعیفی که توی مرحله 2 داشتم رو با یک مرور کوتاه یادآوری و تقویت کنم بخش جالب دیگه اش اینه که می شه با دوستان رقابت کرد یا تو لینکداین پیشرفتتون رو ثبت کنید و کلا سعی بر این بوده که از جنبه خشک و کسل کشنده خارج بشه تا مخاطب رو درگیر کنه (همکاران دولینگو پورسانت بنده فراموش نشه لطفا !خخ )

علی

سلام من این نرم افزار duolingo رو نصب کردم ولی به نظر میامد که این اپ برای فارسی زبانهایی که میخواهند انگلیسی بیاموزند یا کسانی که میخواهند انگلیسی شان را تقویت کنند مناسب نیست و لازمه کار با آن این است که به زبان دیگری مثل فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، ایتالیایی و یا حتی روسی مسلط باشی. آیا من درست فهمیدم؟

حسین ناصری حسین ناصری

بله کاملا درسته

سمیرا

آقا علی در مورد نرم افزار رزتا استون این گونه نیست. شما به راحتی می توانید هر زبانی را بدون نیاز به دانستن زبان دیكری یاد بكیرید.

reza

با سلام
بنده به يك استاد زبان انگليسي گفتم كه بهترين روش يادگيري زبان روشيست كه كودك بدون واسطه از اطرافش ياد ميگيره و شروع به صحبت ميكنه اما آن استاد اين نظريه را اشتباه دانست و دليلش اين بود كه مغز كودك خام است و هيچ زباني (زبان مادري) روي آن ايجاد نشده و بعد از چندين سال گوش دادن مداوم ميتونه صحبت كنه اما اگر ما زبان دوم را بياييم روي زبان سيستمي مغز(زبان مادري) پياده كنيم خيلي سريعتر و دقيقتر ميتونيم زبان دوم رو ياد بگيريم مثل روش نصرت، حالا ميخام نظر شما رو بعنوان كسي كه در اين زمينه پژوهش داشته بدونم،
با سپاس

حسین ناصری حسین ناصری

خیر این روش اصلا علمی نیست. البته در ابتدای کار شاید خیلی از زبان آموزها چاره ای نداشته باشن که با زبان مادری مطالب ابتدایی رو یاد بگیرن اما پس از مدت اندکی بایستی زبان انگلیسی رو با زبان انگلیسی یاد گرفت. این درسته که ذهن انسان در سنین پس از کودکی به زبان اول خودش عادت کرده، اما این موضوع دلیلی بر نتیجه ای که استادتون گرفته نداره. اتفاقا مقالات علمی چیزی خلاف این رو میگن و به این نتیجه رسیدن که روشی بر پایه ی همون روشی که بچه با اون زبان رو یاد میگیره خیلی بهتره.
به طور خلاصه خوندن داستانها (به جای کتب آموزشی لغت و گرامر) و دیدن فیلم و سریال خیلی بیشتر و بهتر میتونه جهت یادگیری زبان به ما کمک بکنه. برای اطلاعات بیشتر میتونید به نوشته ای که در رابطه با بهترین کتاب و یادگیری زبان نوشتم مراجعه کنین.
البته یه نکته ای هست. اگر قراره انگلیسی رو شب امتحانی بخونیم یا مثلا یکی دو هفته وقت داریم شاید حرف استادتون در این زمان اندک درست باشه ولی در بلند مدت جوابگو نیست.

عمران

کاملا موافقم و به آن باور و اعتقاد عملی دارم و چون زبان مادری من ترکی هست و با حالت مقایسه یکی از روش های خیلی بهتر از حفظ کردن هست مقایسه زبان های مختلف فرضا در ترکی ، فارسی ، انگلیسی ، فرانسه ، عربی و زبانهای دیگر

محمد

A large vocabulary is more than knowing the difficult words, it is knowing the easier words more thoroughly and using them with greater precision.
Learn words in their order of difficulty.
You learn more words, by learning more about words!

