مگا داستان

دوره مگا داستان

در رابطه با این دوره:

لهجه: امریکن مناسب برای: تمامی مهارت‌ها مگا داستان‌ها، داستان‌هایی هستند که به‌طور ویژه‌ای برای یادگیری ناخودآگاه زبان انگلیسی ساخته‌شده‌اند. این داستان‌ها، به همراه خودشان مطالب تکمیلی و آموزشی زیادی دارند که می‌توانید آن‌ها را چندین روز داشته باشید و تمرین کنید. ازجمله مطالبی که به‌خوبی در این داستان‌ها یاد می‌گیرید، لغت‌های مهم کم‌کاربرد، گرامر زمان‌های حال استمراری، گذشته‌ی استمراری، حال کامل، و آینده است.

این دوره شامل 53 فصل زیر است:

حتماً با شنیدن نام هر حیوان دشمن آن را نیز به‌خاطر می‌آورید. گربه‌ها در مقابل سگ‌ها، گربه‌ها در مقابل موش‌ها و... در این درس به دوستی‌های غیرمنتظره‌ای میان حیوانات بر خواهید خورد.

می گویند کرم ابریشم، پروانه را درون خود دارد و وقتی پیله می زند، خود را فدای پروانه وجودش کرده و آن پروانه از پیله خارج می شود. آیا انسان ها هم با فدا کردن می توانند ویژگی های خارق العاده بدست آورند؟

این روز ها همگی به دنبال یک قهرمان هستند که زندگیشان را نجات دهد و کمتر کسی پیدا می شود به کسی غیر از انسانها به این منظور فکر کند، اما در این درس با قهرمانانی از حیاط وحش آشنا خواهید شد که جان افراد مختلفی را نجات داده اند.

سوالی که همواره ذهن خیلی از ما انسان ها را ممکن است مشغول کند. آیا بجز انسان ها در جهان هستی موجودات دیگری نیز زندگی می کنند؟

همه این را شنیده ایم که انتظارات نباید گاهاً بالا باشند و در مقابل این را نیز شنیده ایم که هیچ چیز غیر ممکن نیست، ایمان می تواند کوه را نیز حرکت دهد. آیا این موضوع حقیقت دارد؟ در این درس با شخصی آشنا خواهید شد که پاسخ در دستان اوست.

تصور این را کنید که به شهری می روید و افراد مختلف، به دلایل مختلفی به شما مشکوک می شوند و پلیس شما را بابت این شاکی ها دستگیر می کند. اما شما روحتان از هیچی خبر ندارد. در این داستان ادولف بک با همین مشکل رو به رو است و شخصی ناشناس در حال انجام خلاف است ولی او دائماً تحت محاکمه قرار می گیرد.

اگر به شما فرصتی داده شود که خاطره ای را از ذهنتان حذف کنید، آن چه خاطره ای خواهد بود؟ آیا شخصیتی خاص را انتخاب می کنید؟ یا واقعه ای که در گذشته برای شما رخ داده است؟

علم روز به روز پیشرفت می کند و آنقدر پیش می رود که محدودیت دیگر مفهومی نخواهد داشت. یکی از گام های بزرگی که علم برداشته شبیه سازی کردن DNA هاست. آیا روزی فرا می رسد که انسان ها هم شبیه سازی شوند؟

دویدن یکی از مفید ترین ورزش های هوازی به شمار می رود. معمولا برای 20 ساله ها و 30 ساله ها دویدن در ماراتن ها می تواند موضوعی عادی به شمار برود. برای شخصی که در 90 سالگی به سر می برد چطور؟

شب ها چه اتفاقی برای بدن ما رخ می دهد؟ بدن در شب خنثی می شود و به استراحت کامل می پردازد. ولی گاهی وقت ها ممکن است بدن فعالیت خود را خنثی نکند و شما در شب هنگام خواب راه بروید.