حسین ناصری حسین ناصری

دقیقا حرفی که زدین صحیحه. اما خیلیا متاسفانه برعکس کار میکنن یعنی وقت زیادی روی لغات سخت مثل لغات 504 یا 1100 که شاید مدتها استفاده هم نشن میذارن در حالی که از بیان یک جمله ی ساده هنوز ناتوان هستند. اگر لغتها رو با خوندن کتاب های داستان و آموزنده (نه کتاب لغت) یاد بگیریم، لغتهایی که بیشتر استفاده میشن رو بیشتر میبینیم در حالی که لغتهایی که کمتر استفاده میشن رو هم به اندازه ی خودشون میبینیم و یاد می گیریم.

تورانا

به خاطر سپردن لغات واقعا نشدنیه گاهی

داوود

حفظ کردن دیکشنری هم شدنی است . درسته که استفاده از تکنیکهای جدید علمی در هر رشته ای به عنوان یک تسهیل کننده استفاده می شوند ولی این اراده متافیزیک انسان هر چی رو که بخواد انجام می ده. شما شروع کن ولی شروع کن.

علیرضا

یادگیری چند لغت مرتبط به هم در یک زمان و ارتباط معنایی که این لغات با یکدیگر ایجاد میکنند در یادآوری این لغات در آینده بسیار موثر است. با بیاد آوردن هر کدام از این لغات، لغات دیگر نیز در ذهن تداعی می شوند و در اصل شما در چند نقطه مختلف در ذهنتان یک لغت را به خاطره سپرده اید.

بهزاد

من دنبال یاد گیری زبان هستم ولی متاسفانه استاد خوب نمیتونم پیدا کنم زمانی موسسه میرفتم ولی بخاطر مشغله کاری پس از پایان ترم نمیتونستم ادامه بدم شما تدریس هم میکنید؟ یا استاد خوب میتونید معرفی کنید یا چه پیشنهادی دارین

حسین ناصری حسین ناصری

سطح زبانتون الان در چه حدیه؟

بهزاد

فکرکنم در حد المنتری باشه

حسین ناصری حسین ناصری

به نظرم اگه به خودخوانی مشکلی ندارین خودتون انگلیسی رو یاد بگیرین. برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی اولا کتاب زیاد بخونین. البته نه کتاب های آموزشی بلکه کتاب های داستان. از کتاب های داستان بچه ها مثلا شروع کنین. در کنارش هم دیدن کارتون های کودکانه توصیه میشه. ما تو سایتمون یه بخشی داریم به اسم داستان های کوتاه یکی دو تا داستانشو گوش بدین اگه مشکلی نداشتین و در سطحتون بود بگید تا بتون دقیقتر بگم چکار کنین. لینک داستان های کوتاه : لینک

الناز

با توجه به تخصصی که دارین میخواستم ازتون یک سوال بپرسم. شما با شیوه آموزش آقای Aj Hoge آشنا هستین؟ چقدر شیوه ایشون رو برای یادگیری زبان قبول دارین؟ ممنون

حسین ناصری حسین ناصری

سلام روش آقای ای جی هوگ از مطابق با تئوری های یادگیری زبان هست اما مشکلی که داره اینه که به طور کلی بر مبنای قوه ی شنیداریه یعنی یه جنبه ی بسیار مهم یعنی خواندن مغفول میمونه. استفاده از این روش در کنار خوندن کتاب داستان و … میتونه بسیار مناسب باشه.

محمد

سلام
من قبل از اینکه بیام داتشگاه writing و اسپیکینگ خوبی داشتم، اما ریدینگم ضعیف بود، بعد دانشگاه،ریدینگم خیلی بهتر شد، اما لیسینیگم ضعیف شد، تو محیط کارم(همه اینترنشنالن) ، لیسنیگم خیلی بهتر شده ، اما به واسطه دور شدن از قواعد و لغات، اسپیکینگم یه کم افت کرده، و رایتینگم خیلی بدتر شده، الان با این شرایط شما چ جور شرایطی رو پیشنهاد میکنید؟ کلاس برم؟ دروس دبیرستان و دانشگامو بخونم؟ فیلم ببینم؟ سردرگمم-ممنون میشم کمکم کنید

حسین ناصری حسین ناصری

سلام شما هر بار روی یک مساله ظاهرا تمرکز داشتین و مسائل دیگه ضعیف شدن.
برای اینکه زبان رو خوب یاد بگیرین پیشنهاد میکنم که از منابع متنوعی برای یادگیری زبان استفاده کنین. مثلا پیشنهادم اینه که کتاب های داستان یا آموزنده و فیلم ببینین. لازم نیست سر کلاس آموزشی برین چون با توجه به بکگراندتون راحت میتونین خودتون بخونین.
در رابطه با نحوه ی صحیح دیدن فیلم پیشنهاد میکنم پست زیر رو حتما بخونین :
نحوه دیدن فیلم
یکی از روش هایی که حتما با دیدن فیلم باید استفاده کنین تکنیک سایه است: تکنیک سایه
در ضمن میتونید از نرم افزار زبانشناس هم استفاده کنین که طراحی کردیم

محمد

ممنوت-فیلم رو با زیرنویس انگلیسی ، فارسی یا اصلا بدون زیرنویس ببینم بهتره؟

حسین ناصری حسین ناصری

با زیرنویس فارسی که نه اما اگه اولش براتون سخته با زیرنویس انگلیسی ببینین

محمد

یه مشکل دیگه ای ک من دارم، اینه ک موقع صحبت خیلی ب گرامر هایی ک نو ذهنمه توجه میکنم، یعنی اگه تو یادم نباشه گرامر مد نظرم، خیلی توو زبونم نمیچرخه، بهتر نیست کف گرامر(مثلا دبیرستانمو ) بخونم و بعد فیلم و کتابو شروع کنم؟

حسین ناصری حسین ناصری
محمد

تو بحث درک مطلب اگه سنسی به نحوه گرامر جمله ها نداشته باشم، خو فهم درستی پیدا نمیکنم و درست یاد نمیگرم، این طور نیست؟

حسین ناصری حسین ناصری

ببینید آخه قضیه اینطور نیست که شما میگید. یعنی ما اول گرامر یاد نمیگیریم بعد درک مطلب. بلکه برعکسش درسته یعنی ما اول مطالب رو رفته رفته درک میکنیم بعد گرامر رو یاد میگیریم. به نحوه ی یادگیری زبان مادری دقت بکنید چطوریه؟ زبان انگلیسی هم همینه. اما متاسفانه تو مدارس برعکسشو یاد میدن یعنی اول گرامر یاد میدن بعد بقیه. برای همین دیرتر یاد میگیریم.

محمد

در جریان این نحوه ی ی تدریس هستم، حتی یه مدت پکیج افورت اس رو کار میکردم، اما خب من وقت این رو ندارم که بخام یه مدت فقط لیسینینک کار کنم تا به صورت زبان مادری یاد بگیرم، به علاوه این که خب من تو محیط کارم مجبورم ک صحبت کنم، به این خاطر بود ک ازتون پرسیدم

حسین ناصری حسین ناصری

ببینید به این صورت قطعا از روش های مبتنی بر گرامر سریع تر یاد میگیرین. بحث پکیج افورتلس نیست. این کار با هر منبعی میشه انجام بشه.

دانشجوی ارشد

دقیقا،با شما موافق هستم.اما همانطور که در مبحث یادگیری زبان در خواب هم بحث کردیم ،احتمالا یک دلیل عمده برای علاقه عموم مردم به این روش و امثال این روشها،تنبلی و اینه که میخان به ساده ترین روش زبان رو یاد بگیرن.نمیخان اونقدر که برای یادگبری فارسی وقت گذاشتن حتی نصفشو، حتی یک سومش رو برای انگلیسی بذارن.من هم طبق تجربه خودم میگم که این روش اصلا یک روش طبیعی و مناسب برای یادگیری زبان نیست.و البته دوست داشتم نظر شما رو هم بدونم.
بهترین روش یادگیری زبان به نظر من اینع که خودمون رو غرق در مطالب انگلیسی کنیم،سایت ها،فیلم ها،کتابها،و دیکشنری های انگلیسی و…
این منابع برای من بهترین ها بودند.

ممنون از پاسخی که دادید و وقتی که گذاشتید.

حسین ناصری حسین ناصری

دقیقا درست میفرمایید. تنها روشی که صد در صد پاسخ میده. غرق شدن در موضوعه. بنظرم زبان جزو چیزهایی هست که متاسفانه و یا خوشبختانه هیچ راه در رویی نداره.