سقوط در هوا یکی از رایج ترین رویاهای بشر بوده است. به نظر می رسد این رویا نمادی از ناتوانی بشر در کنترل زندگی اش باشد. همه ی ما تاحدودی با اتفاقاتی روبرو بوده ایم که نمی توانستیم کنترلشان کنیم و شاید به همین دلیل است که سقوط آزاد چنین نماد مناسبی از ترسهای ما است.

صدایی فراتر از شنیدن، فراتر از انتظار، آیا انسان قادر است با انسان ها بد از مرگ، موجودات فضایی ارتباط برقرار کند؟

زندگی، مجموعه ای از فداکاری ها است. والدین به خاطر فرزندشان فدا خواهند شد. یک فرد در طول روز برای رفاه خانواده اش کار خواهد کرد. یک سرباز فدای کشورش خواهد شد. انسان مذهبی فدای اعتقاداتش خواهد شد.با اینحال گاهی اوقات فداکاری شکلی غیرعادی به خود می گیرد.

نلسون ماندلا می گوید «نفرت مانند نوشیدن سم و سپس انتظار مرگ دشمن را داشتن است.» بخشش یک توانایی بزرگ و انسان دوستانه است. امروز با 3 داستان متفاوت آشنا خواهیم شد که شخصیت های آن نفرتی عمیق را کنار گذاشتند و افراد مختلف را بخشیدند.

در این داستان در رابطه با سه حیوان جالب صحبت میکنیم که دو تا از آنها جان انسانهای زیادی را نجات دادند و یکی نیز مدت یکسال در آرامگاه صاحبش پرسه می‌زد.

در جامعه به طور ناخودآگاه یاد گرفته‌ایم که تا جایی که امکان دارد شبیه به دیگران باشیم. اما در طول زندگی کسانی را می‌بینیم که سعی می‌کنند خلاف جهت آب شنا کنند.

محققان بررسی کرده اند که دوست داشتن افراد فرودست جامعه در خیلی از انسانها ذاتا وجود دارد. زیرا ما طرفدار عدالت هستیم. اما در واقعیت افراد فرودست مثل فیلم میلیونر زاغه‌نشین پولدار و موفق نمی‌شوند. بلکه بایستی شانس، خلاقیت، و تلاش زیادی داشته باشند.

خیلی‌ها اعتقاد دارند که فرقی نمی کند انسان در زندگی چه اشتباهاتی مرتکب شده است، او می‌تواند تغییر و توبه کند. گذشته‌ی فرد با آینده او یکی نیست. اما باربارا هریس این را قبول ندارد.

در این درس در رابطه با خانمی به نام ویولت جسوپ صحبت می‌کنیم که در سه فاجعه‌ی دریایی بزرگ (که یکی از آن‌ها کشتی معروف تایتانیک بوده است) حضور داشته است و جان سالم به دربرده است.

در این مگا داستان، به این موضوع می‌پردازیم که چه چیزی از ما، آدم موفقی مانند بیل گیتس می‌سازد؟ تقریباً همه می‌دانند که داشتن استعداد و پشتکار، برای رسیدن به موفقیت، شرط‌هایی لازم و اساسی است. اما همه‌چیز به اینجا ختم نمی‌شود. زیرا دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، همیشه بر مبنای شایسته‌سالاری عمل نمی‌کند.

آیا ماشین زمان می‌تواند واقعیت داشته باشد؟ اگر ماشینی داشته باشید که بتوانید با آن در زمان سفر کنید، به گذشته برمی‌گردید یا به آینده می‌روید؟ طبق تحقیقی که از مردم صورت گرفته است، ماشین زمان با اختلاف زیادی جزو اولین چیزهایی است که افراد آرزوی آن را دارند.

خیلی از شما احتمالاً با واژه‌ی Homesick (احساس غربت) آشنایی دارید. کسی که برای مدت زیادی از خانواده‌اش، سرزمینش، یا کشورش دور باشد احتمال دارد که به انواع حاد این بیماری مبتلا شود. اما به نظر شما کسی که برای مدت زیادی اصلاً از زمین دور باشد چه اتفاقی برایش میفتد؟

همه‌ی ما با هویت خود زنده‌ایم. بعضی‌ها هویتشان را در کشورشان می‌بینند، بعضی‌ها در دین خود می‌بینند، بعضی‌ها در خانواده‌ی خود می‌بینند، بعضی‌ها در کار خود می‌بینند و خلاصه هر کس هویت خاص خود را دارد. اگر روزی از خواب بیدار بشوید و ببینید که هویتتان را از شما گرفته‌اند چه حالی به شما دست می‌دهد؟

امید، شاخص بسیار مهمی در زندگی انسان‌ها است. طوری که دانشمندان سعی کرده‌اند به طرقی آن را اندازه‌گیری کنند و شاخصی به نام "شاخص امید" برای آن اختصاص داده‌اند. تحقیقات دانشمندان و تجربیات زندگی نشان می‌دهد که افرادی که امید دارند، شادابی و چالاکی بیشتری دارند و احتمال موفقیتشان بیشتر است.

برخی می‌گویند انسان‌ها ذاتاً خشن آفریده‌شده‌اند. این را ژن‌های ما تعیین کرده‌اند و ما ناچار به جنگیدن با یکدیگر هستیم. اما بعضی از مشاهدات نشان می‌دهد که انسان‌ها قابلیت تغییر دارند. مثلاً در داستان زیر می‌خوانیم که چطور یکی از خلبانان آلمانی در جنگ جهانی دوم، هواپیمای خلبان آمریکایی را از روی کشور آلمان اسکورت می‌کند تا سالم به مقصد برسد.

این داستان انگلیسی، در رابطه با اتفاقات خیلی کوچکی است که تغییرات بزرگی را در تاریخ بشریت رقم زده است. به عنوان مثال حتماً با آدولف هیتلر و جنایاتی که انجام داده است آشنایی دارید. اما آیا می‌دانستید که آدولف هیتلر، آدمی بسیار معمولی و علاقه‌مند به هنر بود که می‌خواست وارد دانشگاه هنر بشود؟

در این درس در رابطه با پول، شکل و شمایل گذشته و حال آن، بخت آزمایی ها و اینکه پول چه تاثیری میتواند بر خوشحالی انسان‌ها داشته باشد، صحبت می‌شود.

در این درس به سه داستان در رابطه با میل بقای به زندگی میپردازیم. این میل در انسانها و حیوانات وجود دارد. در بعضی ها با شدت کمتر و در بعضی دیگر با شدت بیشتر.

داستان انگلیسی بار انسانی و چمدان احساسی

داستان انگلیسی رابطه ی احساسی بین المللی

داستان انگلیسی زندگی چرخشی

داستان انگلیسی بازی با ذهن

داستان انگلیسی آن سوی تپه

داستان انگلیسی روانی ها٫ ترسوها و حیله گران

داستان انگلیسی بزرگ شده توسط گرگ ها

داستان انگلیسی قد بلند٫ تاریک و خوشتیپ

داستان انگلیسی بله یا خیر

داستان انگلیسی سن یک عدداست

یکی از نقاط تاریک ایجاد شده در تاریخ را می توان برده داری نام برد. در داستان امروز شما با زوجی آشنا می شوید که برای تشکیل زندگی خود مجبور به فرار از صاحبانشان شدند.

مرگ موضوعی کاملا اجنتاب ناپذیر است و همه مردم دنیا با علم اینکه روزی خواهند مرد، زندگی می کنند. ولی این میان مردمی وجود دارند که تجربه نزدیک به مرگ را داشتند. آنها معمولا چیزهایی را تجربه می کنند که از توضیح دلیلش عاجزند یا از نظر علمی غیرممکن هستند.