دانشجوی ارشد

میتوانید یادگیری زبان به روش کدینگ را در نت جستجو کنید
برای مثال اینجا

دانشجوی ارشد

روش مشوریست.در این روش بین کلمه و معنی ان از طریق یک کلمه کلیدی رابطه و تداعی ایجاد میشود.برای مثال اخیرا در همایشی بودم که مدعی بودند با استفاده از این روش میتوانند در کمترین زمان کلمات سه کتاب مهم را به ما یاد دهند.اینک چند مثال از این روش :
Implore: التماس کردن
کد :این پلو ! بهت التماس میکنم این پلو رو به من هم بده !!!
Magnanimous : بزرگوار و بخشنده
کد : مگه ننه مِست /به لهجه اصفهانی.فلانی مگه ننه مست که بخشنده باشه

همچنین این روش همراه با نمایش و تکرار زیاد برای استحکام تداعی است.مثلا پلو میخام رو بارها با مثالهای گوناگون و داستان پردازی گفتند.

حسین ناصری حسین ناصری

ببینید بنده دانشجو هستم شما هم نوشتید که دانشجوی ارشد هستی. به عنوان دانشجو به نظرم تنها چیزهایی برای ما قابل قبول هست که بر پایه ی تئوری های مستدل علمی و یا بر پایه ی نتایج صحه گذاری شده باشد. ببینید مشکل ما به عنوان زبان آموز این نیست که ترجمه ی لغات رو بلد نیستیم. همونطور که در بالا گفتم اتفاقا ترجمه ی لغات بسیار زیادی بلدیم. اما نحوه ی استفاده از اونها رو نمیدانیم. بله اگر میخواهیم در یک امتحان چهار گزینه ای که فقط و فقط به ترجمه ی لغات میپردازد شرکت کنیم روش بالا بسیار عالیست! اما آیا واقعا هدف ما از یادگیری زبان حفظ کردن یک مشت لغته؟ خیر هدف ما اینه که در حقیقت بتونیم از این لغتها استفاده کنیم. روش فوق حداقل کمبودی داره اینه که نحوه ی استفاده از لغت رو به ما نمیگه.
بنده نمیخوام در رابطه با مشکلاتی که این روش داره اصلا تحقیق بکنم چون برای من اظهر من الشمس هست که اگر وارد این کار بشم ده ها و صدها ایراد علمی میشه به این روش وارد کرد. ولی فقط همین رو به شما میگم که حتی دونستن معنی فارسی لغات نمیتونه تضمین کننده ی یک مکالمه خوب به انگلیسی باشه چون اگه فقط به این متکی باشیم بایستی اول جمله رو به فارسی در ذهن خودمون داشته باشیم بعد به انگلیسی ترجمه کنیم. یعنی عملا سرعتمون نصف و یا کمتر از نصف میشه. چه برسه به این روش که معنی رو از طریق یک واسط اون هم واسط فارسی یاد میگیریم! یعنی در اینجا برای مکالمه اول بایستی معنی فارسی به ذهنمان بیاد بعد واسط بین معنی فارسی و انگلیسی و در نهایت معنی انگلیسی. این یعنی پیچیده تر کردن قضیه.
برای یک مکالمه ی خوب بایستی یاد بگیریم که لغت ها رو به طور ناخودآگاه از زبان انگلیسی به زبان انگلیسی بگیم. یکی از راه های اینکار تصویرسازی ذهنی هست که در بالا گفتم. یعنی از تصویر به لغت برسیم نه از ترجمه.

دانشجوی ارشد

با سلام.می توانم نظر شما را در مورد یادگیری لغات با استفاده از روش کدینک و کلمه کلیدی بدانم؟؟؟ روشی که در حال پیشرفت زیاد و پیدا کردن طرفدارهای زیادی است

حسین ناصری حسین ناصری

سلام دوست عزیز.
میشه لطفا بیشتر راهنمایی بفرمایید؟ دقیقا متوجه منظورتون از کدینگ و کلمه ی کلیدی نشدم.
اگر لینک یک مقاله نیز دارید مشکلی نیست. همینجا بگذارید که بنده یک نگاهی بیندازم بعد نظرم رو بگم.